PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه عناوین مشترک و هم نام PSP با PS2 و PS3

S.Y.K
16-08-2009, 22:48
سلام به همه ی دوستان عزیز
گفتم این تاپیک می تونه ی بهانه ی خوبی باشه تا به قدرت PSP بیشتر پی ببریم
من موارد بسیار خوبی رو در بازی های PSP دیدم.من با کمک آقا حمید و مشورت با آقا پیمان تاپیک رو ایجاد می کنم.خیلی دوست دارم نظراتتون رو بیان کیند.اگه نقدی داشتید بذارید.مورد بهتری بود بیان کنید.و در کل به من کمک کنید
همون طوری هم که قول دادم مقایسات عادلانه خواهد بود
موفق باشید
یحیی:46:

S.Y.K
16-08-2009, 22:49
سلام به همه ی دوستان
اولین مقایسه ای که می خوام براتون بذارم از بازیه God Of War 2 و God Of War Chains Of Olympos هست
همین طور که می دونید GOW 2 انحصاری PLAY STATION 2 و GOW:COO انحصاریه PSP هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از داستان بازی شروع می کنم
داستان:
در GOW 2 ما با داستانی بسیار پیچیده اما جاب و جالب روبرو هستیم.کریتوس کشته میشه به وسیله ی زئوس.او باید خواهران سرنوشت رو به زانو در بیاره و زمان رو به عقب برگردونه!داستان در بسیاری از مواقع شما رو به وجد میاره.یادمه در GOW 2 وقتی با خواهران سروشت مبارزه می کردیم بخشی بود که از تالار بیرون میومدیم و روی یک پل سنگی باید با یکی دیگر از خواهران سرنوشت مبارزه می کردیم.خوب این عادی بود البته من داشتم کریتوس و یک فرد دیگه رو می دیدم که می جنگن!عجیب بود یه کمی ما باید مواظب جان خودمون و پل می بودیم تا خراب نشه.اما این برای من معنی نداشت تا وقتی که مرحله ی آخر GOW 1 رو انجام دادم و بازی رو به پایان رسوندم.ما در اونجا باید با اریس می جنگیدیم (خدای جنگ) اما ناگهان ما شمشیرمونو از دست می دادیم یک شمشیر سنگی تالاری رو به یک جای خانه مانند وصل کرده بود اون رو بر می داشتیم و به جنگ ادامه می دادیم.اما نکته ی جالب این جاست که اون شمیشیر سنگی همون پلی بود که ما در آینده باید روی اون با یکی از خواهران سرنوشت می جنگیدیم.در اصل ما داشتیم گذشته ی خودمون رو می دیدیم که با اریس در حال جنگیدن هستیم.ما علاوه بر اینکه در زمان حال باید از جان خودمون محافظت می کردیم باید در از این شمشیر سنگی هم محافظت می کردیم تا در گذشته بتونیم جنگیدن با اریس رو ادامه بدیم.واقعا فوق العاده بود!این فقط یکی از بخش های حماسی داستان GOW 2 بود!اما در GOW:COO شاهد همچین داستان پیچیده ای نیستیم.به نظر من GOW 2 از نظر داستانی قوی تر عمل کرد.البته چیزی که نمیشه منکرش شد اینه که GOW:COO داستانی به مراتب تراژدی تر داره!مثلا شما ببینید بازی بر اساس زمانی که اتفاق میفته مرتبا حول محور عذاب وجدان های کریتوس می چرخه مثلا بخش هایی که دخترش نی می زد بسیار دیدنی بود و آدم رو تحت تاثیر قرار می داد!در کل داستان GOW 2 بهتر بود ولی داستان GOW:COO هم غنی و بسیار خوب بود .
نمره ی من به این بخش:
GOW 2 : 10/10
GOW:COO : 9/10

گرافیک:
اما من گرافیک GOW:COO رو واقعا خوب ارضیابی می کنم.GOW 2 با استفاده از تمام قدرت PS2 ساخته شد.بازی رو حتی با بازی های نسل جدید مقایسه می کردن.سونی بهترین عناوین PS2 بود.ولی ما می بینیم که GOW:COO با اینکه برای یک کنسول دستی ساخته شده کمبودی نسبت به GOW 2 نداره!هر چند من خودم به شخصه احساس می کنم جزئیات در GOW 2 کمی بهتر بود ولی باید منصف باشیم.این گرافیک که من در GOW:COO یدم واقعا عالی بود.بسیار عالی بود.فضاهایی که در بازی دیده میشد.کیفیت عالی بافت ها ! همه و همه عالی بودند.در GOW 2 هم تقریبا همین وضعیت بود!همین طور که گفتم اگه بخوایم خیلی روی گرافیک ریز بشیم می شه گفت GOW 2 از لحاظ گرافیکی از لحاظ جزئیات محیط کمی بهتر عمل کرده بود!
نمره ی من به این بخش:
GOW:COO : 10/10

گیم پلی:
گیم پلی در هر دو نسخه عالی بود.من در گیرانه و جذاب.تند و سریع.البته من GOW 2 رو با دجه ی سختیه NORMAL به پایان رسوندم.ولی می تونم بگم در هر دو حالت بهترین گیم پلی ممکن رو از بازی ها دیدم.البته در کل بازی ها کوتاه بودن وساعت زیادی گیم پلی نداشتن!در حالی که می شد خیلی بهتر باشه.نحوه ی در گیری ها در هر دوبازی مشابه هستند.در GOW 2 بازی مقداری درگیرانه تر و با خشونت بیشتر شروع میشه و ادامه پیدا میکنه.در GOW:COO این روند کمتر دیده میشه.اما GOW 2 کمی در این زمینه بهتر عمل کرد!اما در کل این گیم پلی آن چنان نفس گیر بود که چه عرض کنم.مخصوصا بازی با هارد خیلی چسبید.
نمره ی من به این بخش:
GOW 2 : 9.5/10

نوآوری:
در GOW 2 یکی از بخش های جالب و خلاقانه در بازی سواری با پگاسوس بود که واقعا عالی کار شده بود.اما من به شخصه بهترین نوآوری رو که در بازی دیدم.سیستم دکمه زنی GOW 2 هم در نوع خودش یک نو آوری بسیار عالی بود.اما سیستم دکمه زنی GOW:COO واقعا جذاب تر از GOW 2 بود.خیلی سریع تر بود و آدم لذت می برد از سرعت.بخش شنا در اب هر دو بازی هم که کوتاه بود ولی در کل قابل قبول بود!البته از یک جهت GOW 2 می تونست بهتر باشه و اونم اینکه با شخصیت های بیشتر و متنوع تری در طول بازی برخورد می کردید.
نمره ی من به این بخش:

هوش مصنوعی:
در هر دوبازی دشمنان به بهترین شکل با شما مقابله میکردن.حتی در GOW:COO کمی بهتر از GOW 2 اما در کل باید بگم اگه یه لحظه دیر دفهع می کردید یا از جادوهای خودتون به درستی استفاده نمی کردید همه چیز تمام بود! به سادگی!در GOW 2 سخت گیری تا این حد نبود در نتیجه این خودش باعث میشه که ما هوش مصنوعی بهتری رو در GOW:COO شاهد باشیم.البته اگه هر دو بازی رو در حالت VERY HARD می رفتید تقریبا مشابه می شدند.ولی من به شخصه احساس کردم دقت دشمنان در GOW:COO بیشتر شده.در ضمن سختی بازی هم بسیار به جا و متناسب بود.من در بعضی از بازی های PSP مشکل هوش مصنوعی دیدم!ولی این بازی عالی بود
نمره ی من به این بخش:

صداگذاری:
صدا گذاری یکی ار بخش های مثبت هر دو نسخه بود.بی نقص انجام شده بود این بخش.دیگه واقعا چیزی نمی تونم بگم.هر دو نسخه صداگذاریه راضی کننده ای داشت.آهنگهای بازی هم یک سری از GOW 2 حفظ شده بود یک سری هم تازه اضافه شده بود که بعضی هاش نسبت آهنگهای GOW 2 بهتر و بعضی کمی ضعیف تر بود.ولی در کل عالی بود صدا گذاری
نمره ی من به این بخش:

دشمنان:
این بخش رو بدون اغراق باید گفت که GWO:COO بهتر بود دشمنان بیشتر و متنوع تر بودند!در اصل GOW:COO حالتی براش اتفاق افتاد که سازندگان اومدن و از تجربیات GOW 2 استفاده کردن یکی سری دشمن تقریبا شبیه GOW 2 و یک سری دشمن جدید.مخصوصا اون پرنده ها که در بعضی مواقع به سخت شدن بازی خیلی کمک می کردن!اما در GOW 2 پرندها تا این حد تاثیر گذار نبودن!همچنان غول های بزرگ و دیو ها هم در بازی حاضر هستند و بد جوری هم بعضی از قسمت های بازی رو سخت می کنن!در کل این بخش برگ برنده با GOW:COO هست
نمره ی من به این بخش:

BOSS ها :
این بخش بدون شک GOW 2 بهتر بوده.BOSS های بسیار زیاد و متنوع! و هر کدوم رو هم باید به شکلی می کشت.در مصاف BOSS های آخر هر دو بازی هم GOW 2 بهتر بود مبارزه با زئوس بیشتر چسبید و خیلی جالب تر بود .در GOW:COO کمتر شاهد دیدن BOSS ها به این تعداد و با این عظمت بودیم.
نمره ی من به این بخش

سایر موارد:
باید بگم بسیاری از موارد د هر دو بازی مشترک بود ولی یه مساله بعضی از قسمت های GOW:COO رو سخت کرده بود! اون هم جعبه های جان و جادو بود.مثلا اونا رو برای ما وسط میدون جنگ گذاشته بود دو تا از این گاو های چکش به دست هم به ما حمله می کردن ما می موندیم چی کار کنیم!در GOW 2 به این مورد بیشتر توجه شده بود و بیشتر اهمیت داده شده بود.ای کاش کمی به این ریزه کاری بازی توجه می کردند! اما با تمام این وجود باز هم این خودش یک نوع جذابیت و سختی خاصی رو به بازی می داد بعضی وقتا هم به مرز اعصاب خورد کردن می رسید!
نمره ی من به این بخش:
GOW:COO : 9.5/10

اینم چند تا اسکرین شات:

امتیاز کلی
GOW 2 : 9.8
GOW:COO : 9.5

خوب دوستان تا اونجایی که تونستم مقایسه کردم بازی ها رو.امیدوارم خوشتون اومده باشه.شاید تعجب کنید چرا همه ی نمرها 9 و 10 هستن ولی کسانی که بازی رو انجام دادن می دونن که چه شاهکاریه این بازی و این واقعا حق بازیه.مجله ی بازی رایانه این بازی رو به عنوان بهترین بازیه سال انتخاب کرد (GOW 2 ) وبهش امتیاز 9.2 رو داد!در بازی های بعدی امتیاز دهی کمی تخصصی تر خواهد شد.اگر خدا بخواد در گام بعدی TEKKEN رو براتون مقایسه خواهم کرد
موفق باشید
یحیی

sourena
16-08-2009, 23:05
ممنون....تاپیک بسیار خوبیه به نظرم!
اطلاعات خوبی آدم میتونه بگیره!

hamid_hitman47
16-08-2009, 23:42
سلام...
یحیی جان نقد اول که خیلی خوب و البته عادلانه هم بود..:10:
منتظر نقد های بعدی هم هستیم...:46:
موفق باشی...

bakan
17-08-2009, 09:11
خیلی زیبا و جالب بود خدا زیاد کنه این تایپکارو:31:میگم یه سوال آقا یحیی شما میگین تیکن یعنی کدوم تیکنها رو میخواین مقایسه کنید آخه تا اون جا که من میدونم فقط PS2 تیکن5رو داره وفکر هم نمیکنم تیکن 6 برایPS3 اومده باشه, اومده؟PSPهم که من تا حالا نشنیدم تیکن داشته باشه!؟چطوریه ممکنه توضیح بدید ممنون:11:

S.Y.K
17-08-2009, 11:37
خیلی زیبا و جالب بود خدا زیاد کنه این تایپکارو:31:میگم یه سوال آقا یحیی شما میگین تیکن یعنی کدوم تیکنها رو میخواین مقایسه کنید آخه تا اون جا که من میدونم فقط PS2 تیکن5رو داره وفکر هم نمیکنم تیکن 6 برایPS3 اومده باشه, اومده؟PSPهم که من تا حالا نشنیدم تیکن داشته باشه!؟چطوریه ممکنه توضیح بدید ممنون:11:
سلام دوست من
شما خیلی لطف دارید:11:
خوبی از خودتونه:10:
بله باید بگم که PSP هم تیکن داره همون TEKKEN DARK RESURRECTIONوبسیار عالیه این بازی و کاملا قابل مقایس با TEKKEN 5 در PS2
تا امروز عصر براتون قرارش خواهم داد:46:

S.Y.K
17-08-2009, 20:34
سلام دوستان
تا همین الان داشتم نقد می نوشتم
2 ساعت زحمتم به هدر رفت:41:
متاسفانه به خاطر مشکلات دیال آپ مجبور به ریسیت کامپبوتر شدم ولی من قبل از اون متن رو ارسال کرده بودم و حتی 4-5 دقیقه هم صبر کردم.در اصل صحفه همین طور مونده بود!ولی کلا با تجربه ای که من دارم تا ارسال جواب رو بزنید پست باید ارسال بشه
واقعا این p30 world هم خیلی جالبه!
من همین امروز یه پشت رو اشتباهی دادم یک لحظه ارسال جواب رو زدم و بلا فاصله متن ارسال شد!!!یعنی من فورا پنجره ی اینترنت رو بستم و دوباره وارد شدم و دیدم پست اومده!!!
حالا بعد از 5 دقیقه صبرو بعد از ریسیت کامپیوتر اومدم نگاه می کنم و می بینم هیچ اتفاقی نیفتاده
واقعا که جای تاسف داره
مجبورم دوباره نقدر رو بنویسم.ولی امشب دیگه نمی تونم.واقعا خسته شدم
معذرت می خوام ازتون

bakan
17-08-2009, 22:29
درکت میکنم چون من هم چندین بار برام مشکل تو ارسال متنهام پیش اومده البته با این تفاوت که برای من اصلا ارسال نمیشه ومینویسه متن شما بیش از حد مختصر وکوتاه است:blink:در صورتی که اصلا این طور نیست:18:در هر صورت اشکالی نداره خواستن توانستن است:thumbsup: تو میتونی:31:

ShayaN3K
17-08-2009, 23:38
واقعا که دستت درد نکنه یحیی جان. اسممتونو از توی همین فروم فهمیدم.

PSP یه موجوده شگفت انگیزه. میدونم درست نیست مقایسه ی PSP با کنسولای دیگه ولی این PSP دیگه نمی گزاره طرفه 360ام

برم.

اگه الان کسی که توی موقیتش قرار نگرفته خیلی ساده میگه مگه میشه آدم 360 رو با اون عظمتش ول کنه بره با PSP بازی کنه

ولی باورت نمیشه اگه بگم تا حالا بازی Tekken از روی PSP من پاک نشده.

به نظر من کنسول توی جذاب تر کردن عناوین مشترک نقش زیادی داره.

البته من اصلا قدرت پردازش رو توی این سری از کنسولا در نظر نگرفتم.

در هر صورت ممنونم ارت برای پستت

S.Y.K
18-08-2009, 00:17
واقعا که دستت درد نکنه یحیی جان. اسممتونو از توی همین فروم فهمیدم.

PSP یه موجوده شگفت انگیزه. میدونم درست نیست مقایسه ی PSP با کنسولای دیگه ولی این PSP دیگه نمی گزاره طرفه 360ام

برم.

اگه الان کسی که توی موقیتش قرار نگرفته خیلی ساده میگه مگه میشه آدم 360 رو با اون عظمتش ول کنه بره با PSP بازی کنه

ولی باورت نمیشه اگه بگم تا حالا بازی Tekken از روی PSP من پاک نشده.

به نظر من کنسول توی جذاب تر کردن عناوین مشترک نقش زیادی داره.

البته من اصلا قدرت پردازش رو توی این سری از کنسولا در نظر نگرفتم.

در هر صورت ممنونم ارت برای پستت
سلام دوست عزیز
من صد در صد حرف شما رو تایید می کنم
آخه الان همین بلا به جون خودمم افتاده!
اصلا دیگه حال و حوصله ندارم طرف کنسول های خانگی برم!
PSP جادومون کرده:31:
راستی بچه ها امشب بی خوابی زده به سرم
می خوام RESISTANCE و TEKKEN (برای بار دوم) رو بنویسم.فقط دعا کنید تا صبح زنده بمونم:31:

S.Y.K
18-08-2009, 03:50
سلام به همه ی دوستان عزیز
برای بار دوم می خوام بازی های TEKKEN 5 که در نوشته ها به اختصار T5 می نویسم و TEKKEN DARK RESURRECTION رو که در متن به اختصار TDR مینویسم رو براتون مقایسه کنم.مقایسات رو با یک مقدمه شروع می کنم

آشنايی من با سری بازی های TEKKEN:
یادمه اولین بازی که در سبک FIGHTER منو تحت تاثیر قرار داد MORTAL KOMBAT 3 بود.یک بازی بی نظیر و تمام عیار بود.واقعا یادم نمی ره اولین که دیدم اون بازی رو چه احساسی بهش داشتم و یا چه لحظات خوشی رو باهاش سپری کردم.9 سالم بود.رفتم خونه ی دوستم به همراه یکی دیگه از دوستان.توی اصفهان زندگی می کردیم اون موقع.دوستم PLAY STATION داشت.PS1 واقعا یه کنسول بی نظیر بود.دسته های فوق العاده خوش دست.VIBRATION و یا اینکه این کنسول CD خور بود و اینکه بازی های 3 بعدی با گرافیک بسیار بالا رو به نمایش می گذاشت.من اولین بازی هایی که انجام دادم TEKKEN 3 بود به همراه PEPSI MAN .اینها همه و همه باعث شد که ما درک کنیم که چرا سگا این طوری شکست خورد از SONY و PLAY STATION .یک کنسول قدرتمند که واقعا لذت بازی باهاش تمومی نداشت!1 سالی گذشتو و منم PS1 خریدم.اولین بازی هایی که همراه اون خریدم همین TEKKEN 3 بود با PEPSI MAN .در اصل واقعا MORTAL KOMBAT رو فراموش کردم.بازی TEKKEN 3 هیچ حرفی برای گفتن باقی نمی گذاشت.تنها با یک کلمه میشد وصفش کرد و اونم اینکه این بازی بی نظیره!PS2 خریدم و باز هم اولین بازی هایی که همراه خریدم TEKKEN 5 بو به همراه TEKKEN TAG ! و اینجا بود که من واقعا متحییر شدم.از TEKKEN 5 بی نیر ترین FIGHTER عمر من.گرافیک صدا گذاری شخصیت ها همه و همه بی نظیر بودن.هیچ وقت یادم نمی ره.حالا هم که 18 سالمه از اولین بازی هایی که برای PSP خریدم TEKKEN DARK RESURRECTION بود! هنوز هم همون بازی دیدنی و بی نظیر.هنوز هم بهترین FIGHTER .هنوز هم مهیج ترین...

تفاوت ها و شباهت های TEKKEN 5 و TEKKEN DARK RESURRECTION در نگاه اول:
شاید ساده ترین توضیحی که بشه راجع به بازی داد این باشه که TDR نسخه ی توسعه یافته ی T5 هست.T5 در دوره ی خودش با اضافه کردن 3 شخصیت جدید و همچنین آهنگهای تاثیر گذار و همچنین محل های مبارزه که به شکل چشم گیری پیشرفت کرده بودن.داستان بازی هم مکمل TEKKEN 4 بود.شخصیت های AUSKO KAZAVA-DEVIL JIN-RAVEN شخصیت های دوست داشتنی بودن که به T5 اضافه شده بودن.در TDR هم شاهد حضور 2 شخصیت جدید به نام های LILI و DRAGUNOV .همچنین ما شاهد بازگشت EDDY و ARMOR KING از TEKKEN TAG هستیم.البته بعضی از دوستان می گفتن EDDY در T5 هم حضور داشته ولی من که تمام شخصیت های T5 و آزاد کردم چیزی ندیدم!همچنین پیشرفت مان های مبارزه.تغییرات در آهنگ ها واضفه شدن یک سری چیز های جدید از مزیت های TDR هست.پس در نگاه اول تغییرات مثبتی رو در بازی شاهد هستیم

داستان هر شخصیت در بخش STORY MODE بازی:
یک رسم جالب که از TEKKEN 4 شروع شد این بود که هر شخصیت یک داستان مشخص پیدا کردوتا اونجایی که یادم میاد TEKKEN 3 انیمیشن های بعد از به پایان رساندن بازی با هر شخصیت رو داشت.ولی به طور کلی میشه گفت که سازندگان با TEKKEN 4 یک جورایی هر شخصیت رو از سردرگمی نجات دادن و همین طور بازی رو.در T5 این حالت ادامه پیدا کرد که به نظر من به جذابیت بازی خیلی کمک کرد و همین طور باعث شد شما رقباتون رو در بازی بیشتر بشناسید مثلا KING رقیب MARDUK محسوب میشه و HWORANG دشمن درجه 1 JIN هست که JIN هم با تبدیل شدن به DEVIL JIN سعی می کنه دمار از روزگار HWORANG در بیاره! یا اینکه KAZUYA فرزند HEIHACHI چه کینه ای از پدرش به دل گرفته(توضیح خواهم داد).یه کمی این بخش منو یاد MORTAL KOMBAT هم میندازه که مثلا SCORPION با SUB-ZERO یا SONYA با KANO یا MELINA با KITANA و JHONNY CAGE با GORO دشمنان سر سخت بودن(LIO KANG و SHENG SUNG رو هم اضافه کنید)در حال حاضر ما با داستانی بسیار بهتر از MK روبرو هستیم و بعضی از کازاکتز ها با هم دوستن بعضی ها دشمن و یک روند خطی رو دنبال نمی کنن که همه دشمن باشن.بعضی ها هم که عاشق شدن :31:GANRYU که در انیمیشن پایانیش نشون داده میشه عاشق JULIA هست!داستان بازی در TDR همین طور که گفتم یکسانه.شخصیت های جدید داستان متفاوتی پیدا کردن.EDDY داستانش دقیقا مثل خواهرش CHIRISTIE هست.ARMOR KING هم که داستان جدیدی داره چون در T5 حاضر نبود.پس میشه نتیجه گرفت داستان ها فرقی نکرده و در یک سطح دنبال میشه.جذاب ترین داستان از نظر من دنبال کردن داستان HEIHACHI بود(دلیلش رو توضیح خواهم داد)
نمره ی من به این بخش:
T5 : 8.7/10
TDR : 8.7/10

گرافیک:
گرافیک بازی در T5 بسیار عالی بود و پیشرفت قابل توجهی نسبت به TEKKEN 4 داشت!جشن رنگ ها بود.در فضا های بسیار زیبا و متنوع مبارزه می کردم .این ها همه در کنار هم قرار می گرفت +گرافیک عالی و این تبدیل میشد به یک بازی بزرگ!درTDR راسیتش رو بخواید خودم باورم نمی شد شاهد همچین گرافیک باشم.و کمی جا خوردم.با دیدن گرافیک بازی یک بار دیگه مجبور شدم به PSP و SONY بگم هزار آفرین... واقعا فراتر از انتظار بود.البته من به شخصه یک چیز بهتری در T5 مشاهده کردم و اون کیفیت بیشتر بافت ها و همچنین جزئیات بود.به نظر من تا حدودی جای کار بیشتری داشت ولی در کل با دیدن گرافیک بازی آدم حیرت زده می شد چون واقعا به گرافیک T5 در PS2 نزدیک بود.در بازبینی مجدد به نظرم کیفیت بافت ها هم برای PSP عالی بود ولی جزئیات که کیم از T5 کمتر بود تقریبا تنها برتریه T5 به حساب میاد.در کل این گرافیک برای PSP عالیه و من به شدت به گرافیک TEKKEN 6 نسخه ی PSP امیدوارم که چیزی فراتر از T5 ببینیم
نمره ی من به این بخش :
T5 : 9.2/10
TDR : 9/10

گیم پلی و درگیری ها:
گیم پلی در TDR مانند T5 بود و تغییر خاصی نکرده بود.درگیری های بسیار عالی!همچنین هوش مصنوعی عالی دشمنان هم به قضیه کمک می کرد شما اگه با درجه ی ULTRA HARD بازی رو به پیش می بردید متوجه می شدید.در بازی درگیری ها بر اساس سرعت عمل و ترکیب فنون و همچنین نون بازوی خودتون به دست میومد.مثلا MK شما به راحتی می تونستید با زدن چند دکمه و انتخاب کردن کاراکتر مورد نظر دشمن رو نابود کنید!اما در TEKKEN بازی ها از نزدیک دنبال میشه و این به تمرکز و سرعت عمل شما در ترکیب کردن COMBO ها بستگی داره و من خیلی خوشم میاد از این نوع گیم پلی و به نظر من TEKKEN بین همه ی بازی های FIGHTER بهترین گیم پلی رو داره.نوع درگیری ها در T5 و TDR یکسان وحفظ شده و بهترین نوع گیم در بین بازی های TEKKEN محسوب میشه (از نظر من)
نمره ی من به این بخش:
T5 : 10/10
TDR : 10/10

صداگذاری:
باید بگم از همون لحظه ای که وارد T5 شدم همه چیز عالی بود ولی کلا یکی از اولین چیزهایی که خودنمایی می کرد آهنگهای بازی بود آهنگ منو-آهنگ بخش انتخاب شخص-آهنگ هر مرحله-فردی که GET READY FOR THE NEXT BATTLE و شروع هر راند و K.O شدن رو اعلام می کرد.همه و همه شما رو دعوت می کردن به یک جنگ تمام عیار با حریفان می کرد و اصلا شور و شوق بهتون دست میداد وقتی که گوینده GET READY FOR THE NEXT BATTLE رو میگفت.همه چیز دم از یک جنگ کامل و یک FIGHTER بی نظیر رو میداد.صدا گذاری TDR عالی بود ولی نسبت به T5 به نظر من ضعیف بود.آهنگه منو چنگی به دل نمی زد.آهنگ بخش انتخاب شخصیت شبیه به T5 بود ولی چنگی به دل نمی زد.گوینده چندان با شور و هیجان صحبت نمی کرد.و اینها باعث میشد T5 در این مورد بهتر باشه.البته یک سری از بخش ها هم بهتر شده بود.به بعضی از محل های جنگیدن (شخصیت ها) آهنگ های جدیدی اضافه شده بود یعنی مکان جدید و آهنگ جدید که از این چند آهنگ جدید بعضی بهتر از T5 بود و بعضی ضعیف تر.یک سری از آهنگ ها هم حفظ شده بود ولی با این تفاوت که یک سری افکت صوتی هم بهش اضافه شده بود که زیبا ترش کرده بود.یک بار دیگه یاد آوری می کنم که صدا گذاری TDR خوب بود ولی در مقایسه با T5 به نظر من کم میاورد
T5 : 10/10
TDR : 8.8/10

هوش مصنوعی:
باید بگم هوش مصنوعی هم در حد بسیار خوبی بود.البته اگه با درجه ی ULTRA HARD شما TDR رو بازی می کردید به همین نتیجه می رسیدید که دست کمی از T5 نداره!اگه یک حرکت عجولانه یا یک حرکت کند یا انجام میدادید یا کوچکترین بی دقتی می کردید فورا دشمنان کار شما رو با ضربات پی در پی تمام می کردند.هوش مصنوعی این بازی نسبت به MK در PSP فوق العده بود همچنین در T5 هم ما شاهد همین هوش مصنوعی بالا هستیم!
نمره ی من به این بخش
T5 : 9.8/10
TDR : 9.8/10
شخصیت های بازی و تغییراتی که کرده بودند:
در این بخش بدون شک TDR از T5 پیشی میگیره.اضافه شدن شخصیت های جدید+شخصیت های جدید T5 +بازگردوندن شخصیت های قدیمی+شکل و شمایل جدیدی که برای هر شخصیت ایجاد شده بود.البته تنها ضعفش این بود که مثلا نقش و نگار روی لباس بعضی از کاراکتر ها نسبت به T5 کمی تار بود.از این تغییرات میشه به تغییر رنگ لباس NINA از بنفش به خاکستری-تغییر رنگ لباس ANNA از قرمز به آبی-تغییر رنگ لباس AUSKO از آبی و نقره ای به مشکی و قرمز-تغییر رنگ بدن KUMA از قهوه ای به سفید-و یا تغییر رنگ خط های لباس HWORANG از نازنجی به زرد و ... همچنین بازگشت EDDY و ARMOR KING که منو خیلی خوشحال کرد.شخصیت های جدید هم که اضافه شدن بسیار سبک خوبی برای مبارزه دارن مخصوصا LILI که سبکش برای مبارزه بسیار جالبه.یکی از نقاط قوت T5 این بود که تعداد زیادی از شخصیت ها LOCK بودن و ما باید آزادشون می کردیم این هم انگیزه ی بسیار خوبی بود و هم فوق العاده جذاب بود!ای کاش این حالت در TDR هم بود!اما در هر حال این قدر برای شخصیت گذاری TDR نکات مثبت داره که فکر می کنم اون دیگه توش گم بشه!همین که بازی از لحاظ رنگ بندی نو نوا شد خودش خیلی پیشرفت بزرگیه.
نمره ی منبه این بخش
T5 : 9/10
TDR : 9.6/10

مکان های مبارزه و تغییراتی که کرده بودند:
مکان های مبارزه هم در TDR پیشرفت قابل توجهی کرده بودند.و من که موردی رو به یاد ندارم که بدتر شده باشه و همه موارد بهتر شده بودن.اضافه شدن چند مکان جدید و بهتر شدن مکان های T5.مثلا من خودم 2 مکان رو خیلی پسندیدم.یکی مکانی که به نظر میومد در جشن تولد برقراره و کادو ها و عروسک هایی دیده میشدوپر از بادکنک بود درست شده بود و دیگری مکانی که د وسط چمنزار سر سبز و بسیار زیبا می جنگیدیم عالی بودن.از تغییرات مثبت هم میشه به مکان پنگوئن ها اشاره کرد که به نظر میومد در قطب هستیم و همون مکان در T5 به صورتی بود که در روز اتفاق میفتاد اما در TDR در شب و این یک تغییر بسیار عالی بود.در بعضی از مکان های مشابه با T5 که مقایسه کردم متوجه شدم که کمی ساده تر هستند و جزئیات کمتری به چشم می خوره اا این مورد هم باعث نمیشه امتیاز بالاتر TDR در این بخش تغییری کنه
نمره ی من به این بخش:
T5 : 9.1/10
TDR : 9.5/10

انیمیشن های بازی:
همین طور که گفتم اولش انتظار گرافیک فوق العاده ای از TDR نداشتم ولی اولین چیزی که باعث شد من به این قضیه شک کنم دیدن انیمیشن با کیفیت TDR بود در ابتدای بازی و من دقیقا همون کیفیت PS2 رو درش مشاهده کردم.اما یه مقایسه ای بکنیم که انیمیشن ها در دو بازی چه جوری شروع میشد.در T5 انیمیشن بر اساس بلایی که قراره سر HEIHACHI بیاد شروع میشه.افرادی بسیار شبیه به JACK-5 اما نه به قدرت اون به خونه ی HEIHACHI (که فرزندش KAZUYA هم همراهش بود)حمله می کنن یک جنگ دیدنی رو شاهد هستیم.بعد KAZUYA به تلافی ظلمی که پدرش در بچگی بهش میکنه اون رو پرت میکنه جلوی روبات ها و همه ی روبات ها خودشونو میندازن روی HEIHACHI و یکی دیگه سرشو میاره جلو سرش باز میشه و یه ثانیه شمار رو می بینیم بله یک بمب-یک انفجار بزرگ و اما صحنه ی بعد دیدنیه که ما می بینیم RAVEN هم پشت قضیس و یکی از کسانی که طالب مرگ HEIHACHI هست همین جناب RAVEN و در هدست داخل گوشش عینا این جمله رو میگه HEHACHI MISHIMA IS DEAD .خوب HEIHACHI بزرگ مرد؟؟؟این بخش اول انیمیشن یا همون CUT SCENSE جذاب T5 بود و بخش بعدی به معرفی کوتاه شخصیت ها می پردازه مثل TDR البته این دو انیمیشن با هم فرق میکنه.علت این کار KAZUYA در TEKKEN 4 معلوم شده بوده.پدرش در هنگام بچگی از صخره ها به پایین پرتابش می کنه و لو قصد تلافی کردن داره!که هر دو هم جان سالم به در می برن.(اون خراش هایی که روی بدن KAZUYA می بینید اثر همین پرتاب شدن بوده!)KAZUYA که زنده می مونه اما بخش جذاب بعدی که خودتونم می تونید دنبالش کنید اینه که HEIHACHI هم جان سالم به در برده و با دیدن انیمیشن های بخش STORY MODE (برای HEIHACHI )(با HEIHACHI بازی رو به پایان برسونید تا ببینید)می بینیم که او به صورت یک گلوله ی آتش پرتاب میشه و یک تیکشو در انیمیشن ابتدایی TDR هم می تونید ببینید که دستش رو از زیر آوار های روی خودش عبور می ده و بالا میاره و می بینیم که زنده مونده.همین طور انیمیشن های پاینی هم عالیه و کیفیت همه یکسانه.
نمره ی من به این بخش
T5 : 9/10
TDR : 9/10

نمره ی کلی من به بازی

T5 : 9.6

TDR : 9.6

__________________________________________________ ______________________________

بله دوستان امتیاز ها مساویه هر دوباز ی از نظر من علی بودن شاید در بعضی از بخش ها یکی از دیگری بهتر بود ولی برای من TDR در PSP همون نقش T5 در PS2 رو بازی میکنه ولی چیزی که خیلی دوست دارم اینه که PSP باز پیدا کنم و باهاش این بازی رو دونفره انجام بدم تا ببینم چه حسی داره TEKKEN دو نفره در PSP
در کل من با اینکه دوباره نوشتم این نقد رو ولی این بار با دقت بیشتری نوشتم و از قبلی کاملتر شد.امیدوارم که شما هم خوشتون اومده باشه.
این یک جمله شاید کمترین چیزی باشه که بشه در وصف TDR گفت!
TDR این قدر انتظار منو بالا برد که وقتی MK رو دیدم کاملا نا امید شدم ...
یک بار دیگه باید بگم بازی های TEKKEN بی نظیر هستن و من الان تنها توقعی که ازشون دارم اینه که TEKKEN 6 هم همون منو مانند TEKKEN 5 مبهوت کنه از زیبایی و یکبار دیگه به من ثابت کنه که توی سبک FIGHTER بهترینه
با تشکر از همه ی دوستان عزیز یحیی
به امید TEKKEN 6

S.Y.K
18-08-2009, 07:29
سلام دوباره به دوستان گلم
خدا رو شکری تا حالا که زندم تا ببینیم در ادامه چه اتفاقی میفته:31:
الان قصد دارم بازی RESISTANCE FALL OF MAN (که در نوشته هام به اختصار RFM خواهم نوشت ) با RESISTANCE RETRIBUTION (که در نوشته هام به اختصار RR خاهم نوشت) رو براتون مقایسه کنم.اول یه توضیحی بدم که مقایسه چه جوری خواهد بود!بخش هایی مثل صدا گذاری رو میشه به طور مستقیم مقایسه کرد.بخشی مثل گیم پلی تا حدودی قابل مقایسه ی مستقیمه!اما گرافیک به هیچ عنوان به طور مستقیم قابل مقایسه نیست چون ما نمی تونیم به هیچ عنوان سیستم سخت افزاری و گرافیکی PSP رو با PS3 مقایسه کنیم.پس مقایسه چه جوری انجام میشه؟به این شکل که ما بازی رو با خودش و با قابلیت های کنسول مقایسه می کنیم مثلا می گیم که این بازی برای PSP این طوری بوده و گرافیکش در چه حد بوده و آیا این گرافیک برای PSP و با توجه به قدرت کنسول قابل قبوله یا نه.PS3 و بازیهاش خم دقیقا همین طوره!ویک چیز دیگه هم که میخواستم بگم اینه که هر بازی که بازیهایی مقایسه میشن که امکانش باشه و بازی ها در سطح هم باشن.مثلا ممکن نیست که RR با RESISTANCE 2 مقایسه بشه چون از هر نظر RESISTANCE 2 بهتره!

مطالبی راجع به هر دو بازی:
RFM جز اولین بازی هایی بود که برای PS3 عرضه شد گرافیکش بد نبود.نظرات دوگانه ای راجع بهش داده میشد مثلا عده ای می گفتن بازی یک شوتر معمولیه و چیز خاصی نداره عده ای هم می گفتن این بازی یکی از بهترین بازی های PS3 هست.در کل بازی فروش خوبی داشت اما نظر خود من اینه که کلا بازی یکنواخته ولی ارزش بسیار بالایی داره به خاطر اینکه روزهای اول همین بازی ها بودن که PS3 رو سر پا نگه داشتن.RR هم جز بهترینو با گرافیک ترین بازیهای PSP هست که طرفداران PSP امیدهای بسیار زیادی به این بازی بستن و فکر می کنم که اشتباه هم نکردن چون این بازی از اون چیزی که من فکر می کردم خیلی خیلی بهتر بود!

تفاوت های اساسی دو بازی که در درجه ی اول به چشم می خوره:
از نظر خود من اولین و مهم ترین تفاوت دو بازی اینه که دید بازی در RR تغییر کرد.در RFM ما شاهد دید اول شخص یا همون FPS بودیم که در RR این سبک به TPS تغییر یافت.من خودم دلیل اصلیه این تغییر رو این میدونم که سازندگان با این کار سعی داشتن گیمر راحت تر باشه با توجه به کنترل PSP واینکه PSP 2 تا آنالوگ نداره!تفاوت بعدی اینه که RFM در انگلستان اتفاق میفته ولی RR در فرانسه.تفاوت سوم و ساسی دیگر بازی تغییر شخصیت اصلی بازی در RR هست که ما با شخصیتی به نام گریسون روبرو هستیم.در کل فکر کنم این ها س تفاوت اساسی این دو بازی باشن.حالا به مقایسه ی جز به جز و نمره دهی به بازی می پردازیم

داستان بازی:
کلا بزرگترین ایرادی که میشهبه سری بازی های RESISTANCE گرفت اینه که درش گرافیک و گیم پلی خیلی اهمیت داره در نتیجه این باعث میشه که داستان محو بشه البته باید اعتراف کنم که در این مورد RESISTANCE 2 بسیار موفق عمل کرد!در کل باید بگم که داستان RFM بسیار خطی و یکنواخت دنبال میشه و جذابیت خاصی نداره.من کلا داستان جالبی برای این بازی ندیدم.در RR ما شاهد داستان با محتوی تر و با پایه واساس تری هستیم.داستان کمی عمیق تره و همچنین چاشنی احساس هم به بازی اضافه شده بهترین نمومنش ابتدای بازی و برادر گریسون که باعث میشه ما خشم و انتقام رو در چهره ی گریسون ببینیم و بازی احساسی تر دنبال بشه یا کشته شدن پدر RAINE که نقطه ی قوتی بود برای RR .بنابراین در دید کلی میشه گفت که داستان RR خیلی بهتر از RFM دنبال میشه
مره ی من به این بخش:
RFM : 7/10
RR : 8.8/10

گرافیک و نور پردازی:
گرافیک RR بسیار خوب و مطلوب هست.در بازی ما گرافیک قابل قبولی رو مشاهده میکنیم.در اصل همین بازی ها کم کم دارن قدرت واقعی PSP رو به همگان نشون میدن!RFM هم از لحاظ گرافیکی بد کار نکرد اما عالی هم نبود.کیفیت سایه زنی و نور پردازی در هر دوبازی کمی ضعیفه!ولی خوب باید گفت در RFM گرافیک بازی به آدم نمی چسبید چون طبیعت بازی اجازه نمی داد رنگ های بی روح و بی جان.طبیعت مرده!حتی چمن زار ها هم بی جان به نظر می رسیدن!این در حالیه که رنگ ها در RR بسیار پویا تر و زیبا تر هستن هر چند طبیعت در RR هم کمی مرده به نظر میاد!سایه زنی جالب نیست! یک مساله ی دیگه هم که در مورد گرافیک مطرحه اینه که در RFM کیفیت بافت ها خوبه ولی در RR کیفیت بافت ها از نزدیک کمی پایینه وتار میشن بعضی از اجسام.به نظر من چشم آدم خسته میشه مدام به فضای یکنواخت RFM نگاه کنه ولی فضای RR با گرافیک خوب PSP و تنوع فضا ورنگ باعث میشه بازی خیلی بیشتر به دل شمات بشینه
نمره ی من به این بخش:
RR : 8.3/10

گیم پلی:
گیم پلی در هر دوبازی خوب کار شده و درگیرانس.آدم از بازی لذت می بره.من که خودم از گیم پلی RR خیلی راضی بودم و باید بگم به خاطر درگیرانه بودن و تند بودن همین گیم پلی و همچنین هوش مصنوعی دشمنان سازگاری های زیادی بین این بازی و PSP انجام گرفته بود که در ادامه توضیح خواهم داد.گیم پلی RFM هم به همین اندازه خوب و سریع بود البته با تفاوت های خاص.
نمره ی من به این بخش:
RFM : 8.5/10
RR : 8.5/10

صداگذاری:
ما در RR شاهد یک صدا گذاری خوب و قابل قبول هستیم!صدای انفجار ها-صدای CHIMERA ها-صدای شلیک اسلحه ها-عوض کردن خشاب ها-قدم برداشتن ها و ...همچنین در RFM هم صدا عوض کردن خشاب ها یا تفنگها و همچنین انفجار ها همینه ولی بزرگترین تفاوتش اینه که آهنگهای بازی در RFM خیلی ضعیفه به نظر من.آهنگ های حین بازی و آهنگهای منو همه چنگی به دل نمی زنن!اما در RR آهنگها خیلی بهتر شده. ومن خودم خیلی با این آهنگ ها رو پسندیدم یک سری آهنگ مناسب باعث میشه که یک گیم پلی سریع به شما بچسبه. و چیزی که خیلی RFM رو ضعیف می کرد این بود که کاراکتر اصلی بازی از اول تا آخر بازی اصلا حرف نزد!وای نیک نقطه ضعف بزرگ برای بازی محسوب میشه این اتفاق در حالی میفته که RESISTANCE 2 صدا گذاریه این شخصیت بسیار عالیه و به بهترین وجه ممکن این اتفاق افتاده! اون خانم هم (پارکر) روایت بازی رو به عهده داره همRFM و هم RR.
نمره ی من به این بخش:
RR : 8.7/10

هوش مصنوعی:
باید بگم که در RR مانور بسیار خوبی روی هوش مصنوعی داده شده.دشمنان ما یعنی همون CHIMERA ها در اوج دقت تیر اندازی می کنن.حتی به موقع جلو میان و میان توی سینه ی شما که این خیلی دردسر سازه(البته من با HARD می رفتم).یکمی سخت می کنه بازی رو.چون که بازی طوری طراحی شده که اگر چند ثانیه تیر های CHIMERA ها روی شما متمرکز بشه شما به راحتی می میرید.در حالی که در RFM سیستم جان شما کمی مقاوم تر بود!البته RFM سیستم سنگر گیری و کاور گیری هم نداشت مثل RR .در RR دشمنان به موقع شلیک می کنن.در مواقع لازم به طرف شما میان.از تیر ها جاخالی میدن گاهی اوقات.اون عقرب ها هم که بدترین نوع دشمن هستن به سرعت حرکت می کنن.وقتی یکیشون روی صورت شما می پره بقیه به سرعت به شما حمله می کنن وسریعا شما رو از پا در میارن.دشمنان پرنده هم که خیلی اوقات سعی می کنن از کاور شما بگذارن و از پشت سر به راحتی شما رو هدف قرار بدن!در RFM هم شاهد تیر اندازی خوب حرکات سریع و گج کننده و کاور گیریه بی نقص CHIMERA ها بودیم.در کل هر دو بازی از لحاظ هوش مصنوعی عنی بودن
نمره ی من به این بخش:
RFM : 9.2/10
RR : 9.1/10

اسلحه ها-دشمنان و مراحل بازی:
ما در RFM شاهد اسلحه های نو آورانه ای بودیم.هر اسلحه علاوه بر تیر اندازیه معمولی یک قابلیت ویژه هم داشت.مثلا اسلحه های اصلی ارتش خودتون(303 STROM RIFE) که زیر انداز هایی رو پرت می کرد که مانند نارنجک منفجر می شدند و درصورت پرتا ب به جای درست می توانستند خیلی موثر باشند.اسلحه CHIMERA ها (AUGER-WS) که به عنوان قابلیت ویژه تیری شبیه به آهن ربا شلیک می کرد و پس از شلیک این تیر به یکی از دشمنان حدود4-6 ثانیه هر تیری می زدید به سمت دشمن می رفت.یا نوع دیگری از اسلحه (BM001 RAZOR) که قدرت زیادی داشت و به وسیله ی آن شما می توانستید دشمنانتون رو از پشت اجسام ببینیدو بهشون شلیک کنید.قابلیت ویژه ی اون هم این بود که شما می تونستید یک حفاظ جلوی خودتون درست کنید و برای 10 ثانیه ای از تیر های دشمنان در اممان بمونید و بهشون شلیک کنید!اما مشکلاتی بود.مشکل اول این که قابلیت ویژه ی اسلحه ی AUGER-WS ناکارامد بود.مشکل دوم اینکه BM001 RAZOR طوری بود که شما نمی تونستید دشمنان رو از پشت اجسام ببینید ولی اونا می تونتند.مشکل سوم باز هم BM001 RAZOR بود که حفاظی که ایجاد می کرد قوص دار نبود و خیلی صاف بود درنتیجه دشمنان براحتی می تونستند از کنارها شما رو بزنن!این مشکلات هر 3 در RESITANCE 2 حل شد.مشکل اول:این حالت کارامد تر شد.مشکل دوم:شما به راحتی می تونستید دشمنان رو از پشت اجسام ببینید.مشکل سوم:حفاظ قوص دار شد و دشمنان دیگه نمی تونستند شما رو مورد هدف قرار بدن!جای خوشحالی داره که در RR هم این مشکلا دیده نمیشه.ولی یک سری تفاوت هم دیده میشه مثلا قابلیت ویژه ی AUGER-WS به طوری شده که شما میتونید تمام تیر های یک خشاب رو با هم جمع کنید(حد اکثر 45 تیر) و با هم شلیک کنید که این حالت بسیار قویه و دشمنان رو نابود میکنه.من یک گله هم دارم از همین بخش و اونم اینکه این قدر این نوع تیر قدرتش زیاده که تا گیمر در یک مرحله گیر افتاد ازش استفاده میکنه و این باعث میشه بازی یه کمی آسون بشه.خوب بگذریم.مشکل دوم هم که اصلا وجود نداشت در RR و دشمنان از پشت دیوار دیده می شدند.مشکل سوم هم حل شد که من وقتی حفاظ ایجاد می کردم بسیار مفید بود و دشمنان نمی تونستن منو بزنن.اما به طور کلی سعی شده تمام اسلحه ها در بازی باشه.بین 75 تا 85 درصد اسلحه های موجود در RESISTANC در RR موجوده.البته نارنجک ها هم از 4نوع به 1 نوع کاهش یافته.ولی در کل تنوع اسلحه ها وشکل و جزئیات اسلحه قابل قبوله وجای بحثی رو باقی نمی ذاره!مساله ی بعدی هم دشمنان هست که بین 80 تا 90 درصد دشمنان بازی RFM و یا RESISTANCE 2 حفظ شدن.البته ممکنه در RR کمی تغییر شکل هم داده باشن ولی در کل د هر 2 بازی تنوع دشمنان خیلی خوب بود.تنوع مراحل هم در RFM جالب نبود به خاطر حالت یکنواخت و بی روح همه ی مراحل ولی در RR بهتر بود و من رو راضی کرد
نمره ی من به این بخش
RFM : 8.6/10
RR : 9.2/10

انیمیشن ها و CUT SCENSE ها:
انیمیشن ها و CUT SCENESE ها هم واقعا خوب کار شده بودن و کیفیت بالایی داشتن.در RFM هم کیفیت متوسط روبه بالایی رو شاهد بودیم.و اگه بخوایم بسنجیم در RR وضعیت چهره ها(شاد یا غمگین بودن) و همچنین دیگر مسائل به خوبی نشان داده میشد.من که خیلی خوشم اومد.
نمره ی من به این بخش
RFM : 8.2/10
RR : 8.4/10

سایر موارد:
باید بگم که یک سری بخش های جالب در RR وجود داره که می تونه در RESISTANCE های PS3 هم در آینده مورد استفاده قرار بگیره مثلا شنا در آب که جالب بود.در RFM یک بخش ماشین سواری هم وجود داشت که خیلی به دل من ننشست البته ولی اگه هر دوی این قسمت ها به صورت بهتر در مثلا RESISTANCE 3 قرار بگیره شاهد یک فوق بازی خواهیم بود باید یادآوری کنم که RESISTANCE 2 هیچ گونه بخشی مثل ماشین سواری یا شنا نداشت ولی خود بازی این قدر عالی بود که همه چیز جبران میشد!یکی از بخش های فوق العاده ناامید کننده در RR چهره ها بود.البته اشتباه نکنید چهره ها خوب بود ولی در یکی از مراحل که شما از نزدیک پارکر رو می بینید اگر به چهرش توجه کنید می بینید که هیچ گونه شباهتی به چهره ی پارکر در RFM نداره ای کاش کمی روی این بخش بیشتر تمرکز کرده بودن تا چهره ها بهتر میشد.آخه چهره ی پارکر یک افتضاح تمام و کمال بود ولی چهره های جدید که خوب بود بدی هم نداشت
این بخش فاقد نمره می باشد

امتیاز کلی من به بازی ها
RFM : 7.7/10
RR:8.9/10
__________________________________________________ ________________

خوب دوستان عزیز اینم RESISTANCE همین طور که از نمره دهی ها می بینید من از RR خیلی بیشتر از RFM لذت بردم.بازی که بسیار خوب بود.طرفداران PSP خیلی به این بازی دل بست بودند و فکر می کنم پاسخ اعتماد هاشونم گرفتن.RR واقعا عالیه.از لحاظ گیم مخصوصا.به دل گیمر میشینه.اگر در بعضی از موارد اسم RESISTANCE 2 رو هم آوردم به این دلیله بعضی از موارد مثل اسلحه ها و دشمنان در هر 2 بازی (RESISTANCE 2 و RFM ) مشترکند و در RESISTANCE 2 کاملتر هم هستن.من امیدوارم که در آینده شاهد RESISTANCE های خیلی بهتر هم باشیم روی PSP .
هر کمی و کاستی داشت به بزرگی خودتون ببخشید
لطفا نظراتتون رو هم بگین بهم
اگی مشکلی هست بگید تا حلش کنم
موفق باشید
یحیی:10:

bakan
18-08-2009, 09:33
واقعا همه اینا رو خودت تایپ کردی:18:خسته نباشی واقعا چه قدرت تایپی داریید شما!باید بگم من تا حالاresistance بازی نکردم چون تریلرهایی که ازش دیدم زیاد از نظر من در خورps3نبود ولی نسخه pspاون طور که شما میگن باید جالب باشه چون اون طور که من از گفتهای شما فهمیدم Rrباید یه سروگردن ازRfmبالا تر باشه برای من خیلی جالب بود چون اصلا فکر نمیکردمpspهم بتونه به عنوان یه کنسول در کنار کنسولهای قدرتمندی مثلps3وX360خودنمایی کنه و جایی باز کنه:20:ممنون خیلی جالب بود:40:

S.Y.K
18-08-2009, 16:37
واقعا همه اینا رو خودت تایپ کردی:18:خسته نباشی واقعا چه قدرت تایپی داریید شما!باید بگم من تا حالاresistance بازی نکردم چون تریلرهایی که ازش دیدم زیاد از نظر من در خورps3نبود ولی نسخه pspاون طور که شما میگن باید جالب باشه چون اون طور که من از گفتهای شما فهمیدم Rrباید یه سروگردن ازRfmبالا تر باشه برای من خیلی جالب بود چون اصلا فکر نمیکردمpspهم بتونه به عنوان یه کنسول در کنار کنسولهای قدرتمندی مثلps3وX360خودنمایی کنه و جایی باز کنه:20:ممنون خیلی جالب بود:40:
ممنون بابت خسته نباشید.در اصل دستم کنده شد:31: ولی خسته نباشید دوستان ختگی رو از تن آدم بیرون می بره
میدونی چیه واقعا با توجه به خوصوصیات psp و همین نوع گیم پلی و سیستم درگیری های بازی من RESISTANCE RETRIBUTION رو به Resistance Fall Of Man ترجیه میدم.من بدون اغراق صحبت کردم.واقعا لذت بخش بود با PSP بشینیم و RR رو بازی کنیم.ولی RFM به خاطر همون یک نواختی فضا آدم رو خسته می کرد.همین طور میشه گفت ما اگه RR رو بازی کنیم انگار RFM رو هم تجربه کردیم چون بسیاری از دشمنان و یا حتی اسلحه ها در هر دوبازی مشابه هستند.همین طوری هم که گفتید RFM کمی بازی کوچکی به نظر میاد برای PS3 ولی در اصل میشه گفت چون جز اولین بازی ها بوده نتونسته خیلی ها رو راضی نگه داره.به خاطر همینه که نمرش در قسمت گرافیک کمتره.گرافیک RR روی PSP خیلی عالیه و میشه گفت بیشتر انتظارات رو براورده کرده ولی RFM حداکثر انتظارات رو برآ ورده نکرده با توجه به قدرت بالای PS3.یه پیشنهاد هم بهتون دارم حتما RESISTANCE 2 رو امتحان کنید.چون که واقعا عالیه.جنبه ی داستانی جالب.صداگذاری عالی.پرداختن بیشتر به جزئیات اسلحه ها-گرافیک عالی-رنگ پردازی بسیار عالی-مراحل متنوع و بهتر شدن هوش مصنوعی دشمنان و شکل دشمنان از مزیت های RESISTANCE 2 هستن.

*QWERT*
18-08-2009, 18:44
آقا یحیی واقعا کارت درسته ولی چرا همه از resistance اینقدر تعریف میکنن آخه ازش بدم میاد/

*QWERT*
23-08-2009, 20:28
آقا یحیی این تاپیک رو چرا بیخیال شدی؟
چند تا بازی مقایسش رو بزار ببینیم دنیا دسته کیه.من هی میام به امید این تاپیک که میبینم خالی هست.