PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باتری 6 cell شما چقدر شارژ نگه میداره؟

benyamin_pc
14-08-2009, 12:52
لپ تاپم studio 1537 هست و وقتی شارژ 100% داشته باشه رو ماکسیمم نور lcd در حدود 3:10 میزنه و رو مینیمم نور lcd 3:45 میزنه البته اگه هیچ کاری نکنم و چند ثانیه قبل از اینکه درصد را ببینم موس را آزاد بذارم و عملا هیچ کاری کامپیوتر نکنه اما به محض باز کردن یک برنامه یا پخش موسیقی از هدفون یا قرار دادن سی دی در درایو این زمان به شدت افت میکنه و در حدود 2:45 یا بعضی وقتها کمتر هم میزنه البته روی ماکسیمم نور lcd
می خواستم ببینم برای شما چطور هست چون حس کردم خیلی کم شارژ نگه میداره
آخه الان 5 ماهه لپ تاپو خریدم یکی از بچه ها گفت باتریتو تو خونه که کاریش نداری در بیار بذار بیرون تا بیخودی هی کار نکنه و شارژ شه تا دیر تر خراب شه :: گفتم وقتی به برق هست که دیگه از باتری مصرف نمیکنه که بخواد شارژ شه اما می گفت همین که خاموش شه برق روش تاثیر میذاره
به هر حال ما بعد این 5 ماه شاید کلا 7-8 بار باتری شارژ کردیم همش بیرون بوده حالا انگار مقدار شارژ نگه داشتنش کم شده اوایل یادمه رو نور متوسط lcd تا 4 ساعت هم میزد

H@mid-Vista
14-08-2009, 20:13
بستگی به نور مانیتور و كاركرد هاردو اینكه روی كدام مود مصرف انرژی باشه بین 1.5 تا 3 ساعت می كنه
ایسر 5738 زد

scorpion818
14-08-2009, 21:06
درسته به خیلی موارد بستگی داره. حالتی از Power که تعیین شده باشه، نور صفحه نمایش، عملیاتی که در حال انجامه و ... . در ضمن اینکه باتری رو دربیاری کار درستی نیست چون توی این حالت اگر نوسانی وجود داشته باشه مستقیماً به مادربورد صدمه می زنه ولی اگر باتری باشه فوق فوقش باتری خراب می شه. همچنین باتری رو باید هر 1 ماه یه بار کامل خالیش کنی و دوباره شارژ کنی تا عملکرد خوبی داشته باشه و در ضمن حتماً باید اتصالاتش رو تمیز کنی. در این مورد زیاد اینجا بحث شده یه Search بکنی پیدا می کنی.

H@mid-Vista
14-08-2009, 21:55
درسته به خیلی موارد بستگی داره. حالتی از Power که تعیین شده باشه، نور صفحه نمایش، عملیاتی که در حال انجامه و ... . در ضمن اینکه باتری رو دربیاری کار درستی نیست چون توی این حالت اگر نوسانی وجود داشته باشه مستقیماً به مادربورد صدمه می زنه ولی اگر باتری باشه فوق فوقش باتری خراب می شه. همچنین باتری رو باید هر 1 ماه یه بار کامل خالیش کنی و دوباره شارژ کنی تا عملکرد خوبی داشته باشه و در ضمن حتماً باید اتصالاتش رو تمیز کنی. در این مورد زیاد اینجا بحث شده یه Search بکنی پیدا می کنی.

اسكورپیون جان از شما بعیده!!!
باطریهای جدید كه یون لیتیومی هستن به هیچ عنوان بناید تا حد خالی شدن پیش برن
چون توان خودشون رو از دست میدن
اینی كه شما می فرمایین مربوط به باطریهای نیكل كادمیم بود.
باطری جدید كه از نوع یلیتیومی هستن
باید 10 روز یكبار تا حد 10 تا 20 درصصد شارژ خالی بشن
بعد هم شارژ بشن و بعد از اینكه فول شد یك 10 دقیقه ا در شارژ بمونن
:10:

scorpion818
15-08-2009, 16:27
درست می گین. اینجا رو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مورد 9 رو چون خیلی وقت نداشتم درست نخوندم! به خاطر همین اشتباه شد!!

REGISTERED USER
15-08-2009, 17:26
6 سلولی نهایت 2 ساعت و ربع ، والسلام

H@mid-Vista
15-08-2009, 19:15
6 سلولی نهایت 2 ساعت و ربع ، والسلام

من خودم با مود پاور سیور و نور مانیتور حداقل با بلوتوث و وایرلس خاموش در هواپیما بیش از 3 ساعت كار كردم
ولی دیگه حداقل حداقل بود :31:

REGISTERED USER
15-08-2009, 19:25
ساعتتون رو درست تنظیم کنید ... فقط دل در بهترین شرایط اینطوره !

H@mid-Vista
15-08-2009, 21:16
ساعتتون رو درست تنظیم کنید ... فقط دل در بهترین شرایط اینطوره !

رجیستر جان این ساعت همون ساعتی هست كه نوت بوكهای قبلی هم باهاش اندازه گیری میشدن
من نمی دونم این آمارها رو شما از كجا میارین
:31:

benyamin_pc
16-08-2009, 05:38
من رو حداقل 1537 ام 3:50 هم زده البته اون اول که گرفته بودمش 4:15 هم میزد حالا نمی دونم باتری یکم مشکل پیدا کرده یا به خاطر ویندوز هست چون اون اول vista روش بود اما الان به خاطر کارام xp مجبور شدم بندازم روش

varians
17-08-2009, 23:52
من نمیدونم با این همه پیشرفتی که علم داشته اینا نتونستن یه باطری بسازن که بتونه بیشتر عمر کنه واسه لپتاپ. دانشمندا هم بهتره بجای اینکه هر روز تعداد هسته سی پی یو ها رو بیشتر کننو کارت گرافیک های عظیم الجسه بسازنو چه می دونم هر روز یه رقم lcd بدن بازار بهتره برن یکم رو این باطری ها کار کنن که حداقلش حالا نمی گم چند روز ولی یه روز لا اقل لپ تاپ مارو روشن نگه داره :31:

Pami
18-08-2009, 06:44
آخه نميتونن بيان باتريهاي سوپرسل بزارن رو لپ تاپ كه عزيز من
لپ تاپ مثل گوشي نيست كه ... قطعات مصرفي خيلي بيشتري داره كه همه از باتري انرژي ميكشن و باعث تخليه شدن ميشن
البته راههاي زيادي براي افزايش عمر و شارژ باتري هست كه استفاده اش رو همه انجام نميدن

باتري هاي 6 سلولي هم در حداقل امكانات نهايت 3.5 جواب ميدن و در حداكثر امكانات نهايتا 1.5

varians
18-08-2009, 11:26
آخه نميتونن بيان باتريهاي سوپرسل بزارن رو لپ تاپ كه عزيز من
لپ تاپ مثل گوشي نيست كه ... قطعات مصرفي خيلي بيشتري داره كه همه از باتري انرژي ميكشن و باعث تخليه شدن ميشن
البته راههاي زيادي براي افزايش عمر و شارژ باتري هست كه استفاده اش رو همه انجام نميدن

باتري هاي 6 سلولي هم در حداقل امكانات نهايت 3.5 جواب ميدن و در حداكثر امكانات نهايتا 1.5

خوب این کمه دیگه عزیزم مخصوصا الان تو این زمانه .
من تعجبم هیچ چیزی الان غیر ممکن نیست که این یکی شده. اما نگران نباششین بزودی تکنولوژی نانو و انرژی هسته ای میاد اونوقت یه هفته شارژ میشه :27:

SH_P
20-08-2009, 12:10
Latitude E6400 /// شدت روشنایی: وسط//// کار معولی: وب.آفیس و... =4.5~5 کار سنگین: CATIA . Film و... = 2.5~2

Simaaa
04-10-2009, 15:55
Latitude E6400 /// شدت روشنایی: وسط//// کار معولی: وب.آفیس و... =4.5~5 کار سنگین: CATIA . Film و... = 2.5~2

دوست عزیز , به نظر میرسه شما latitude E6400 داری .. میشه بگین ازش راضی هستین یا نه و اینکه cpuش چیه 9800 یا 9550 و صفحه نمایشش lcd یا led هست؟

می دونم که این سوال کاملا به این تاپیک مربوط نمیشه... ولی ببخشید..:46:

OShmo
24-07-2017, 19:43
لطفا بهم كمك كنيد من الان يه روزه كه يه باطري لبتاپ خريدم اما در استفاده معمولي تنها ٢ساعت و نيم كارايي داره ميخواستم ببينم آيا معمولا باطريها انقد شارژ نگه ميدارند يا اينكه باطريم سالم نيست در ضمن وقتي بازي گرافيكي انجام ميدم حداكثر دو ساعت و ده دقيقه و حداقل يك ساعت و نيم كارايي ميده