PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فیات سینا یا پرشیا ...؟؟؟

farshad bugatti
15-08-2009, 01:44
کدام بهتر است ؟

البته قبلا سمند با پرشیا خیلی مقایسه شده اما این بار این دو رو با فیات مقایسه کنید از هر لحاز...

corey
15-08-2009, 13:37
بستگی به اولویت های انتخابت داره و شما قوانین بخش مشاوره بخون و تاپیکت بر همون اساس بزن تا دوستان راهنمایی کنن

farshad bugatti
15-08-2009, 16:05
بستگی به اولویت های انتخابت داره و شما قوانین بخش مشاوره بخون و تاپیکت بر همون اساس بزن تا دوستان راهنمایی کنن
من قوانین بخش مشاوره رو قبلا خوندم و میدونم من گفتم که کلی مقایسه کنید یعنی از نظر موقعیت در بازار در برابر رقبا و قدرت پیشرانه و... بررسی شوند

Farshadd
16-08-2009, 11:09
سلام.

مشخصات پارس که ریخته توی این دنیای مجازی. توی سایت ایرانخودرو هم که کامل و با کمی اغراق و گاها اشتباه زده.

برای فیات سینا هم یه تاپیک داریم به اسم فیات سینا ( Fiat Siena ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . که د پست اول مشخصات و توضیحات مفید و خوبی داره:

سلام به دوستان گل

راستش دیدم از تابستون سال گذشته سه تا تاپیک نصفه و نیمه برای این خودروی تازه وارد زده شده بود که هرکدوم از این تاپیکها مطالب شفاف و مفیدی نداشتند اما با توجه به اینکه حدود 1 ماه از تولید اولین فیات میگذره مطمئنا مطالب متنوع تری میشه از این اتومبیل استخراج کرد .

تا اواخر تیر 87 بود اگر اشتباه نکنم ثبت نام فیات سینا در نمایندگی تاپکو ( صنعت خودروسازی پارس ) صورت گرفت . جالب این بود که مسئولان فروش بدلیل عدم توجیه کافی راجبه اطلاعات فنی خودرو وعده ی موتور 1600 سی سی رو میدادند حتی جالبتر این که هر سایتی یه عکسی از این ماشین میداد که آدم رو خفن گیج میکرد !

نکته جالب و ناامید کننده این بود که خودروهای فیات 1400 سی سی حجم موتور داشتند !!!

در ضمن مسئول فروش گفت تحویلی ثبت نامیها بصورت وارداتی و CBU از ترکیه هستش و بعد از اون بصورت CKD مونتاژ خواهد شد .

شرایط ثبت نام این بود : 7500000 تومان ودیعه ی اول + 7500000 ودیعه ی دوم ( شش ماه بعد از ودیعه اول )
بنده این اتومبیل رو از نزدیک اون زمان بازدید کردم هم اتاق بسیار شیکی داشت و هم صندلیهای نرمی داشت که به نظر میرسید جنس مخمل داشته باشه . ظاهر معقولی هم داشت که به دل می شست !

تا یکماه پیش که فروش فوری اون آغاز شد . تحویل 45 روزه

مشخصات فنی :

حجم موتور : 1461 CC
قدرت موتور : 77 اسب بخار
حداکثر گشتاور : 115 نیوتون متر / 3500 دور در دقیقه
ماکزیمم سرعت : 170 کیلومتر
گیربکس : 5 دنده دستی
وزن 1100 کیلوگرم
استاندارد : یورو 4
ایمنی : 3 ستاره از 5 ستاره
مصرف سوخت : 2/6 در 100 کیلومتر

امکانات رفاهی و ایمنی :

ترمز ABS ، دو کیسه هوا جلو ، فرمان هیدرولیک ، سیستم ضد سرقت ( immobilizer ) ،میله محافظ جانبی در ها برای حفاظت سرنشینان ، سیستم خودکار قطع سوخت هنگام تصادف ،سیستم cruise control ( ثبت اطلاعات سفر ) ، باز شدن قفل صندوق عقب و باک از داخل خودرو ، سیستم تنظیم صندلی راننده در ۶ جهت ، CD PLAYER - کامپیوتر سفری ( Trip computer ) - سیستم تنظیم ارتفاع فرمان و ...

- پلت فرم ۱۷۸ فیات که سینا روی آن می باشد قابلیت نصب ۱۰ تیپ موتور را داراست وبا بنزین و گاز کار می کند .

عکس هایی از Fiat Siena : ( قابل توجه که خیلی از سایتها مدل های دیگری از این خودرو رو به اشتباه مدل وارد شده به ایران معرفی کردن . این عکسهایی که از فیات سینا میبینید دقیقا همان مدلی هست که در ایران تولید میشود )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و البته پست 6:

مشخصات

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
عکس ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی صندوق عقب خوبی داره

farshad bugatti
18-08-2009, 15:17
فرشاد عزیز من مشخصات هر سه تا شون رو میدونم فقط میخواستم ببینم فیات از نظر موقیعیت بازار میتونه به این دو برتری داشته باشه با توجه به قدرت و امکاناتش اگه شما بودین کدومشو ترجیح میدادین...؟؟؟

keratus
18-08-2009, 22:35
دوست عزیز یکی از فامیل های من پرشیا خرید الان مثله سگ پشیمونه، میگه هر روز یجاش خراب میشه خدمات پس از فروشش هم دزد بازاره،برای تعویض یک پیچ ازش 15000 تومن گرفتن.
اما یکی دیگه از فامیلام سی ینا خریده خیلی هم راضیه.
به هر حال انتخاب با خودته

D r i v e r
20-08-2009, 16:28
دوست عزیز یکی از فامیل های من پرشیا خرید الان مثله سگ پشیمونه، میگه هر روز یجاش خراب میشه خدمات پس از فروشش هم دزد بازاره،برای تعویض یک پیچ ازش 15000 تومن گرفتن.
اما یکی دیگه از فامیلام سی ینا خریده خیلی هم راضیه.
به هر حال انتخاب با خودته
سلام به من مربوط نیست
ولی خوب نیست الفاظ زشت به کار برده بشه
ولی تا جایی که من میدونم و پرشیا داشتیم تا یه سال من هیچ پولی به ایرانخودرو بابت تعویض قطعات گارانتی ندادم حتی وقتی که تصادف کردم و همه ی قطعات تعویض شد فقط 5% بابت فرانشیز دادم
چون کارت طلایی داره :11:

farshad bugatti
20-08-2009, 17:51
این که پرشیا چه جور ماشینیه همه میدونند بیشتر در مورد فیات نظر داده بشه

rami_hemi
20-08-2009, 21:08
فعلا مدلهای وارداتی فیات هستن که میان البته یه فیس لیفت کوچیک شده ولی از نظر قیافه ماشین خوبی هستش کمی بلند قامت به نظر میرسه
حرککت نرم و کم صدایی داره مصرف کم به نظرم میشه خرید ولی متاسفانه کمی گرون هستش نا حوزه امنیت برای ماشینهای تولیدی حفظ بشه
به نظرم کمی قیمتش بیاد پایینتر انتخاب خوبی نسبت به خیلی از ماشینهای دیگه هستش.

keratus
26-08-2009, 13:37
سلام به من مربوط نیست
ولی خوب نیست الفاظ زشت به کار برده بشه
ولی تا جایی که من میدونم و پرشیا داشتیم تا یه سال من هیچ پولی به ایرانخودرو بابت تعویض قطعات گارانتی ندادم حتی وقتی که تصادف کردم و همه ی قطعات تعویض شد فقط 5% بابت فرانشیز دادم
چون کارت طلایی داره :11:
حاضرم 20 نفر بیارم که شهادت بدن با خرید پرشیا بدبخت شدن
نه تنها پرشیا بلکه با دیگر محصولات ایران خودرو هم مردم مشکل دارن

MoHaMaD ZaNd
26-08-2009, 13:47
حاضرم 20 نفر بیارم که شهادت بدن با خرید پرشیا بدبخت شدن
نه تنها پرشیا بلکه با دیگر محصولات ایران خودرو هم مردم مشکل دارن
دوست من چرا شما هي ميخواي بگي مردم با محصولات ايرانخودرو مشكل دارن ؟؟؟
آقا ، امير جان داره ميگه من مشكل نداشتم ماهم كه خودمون مشكل نداشتيم حالا شما چرا اصرار داري اين حرفو بزني خدا داند !!!!

keratus
28-08-2009, 00:38
دوست من چرا شما هي ميخواي بگي مردم با محصولات ايرانخودرو مشكل دارن ؟؟؟
آقا ، امير جان داره ميگه من مشكل نداشتم ماهم كه خودمون مشكل نداشتيم حالا شما چرا اصرار داري اين حرفو بزني خدا داند !!!!

من اصرار نمیکنم فقط نمی خوام ماشین های غیر استاندارد تو پاچه ملت بره خدایی مردم لیاقت
بالاتر از پرشیا رو ندارن پرشیایی که یه فیس لیفت از405 معلومه چیز جالبی نیست
اتاق4پژو اولیش45بود بعد406 اومد(وارد ایران نشد)حالا هم که407اومده باز405تولید میشه
من واقعا نمی فهمم چرا باید بازار ماشین اینطوری باشه

rami_hemi
28-08-2009, 09:56
من اصرار نمیکنم فقط نمی خوام ماشین های غیر استاندارد تو پاچه ملت بره خدایی مردم لیاقت
بالاتر از پرشیا رو ندارن پرشیایی که یه فیس لیفت از405 معلومه چیز جالبی نیست
اتاق4پژو اولیش45بود بعد406 اومد(وارد ایران نشد)حالا هم که407اومده باز405تولید میشه
من واقعا نمی فهمم چرا باید بازار ماشین اینطوری باشه

به قول منچوهر منطقی وقتی مشتری از من چیزی میخواد مجبورم راضی نگهش دارم
تا وقتی ما 405 بخریم اونا هم تولید میکنن
=======================================
خواهش میکنم بحت رو عوض نکنیم دوستان بریم سر همون مقایسه
بحثهای شما هم درست و منطقی هستن ولی خواهش میکنم کمی کنترل کنید خودتون رو ارزش نداره به خاطر دو تا دونه ماشین همدیگه رو آزرده کنیم .