PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فیفا چه کسی رو به عنوان بهترین بازیکن سال 2009 جهان انتخاب خواهد کرد؟

nw_nk
08-08-2009, 01:00
سلام.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

چند ماه دیگه, بازیکن سال فیفا (FIFA World Player of the Year) با توجه به عملکرد بازیکن ها در فصل 2008-2009 معرفی خواهد شد. پیش بینی شما چیه؟

FIFA به منظور تعیین این عنوان, بین مربیان و کاپیتان های تیم های ملی نظرسنجی می کنه. به این ترتیب که هر مربی 3 رای با امتیازهای 5, 3 و 1 خواهد داشت و به ترتیب به بازیکن هایی که مد نظرش هست اختصاص میده. مجموع این امتیازها بازیکن برتر سال و همچین رده های بعدی رو مشخص میکنه. در این انتخاب Champion's League معمولا بیشترین اهمیت رو داره.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

نکته 1: بخاطر غیر فعال بودن انتخاب چندگانه, تمرکز نظرسنجی ما روی رتبه اول هست.

نکته 2: لطفا به عنوان نظر سنجی دقت کنید. پیش بینی شما از انتخاب FIFA مطرحه. نه علاقه و نظر شخصی.

مثال
بازیکن مورد علاقه من = رونالدینیو
بازیکن مورد علاقه در نامزدهای امسال = ژاوی
بازیکنی که در نامزدهای امسال ترجیح میدم انتخاب بشه = مسی
بازیکنی که پیش بینی می کنم انتخاب میشه = مسی --------> رای من در نظرسنجی

نکته 3: گزینه های ابتدایی نظرسنجی با توجه به لیست برترین های سایت معتبر Goal قرار گرفتن.

نکته 4: در میانه و انتهای لیست هم بازیکنان بزرگی قرار دارن. ترجیحا یکبار لیست رو چک کنید و بعد رای بدید.

ویرایش:

ليست نامزدهاي توپ طلا اعلام شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید.

farshidshd
08-08-2009, 10:41
Cristiano Ronaldo

moraddad
08-08-2009, 11:11
ایشالا که ژاوی میشه.:31:

LORD GAMES
08-08-2009, 11:25
سلام حتما لیون مسی جون میشه:40:

s-b
08-08-2009, 11:37
بابا اینکه مشخصه lionel anderes messi میشه
اینیستا هم واقعا عالیه
ولی خوب 2008 هم حق مسی بود که....

4870x2
08-08-2009, 18:08
هر سالي اوني كه روي جلد pes بودش ميشه!
پارسال رونالدو بودش كه بهترين بازيكن شد!
امسال هم مسي هستش و ميشود!

CATALONIA
09-08-2009, 11:36
دوست دارم xavi بشه اما فک کنم messi میشه
پیش بینی من :
messi
xavi
c.ronaldo

ShA.GHOLAM
10-08-2009, 14:03
بازیکن مورد علاقه من = Henry
بازیکنی که در نامزدهای امسال ترجیح میدم انتخاب بشه = Zlatan Ibrahimovic
بازیکنی که پیش بینی می کنم انتخاب میشه = Messi

Vamp!r3
10-08-2009, 14:10
يا مسي يا ژاوي...هر 2 ليقتش را دارند...

fouad-pes
10-08-2009, 16:04
Edin Dzeko !!!! این دیگه کیه!!!
به نظر من این یارو میشه

max_3d
10-08-2009, 16:12
پارسال رونالدو بود امسال قطعا مسی هست این خط اینم نشون :5:
البته من به بازی رونالدو بیشتر اعتقاد دارم:thumbsup:

sia-saketi
12-08-2009, 01:54
این چه جور نظرسنجیه دیگه! توی ایران این جور نظرسنجی ها نباید بشه! چون دیگه تابلوئه که هر کسی که از هر بازیکنی خوشش میاد بهش رای میده! یا تیمی که اون بازیکن رو داشته باشه!
من که اصلا از این جور آدما نیستم و طرفدار تیم HSV هستم ولی با این حال مسی رو فکر کنم اگه مثل فصل قبل بازی کنه انتخاب کنن!

pedramch
12-08-2009, 01:59
من فکر میکنم تورس بشه!

ممنون/:5:

elfy
12-08-2009, 02:22
mesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

alireza fatemi
12-08-2009, 02:23
باید مسی بشه چون 2008 حقش رو خوردن
حالا اگه مسی هم نشد اشکال نداره فقط نباید رونالدو بشه که به شدت بدم میاد ازش
در ضمن بگم که طرفدار بارسا نیستم که می گم مسی بشه طرفدار رئال هستم (مار از پونه بدش نیاد دم لونش سبز میشه)

ارزش فنی رونالدو = 0

mehdi30nema
17-08-2009, 11:38
احتمالا مسی میشه

Amin
17-08-2009, 11:43
سلام
انتخاب های من

بازیکن مورد علاقه من = مسی
بازیکنی که پیش بینی می کنم انتخاب میشه = مسی

hamijoon
17-08-2009, 11:47
من عاشق كريسم اما امسال نميتونه انتخاب بشه :40::40:

بايد اوني كه بدم مياد ازش انتخاب بشه (م..:2::2:)

mojtaba_tanha
19-08-2009, 11:36
احتمال 90 درصد مسی.

namakdoon
19-08-2009, 20:47
امسال ماله مسی ه ! می خوان ناراحت نشه بچه !!:27:

nw_nk
19-08-2009, 21:02
امسال ماله مسی ه ! می خوان ناراحت نشه بچه !!:27:

طبق نظرسنجی که پیش بینی شما بنزما هست. لطفا از توهین به بازیکنان دیگر و آغاز بحث پرهیز کنید.

shazdeh23
20-08-2009, 01:47
توی لیست چرا John Terry نیست؟
ننه کزت رو نوشته ولی تری رو نه!!!!

namakdoon
21-08-2009, 18:16
طبق نظرسنجی که پیش بینی شما بنزما هست. لطفا از توهین به بازیکنان دیگر و آغاز بحث پرهیز کنید.

ای بابا ! حالا لو نده مهندس !
چشممم ! :18:

LeBron
22-08-2009, 15:14
بازیکن مورد علاقه من = Lampard
بازیکنی که در نامزدهای امسال ترجیح میدم انتخاب بشه = ----

DJ POLESTAR
22-08-2009, 16:17
مسی لیاقتش رو داره. به احتمال 85% انتخاب بشه!

nw_nk
18-10-2009, 19:08
فرانس‌فوتبال نام سي بازيکن را براي دريافت توپ طلا اعلام کرده است...

2009/10/18

سايت گل – ليونل مسي بخت اول کسب توپ طلاي امسال به شمار مي‌رود. مسي در ليستي که مجله فرانس‌فوتبال تهيه کرده در رتبه اول قرار گرفته است،‌ اما بايد تا دسامبر صبر کرد و بعد ديد چه بازيکني برنده اين جايزه معتبر مي‌شود. بسياري مي‌گويند او به دليل کمک به سه قهرماني تاريخي بارسلونا در فصل پيش شايسته توپ طلا است. چهار نفر ديگر از بارسلونا به همين دليل در ليست گنجانده شده‌اند و نام زلاتان ايبراهيموويچ، بازيکن جديد بارسا هم در اين سياهه وجود دارد. هيچ بازيکني از ايتاليا در اين سياهه وجود ندارد، هر چند که چهار بازيکن از سري A نامزد دريافت توپ طلا هستند. اين در حالي است که 13 بازيکن از لاليگا در ليست حضور دارند. همچنين نمايندگان ليگ برتر همگي از چهار باشگاه بزرگ جزيره هستند. رايان گيگز هم در اين سياهه حاضر است. او همچنين احتمالا جايزه دستاورد دوران ورزشي را خواهد گرفت. به جز ايتاليا، انگليس و اسپانيا، يوان گورکوف تنها نماينده ليگ فرانسه است و ادين ژکو و فرانک ريبري هم از بوندس‌ليگا نامزد شده‌اند.

ليست 30 نفره: ليونل مسي (‌بارسلونا) آندرس اينيستا (بارسلونا) زلاتان ايبراهيموويچ (بارسلونا) تيري آنري‌ (بارسلونا) ژاوي (بارسلونا) يحيي توره (بارسلونا) ايکر کاسياس (رئال مادريد) کريستيانو رونالدو (رئال مادريد) کريم بنزما (رئال مادريد) کاکا (رئال مادريد) لوييس فابيانو (سويا) داويد ويا (والنسيا) ديه‌گو فورلان (اتلتيکو مادريد) ساموئل اتوئو (اينتر) ژوليو سزار‌ (اينتر) مايکون (اينتر) ديه‌گو (يوونتوس) فرانک ريبري (بايرن مونيخ) ادين ژکو (ولفسبورگ) يوان گورکوف (بوردو) آندري آرشاوين (آرسنال) سسک فابرگاس (آرسنال) ديديه دروگبا (چلسي) فرانک لمپارد (چلسي) جان تري (چلسي) استيون جرارد (ليورپول) فرناندو تورس (ليورپول) نمانيا ويديچ (منچستر يونايتد) وين روني (منچستر يونايتد) رايان گيگز (منچستر يونايتد)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

a1000a
18-10-2009, 19:22
فقط مسی
نظر شخصیم هستش

soheiltaker
18-10-2009, 20:42
من دوست دارم كاكا بشه ...
البته شانس مسي زياده ...
بعد اينا هم رونالدو ...

Stream
18-10-2009, 21:04
سلام

بازیکن مورد علاقه: فرناندو تورس
رای من: مسی

Kianoosh
18-10-2009, 23:17
بازیکن مورد علاقه من = مسی

copyright © Amin

shahshahani
19-10-2009, 10:35
من فکر میکنم ایکر کاسیاس شانس خوبی داره.
البته بیشتر بستگی به این داره که تو لیگ قهرمانان چه اتفاقی بیفته.
موفق باشید.

EHHASSATNI
19-10-2009, 11:34
100 در 100 مسی میشه
ولی ایکاش زلاتان میشد

nw_nk
27-10-2009, 15:24
با این حال اگر یونایتد فاتح لیگ قهرمانان شده بود اوضاع فرق می‌کرد...

سایت گل – کریستیانو رونالدو ستاره رئال مادرید گفت احتمال این که بازیکنان بارسلونا برنده توپ طلای امسال شوند بیشتر است. او با این حال اعتقاد دارد اگر منچستر یونایتد لیگ قهرمانان را برده بود احتمالا این جایزه به یکی از بازیکنان شیاطین سرخ می‌رسید.

بارسلونا فصل پیش با پیروزی دو بر صفر مقابل منچستر یونایتد قهرمان لیگ قهرمانان شد. آن دیدار آخرین بازی کریستیانو رونالدو با پیراهن یونایتد بود و او سپس به رئال مادرید پیوست.

رونالدو می‌گوید: «قهرمانی در لیگ قهرمانان باعث شد به احتمال فراوان توپ طلا به یکی از بازیکنان بارسلونا برسد. اگر منچستر یونایتد قهرمان شده بود احتمالا جایزه به یکی از بازیکنان آنها می‌رسید. همین حالا آندرس اینیستا، ژاوی و لیونل مسی عالی کار می‌کنند و احتمالا توپ طلا به یکی از آنها اختصاص می‌یابد.»
ستاره پرتغالی همچنین گفته بازگشتش به میادین خیلی دور نخواهد بود: «چهار دیدار گذشته را از دست دادم اما حالا از نظر فیزیکی در شرایطی بهتر از همیشه هستم. باید مراقب مصدومیتم باشم اما به زودی بازی خواهم کرد.»

2009/10/27

farshad bugatti
27-10-2009, 15:30
به نظر منم مسی البته از الان سخته قضاوت کرد باید به عملکرد بازیکنان تو بازیهای نزدیک به روز های انتخاب چشم دوخت که تاثیر بسزایی داره.

nw_nk
27-10-2009, 20:10
مهاجم اسپانیایی به قول مهاجم سابق تیم ملی فرانسه می‌تواند برنده توپ طلا شود.

سایت گل – ژان پیر پاپن، مهاجم اسطوره‌ای فرانسه‌ که در سال 1991 برنده توپ طلا شد گفت فرناندو تورس مهاجم لیورپول و تیم ملی اسپانیا امسال شایسته فتح توپ طلاست.

لیونل مسی و آندرس اینیستا که در‌ بارسلونا فرمی ویرانگر داشتند دو بازیکنی هستند که بیش از همه صحبت از رسیدن توپ طلا به آنها می‌شود، اما پاپن نظر دیگری دارد: «تورس را فراموش نکنید. او می‌تواند گل‌های خارق‌العاده بزند و اغلب سرنوشت‌ساز است. وقتی او نباشد لیورپول عملکرد همیشگی خود را ندارد.»

تورس اخیرا در بازی مقابل منچستر یونایتد در آنفیلد گل اول دیدار را زد تا تیمش دو بر صفر پیروز شود.

خاویر ماسکرانو، هم‌تیمی او نیز می‌گوید: «فرناندو ثابت کرد چه بازیکن خوبی برای ماست. او تفاوت ما را رقم می‌زند و خوشحالیم که بازگشته است چون به او نیاز داشتیم. ما منتظر جرارد هم هستیم که بهبود یابد.»

2009/10/27

pandemonium
28-10-2009, 16:54
ماشالا به مسی

nw_nk
29-10-2009, 13:13
درحال حاضر ژاوي ، اينيستا،مسي خيلي خوب بازي مي کنند ولي اگر قرار باشد من شخصا در مورد آنها نظر بدهم، بايد بگويم با همه بازيکنان خوبي که در اختيار دارند، من هيچيک از آنها را انتخاب نمي کنم.

سايت گا - دوشنبه شب بزرگي براي فوتبال اسپانيا بود. از يک سو جوايز بهترين هاي لاليگا در فصل گذشته اهدا شدند و از سوي ديگر بيست سالگي برنامه ال لارگوئرو برنامه راديويي معروف شبکه کادنا سر جشن گرفته شد.
به گزارش قدس ديلي هر دو رويداد در شهر مادريد انجام مي شد. در اولين برنامه هشت ستاره از بارسلونا طبق آرايي که مربيان به آنها داده بودند، جوايز خود را در يافت کردند. بارسلونا قهرمان لاليگا، مسي بهترين بازيکن و بهترين مهاجم، گوارديولا بهترين مربي، کاسياس بهترين دروازه بان، داني آلوس بهترين مدافع ژاوي ارناندس بهترين هافبک تهاجمي و اينيستا بهترين هافبک، بوسکتس بهترين پديده و خوان کارلوس والرون برنده بازي جوانمردانه، انتخاب شدند.

ولي رويداد لوکس تر مربوط به بيست سالگي برنامه راديويي اسپانيا بود و به کريستيانو رونالدو اجازه داد تا در يک گفت و گوي طولاني با خبرنگاران شرکت کند و در مورد مسايل شخصي خود بگويد. ستاره پرتغالي رئال مادريد قبل از هرچيز در مورد سلامت خود حرف زد وگفت: " از نظر جسمي خوب هستم. بايد حواسم به اين مصدوميت باشد. ولي خيلي زود به زمين بازي برمي گردم "

درحال حاضر سرحال ترين تيم اسپانيا بارسلونا است و با اينکه کريس ارزش زيادي براي رقيب اصلي رئال قائل است اما خيلي هم نمي خواهد در تعريف و تمجيد از آنها سخن بگويد. " آنها خيلي خوب ظاهر شده اند. بعد از قهرماني در چمپيونز، بازيکنان آنها نسبت به مهره هاي تيمهاي ديگر از شانس بيشتري براي برنده شدن توپ طلا برخوردار هستند. اگر يونايتد قهرمان شده بود، شايد اين عنوان را به يکي از بازيکنان منچستر مي دادند. درحال حاضر ژاوي ، اينيستا،مسي خيلي خوب بازي مي کنند ولي اگر قرار باشد من شخصا در مورد آنها نظر بدهم، بايد بگويم با همه بازيکنان خوبي که در اختيار دارند، من هيچيک از آنها را انتخاب نمي کنم. "

شايد اظهارات رونالدو تا حدي اغراق آميز و خودخواهانه به نظر رسند. ولي کريس رونالدوهميشه همين طور بوده و حتي در مورد زندگي شخصي و خصوصيات اخلاقي خود هم با همين صراحت حرف مي زند: " من آدم رکي هستم. در طول فصل هيچکس نمي تواند به من حمله کند. براي اينکه من يک الگوي کامل ورزشي هستم. شايد در طول تعطيلات روش زندگي ام را تغيير دهم و کاري که دوست دارم را انجام دهم. به من ياد داده اند که يک انسان واقعي باشم. اينکه ديگران از من خوششان مي آيد يا نه تغييري در من ايجاد نمي کند. من به خاطرشرايط زندگي به اندازه کافي بالغ و عاقل هستم."

اينکه کريستيانو رونالدو خيلي زود گريه اش مي گيرد را همه مي دانند. ولي اينکه در انگليس زندگي راحت تري داشته را همه نمي دانند: " وقتي در منچستر بودم نمي توانستم انگليسي صحبت کنم ولي به لطف دوستانم خيلي پيشرفت کردم. اوايل خجالت مي کشيدم ولي بعد از هفت ماه کلي پيشرفت کردم. بازي کردن در رئال مادريد آرزوي من بود. به فرگوسن گفتم و او هم به خواسته من احترام گذاشت. او مرا درک کرد ويونايتد مرا فروخت تا به رئال بيايم. براي اينکه من واقعا دنبال يک تجربه متفاوت بودم. "

2009/10/29

D r i v e r
29-10-2009, 15:10
من به آرشاوینی که در نظر سنجی نیست رای میدم :دی

iman_abi
29-10-2009, 18:15
به نظرم مسي ميشه! هر چند امسال بازيكني كه خيلي خوب بازي كنه نداشتيم! تقريبا همشون افت كرده بودن!!!

H a m e e d
29-10-2009, 18:27
برام مهم نیست به اونی که بیشترین شانسو داره رای بدم.
مهم اینه که اون تو تیم مورد علاقه من نیست.
پس، رای من:
ایـــــــــکر کاسیــــــــاس

DJ POLESTAR
29-10-2009, 23:06
رونالدو: هيچ كدام از بارسلونايي ها را براي توپ طلا انتخاب نمي كنم
رونالدو خیلی بیجا کرده!!!
مگه کیه!!!

Mr.Vahid
30-10-2009, 00:44
رونالدو خیلی بیجا کرده!!!
مگه کیه!!!

خیلی بیجا کرده نه خیلی خیلی غلط کرده:27:

کیه؟؟!!

خوب معلومه دیگه پسر کهکشان:16::16::27::27:

nw_nk
30-10-2009, 02:23
در خبر قبلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که گفته احتمالا به یک بارسایی میرسه. نظر خودش هم شایستگی مسی و ... هست. در خبر دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) علاقه خودش رو ابراز کرده. بحث و توهین نداره.

DJ POLESTAR
30-10-2009, 13:27
خیلی بیجا کرده نه خیلی خیلی غلط کرده
کیه؟؟!!
خوب معلومه دیگه پسر کهکشان
ها ببخشید من فکر کردم دختر کهکشانه:38::16:

nw_nk
30-10-2009, 20:05
فرانس‌فوتبال نام سي بازيکن را براي دريافت توپ طلا اعلام کرده است...

2009/10/18

سايت گل – ليونل مسي بخت اول کسب توپ طلاي امسال به شمار مي‌رود. مسي در ليستي که مجله فرانس‌فوتبال تهيه کرده در رتبه اول قرار گرفته است،‌ اما بايد تا دسامبر صبر کرد و بعد ديد چه بازيکني برنده اين جايزه معتبر مي‌شود. بسياري مي‌گويند او به دليل کمک به سه قهرماني تاريخي بارسلونا در فصل پيش شايسته توپ طلا است. چهار نفر ديگر از بارسلونا به همين دليل در ليست گنجانده شده‌اند و نام زلاتان ايبراهيموويچ، بازيکن جديد بارسا هم در اين سياهه وجود دارد. هيچ بازيکني از ايتاليا در اين سياهه وجود ندارد، هر چند که چهار بازيکن از سري A نامزد دريافت توپ طلا هستند. اين در حالي است که 13 بازيکن از لاليگا در ليست حضور دارند. همچنين نمايندگان ليگ برتر همگي از چهار باشگاه بزرگ جزيره هستند. رايان گيگز هم در اين سياهه حاضر است. او همچنين احتمالا جايزه دستاورد دوران ورزشي را خواهد گرفت. به جز ايتاليا، انگليس و اسپانيا، يوان گورکوف تنها نماينده ليگ فرانسه است و ادين ژکو و فرانک ريبري هم از بوندس‌ليگا نامزد شده‌اند.

ليست 30 نفره: ليونل مسي (‌بارسلونا) آندرس اينيستا (بارسلونا) زلاتان ايبراهيموويچ (بارسلونا) تيري آنري‌ (بارسلونا) ژاوي (بارسلونا) يحيي توره (بارسلونا) ايکر کاسياس (رئال مادريد) کريستيانو رونالدو (رئال مادريد) کريم بنزما (رئال مادريد) کاکا (رئال مادريد) لوييس فابيانو (سويا) داويد ويا (والنسيا) ديه‌گو فورلان (اتلتيکو مادريد) ساموئل اتوئو (اينتر) ژوليو سزار‌ (اينتر) مايکون (اينتر) ديه‌گو (يوونتوس) فرانک ريبري (بايرن مونيخ) ادين ژکو (ولفسبورگ) يوان گورکوف (بوردو) آندري آرشاوين (آرسنال) سسک فابرگاس (آرسنال) ديديه دروگبا (چلسي) فرانک لمپارد (چلسي) جان تري (چلسي) استيون جرارد (ليورپول) فرناندو تورس (ليورپول) نمانيا ويديچ (منچستر يونايتد) وين روني (منچستر يونايتد) رايان گيگز (منچستر يونايتد)

اسپانیا و انگلیس با 6 و 4 نماینده،رکورددار فهرست فیفا هستند...

سایت گل-فهرست 21 نفره کاندیداهای دریافت توپ طلای فیفا اعلام شد. طبق پیش بینی ها اسم کریس رونالدو و لیونل مسی به عنوان شانس های اصلی عنوان بهترین بازیکن سال 2009 در این فهرست دیده میشود. اسپانیا با 6 کاندیدا،رکورددار این فهرست است. کاسیاس،پویول،ژاوی،اینیستا ،تورس و داوید ویا 6 اسپانیائی حاضر در لیست فیفا هستند.از انگلیس هم نام 4 بازیکن در فهرست فیفا دیده میشود.جرارد و تری و لمپارد و رونی نمایندگان انگلیس هستند. بزریل با 3 و فرانسه هم با 2 بازیکن،کشورهای دیگری هستند که بیش از یک نماینده در جمع بهترین های سال دارند. اسامی 23 بازیکن انتخاب شده در فهرست اولیه فیفا بالاک(آلمان)،بوفون(ایتالیا) ،کریس رونالدو(پرتغال)،دروگبا(ساح عاج)،کاسیاس و پویول و ژاوی و اینیستا و تورس و ویا(اسپانیا)،ساموئل اتوئو(کامرون)،زلاتان ابراهیموویچ(سوئد)،جرارد و تری و لمپارد و رونی(انگلیس)،لوئیس فابیانو و کاکا و دیه گو(برزیل)،مایکل اسین(غنا)،تیری آنری و ریبری(فرانسه) و لیونل مسی(آرژانتین) اسامی کاندیداهای بهترین بازیکن زن سال انگرر،گرینز،لودهر،پرینز(آ مان)،بومپاستور(فرانسه)،کری ستین،مارتا(برزیل)،اینکا ،وامباچ(آمریکا)،کلی اسمیت(انگلیس) و ایوابوچی(ژاپن) بهترین بازیکن سال فوتبال جهان روز 21 دسامبر طی مراسمی در زوریخ انتخاب و معرفی خواهد شد.

2009/10/30

nw_nk
05-11-2009, 19:23
او مي‌گويد مارادونا تنها اسطوره اوست...

سايت گل – ليونل مسي، مهاجم بارسلونا گفته فتح توپ طلا براي او بسيار ويژه خواهد بود و هرگز در رويايش هم چنين دستاوردي را تصور نمي‌کرد. برنده توپ طلاي سال 2009 روز اول دسامبر اعلام خواهد شد و بسياري مي‌گويند مسي برنده اين جايزه خواهد بود. او مي‌گويد: «اين عنواني بسيار خاص است و هر بازيکني دوست دارد آن را داشته ابشد و به همين دليل فتح آن فوق‌العاده خواهد بود. راستش را بگويم، هرگز تصور نمي‌کردم به اين عنوان برسم.» اين بازيکن 22 ساله آرژانتيني همچنين گفته زلاتان ايبراهيموويچ، خريد جديد بارسلونا سبک بازي تيم را تغيير داده است. او از ديه‌گو مارادونا هم ستايش کرده و گفته: «مارادونا هميشه بهترين بوده است. من آن قدر خوش‌اقبال نبودم که دوران بازي او را به ياد داشته باشم ولي هرگز بازيکني نظير او پيدا نخواهد شد. او تنها اسطوره من خواهد بود.» مسي همچنين درباره تيم ملي آرژانتين هم نظر داده و گفته:‌«به نظر من بهتر است آرژانتين هم با سيستمي شبيه به بارسلونا بازي کند.»

2009/11/5

nw_nk
14-11-2009, 14:06
او می‌گوید اگر تیم خوب نباشد بازیکنان نمی‌توانند کاری انجام دهند...

سایت گل – داوید ویا مهاجم والنسیا و اسپانیا گفته لیونل مسی بهترین بازیکن دنیاست و آرژانتین در جام جهانی نمایش خوبی خواهد داشت.
امشب اسپانیا و آرژانتین دیداری دوستانه در ورزشگاه ویسنته کالدرون برگزار می‌کنند و ویا می‌گوید کیفیت بازیکن 22 ساله آرژانتینی بسیار بالاست.
مسی در آرژانتین به دلیل نمایش‌هایش در بازی‌های مقدماتی مورد انتقاد شدید قرار گرفت اما ویا می‌گوید اگر تیمی خوب بازی نکند بازیکنان برای درخشش در آن کار دشواری پیش رو خواهند داشت: «وقتی اوضاع در سطح تیم خوب نباشد، بازیکنان نمی‌توانند به تنهایی کاری از پیش ببرند. اما مسی از دید همه بهترین بازیکن دنیاست. من تردید ندارم که مسی جام جهانی خوبی خواهد داشت.»

2009/11/14

Alamate Soal
14-11-2009, 14:17
به عقيده من مسي هرگز به حد و اندازه رونالدو نميرسه . رونالدو يكي از كاملترين بازيكنان جهانه . از هر نظر هم كاملتر از مسي هست . مسي هرگز تو عمرش نخواهد توانست كه يكي از ضربات ايستگاهي رونالدو رو بزنه . . .

nw_nk
14-11-2009, 15:04
به عقيده من مسي هرگز به حد و اندازه رونالدو نميرسه . رونالدو يكي از كاملترين بازيكنان جهانه . از هر نظر هم كاملتر از مسي هست . مسي هرگز تو عمرش نخواهد توانست كه يكي از ضربات ايستگاهي رونالدو رو بزنه . . .

اکثر رسانه ها و تحلیل گران که الان مسی رو بهترین بازیکن جهان می دونن. قیمتش هم که بیش از 1.5 برابر رونالدو هست. تا جایی که من می دونم از سطح پایین باید به سطح بالا رفت. یعنی حالا رونالدو باید تلاش کنه به مسی برسه. مهارت های بازیکنا هم مسلما فرق داره. دریبل های مسی و ضربه های رونالدو شاید در دیگری دیده نشه. باید کلیت رو در نظر گرفت. تازه اگر دقت کرده باشید مسی در پاس فنی و شوت پیشرفت قابل توجهی داشته که معلومه داره کار میکنه.

توپ طلای امسال رو که مسی ببره در زمینه افتخارات هم کاملا از رونالدو پیش خواهد افتاد. اونم با 2 سال سن کمتر.

Inter
14-11-2009, 20:20
درسته رونالدو کاملتر از مسی هست مثلاً ضربه آزاد زنه، هدهای خیلی خوبی می زنه و شوتهای وحشتناک و سرعتش هم به نظرم بیشتر از مسی هست اما حرکات انفجاری مسی و دریبلهای دنباله دار و 3 ، 4 تایی و حرکت در عرض که دفاع رو به هم می ریزه هم خیلی اثر گذار هست.

اما مهمترین دلیلی که باعث شد رای هفتاد و سوم رو به مسی بدم ، این بود که رونالدو خودشو خیلی دست بالا میگیره و یجورایی زیادی مغروره منم که از چنین آدمایی به شدت متنفرم (یادمه سال پیش می گفت من هم بهترین و هم دومین و هم سومین بازیکن دنیام)

دوران افول رونالدو و حتی مسی هم میرسه، الان وضعیت رونالدینیو رو به عینه داریم می بینیم.

و این داستان صعود و نزول همچنان ادامه خواهد داشت . . .

saxiass
14-11-2009, 23:34
سلام پارسال که رونالدو تو man united بود دوسش داشتم و حقش بود ولی چون خیانت کرده:2::2::2::2::2: و از اونجایی که من طرفدار barca هم هستم پس کسی نمیمونه جز messi جون دوست داشتنی( حداقل خیانت نمیکنه) و یه چیز دیگه در اصل من میخواستم به giggs برسه ولی چون تو لیست نیست پس MESSI

Lamanta
14-11-2009, 23:44
به چه رويي اين وبلاگو زدي و اسم آواتار من توي گذينه ها نيست !؟
من راي نميدم ! :45:

nw_nk
17-11-2009, 01:15
ستاره آرژانتینی به دلیل نمایش های درخشان فصل گذشته اش، جامی دیگر را به خانه برد.

سایت گل - بر اساس گزارش مجله AS، لئونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا، به جمع ستارگان برنده توپ طلای مجله اونز پیوست.

این جایزه از سوی خوانندگان مجله فرانسوی Onze Mundial به بهترین بازیکن سال اروپا اهدا می شود. از برندگان قبلی این جام می توان به زین الدین زیدان، دیه گو مارادونا، میشل پلاتینی و رونالدو اشاره کرد.

مسی سال گذشته، پس از کریس رونالدو، در این انتخاب دوم شد اما امسال موفق شد رقیب پرتغالی اش را پشت سر بگذارد. این ستاره آرژانتینی پیش از این جام های دیگری از جمله جایزه آلفردو دی استفانو، جایزه "دون بالون" (آقای توپ) و جام فوتبالیست سال یوفا را به دست آورده بود.

علاوه بر این، او بعد از اینکه دو سال پیاپی در رده بندی بهترین بازیکنان فیفا، دوم شد، امسال بخت اول کسب این عنوان است.

2009/11/16

nw_nk
17-11-2009, 14:19
بازیکن برزیلی اعتقاد دارد که موفقیت های بارسلونا موجب شده تا مسی مدعی اصلی کسب این عنوان باشد.

سایت گل- کاکا، ستاره برزیلی رئال مادرید، گفت که اعتقاد دارد مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا، به دلیل موفقیت هایی که فصل گذشته با تیمش کسب کرد، عنوان بهترین بازیکن جهان را از آن خود خواهد کرد.

مسی در دو سال اخیر در این رده بندی در جایگاه دوم قرار گرفته است. او در سال 2007 پشت سر کاکا جای گرفت و سال گذشته نیز کریس رونالدو گوی سبقت را از او ربود.

کاکا در مصاحبه با مارکا گفت:" من فکر می کنم مسی به دلیل افتخاراتی که با بارسا به دست آورد، به این عنوان دست پیدا خواهد کرد. برای اینکه این عنوان را به دست آورید، باید فصل خوبی با باشگاه و تیم ملی تان سپری کرده باشید. سال آینده کسی انتخاب خواهد شد که در جام جهانی بهترین عملکرد را داشته باشد. هدف من قهرمانی با برزیل در جام جهانی است و بعد از آن، به موفقیت های فردی فکر خواهم کرد. "

نوزدهمین مراسم اهدا جایزه بهترین بازیکن جهان از سوی فیفا 21 دسامبر برگزار خواهد شد. پنج نامزد نهایی از بین 23 نامزد اولیه انتخاب خواهند شد و سپس بازیکن برگزیده از این جمع معرفی می شود.

2009/11/17

nw_nk
17-11-2009, 14:39
خوب, حالا خود کریس رونالدو و کاکا هم مسی رو شایسته این عنوان می دونن. اونایی هم که شک دارن بخاطر درخشش اینییستا و ژاوی هست که ممکنه باعث بشه یکی از اونها مسی رو پشت سر بزاره و توپ طلای امسال رو ببره. هرچند احتمالش کمه.

Cleeev
17-11-2009, 14:49
علی دایی... :31:

mahpesar
18-11-2009, 05:56
من از بچگی بارسایی بودم
ولی به نظر من توپ طلا رو به همون کریس رونالدو بدن بهتره......:27:

ممکنه یکموقع مثل بچه ها گریه بیاد ...:27:

مهم اینه که پرطرفدارترین بازیکن دنیاست...

خدا رو شکر تو ایران که طرفدارای رئال هم به مسی علاقه دارند....

مسی بیشتر از این توپا ارزش داره...........

:40::40::40:Just messi:40::40:

vahid_vaezinia
18-11-2009, 18:26
به چه رويي اين وبلاگو زدي و اسم آواتار من توي گذينه ها نيست !؟
من راي نميدم ! :45:

وبلاگ ؟ :whistle::goatee:

-- -- -- -- -- -- -- -- --

پاتو نیست ! وگرنه پاتو میشد !

در نتیجه مسی میشه :دی

nw_nk
21-11-2009, 00:46
فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) و اتحاديه بازيکنان حرفه اي جهان در تلاشي مشترک، 11 بازيکن تيم منتخب سال 2009 را همزمان با مراسم معرفي بهترين هاي سال دنيا، معرفي خواهند کرد.

سایت گل - مراسم برترینهای امسال فوتبال جهان، یک تفاوت عمده با دوره های گذشته دارد و آن انتخاب تیم منتخب جهان است.

سپ بلاتر" رييس فيفا در اين باره اعلام کرد: امسال، بهترين بازيکنان سال در هر پست معرفي مي شوند.

"جراردو مويلا" رييس اتحاديه بازيکنان حرفه اي جهان نيز گفت: حسن این کار این است که انتخاب ما دقیق تر خواهد بود چراکه از همکاران آنها که اطلاعات کافي در مورد ويژگي هاي يک بازيکن حرفه اي دارند، راي گيري خواهد شد.

بيش از 50 هزار بازيکن حرفه اي فوتبال در سراسر جهان براي انتخاب تيم منتخب سال دنيا راي مي دهند.

اتحاديه بازيکنان حرفه اي فوتبال جهان از سال 2005 تا 2008 بر اساس همين سيستم، اما به تنهايي، بازيکنان تيم منتخب سال را اعلام کرده است.

در مراسم امسال که روز 21 دسامبر (30 آذر) در زوريخ برگزار مي شود، بهترين بازيکنان زن و مرد جهان توسط مربيان و کاپيتان هاي تيم هاي ملي سراسر دنيا، انتخاب خواهند شد.

2009/11/20

nw_nk
24-11-2009, 18:26
شانس ستاره آرژانتینی بارسلونا برای کسب این عنوان، بیش از سایر رقباست.

جایزه توپ طلای بهترین بازیکن جهان روز اول دسامبر (سه شنبه هفته آینده) اهدا خواهد شد. اسامی 30 نامزد نهایی کسب این جایزه به این شرح است:

1- آندری آرشاوین
ملیت: روسیه
باشگاه ها: زنیت/ آرسنال
تاریخ تولد: 29 می 1981 (28 ساله)
پیش بینی: او در انتخاب نهایی، احتمالا در بین چند نفر آخر قرار خواهد گرفت.

2- کریم بنزما
ملیت: فرانسه
باشگاه ها: لیون/ رئال مادرید
تاریخ تولد: 19 دسامبر 1987(22 ساله)
پیش بینی: او امسال شانس چندانی ندارد اما باید منتظر فصول بعد بود. او از قابلیت های بالایی برخوردار است

3- ایکر کاسیاس
ملیت: اسپانیا
باشگاه: رئال مادرید
تاریخ تولد: 20 می 1981(28 ساله)
پیش بینی: علی رغم اینکه فصل بدون جامی را با رئال پشت سر گذاشت، احتمالا در بین پنج نفر اول جای خاهد داشت

4- کریس رونالدو
ملیت: پرتغال
باشگاه ها: منچستر یونایتد/رئال مادرید
تاریخ تولد: 5 فوریه 1984(25 ساله)
پیش بینی: او احتمالا سوم و در بهترین شرایط دوم خواهد شد. خودش گفته که آنقدر خوب نبوده که این جام را برای دومین سال پیاپی بالای سر ببرد.

5- دیه گو
ملیت: برزیل
باشگاه ها: وردربرمن/ یوونتوس
تاریخ تولد: 28 فوریه 1985 (24 ساله)
پیش بینی: او برای اینکه جایی در بین نفرات اول داشته باشد، از استعداد کافی برخوردار است اما نمایش او در سال 2009 چندان دلچسب نبوده است. سال گذشته، میسیموویچ، بازیکن بوسنایی وولفسبورگ عنوان بهترین شماره 10 بوندس لیگا را از او گرفت.

6- دیدیه دروگبا
ملیت: ساحل عاج
باشگاه: چلسی
تاریخ تولد: 11 مارس 1978(31 ساله)
پیش بینی: از آخرین باری که یک آفریقایی این عنوان را از آن خود کرد، 15 سال می گذرد. ژرژ وه آ، بازیکن لیبریایی میلان بود که در سال 1995 توپ طلا را به دست آورد اما با عدم موفقیت چلسی در قهرمانی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان، دروگبا شانس زیادی برای کسب این جام ندارد.

7- ادین ژکو
ملیت: بوسنی و هرزگووین
باشگاه: وولفسبورگ
تاریخ تولد: 17 مارس 1986(23 ساله)
پیش بینی: اگر چه او در بین مدعین اصلی کسب توپ طلا نیست اما با خروج دیه گو از بوندس لیگا و مصدومیت ریبری، می تواند عنوان بهترین بازیکن بوندس لیگا را به خود اختصاص دهد.

8- ساموئل اتوئو
ملیت: کامرون
باشگاه ها: بارسلونا/ اینتر میلان
تاریخ تولد: 10 مارس 1981(28 ساله)
پست: مهاجم پیش بینی: هرچند بردن جام باعث افزایش شانس نامزد ها می شود، اما از دست دادن عنوان ال پی چی چی، یک نمره منفی در کارنامه اوست. او در بین 10 نفر اوب جای خواهد گرفت.

9- لوئیس فابیانو
باشگاه: سویا
تاریخ تولد: 8 نوامبر 1980(29 ساله)
پیش بینی: اگر چه با سویا به مقام سوم لا لیگا رسید اما در رقابت های اروپایی فصل قبل با سویا، نتواستند حتی از گروهشان صعود کنند و بدون کسب جامی در رقابت های اروپایی یاداخلی نمیتوان شانس زیادی برای "O Fabuloso" قائل بود. او احتملا جایی بین رتبه های 10 تا 20 را به خود اختصاص خواهد داد.

10- سسک فابرگاس
باشگاه: آرسنال
تاریخ تولد: 4 می 1987(22 ساله)
پیش بینی: درخشش او بیشتر در رقابت های این فصل لیگ برتر بود. به همین دلیل نمی توان شانس زیادی برای او قائل بود. او احتمالا در نیمه بالایی جدول جای خواهد گرفت.

11- فرناندو تورس
باشگاه: لیورپول
تاریخ تولد: 20 مارس 1984(25 ساله)
پیش بینی: مصدومیت های دوازد ماه اخیر باعث شده او زمان زیادی برای بازی نداشته باشد و همین مسئله شانس او را کاهش خواهد داد اما به دلیل بازی های خوبی که انجام داد، جایی در بین 10 بازیکن برتر قرار خواهد گرفت.

12- دیه گو فورلان
ملیت: اروگوئه
باشگاه: اتلتیکو مادرید
تاریخ تولد: 19 می 1979(30 ساله)
پیش بینی: کسب جایزه کفش طلای اروپا شانس زیادی برای او ایجاد خواهد کرد اما سه تفنگدار بارسا، ژاوی، اینیستا و مسی او را از رسیدن به توپ طلا دور خواهند کرد.

13- استفن جرارد
ملیت: انگلیس
باشگاه: لیورپول
تاریخ تولد: 30 می 1980(29 ساله)
پیش بینی: با توجه به فصل بدون جام لیورپول و مصدومیت های گاهبیگاه خودش، بعید است بتواند با عبور از مسی، ژاوی و کریس رونالدو، جایی در بین سه نفر اول داشته باشد. او احتمالا در بین پنج نفر اول قرار می گیرد.

14- رایان گیگز
ملیت: ولز
باشگاه: منچستر یونایتد
تاریخ تولد: 29 نوامبر 1973(36 ساله)
پیش بینی: گیگز فصل گذشته، عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر را از آن خود کرد اما بعید است بتواند توپ را طلا را نیز به دست بیاورد. او احتمالا جایی در بین 10 نفر اول قرار خواهد گرفت.

15- یوهان گورکف
باشگاه : بوردو
تاریخ تولد: 11 جولای 1986(23 ساله)
پیش بینی: او شانسی برای کسب توپ طلای اروپا نخواهد داشت، به ویژه اینکه در هیچ یک از چهار لیگ مطرح اروپایی بازی نمی کند.

16- تیری آنری
باشگاه: بارسلونا
تاریخ تولد: 17 آگوست 1977 (32ساله)
پیش بینی: برغم اینکه با بارسلونا سه جام را در رقابت های فصل پیش فتح کرد اما او شانس زیادی، حتی برای قرار گرفتن در بین 10 نفر اول ندارد. رتبه او جایی بین رتبه های پانزدهم تا بیستم است.

17- زلاتان ابراهیموویچ
ملیت: سوئدی
باشگاه: اینتر/ بارسلونا
تاریخ تولد: 3 اکتبر 1981 (28ساله)
پیش بینی: او در قهرمانی های فصل پیش بارسلونا نقشی نداشت اما از زمان حضورش در نوکمپ، با بازیهای خوبش، هواداران را مسحور کرده است. اما به هر حال، او شانسی برای بردن توپ طلا ندارد.

18- آندرس اینیستا
تاریخ تولد: 11 می 1984(25 ساله)
پیش بینی: او نیز مانند مسی در همه قهرمانی های فصل گذشته بارسا، نقشی اساسی داشت. با گل سرنوشت ساز او بود که بارسلونا به فینال لیگ قهرمانان راه یافت. کسب توپ طلای اروپا توسط او کمی تعجب براگیز خواهد بود اما او جایی بین سه نفر اول خواهد داشت.

19- ژولیو سزار
باشگاه: اینتر میلان
تاریخ تولد: 3 سپتامبر 1979 (30 ساله)
پیش بینی: او نیز مانند کاسیاس چندان نمی تواند شانس زیادی داشته باشد، به ویژه با نمایش نا امیدکننده اینتر در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان.

20- کاکا
باشگاه ها: میلان/ رئال مادرید
تاریخ تولد: 22 آوریل 1982(27 ساله)
پیش بینی: او در چند فصل اخیر همواره در بین سه نفر اول بوده، اما با رقابت شدید بازیکنان بارسلونا و همچنین کریس رونالدو، تعجب برانگیز تیست اگر او را خارج از جمع پنج نفر اول ببینیم.

21- فرانک لمپارد
ملیت: انگلیس
باشگاه: چلسی
تاریخ تولد: 20 ژوئن 1978(31 ساله)
پیش بینی: او یکی از مامزدهای همیشگی بهترین ها در دهه پنج سال اخیر بوده است اما امسال نیز از شانس چندانی برخوردار نیست. او جایی در میانه های این رده بندی قرار خواهد گرفت.

22- مایکون
ملیت: برزیلی
باشگاه: اینتر
تاریخ تولد: 26 جولای 1981(28ساله)
پیش بینی: معمولا مدافعان عناوین مهم را به دست نمی آورند مانند روبرتو کارلوس و پائولو مالدینی. آخرین مدافعی که برنده توپ طلا شد، فابیو کاناوارو بود اما مایکون جایی در بین 10 نفر اول جای خواهد گرفت.

23- لیونل مسی
ملیت: آرژانتین
تاریخ تولد: 24 ژوئن 1987(22 ساله)
پیش بینی: اگر او روز اول دسامبر به عنوان برنده توپ طلا معرفی شود، کسی اعتراضی نخواهد کرد اما ژاوی و اینیستا نیز از شایستگی کافی برای بردن این جایزه برخوردار هستند.

24- فرانک ریبری
باشگاه: بایرن مونیخ
تاریخ تولد: 7آوریل 1983 (26 ساله)
پیش بینی: او روزی در جمع بهترین های اروپا جای خواهد گرفت اما امسال شانس چندانی ندارد. او و بایرن، فصل گذشته جامی به دست نیاوردند و امسال نیز به دلیل مصدومیت به ندرت به میدان رفته است؛ مسئله ای که موجب می شود پیش بینی کنیم، او در بین 5 نفر آخرین این فهرست جای خواهد گرفت.

25- وین رونی
ملیت: انگلیسی
تاریخ تولد: 24 اکتبر 1985(24 ساله)
پیش بینی: رونی شانس چندانی برای بردن توپ طلای امسال ندارد و در بهترین شرایط، در نیمه بالایی رده بندی قرار خواهد گرفت.

26- جان تری
ملیت: انگلیسی
باشگاه: چلسی تاریخ تولد: 7 دسامبر 1980(29 ساله)
پیش بینی: چلسی در فصل گذشته جامی کسب نکرد و همین مسئله شانس یکی از بهترین مدافع جهان را برای بردن توپ طلا کاهش می دهد اما نمایش های مقتدرانه او احتمالا او را در بین 10 نفر اول قرار خواهد داد.

27- نمانیا ویدیچ
ملیت: صربستان
تاریخ تولد: 21 اکتبر 1981 (28 ساله)
پیش بینی: او نیز مانند مایکون، به دلیل مدافع بودن شانس چندانی نخواهد داشت اما شاید در بهترین حالت بتواند به جمع 10 نفر او راه پیدا کند.

28- داوید ویا
باشگاه: والنسیا
تاریخ تولد: 3 دسامبر 1981(28 ساله)
پیش بینی: او یکی از بهترین مهاجمان اروپا ست اما عدم نتیجه گیری تیمش، باعث شده تا گلزنی های او نیز چندان به چشم نیاید. او در بین نفرات برتر جایی نخواهد داشت.

29- ژاوی
تاریخ تولد: 25 ژانویه 1980(29 ساله)
پیش بینی: او سال گذشته در بین پنج نفر اول قرار گرفت و امسال یکی از گزینه های احتمالی کسب توپ طلاست اما ممکن است تعداد کم گل های زده اش موجب شود تا او در نهایت در جای دوم قرار بگیرد.

30- یحیی توره
ملیت: ساحل عاج
تاریخ تولد: 13 می 1983(26 ساله)
پیش بینی: هم تیمی هایش بیش از او شانس به دست آورده این عنوان را دارند و او باید تنها از اینکه هم بازی برنده توپ طلا است، به خود افتخار کند.

nw_nk
25-11-2009, 19:03
اینییستا و ژاوی بدجوری رقیب مسی در این عنوان هستن. مخصوصا این مدت که مسی کمتر بازی میکنه هر دوشون دارن عالی کار می کنن. اینییستا که چند وقته خودنمایی هم میکنه و ژاوی هم طراحی و پاسای عالی خودش رو داره. نمونه بارز, بازی با اینتر.

Stream
26-11-2009, 00:37
اینییستا و ژاوی بدجوری رقیب مسی در این عنوان هستن. مخصوصا این مدت که مسی کمتر بازی میکنه هر دوشون دارن عالی کار می کنن. اینییستا که چند وقته خودنمایی هم میکنه و ژاوی هم طراحی و پاسای عالی خودش رو داره. نمونه بارز, بازی با اینتر.
درسته اتفاقا اگه نگاه هم کنیم هر سه بازیکن پارسال فوق العاده بودند و اگه یکیشون هم نبود بارسلونا هیچ وقت اینقدر موفق نمی شد...

نکته جالب اینه که برنده این جایزه توسط خبرنگارها انتخاب میشه، و سبک بازی انیستا و ژاوی بدجوری به دل خبرنگارها می شینه برای همین اگه احیانا یکی از این دو برنده توپ طلا شد خیلی نباید تعجب کنیم.

nw_nk
27-11-2009, 12:54

سایت گل - فاتح توپ طلاي اروپا در سال 2009 به زودي معرفي خواهد شد و
در حالي كه امسال هم رقابت اصلي بين كريس رونالدو و ليونل مسي خواهد بود اما شانس ستاره آرژانتيني بارسلونا بيشتر از حريف پرتغالي است. در ادامه 10 بازيكن را مورد بررسي قرار مي‌دهيم كه با وجود درخشش در تيم‌هاي خود هيچ‌گاه شانس كسب اين عنوان را پيدا نكردند.

10 - داور شوكر (كرواسي)
مهاجم سابق كروات‌ها دو بار در سال‌هاي 1996 و 1998 شانس فتح توپ طلا را داشت. او تيمش را به يك چهارم نهايي يورو و نيمه‌نهايي جام‌جهاني رساند. او 45 گل در 69 بازي تيم‌ملي كرواسي به ثمر رساند و در تركيب ديناموزاگرب، سه‌ويا و رئال‌مادريد درخشش خوبي داشت. او در سال 1998 در رقابتي نزديك اين افتخار را به رونالدوي برزيلي واگذار كرد.

9 - پيتر اشمايكل (دانمارك)
يكي از سه دروازه‌باني كه در اين فهرست حضور دارد وقتي در سال 1999 ريوالدو توپ طلا را برد بسياري سنگربان دانماركي منچستريونايتد را مستحق آن مي‌دانستند. جالب اينكه او در بين سه نامزد نهايي جايي نداشت و با وجود درخشش با پيراهن منچستريونايتد و قهرماني با اين تيم در اروپا نتوانست توفيقي كسب كند. بدون شك او بهترين دروازه‌بان دهه 90 بود كه به حقش نرسيد.

8 – رائول (اسپانيا)
اسطوره رئالي‌ها در سال‌هاي اخير با بهترين هافبك دفاعي (كلودماكه‌له)، بهترين گوش (لوئيس فيگو) بهترين هافبك بازيساز (زين‌الدين زيدان) و بهترين مهاجم (رونالدو) همبازي بوده است، آنها آمدند و رفته‌اند اما او نزولي نداشته و بهترين گلزن تاريخ رئال، بهترين گلزن تيم‌ملي اسپانيا و همچنين بهترين گلزن تاريخ لاليگاست. اما اينها براي انتخاب او به عنوان مرد سال كافي نبود. او سه بار پياپي در سال‌هاي 2000، 2001 و 2002 به عنوان دوم رسيد.

7 – اوليوركان (آلمان) (حاوی چند اشتباه)
او در جام‌جهاني 2006 توانست ينس ‌لمن را كنار زده و سنگربان نخست تيم‌ملي كشورش شود. بدون شك او يكي از بهترين دروازه‌بانان 10 ، 15 سال اخير فوتبال جهان است 86 بار پيراهن تيم‌ملي را به تن كرده است. درخشش كان در جام‌جهاني 2001 عناوين بسياري را برايش به دنبال داشت اما در نهايت در سال‌هاي 2001 و 2002 در مكان سوم جاي گرفت.

6 - الساندرو نستا (ايتاليا)
يكي از مستعدترين مدافعان دهه اخير كه اگر در شرايط مطلوب باشد هيچ‌كس بهتر از او نيست. درخشش در يورو 2000 و دو قهرماني با ميلان در ليگ قهرمانان براي اهداي توپ طلا به او كافي نبود و اين مدافع پرتجربه حتي در بين سه كانديداي نهايي هم جايي نداشته است. زوج او و كاناوارو در خط دفاعي با شناخت خوبي كه از هم دارند، يكي از بهترين زوج‌هاي خط دفاعي تاريخ را تشكيل داده بود.

5 - ليليان تورام (فرانسه)
شايد او بهترين مدافع تاريخ فرانسه باشد كه در كارهاي دفاعي جاگيري بسيار خوبي داشت. سرعت بالا، قدرت بدني خوب، هوش بالاي تاكتيكي، تكل‌هاي عالي و يك رهبر خوب، مشخصات مدافع سابق يوونتوس و تيم‌ملي فرانسه است كه او هم مورد توجه كارشناسان قرار نگرفت.

4 - كافو (برزيل)
كمتر مدافع راستي در فوتبال سرعت و توانايي‌هاي او را داشته است. كافو
سه بار با برزيل راهي جام‌جهاني شد و در سال‌هاي 2002 و 1994 جام قهرماني را كسب كرد. او 142 بازي ملي براي برزيل انجام داد و در حالي فوتبالش را به پايان برد كه توپ طلا را از نزديك لمس نكرد.

3 - جيان لوئيجي بوفون(ايتاليا)
بهترين دروازه‌بان نسل خودش كه شانس زيادي دارد تا به عنوان بهترين شوت‌گير تمام تاريخ انتخاب شود. او در سال 2001 گران‌ترين دروازه‌بان دنيا شد و نمونه‌اي كامل از يك گلر ايده‌آل است. البته او هنوز براي كسب اين عنوان شانس دارد اما سابقه نشان داده كمتر دروازه‌باني به اين سطح از موفقيت رسيده است.

2 - تيه‌ري آنري(فرانسه)
بهترين گلزن تاريخ آرسنال و فرانسه كه در تالار افتخارات هر دو تيم جايگاه خاصي دارد آنري ستاره يورو 2000 بود و افتخارات بسياري را به همراه آرسنال و بارسا كسب كرده است اما رقبايش در فتح توپ طلا از او خوش‌شانس‌تر بودند. آنري در سال‌هاي آخر فوتبالش اميد چنداني به اين موفقيت ندارد به‌خصوص پس از دسته‌گلي كه در ديدار برابر ايرلند جنوبي به آب داد.

1 - پائولو مالديني (ايتاليا)
چه چيزي درباره يكي از وفادارترين بازيكنان تاريخ فوتبال كه در پست جناح چپ يكي از اسطوره‌هاي اين ورزش بوده است مي‌توان گفت؛ او نيازي به معرفي ندارد. پيراهن شماره سه روسونري به خاطر او بايگاني شد و با 25 سال حضور در تيم نخست باشگاه ركوردي عالي را به جاي گذاشت. نكته تراژيك اين است كه حتي مالديني هم در فهرست ما قرار دارد و توجه بيش از حد به بازيكنان هجومي نفرات شايسته‌اي مثل او را در حاشيه قرار داده است.

سیامک خاجی

2009/11/27

nw_nk
29-11-2009, 16:31
10 فینالیست نهایی برای دریافت جایزه امسال معرفی شدند.

سایت گل - مجله فرانس فوتبال اسامی 10 نامزد نهای که برای کسب جایزه توپ طلای سال 2009 با هم رقابت می کنند، منتشر کرد.

دیدیه دروگبا (چلسی، ساحل عاج)
ساموئل اتوئو (بارسلونا - اینتر، کامرون)
استفن جرارد (لیورپول، انگلیس)
زلاتان ابراهیموویچ (اینتر - بارسلونا، سوئد)
آندرس اینیستا (بارسلونا، اسپانیا)
کاکا (میلان - رئال مادرید، برزیل)
لیونل مسی (بارسلونا، آرژانتین)
کریستیانو رونالدو (منچستر یونایتد - رئال مادرید، پرتغال)
وین رونی (منچستر یونایتد، انگلیس)
ژاوی گونزالس (بارسلونا، اسپانیا)

لیونل مسی، فوق ستاره تیم بارسلونا و تیم ملی آرژانتین، از بیشترین شانس برای کسب این جایزه که در روز اول دسامبر اهدا می شود، برخوردار است.

2009/11/29

nw_nk
01-12-2009, 11:55
مسی توپ طلای اروپا را فتح کرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pg&size=article_medium

مسی همچنین کاندید اصلی بهترین بازیکن جهان هست که 21 December معرفی میشه.

77 از 143

nw_nk
08-12-2009, 12:02

سایت گل - فیفا دوشنبه شب اسامی نامزدهای نهایی دریافت بهترین بازیکن سال جهان در سال 2009 را اعلام کرد. نکته جالب این فهرست 5 نفره این است که همه این افراد از دو تیم رئال مادرید و بارسلونا هستند.

آنرس اینی یستا (بارسلونا)، کاکا(رئال مادرید)، لیونل مسی (بارسلونا)، کریستیانو رونالدو(رئال مادرید) و ژاوی (بارسلونا)، پنج نامزد دریافت جایزه ای هستند که مربیان تیمهای ملی ، انتخاب کنندگان نفر اول آن خواهند بود.

همچنین سرمربیان تیمهای ملی بانوان سراسر جهان طق معمول بهترین فوتبالیست زن دنیا را انتخاب می کنند که کریستین(برزیل )، اینکا گرینگس(آلمان)، مارتا(برزیل )، بریژیت پرینس(آلمان ) و کلی اسمیت (آنگلیس) 5 نامزد نهایی این فهرست هستند.

این جوایز در یالن کنگرس هاوس در زوریخ در روز 21 دسامبر (13 روز دیگر) به برنده نهایی اهدا خواهد شد که طبعا در بین مردان لیو مسی نامزد اول دریافت آن است.

همچنین امسال در این مراسم تیم منتخب سال نیز با مشارکت اتحادیه بازیکنهای حرفه ای فوتبال اعلام خواهد شد که شامل 11 بازیکن برگزیده سال در پستهای مختلف است. این تیم از بین آرای 50 هزار بازیکن انتخاب شده است.

جایزه دیگر امسال هم جایزه فرانس پوشکاش است که به زیباترین گل سال و زننده آن اهدا خواهد شد.

2009/12/8

Zhangooler
08-12-2009, 17:44
باز هم هر جا که صحبت از بهترین فوتباله مربوط به بارسلونا و نهایتا اسپانیا ست!
زنده باد بارسلونا و کاتالونیا و نهایتا اسپانیا...
فرا تر از یک کلوپ باشگاهی(بارسلونا)

nw_nk
15-12-2009, 12:31
این بازیکن برزیلی با اختلاف کمی نسبت به برنده سال پیش، ریکاردو کوارشما، این جایزه را به خود اختصاص داد.

سایت گل - فیلیپه ملو، هافبک تیم یوونتوس، براساس نظرسنجی از شنوندگان برنامه Catersport که از Radio Rai 2 پخش می شود، جایزه لوبیای طلایی 2009 را از آن خود کرد. این جایزه به بدترین بازیکن سال اهدا می شود.

یوونتوس برای به خدمت گرفتن ملو در تابستان، 25 میلیون یورو به فیورنتینا پرداخت کرد اما او نتوانست در ورزشگاه المپیکو انتظاری که از او می رود را برآورده کند. این بازیکن 26 ساله و ملی پوش برزیلی این جایزه را با اختلاف کمی نسبت به ریکاردو کوارشما، که در این انتخاب دوم شد، به دست آورد.

بازیکن پرتغالی اینتر سال گذشته این جایزه را از آن خود کرده بود. 18000 نفر در این رای گیری شرکت کردند و تیاگو، هم تیمی ملو در یوونتوس در جای سوم قرار گرفت. رونالدینو، ستاره تیم میلان، اگرچه در هفته های اخیر نمایش مطلوبی داشته، اما به دلیل بازی های ناامیدکننده اش در فصل قبل، در این رده بندی هفتم شد.

نتایج کامل:
1- فیلیپه ملو (یوونتوس)- 22.87% (4289 رای)
2- ریکاردو کوارشما (اینتر)- 20.63% (3868 رای)
3- تیاگو مندس (یوونتوس)- 9.99% (1873 رای)
4- دیدا (میلان)- 9.56% (1792 رای)
5- آمانتینو مانسینی (اینتر)- 9.39% (1760 رای)
6- کلاوس یان هونتلار (میلان)- 6.84% (1283 رای)
7- رونالدینیو (میلان)- 6.07% (1139 رای)
8- کریستین پولسن (یوونتوس)- 6.06 % (1137 رای)
9- خوان پابلو کاریسو (لاتزیو)- 4.37% (819 رای)
10- ژولیو باپتیستا (رم)- 4.22% (792 رای)

2009/12/15

nw_nk
20-12-2009, 16:36
فردا شب, بهترین بازیکن جهان معرفی خواهد شد. نظرسنجی کمی قبل بسته میشه.

nw_nk
21-12-2009, 17:46
انتظار می رود که لیونل مسی، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا امشب جایزه برترین بازیکن فیفا را نیز دریافت نموده و آن را در کنار توپ طلایی سال 2009 قرار دهد.

سایت گل - طبق گزارش منتشره در روزنامه مارکا، لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا امشب و در زوریخ به عنوان برترین بازیکن فیفا در سال 2009 معرفی خواهد شد و بدین ترتیب سال درخشش مسی با دریافت این عنوان کامل خواهد گردید.

برنده این جایزه ، هر ساله پس از نظرسنجی ای که در میان مربیان و کاپیتانهای تیمهای ملی تمام کشورهای دنیا برگزار می شود، مشخص می گردد و مسی در نظرسنجی امسال توانست گوی سبقت را از کریس رونالدو و کاکا، برنده های این جایزه در سالهای پیش ربوده و عنوان برترین بازیکن فیفا را به خود اختصاص دهد.

اکنون انتظار می رود که ستاره 22 ساله آرژانتینی امشب و در سالن فیفا این جایزه را مال خود کند. این جایزه امشب در حالی به مسی تعلق می گیرد که دو روز پیش این ستاره جوان توانست علاوه بر قهرمانی با بارسا دررقابتهای جام باشگاه های جهان، توپ طلایی یا جایزه برترین بازیکن این رقابتها را نیز مال خود کند.علاوه بر آن مسی نیز به عنوان بازیکن برتر دیدار فینال نیز برگزیده شد.

بدین ترتیب مسی و بارسلونا توانستند رکوردی تاریخی را به نام خود ثبت کنند و آن هم کسب تمامی عناوین قهرمانی موجود در رقابتهای یک فصل بود.

همان طور که توقع می رود مسی امشب جایزه برترین بازیکن فیفا در سال 2009 را در زوریخ دریافت خواهد کرد و بدین ترتیب اولین آرژانتینی ای خواهد بود که این جایزه را از سال 1991 تاکنون به خود اختصاص داده است.

2009/12/21

nw_nk
21-12-2009, 23:29
لیونل مسی در سالن برترین بازیکن فیفا به سوالاتی در رابطه با مسائل روز دنیای فوتبال پاسخگو شد.

سایت گل - در حالی که مراسم اهدای جوایز برترین بازیکن فیفا در حال جریان است، لیونل مسی در این رابطه به پرسشهای خبرنگاران پاسخ گو شد.

مسی در پاسخ به پرسشی دررابطه با دریافت جایزه برترین بازیکن فیفای سال 2009 گفت: « بسیار لذت بخش است که برای سومین سال متوالی در این سالن هستم. امسال برای ما سال آن چنان خوبی بود که هرگز نمی توان سالی بهتر از این را رقم زد.»

این ستاره آرژانتینی در مورد رکورد تاریخی تیم کاتالان اعلام کرد که قهرمانی در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا، بهترین و پرارزش ترین اتفاق برای کاتالونیایی ها بود و به علاوه قهرمانی در جام باشگاه های اروپا نیز بسیار لذت بخش بود. دارنده جایزه توپ طلای سال 2009 به این نکته اشاره کرد که تیم کاتالان می بایست به نهایت تلاش خود برای کسب نتایج مطلوب ادامه دهد و می بایست برای کسب تمامی عناوین بجنگد.

مسی در کنار چابی، اینیستا، کریس رونالدو و کاکا نشسته بود و تفاوت قدی سه ستاره تیم کاتالان در کنار دو بازیکن بلند قد تیم رئال کاملا محرز بود. ستاره آرژانتینی در پاسخ به این سوال که در مورد اختلاف قدی این بازیکنان مطرح شده بود گفت:« بارسا هم بازیکنان قدبلندی دارد و البته بازیکنانی نیز هستند که سرعت و قدرت دوندگی بالایی دارند. فوتبال ورزشی است که در آن استعداد و مهارت به مراتب بیشتر از قد بازیکنان مهم است.»

ستاره آرژانتینی بارسلونا در ادامه به تمجید از سایر کاندیدهای دریافت جایزه برترین بازیکن فیفا پرداخت و از کریس رونالدو به خاطر تمجیدهای صمیمانه اش تشکر کرد. او در ادامه به این نکته اشاره کرد که آمدن کریس رونالدو و کاکا به رقابتهای لالیگا، قدرت این رقابتها را افزایش داده و به این نکته اشاره کرد که بدین ترتیب رقابتهای لالیگا درصدر قدرتمندترین رقابتهای جهان قرار گرفته است.این ستاره در ادامه ترجیح داد تا در مورد احتمال انتقال روبینیو به بارسلونا در بازار نقل و انتقالات زمستانی اظهارنظری نکند و در این رابطه تنها اعلام کرد که در صورتی که این ستاره برزیلی به بارسا بیاید، از این اتفاق استقبال خواهد کرد.

در نهایت مسی در پاسخ به این سوال که چرا تلاشهایی که برای بارسا انجام می دهد را در ترکیب تیم ملی آرژانتین به کار نمی گیرد، گفت:« من فقط می خواهم این نکته را بگویم که همان بازی ای را که در تیم کاتالان انجام می دهم در ترکیب تیم ملی آرژانتین نیز به نمایش می گذارم.بازیهای مرحله مقدماتی جام جهانی بسیار سخت بود ولی اوضاع در جام جهانی کاملا متفاوت خواهد بود.من همراه با هم تیمی هایم به تمامی عناوین قهرمانی دست یافته ام و اکنون می خواهم همین افتخارات را با تیم ملی کشورم کسب کنم.»

2009/12/21

nw_nk
22-12-2009, 03:46
ستاره پرتغالی رئال مادرید در صحبتهایش زبان به تمجید از لیونل مسی و سایر بازیکنان تیم کاتالان گشوده است.

سایت گل - کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی باشگاه مادریدی که یکی از کاندیدهای کسب عنوان برترین بازیکن سال 2009 فیفا بود در حالی که در سالن اهدای این جوایز حضور داشت، درصحبتهایی زبان به تمجید از لیونل مسی، برنده این جایزه گشود و در این رابطه گفت:«حس بسیار خوبی بود اگرمی توانستم این جایزه را برای بار دیگر مال خود کنم. همه از اهمیت و افتخار کسب این جایزه مطلع هستند و سال گذشته که این جایزه را مال خود کردم، غرق در شادی و غرور بودم و مطمئنم که برنده امسال این جایزه نیز بسیار خوشحال است.»

رونالدو در ادامه صحبتهایش اوضاع منچستر در رقابتهای این فصل را مورد آنالیز قرار داد و گفت:« فکر می کنم که منچستر در نبود من بسیار خوب عمل می کند. آنها در دو دیدار پایانی خود شکست خوردند ولی همچنان در جایگاه دوم جدول قرار دارند.نمی خواهم چیزی در مورد صحبتهایی که افراد در مورد من انجام داده اند واکنشی نشان بدهم.من دلتنگ منچستر هستم، چرا که دوستان زیادی آنجا دارم ولی در مادریدهم زندگی بسیار خوبی دارم.»

رونالدو در ادامه زبان به تحسین از تیم کاتالان و قهرمانی های این تیم گشود و در این رابطه گفت:«من به اوج قله موفقیت اعتقاد دارم. بارسلونا توانست در رقابتهای این فصل تمام عناوین قهرمانی را مال خود کند. آنها بهترین تیم باشگاهی حال حاضر دنیا هستند. بارسا سبک بازی خاصی دارد و اکثر بازیکنان این تیم سالهاست که در کنار یکدیگر توپ می زنند. بارسا تیم خارق العاده است و البته نباید فراموش کرد که هر اتفاقی در فوتبال ممکن است و ما نهایت سعی مان را به کار می گیریم که امسال همین رکورد را به نام تیم مادریدی ثبت کنیم.لیونل مسی نیز بازیهای بسیار خوبی را به اجرا می گذارد و یکی از کلیدی ترین بازیکنان تیم کاتالان است.او این جایزه را به خود اختصاص داد ولی چابی و اینیستا نیز از جمله بازیکنان کلیدی بارسا بودند و شایستگی کسب این جایزه را نیز داشتند. این تیم بارسا بود که عناوین متعدد قهرمانی را کسب کرد و نه بازیکنان به صورت فردی. بارسا توانست 6 عنوان قهرمانی را کسب کند و این تیم، تیم خارق العاده ای است.»

ستاره پرتغالی ادامه داد:« هرکسی آنچه را که شایستگی اش را دارد دریافت می کند و من هم به مسی حسادت نمی کنم. حس می کنم که مسی مزد تلاشهایش را گرفت و سایر کاندیدها نیز شایستگی دریافت این جایزه را داشتند.»

رونالدو در پایان صحبتهایش رقابتهای پیش روی جام جهانی را مورد بررسی قرار داد و در این رابطه گفت:« انگلیس تیمی خارق العاده و بازیکنان فوق العاده ای را در اختیار دارد و در طول رقابتهای مرحله مقدماتی نیز اعجاز انگیز ظاهر شدند. انگلیس مربی بزرگی را برروی نیمکتش می بیند و آنها پتانسیل لازم برای موفقیت در جام جهانی را دارا هستند.برزیل و اسپانیا نیز شانس زیادی برای قهرمانی دارند. در این میان پرتغال مدعی اول قهرمانی نیست ولی ما نیز می توانیم شگفتی ساز ظاهر شویم. کسی از یونان انتظار نداشت که در رقابتهای یورو2004 شگفتی ساز شود ولی آنها تمام دنیای فوتبال را شوکه کردند. من بی صبرانه منتظر آغاز رقابتهای جام جهانی آفریقای جنوبی هستم.»

2009/12/21

nw_nk
22-12-2009, 03:54
ستاره آرژانتینی بارسلونا در نهایت توانست جایزه برترین بازیکن سال 2009 فیفا را مال خود کند.

سایت گل - لیونل مسی توانست پس از 12 ماه درخشش با پیراهن بارسلونا، جایزه برترین بازیکن سال 2009 فیفا را مال خود کند.

مسی که در سالن فیفای زوریخ به عنوان برترین بازیکن فیفا برگزیده شد، در صحبتهایی در این رابطه گفت: « اکنون در اوج موفقیت هستیم و نمی توان به موفقیتی بیش از این دست یافت.»

بدین ترتیب ستاره آرژانتینی توانست به تنها عنوان باقی مانده نیز دست یابد. این در حالی بود که آندرس اینیستا و چابی هم تیمی های بارسا نیز جزو کاندیدهای دریافت این جایزه بودند و البته کریس رونالدو و کاکا نیز دو کاندید دیگر کسب عنوان برترین بازیکن سال فیفا بودند. رونالدو، ستاره پرتغالی رئال پیش از اهدای این جایزه اعلام کرده بود که مسی به احتمال فراوان این جایزه را مال خود خواهد کرد.

سال 2009 سالی رویایی برای ستاره آرژانتینی بارسا بود که می توان او را کلیدی ترین مهره بارسا در کسب عناوین قهرمانی دانست و توانست گل برتری تیم کاتالان در دیدار فینال جام باشگاه های جهان را وارد دروازه استودیانتس نماید.

مسی عنوان برترین بازیکن یوفا، برترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا و توپ طلای سال 2009 را نیز مال خود کرده بود و با کسب عنوان برترین بازیکن سال 2009 فیفا کلکسیون عناوین فردی اش را کامل نمود.

موفقیتهای فردی و تیمی مسی در حقیقت امسال را پرافتخارترین سال فوتبال مسی رقم زد و بدین ترتیب می توان او را افتخارآفرین ترین بازیکن تاریخ دنیای فوتبال دانست.

قابل ذکر است که مارتا، جایزه برترین بازیکن زن سال 2009 را به خود اختصاص داد.

2009/12/22

nw_nk
22-12-2009, 04:00

سایت گل - مرور ریز نظرات رای دهندگان فبفا گالا 2009 نکات جالبی در خود دارد از جمله ابنکه نام لیونل مسی در بین نفرات انتخابی دبه گو مارادونا سرمربی و خاوبرماسکرانو کاپیتان تیم ملی آرژآنتین نیست!

مارادونا در نظر سنجی فیفا، به دیدیه دروگبا، وین رونی و زلاتان ابراهیموویچ رای داده است تا اثیات کند بین او و مسی چبزهایی وجود دارد که البته هنوز به زبان نیامده است.

و اما انتخابهای ماسکرانو: مایکل اسین، استیون جرارد و تبه ری آنری ... این هماهنگی بین دیه گو و کاپیتان دردانه اش، عجیب نیست؟

جالب اینکه کارلوس کرش سرمربی و سیمائو سابروسا کاپیتان پرتغال نیز به کریس رونالدو رای نداده اند ...

2009/12/22

پی نوشت: شاید قانون اجازه نمیده.

nw_nk
22-12-2009, 04:02

سایت گل - همزمان با انتخاب لیو مسی به عنوان مرد سال فبفا، سایت فیفا ریز نظر سنجی ها را منتشر کرد.

با توجه به ابنکه بهتربن بازیکن سال جهان از نظرات سرمربیان و کاپیتانهای تیمهای ملی فوتبال در سراسر دنیا انتخاب می شوند، مرور نظرات ابرانی ها جالب است. سیدافشین قطبی سرمربی تیم ملی به ترتیب به کاکا، ژاوی و مسی رای داده است و جواد نکونام کاپیتان تیم ملی به مسی ، کاکا و کریستیانو رونالدو.

قطبی علاقه خاصی به سبک بازی کاکا دارد و این مسئله در انتخاب او به چشم میآید.

2009/12/22

pandemonium
22-12-2009, 09:57

سایت گل - مرور ریز نظرات رای دهندگان فبفا گالا 2009 نکات جالبی در خود دارد از جمله ابنکه نام لیونل مسی در بین نفرات انتخابی دبه گو مارادونا سرمربی و خاوبرماسکرانو کاپیتان تیم ملی آرژآنتین نیست!

مارادونا در نظر سنجی فیفا، به دیدیه دروگبا، وین رونی و زلاتان ابراهیموویچ رای داده است تا اثیات کند بین او و مسی چبزهایی وجود دارد که البته هنوز به زبان نیامده است.

و اما انتخابهای ماسکرانو: مایکل اسین، استیون جرارد و تبه ری آنری ... این هماهنگی بین دیه گو و کاپیتان دردانه اش، عجیب نیست؟

جالب اینکه کارلوس کرش سرمربی و سیمائو سابروسا کاپیتان پرتغال نیز به کریس رونالدو رای نداده اند ...

2009/12/22

پی نوشت: شاید قانون اجازه نمیده.

یعنی همچین سایت معروفی اینقدر ناشی گری میکنه که نمیدونه قانون این اجازه رو نمیده که به بازیکن تیم خودی رای بدند ؟!!!:2:

پارسال هم مارادونا گفته بود :طبق قانون نمیتونستم به مسی رای بدم .

nw_nk
22-12-2009, 14:25
ستاره جوان باشگاه بارسلونا می خواهد جایزه اش را با تمام هم تیمی هایش در باشگاه کاتالان و تیم ملی آرژانتین تقسیم کند. مسی جوان در گفت و گویی از احساساتش پس از کسب جایزه برترین بازیکن سال فیفا گفته است که متن این گفت و گو را با هم می خوانیم:

سایت گل - در اینجا می توانید متن گفت و گوی لیونل مسی پس از دریافت جایزه برترین بازیکن سال فیفا در سال 2009 را مطالعه کنید:

* همیشه می گویند که تا سه نشه، بازی نشه.تبریک می گوئیم. پس از کسب این جایزه چه حسی داشتی؟

- حقیقتا احساس خوشبختی می کردم. بازگشت به این سالن بسیار زیبای است. من به نمایندگی از هم تیمی ها و مربیانم به اینجا آمدم.این اهمیت کار مرا به مراتب بیشتر هم می کند. حس اینکه اولین آرژانتینی ای هستم که این جایزه را کسب می کنم، مرا غرق در غرور می سازد.

* به نظر تو، چه کسی شایستگی کسب این جایزه را داشت؟

- فکر می کنم که تک تک بازیکنان بارسلونا که کاندیدای دریافت این جایزه شدند، شایستگی دریافت آن را داشتند؛ آن هم به خاطر افتخارآفرینی های فراوان تیم ما در طول رقابتهای فصل جاری

* در تمامی رقابتهایی که با بارسلونا در آن شرکت کردید به قهرمانی رسیدید و به علاوه اکثر جوایز فردی را هم به خود اختصاص دادی. سال 2009 را چطور تعبیر می کنی؟

- سال بسیار خوب و مثبتی بود.تمام عناوین گروهی ممکن را کسب کردیم و توانستم جوایز فردی متعددی را مال خود کنم. راستش را بخواهید از این بابت احساس رضایت می کنم، هر چند که می دانم که کسب این افتخارات بدون یاری هم تیمی هایم محال بود.

* لحظه خاصی را در ذهن خود داری؟

- فکر می کنم که فینال رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا مقابل منچستر برایم مهمترین لحظه بود. آن دیدار پرخاطره ترین بازی زندگی من است، به ویژه گلی که به ثمر رساندم.

* تو، چابی و اینیستا، همه کاندید دریافت عنوان برترین بازیکن سال فیفا هستید. بدین ترتیب مسئولان تیم پایه ای بارسلونا می بایست به توانایی های خود احساس غرور کنند.این طور نیست؟

- فکر می کنم حق با شماست.این را باید به منزله پاداشی برای زحمات مسئولان تیم و البته تیمهای پایه ای دانست. این بازتابی از تلاشهای آنهاست، نه فقط دوشنبه شب، بلکه تمام درخششهای تیم یک بارسلونا را می بایست مدیون زحمات مسئولان تیمهای پایه ای بود. درخشش بارسلونا در طول سال 2009 امری بی نظیر بود.

* به عنوان یک فوتبالیست می توانی این روزها را روزهای اوج فوتبالت بدانی؟

- واقعیت این است که سال فوق العاده ای برایم بود. این شانس را داشتم که تمام عناوین مهم و ارزشمند را همراه با تیم باشگاهی و به علاوه به صورت فردی کسب کنم ولی به همین رضایت نخواهم داد.من هنوز بسیار جوان هستم و سالهای زیادی را پیش روی خود می بینم. به عنوان یک فوتبالیست به تلاشم برای رشد و پیشرفت ادامه خواهم داد و این همان چیزی است که می خواهم.

2009/12/22

nw_nk
22-12-2009, 14:28
ستاره آرژانتینی بارسلونا هرگز سال 2009 را فراموش نخواهد کرد. علاوه بر کسب 6 عنوان قهرمانی همراه با هم تیمی هایش با پیراهن بارسلونا، مسی توانست تمام جوایز فردی را نیز به خود اختصاص دهد که اکنون تعداد آنها به 12 جایزه رسیده است.

سایت گل - اولین جایزه ای که مسی در سال 2009 دریافت نمود، جایزه "افسانه مارکا" بود که این ستاره در بارسلونا آن را دریافت نمود. پس از آن نوبت به جایزه خبرگزاری EFE رسید که به بهترین بازیکن ایبروآمریکایی حاضر در لالیگا می رسید که مسی توانست در روز بیست و نهم ماه می این جایزه را مال خود کند.

روز نهم جولای، روز دریافت جایزه آلفردو دی استفانو بود که از سوی مسئولان روزنامه مارکا به بهترین بازیکن حاضر در رقابتهای دسته اول لالیگا اختصاص می یافت و مسی توانست این جایزه را نیز مال خود کند.

موناکو - روز بیست و هفتم آگوست - سالن یوفا: لیونل مسی به عنوان برترین مهاجم رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا در فصل 9-2008 برگزیده شد و به علاوه عنوان برترین بازیکن این رقابتها را نیز مال خود کرد. این ستاره آرژانتینی به علاوه توانست جایزه زننده بهترین گل این رقابتها را نیز مال خود کند.

چند ماهی گذشت و در بیست و ششم اکتبر بود که در شهر مادرید و در سالن لیگ فوتبال حرفه ای، مسی به عنوان برترین مهاجم لالیگا در فصل 9-2008 انتخاب شد و به علاوه عنوان بهترین بازیکن این رقابتها را نیزبه خود اختصاص داد.

روز شانزدهم نوامبر، اونزه د اورو (بهترین بازیکن اروپایی سال) از آن مسی شد و روز پنجم دسامبر بود که ستاره آرژانتینی باشگاه کاتالان به عنوان برنده جایزه توپ طلای مجله فرانس فوتبال شناخته شد.

البته این پایان بخش عناوین فردی ستاره آرژانتینی نبود. دو هفته پس از آن و در فینال رقابتهای جام باشگاه های جهان، مسی به عنوان برترین بازیکن این رقابتها معرفی گردید و در نهایت توانست با کسب جایزه برترین بازیکن سال فیفا، تعداد عناوین فردی اش در سال 2009 را به 12 عنوان برساند و علاوه بر افتخار آفرینی های متعددی که همراه با هم تیمی هایش داشت، توانست رکورد بی نظیری را در زمینه فردی نیز به نام خود ثبت کند.

2009/12/22

nw_nk
22-12-2009, 19:34
طبق گزارش منتشره در اسکای سپورتس، مشخص شد که جان تری کاپیتان تیم ملی انگلستان در مراسم برترین بازیکن سال فیفا به چه بازیکنی رای داده است.

سایت گل - دوشنبه شب مراسم اهدای جایزه برترین بازیکن سال 2009 فیفا در زوریخ برگزار شد و لیونل مسی، این جایزه را به خود اختصاص داد ولی نظر جان تری، نظری کاملا متفاوت با انتخاب اکثریت بود.

مدافع باتجربه چلسی به دو نفر از هم تیمی هایش رای داد و نام دیدیه دروگبا و میشائیل بالاک را در پستهای مربوطه نوشته و البته به آندرس اینیستا نیز در جایگاه سوم رای داد.

مسئولان فیفا از شرکت کنندگان در این رای گیری خواسته بودند تا رفتار بازیکن در زمین مسابقه، بازی جوانمردانه و توانایی های تکنیکی بازیکنان شرکت کننده را در نظر بگیرند و به همین دلیل هم بود که کاپیتان سه شیرها تصمیم گرفت تا به دو هم تیمی حرفه ای خودش که بیش از سایرین از خصوصیات اخلاقی آنها شناخت دارد رای بدهد.

فابیو کاپلو، سرمربی تیم ملی انگلستان نیز به لیونل مسی، فرناندو تورس و جیانلوئیجی بوفون رای داد.

2009/12/22

pandemonium
22-12-2009, 22:30
مدافع باتجربه چلسی به دو نفر از هم تیمی هایش رای داد و نام دیدیه دروگبا و میشائیل بالاک را در پستهای مربوطه نوشته و البته به آندرس اینیستا نیز در جایگاه سوم رای داد.

یعنی به بازیکن های تیم یا کشور خودی میشده رای داد؟

پس چرا پارسال مارادونا دلیل رای ندادنش به مسی رو اجازه ندادن قانون گفته بود ؟!!

خالی بسته بود؟!

nw_nk
23-12-2009, 12:31
FIFA World Player of the Year
2009

en.wikipedia.org

کاکای سال اخیر در 5 تای برتر قرار میگیره؟

یعنی به بازیکن های تیم یا کشور خودی میشده رای داد؟

پس چرا پارسال مارادونا دلیل رای ندادنش به مسی رو اجازه ندادن قانون گفته بود ؟!!

خالی بسته بود؟!

فکر کنم کاپیتان و سرمربی تیم ملی به بازیکنی که در همون تیم ملی هست نمیتونن رای بدن. خوب تری که میتونه به دروگبا رای بده و کادر آرژانتین و پرتغال نمی تونن به مسی و رونالدو رای بدن. نگفتم هموطن چون پیچیده میشه.

nw_nk
30-12-2009, 13:15
مسي و فابرگاس در سال 2003 در تيم جوانان بارسلونا با يكديگر همبازي بودند.

سايت گل ـ سسك فابرگاس هافبك مياني آرسنال گفته است ليونرمسي به خاطر موفقيت‌هاي تيمي و فردي كه در بارسلونا به دست آورده شايسته‌ترين بازيكن براي دريافت عنوان بهترين بازيكن سال بوده است.
اين بازيكن ريزنقش آرژانتيني با ارزش‌ترين جوايزي را كه يك فوتباليست مي‌توانست به دست آورده و نقشي انكار ناپذير در موفقيت بارسلونا بازي كرده است.

فابرگاس اعتقاد دارد بازيكن هم‌تيمي سابقش سالي فوق‌العاده را پشت سر گذاشته است. او مي‌گويد: «مي‌خواهم به دوستم ليونر مسي به خاطر اينكه از طرف فيفا به عنوان بهترين بازيكن سال انتخاب شد تبريك بگويم.»
او ادامه مي‌دهد: «من اعتقاد دارم او تنها بازيكن در تاريخ است كه توانسته به تمام موفقيت‌هاي ممكن در طول يكسال دست پيدا كند. او در 4 فينال مختلف براي بارسلون بازي كرده كه آخرين آنها بردن جام باشگاه‌هاي جهان در استوديانتس است.»

مسي و فابرگاس در سال 2003 در تيم جوانان بارسلونا با يكديگر همبازي بودند.

2009/12/30