PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : CPU=100% !

AminPro
15-08-2009, 13:56
سلام
اين مشخصات سيستم منه:
مادربرد ازراك اولا كه ساتا اومده بود خريدم
سي پي يو 1.7 سلرون
رم 512 مگا بايت
هارد 160 گيگ ID
سي دي رايتر و دي وي رايتر ID
خب مشكل اينه:
تازگي يه هارد 500 گيگ ساتا خريدم و وصل كردم سيستم تحت هارد 160 بالا مياد و هارد 500 رو بعنوان درايو ميشناسه چند روز اول اين مشكل نبود اما حالا:
1- يك دقيقه طول ميكشه تا ويندوز بياد بالا
2- كپي سي دي راحته اما وقتي دي وي دي كپي ميكنم سي پي يو ميچسبه رو 100 و 30 دقيقه كپي طول ميكشه
3- رايت دي وي دي هم حدود 40 دقيقه زمان ميبره
يكي از دوستان ميگه مادربردت ساتا را درست پشتيباني نميكنه و بايد كل سيستمت رو عوض كني و براي اينكار هم كل 3 قطعه اول ذكرشده بايد عوض بشه
لطفا كمك كنيد
با تشكر

khark11
16-08-2009, 09:27
دوست عزيز پاورت رو ذكر نكردي، به احتمال قوي مشكل پاور داري، يعني پاور سييستمت قديميه و ضعيفه واسه دو تا هارد مخصوصا كه 500 باشه!

البته پردازنده شما هم كلا واسه اينكارا ضعيفه ولي الان پاورته كه بازي در آورده

sourena
16-08-2009, 09:54
دقیقا مشکل میتونه از پاور باشه!
البته شما درایورهای جدید مادربردت رو هم نصب کنی میتونه کارساز باشه!
در ضمن قدیم ساتاها ساتا1 بود! فکر کنم هاردهای الان ساتا2 باشه! و باید جامپر بزاری که بشه ساتا1 تا درست بشناستش!

IceLord
16-08-2009, 11:04
سلام دوستان

منم دقیقا همین مشکل رو دارم.
به نظرتون با تعویض پاور درست میشه؟
البته هم دی وی دی رایتر و هم کادربرد ساتا 1 هستند.

مرسی

Kasra 91
16-08-2009, 12:58
کسایی که این مشکلو داشتن مثل من کامپیوترشون ویروسیه

Ctrl+Alt+ Delete ==========> Processes

اونیهایی که CPU شون بالاست و ویروسن رو End Process کنین بعد اسم ویروس رو سرچ کنین بعد Delete کنین

اگه Delete نکردینم مهم نیست ولی بعد از اون هروقت ویندوز بالا اوردین همین کارو انجام بدین

khark11
16-08-2009, 15:33
کسایی که این مشکلو داشتن مثل من کامپیوترشون ویروسیه

Ctrl+Alt+ Delete ==========> Processes

اونیهایی که CPU شون بالاست و ویروسن رو End Process کنین بعد اسم ویروس رو سرچ کنین بعد Delete کنین

اگه Delete نکردینم مهم نیست ولی بعد از اون هروقت ویندوز بالا اوردین همین کارو انجام بدین

دوست عزيز اين مورد بعيد به نظر ميرسه ويروس باشه!! چه ويروسيه كه تو حالت عادي كاري نميكنه فقط موقع كپي مياد درصد استفاده پردازنده رو بالا مي بره؟!!!

اونیهایی که CPU شون بالاست و ویروسن رو End Process کنین بعد اسم ویروس رو سرچ کنین بعد Delete کنین

به فرض كه ويروسم باشه با اين پيشنهاد شما درست شدني نيست! ديگه هر ويروس په په اي ميدونه كه بايد خودشو تو پروسس ها مخفي كنه يا اگرم نكنه يه كاري ميكنه كه نشه از كارش انداخت يا اگرم انداخت چند ثانيه بعدش استارت بشه!!

IceLord
16-08-2009, 16:00
با تشکر از دوست عزیز

ولی مطمئنم که ویروس نیست به دو دلیل:

1- چون من کسپراسکی آپدیت شده دارم و هر روز سیستم رو اسکن می کنم. (با تعویض ویندوز و حتی Fdisk هم بازم درست نشده).

2- این مشکل 100% لود فقط مواقعی پیش میاد که دارم از دی وی دی رایتر که ساتا هست استفاده می کنم (هم موقع کپی و هم موقع رایت کردن) پیش میاد در صورتی که وقتی با دی وی دی رام که IDE هست کار می کنم هیچ مشکلی نیست.

khark11
16-08-2009, 16:12
سلام دوستان

منم دقیقا همین مشکل رو دارم.
به نظرتون با تعویض پاور درست میشه؟
البته هم دی وی دی رایتر و هم کادربرد ساتا 1 هستند.

مرسی

شرح دقيق مشكلت چي هست؟

khark11
16-08-2009, 16:14
با تشکر از دوست عزیز
2- این مشکل 100% لود فقط مواقعی پیش میاد که دارم از دی وی دی رایتر که ساتا هست استفاده می کنم (هم موقع کپی و هم موقع رایت کردن) پیش میاد در صورتی که وقتی با دی وی دی رام که IDE هست کار می کنم هیچ مشکلی نیست.

شما هارد دوم سيستمت رو در بيار اون سي دي رام رو هم در بيسار و مجددا تست بگير ببين به چه نتيجه اي ميرسي!

ضمنا با چند تا لوح فشرده دي وي دي ديگه هم كپي بگير ببين همين مشكل رو داره! مطمئنا پاورت تبديل خورده واسه برق ساتا! اون تبديل رو جابه جا كن رو برق كنوني سي دي رامت ببين درست ميشه!

AminPro
16-08-2009, 16:38
ضمن تشكر بايد بگم كه:
پاورم جديده و كابل برقش هم براي هارد ساتا تبديل نخورده
راستش 2 سال پيش كه مادر بردم سوخت به خاطر اينكه نميتونستم سي پي رو بالا ببرم مجبور شدم از مادربرد مدل روز چند مدل پايين تر بگيرم كه بهش بخوره
تو تمام اين جوابا حرف دوستم كه ميگه مادربردت ساپورت نميكنه عاقلانه تره
تو رو خدا كمك كنيد

khark11
16-08-2009, 16:44
ضمن تشكر بايد بگم كه:
پاورم جديده و كابل برقش هم براي هارد ساتا تبديل نخورده
راستش 2 سال پيش كه مادر بردم سوخت به خاطر اينكه نميتونستم سي پي رو بالا ببرم مجبور شدم از مادربرد مدل روز چند مدل پايين تر بگيرم كه بهش بخوره
تو تمام اين جوابا حرف دوستم كه ميگه مادربردت ساپورت نميكنه عاقلانه تره
تو رو خدا كمك كنيد

از اول اين تاپيك من خودمو زدم و كشتم كه آقا مدل پاورت چيه؟ دوستمون تازه داره ميگه پاورم جديده!!

ميشه بفرمائيد پاورتون دقيقا چه ماركيه و چند واته؟!

AminPro
16-08-2009, 23:29
مدلش اينه: Umax 500W
پاور چه ربطي به سي پي يو داره اگه كم بياره كه يا سيستم خاموش ميشه يا ميسوزه

khark11
17-08-2009, 06:31
مدلش اينه: Umax 500W
پاور چه ربطي به سي پي يو داره اگه كم بياره كه يا سيستم خاموش ميشه يا ميسوزه

خيلي ربط داره دوست عزيز!!

تو خيلي از تاپيك هاي همين پي سي ورد از پاور به عنوان قلب سيستم نام برده شده، دليلش چي ميتونه باشه؟ غير اينه كه قطعه حساسيه؟

البته پاور شما به نسبت سيستمتون قدرتش خوبه ولي بايد خروجي واقعيش رو از رو خود پاور بخوني ببيني چقده! من كه فكر ميكنم پاورت كم مياره، برق رسانيش كم ميشه در نتيجه طول ميكشه!

اون كارايي كه راجع به جابه جايي گفته بودم انجام دادي؟ تاثيري هم داشت؟

Kianoosh
17-08-2009, 09:10
Umax 500W

آمپر شاخه 12؟

AminPro
17-08-2009, 22:26
اون كارايي كه راجع به جابه جايي گفته بودم انجام دادي؟ تاثيري هم داشت؟

تا هارد رو در ميارم خوب ميشه قبلن هم يه دي وي دي رايتر ساتا خريدم همين اتفاق افتاد رفتم عوض كردم آي دي گرفتم ولي متاسفانه هارد 500 ID وجود نداره فكر كنم اگه يه هارد 500 اكسترنال بخرم مشكل حله

khark11
18-08-2009, 06:33
تا هارد رو در ميارم خوب ميشه قبلن هم يه دي وي دي رايتر ساتا خريدم همين اتفاق افتاد رفتم عوض كردم آي دي گرفتم ولي متاسفانه هارد 500 ID وجود نداره فكر كنم اگه يه هارد 500 اكسترنال بخرم مشكل حله

بازم ميگم پشت همه اين قضايا رد پاي پاورت پيداست! من كه فكر ميكنم پاورت برق رساني كامل رو انجام نميده! اگه امكانش رو داري با پاور قويتر يكي از دوستات امتحانش كن

AminPro
19-08-2009, 12:28
بازم ميگم پشت همه اين قضايا رد پاي پاورت پيداست! من كه فكر ميكنم پاورت برق رساني كامل رو انجام نميده! اگه امكانش رو داري با پاور قويتر يكي از دوستات امتحانش كن

اصلن ايني كه شما مي فرمائيد امكان نداره به چند دليل زير:
1- روزي كه هارد 500 رو گرفتم ميخاستم 160 رو بفروشم بنابراين فقط هارد 500 رو وصل كردم و تمامي مشكلات ذكر شده وجود داشت
2- بنابر صحبت شما اگه من برق سي دي رايتر و دي وي دي رايترمو در بيارم بايد مشكل حل بشه ولي باز موقع كپي از روي هارد 500 ساتا بر روي 160 آي دي، مشكلات همچنان باقي مي ماند
با تشكر

AminPro
24-08-2009, 01:20
از كليه دوستان ميخواهم به بنده كمك كنند
تمامي راه حل هاي خود را به آدرس AminProMM@yahoo.com ايميل كنيد و منتظر پاسخ از طرف من بمانيد
مطمئن باشيد پاسخ خيلي شيرين و پر ارزشي براتون ميفرستم

khark11
24-08-2009, 09:30
مطمئن باشيد پاسخ خيلي شيرين و پر ارزشي براتون ميفرستم
يعني پيشنهاد رشوه بيد؟:31: شايدم يه شيشه عسل باشه!!!

بازم ميگم : اگه پاور ضعيف بشه ديگه حتي قدرت يه هارد به تنهايي رو هم نداره، جهت اطمينان ولتاژهاي پاور رو تو ست آپ مادربرد يه ديدي بزن و اينجا بنويس