PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ريست هاي پياپي در بوت اوليه

farnazsoft
14-08-2009, 16:17
مدتيست با زدن دكمه ي پاور و شروع به كار سيستم نزديك به 7 يا 8 بار سيستم ريست ميشه و بعد ويندوز بالا مياد ، بعضي موقع هم اگر بدون عيب بالا بياد در هنگام كار اوليه ريست ميشه يا سيستم به كلي خاموش ميشه . ويروس ندارم . خمير سي پي يو رو ترميم كردم . فن سي پي رو هم باز كردم و تميز كردم ( البته خيلي گرد و خاك مداشت ) اما هنوز مشكل به قوت خودش باقيست ونميدونم علت ريست ها از چه منبعي هست ؟ آيا ميتونه از مادربورد يا فن پاور باشه ؟اصلا دماي سي پي يو چقدر بايد باشه ؟ خرابي فن از كجا تشخيص داده ميشه ؟ كسي ميتونه كمكم كنه ؟

saya
14-08-2009, 16:33
اگه کارائی که گفتین انجام دادین و درست نشده احتمال زیاد مشکل پاور هستش

Kianoosh
14-08-2009, 16:51
سلام برای دمای پردازنده قبلا خاموشی مین چند بوق متوالی میزنه بیشتر به مین پاور و بعدش رم می خوره قطعاتت رو بنویس

Mahdi.p30
14-08-2009, 22:27
مدتيست با زدن دكمه ي پاور و شروع به كار سيستم نزديك به 7 يا 8 بار سيستم ريست ميشه و بعد ويندوز بالا مياد ، بعضي موقع هم اگر بدون عيب بالا بياد در هنگام كار اوليه ريست ميشه يا سيستم به كلي خاموش ميشه . ويروس ندارم . خمير سي پي يو رو ترميم كردم . فن سي پي رو هم باز كردم و تميز كردم ( البته خيلي گرد و خاك مداشت ) اما هنوز مشكل به قوت خودش باقيست ونميدونم علت ريست ها از چه منبعي هست ؟ آيا ميتونه از مادربورد يا فن پاور باشه ؟اصلا دماي سي پي يو چقدر بايد باشه ؟ خرابي فن از كجا تشخيص داده ميشه ؟ كسي ميتونه كمكم كنه ؟

علت ریست میتونه بودن دو تا رم ناسازگار باشه
یا اگه از توی ویندوز ریست میشه ، وصل کردن دو هارد بصورت همزمان هم میتونه علتش باشه
تعداد دور فنت و دمای سی پی یو رو از روی بایاس یا برنامه speedfan ببین ، اینجا بنویس

farnazsoft
14-08-2009, 23:06
علت ریست میتونه بودن دو تا رم ناسازگار باشه
یا اگه از توی ویندوز ریست میشه ، وصل کردن دو هارد بصورت همزمان هم میتونه علتش باشه
تعداد دور فنت و دمای سی پی یو رو از روی بایاس یا برنامه speedfan ببین ، اینجا بنویس

نه ، تنها يك رم و يك هارد دارم روي سيستم .

CPU TEMP =74 c
M/B TEMP = 42 C
FAN SPEED =3953
3853
4000

بين اين سه رنج متفاوت بود .

khark11
15-08-2009, 07:15
CPU TEMP =74 c
M/B TEMP = 42 C
FAN SPEED =3953
3853
4000

اين دما واسه پردازنده شما خيلي زياده! احتمالا تنظيمات مادربورد شما طوري تعريف شده كه وقتي دما از يه حداكثر خاصي بالا زد سيستم خاموش يا ريست بشه!
خمير سليكون فن رو چك كن، و مطمئن شو از اينكه فن محكم به پردازنده مي چسبه! اگه اين دو تا درست بود و بازم مشكل داشتي با دماي پردازنده، تعويض فن با يه فن خوب و درجه يك توصيه ميشه
اينايي كه عرض كردم فقط واسه دماي پردازنده بود! حالا مشكل شما ممكنه برگرده به پاورتون كه ضعيفه يا مشكلاتي در رم سيستم! يه بار رم رو در بيار تميزش كن و اسلاتشم تميز كن بزنش جا ببين چي ميشه

Mahdi.p30
15-08-2009, 09:38
نه ، تنها يك رم و يك هارد دارم روي سيستم .

CPU TEMP =74 c
M/B TEMP = 42 C
FAN SPEED =3953
3853
4000

احتمالا شما حداکثر دما رو خوندید
با این دما ، سیستم منفجر میشه!!!

دمای CPU با تعداد دور فن ، اصلا نمیخونه
البته فکر کنم cpu های اینتل ، با افزایش دما ، سرعت فنشون زیاد بالا نمیره

farnazsoft
15-08-2009, 13:01
احتمالا شما حداکثر دما رو خوندید
با این دما ، سیستم منفجر میشه!!!

دمای CPU با تعداد دور فن ، اصلا نمیخونه
البته فکر کنم cpu های اینتل ، با افزایش دما ، سرعت فنشون زیاد بالا نمیره

نه درست خوندم . ميدونم حداكثر دما 80 هست كه سيستم منفجر ميشه اما تعداد دور نرمال براي دماي نرمال چقدر هست ؟

Mahdi.p30
15-08-2009, 15:19
نه درست خوندم . ميدونم حداكثر دما 80 هست كه سيستم منفجر ميشه اما تعداد دور نرمال براي دماي نرمال چقدر هست ؟

تعداد دور فنتون خوبه ، ولی نه برای این دما!!!

برای سیستم خودم که سی پی یو AMD هست ، دما تا 63 64 هم میره ، ولی همزمان با اون به طور اتوماتیک تعداد دور فن هم تا 6000 میرسه
ولی سیستم هایی دیدم که سی پی یوشون اینتل بوده و دماشون هم 55 ، ولی تعداد دور فنشون تا 3000 بیشتر نمیرفته

فکر کنم تعداد دور نرمال هم نزدیک همین 3000 باشه

khark11
16-08-2009, 08:23

دماي نرمال يه رنج خاصي هست كه براي هر پردازنده فرق ميكنه ولي تو اينتل بين 1800 تا 2600 دور معمول فن حساب ميشه!

Kianoosh
17-08-2009, 08:58
دماي نرمال يه رنج خاصي هست كه براي هر پردازنده فرق ميكنه ولي تو اينتل بين 1800 تا 2600 دور معمول فن حساب ميشه!

چیزی به اسم دور فن نرمال وجود نداره!میشه دور فن رو بستگی به کاربرد تنظیم کرد بی صدا لود طولانی و سنگین حداکثر کارایی و ...البته تهوی کیس و دمای اتاق هم مهمه مثلا دور 800 توی قسمت بی صدا هست

این در شرایط عادی(خنک کننده پاور و خمیر و ولتاژ مناسب) صدق می کنه

اینم اضافه کنم مشکل دما در روشن شدن اولیه حتما با بوق هشدار مین همراه هست و سیستم خاموش میشه تا دوباره خنک نشه روشن نخواهد شد و باز دوباره خاموش میشه و این روند با 10000 بار روشن خاموش کردن هم رفع نمیشه چون به دمای حداکثر رسیده بازم خاموش مگه اینکه تنظیمات بایوس تغییر پیدا کنه اونم در محیط ویندوز صفحه آبی و یا کند شدن شدید ارور و ...

پردازندت چی بود؟

khark11
17-08-2009, 11:42
چیزی به اسم دور فن نرمال وجود نداره!
پردازندت چی بود؟

كيا جان منم ميدونم دور فن نرمال معنا نداره، واسه همين يه رنجي گفتم كه معمول فن هاي اينتل تو اون كار ميكنن و ضمنا رنجي هست كه فن با اين شرايط عمر طولاني داره

farnazsoft
18-08-2009, 21:45
روش آزمون و خطا هم نتيجه نداد . پاور ، هارد ، رم با دستگه ديگرم چك شد و مشكلي نداشت . خمير سي پي يو و فن سي پي يو تعويض شد و دما به 46 رسيد و تعداد دور به 3100 اما باز هم مشكل به قوت خود باقيست . فرمت انجام شد . ويندوز جديد ريخته شد . اما ..... . بازم بي نتيجه . قطعات كارت گرافيك و مودم خارج شد از دستگاه باز هم فايده نداشت . يعني مشكل ازمادربورد هست ؟

khark11
19-08-2009, 07:17
ديگه هيچ قطعه اي رو نذاشتي كه ما بهش گير بديما:31: !!

مادربوردت رو بيرون كيس تست كن ببين چه عكس العملي نشون ميده! اگه بازم اين مشكل رو داشت با توجه به اينكه تمامي قطعه ها رو تست كردي ديگه بايد بره گارانتي!

farnazsoft
19-08-2009, 19:30
مشکل حل شد . شاید خیلی خنده دار باشه . کابل ide هارد مشکل داشت و با تعویضش از شر ریست های وقت و بی وقت راحت شدم .به هر جال از لطف همگی شما دوستان سپاسگزارم و امیدوارم همگی از دانش هم استفاده کرده بایشم .