PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Intel Core i5 - Core i7 or Core i9

yottabyte
18-08-2009, 08:15
سلام

دوستان من می خوام یه سی پی یو اینتل بگیرم. 300 تومان هم می خوام هزینه کنم.
یه نظر شما Core i7 920 که الان تو بازار هست رو بگیرم یا منتظر عرضه core i5 باشم ؟

اگه کسی درمورد سی پی یو های core i3 - core i5 - core i7 و core i9 اطلاعات کاملی در مورد تکنولوژی ساخت ، معماری و زمان عرضه اونها داره خواهشن من رو راهنمایی کنه

و سوال آخر اینکه معماری Westmere در مقایسه با Nehalem چه جور معماری ایه ؟ (البته در مورد Nehalem یه اطلاعات کمی دارم)

Professor Massoud
18-08-2009, 12:05
سلام .

خب اگه عجله دارید الان بخرید . Core i5 قطعا پرفرمانس کمتری نسبت به Core i7 داره و تازه Hyper Threading هم نداره .
ولی سری Core i7 800 پرفرمانس خوبی دارن که اونا هم قیمتی مانند سری Core i7 900 دارن .

اگه کسی درمورد سی پی یو های core i3 - core i5 - core i7 و core i9 اطلاعات کاملی در مورد تکنولوژی ساخت ، معماری و زمان عرضه اونها داره خواهشن من رو راهنمایی کنه
در تایپک پایین هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و سوال آخر اینکه معماری Westmere در مقایسه با Nehalem چه جور معماری ایه ؟ (البته در مورد Nehalem یه اطلاعات کمی دارم)
در مورد معماری Westmere اطلاعات زیادی در دست نیست ولی در صورت دریافت اطلاعات تکمیلی ، تایپکش رو ایجاد میکنیم .
فعلا همین مشخصه که پردازنده های Crackdale و Gulftown در سال 2010 با این معماری تولید میشن و 32 نانومتری هستن و Crackdale برای رده میان قیمت با 2 هسته و 4 هسته مجازی ، و Gulftown برای رده High END با 6 هسته و 12 هسته مجازی ( و احتمالا قیمت بسیار بالای نزدیک 1000 دلار ؟! ) عرضه خواهند شد.

alborz_k
18-08-2009, 16:05
سلام

دوستان من می خوام یه سی پی یو اینتل بگیرم. 300 تومان هم می خوام هزینه کنم.
یه نظر شما Core i7 920 که الان تو بازار هست رو بگیرم یا منتظر عرضه core i5 باشم ؟

سلام. بهترین کار خرید 920 هست که کارایی و قابلیت اورکلا خیلی خوبی داره و قیمت مادبرد هاش هم منطقی شده اند!