PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارسال و دریافت ایمیل با حساب [Free] کاربری !Yahoo از طریق Mail clients (بدون نرم افزار جانبی)

Mr.Lover
17-08-2009, 15:45
ارسال و دریافت ایمیل با حساب کاربری !Yahoo از طریق میل کلاینت
(بدون نرم افزار جانبی)

در این مقاله شما نحوه دریافت و ارسال ایمیل از سایت یاهو را توسط یکی از نرم افزارهای ایمیل کلاینت (نظیر Evolution Mail,Microsoft Outlook Express,Microsoft Outlook,Eudora,Netscape Mailو …) را آن هم فقط با داشتن یک حساب کاربری رایگان (Free) در سایت یاهو و بدون نصب و اجرای هیچ نرم افزار جانبی خواهید آموخت. در ادامه، بحث به دو قسمت اصلی تقسیم می شود، بخش اول مربوط می شود به تنظیمات لازم در حساب کاربریتان در سایت یاهو و بخش دوم مربوط به تنظیمات ایمیل کلاینت (در اینجا نرم افزار Evolution Mail به عنوان مثال مطرح شده).

لینک دانلود مقاله: (مستقیم)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mr.Lover
19-08-2009, 16:45
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تنظیمات حساب کاربری (Account) در سایت یاهو

در ابتدا وارد قسمت Mailتان در سایت یاهو شوید و برای اعمال تنظیمات لازم مسیر زیر را همانند تصویر پیش روید:

Option > Mail Options

در این قسمت گزینه Account را از ستون سمت چپ انتخاب کنید و در قسمت سمت راست صفحه روی عبارت Add or edit an account کلیک کنید.

در این مرحله در صفحه ای که باز شده از ستون سمت چپ گزینه Account information را انتخاب کنید و وارد تنظیمات آن شوید.

در این صفحه مشخصات کاملی از حساب کاربریتان قابل مشاهده است. در قسمت Member information باید عبارت مقابل گزینه :Preferred Content را به Yahoo! Asia تغییر دهید.

در این مثال روی عبارت .Yahoo! U.S کلیک شده و در صفحه بعدی عبارت Yahoo! Asia انتخاب شده.

(قبل از تغییر ...)

(بعد از تغییر ...)

این تغییرات را ذخیره نمایید و در صفحه بعدی تغییرات اعمال شده را با کلیک روی عبارت I Accept تایید نمایید.

سپس دوباره پنجره حاوی اطلاعات کلی شما دوباره نمایان می شود که در آن می توانید تغییرات انجام شده را بازبینی نمایید.
در صورت تایید شما، روی عبارت Finished در قسمت پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید.
حالا باید یک بار از حساب کاربریتان خارج (Sign Out) شوید و سپس مجدداً وارد (Sign In) شوید.
در این مرحله برای تنظیم و بدست آوردن مشخصات POP مسیر زیر را طی کنید:

Options > Mail Options > POP & Forwarding

در این پنجره از ستون سمت چپ روی عبارت POP & Forwarding کلیک کنید و در قسمت راست همان پنجره روی عبارت Set up or edit POP & Forwarding کلیک کنید.

در پنجره بعدی در دایره ی کنار عبارت [Web & POP Access [POP Setting کلیک کنید تا انتخاب شود.

پنجره دوباره به شکل زیر تغییر خواهد کرد که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن تغییرات است.

در همان قسمت بالایی متن ظاهر شده روی عبارت email program using POP3 کلیک کنید.
در صفحه ای که باز می شود اطلاعات مربوط به دسترسی POP نمایش داده می شود که هدف نهایی ما از این قسمت می باشد و این اطلاعات در تنظیم نرم افزار ایمیل کلاینت ما خیلی مهم و اساسی می باشند!

نکــته!
تمام مراحل فوق در مقاله ای که در پست اول معرفی شده موجود می باشد.

Mr.Lover
19-08-2009, 16:55

تنظیمات ایمیل کلاینت Evolution Mail

در صورتی که برای اولین از Evolution Mail استفاده می کنید هنگام کلیک روی ایکون برنامه وارد تنظمات کاربری برای معرفی کاربر جدید به نرم افزار می شوید.

مرحله اول: در این پنجره به شما خوش آمد گفته می شود و برای شروع تنظیمات روی گزینه Forward کنید.
مرحله دوم: در قسمت اطلاعات ضروری نام و نشانی ایمیل تان را وارد کنید، در قسمت اطلاعات اختیاری در صورت تمایل می توانید موارد خواسته شده از قبیل نام سازمانتان، تعیین نشانی ایمیلی که وارد شده به عنوان حساب پیش فرض و … وارد کنید.
مرحله سوم: در این قسمت نوع سروری که از آن خدمات مربوطه را دریافت می کنید را مشخص نمایید و طبق مراحل اول این آموزش شما باید گزینه POP را انتخاب کنید.
مرحله چهارم: در قسمت Configuration جلوی عبارت Server نشانی pop.mail.yahoo.com را وارد کنید.
(توجه: این نشانی طبق آموزش مراحل اول این مقاله بدست آمده!) در قسمت Security در مقابل عبارت Use secureConnection گزینه SSL encryption را انتخاب کنید و در آخر تیک گزینه Remmber password را بزنید.
مرحله پنجم: این قسمت عیناً ترجمه می شود و در صورت تمایل از آنها استفاده کنید:
بررسی برای ایمیل جدید
□ بررسی برای ایمیل جدید هر [۱۰] دقیقه یکبار انجام شود.
ذخیره پیام
□ باقی گذاشتن پیام ها بر روی سرور
□ حذف پیام ها بعد از [۷] روز
□ عدم پشتیبانی از تمام افزونه های POP3

مرحله ششم: در قسمت Server Configuration مقابل عبارت Server نشانی smtp.mail.yahoo.com را وارد کنید.(توجه: این نشانی طبق آموزش مراحل اول این مقاله بدست آمده!) در قسمت Security در مقابل عبارت Use secure Connection گزینه SSL encryption را انتخاب کنید و در آخر تیک گزینهRemmber password را بزنید.
مرحله هفتم: در قسمت آخر یک نام برای توصیف این حساب انتخاب کنید.(شحصی،کاری و …)
مرحله هشتم: در آخر با کلیک روی گزینه Apply حساب کاربری جدیدی ایجاد می شود.

شما با انجام این مراحل یک حساب کاربری ساخته اید که در صورت صحیح بودن اطلاعات وارده قادر به دریافت و ارسال ایمیل از سرور سایت یــاهو! خواهید بود.

نکــته!

Mr.Lover
19-08-2009, 20:10

تنظیمات ایمیل کلاینت Microsoft Outlook Express

برنامه Outlook Express را باز کنید.
وارد مسیر ذیل شوید:

Tools > Accounts

در سربرگ All روی گزینه Add کلیک کنید و عبارت ...Mail را انتخاب کنید.
در مرحله اول از شما خواسته می شود که یک نام برای این حساب وارد کنید.
در مرحله دوم باید نشانی کامل ایمیلتان را وارد نمایید.
در مرحله سوم باید سه کار را انجام دهید:
در قسمت My incoming mail server is a [POP3] server. باید گزینه POP3 را انتخاب کنید.
در قسمت Incoming mail (POP3,IMAP or HTTP) server: باید نشانی pop.mail.yahoo.com را وارد کنید.
در قسمت Outgoing mail (SMPT) server: باید نشانی smtp.mail.yahoo.com را وارد کنید.

در مرحله چهارم Account name: که معمولاً بصورت خودکار کامل شده، را وارد نمایید.(در مورد حساب کاربری یاهو همان Yahoo ID می باشد.) در قسمت Password هم کلمه عبورتان را وارد کنید.
در مرحله پنجم با زدن دکمه Finish کار ایجاد حساب تمام می شود.

با انجام این مراحل شما دوباره به پنجره اول باز می گردید.(همان مسیر Tools > Accounts )
در سربرگ All قسمتAccount روی عبارت pop.mail.yahoo.com یک بار کلیک کنید و از سمت چپ همان پنجره دکمه Properties را بزنید.
در پنجره باز شده از سربرگ Servers قسمت Outgoing mail server تیک گزینه My server requires authentication را بزنید.
دوباره در همان پنجره ولی در سربرگ Advanced قسمت Server Timeouts شاخص را تا انتها جلو ببرید تا عبارت 5 minutes کنار شاخص نمایان شود.
تغییرات را ذخیره کنید و از تنظیمات خارج شوید از حالا به بعد شما قادرید از روی سرور سایت یاهو ایمیل های خود را توسط نرم افزار Outlook Express ارسال و دریافت نمایید.
توجه کنید که این کار تنها در صورتی که به قسمت اول آموزش (تنظیمات حساب کاربری در سایت یاهو) عمل کرده باشید، قابل اجرا خواهد بود!

R_M_1002
05-02-2010, 10:21
عزیزم تمام این تنظیمات وقتی بدرد می خورد که از اکانت پولی POP3 یاهو استفاده کرده باشیم و هزینه آنرا پرداخت کرده باشیم/

Mr.Lover
06-02-2010, 21:14
عزیزم تمام این تنظیمات وقتی بدرد می خورد که از اکانت پولی POP3 یاهو استفاده کرده باشیم و هزینه آنرا پرداخت کرده باشیم/

سلام
برای کاربرانی که از اکانت Yahoo! Asia استفاده می کنند هیچ هزینه ای در نظر گرفته نمی شه (%100) امتحان شده!

sada
06-02-2010, 22:42
سلام
برای کاربرانی که از اکانت Yahoo! Asia استفاده می کنند هیچ هزینه ای در نظر گرفته نمی شه (%100) امتحان شده!

راست میگه.خیلی باحاله.منم دارم استفاده می کنم.:10:

Saeed System
09-02-2010, 16:24
سلام دوست عزیز...من توی این آموزش شما به یه مشکلی برخوردم...من تمام مراحل رو طبق گفته شما عمل

میکنم و وقتی نوبت به تغییرات pop & forwarding میرسه گزینه ای به این اسم پیدا نمیکنم...حتی بعد از تغییرات

اولیه sign out هم میشم ولی وقتی دوباره وارد میشم بازم به همون شکل هست.

خیلی ممنون میشم زودتر جواب بدید :11:

Mr.Lover
09-02-2010, 16:33
سلام
البته این مشکل در مورد بعضی از حساب های ایمیل پیش میاد! که حقیقتاً علتش رو هنوز نمی دونم!
و اما راه حـــــل:
شما با لینک پایین کار رو ادامه بدید:

اگر این هم کار نکرد قسمت قرمز رنگ آدرس بالا رو با آدرسی که موقع باز کردن صفحه Options حساب تون نمایش داده می شه جا به جا کنید.
نتیجه رو حتماً اطلاع بدید.
موفق باشید.

Saeed System
09-02-2010, 18:27
ببخشید که نتونستم زودتر جواب بدم

دوست عزیز متاسفانه هیچکدوم از این راهها مشکل منو حل نکرد :41:

وقتی راه اول رو امتحان میکنم اون صفحه میاد ولی وقتی دایره Web & POP Access رو انتخاب میکنم هیچ اتفاقی نمیفته!

وقتیم که راه دوم رو میرم یه صفحه میاره که این ارور رو میده:

Mr.Lover
09-02-2010, 19:03
سلام
در مورد راه حل اول:

وقتی راه اول رو امتحان میکنم اون صفحه میاد ولی وقتی دایره Web & POP Access رو انتخاب میکنم هیچ اتفاقی نمیفته!
در این صفحه، در قسمت گوشه پایین روی گزینه Save کلیک کردید؟

در مورد راه حل دوم:
ابتدا وارد قسمت Option > Mail Options بشید:

بعد آدرسی که در نوار آدرس مرورگرتان نمایش داده می شه رو درست بعد از "=done" که لینکش رو قبلاً دادم وارد کنید:

مثال:

Saeed System
09-02-2010, 20:01
دست گلت درد نکنه دوست عزیز...درست شد...اشکال از این بود که تو همون راه اول دکمه save رو نمیزدم...اونو که

زدم همون نوشته بالای Web & POP Access اومد و بقیه تنظیمات رو توی ایمیل کلاینت هم درست کردم و الان به

راحتی دارم استفاده میکنم.

ممنون :11::11::11:

sanam.b
21-08-2010, 13:00
سلام به همه دوستان

سلام
من از کجا بدونم که اکانت من Yahoo Asia است؟ آیا می تونم اونو عوض کنم؟
یا اگه قرار ه یه ایمیل تازه درست کنم Yahoo Asia رو از کجا پیدا کنم؟

اگه سوالم خیلی ابتدایی ببخشید اما شدیدا به جوابش نیاز دارم. ممنون می شم کمکم کنید

yas_6969
29-08-2010, 21:20
من هنوز مشکل و دارم گزینه ی pop3 نمیاد تو تنظیماتم
لوگوی یاهو بالای سایت آسیا اومده زیرش
اون قسمت قرمز هم برای من آدرسم اصلا اون نیست که جایگزین کنم

Mr.Lover
02-09-2010, 14:17
سلام به همه دوستان

من از کجا بدونم که اکانت من Yahoo Asia است؟ آیا می تونم اونو عوض کنم؟
یا اگه قرار ه یه ایمیل تازه درست کنم Yahoo Asia رو از کجا پیدا کنم؟

اگه سوالم خیلی ابتدایی ببخشید اما شدیدا به جوابش نیاز دارم. ممنون می شم کمکم کنید
سلام
ببخشید که دیر جواب دادم!
تو قسمت اول آموزش اومده که چطور اکانت ایمیل تون رو به Yahoo Asia تغییر بدید و لازم نیست یک ایمیل جدید درست کنید.

من هنوز مشکل و دارم گزینه ی pop3 نمیاد تو تنظیماتم
لوگوی یاهو بالای سایت آسیا اومده زیرش
اون قسمت قرمز هم برای من آدرسم اصلا اون نیست که جایگزین کنم

سلام
شما اگه نتونستید طبق آموزش وارد قسمت pop3 شوید کافیه که به مسیر Option > Mail Options رفته و اون آدرس رو به جای اون تکه ی قرمز وارد کنید.

zarghami1
22-11-2010, 19:55
سلام
در مورد راه حل اول:

در این صفحه، در قسمت گوشه پایین روی گزینه Save کلیک کردید؟

در مورد راه حل دوم:
ابتدا وارد قسمت Option > Mail Options بشید:

بعد آدرسی که در نوار آدرس مرورگرتان نمایش داده می شه رو درست بعد از "=done" که لینکش رو قبلاً دادم وارد کنید:

مثال:

----------------------
اقا =جون از راهنماییت ممنون... ولی باز من نتونستم... 2تا ادرسی هم که دادی کپی کردم ولی بازم نشد.
جوووون خدا خیرت بده. ایمیلت و بده به من من پسوردمو برات بفرستم خودت تنظیم کنی. خدا از جوونی کمت نکنه
sm.zarghami@yahoo.com

fayyaz
10-03-2011, 22:42
خیلی ممنون :10:

sat2they
14-06-2011, 15:51
آقا دستت درد نکنه با Outlook 2007 تنظیم کردم بدون هیچ مشکلی کار میکنه .مرسی ;)

0911128
15-11-2012, 12:39
سلام
فایل دانلود نمیشه
بی زحمت دوباره بزارین یا جایی بزارین که بشه گرفت
ممنونم از زحمتتون

Mr.Lover
19-11-2012, 19:27
سلام
فایل آموزشی دوباره آپلود شد.

موفق باشید

Mr.Lover
23-11-2012, 17:01
سلام
از اون جایی که پست های اول و دوم تاپیک دیگه قابل ویرایش نبود؛ تصمیم گرفتم در همین پست فایل آموزشی رو آپلود کنم و آموزش رو همراه تصویر قرار بدم.
و اما بعد ...

فایل آموزشی با فرمت PDF :

تنظیمات حساب کاربری (Account) در سایت یاهو

در ابتدا وارد قسمت Mailتان در سایت یاهو شوید و برای اعمال تنظیمات لازم مسیر زیر را همانند تصویر پیش روید:

Option > Mail Options

در این قسمت گزینه Account را از ستون سمت چپ انتخاب کنید و در قسمت سمت راست صفحه روی عبارت Add or edit an account کلیک کنید.

در این مرحله در صفحه ای که باز شده از ستون سمت چپ گزینه Account information را انتخاب کنید و وارد تنظیمات آن شوید.

در این صفحه مشخصات کاملی از حساب کاربریتان قابل مشاهده است. در قسمت Member information باید عبارت مقابل گزینه :Preferred Content را به Yahoo! Asia تغییر دهید.

در این مثال روی عبارت .Yahoo! U.S کلیک شده و در صفحه بعدی عبارت Yahoo! Asia انتخاب شده.

(قبل از تغییر ...)

(بعد از تغییر ...)

این تغییرات را ذخیره نمایید و در صفحه بعدی تغییرات اعمال شده را با کلیک روی عبارت I Accept تایید نمایید.

سپس دوباره پنجره حاوی اطلاعات کلی شما دوباره نمایان می شود که در آن می توانید تغییرات انجام شده را بازبینی نمایید.
در صورت تایید شما، روی عبارت Finished در قسمت پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید.
حالا باید یک بار از حساب کاربریتان خارج (Sign Out) شوید و سپس مجدداً وارد (Sign In) شوید.
در این مرحله برای تنظیم و بدست آوردن مشخصات POP مسیر زیر را طی کنید:

Options > Mail Options > POP & Forwarding

در این پنجره از ستون سمت چپ روی عبارت POP & Forwarding کلیک کنید و در قسمت راست همان پنجره روی عبارت Set up or edit POP & Forwarding کلیک کنید.

در پنجره بعدی در دایره ی کنار عبارت [Web & POP Access [POP Setting کلیک کنید تا انتخاب شود.

پنجره دوباره به شکل زیر تغییر خواهد کرد که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن تغییرات است.

در همان قسمت بالایی متن ظاهر شده روی عبارت email program using POP3 کلیک کنید.
در صفحه ای که باز می شود اطلاعات مربوط به دسترسی POP نمایش داده می شود که هدف نهایی ما از این قسمت می باشد و این اطلاعات در تنظیم نرم افزار ایمیل کلاینت ما خیلی مهم و اساسی می باشند!

نکــته!