PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت این سه تا سیستم عامل در چیست؟

aref10
15-08-2009, 11:50
سلام...
دوستان تفاوت این سه تا سیستم عامل در چیست؟...و هر کدوم چه کارایی را می توانند انجام بدهند که دیگری نمی تواند انجام دهد؟

1.مک
2.سیمبین
3.ویندوز موبایل

ممنون از شما

aref10
15-08-2009, 11:53
مثلا روی ویندوز موبایل میشه کتاب ریخت و ویرایش آفیس هم دارد ولی اون دوتا دیگه را نمی دونم!!!

merikh_merikh
15-08-2009, 12:47
این سه سیستم عامل بستگی به نیاز کاربران داره و هر کدام کارایی های خودشونو دارن...........

aref10
15-08-2009, 12:58
این سه سیستم عامل بستگی به نیاز کاربران داره و هر کدام کارایی های خودشونو دارن...........
دوست من میشه تفاوتاشونو بگید؟

ELVIS PRESLEY
15-08-2009, 13:07
همون جور که دوستمون گفت نمیشه گفت که کدوم خوبن یا بد.بسته به نیازهای کاربر داره که ببینه کدوم سیستم عامل نیازهاشو با بالاترین کیفیت برطرف میکنه....

به نظر من گفتن سیستم عامل مک غلطه حداقل در حال حاظر غلطه..باید گفت ایفون.چون کسی که مک بخواد فقط یک گزینه ی ایفون هست.
حالا اگه کسی عکسبردار و فیلم برداری با گوشی خیلی براش مهمه خب نباید بیاد طرف ایفون.

اما در یک جمله بگم.
مک نهایت سادگی زیبایی و کارایی که میشه تو یه جا جمع کرد ...

نقاط قوت مک یا در واقع همون ایفون.

سادگی و زیبایی ...
سرعت و روان بودن....هنگو ... تعریفی نداره...
مولتی تاچ و به تبع اون برنامه ها و بازیهای جالب تر و جذاب تر...
غنی بودن از لحاظ نر مافزاری...طبق اخرین اخبار حدود ۶۵-۷۰ هزار برنامه یا بازی و... در فروشگاه اینترنتی موجوده.(خوبختانه بیشتر از ۹۵ درصدشون کرک شده هستند)

و خیلی ریزه کاریای دیگه...

aref10
15-08-2009, 14:23
میشه نقاط ضعف سیمبین را نام ببرید؟
2.آیا میشه روی سیمبین کتاب ریخت؟

MehranVB
16-08-2009, 12:14
هر کدوم از این سیستم عاملها برنامه هایی دارن که با استفاده اون هر کاری که بخواید میکنید. دقیقاً مثل ویندوز و لینوکس و مکینتاش برای PC که هر کدوم برنامه ای تحت سیستم خودشون رو دارن، WM و Sym و Mac هم همینطور هستن و قابلیت اجرای هر چیزی رو میتونن داشته باشن.
فرق اونا یکی در ظاهر اوناس (Mac از نظر گرافیکی جذابتر، WM کارایی راحتتر (چیزی مانند PC) که برای بعضیا Sym راحتتره) و همینطور از نظر سرعت هم تفاوتهایی با هم دارن که نمیشه گفت کدوم سریعتره، چون در هر ورژن با هم فرق دارن.
در ضمن بسته به این که چه کاری بخواید بکنید با اون سیستم میشه اونا رو دسته بندی کرد، مثلاً برای بازی Sym از WM خیلی قویتره، برای کارهای Organise مثل ویرایش آفیس و ... WM قویتره و ...

MehranVB
16-08-2009, 12:14
مثلا روی ویندوز موبایل میشه کتاب ریخت و ویرایش آفیس هم دارد ولی اون دوتا دیگه را نمی دونم!!!

میشه نقاط ضعف سیمبین را نام ببرید؟
2.آیا میشه روی سیمبین کتاب ریخت؟
هر سه سیستم این قابلیت رو دارن.

merikh_merikh
16-08-2009, 12:27
البته با توجه به پیشرفت هایی که این سه سیستم عامل کردن تنها چیزی که میتونه یکی از این سه سیستم عامل را انتخاب کنه اول سلیقه میباشد و بعد نیاز.......

smart00boy
23-08-2009, 16:33
بدون شک بدون توجه به سلیقه مک بهتره چرا؟!؟!؟!؟!

1-سرعت فوق العاده بیشتر

2-هنگ نکردن

3-نداشتن ویروس

4-بازی و نرم افزار بیشتر

5-امکانات فوق العاده ای که موبایل های دیگه ازش محروم اند : مثلا" وصل شدن به وسایل پزشکی - در صورت گم شدن توانایی پیدا کردن از طریق موبایل می - داشتن مالتی تاچ که هنوز هم بسیاری از گوشی ها از اون محروم اند و ...

در کل باز هم به نظر من بستگی به فرد داره (در مورد موبایل نه سیستم عامل) چون ممکنه یکی دنبال دوربین باشه یکی صدا یکی بازی یکی صفحه و ...

ولی در مورد سیستم عامل مک بهترینه ...

Bs_panzer
29-08-2009, 02:01
به ترتیب
1. مک
2. وین مو
3. سیمبین :34:

amir_70
05-09-2009, 13:42
نه آقا من تصحیح میکنم

1.مک
2.آندروید
3.وین مو
شرمنده واسه سیمبین جایی نموند من خیلی دوست دارم این سیمبین رو بزارم تو لیست ولی جا نیست خلاصه سیمبین رو باید به نظرم فقط با خودش مقایسه کرد مثلآ بگیم که سیمبین 9.3 نسبت به 9.2 برتره یا نه؟
چون سیمبین در مقابل این سیستم عامل ها یه خورده زیادی خز شده

به امید روزی که جایی واسه سیمبین پیدا کنیم که اونو هم تو لیست جا بدیم (گناه داره بیچاره)

navid_k
05-09-2009, 16:44
ویندوز موبایل: انعطاف ، توسعه نرم افزاری ساده و گسترده ، سیاست های انحصاری بسیار کم ، کند ، توسعه یافته با دانش 10 سال پیش سیستمهای عامل

مک: ساخته شده بر اساس دانش بی رقیب و بروز اپل در زمینه ی سیستم عامل ، سرعت و پایداری بالا ، توسعه نرم افزاری محدود و انحصاری ، سیاست های انحصاری گسترده در تمام جنبه ها ، وابستگی به سخت افزار

سیمبین : اصلا در حد بحث در کنار دو مورد بالا نیست

بحث در مورد آندرویید شاید اینجا اسپم باشه ، ولی آندرویید تعدادی از خصوصیات خوب مک و ویندوز رو در خودش جمع کرده و پتانسیل این رو داره که تا 5 سال دیگه سهم بیشتری از مک و ویندوز در بازار داشته باشه. (البته اگه اپل همچنان سیاست های انحصاریش رو ، و مایکروسافت هم حرکت کندش رو ادامه بده)

S@nti@go_s&k
05-09-2009, 16:55
سیلام

چرا دارید این 3 تا سیستم عاملو باهم مقایسه میکنید مثل اون چند تا تایپیک قبل از بحث و کل کل خوشتون میاد؟

بنده خدا سوال کرد تفاوتشون چیه

منظورشون اینه که هر کدوم چه کاربردهایی داره نه اینکه بگید سیمبین به درد نمیخوره

مک خوبه ویندوز چرته

...............................

MehranVB
05-09-2009, 19:50
سیلام

چرا دارید این 3 تا سیستم عاملو باهم مقایسه میکنید مثل اون چند تا تایپیک قبل از بحث و کل کل خوشتون میاد؟

بنده خدا سوال کرد تفاوتشون چیه

منظورشون اینه که هر کدوم چه کاربردهایی داره نه اینکه بگید سیمبین به درد نمیخوره

مک خوبه ویندوز چرته

...............................
متاسفانه توی این انجمن نظرات خیلی از روی تعصبه و اکثراً بدون منبع صحبت میکنن و اون چیزی که دوست دارن باشه رو میگن. طوری که انگار مسابقه تخریب سیمبین یا ویندوز و ... است! فکر میکنم خود این شرکتها اینقدر با هم در رقابت نباشن!

Bs_panzer
06-09-2009, 00:06
موافقم گند تعصب رو در اوردین

هیچ کدوم جنبشو نداریم ...........

smart00boy
07-09-2009, 21:32
متاسفانه توی این انجمن نظرات خیلی از روی تعصبه و اکثراً بدون منبع صحبت میکنن و اون چیزی که دوست دارن باشه رو میگن. طوری که انگار مسابقه تخریب سیمبین یا ویندوز و ... است! فکر میکنم خود این شرکتها اینقدر با هم در رقابت نباشن!

چرا اتفاقا" خیلی هم با هم ضد هستند مخصوصا" اپل با مایکروسافت

مثلا" تو کنفرانسی که اپل سیستم عامل جدیدش رو معرفی کرد یه مقدار تمسخری هم به ویندوز 7 و کلا" سیستم عامل ویندوز داشت که کلی هم خندیدیم و کیف کردیم...:5:

البته در اینجا به نظر من نباید کل کل الکی کرد بلکه با یک مقایسه درست سیستم عامل مناسب تر رو انتخاب کرد ....:20:

مثلا" من خودم به این نتیجه رسیدم که هیچ سیستم عاملی مثل مک و بعدش آندروئید من رو نمیتونه راضی کنه...

با ویندوز موبایل زیاد حال نمی کنم و سیمبیان رو کلا" بیزارم

لینوکس جایگاه فوق العاده ای برام داره طوری که هیچ وقت اون رو با بقیه مقایسه نمی کنم چه تو موبایل چه تو رایانه چون به نظرم در زمینه های تخصصیش بی رقیبه و تو زمینه های عامیانه زیاد تعریفی نداره (که اصلا" مهم نیست چیزی که مهمه اینه که خوراک حرفه ای ها و سرورهای قدرتمنده)

البته خب دوست دارم که با همه سیستم عامل ها حداقل برای یه هفته هم شده کار کنم (ولی مطمئنا" نمیکنم)
مثلا" بلک بری-پالم-آندروئید-لینوکس-ویندوز موبایل -مک و ...

البته باید به این نکته هم توجه داشت که سیستم عامل هایی که بر پایه لینوکس نوشته شدند مثل مک یا open source هستند مثل آندروئید و پالم به هیچ وجه قابل قیاس با خود لینوکس نیستند:31:

ahmad72
21-09-2009, 20:46
مثلاً برای بازی Sym از WM خیلی قویتره
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مطمئنی!!!؟؟؟

merikh_merikh
21-09-2009, 22:07
سلام.
دوستان میشه در مورد لینوکس و به خصوص سیستم عاملی که جدیدن نوکیا در گوشیه جدید ان900 به کار برده توضیح دهید؟
چه نرم افزاری هایی براش وجود داره؟ ایا قدرت خوبی داره یا نه؟