PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای پیدا کردن فرمت

Tom Clancy's
17-08-2009, 23:39
سلام دوستان
من یه فایل دارم (فایل نصب) این فایلها معمولا پسوند exe دارند اما وقتی این پسوندو میذارم فایل باز نمیشه
برنامه ای هست که پسوند اصلی یه فایل رو مشخص کنه؟

بعد دیگه چه فرمتهایی اجرایی اند(به جز bat,cmd اینا)

DrXoX
18-08-2009, 13:09
با Open With فایل‌های ناشناخته را باز کنید

یکی از مشکلاتی که شاید بیشتر کاربران رایانه با آن مواجه می‌شوند، فایل‌های ناشناخته‌ای است که پسوند خاصی ندارند، بنابراین برای استفاده از آن باید وقت زیادی را صرف کرده تا بتوانید آن را با برنامه مخصوص به خود باز کنید. فرض کنید شما فایل PDF دارید و نمی‌دانید که PDF است،‌ حال شاید برای بازکردن آن با برنامه‌های متعددی شانس خود را آزمایش می‌کنید ولی هیچگاه به نتیجه‌ای نرسید! OpenWith نام نرم‌افزار ساده و بسیار کاربردی می‌باشد که مشکل شما را می‌تواند به راحتی حل کند.

مراحل کار این نرم‌افزار به این صورت است که:

۱- ابتدا این برنامه را از لینک زیر دانلود می‌کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید۲- پس از دانلود، شما می‌بایست آن را نصب کنید (برای نصب این برنامه شما احتیاج به dot NET Framework 2.0 دارید).

اگر ویندوز شما 32 بیتی (x86) هستش Microsoft .NET Framework را از لینک زیر دانلود کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و اگر ویندز شما 64 بیتی (x64) هستش Microsoft .NET Framework را از لینک زیر دانلود کنید

۳- پس از نصب، شما می‌توانید بر روی هر فایلی که نمی‌شناسید کلیک راست کرده و گزینه OpenWith.org - How do I Open This را انتخاب کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

۴- در مرحله بعد پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که حاوی دو پیغام است:

الف- شما نرم افزار مورد نیاز برای باز کردن آن فایل را دارید. در این صورت شما به راحتی می‌توانید با زدن دکمه Open فایل مورد نظر خود را باز کنید.

ب- شما نرم‌افزار مورد نیاز برای باز کردن آن فایل را ندارید. در این صورت برنامه به شما پیشنهاد جالبی می‌دهد و به شما سبک‌ترین نوع باز‌کننده آن فایل را جهت دانلود ارائه می‌کند. شما می‌توانید آن را از طریق Openwith دانلود و نصب کرده، سپس از فایل خود استفاده نمائید.
open with

در ضمن به کمک این نرم‌افزار شما می‌توانید از آخرین پسوندهای اضافه شده به آن نیز آگاهی پیدا کرده و بازکننده آن را نیز به صورت مستقل دانلود نمائید.

منبع:تبیان

برگرفته از: پریانا

تنظیم برای تبیان: فاطمه مجدآبادی

Tom Clancy's
19-08-2009, 10:08
با Open With فایل‌های ناشناخته را باز کنید

یکی از مشکلاتی که شاید بیشتر کاربران رایانه با آن مواجه می‌شوند، فایل‌های ناشناخته‌ای است که پسوند خاصی ندارند، بنابراین برای استفاده از آن باید وقت زیادی را صرف کرده تا بتوانید آن را با برنامه مخصوص به خود باز کنید. فرض کنید شما فایل PDF دارید و نمی‌دانید که PDF است،‌ حال شاید برای بازکردن آن با برنامه‌های متعددی شانس خود را آزمایش می‌کنید ولی هیچگاه به نتیجه‌ای نرسید! OpenWith نام نرم‌افزار ساده و بسیار کاربردی می‌باشد که مشکل شما را می‌تواند به راحتی حل کند.

مراحل کار این نرم‌افزار به این صورت است که:

۱- ابتدا این برنامه را از لینک زیر دانلود می‌کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید۲- پس از دانلود، شما می‌بایست آن را نصب کنید (برای نصب این برنامه شما احتیاج به dot NET Framework 2.0 دارید).

اگر ویندوز شما 32 بیتی (x86) هستش Microsoft .NET Framework را از لینک زیر دانلود کنید

و اگر ویندز شما 64 بیتی (x64) هستش Microsoft .NET Framework را از لینک زیر دانلود کنید

۳- پس از نصب، شما می‌توانید بر روی هر فایلی که نمی‌شناسید کلیک راست کرده و گزینه OpenWith.org - How do I Open This را انتخاب کنید.

۴- در مرحله بعد پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که حاوی دو پیغام است:

الف- شما نرم افزار مورد نیاز برای باز کردن آن فایل را دارید. در این صورت شما به راحتی می‌توانید با زدن دکمه Open فایل مورد نظر خود را باز کنید.

ب- شما نرم‌افزار مورد نیاز برای باز کردن آن فایل را ندارید. در این صورت برنامه به شما پیشنهاد جالبی می‌دهد و به شما سبک‌ترین نوع باز‌کننده آن فایل را جهت دانلود ارائه می‌کند. شما می‌توانید آن را از طریق Openwith دانلود و نصب کرده، سپس از فایل خود استفاده نمائید.
open with

در ضمن به کمک این نرم‌افزار شما می‌توانید از آخرین پسوندهای اضافه شده به آن نیز آگاهی پیدا کرده و بازکننده آن را نیز به صورت مستقل دانلود نمائید.

منبع:تبیان

برگرفته از: پریانا

تنظیم برای تبیان: فاطمه مجدآبادی

دوست عزیز ممنون از جواب کاملی که دادین:10:
اما این فایلی که من دارم پسوند اصلیش عوض شده در واقع من دنبال پسوند اصلی فایلم

FAKHRED
22-08-2009, 10:00
برو به Folder Option,View اونجا هرچی تیک دیدی بردار تافرمت رو ببینی

Masоud
22-08-2009, 12:06
برو به Folder Option,View اونجا هرچی تیک دیدی بردار تافرمت رو ببینی
سلام

با این کار طبق گفته ی Tom Clancys پسوند اصلی فایل ظاهر نمیشه.

اینجور فایل ها پسوندشون عوض شده و فعلا هیچ نوع پسوندی ندارند.

موفق باشید :40:

akpa
28-08-2009, 16:55
شاید پسوندش msi باشه این یکی رو هم امتحان کن

saeed774
28-08-2009, 20:10
شما پسوند فايل رو كامل پاك كن تا بدون پسوند باشه بعد با برنامه پست 2 امتحانش كن .

x_2007
28-08-2009, 22:57
پاسخ به مباحث و سوالات رایج انجمن بحث های نرم افزاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

djsystem
29-08-2009, 00:25
اما این فایلی که من دارم پسوند اصلیش عوض شده در واقع من دنبال پسوند اصلی فایلم
پسوندش الان چیه؟