PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هر فنی برای cpu میگیرم میسوزه

neighber
18-08-2009, 21:48
سلام من یه سیسیتم pentuium 3 دارم
مین بورد giga داره

چند وقته هر فنی برای cpu میگیرم فن رو میسوزونه و سری داغ میکنه

ممنون میشم بهم بگین مشکلم چیه

khark11
20-08-2009, 07:54
سلام

پردازنده اينتله يا اي ام دي؟ چطوري ميسوزه؟ دور نميزنه يا ضعيف ميشه و كم كم از كار مي افته؟ برق فن رو به كجا وصل ميكني؟

البته پنتيوم مخصوص پردازنده هاي اينتله ها ولي خوب بعضي ها به معادل اي ام دي اينا هم ميگن پنتيوم تري!!

bahareh_bus
20-08-2009, 14:04
سلام من یه سیسیتم pentuium 3 دارم
مین بورد giga داره

چند وقته هر فنی برای cpu میگیرم فن رو میسوزونه و سری داغ میکنه

ممنون میشم بهم بگین مشکلم چیه

احتمال خیلی زیاد ولتاژ خروجی مین برد شما بیش از حد استاندارده ، توصیه می کنم که جریان برق پین های مربوط به فن موجود بر روی مادربرد رو در حالی که سیستم روشن است و فن رو ازش جدا کردید با استفاده از یک ولت متر (اهم متر معمولی هم توانایی اندازه گیری ولتاژ رو داره) اندازه گیری کنید و بررس کنید که بیش از حد استاندارد نباشه.

در ضمن سعی کنید که از یک فن مخصوص سیستم های P3 استفاده کنید.

neighber
21-08-2009, 16:51
سلام

پردازنده اينتله يا اي ام دي؟ چطوري ميسوزه؟ دور نميزنه يا ضعيف ميشه و كم كم از كار مي افته؟ برق فن رو به كجا وصل ميكني؟

البته پنتيوم مخصوص پردازنده هاي اينتله ها ولي خوب بعضي ها به معادل اي ام دي اينا هم ميگن پنتيوم تري!!

نه،اینتله p3 800 full cashe

نه یگه دور نمیزنه

برقشم هم از نوع اینایی داشتم که به کابل برق پاور وصل میشه هم به مادربورد ولی همش سوخته

neighber
21-08-2009, 16:52
احتمال خیلی زیاد ولتاژ خروجی مین برد شما بیش از حد استاندارده ، توصیه می کنم که جریان برق پین های مربوط به فن موجود بر روی مادربرد رو در حالی که سیستم روشن است و فن رو ازش جدا کردید با استفاده از یک ولت متر (اهم متر معمولی هم توانایی اندازه گیری ولتاژ رو داره) اندازه گیری کنید و بررس کنید که بیش از حد استاندارد نباشه.

در ضمن سعی کنید که از یک فن مخصوص سیستم های P3 استفاده کنید.

مرسی حتما این کارو میکنم

ولی برقش از اینام بوده که از خوده پاور میگیره،دیگه مربوط به مین برد نمیشه دیگه نه؟

bahareh_bus
21-08-2009, 17:35
ولی برقش از اینام بوده که از خوده پاور میگیره،دیگه مربوط به مین برد نمیشه دیگه نه؟

من جای شما بودم ولتاژ همه خروجی ها پاور رو تست می کردم !
پاور چندین خروجی استاندارد داره که بسته به نوع تکنولوژی پاور میتونه جریان های متفاوتی رو در بر بگیره ولی استاندارد خروجی های پاور اگر اشتباه نکنم 5 و 12 و 1.5 ولت هستند.

شاید بهتر باشه بدونید که همه قطعات کامپیوتر (به غیر از Cpu و Ram) دارای سیستم کنترل ولتاژ هستند (Regulator System) و تا حد معینی از اضافه بار (ولتاژ) رو میتونند تحمل کنند وسپس با کاهش ولتاژ تا میزان استاندارد ، جریان مناسب و یکنواختی رو در اختیار قطعه مورد نظر قرار بدن.

البته Cpu و Ram هم ولتاژ مورد نیاز رو از رگولاتورهای مادربرد دریافت می کنند پس تقریبآ هیچ قطعه ای بدون محافظ باقی نمیمونه الا Fan !

اگر همه چیز درست بود به نظر من سیستم شما هیچ اشکالی نداره و شما باید مسائل جانبی مثل تهویه ، نوع فن و ... کنترل کنید.

البته تا اونجایی که من میدونم فن های معمولی (دو سیم) هیچ گونه کنترلری بر روی خودشون ندارند و اصولآ چیزی به معنای سوختن براشون وجود نداره مگر اینکه مستقیمآ به برق 220 وصلشون کنید.