PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موتو جدید توربوی سمند چه خصوصیاتی داره؟

mdmehry
17-08-2009, 11:37
همه اساتید میدونن که موتورهای مجهز به توربوشارژ در واقع ماشین رو تبدیل به یک موشک میکنند که با اشاره گاز ماشین، آسفالتای خیابون گریه میوفتند(ببخشید خیلی احساساتی شدم) کسی از دوستان خصوصیات موتور توربوی جدید سمند رو نداره؟

ghahremanimehdi
20-08-2009, 14:27
همه اساتید میدونن که موتورهای مجهز به توربوشارژ در واقع ماشین رو تبدیل به یک موشک میکنند که با اشاره گاز ماشین، آسفالتای خیابون گریه میوفتند(ببخشید خیلی احساساتی شدم) کسی از دوستان خصوصیات موتور توربوی جدید سمند رو نداره؟

همچین گفتی من فکر کردم موتور تورپوشارژر پورشه 911 رو میگی. آخه سمند و چه به این حرفا:27:

BBNHFAK
20-08-2009, 15:13
همچین گفتی من فکر کردم موتور تورپوشارژر پورشه 911 رو میگی. آخه سمند و چه به این حرفا:27:
مگه خبر نداری می خوان رو سمند سورن پلیس که جایگزین مرسدس بنزها می شه توربو شارژر بزارن:39::39:
احتمالا قدرتش از 110 اسب بخار میشه 111 :31::31::31:

rami_hemi
21-08-2009, 13:42
دوستان منظور دوستمون همون موترو ملی ef7 هستش که روی سورن ELX نصب شده
ایم موترو 1700 سی سی حجم داره موترو پایه گازسوز هستش و در حدود 145 اسب قدرت داره گشتاور وسایر مشخصاتش توی تاپیکی که واسه سورن elx زده بودیم هستش.

Pario
21-08-2009, 14:53
و در حدود 145 اسب قدرت داره

اگر اشتباه نکرده باشم تو هفته نامه ایران خودرو نوشته بود : 158 اسب بخار

آخرین خبرش این بود که مشغول تنظیم کردن گیرباکس هستند.

در کل جک و جفنگ زیادی در مورد این ماشین و موتور وجود داره و باید تا عرضه به بازار صبر کنیم.اما مطمئنا مدلهایی که به مردم عادی فروخته میشه محدود کننده سرعت داره.

rami_hemi
21-08-2009, 15:34
اگر اشتباه نکرده باشم تو هفته نامه ایران خودرو نوشته بود : 158 اسب بخار

آخرین خبرش این بود که مشغول تنظیم کردن گیرباکس هستند.

در کل جک و جفنگ زیادی در مورد این ماشین و موتور وجود داره و باید تا عرضه به بازار صبر کنیم.اما مطمئنا مدلهایی که به مردم عادی فروخته میشه محدود کننده سرعت داره.

دقیق منم یادم نیماد چند اسب بود خداییش ولی این موترو یا همون ef7 تو حالت تنفس طبیعی 117 اسب قدرت داره در مورد گیربکسش هم چیزی نخوندم معلوم هم نیست چه گیربکسی رو خوروندن روش خدا داند ولی واسه این موتور هیچ گیربکسی طراحی نشده انگار

BBNHFAK
21-08-2009, 22:02
عنوان تاپیک موتور توربوی سمنده
مگه ef7 توربو داره؟؟؟:23:

rami_hemi
21-08-2009, 23:08

بله داره روی سور elx قراره اولیش نصب بشه .

MoHaMaD ZaNd
21-08-2009, 23:12
ولي من توي سايت ايرانخودرو ديدم نوشته بود 156 اسب !!!!!!!
جالبه هرجا يه اطلاعات دادن .
ولي به نظرم موتور خوبي بشه !!

mdmehry
22-08-2009, 07:44
ببخشید بیش از حد احساساتی شدم آخه داشتم under cover بازی میکردم.

rami_hemi
23-08-2009, 09:22
ببخشید بیش از حد احساساتی شدم آخه داشتم under cover بازی میکردم.
پس اونوقت به موتور توربوی سمند فکر نکن به 4g63 فکر کن یا به rb26tt نیسان و هزار تا موترو دیگه که بهتر از این موتور مجهول الهویه امتحانشون رو پس دادن.

BBNHFAK
23-08-2009, 23:03
یه اطلاعاتی هم درباره موتوری که می خواد رو سورن پلیس نصب شه بدین
ممنون

D r i v e r
24-08-2009, 05:45
ولي من توي سايت ايرانخودرو ديدم نوشته بود 156 اسب !!!!!!!
جالبه هرجا يه اطلاعات دادن .
ولي به نظرم موتور خوبي بشه !!
خوب بسته به بوستی که داده میشه متغیر هست قدرتش :31:

موتور توربوی سمند ، موتور جدیدی نیست بلکه ef7 به همراه توربو هست

یه اطلاعاتی هم درباره موتوری که می خواد رو سورن پلیس نصب شه بدین
ممنون
همین موتور ef7 هست که مدل توربو هم داره و قراره رو سورن نصب بشه:11:
----------------------------------
در آخر باید بگم خدا آخر عاقب ملت رو به خیر کنه
ملت با موتور عادی ...............
وای به حال توربو:27:
------------------------------
کسی خبر نداره این ماشین اینتر کولر داره یا نه؟؟

rami_hemi
24-08-2009, 10:28
نه امیر انگاری نداره من عکساش رو میدیدم توربوی کوچیکی داره و بوست پایینی باید داشته باشه.

tatu_lover1366
24-08-2009, 11:45
کسی خبر نداره این ماشین اینتر کولر داره یا نه؟؟

نه امیر جان نداره،من تو نمایشگاه مشهد پارسال از مسئول غرفه سورن در موردش پرسیدم البته اون موقه نمی دونستم که همچین چیزی قراره بیاد
طرف خودش که توضیح داد گفت که توربوشارژر هم داره و وقتی گفتم اینتر کولر هم داره بدبخت نمیدونست اصلا چی هستش
معلوم نیس همین توربو شارژر رو هم از رو چه ماشینی کف رفتن :ی

rami_hemi
24-08-2009, 11:52
به احتمال قوی یه توربو در حد توربوی موجود روی موتور های دیزل پژو سیتروئن باید باشه
اینا خیلی خل و چل هستن یه منبع بزرگ از موتروهای اقتصادی دم دستشون هست دارن واسه خودشون موترو طراحی میکنن .
یکی بیاد موتروهای پژو سیتروئن رو لیست کنه میبینه تو این رده چقدر موتورهای خوب پیدا میشه.

D r i v e r
24-08-2009, 12:38
خوب رامین باید حداقل 10 psi بوست داشته باشه که بتونه 40 - 50 اسب اضافی رو تولید کنه
نه؟؟

mdmehry
25-08-2009, 09:54
به احتمال قوی یه توربو در حد توربوی موجود روی موتور های دیزل پژو سیتروئن باید باشه
اینا خیلی خل و چل هستن یه منبع بزرگ از موتروهای اقتصادی دم دستشون هست دارن واسه خودشون موترو طراحی میکنن .
یکی بیاد موتروهای پژو سیتروئن رو لیست کنه میبینه تو این رده چقدر موتورهای خوب پیدا میشه.

دمت گرم ،وقتی این همه موتور ناز دم دسته این کارا چیه اینا میکنن.

Pario
26-08-2009, 05:13

چند تا مشکل وجود داره :

1.هزینه یک موتور جدید : واردات ( خروج ارز) مونتاژ ( حق لیسانس + ساخت قالب و ...) + آموزش کارگران در بخش تولید خدمات پس از فروش و ... . ایران خودرو قصد داره موتورهای خودروهای سواریش رو به 2 مدل کاهش بده

2. دو دستگی در شرکت PSA : همکاری پژو سیتروئن با ایران مورد تایید همه مدیران این شرکت فرانسوی نیست. مخالف زیاد داره. یکی از دلایل توقف ساخت 206 تیپ 5 تامین نشدن قطعاتش بود.

3. تحریمها : خودتون بهتر از من میدونید.

D r i v e r
26-08-2009, 15:01
دو دستگی در شرکت PSA : همکاری پژو سیتروئن با ایران مورد تایید همه مدیران این شرکت فرانسوی نیست. مخالف زیاد داره. یکی از دلایل توقف ساخت 206 تیپ 5 تامین نشدن قطعاتش بود.

پس دلیل تولید 206 صندوق دار با موتور 1600 و همون گیربکس چی هست؟؟
از نظر ecu ]م مشکلی نداشتن
پس چرا همون موقع تیپ 6تولید میشد؟؟

Pario
26-08-2009, 15:58
پس دلیل تولید 206 صندوق دار با موتور 1600 و همون گیربکس چی هست؟؟
از نظر ecu ]م مشکلی نداشتن
پس چرا همون موقع تیپ 6تولید میشد؟؟

1.نمیدونم

اما :

برای تولید هر خودرو یک قرارداد بسته میشه. بعد از چند وقت نواقص قرارداد خودشون رو نشون میدن و یک طرف از این نواقص استفاده میکنه و از زیر تعهداتش شونه خالی میکنه. در قرارداد بعدی نواقص جدیدی وجود داره که ممکنه به نفع هر کدوم از شرکتها باشه و ...

و این بازی حقوقی همیشه ادامه داره. دو طرف سعی میکنن سود قرارداد رو به سمت خودشون بکشن.

2.این موتور جزو دو موتور انتخابی ایران خوردرو هست یا نه؟ خودروهای سواری و وانت ایران خودرو در سالهای آینده فقط از موتورهای TU5 و EF7 استفاده خواهند کرد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

peter-se
02-10-2009, 15:36
مگه خبر نداری می خوان رو سمند سورن پلیس که جایگزین مرسدس بنزها می شه توربو شارژر بزارن:39::39:
احتمالا قدرتش از 110 اسب بخار میشه 111 :31::31::31:

خدا خفت نکنه خدا عمرت بده خیلی باحال بود کلی خندیدیم:31::31::31::31::31: خیلی باحال بود

rami_hemi
02-10-2009, 22:24
Pario عزیز ممنونم از نظرات خوبت بازم توضیحات خوبت رو دیدم خوشحال شدم
ولی یه شاکالی دیدم که باید بازم گوشزد کنم
تولید 206 صندوقدار اصلا توی برنامه نبود و کلا قبل از همه مسایل سیاسی و تجاری که اتفاق افتاد پژو با توجه به اینکه ایران رو بازار خیلی خوبی دیده بود میخواست با فروختن پلتفورم 206 به ایرانخودرو همون کاری رو بکنه که با پلتفرم 405 کرد و اجازه تولیدات مختلف رو روی این پلتفرم هم میداد .ولی یک باره با تغییر مواضع سایسی فرانسه با سر کار اومدن دولت سارکوزی و تشدید تحریمها همچنین قرداد پلتفرم مشترک رنو با وزارت صنایع موجب به هم خوردن روابط ایرانخودرو با شریک فرانسوی خودش شد.
توی این مدت که ایرانخودرو پلتفرم 206 رو مال خودش دیگه میدونست یک باره دید که پژو دیگه اجازه مونتاژ خودرو با شل و برند دیگه ای رو روی این پلتفرم نمیده .
این اتفاق باری پلتفرم 307 هم اتفاق افتاد پلتفرمی که قرار بود سمند جدید و 307 سدان هم توی ایران باهاش تولید بشن .
و حالا مونده بود یک پروژه 80 میلیون دلاری که روی دست ایرانخودرو باد کرده بود و اون چیزی نبود جز پروژه X11 که امروز با اسم رانا رو نمایی شد .
باید یه جوری این پروژه از حالت مرده در می اومد که اونم با ترغیب پژو به تولید نمونه صندوقدار مدل موفق 206 بود پژو اینبار این اجازه رو داد.بازار کل دنیا باید میشد تا برای پژو هم توجیه اقتصادی داشته باشه .
ولی مشکلی که این ماشین داشت این بود که توی بازار اصلی یعنی ایران نمونه هاچبک با مشخصات فنی مشاب خودش یعنی تیپ 5 محبوبتر ین خودرو بود و ایرانخودرو نمیتونست این ریسک رو بکنه و این سرمایه رو فدای یه مدل محبوب پژو بکنه .مجبور بود به زور واسه فرزند نا خواسته خودش محبوبیت به وجود بیاره و چه راهی بهتر ازاینکه محبوبترین تولیدش رو فدای خواهر ناتنی خودش بکنه .
برای همین 206 تیپ 5 محبوب و تکتاز بازار در بهترین زمانش از چرخه تولید حذف شد تا به صورت اجباری خریدار به طرف مدلی با مشخصات فنی مشابه بره .در واقع محبوبیت 206 اس دی توی ایران اجباری هستش نه انتخابی و البته اگه به جای این کار و حذف محصول بسیار خوب ایرانخودرو این ماشین رو با آپشنهای بهتر و تبلیغات بهتر عرضه میکرد سهم خودش رو توی بازار به جای ثابت نگه داشتن بلاتر میبرد.
من موضوع ناکام موندن قراردادها به خاطر مشکلات سیاسی و تجاری رو که گفتم برای سایپا هم اتفاق افتاد که قرار بود سایپا با جایگزینی مدل صندوقدار و همچنین تولید مدل هاچبک C4 به جای زانتیا تحول در تولیداتش بده همیچنین برنامه تولید مدلهای c3 و c2 هم و در واقع پژو سیتروئن قصد داشت با استفاده از پتانسلهای این دو خودرو ساز ایران رو پایگاه تولید خودش توی منطقه و بازار رو به رشدش بکنه که متاسفانه با یک عملکرد غلط دولت در همکاری با رنو و دخالت دادن دو خودروساز بزرگ خودش توی این همکاری به جای ترغیب رنو به احداث و سرمایه گذاری مستقیم و یا دخالت دادن بخش خصوصی به این کار گام اشتباهی برداشت که هنوز هم به جایی نرسیده و به جای پیشرفت در صنعت خودرو سازی موجب یک ایست ناگهانی هم شد .
در کل موضوع بحث خیلی پیچیده هم نیست ولی طولانی هستش و اگه بخوام بگم چطوری این صنعت میتونست تو برهه ای که فرصت خوبی داشت پیشرفت کنه درجا زد خیلی طول میکشه
باید چه سیاستی پیش میگرفتیم و به کجا رسیدیم .

milky way
08-11-2009, 19:51
این جینگولک بازیا چیه دیگه الان همه خودرو ها در رنج سمند موتورهای 140-160 اسبی دارن ولی توربو کجا بود فکر نمیکنم تو دنیا هیچ کارخونه ای الان دیگه برای این سطح موتور از توربو استفاده کنه تازه معلوم نیست برای گیبرکسش چیکار میخوان بکنن، باور کنید آخرش گیربکس زانیتا میزارن روش.

milky way
08-11-2009, 19:54
چند تا مشکل وجود داره :

1.هزینه یک موتور جدید : واردات ( خروج ارز) مونتاژ ( حق لیسانس + ساخت قالب و ...) + آموزش کارگران در بخش تولید خدمات پس از فروش و ... . ایران خودرو قصد داره موتورهای خودروهای سواریش رو به 2 مدل کاهش بده

2. دو دستگی در شرکت PSA : همکاری پژو سیتروئن با ایران مورد تایید همه مدیران این شرکت فرانسوی نیست. مخالف زیاد داره. یکی از دلایل توقف ساخت 206 تیپ 5 تامین نشدن قطعاتش بود.

3. تحریمها : خودتون بهتر از من میدونید.
تیپ 5 قطعه خاصی نداره که! من نمیدونم منظورتون چیه. تولید نشدن تیپ 5 بخاطر فروش SD بود چون هم قیمت یکی از مدل های SD میشد و کسی SD نمیخرید دیگه. این موتورهای ایران خودرو هم بعید میدونیم ساختشون 20% هم برای ایران باشه.

farshad bugatti
08-11-2009, 20:29
تیپ 5 قطعه خاصی نداره که! من نمیدونم منظورتون چیه. تولید نشدن تیپ 5 بخاطر فروش SD بود چون هم قیمت یکی از مدل های SD میشد و کسی SD نمیخرید دیگه. این موتورهای ایران خودرو هم بعید میدونیم ساختشون 20% هم برای ایران باشه.

دقیقا اینطور هستش در ضمن سمند توربو به نظره من تولید نمیشه اگه هم بشه دست کم سه سال طول میکشه که فکر نکنم بتونن عملی کنند چون اینو چند بار از مسولان ایران خودرو پرسیدم خودشون گفتن.:20:

ghahremanimehdi
08-11-2009, 21:16

موتور TU5 یک موتور کاملا ایرانی است (در سالنهای ایرانخودرو تولید میشود) چون من خودم سالنهای CNC تولید TU5 رو دیدم.

MoHaMaD ZaNd
09-11-2009, 13:57
موتور TU5 یک موتور کاملا ایرانی است (در سالنهای ایرانخودرو تولید میشود) چون من خودم سالنهای CNC تولید TU5 رو دیدم.
مطمئني دوست من ؟؟؟
منظورتون EF7 نيست كه كاملا ايرانيه ؟؟؟

rami_hemi
09-11-2009, 14:57
هنوز هم که هنوزه موترو tu5 و tu3 وارد میشن .
در مورد توقف تولید تیپ 5 به خاطر اینکه sd با این تیپ 5 تقریبا مشخصات یکسان فنی داشت برای تضمین فروش sd تیپ 5 که فروش بهتری از تیپ6 داشت چون ذهنیت بیشتر رانندگان ایرانی نسبت به گیربکسهای اتوماتیک منفی هستش .
در مورد موتور EF7 ّاید بگم یه موتور جدید هست و به این زودی تولید انبوه اون به ظرفیت کامل خودش نمیرسه پس انتظار اینکه نمونه توربو هم به زودی تولید بشه نمیره.

ghahremanimehdi
09-11-2009, 15:05
مطمئني دوست من ؟؟؟
منظورتون EF7 نيست كه كاملا ايرانيه ؟؟؟

هنوز هم که هنوزه موترو tu5 و tu3 وارد میشن .
در مورد توقف تولید تیپ 5 به خاطر اینکه sd با این تیپ 5 تقریبا مشخصات یکسان فنی داشت برای تضمین فروش sd تیپ 5 که فروش بهتری از تیپ6 داشت چون ذهنیت بیشتر رانندگان ایرانی نسبت به گیربکسهای اتوماتیک منفی هستش .
در مورد موتور EF7 ّاید بگم یه موتور جدید هست و به این زودی تولید انبوه اون به ظرفیت کامل خودش نمیرسه پس انتظار اینکه نمونه توربو هم به زودی تولید بشه نمیره.

من خودم بیش از 3 ماه در خط تولید موتور TU5 کار کردم. دیگه به من که نگو.
در مورد EF7 اطلاعتی ندارم (نمیدونم) ولی TU5 رو چون خودم کار کردم اطلاع دارم که داخلیست.

rami_hemi
09-11-2009, 15:15
من از تازگیها خبر ندارم ولی خود من شاهد بارگیری همین موتورها توی بندر امام به مقصد ایرانخودرو بودم
EF7 همین سری موتورهای ملی هستش که موتور 1700 تنفس عادی روی خط تولید رفته ولی تولید به سطح بالای خودش نرسیده موترو 1400 این خانواده هنوز ازش خبری نیست که فکر میکنم این موتور 16 سوپابه باشه(منظورم نمونه 1400 هستش) و نمونه 1700 توربو شارژ شده هم که فعلا تا جایی که میدونم در مرحله تحقیقات هستش .
در کل اگه ایران و پژو سیتروئن میتونستن همکاری بیشتری داشته باشن الان خیلی از پروژه ها عملی شده بود چون پژو سیتروئن منبع عظیمی از پلتفرمها و پیشرانه های اقتصادی هستش مثلا پلتفرم 206 که میتونست خیلی مفید باشه یا پلتفرم 307 که قرار بود سمند نسل دوم روی همین پلتفرم معرفی بشه و خیلی پروژه های دیگه که هنوز مسکوت موندن.
ما ایرانی ها متاسفانه بلد نیستیم از منابع خوب استفاده کنیم .

mohsen 206
09-11-2009, 16:54
البته دوست عزیز این خانه از پایه ویران است
ابران خودرو اگر به جای پی اس ا با گروه ولکس واگن همکاری میکرد الان وضع خیلی بهتر از این بود.
در مورد ای اف 7 توربو هم من خودم تستش کردم البته ماشین مشکل گیربکس داشت و از اون بدتر مشکل ارتفاع و کوچکی جا
توی پیست تا میخواتی گاز بدی باید جفت پا میرفتی رو ترمز چون هم ارتفاع ماشین شتری بود و ادم اطمینان از پیچیدن نداشت و هم زمین خیس بود
ولی گیر بکس ماشین مشکل ساسی داشت و نمیتونست تورک این موتور رو هندل کنه.
ولی در کل موتور خوبیه و پتانسیل تیون رو هم داره .اینتر کولر هم مطمئن باشین خواهد داشت حتی اگر در موارد تست شده نداشته باشه .چون در شرایطی مثل جنوب ایران و در فصل گرما هر بلایی هم که سر موتور بیاری ناک فراوان وجود خواهد داشت که پدر موتور رو در میاره.پس به احتمال زیاد اینتر کولر هم باید داشته باشه.البته توی اون روز تست نزاشتن کاپوت ماشین رو بالا بزنیم .
ولی در کل اینده ی خوبی پیش روی این موتوره