PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرتون راجب این ابتکار واسه خنک کردن 9800gx2 چیه(ممنون می شم نظر بدید)

H.Operator
11-08-2009, 10:45
من تو اکثر بازیها با کارتم دماش حدود 90 می رفت اما حالا یک حرکت ابتکاری کردم که تونستم دما رو روی 85 نگه دارم حتی توی بازیهایی نظیر gta iv یا crysis با اورکلاک:20:.......
بعد از بدست آوردن نتیجه قابل قبول بهتر دیدم که با عکس براتون بزارم تا ببینید و شایدم استفاده کنید:10:.......
کلاک دیفالت کارت 9800gx2 از برند اکسترم
650-1500-2100
بعد از اورکلاک که دما هم کاملآ قابل قبوله(85درجه):5:
720-1800-2140

اینم عکسهایی که براتون گرفتم(یک کانال کشی ابتکاری)
(عکسها تو persiangig آپلود شده)

1-تصویر اول یک خروجی برای هدایت هوای گرم ایجاد شده در کارت به سمت خارج از کیس.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2-تصویر دوم یک هدایت کننده هوای خنک از یک فن 12 سانتی از دریچه بقل کیس به سمت فن کارت گرافیک.

3-تصویر هر دو هدایت کننده که از مقوای کاغذی مقاوم در برابر حرارت.

4-درب کیس به صورت بسته.

نتیجه بدست آمه اینکه دیگه هوای گرم ایجاد شده از کارت گرافیک توی فضای کیس پخش نمیشه و اینه راحت میشه اور کرد و اینکه پایین آوردن دما با کمترین هزینه ممکن:31:.....

alborz_k
12-08-2009, 13:05
ایول!! کارت درسته !!
راستی تو دمای کیس و دمای مادربرد هم تأثیر داشت؟

H.Operator
18-08-2009, 01:49
ایول!! کارت درسته !!
راستی تو دمای کیس و دمای مادربرد هم تأثیر داشت؟
دمای مادربرد رو دقت نکردم اما دمای کیس از 38 اومده روی 33 استیبل شده و اون مقوای شکل 1 مثل اگزوز ماشین هوای گرمو میده بیرون که میشه فهمید وقتی این دما تو کیس پخش بشه چی میشه:31:.....
از نظرت ممنونم.....

alborz_k
18-08-2009, 14:39
دمای مادربرد رو دقت نکردم اما دمای کیس از 38 اومده روی 33 استیبل شده و اون مقوای شکل 1 مثل اگزوز ماشین هوای گرمو میده بیرون که میشه فهمید وقتی این دما تو کیس پخش بشه چی میشه:31:.....
از نظرت ممنونم.....
پس نویز و میزان صدا تأثیر داشت؟ بیشتر نشد که؟ فکر کنم اگه بتونی یک جوری مقوا رو پهن تر کنی که هوای بیشتری رو خارج کنه ، بهتر باشه!

p30room
18-08-2009, 14:48
طرح ابتکاریت عالیه. من هم باید امتحان کنم چون همین مشکل شما رو با دمای قطعات کامیوترم دارم بعضی وقت ها کم مونده منفجر بشه :31:

H.Operator
18-08-2009, 16:42
پس نویز و میزان صدا تأثیر داشت؟ بیشتر نشد که؟ فکر کنم اگه بتونی یک جوری مقوا رو پهن تر کنی که هوای بیشتری رو خارج کنه ، بهتر باشه!
آره صدای فن گرافیک قبل از اینکه این کارو بکنم اعصابمو خورد میکرد ولی الان خیلی بهتر شده تازه اون فن 12سانتیه صداش خیلی کمه و اگه صدای کیسو بشنوی اصلآ انگار روشن نیست....
ممنون مقوا رو پهن تر کردم (ولی پسر این کارت چقدر گرما تولید میکنه....!!!!:27:)

h_r_v
18-08-2009, 17:52
خيلي جالبه اما يه كار راحت تر...!!
در كيس رو باز كن به پنكه بزار دمه كيس و تا آخرين سرعت روشنش كن!!
از اين طريق دماي كارت گرافيك من تو اوركلاك و تو بازي از 69 بيشتر نميشد!!
8400GS

javad2015
18-08-2009, 18:40
شما یه تست با occt بگیر اگه تو این تست دمای گرافیکت اینقدر موند اون موقع دیگه این ابتکارت حرف نداشته!!!

javad2015
18-08-2009, 18:43
در كيس رو باز كن به پنكه بزار دمه كيس و تا آخرين سرعت رشونش كن!!
8400GS
کاملا تایید میشه مخصوصا تو تابستون - هم خودت حال میکنی هم کیست !!!
منم یه همچین کاری کردم :31:

alborz_k
18-08-2009, 19:51
شما یه تست با occt بگیر اگه تو این تست دمای گرافیکت اینقدر موند اون موقع دیگه این ابتکارت حرف نداشته!!!
سلام. این کار برای کسایی که می خوان اتاق ساکت و خلوتی داشته باشند اصلأ توصیه نمی شه!:10:

mcsg
18-08-2009, 21:23
منم یه 4850 دارم که اونم بد جوری داغ میکنه با کلی بدبختی تونستم دماشو تو حالت نرمال بیارم رو 60 و توی لود هم 90 منم باید یه همچین کار بکنم در کل ابتکار خوبی به خرج دادی افرین

Kianoosh
18-08-2009, 21:32

می خوای کیسو بزاریم تو فریزر!؟:دی

H.Operator
19-08-2009, 02:15
8400GS

اولآ اینکه من دنبال یک روش بی صدا هستم دوست عزیز:46:....
ثانیآ تست occt رو هم انجام داده بودم که تا 97 دما استیبل بود که قابل قبوله:31:....

bersam
19-08-2009, 02:32
می خوای کیسو بزاریم تو فریزر!؟:دی
من دقيقا همين كار رو كردم !!! منظورم كذاشتن توي فريزر نبودا !!! يه بنكه ي بزرك ! جلوي كيس هس !!! جون فن كرافيكم خراب شده ! و اكه بيش از 5-6 ساعت باهاش كار كنم زيادي داغ مي كنه !!! اين طوري هم خودم خنك ميشم هم كيسم !!!

Kianoosh
19-08-2009, 06:11
من دقيقا همين كار رو كردم !!! منظورم كذاشتن توي فريزر نبودا !!! يه بنكه ي بزرك ! جلوي كيس هس !!! جون فن كرافيكم خراب شده ! و اكه بيش از 5-6 ساعت باهاش كار كنم زيادي داغ مي كنه !!! اين طوري هم خودم خنك ميشم هم كيسم !!!

خب اون دیگه جز آخرین کارها هست!تمام این جنگولک بازی ها!:دی برای AirCriculation (چرخش هوا داخل کیس) تا وقتی که فن مناسب و کیس خوب باشه با مکش هوا از جلو اوردنش به زیر گرافیک و خروج از پشت همچنین برای پردازنده ار کنار کیس مشکلی نیست بعدش دیگه کارای ابتکاری که یه نمونش رو حسین جان انجام داد

وقتی نشه اینکارا رو انجام داد باز کردن در کیس و تو جریان هو ا خنک قرار دادن پنکه کولر و ... (فقط به رطوبت باید توجه کنید )اینطوری کل فنهای کیس از دور خارج میشن و خروج هوای گرم هم به درستی صورت نمیگیره و مشکل اصلیش هم همینه...

h_r_v
19-08-2009, 11:45
در مجموع پنكه گذاشتن بيشترين بازده رو ميده!!
من PCــم دو تا فن داره و يه پنكه!!
خيلي بازده خوبي ميده در حده 105%

javad2015
19-08-2009, 14:04
وقتی نشه اینکارا رو انجام داد باز کردن در کیس و تو جریان هو ا خنک قرار دادن پنکه کولر و ... (فقط به رطوبت باید توجه کنید )اینطوری کل فنهای کیس از دور خارج میشن و خروج هوای گرم هم به درستی صورت نمیگیره و مشکل اصلیش هم همینه...

با یه فن پشت کیس که هوا رو میده بیرون این مشکلم حل میشه:31:

Kianoosh
20-08-2009, 01:49
در مجموع پنكه گذاشتن بيشترين بازده رو ميده!!
من PCــم دو تا فن داره و يه پنكه!!
خيلي بازده خوبي ميده در حده 105%

نه اتفاقا!!

این روش باز گذاشتن در کیس و پنکه و ...به گردباد بیهوده معروفه!!

با یه فن پشت کیس که هوا رو میده بیرون این مشکلم حل میشه

باور کن نمیشه!!:دی

وقتی در کیس باز باشه فنهای کیس از دور خارج میشن!!!

برای این گرافیکهایی که دما بالا دارن حتما باید تهویه زیرشون صورت بگیره یا کانال و ...درست بشه!

totayma
21-12-2009, 18:52
مگه ميخوايم تا اخر عمر تست OCCT بگيريم كه ابتكار اين بنده خدارو زير سوال ميبري؟؟؟اصلا دما توي تست OCCT باشه 200!!!مهم اينكه مي خواد بازي كنه تو بازي و كاراي عادي دما مهمههههه نه OCCT يا...:5:

H.Operator
21-12-2009, 21:05
مگه ميخوايم تا اخر عمر تست OCCT بگيريم كه ابتكار اين بنده خدارو زير سوال ميبري؟؟؟اصلا دما توي تست OCCT باشه 200!!!مهم اينكه مي خواد بازي كنه تو بازي و كاراي عادي دما مهمههههه نه OCCT يا...:5:
ممنون....
به غیر occt هیچ برنامه یا بازی ندیدم که بتونه دما رو تا 97 ببره بالا با gpu-z فایل لوگ رو فعال میکردم بعد میرفتم تو بازی رزیدنت اویل 5 میدیدم بیشتر 85 نمیره دماش تو بازیای دیگه 80-83 متغیر بود.الان بیشتر اورش کردم که fps حدود 5-6 رقم رشد داشته تازه این کارت خودش اور شده بود که باز منم اورش کردم:

Kianoosh
22-12-2009, 01:53
مگه ميخوايم تا اخر عمر تست OCCT بگيريم كه ابتكار اين بنده خدارو زير سوال ميبري؟؟؟اصلا دما توي تست OCCT باشه 200!!!مهم اينكه مي خواد بازي كنه تو بازي و كاراي عادي دما مهمههههه نه OCCT يا...

دوست من اینو بهش میگن ضریب استاندارد یا اطمینان و هزار اسم دیگه! برای این موارد هم معمولا 10-15 درجه هست کارت شما وقتی بتونه دمای 95 رو 15 مین تحمل کنه 100% پایدار تضمین تو پایداری دمای 85-80 بلند مدت هست...

regedit021
01-01-2010, 20:15
من همچين مشكلي با هاردم داشتم يه دونه از همين فن هاي معمولي وصل كردم زيرش دماش از 53به 36 تغيير كردوثابت ميمونه!!
كارت گرافيكم خودش فن خوبي داره و با اور زيرهم 1,2درجه افزايش دما دارم!!!

mohsen14014
30-01-2010, 05:05
خب عزیزان این را هم یه نگاهی بندازید :

توضیح اینکه کارت Xpert Vision 8800gt هست و هت سینک سراسری نداره و چیپست مادربرد هم فن نداره و من این دو تا رو با هم دیگه با این فن که روی کارت گرافیک ثابت کردم ،خنک میکنم خیلی هم راضیم :46: دمای کارت از 55 بالاتر نمیره !!
البته فن در حال چرخشه که توی عکس مثل این میمونه که خاموشه. چیپست هم خیلی خنکه ....کلا هر چی فاصله ی فن تا گرافیک کمتر باشه طبیعیه که کاراییش بیشتره .

sina-star
20-04-2010, 10:33
من تو اکثر بازیها با کارتم دماش حدود 90 می رفت اما حالا یک حرکت ابتکاری کردم که تونستم دما رو روی 85 نگه دارم حتی توی بازیهایی نظیر gta iv یا crysis با اورکلاک:20:.......
بعد از بدست آوردن نتیجه قابل قبول بهتر دیدم که با عکس براتون بزارم تا ببینید و شایدم استفاده کنید:10:.......
کلاک دیفالت کارت 9800gx2 از برند اکسترم
650-1500-2100
بعد از اورکلاک که دما هم کاملآ قابل قبوله(85درجه):5:
720-1800-2140

اینم عکسهایی که براتون گرفتم(یک کانال کشی ابتکاری)
(عکسها تو persiangig آپلود شده)

1-تصویر اول یک خروجی برای هدایت هوای گرم ایجاد شده در کارت به سمت خارج از کیس.

2-تصویر دوم یک هدایت کننده هوای خنک از یک فن 12 سانتی از دریچه بقل کیس به سمت فن کارت گرافیک.

3-تصویر هر دو هدایت کننده که از مقوای کاغذی مقاوم در برابر حرارت.

4-درب کیس به صورت بسته.

نتیجه بدست آمه اینکه دیگه هوای گرم ایجاد شده از کارت گرافیک توی فضای کیس پخش نمیشه و اینه راحت میشه اور کرد و اینکه پایین آوردن دما با کمترین هزینه ممکن:31:.....

دوست عزیز میشه عکس ها رو دوباره آپلود کنی ؟ منم میخوام ببینم ، تا خودمم همین کارو کنم

ممنون میشم !!!

amd>intel
20-04-2010, 10:48
میتونی با طلق این روش رو بهتر کنید . چون کاغذ تکون میخوره .

s.hidden
21-04-2010, 00:30
پسر زدی رو دست کولر مستر .
بیا همین مقوا ها پک کن بده تو بازار :27:
(چقد من هولو ام)
.
نه ولی جدی حرکت قشنگیه .

H.Operator
21-04-2010, 00:59
دوست عزیز میشه عکس ها رو دوباره آپلود کنی ؟ منم میخوام ببینم ، تا خودمم همین کارو کنم

ممنون میشم !!!
بفرما سینا جان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید