PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت عدم نصب ویندوز xp روی سونی من چیه؟

يک دوست
19-08-2009, 15:37
سلام دوستان
من یه لب تاپ vio-sony مدل VGN-CS16G دارم که به صورت پیش فرض روش ویستا نصب بود اما الان که می خوام برش گردونم به XP هر سی دی ویندوزی می ذارم بعد از اینکه اون پایین صفحه سخت افزارها رو می شناسه وباید بیاد صفحه بعد که من ادامه بدم می گه که یه ارروی اتفاق افتاده واگر اولین بار است که این اررو رو می بینید سیستم را ریستارت کنید در غیر اینصورت یه چندتا گزینه دیگه می ده که بیشترش مربوط به هارد است و میگه که مثلا هارد خراب شده و غیره
در ضمن من اون منطق هارد ساتا در مورد لب تاپ ها را می دونم ولی این فرق می کنه در ضمن این صفحه بایوسش فرق می کنه و اصلا گزینه ای نداره که من هارد رو بین ساتا و IDE تغیرش بدم
وحتی یه مدل سی دی ویندوز دارم که خودش تو لب تاب هایی که این مشکل رو دارن رو تنظیم می کنه وبدون تنظیم دستی راحت تنظیم می شه منتها با اون هم دوباره من به همین اررور بر می خورم ولی فکر نمی کنم این اررور من از این دست مشکلات باشه نمی دونم تو روخدا راهنمایی ام کنید آخه ویندوزم اینقدر کند شده که نمی شه هیچ کاری باهاش کرد به اصطلاح پکیده :41:

saman3230
19-08-2009, 15:59
خب دوست من خیلی از لپ تاپ ها هستند که اون گزینه تنظیم IDE رو ندارن اما از طریق ویندوز سفارشی مشکلشون حل میشه

یک توضیح هم راجع به ویندوز سفارشی بدم اونم اینکه قرار نیست هر چیپی رو جواب بده شاید لپ شما از ICH9,10 پشتیبانی کنه که در این صورت باید یک ویندوز جداگانه براش سفارشی کنید

اما باز اگه بتونید از اروری که میده شات بگیرید یا اینکه اینجا type کنید بهتر میشه کمک کرد

يک دوست
29-08-2009, 00:40
اینم عکس اروری که بهم می ده
البته مال لب تاب من نیست یکی از دوستان گذاشته بود منم با اجازش کپی کردم ولی یه همچین اروری می ده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يک دوست
29-08-2009, 13:42
بابا تو رو خدا یکی کمک کنه
چون دیگه واقعا سیستمم پکیده حتی فیلم رو هم سکته ای نشون می ده
دیگه عملا ویندوزم کار نمی کنه

REGISTERED USER
30-08-2009, 14:19
من قبلا برای این مشکل راه کاری پیشنهاد دادم

1- نوت بوک خود را خاموش کنید و باتری آن را بیش از 5 دقیقه خارج نمائید.

2- اگر به اسلات های رم دسترسی دارید ، آنها را در بیاورید و تمیزشان کنید و دوباره جا بیاندازید.

3- هارد دیسک خود را اسکن دیسک کنید. یکبار با دیسک قبلی تست کنید و ببینید جواب میده یا خیر. اگر نداد ،

4- یک سی دی ویندوز XP سرویس پک1 یا 2 که دست ایرانی جماعت توش نرفته از بازار تهیه کنید و عملیات Slipstream که در سایت اموزش داده شده را اجرا کنید و یک دیسک ویندوز سفارشی شده بسازید

5- ویندوز را نصب کنید. اگر نصب نشد و دوباره ارورآمد دو حالت بیشتر ندارد :

+ دیسکی که ساختید مشکل دارد و یا درایوری که با آن عملیات را انجام داده اید متعلق به چیپست و نوت بوک شما نیست

+ این سیستم باید دیسک دانگرید شده XP خودش رو داشته باشه که از نمایندگی سونی می خرید 15 هزار تومان !

___

کلا این خطا مربوط به باگ رم هست و وقتی میخواد windows setup را لود کنه میاد ، راهکارها در بالا ذکر شد
موفق باشید

REGISTERED USER
30-08-2009, 14:24
و این هم راه حل از زبان خود مایکروسافت برای این ارور ریپورت شده :

"STOP 0x0000007B" error message when you restart your Windows XP-based computer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Advanced troubleshooting for "Stop 0x0000007B" errors in Windows XP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر توی راهنماها نوشته که به آپدیت خاصی برای ویندوز XP هنگام نصب نیاز است ، آن را پیدا و دانلود گرده و مطابق این آموزش به XP خود اضافه کنید :

Slipstreaming Windows XP with Service Pack 2 (SP2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

H@mid-Vista
01-09-2009, 12:02
منم این مشكل رو با ایسر داشتم
باید ویندوز اكس پی داشته باشی كه هارد ساتا بشناسه
در برخی سیستمها اگه هارد ساتا باشه هاردی برای نصب نیست
و در برخی سیستمها ارور میده
برو یك اكس پی با قابلیت هارد ساتا بخر از بازار
1000 تومن
بگی هارد ساتا خودشون می دونن

يک دوست
06-09-2009, 13:30
سلام دوستان
من بالاخره تونستم مشکلم رو با کمک شما حل بکنم راه حلش رو هم می نویسم تا دیگران هم استفاده کنن
من طبق آموزش دوستان عزیز جهت تهیه سی دی سفارشی عمل کردم منتها قبلش درایور ساتای لپ تاپم رو از سایت سونی دانلود کردم و فقط اون رو به سی دی ویندوز تزریق کردم وبعد به سادگی نصب یه ویندوز xp اون رو روی لپ تاپم نصب کردم
به همین سادگی
وسیستم هیچ مشکل سخت افزاری نداره فقط هاردش چون ساتا بود نمی شد به راحتی روش ویندوز نصب کرد و چون توی بایوسش هم هیچ گزینه ای حتی بعد از آپ دیت بایوس برای تعویض حالت هارد نداشت بنابراین باید این گونه با یه سی دی سفارشی ویندوز نصب می شد
به هر حال از کمک تمامی دوستان ممنون

saman3230
06-09-2009, 15:53
من فکر می کنم همون اول گفتم شما ویندوز سفارشیئ کنید مکشلتون حل خواهد شد

ibanez
09-09-2009, 13:18
سلام دوست عزیز منم همین مشکلو داشتم شما خودت اومدی به تاپیکی که من زدم و این عکسی هم که گذاشتی مال لپ تاپ منه.
من رفتم پیش فروشنده ای که لپ تاپ رو ازش خریدم گفت ویندوز های xp روی هارد های sata2 نصب نمیشه به من یه cd ویندوز xp داد به قیمت 20 هزار تومن که این نصب میشه روی لپ تاپم.البته من که اومدم خونه و تو نت سرچ کردم واسه دانلود هم پیدا کردم این ویندوز رو.اگه دسترسی به جایی نداری میتونی تو نت سرچ کنی: ویندوز xp sata2 پیدا می کنی.اگه مشهد هستی من میتونم یه نسخه از این cd رایت کنم و بهت بدم

ibanez
09-09-2009, 13:22
دوستان دوباره عرض کنم خدمتتون متوجه شدم مشکل از کجاست.مشکل اینه که ویندوز xp روی هارد های sata2 نصب نمیشه.شما باید ورژنی از xp رو گیر بیارید که sata2 رو ساپو.رت کنه.
موفق باشید

يک دوست
09-09-2009, 13:48
دوستان عزیز سلام
saman3230 عزیز بنده هم که خودم گفتم که با کمک شما دوستان توانستم این کار رو انجام بدم واز این بابت هم از همتون تشکر کردم
ibanez عزیز بنده نوشتم که راه حل چی بود بنابراین نه نیاز به خرید یه سی دی ویندوز 20 هزار تومانی بود و نه نیاز به دانلود یه ویندوز جدید از نت وفقط کافی بود اون برنامه مورد نیاز رو از نت دانلود می کردین وبه همراه درایور ساتای لپ تاپ خودتون و بعد همه چی حل بود اما بازم از راهنمایی وکمکتون ممنون

imanf64
31-10-2009, 01:44
من فکر می کنم همون اول گفتم شما ویندوز سفارشیئ کنید مکشلتون حل خواهد شد

دوست من آموزش هایی که واسه اضافه کردن درایور های مربوطه به سی دی ویندوز و سفارشی ساختن اون هست همه لاتین هستند و پیچیده میشه یکی لطف کنه فایلهای احتمالا مورد نیاز برای اینکار و یه آموزش ساده واسه اینکار رو بنویسه خیلی خوب میشه ما که سرمون درد گرفت بسکه آموزشهای مختلف رو خوندیم
بنده یه ویندوز سرویس پک 2 دارم میخوام به اون ویندوز درایور هامو اضافه کنم آخه ازین نسخه ویندوزم خیلی راضیم واقعا عالی داره کار میکنه
ضمنا مدل لب تاپ ما سونی cs16g هست و فکر میکنم چیپستش ich9 باشه!!

H@mid-Vista
01-11-2009, 17:03
راه حل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir2u
02-11-2009, 00:47
دوست عزیز
حمید ویستا
منم همین مشکل ایمان رو دارم
توی لینک طریقه ساخت سی دو رو گفته
اما نگفته که باید تو سایت اینتل
یا سایت سونی
چی رو سرچ کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چند تا فایل رو به ما میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و...
گه میدونین کمک کنید

سونیcs16g
چیپش اینتله
اما مدلشو نمیدونم

RezaT
09-11-2009, 13:53
با سلام خدمت دوستان عزیز
در سال 2009 در حالی که ویندوز 7 به بازار آمده و کم کم ویندوز ویستا داره قدیمی میشه فکر نمیکنید بهتره ویندوز xp را فراموش کنید و با تکنولوژی روز جلو برید؟