PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه و ... در مورد اجرای بازیها بر روی ویندوزهای XP و Vista و Se7en

Reza Azimy_RW
13-08-2009, 17:49
همانطور که میدانید ویندوز XP در زمان انتشار خود از Direct X 9 استفاده میکرد که تا قبل از عرضه Windows Vista بالارترین Direct X منتشر شده به حساب می امد . با عرضه ویندوز Vista نسخه جدید Direct X با قابلیتهای فوق العاده که دست بازیسازها را بازتر میگذاشت عرضه شد . در واقع کمبود نسخه جدید Direct X به دلیل ساخته شدن بازیهای گرافیک بالا احساس میشد و تمامی احتیاجات بازیسازها را نیز برطرف کرد . Direct X 10 علاوه بر پشتیبانی از افکتهای حرفه ای در بازی ها مثل Shader 4 و اجرای بازیها در گرافیک بالاتر کاربرد دیگری هم داشت . مثلا بازیها در رزولیشن بالا در Direct X 10 روانتر و با فریم ریت بالاتری نصبت به Direct X 9 اجرا میشوند . نرم افزارهایی هم جهت اجرای بازیهای Direct X 10 بر روی XP ساخته شد که البته هیچ کدام از طرف Microsoft نبود و هیچ کدام نیز عمل نمیکردند ! دلیل اینکه گیمرها به دنبال اجرای بازیهای Direct X 10 بر روی XP بودند هم سنگینی ویستا بود که البته برای افرادی که سیستم پایینی دارند بسیار ازار دهنده بود . حال با انتشار Windows Seven نسخه جدید Direct X یعنی Direct X 11 منتشر شد که امکانات فوق العاده ای را در اختیار بازیسازها قرار میدهد . در عین حال Windows Seven با پشتیبانی از Direct X 10 و 11 ویندوزی سبک نیز هست که همه گیمرها را به استفاده از این ویندوز ترغیب میکند . تا کنون بازی که از Direct X 11 استفاده کند منتشر نشده ولی به زودی باید شاهد چنین بازی باشیم .
تست های زیر بر روی یک سیستم معمولی که هر 3 ویندوز XP و Seven و Vista بر روی ان نصب است و در حالت Direct X 9 گرفته شده است :
Windows Vista :

Assassin's Creed = 23 FPS
BioShock = 20 FPS
Call Of Duty 4 = 53 FPS
Dead Space = 29 FPS
GTA IV = 31 FPS
Windows Seven :

Assassin's Creed = 19 FPS
BioShock = 32 FPS
Call Of Duty 4 = 58 FPS
Dead Space = 30 FPS
GTA IV = 33 FPS
Windows XP :

Assassin's Creed = 25 FPS
BioShock = 21 FPS
Call Of Duty 4 = 55 FPS
Dead Space = 33 FPS
GTA IV = 34 FPS
================================================== =======================
اگر بازی یا برنامه ای در این ویندوز اجرا نشد میتوانید روی ایکون بازی راست کلیک کنید و گذینه CompatibilityTroubleshoot را انتخاب کرده و سپس روی گذینه Try Recommended Settings کلیک کنید و روی Start The Program کلیک کنید و اگر اجرا شد و خواستید از این به بعد برنامه با همین حالت اجرا شود روی Next کلیک کنید و سپس تعقیرات را ذخیره کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امکانات جالب دیگری نیز برای بازی وجود دارد که در Start > Game قابل دیدن است :

میتوانید روی بازی مورد نظر کلیک کنید و طبق تصویر زیر روی مکان مشخص شده کلیک کنید :

سپس در بخش 3 امتیاز سیستم شما از نظر ویندوز 7 ثبت شده است و در بخش 2 حد اعقل امتیاز برای اجرای این بازی را نوشته است و در بخش 1 امتیاز پیشنهادی برای اجرای بهتر بازی ثبت شده است . این قابلیت در همه بازیهای جدید در دسترس است . البته قبل از این کار باید ویندوز 7 سیستم شما را اسکن کند و به سیستم شما امتیز دهد که این کار را میتوانید با راست کلیک بر روی Computer و انتخاب Properties و سپس در پنجره باز شده کلیک روی Windows Experience Index انجام دهید .
موفق باشید

pcali
13-08-2009, 21:50
سلام دوست عزیز یک سوال فوری داشتم من روی سیستمم وستا 64 بیت نصب کردم حالا میخواهم بدونم آیا درایورهای ویستا به ویندوز 7 میخوره آخه به غیر از کارت گرافیک بقیه سخت افزار دیگه درایوری برا نصب روی ویندوز 7 داخل سایت asus نیومده وهنوز به طور کامل پشتیبانی نمیشه در ضمن با ویستا مشکل دارم دیوانه شدم موقع نصب بازی یا یک برنامه همیشه قفل میکنه و مجبورم سیستم رو ریست کنم از ویستا 32 بیت هم اسفاده کردم همین مشکل رو داشت

Reza Azimy_RW
14-08-2009, 00:14
سلام دوست عزیز یک سوال فوری داشتم من روی سیستمم وستا 64 بیت نصب کردم حالا میخواهم بدونم آیا درایورهای ویستا به ویندوز 7 میخوره آخه به غیر از کارت گرافیک بقیه سخت افزار دیگه درایوری برا نصب روی ویندوز 7 داخل سایت asus نیومده وهنوز به طور کامل پشتیبانی نمیشه در ضمن با ویستا مشکل دارم دیوانه شدم موقع نصب بازی یا یک برنامه همیشه قفل میکنه و مجبورم سیستم رو ریست کنم از ویستا 32 بیت هم اسفاده کردم همین مشکل رو داشت
بله تا جایی که من میدونم و تست کردم درایورهای ویستا به 7 میخوره . در مورد قفل کردن هم سیستمتون چیه ؟

h_r_v
14-08-2009, 11:30
اين تاپيك براي اين كار ساخته شده
ممنون ميشم اينجا ادامه بدين

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Zaghan_13
07-10-2010, 15:33
خب حالا کدوم رو واسه بازی پیشنهاد میکنین که بازی روونتر و بهتره؟:41:

excessive
07-10-2010, 16:22
من که XP رو نرجیح میدم.

ebicross
07-10-2010, 21:29
دیگه این مسائل چیزی نیست که در موردش بحث بشه. اگر سیستم قابل قبولی دارید حتما از ویندوز 7 استفاده کنید.
خیلی از قابلیتهای بازیها و خیلی از افکتها و زیبایی های بازیها توی ویندوز 7 قابل مشاهده هستش.

اصلا جای پرسش نداره. اگر سیستمتون رمش و کلا منابعش کمه خب از XP استفاده کنید تا بازیها روون اجرا بشه.
کلا رم نباید زیر 3 باشه اگر میخواین توی 7 راحت بازی کنید. مسائل دیگه هم هست ولی مهمترینش همین رم و بعد CPU هستش.

Zaghan_13
08-10-2010, 13:05
دیگه این مسائل چیزی نیست که در موردش بحث بشه. اگر سیستم قابل قبولی دارید حتما از ویندوز 7 استفاده کنید.
خیلی از قابلیتهای بازیها و خیلی از افکتها و زیبایی های بازیها توی ویندوز 7 قابل مشاهده هستش.

اصلا جای پرسش نداره. اگر سیستمتون رمش و کلا منابعش کمه خب از XP استفاده کنید تا بازیها روون اجرا بشه.
کلا رم نباید زیر 3 باشه اگر میخواین توی 7 راحت بازی کنید. مسائل دیگه هم هست ولی مهمترینش همین رم و بعد CPU هستش.

cpu:AMD Athlon(tm) II X2 245 Processor 2.90 GHz
RAM:2.00 GB
گرافیک:NVIDIA GeForce 9400 GT
با این چطور میگیره؟

gtairani
08-10-2010, 13:27
با این چطور میگیره؟
XP برای شما بهتره

ebicross
08-10-2010, 13:45
با این چطور میگیره؟
ببینید CPU شما مشکلی نداره و کارت گرافیکتون با اینکه کمی ضعیفه ولی توی CRT مشکلی نداره و فقط توی LCDهای بزرگ کم میاره که ربطی به ویندوز نداره.
اما رم شما توی سون برای بازی ها کم میاد. نه اینکه نتونید بازی کنید. هیچ مشکلی نیست ولی اگر رم رو 3 کنید نتیجه ی بهتری میگیرین.
اگر زیاد اهل بازی نیستید از ویندوز 7 استفاده کنید.
برای نمونه بگم با رم دو شما توی PES10 یا 11 ممکنه بعضی وقتها یک لگ کوچیک بده وسط بازی ولی با رم 3 این مشکل رفع میشه.

Zaghan_13
09-10-2010, 13:28
ببینید CPU شما مشکلی نداره و کارت گرافیکتون با اینکه کمی ضعیفه ولی توی CRT مشکلی نداره و فقط توی LCDهای بزرگ کم میاره که ربطی به ویندوز نداره.
اما رم شما توی سون برای بازی ها کم میاد. نه اینکه نتونید بازی کنید. هیچ مشکلی نیست ولی اگر رم رو 3 کنید نتیجه ی بهتری میگیرین.
اگر زیاد اهل بازی نیستید از ویندوز 7 استفاده کنید.
برای نمونه بگم با رم دو شما توی PES10 یا 11 ممکنه بعضی وقتها یک لگ کوچیک بده وسط بازی ولی با رم 3 این مشکل رفع میشه.

ممنون,من این سیستم رو حالا حالاها ارتقاء نمیدم اگه بخوام ارتقاء بدم همه رو عوض میکنم,حالا با این سیستم من 7 باشه یا xpنصب کنم تا راحتتر باشم واسه بازی؟

ebicross
09-10-2010, 15:09
ممنون,من این سیستم رو حالا حالاها ارتقاء نمیدم اگه بخوام ارتقاء بدم همه رو عوض میکنم,حالا با این سیستم من 7 باشه یا xpنصب کنم تا راحتتر باشم واسه بازی؟
اگر هدف بازی باشه که ویندوز XP SP3 نصب کنید.

Baby nfs
10-10-2010, 00:27
دوستان کسی میدونه ویندوز سون 32 بیتی تا چند گیگ رم ساپورت میکنه؟

Zaghan_13
10-10-2010, 14:59
دوستان کسی میدونه ویندوز سون 32 بیتی تا چند گیگ رم ساپورت میکنه؟

3گیگ و کمی.