PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مزدا 3 تیپ 3 یا مگان وارداتی 2000 ... ؟

Abbas.G
11-08-2009, 18:23
سلام دوستان
به نظر شما مزدا 3 تیپ 3 بخرم یا مگان 2000 وارداتی؟
ممنون :11:

sourena
11-08-2009, 18:34
مزدا خیلی سر تره....

Abbas.G
11-08-2009, 19:19
ممنون , ولی میشه مقایسه رو انجام بدید تا برای من این برتری روشن تر بشه

sourena
11-08-2009, 19:26
من پاتوقم اینجاهاست:
1_بلوار اندرزگو (فرمانیه)
2_خیابون نیاوران
3_فرشته و الهیه
4_ایران زمین (شهرک غرب)
از لحاظ داف بازی بهت گفتم.....

مزدا خودش اسپرته! افت قیمتش همیشه کمتر از بقیه ماشینا بوده!!!برای نمومه قیمت مزدا 232 رو ببین...

کلا مزدا 3 ماشین جوون پسند تریه!!!
مگان هم ماشین خوبیه!ولی خب دافخور خوبی نداره!!!

vahid_civil
11-08-2009, 19:33
چه مقایسه فنیه جالبی !

sourena
11-08-2009, 19:59
چه مقایسه فنیه جالبی !

قابلی نداشت....

Abbas.G
11-08-2009, 20:22
ممنون مقایسه عاشقانه ای بود :31: ولی ممنون میشم بحث رو کمی جدی تر بگیرید که انجمن اتومبیل رو بشه روش به عنوان یک انجمن حرفه ای حساب باز کرد

rami_hemi
11-08-2009, 21:08
دوست عزیز حداقل دو تا تاپیک در این مورد توی همین جا وجود داره .
راستی شما هیچ چیزی در مورد اینکه چه انتظاری دارید از ماشین و این چیزا نگفتین
خب هر دو ماشین تقربا در یک حد هستند از هر نظر
سورنا هم قشنگ توضیح مختصر ولی دقیقی داده
ولی سورنا جان من دیگه از تو انتظار نداشتم یهویی جواب بدی همیشه که بهترین نظرات رو میدادی بازم ازت ممنونم .
در مورد این دو ماشین
همونطوری که گفتم هر دو از نظر امکانات و قدرت موترو فضای داخلی طراحی خارجی یکی از بروزترین ماشینهای موجود توی بازار هستن (با اینکه نسل جدید هر دو تازگیها معرفی شده)
مزدا سواری خشک و اسپرتی داره ظاهری جم و جور موترو کم مصرف و پر قدرت و مثل بیشتر ماشینهای ژاپنی اصتحلاک کم و نگهداری آسونتر
و اما مگان خودرویی که به هیچ ماشین فرانسوی که میشناسیم شباهت نداره رنو بر خلاف هموطنانش در نتیجه همکاری با نیسان موترو راهای کم هزینه کردن ماشینهاش رو یاد گرفته و موتروهای تولید شده زیر چتر این همکاری با استفاده از تکنولژی نیسان در ساخت موترو ارزان کم مصرف و دارای قدرت منااسبی هستند .مگان ماشینی نرم و معمولی هستش میتونست بهتر از این باشه که نمونه ای مثل مگان هاچبک R26 این رو نشون میده .
تنها فرق این دو ماشین فقط در نحوه سواری دادن اونها هستش که مزدا خشک مثل یک سامورایی که چابک شمشیر میزنه و مثل یک نینجا تیز هستش
و مگان مثل یک نجیب زاده فرانسوی بسار نرم و با وقار مبارزه میکنه .البته کمی هم فرانسوی لاف باز هستن .

Abbas.G
12-08-2009, 08:13
ممنون
من یکی از این دو رو تا هفته دیگه میخرم البته نظر خودم روی مزدا 3 بود چون کم مصرف تر و پرقدرت تر از مگان هستش فکر کنم
قیمتش رو هم که برسی کردم بین 34 تا 36 میلیون هستش تیپ 3 مزدا 3 و مگان رو قیمت دقیقی ندارم ولی فکر کنم وارداتی اون با موتور 2000 چیزی حدود 31 یا 32 باشه
از نظر امکانات داخلی به نظر شما کدوم یک نسبت به دیگری برتری دارند؟
اگه مشخصات فنی این دو خودرو رو بزارید بصورت دقیق و کامل مقایسه خیلی راحت تر میشه

D r i v e r
12-08-2009, 12:19
من یه سری مطلب از یه وبلاگ گیر آوردم در مورد مزدا 3 تیپ 3 :
میشه گفت این ریز اطلاعات مزدا 3 تیپ 3 هست :11:

معرفی :
مزدا 3 خودرویی است که تا کنون 3 بار در لیست 10 خودروی برتر اروپا قرار گرفته و توانسته توجه عموم را هم از نظر قیمت و هم از کیفیت جلب کند همچنین سلاح قدرتمندی برای مزدا برای روبرویی با فولکس واگن ، تویوتا و جنرال موتورز به شمار می رود .. خودرویی خانوادگی ، قدرتمند و در عین حال بسیار زیبا و خوش قیمت در بین رقیبان .
استایل و پلت فرم بدنه ی مزدا بر اساس خودروی مفهومی MX-Sportif بنا شده ، این خودرو به صورت جدی در سال 2004 بین مردم مطرح شد و هم اکنون در سه مدل سدان ، صندوق دار و هاچ بک تولید می شود .
مزدا 2007 مدلی دوباره طراحی شده می باشد ، طراحی جلوپنجره مشبک ، بدنه ی مستحکم تر ، طراحی جدید سپر جلو ، مه شکن های مربعی شکل و همچنین LED های ترکیبی رنگ در قسمت عقب خودرو از جمله تحولات مدل 2007 مزدا 3 نسبت به مدل های قبلی می باشد . تودوزی داخلی این خودرو به رنگ طوسی تغییر یافته و کنسول راه راه از مدل های جدید طراحی داخلی مزدا 3 می باشد ، از نظر سیستم صوتی ، مزدا 3 با افزایش نیرو و استفاده از نیروی کمکی از یک نیروی 12 ولت ورودی بهره می برد .
از مزدا 3 در بهمن خودرو با نام زوم زوم نیز یاد می شود که در اروپا این اصطلاح را به خدمات پس از فروش تویوتا نسبت می دهند که نشانگر مشتری سالاری می باشد .

مشخصات فنی :

مزدا 3 از موتور LFX که یکی از موفق ترین موتور های آزمایش شده تولید مزدا می باشد بهره می برد ، این موتور 4 سیلندر است و حجمی معادل 1999 سی سی دارد (2.0 لیتر) ، حداکثر قدرت مزدا 3 ، 148 اسب بخار می باشد که در نوع خودش بی نظیره و در خودرو های کلاس 2000 سی سی یک پدیده به شمار می آد .
حداکثر گشتاور این خودرو 187 نیوتون ، معادل 4000rpm می باشد ، مزدا 3 همونطور که از همه ی خودرو ها انتظار می ره سیستم سوخت رسانی انژکتوری داره و بنزین استاندارد برای مصرف در این خودرو بنزین بدون سرب با عدد اکتان 95 است ، همچنین این خودرو دارای باکی با ظرفیت 55 لیتر بنزین می باشد .

ضریب اطمینان و امنیت :
مزدا 3 از جمله خودرو های مطمئن و امن به شمار نمی رود و نتایج شرکت در تست های امنیت گواه بر این مدعاست ، این خودرو در تست ضربه به کناره ها و جلو ی خودرو با ماکزیمم سرعت (تست تصادف )
Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) و همچنین در تست بین المللی
National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) نمره ی قابل توجهی کسب ننموده پس از نظر امنیت خودرو زیاد مطمئنی به نظر نمی رسه ، البته با توجه به شتاب و سرعت بالای خودرو .

مشخصات عمومی و امکانات مزدا 3 :

1- فرمان الکترو-هیدرولیک
2- 6 کیسه هوا (جلو ، جانب ، پرده ای)
3- سیستم تهویه مطبوع کنترل اتوماتیک
4- شیشه بالابر برقی 4 درب
5- نشانگر دمای داخل و بیرون
6- مه شکن جلو عقب
7- ساعت دیجیتال
8- تنظیم ارتفاع صندلی راننده
9- آینه جانبی برقی با گرم کن
10- کیلومتر شمار اسپورت (سفیدرنگ)
11- قفل مرکزی و ریموت
12- فرمان قابل تنظیم 4 جهت
13 – سوییچ با قابلیت جمع شوندگی
14- کنترل سیستم پخش بر روی فرمان
15- سیستم قفل دوبله
16- چراغ های جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع

تیپ3 :
دسته دنده چرمی ، فرمان با روکش چرمی ، رادیو پخش سی دی به همراه CD CHANGER دارای گرم صندلی و سقف شیشه ای سانروف ، برف اک کن اتوماتیک با حسگر باران ، سپر و جلو پنجره اسپورت ، چراغ جلو با قابلیت روشن ، خاموش اتوماتیک ، صندلی با روکش چرمی

Abbas.G
12-08-2009, 13:02
ممنون امیر حان
در مورد مگان 2000 وارداتی چی؟

D r i v e r
12-08-2009, 13:25
شرمنده اگه منبع نمیذارم
چون توی خیلی از سایتها و بلاگ ها دیدم :
هم 1600 هست و هم 2000 :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](23).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](5).jpg

Farshadd
12-08-2009, 22:36
سلام.
اینو که بذارم بعید میدونم جای هیچ سوالی برات باقی بمونه. و به راحتی میتونی با توجه به معیارهات تصمیم بگیری.

منبع مجله ماشین:

مقایسه رنو مگان ، مزدا 3 ، تویوتا کرولا ، پروتون جنتو ، هیوندای آوانته

پیروز باشید.

:12:

Abbas.G
12-08-2009, 22:39
ممنون امیر جان و فرشاد عزیز بابت اطلاعات مفید این ها رو میبینم و نتیجه رو اینجا اعلام میکنم خدمتتون
باز هم ممنون :11:

farshad bugatti
15-08-2009, 01:26
من با اینکه دوستان اشاره کردند خلاصشو میگم اگه ماشینه نرم و راحت میخواین و بیشتر سفر میکنید مگان گزینه خوبیه

والبته (کم مصرف تر از مزدا 3 هستش)

در عوض مزدا 3 ماشینه خشک و اسپرته و امکاناته تیپ 3 اون بیشتر از مگانه که قیمتش 5/33 میلیونه

در ضمن تو این مایه ها ماشین های زیادی هستند که من در بین انها کیا سراتو رو هم براتون توصیه میکنم

goudarzi88
23-11-2009, 15:03
با توجه به اينكه حالا پارس خودرو خودش مگان 2000 اتوماتيك رو هم توليد مي كنه دوستاني كه با دو خودرو (مگان و مزدا3) آشنايي دارند ميشه يه مقايسه انجام بدن. من براي خريد يكي از اين دو خودرو مرددم. مزدا خيلي خوشگلتره ولي خوب مي گن خشكتر از مگانه و فضاي صندلي عقب مگان بيشتره؟ مي خوام بدونم اين دو مورد تا چه حد واقعيت داره .

farshad bugatti
23-11-2009, 19:11
با توجه به اينكه حالا پارس خودرو خودش مگان 2000 اتوماتيك رو هم توليد مي كنه دوستاني كه با دو خودرو (مگان و مزدا3) آشنايي دارند ميشه يه مقايسه انجام بدن. من براي خريد يكي از اين دو خودرو مرددم. مزدا خيلي خوشگلتره ولي خوب مي گن خشكتر از مگانه و فضاي صندلي عقب مگان بيشتره؟ مي خوام بدونم اين دو مورد تا چه حد واقعيت داره .

کلا بین این دو خیلی بحث کردیم من یه بار دیگه یه مقایسه مختصر بین این دو میکنم :
در این که مزدا 3 خشگتر از مگانه اینو همه تجربه کردن و درسته و مگان ماشینه خیلی نرمیه نسبت به مزدا 3....
اما در عوض مزدا خصوصیات اسپرتی داره و تو قابلیت های حرکتی برتر از مگان هستش و در مورد فضای مگان هم چه در عقب و چه در جلو فضای بیشتری نسبت به مزدا 3 داره و برای مسافرت هم خوبه اما مزدا 3 برای بیش از 4 سرنشین اونم برای مسافرت مناسب نیست.