PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا نصب ويندوزXPروي هارد اكسترنال را ياد بديد

sia abedi
16-08-2009, 14:40
سلام
من مي‌خواستم روي هارد اكسترنال ويندوز XPنصب كنم البته ويندوز موقت نمي‌خوام (آخه يك تاپيك ديدم كه در مورد ويندوز اكس پي فلش اديشن بود كه توي تاپيك گفته بودن كه اين يك ويندوز موقتي هست)يك ويندوزي مي‌خوام نصب كنم كه ازش مثل ويندوز معمولي استفاده كنم

djsystem
17-08-2009, 00:25
دقیقا [[[ نصب ويندوزXPروي هارد اكسترنال ]]] همین رو تو همین فروم جستجو کن دربارش بحث شده و به نتیجه هم رسیده
سرعت اینترنت پایینه و گرنه خودم برات لینکشو میزارم نتونستی بگو تا فردا شب برات پیدا کنم

sia abedi
17-08-2009, 07:55
يه سرچي كردم دو تا تاپيك پيدا كردم در مورد بوت با فلش مموري هست
منظور شما از تاپيكي كه توي اون به نتيجه رسيدن اين تاپيك ها بوده اين هم لينك هاش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

djsystem
18-08-2009, 18:24
البته تو هر دو تاش فکر کنم کامل بحث شده ولی یکی دیگه هم بود که من توش 2 تا ویندوز رو گذاشته بودم که نیاز به نرم افزار نداشت و ویندوز برا این طراحی شده بود سعی میکنم لینکشو بازم بزرام اینجا

sia abedi
18-08-2009, 19:20
البته تو هر دو تاش فکر کنم کامل بحث شده ولی یکی دیگه هم بود که من توش 2 تا ویندوز رو گذاشته بودم که نیاز به نرم افزار نداشت و ویندوز برا این طراحی شده بود سعی میکنم لینکشو بازم بزرام اینجا
همون Windows XP USB Edition را مي‌فرمائيد اگر منظورتون اون ويندوز هست تا اون جايي كه من يادمه اون ويندوز را گفته بوديد كه موقتيه يعني همه‌ي قابليت‌هاي ويندوز معمولي را نداره

djsystem
18-08-2009, 22:41
گفته بوديد كه موقتيه يعني همه‌ي قابليت‌هاي ويندوز معمولي را نداره
من گفته بودم؟
این تاپیک رو ببین

sia abedi
19-08-2009, 09:42
دمت گرم مي‌خونمش اگر مشكلي پيش اومد دوباره مزاحمت مي‌شم

sia abedi
19-08-2009, 11:15
سلام خسته نباشي من خيلي مزاحمت شدم
شما اگر به توزيحات همان لينك هايي كه گذاشته بودي نگاه كنيد در يكي از لينك‌ها نوشته كه نميشه روي اين ويندوز كارت صدا نصب كرد و براي كار هاي عمومي يك مشكل‌هايي داره ولي براي كپي كردن و كار راه انداختن خيلي خوبه.
حالا نميشه يك جوري اين هارد اكسترنال را طوري به سخت افزار معرفي كنيم كه بشه روش ويندوز معمولي نصب كرد؟

djsystem
19-08-2009, 23:58
خواهش میکنم فرو مجای یاد گرفتن برا کسی جواب دادن مزاحمت نیست

حالا نميشه يك جوري اين هارد اكسترنال را طوري به سخت افزار معرفي كنيم كه بشه روش ويندوز معمولي نصب كرد؟
فکر نکنم اگه میشد که این بحثها پیش نمیومد بازم ببینیم کسی چیزه بیشتری میدونه

sia abedi
20-08-2009, 09:15
مي‌خواي از بچه‌هاي سخت افزار كمك بگيريم

djsystem
20-08-2009, 13:48
اره فکر خوبی
منم بدم نمیاد بقیه تو این بحث شرکت کنن شاید چیز جدیدی باشه که یاد بگیریم

saeed774
27-08-2009, 00:08
فكر كنم اگه روي هارد اكسترنال پارتيشن Primary ايجاد بشه و Active بشه ، ميشه روش ويندوز نصب كرد . من به همين روش روي فلش 8 گيگ ويندوز نصب كردم . جايي كه بايد مسير ويندوز داده ميشه ، درايو فلش هم اضاف ميشه و با انتخاب اون ويندوز نصب ميشه .
البته اين روش بصورت مولتي بوت صورت ميگيره يعني نميشه همزمان دو ويندوز رو بالا آورد و بايد هر كدوم از ويندوز ها رو كه خواستي Active كني .

white_rose
27-08-2009, 09:28
سلام
ممکنه توضیح بدید چطور میشه رو هارد اکسترنال پارتیشن ایجاد کرد؟
ممنون میشم

amd>intel
27-08-2009, 10:19
قاعدتا مشکل خاصی ایجاد نمیشه و در نصب ویندوز مشکلی نیست . همینطور برای دیسکهای فلش USB

saeed774
27-08-2009, 12:19
موقعي كه هارد اكسترنال به سيستم وصل باشه ، حجم اون اگه از قبل پارتيشن بندي نشده باشه بصورت UnAllocated در مياد. شما بايد ابتدا هارد ديسك سيستم رو با برنامه تحت داس پارتيشن مجيك از Active بودن دربيارين و بعد با در آوردن سوكت مربوطه غير فعال كنين و بعد هارد اكسترنال رو وصل كنين و با برنامه هاي تحت داس مثه پارتيشن مجيك اقدام به پارتيشن بندي كنيد و يك درايو Primary درست كنيد و بقيه رو هم Extended و از Extended هم Logical بسازيد . براي نصب ابتدا اين درايو Primary رو Active كنين و ويندوز رو نصب كنين . بعد نصب هارد ديسك سيستم رو هم فعال كنين و خواهيد ديد كه درايو هاي هارد ديسك هم به ليست اضاف ميشن منتهي درايو هارد ديسك اكسترنال اكتيو هست و ويندوز اون بالا خواهد اومد . براي اينكه دوباره ويندوز هارد ديسك سيستم بالا بياد بايد درايو ويندوز هارد ديسك سيستم رو Active كنين .

من به همين روش روي فلش ويندوز نصبيدم و هيچ مشكلي هم نداره و مثه ويندوز معمولي همه چيز هم روش نصب ميشه .
حتما درايواي هارد اكسترنال رو بصورت Ntfs فرمت كنين .