PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در بوت شدن لينوكس باwindows

siyanor
26-02-2006, 11:24
سلام
من يك win xp داشتم بعد يك نسخه از redhat رو هم نصب كردم ,الان هم win server رو نصب كردم ولي چون صفحه dual boot به windows برگشته من نميتونم وارد لينوكس بشم يعني ديگه windows لينوكس رو نميشناسه
در ضمن من فكر كردم اگه دوباره سي دي لينوكس رو وارد كنم (بدون نصب) شايد حل بشه كه نشد ,يعني از من سوال كرد كه ميخواي dual boot رو عوض كني ,ولي اخر error ميده ,از طريق دستكاري فايل بوت windows هم كاري نتونستم انجام بدم
ممنون ميشم يكي من رو راهنماي بكنه

m a j r i x
26-02-2006, 18:57
اگر شما win server 2003 نصب کردید ردهت باهاش مشکل داره بخصوص اگر ردهت ۹ باشه

siyanor
27-02-2006, 18:30
راستش من اولين بار هست كه با لينوكس كار ميكنم ولد فكر كنم كه red hat 10 رو دارم .وين هم همون وين 2003 هست
به نظر شما من چطور ميتونم اين مشكل رو حل كنم ؟

m a j r i x
27-02-2006, 19:35
۱- اول win xp نصب کنید
۲- بعدش win server 2003 نصب کنید
۳- بعدش هر توزیع از لینوکس خواستید استفاده کنید اگر شما میخواهید با ردهت کار کنید بهتره که از fedora یا اگر پولتون میرسه از enterprise استفاده کنید

siyanor
27-02-2006, 20:30
مرسي بابت اطلاعات
ولي من ميخوام بدونم نميتونم اين لينوكس رو بر گردونم ,چون اطلاعات روي اون حياتي هستند ,يعني كاري بكنم كه به dual boot لينوكس بر گرده......ممنون ميشم

siyanor
03-03-2006, 20:53
بعد ملت داد ميزنند كه چرا ويندوز بيشتر از لينوكس طرفدار داره ......اخه باابا كسد اينجا نميتونه اين مشكل رو واسه ما حل كنه ..........

m a j r i x
03-03-2006, 21:30
سلام
یعنی ما حق نداریم یک روز به انجمن سرنزنیم ;)
شما سیستم رو با CD بوت کنید با یوزر root لاگین کنید بعدش تایپ کنید rescue اگر خرابی شما در حد کم باشه با این دستور قابل بازیافت هست
ولی اگر شما از این عمل نتیجه نگرفتی میتونی دیسک SystemRescueCd از تکنوتاکس تهیه کنی و مشکلت حل کنی
یک توصیه قبل از اینکه هر نوع سیستم عاملی میخواهید نصب کنید یک پشتیبان از فایلهای مهم خودتون بگیرد
فوقش کله بک آپ گیری یک ساعت طول بکشه ولی خیلی ارزش داره
موفق باشید

siyanor
04-03-2006, 17:16
سلام
ميشه بيشتر توضيح بديد ,راجع به بوت كردن با سي دي ,,,و اينكه اون ديسك كه گفتي از كجا ميتونم پيدا كنم....؟

m a j r i x
05-03-2006, 07:19
سلام

ميشه بيشتر توضيح بديد ,راجع به بوت كردن با سي دي
سیستم رو با سی دی شماره یک فدورا بوت کنید

اينكه اون ديسك كه گفتي از كجا ميتونم پيدا كنم
فروش توزیع‌های لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشی

siyanor
07-03-2006, 13:13
سلام شرمنده باز هم من مزاحم شدم
من اون كار رو كردم ولي به من اجازه هيچ كاري رو نميده , خودش ميره تو صفحه ي بوت لينوكس ,در ضمن بعد از اينكه من win server رو نصب كردم ديدم تو صفحه ديول بوت خبري از لينوكس نيست من هم رفتم از تو ويندو. فايل بوت رو دستكاري كردم ,
حالا اگه به نظر شما كاري نميشه كرد مجبورم فورمت كنم
ممنون

rootnt
07-03-2006, 20:58
ببینید دوست من
من در مورد سازگاری لینوکس و ویندوز سرور ۲۰۰۳ چیزی نمی دونم
اگر درست باشه که هیچ (همون راه که آقای majrix گفتند رو انجام بدید)
ولی اگر نه یا اگر تونستید مشکلش رو حل کنید شما باید بوت لودر رو تعمیر کنید
ابتدا باید از همون لینکی که majrix داد یک توزیع زنده تهیه کنید
بعدش این دوتا رو ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من قبلا از فدورا استفاده می کردم (ولی اون فدورای ۳ بود )
فدورا یه cd به نام rescue cd داره که با اون هم می شه بوت لودر رو تعمیر کرد
اگر شما هم دارید دیگه احتیاج نیست توزیع زنده تهیه کنید و بگید تا من بهتون روش تعمیر بوت لودر رو بگم

fotrosi
08-03-2006, 09:06
با سلام

آقا جان من از فدورا 3 استفاده مي كنم و بوت لودر من هم گراب هست و اين مشكل رو اين طوري حل كردم :

با سي دي 4 كه رسكيو است بوت مي كنم فقط براي شروع بايد يك اينتر در اول كار بزنيد و بعد از انجام كارش در خط فرمان اين دستورات رو مي دهم:

chroot /mnt/sysimage
grub-install /dev/hda1

كه hda1 مشخص كننده شماره پارتيشن نصب ويندوز شماست كه بر روي هارد اول a بر روي هارد دوم b و ... و بر روي پارتيشن اول 1 بر روي پارتيشن دوم 2 و الي آخر .

بعد از دستورات فوق 2 بار تايپ مي كنيد exit .

سيستم ريستارت مي شود و ان شاالله كه مشكلتون حل بشود.

اميدوارم.

rootnt
08-03-2006, 10:42
بله درسته
فقط شما یک اشتباه کوچولو کردید
دستور دوم باید بدین صورت باشه
grub-install /dev/hda
یعنی اینکه گراب رو باید در mbr نصب کنید نه در هر پارتیشنی مگر در موارد خاص

fotrosi
09-03-2006, 09:58
با سلام خدمت دوستان عزيز

ممنون از اينكه اشتباه من رو اصلاح كرديد جناب آقاي مدير ولي حقيقت اين است كه من با اون دستورات توانستم مشكلم رو حل كنم و فرمايش شما رو امتحان نكردم !

البته ديگه من لينوكس رو با استفاده از vmware شبيه سازي مي كنم و اين مشكل را نخواهم داشت .

من تشكر مي كنم.

rootnt
10-03-2006, 10:39
شما که باز هم اشتباه کردی :)
ما و بقیه این همه می گیم لینوکس بهتر از ویندوزه
شما باید لینوکس نصب کنید و توش vmware رو نصب کنید بعدش در اون ویندوز رو شبیه سازی کنید
حیف که این برنامه باز متن نیست خیلی برنامه خوبیه

fotrosi
10-03-2006, 12:26
سلام دوست من rootnt

بحث راجع به بهتر بودن لينوكس يا ويندوز به جايي نمي رسه و من هم نمي خواهم در اين مورد بحث كنم و اينجا هم جاش نيست .
همچنين هر كس براي خودش عقيده اي داره و چيزي كه نشان مي ده كدوم بهتره ميزان محبوبيت آن توي مردم هست .

به نظر من هيچي ويندوز نمي شه :o)

siyanor
14-03-2006, 12:39
سلام ممنون كه به جاي كمك با هم دعوا كرديد !!!!!

در هر صورت من راه حل رو جستم
اون هم مجيك بوت هست
روز خوش

rootnt
14-03-2006, 16:45
کی دعوا کرد؟
اصلا احتیاجی به این برنامه ها نیست
ما که گفتیم چطوری بوت لودر رو تعمیر کنید

siyanor
14-03-2006, 21:41
كسي دعوا نكرد فقط كم مونده بود .....
در هر صورت من از شما تشكر كردم , در ضمن زياد هم كار مشكلي نبود (حداقل از بقيه كارا واسه ما راحتتر بود)