PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كارت هاي سري جديد 512 مگابايتي Radeon X1900 XT رقيب سر سخت GeForce 7800 GTX

Amir_P30
25-02-2006, 16:23
تاج قدرت جابه جا شد !!

با سلام به دوستان و اساتيد

نتيج مقايسه هاي جديد حاكي از برتري مطلق كارتهاي سري جديد ATI دارد .

نتايجي شگفت انگير !!

ATI's Radeon X1900 Heats Up With 48 Shader Units

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نتايج اين تست ها را حتما ببينيد :

Quake 4 (DirectX 9 Benchmark

Splinter Cell: Chaos Theory (DirectX 9 Benchmark)

3DMark06 Pro (ver .102)

ساير تست ها رو خودتون ببينيد:

:blink: :blink: :blink:

نتايج تست هاي بازي سايت معتبر Tomshardware :

Far Cry

Doom 3

Half-Life 2

F.E.A.R

نتايج تست هاي كارت هاي مختلف X1900 از كارخانه هاي توليدي مختلف !

X1900 XT/XTX Roundup

Test Setup/Performance Tests

We also ran a number of performance tests to let us see the difference between a reference factory clocked and factory overclocked X1900. This will also give us a look at how the X1900 XTX and XT numbers compare,

*Batman*
25-02-2006, 21:43
سلام
با تشكر از شما براي توضيح و مقايسه.
ATI كولاك كرده.ولي مثل اينكه اكثر بچه هاي انجمن جي فورسي هستن .
اگه اشتباه نكنم كارتهايG- Force از ATI بزرگتر و حجيمتر هستند.

FX64 Dual Core
25-02-2006, 22:10
با سلام

آقا امير دستت درد نكنه , من قبلا يكي از اين جدول ها رو ديده بودم ولي شما زحمتشو كشيدي و يه جا جمع كردي بازم ممنون
جناب Batman1 عرض به خدمت شما كه من از همون عده كمتر هستم, (nVIDIA (G-Force هم بيشتر براي بازي طرفدار داره ( استانداردهايي كه براي بازي ها ارائه كرده و ATI كمتر از اونا پشتيباني كرده ) در غير اين صورت خيلي ويژگي هايي رو ATI داره كه به نظر من بالاتر از رقيبش عمل ميكنه, و وقتي كه بدون رعايت استانداردهاي رقيب سهم بزرگي از بازار رو به دست گرفته به معني برتري كامل محصولات اين شركت هست.

موفق باشيد.

troy
28-02-2006, 13:41
اين Radeon 512Mb همونی که فنش مثل سشوار می مونه؟

Amir_P30
28-02-2006, 13:58
اين Radeon 512Mb همونی که فنش مثل سشوار می مونه؟

من كه عكس گذاشته ام كه . مثله سشواره؟ :blink: :blink:

ولي اين سري از كارت هاي ATI تاج سلطنت كارتهاي گرافيك را جابه جا كرد و اون رو بر سر ATI نشوند.!! :cool:

samdeath
01-03-2006, 09:48
به نظر من بحث به جايي نمي رسه چون معمولآ هر كسي از مدلي كه خودش داره حمايت مي كنه
ولي به نظر من فرق زيادي نيست در حد 2 تا 3 در صد
چيزي كه مهم است اين است كه قيمت اين ها سر به فلك مي كشه

Amir_P30
02-03-2006, 00:24
به نظر من بحث به جايي نمي رسه چون معمولآ هر كسي از مدلي كه خودش داره حمايت مي كنه
ولي به نظر من فرق زيادي نيست در حد 2 تا 3 در صد
چيزي كه مهم است اين است كه قيمت اين ها سر به فلك مي كشه

ما اينجا با كسي بحث نميكنيم .

فقط اطلاع رساني هست. من فعلا دارم از يك كارت Nvidia استفاده ميكنم . وتعصبي هم به اين 2 كارت ندارم .
كما اين كه قبلا از ATI استفاده مي كردم.

همه هم ميدونن كه قيمت هاي اين ها سر به فلك ميكشه .

ولي موضوع تاپيك يه چيز علمي است. بر اساس آخرين تست هاي صورت گرفته !

ممنون

mojtaba-p30
28-03-2006, 17:24
باعث تعجبه Ati از Nvidia برتر شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lord_theOne
29-03-2006, 17:51
ببینید بحث تعصب نیست
ولی اگر ATI 1900 امده خوب باید ببینیم Nvidia برای رقابت چی میده چون 7800 قدیمی تر از 1900 است
مثل سی پی یو 4800 ای ام دی ولی اینتل که هنوز 4800 نداده بیرون
باید صبر کنیم

HamidFULL
31-03-2006, 14:41
دوستان اصلاً اينجوری نيست!!!
يه مطلب مهم فراموش شده ببينيد رقيب 7800gtx کارت X1800 Xt بود که قدرت کمتری از 7800gtx نشون داد و رقيب X1900xtx هم 7900gtx 512mb هست که به بازار امده و کاملا X1900xtx رو پشت سر گزاشته Nvidia هنوز اول هست هميشه بايد کارت ها رو با رقيب های خودشن که در بازه زمانی 6 ماه ميشن مقايسه کرد
7800gtx --- X1800 Xt
7900gtx --- X1900xtx

Gilopa
31-03-2006, 15:47
دوستان اصلاً اينجوری نيست!!!
يه مطلب مهم فراموش شده ببينيد رقيب 7800gtx کارت X1800 Xt بود که قدرت کمتری از 7800gtx نشون داد و رقيب X1900xtx هم 7900gtx 512mb هست که به بازار امده و کاملا X1900xtx رو پشت سر گزاشته Nvidia هنوز اول هست هميشه بايد کارت ها رو با رقيب های خودشن که در بازه زمانی 6 ماه ميشن مقايسه کرد
7800gtx --- X1800 Xt
7900gtx --- X1900xtx

سلام.حميد جان سال نوت مبارك .كم پيدايي گرچه ميدونم شما هم مثل من مشكلات داري.

در مورد اينكه ميگي 7900gtx بهتره حرفت رو قبول ندارم فعلا اینطور نیست این کارت نسبت به X1900XT-X فرکانس مموری و هسته ی کمتری داره اما همچنان از 48 pixel shader استفاده میکنه.اما سیستم ویدیویی سری radeon X1k یعنی AVIVO به راحتی نمی توان از کنار آن گذشت!پس برتری دیگه x1900 رو حداقل در این مورد میشه دید.
در 7900 تعداد ترانزيستور ها 25 ميليون كمتر شده !!! يعني هسته G71 فقط 279 ميليون ترانزيستور داره در حالي كه هسته R580 حدود 384 ميليون ترانزيستور دارد ! با اين حساب G71 رو نباید در حد انتظارات دید در واقع همان G70 است با فن‌آوري ساخت 90 نانو كه قابليت OverClocking آن افزايش یافته و توان مصرفي این کارت و قيمت نهايي كاهش يافته اونم بر اساس سیاست مقابله با ای تی آی ، اين پردازنده گرافيكي چه از نظر معماري و چه از نظر كارايي قابل رقابت با R580 نيست ..1900 بلطف قدرت پردازش سايه زن بالاترش و كلا بهينه شدن معماريش فریم بالاتری رو نشون میده تو تست Serious Sam II چيپx1900 كاملا فريم playable حتي تو وضوح 1600x1200 با نشون داده AA+HDR 4x در حاليكه geforce اصلا نميتونه اين دو رو در بازي فعال كنه.
البته باید قبول کرد شاید تو بازیها زیاد تفاوت دیده نشه ولی با توجه به توضیحاتی که بعدن کاملترش رو میدم تاج قدرت بر سر ای تی آی رفته تا ببینیم بعد چی میشه .گرچه انویدیا به سراغ G80 همراه با Unified Shaders داره میره تا تاج قدرت بکشه از سر ati .ای تی آی هم بیکار نیست و داره ضد حال به وسیله خنک کردن ATI r581 میزنه تا در این زمینه از رقیبش کم نیاره.

HamidFULL
01-04-2006, 14:46
Gilopa جان سلام ساله نو شما هم مبارک ديگه مشکلات نميزاره هر روز بيام ولی سعی ميکنم بيشتر در اختيار بچه ها باشم
در مورد فرکانس هسته و تعداد Pixel Shader و تعداد ترانزيستور اصلاً باهات موافق نيستم! چون کارايی به تعداد ترانزيستور و تعداد Pixel Shaders و فرکانس هسته بستگی نداره مثلاً Intel Pentium 4 630 169M ترانزيستور داره ولی Athlon 64 3200+ 939 Venice 69M ترانزيستور داره ولی 3200 دارای Performance بالاتری هست
کارايی رو بايد در بازی ها ديد تا جايی که من در Anand Xbit Toms Pcper TechPowerUp ... ديدم 7900GTX 512MB سر تر بود!!!!

Gilopa
01-04-2006, 20:07
Gilopa جان سلام ساله نو شما هم مبارک ديگه مشکلات نميزاره هر روز بيام ولی سعی ميکنم بيشتر در اختيار بچه ها باشم
در مورد فرکانس هسته و تعداد Pixel Shader و تعداد ترانزيستور اصلاً باهات موافق نيستم! چون کارايی به تعداد ترانزيستور و تعداد Pixel Shaders و فرکانس هسته بستگی نداره مثلاً Intel Pentium 4 630 169M ترانزيستور داره ولی Athlon 64 3200+ 939 Venice 69M ترانزيستور داره ولی 3200 دارای Performance بالاتری هست
کارايی رو بايد در بازی ها ديد تا جايی که من در Anand Xbit Toms Pcper TechPowerUp ... ديدم 7900GTX 512MB سر تر بود!!!!

حميد جان سلام.
آقا از شما بعيد بود. ;) يعني به نظرت واقعا فركانس هسته توكارايي بازي تاثير نداره.اگه اينطوريه پس چرا قيمت 2 كارت 9550 و. 9600 با هم فرق ميكنه .فقط به خاطر اختلاف در فركانس هسته و حافظست كه قيمت 9600 بالاتر از 9550 ميشه.تازه كاراييشون هم با هم فرق ميكنه .قبول داري كه عامل اصلي پردازش بالاي يك كارت گرافيك در درجه اول به 2 چيز يعني سرعت هسته و حافظه بستگي داره.ولي باوركن حميد جان بدون هيچ طرفداري بايد قبول كني كه بازيهايي كه به بازار مياد بيشترشون با شركت انويديا قرارداد رسمي دارند تا بر اساس كارتهاي انويديا طراحي بشند. پس شما قدرت كارت 7900 رودر اين مورد مقايسه نكن گرچه انصافا در اين سري در بازيها هم1900 يا مساوي يا بالاتر از7900 بوده.خلاصه نميشه نظر قطعي داد.

peternorton
27-04-2006, 16:00
کاملا با Hamidfull موافقم