PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : (درخواست کمک فوری) سیستم ریست میشه

Tom Clancy's
19-08-2009, 10:19
سلام
چند روزه سیستم به محض این که ویندوز بالا می اد ریست میشه.بعضی مواقع اسپیکر خش خش میکنه بعد ریست میشه بعضی وقتها هم تصویر یه کم به هم میریزه بعد چند بارم بدون این دو مورد ریست شده
مشکل کجاست:41:
راستی دمای CPU و چیپ رو هم بررسی کردم مشکلی نداشت

Kianoosh
20-08-2009, 03:55
سلام

صفحه آبی هم میاد؟

کل قطعاتت رو بنویس سخت افزار یا درایور و ...جدید داشتی؟تصویر چطوری به هم میریزه؟گرافیک سالمه؟دماها چندن؟

khark11
20-08-2009, 08:23
سلام
پاورت رو چك كن و اگه تو دسترس هست با يه پاور ديگه سيستم رو بالا بيار ببين چي ميشه!

ذكر كليه قطعات هم خالي از لطف نيست:31:

Tom Clancy's
20-08-2009, 11:43
main:p5p800s
CPU:Intel 2.8 celeron
ram:1GB ddr
vga:ATI radeon9250 128Mb
hard:80 maxtor

وقتی روشن میکنم تا 2بار ریست میشه بعد درست میشه

khark11
20-08-2009, 17:22

پس كو پاورت؟؟

Tom Clancy's
20-08-2009, 17:31
پس كو پاورت؟؟

اسمش نمیدونم چیه مارک معروفی نیست
p4 -400W

Tom Clancy's
21-08-2009, 10:26
دوستان لطفا یکی یه راهنمایی بکنه
این مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

DrXoX
21-08-2009, 15:44
1-دمای CPU و نبودن خمیر حرارتی مناسب بین هیت سینک و CPU
2-مشکل در رم سیستم
3-پاور
اینطوری که شما گفتی مورد اول رو چک کردی و نبوده ، پس می مونه رم و پاور و احتمال خیلی ضعیف هارد

شما اگه دو تا رم داری بهتره یکی یکی تست کنی ، و اگه بتونی یه رم از دوستات بگیری تست کنی خیلی خوبه
در مورد پاور هم فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه .ولی بهتره اتصالات اون رو هم چک کنید که شل نشده باشه.
شما رمها رو در بیار سوکت رم رو تمیز کن ، یا رم ها رو تو یه سوکت دیگه بذار ببین باز هم مشکل وجود داره؟

Tom Clancy's
21-08-2009, 18:02
1-دمای CPU و نبودن خمیر حرارتی مناسب بین هیت سینک و CPU
2-مشکل در رم سیستم
3-پاور
اینطوری که شما گفتی مورد اول رو چک کردی و نبوده ، پس می مونه رم و پاور و احتمال خیلی ضعیف هارد

شما اگه دو تا رم داری بهتره یکی یکی تست کنی ، و اگه بتونی یه رم از دوستات بگیری تست کنی خیلی خوبه
در مورد پاور هم فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه .ولی بهتره اتصالات اون رو هم چک کنید که شل نشده باشه.
شما رمها رو در بیار سوکت رم رو تمیز کن ، یا رم ها رو تو یه سوکت دیگه بذار ببین باز هم مشکل وجود داره؟

دوست عزیز من اولین بار وقتی اینجوری شد کل سیستم رو باز کردم تمیز کردم اتصالات رو هم چک کردم
میتونه از پاور باشه؟
من پاورم 400 وات مشخصات سیستم رو هم نوشتم
به جز اونا دوتا فن 8*8 کیس اضافه کردم یعنی پاور کم میاره؟(قبلا این دو تا فن بود مشکلی نداشت)
راستی اولین بار وقتی سیستم بالا میاد (قبل از بالا اومدن ویندوز) هارد شروع میکنه به صدا دادن بعد ریست میشه
صداشم غیر طبیعی نیست

DrXoX
21-08-2009, 21:22
دوست عزیز من اولین بار وقتی اینجوری شد کل سیستم رو باز کردم تمیز کردم اتصالات رو هم چک کردم
میتونه از پاور باشه؟
من پاورم 400 وات مشخصات سیستم رو هم نوشتم
به جز اونا دوتا فن 8*8 کیس اضافه کردم یعنی پاور کم میاره؟(قبلا این دو تا فن بود مشکلی نداشت)
راستی اولین بار وقتی سیستم بالا میاد (قبل از بالا اومدن ویندوز) هارد شروع میکنه به صدا دادن بعد ریست میشه
صداشم غیر طبیعی نیست

شما فن ها رو از پاور جدا کن + DVDRW یا CDRW و.... بعد روشن کن ببین بازم ریست میشه؟

هاردهای مکستور این صداهاشون طبیعی هستش

khark11
22-08-2009, 10:06
شما فن ها رو از پاور جدا کن + DVDRW یا CDRW و.... بعد روشن کن ببین بازم ریست میشه؟
هاردهای مکستور این صداهاشون طبیعی هستش

اين فكر خوبيه!

غير از اينا رم ها رو در بيار خوب تميز كن و اسلات هاشونم اگه اسپري خشك داري بزن تا خوب تميز بشه! يادت باشه پايه هاي رم رو خوب تميز كني

Tom Clancy's
23-08-2009, 15:37
اين فكر خوبيه!

غير از اينا رم ها رو در بيار خوب تميز كن و اسلات هاشونم اگه اسپري خشك داري بزن تا خوب تميز بشه! يادت باشه پايه هاي رم رو خوب تميز كني

دوست عزیز این کارها رو انجام دادم حتی cd rw و dvd rw و فنها رو هم جداکردم اما درست نشد
بعضی وقتها هم خاموش میشه:41:

khark11
24-08-2009, 08:56
دوست عزیز این کارها رو انجام دادم حتی cd rw و dvd rw و فنها رو هم جداکردم اما درست نشد
بعضی وقتها هم خاموش میشه:41:

اگه همه اينا درست باشه پس يا پاورت مشكل داره يا هاردت كه احتمال پاور خيلي بيشتره!

اين ديگه آزمايش و خطاست كه مشخص بشه مشكل از كدوم قطعه ميتونه باشه!

Tom Clancy's
24-08-2009, 13:23
اگه همه اينا درست باشه پس يا پاورت مشكل داره يا هاردت كه احتمال پاور خيلي بيشتره!

اين ديگه آزمايش و خطاست كه مشخص بشه مشكل از كدوم قطعه ميتونه باشه!

چرا وقتی با ویندوز 2000میاد بالا ریست نمیشه؟
ویندوز xp رو هم یه بار دیگه نصب کردم یعنی ویروس نداره اما وقتی بالا میاد ریست میشه

khark11
25-08-2009, 12:17

چرا وقتی با ویندوز 2000میاد بالا ریست نمیشه؟

تعارض بين اين دوتا حرفاتو توضيح ميدي دوست عزيز؟ اگه تا دوبار ريست ميشه ديگه ويندوز اكس پي و 2000 نداره كه!!
اگر هم كه ويندوزت مياومده بالا و ريست ميشده كه بايد بگم متاسفانه خيلي بد توضيح دادي بايد ميگفتي دو تا ويندوز داري و يكيش مشكلي نداره:46:

شما مشكل درايور داري دوست من! واسه اثبات اين قضيه يه ويندوز اكس پي جديد نصب كن و هيچ درايوري رو نصب نكن ببين چي ميشه!

Tom Clancy's
25-08-2009, 13:02
تعارض بين اين دوتا حرفاتو توضيح ميدي دوست عزيز؟ اگه تا دوبار ريست ميشه ديگه ويندوز اكس پي و 2000 نداره كه!!
اگر هم كه ويندوزت مياومده بالا و ريست ميشده كه بايد بگم متاسفانه خيلي بد توضيح دادي بايد ميگفتي دو تا ويندوز داري و يكيش مشكلي نداره:46:

شما مشكل درايور داري دوست من! واسه اثبات اين قضيه يه ويندوز اكس پي جديد نصب كن و هيچ درايوري رو نصب نكن ببين چي ميشه!

من دوتا ویندوز دارم 2000وxp
سیستم تا قبل از بالا اومدن ویندوز ری استارت نمیشه
اگر با 2000 بیاد بالا ری استارت نمیشه
اما اگر با xp بیاد ری استارت میشه

کاری گه گفتید هم انجام دادم اما درست نشد
یه سوال از گرافیک میتونه باشه؟

khark11
26-08-2009, 07:59
من كه فكر نميكنم سخت افزاري باشه!

بايد برگردي به جريان درايورهايي كه نصب شده رو ويندوزت!

بعضي وقتا فقط اگه مقاومت هاي روي گرافيك سوخته باشه يه همچين اتفاقي مي افته كه اونم نادره! جهت اطمينان سطح فيزيكي كارت گرافيكت رو ديد بزن اگه اينجوري شده باشه معلومه

Tom Clancy's
26-08-2009, 10:23
من كه فكر نميكنم سخت افزاري باشه!

بايد برگردي به جريان درايورهايي كه نصب شده رو ويندوزت!

بعضي وقتا فقط اگه مقاومت هاي روي گرافيك سوخته باشه يه همچين اتفاقي مي افته كه اونم نادره! جهت اطمينان سطح فيزيكي كارت گرافيكت رو ديد بزن اگه اينجوري شده باشه معلومه

دوست عزیز ممنون از راهنمایی هاتون:10:
یه سوال؟ اگه قسمتی مشکل داشته باشه، چرا فقط 2-3 بار ریست میشه بعد به حالت طبیعی بر میگرده؟
یعنی چرا این ریست شدن ادامه پیدا نمیکنه؟

khark11
27-08-2009, 09:58
یه سوال؟ اگه قسمتی مشکل داشته باشه، چرا فقط 2-3 بار ریست میشه بعد به حالت طبیعی بر میگرده؟
یعنی چرا این ریست شدن ادامه پیدا نمیکنه؟

خوب تو اين مورد من به پاورت شك دارم! به هر حال ويندوز اكس پي موقع استارت برق بيشتري ميكشه ممكنه پاورت يه جورايي دير عمل ميكنه!

هميشه دقيقا دو بار اين عمل تكرار ميشه؟

تا كجاي ويندوز لود ميشه بعد ريست ميشه؟

Tom Clancy's
28-08-2009, 12:41
خوب تو اين مورد من به پاورت شك دارم! به هر حال ويندوز اكس پي موقع استارت برق بيشتري ميكشه ممكنه پاورت يه جورايي دير عمل ميكنه!

هميشه دقيقا دو بار اين عمل تكرار ميشه؟

تا كجاي ويندوز لود ميشه بعد ريست ميشه؟

نه دوست عزیز
دفعاتش مشخص نیست مثلا امروز روشن کردم 6 -7 بار ریست شد
سری اول تا ویندوز بالا نیاد ریست نمیشه اما بعد از اینکه ویندوز بالا بیاد و ریست بشه قبل از بالا اومدن ویندوز هم این اتفاق می افته(سری دوم)
بعضی مواقع هم سیستم یه حالت عجیبی پیدا میکنه یعنی بعد از ریست شدن همون لحظه بالا نمی اد چند دقیقه سیستم کار میکنه اما تصویر نداره بعد صدای beep می اد وسیستم بالا میاد
تو ویندوز هم بعد از اینکه ویندوز بالا میاد و برنامه ها لود میشن ریست میشه
راستی من برای خرید پاور موضوع رو اینجا مطرح کردم اگه شما هم راهنمایی کنید ممنون میشم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saman3230
28-08-2009, 12:55
نه دوست عزیز
دفعاتش مشخص نیست مثلا امروز روشن کردم 6 -7 بار ریست شد
سری اول تا ویندوز بالا نیاد ریست نمیشه اما بعد از اینکه ویندوز بالا بیاد و ریست بشه قبل از بالا اومدن ویندوز هم این اتفاق می افته(سری دوم)
بعضی مواقع هم سیستم یه حالت عجیبی پیدا میکنه یعنی بعد از ریست شدن همون لحظه بالا نمی اد چند دقیقه سیستم کار میکنه اما تصویر نداره بعد صدای beep می اد وسیستم بالا میاد
تو ویندوز هم بعد از اینکه ویندوز بالا میاد و برنامه ها لود میشن ریست میشه
راستی من برای خرید پاور موضوع رو اینجا مطرح کردم اگه شما هم راهنمایی کنید ممنون میشم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

عزیز اگر هرسری تعداد دفعات ریست از دفعه قبلی زودتر اطتفا میوفته مال دمای cpu اما اگر اینجوری نبود

می تونه از پاورت باشه

Tom Clancy's
28-08-2009, 16:29
عزیز اگر هرسری تعداد دفعات ریست از دفعه قبلی زودتر اطتفا میوفته مال دمای cpu اما اگر اینجوری نبود

می تونه از پاورت باشه

دمای cpu 38-40 یعنی غیره طبیعیه؟

khark11
29-08-2009, 10:46
بعد از ریست شدن همون لحظه بالا نمی اد چند دقیقه سیستم کار میکنه اما تصویر نداره بعد صدای beep می اد وسیستم بالا میاد

راستي قبل از همه اين كارها يه چن باري هم جامپر هارد رو جابه جا كن ببين تغييري حاصل ميشه!

حتي جامپرهاي درايوهاي نوري رو هم جابه جا كن، ديدم كه از اينا هم بشه كه سيستم دير بياد بالا !!

باشه اونجا هم ميرم!:10:

Tom Clancy's
31-08-2009, 15:11
بالاخره درست شد:20:
یه پاور Green 380A گرفتم
راستی دوستان اگر با این سیستمی که دارم از این پاور 2تا فن 8*8 بگیرم مشکلی پیش نمی اد؟

khark11
01-09-2009, 09:39
سلام
پاورت رو چك كن و اگه تو دسترس هست با يه پاور ديگه سيستم رو بالا بيار ببين چي ميشه!

ذكر كليه قطعات هم خالي از لطف نيست:31:

من كه دقيقه اول هم گفتم پاور رو چك كن كو گوش شنوا :46:

بازم خوشحالم كه مشكلتون حل شد

فن اضافه كن كه هيچ مشكلي پيش نمياد!

Tom Clancy's
02-09-2009, 12:47
من كه دقيقه اول هم گفتم پاور رو چك كن كو گوش شنوا :46:

بازم خوشحالم كه مشكلتون حل شد

فن اضافه كن كه هيچ مشكلي پيش نمياد!

:11:
از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم دوست عزیز:10: