PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز

oranoos2007
13-08-2009, 09:38
با سلام خدمت دوستان
سیستم بنده تا loding ویندوز بالامی آید و ریست می شود فکر می کردم ویندوز دچار مشکل شده به همین خاطر یک ویندوز خواستم نصب کنم ولی در هنگام نصب وقتی می خواست فایل های ویندوز را کپی کند یک صفحه آبی رنگ می آمد و errorمی داد و باید کامپیوتر را ریست کرد
به نظر شما مشکل کامپیوتر من از اشکال سخت افزاری است یا در نصب ویندوز
لطفا من را راهنمایی کنید

Lord_theOne
13-08-2009, 14:10
ارور را اگر مي نوشتي خوب بود صفحه ابيه عكس ازش مي گذاشتي
خوب احتماله زياد رم شما خراب شده درش بيار تميزش كن و روي يك شاخه ديگه از جا رميت روي مادربرد بگذارش ببين درست ميشود
كارت گرافيك هم تميزش كن

shabe.saket
13-08-2009, 23:51
دوستمون نوشته احتمالا من میگم حتما مشکل از رم هستش.
اثبات ادعام هم اینه که اگه شما ویندوز ME بزنی کامپیوترت یه مدتی کار میکنه ولی ویندوز ME بالاتر اصلا نصب نمیشه.
رم.:13:

Kianoosh
14-08-2009, 05:29
دوستمون نوشته احتمالا من میگم حتما مشکل از رم هستش.

بله بیشتر موارد رایج از رم هارد و یا پردازنده بوده ولی دلایل BSOD خیلی زیاده و نمیشه با قاطعیت گفت اینه یا اونه اگه کد ارورش رو بگه دیگه 100% مشخص میشه...

khark11
15-08-2009, 07:37
مشكلاتي كه ميتونه وجود داشته باشه :

اشكال در رم سيستم ( نياز به تميز كردن اسلات هاي رم يا پايه هاي رم - معيوب بودن رم و .. ) - اشكال در كابل ديتاي سي دي رام و يا به احتمال بيشتر هارد ! - در موارد معدودي هم پاور مشكل ساز بوده

حالا شما اينا رو از ساده ترين روش شروع كن به تست كردن

فاطمه ذبيحي
19-08-2009, 01:22
در بايوس سيستم يك قابليتي است مربوط به رم كه اگه اون ديس ايبل بشه اين مشكل بر طرف مي شه

Lord_theOne
19-08-2009, 23:38
در بايوس سيستم يك قابليتي است مربوط به رم كه اگه اون ديس ايبل بشه اين مشكل بر طرف مي شه

ممنون اون قابليت را مي گيد؟

saman3230
19-08-2009, 23:48
دوست من ایراد از پاور شماست

Kianoosh
20-08-2009, 02:35

اوهوم تو بایوس همه مینها هست!؟اسمش چیه؟

khark11
20-08-2009, 07:44

يه ادعايي هم كرد چرا جدي گرفتين؟ بيچاره ترسيد فرار كرد:31:!!

فاطمه ذبيحي
20-08-2009, 08:57
فكر كردم خودتون با يك گشت تو محيط كوچك بايوس پيدا مي كنيد ظاهرا توقع زيادي بود
مين من asus است
bios- advanced-cpu configuration يك قابليت هست به اسم execute disable bit كه در حالت پيش فرض فعال است كه بايد

ديس ايبل بشه كه يك دو بار كه وقت نصب ويندوز بلو اسكرين اومد من ديس ايبل كردم و مشكل رفع شد.
مزيد اطلاع ، اين قابليت يك قابليت امنيتي است در پردازنده و ظاهرا مرتبط با رم عمل مي كنه .حدودچند سال پيش كه حملات ويروسي

به مايكروسافت شديد شد اين قابليت در داخل پردازنده هاي intel و amd قرار داده شد

Lord_theOne
20-08-2009, 10:04
اها ماله من از اينچيزا ندارد براي همين سوال كردم
Execute Disable Bit and Enterprise Security
ممنون
براي ورود كرمها هست كه تكثير نشوند
خوب همانطور كه شما گفتيد بصورت پيش فرض فعال هست يعني همه كساني كه سيستمه جديد مي گيرند مشكله blue Screen‌دارند؟
يا مشكل از كانفيگ رم مي تواند باشد
يا رم ايراد دارد؟
بحرحال ممنون بحث جالب هست

khark11
20-08-2009, 17:50
مين من asus است
bios- advanced-cpu configuration يك قابليت هست به اسم execute disable bit كه در حالت پيش فرض فعال است كه بايد

ديس ايبل بشه كه يك دو بار كه وقت نصب ويندوز بلو اسكرين اومد من ديس ايبل كردم و مشكل رفع شد.
مزيد اطلاع ، اين قابليت يك قابليت امنيتي است در پردازنده و ظاهرا مرتبط با رم عمل مي كنه .حدودچند سال پيش كه حملات ويروسي

اين قايليتي كه شما گفتيد بالاخره ما نفهميديم تو پردازنده گذاشته شده يا مادربورد اما چيزي كه هست اين قابليت رو معدود بردهايي پشتيباني ميكنند و اصولا عموميت نداره!!

فاطمه ذبيحي
21-08-2009, 00:39
شركت Intel سومین نسل پردازنده های مبتنی بر معماری Intel Core را با نام Core 2 Duo و فناوری 65 نانو عرضه نمود. این پردازنده با هسته Allendale یا Conroe ارائه و دارای ویژگی های EMT64 ، Virtualization Technology ، Execute Disable Bit ، LaGrande Technology ، Enhanced Intel SpeedStep Technology و Active Management Technology می باشد كه اگه به سايت اينتل مراجعه كنيد مي بينيد

و اما تكنولوژی (Execute Disable Bit (EDB
این تكنولوژی جهت مقابله با حملات سرریزی بافر ایجاد شده است. این تكنولوژی مانع از اجرای كدهایی می شود كه در یك صفحه مشخص از حافظه( مانند رم يا هارد ) ذخیره شده و باعث بروز اشكال سرریزی بافر (Buffer Overflow) می شوند. بیش از 80% حملات رایج در اینترنت از تكنیك سرریزی بافر برای بروز اشكال در سیستم استفاده می كنند. در تكنولوژی EDB یك بیت كنترلی وجود دارد كه وظیفه مقایسه كد با آدرس اجرا را بر عهده دارد. بنابراین بیت كنترلی موجود، مانع از اجرای كد های مشكوكی می شود كه آدرس اجرای آنها در صفحات تقلبی گزارش شده است. به بیان دیگر این بیت كنترلی از استقرار برنامه های مشكوك در مكان هایی از حافظه كه متعلق به برنامه ها و داده های سیستم عامل است، جلوگیری می نماید.
البته لازمه فعال بودن اين قابليت پشتيباني مين بورد از آن هم مي باشد .گرچه اين قابليت براي امنيت به وجود آمد اما بعضا باعث اخلال در نصب ويندوز مخصوصا نسخه هاي قبل از سويس پك 3 مي شود به اين صورت كه وقتي ويندوز در حين نصب ري استارت مي شود اين قابليت مانع از ادامه نصب مي گردد و راه حل هم ديس ايبل كردن موقت اين قابليت است.
البته لازمه بگم ظاهر شدن بلو اسكرين مي تونه علل ديگه اي هم داشته باشه اما چون من و دوستانم با اين مورد مواجه شديم و اين نكته مشكل گشا بود من اين كار رو پيشنهاد كردم.البته اين اشكال به احتمال قوي با آپديت بايوس بر طرف مي شود.

Kianoosh
21-08-2009, 06:34
مين من asus است

خب اول اینکه این قابلیت رو همه مینها ندارن!و اینکه ارتباط مستقیمی با BSOD نداره به سایت ماکروسافت مراجعه کنید!ببین در مورد مشکلات ناپایداری رم اول چه مسیرهایی توصیه شده با توجه به کد ارور!

ولی از زحمتی که میکشی و این مطالب رو قرار میدی ممنون

farman-h
25-08-2009, 13:09
دوست گرامي مشكل از cpu شماست