PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : (: *مقایسه سطح دانشگاه ها * :)

jooya
24-08-2007, 20:30
سلام دوستان

نمیدونم دقیقآ همچین تاپیکی هست یا نه ولی هدفم از این تاپیک فقط این نیست که صرفآ یه اسم بگین ، این تاپیک رو زدم تا دوستان دانشجو علاوه بر ذکز نام دانشگاشون مختصر توضیحی هم راجع به رشته و خود دانشگاه و مزایا و معایب دانشگاشون بدن ، حتی اگه در مورداون شهر هم بگن که دیگه عالیه .

در مورد همه چیز دانشگه میتونید بگین ، رشته ، استاد ، امکانات ، دانشجوهاش ، حتی غذاش و کلا راجع تمام مسائل مربوط به دانشگاه .

این طوری علاوه بر آشنایی با دانشگاه های مختلف از تجربیات هم دیگر هم می تونیم استفاده کنیم تا دوستانی که تازه میخوتن برن دانشگاه با چشم بازتری و فقط صرفآ با توجه به اسم و رسم دانشگاه اونجا رو انتخاب نکنن .

با تشکر :11:

##########################

خوب همونطور که گفتم آماده کردم :

اگه یه کمی مطالب پریشونه شرمنده

دانشگاه زنجان :

دانشگاه زنجان ، کیلومتر 6 جاده تبریز واقع شده .خیلی بزرگه البته از نظر مساحت و نه وسعت ساختمون هاش . دانشگاه زنجان 4 تا دانشکده داره :

1- فنی و مهندسی
2- علوم
3- کشاورزی
4- انسانی

ساختمون فنی و مهندسی با علوم تقریبآ یه چیز متقارن هست و چسبیده بهم . اما کشاورزی کلا جداست و نزدیک درب وردی دانشگاست . ساختومن قدیمی انسانی هم قبلا نزدیک کشاورزی بود ولی الان ساختمون جدیشون رو کنار ساختومن فنی زدن کلاسهاشون توی هر دو دانشکده قدیمی و جدید تشکیل میشه .

همونطور که گفتم من وردی 82 رشته مکانیک گرایش سیالات هستم . ما ورودی دوم رشتمون بودیم .

واسه همین اوایل از بابت وجود استاد هم مشکل داشتیم (الانم داریم). رشته مون سال 81 اولین وردیشو در کارشناسی گرفت .قبلش هم کاردانی ساخت و تولید داشت . در سال 84 هم گرایش جامدات و شبانه حرارت و سیالت
هم بهش اضافه شد . ارشد هم فعلا نداره هیچ کدوم از گرایش ها ولی میگفتم مثل اینکه امثال از مهر قرار بیارن نمیدونم .

کلا از نظر اساتید باید بگم زیاد قوی نیست و هیت علمیش هم چون تعداد استاداش کم بود هر کی میومد میرفت توی هیت علمی . الان بهتر شده ولی بازم چندان تعریفی نیستش .

آخه با اینکه گرایش ما سیالات هست ، 3 تا دکتری که داتشیم هر 3 جامدات بودن اصلا نمیدونم فلسفه اینکه سیالات اوردن چی بود .

از نکالت جالب گروه هم اینه که هر سال مدیر گروه عوض میشه . هیچ خاصیتی هم نداره .

خیلی از درس ها رو از استاد ها واسه بار اولشون بود که تدریس میکردن ، خوب نتیجه اش هم معلوم میشه . بعضی وقتا هم برای بعضی درس ها استاد مدعو داشتیم که اونا هم چیز خاصی نبودن اکثر یا دانشجویی فوق بودن یا از کسایی بودن که اصلا آموزش واسشون مهم نبود .

فعلا اینا رو در مورد پاموزش مکانیکش داشته باشین .

در مورد خود دانشگاه هم سال ورودی ما که خود مزخرف بود امکانات در حد صفر بود .

سایت کامپیوتر :

سایت کامپوتر عمومی دانشکده فنی(سال ورود ما) کلا 2 تا کامپیوتر متصل به اینتزنت داشت ، که اونا هم Dail Up بود می دونم باور کردنش سخته ولی خوب . الان بهتر شده نسبت به چهار سال پیش . کلا فکر کنم یه چیزی حدود 30 تا کامپیوتر( فکر کنم 7 تا 2.4 پنتویم 4 باشه ، 3 تا 3.0 دوال کور و بفیه هم یا سلرون و یا ای ام دی (AMD) برای دانشکده مهندسی وجود داره که الان همشون متصل به اینترنت هستند ولی با اکانت دانشجویی میتونید وارد بشد که پهنایی باندی که بتون اختصاص داده میشه 80Kbps هست که یعنی ماکس سرعت دانلودتون در بهترین شرایط 10KBps هست ( واقعا برای یه دانشگاه شرم آوره ) که البته اونم محدودیت داره برای هر دانشجو روزی 1 ساعت و نیم بیشتر نیست . خوب این از وضعیت فعلی سایت دانشکده مهندسیش البته در مورد اینترت در همه دانشکده ا همینه و این برای کارشناسی هاست وگرنه واسه کاردانی اوضاع بدتره .

کتابخانه :

کتابخونه دانشکده فنیش بد نیست ، کلا مخرن و سالن مطالعه اش دراری یک ساختمون هست که با همون قفسه ها از هم جدا شدن که میزو صندلیش هم فکر کنم واسه 60-50 نفر کافی باشه و مختلط هم هست .
کتابهاشم بد نیست ولی قدیمیه و کلا هم یه سری چیزهای روتین رو داره که همیشه مورد استفاده دانشجوهاست ، اگه کتابهای خاصی بخوای که استاد خاصی معرفی کنه توش پیدا نمیشه . و قوانین کتابخونه اش هم جدی گرفته نمیشه و معمولا با یه جریمه جزی تاخیرها رو می بخشن (اون رو هم میشه پیچوند ) . واسه همین میتونی یه کتاب رو اول ترم بگیری و تا آخر ترم داشته باشی . قاونآ 2 تا بیشتر نمیشه با یک کارت گرفت ولی تا 4 تا جا داره .

در مورد سالن مطالعهاش هم یه ساختمون کلا مجزا هم دانشگاه داره که برای تمام رشته هاست چند ترمی هست که باز شده براین یکی واقعا فوق العادست . فکر کنم راحت بشه 500 نفر توش درس بخونن ( شابد نسبت به دانشگاههای دیگه خیلی خفن نباشه ولی واسه زنجان خیلیه) آخه اون کتابخونه و سالن مطاله دانشکده فنی ساعت 1-12 که واسه ناهار میبنده و ساعت 5/3 هم که کلا می بنده واسه همین قبل از اون ساختمون عمومی ( که بهش میگن مرکز رشد ) بعد از ساعت 5/3 توی دانشکده هیچ جایی واسه مطالعه نبود مگر کلاس خالی که اگه میتونستی پیدا کنی . ( از افتخارات دیگه دانشگامون بود)

بوفه :

برعکس بقیه موارد این یکی باید به نظرم تک باشه ، خدایش بوفه دانشگاه زنجان یه چیز دیگست (نسبت به چیزای دیگه ای که دیدم میگم ) هم خیلی بزرگه و از نظر سرویس دهی هم واقعا عالیه البته بود الان مسئولش عوض شده ولی در کل خیلی جای دنجی هست واسه وقتی که الاف هستی یا کلاس هاتون رو میپیچونی . توش سیگار کشیدن هم بعضی مواقع آزاده و بعضی مواقع نه . با دوست دخترت هم میتونید با هم بشینید گیر نمیدن ولی دیگه پارتی نباید بگیرین .

کلا البته دختر و پسر جدان و پسر الان دیگه (قبلا میشد) نمیتون برن قسمت دخترا بشینن ولی دخترا مشکلی ندارن و میتونن بیان .

رفت و آمد به دانشگاه:

واسه رفت و آمد هم باید به میدون یکی مونده به آخر شهر از اونجا هر یک ربع چند تا سرویس هستند که مدام توی مسیر دانشگاه رفت و آمد می کنن البته رایگان هستند . کلا هم فکر کنم دانشگاه -12-10 تا سرویس داره که بعضی هاشون فقط داخل دانشگاه فعالند . ولی کلا خیلی شلوغه ، توی این چند ساله با اضافه شدن دانشجوها تعداد اتوبس هاش ثابت مونده .
البته توی یه ساعتهای خاص خیلی شلوغه این اتوبوسها یه چیزی توی مایه های متروی تهران هست .

البته صبحها از جلوی هر خوابگاه سرویس به مقصد دانشگاه هست ولی بری باقی ساعتها باید به همون میدون (استقلال) که زنجانیها بهش میگین بلوار پایین (آشاغا بولوار) .

درباره شهر زنجان :

یکمی هم درباره خود شهر زنجان بگم و نحوه رفت و آمد به شهر از تهران و کرج ... از جنوب و تبریز و اورمیه .. از شمال

رفت و آمد بین شهری

کلا رفت و آمد شهری زنجان چون بین تبریز و تهران هست خوش مسیره . برای سمت تهران که همیشه قطار هست و از این بایت یک مزیت خیلی خوب واسش به حساب مس یاد قطارها از صبح ساعت 6 هست تا 12 شب ،در کل فکر کنم روزانه 7-6 تا قطار به سمت تهران داره که بیلیط هاشم واقعآ قیمتش مناسب هست و از 1300 تومن تا 3400 هست که بسته به قطارش فرق می کنه .

جاده هم هست که میتونید با ماشین شخصی( قبل از سهمیه بندی) و یا با اتوبوس و یا ماشیهای خطی به راحتی برید و بیان که اونم تقریبآ هر ساعتی بخوایین برین ماشین هست به غیر از مناسبتها که واقعا مصیبت میشه . هم اوتوبان داره و هم جاده قدیم .

برای سمت تبریز هم روزی 2 یا 3 تا قطار داره دقیقآ مطمئن نیستم ، سبز و 4 تخته و درجه 2 ، که 6 تخته است . الیته بلیط این مسیر مثل مسیر تهران نیست و باید حداقل 1 هفته جلوتر بلیط تهیه کنید . با اتوبوس هم میتونید بین راهی سوار شین ولی الان دیگه مثل سابق نیست آخه اتوبان تهران تبریز تقریبآ تموم شده و اکثر اتوبوس ها از اوتوبان میرن ولی اگه جا داشته باشن داخل شهر هم میان . بیلیتش هم بین 1500 تا 3000 تومن بستگی به اتوبوسش فرق داره .

خوده راه آهن هم مثل بعضی از شهرها جایی پرتی نیست که نشه جایی رفت . چند تا از خوابگاهای پسرا دقیقآ روبروی راه آهن هستند که اگه اونجا بیافتن هم یه مزیت هست . (من اونجا بود)

تاکسی و اتوبوس:

کرایه داخل شهری تاکسی هم در زنجان برای هر مسیر در طول روز 50 تومن هست و برای شب (10 به بعد) 60 تومن میشه ( سال82 هر مسیر 30 تومن بود ) .

اتوبوس هاش خیلی باحالن اکثرآ دو بیلیته هستن (یه سری هاشون هم تک بیلیته ان ) و هر بیلیت 20 تومن .

چیزی خیلی جالبی که توی زنجان هست قیمت آزانس است که پایینه کلا برای داخل شهری در طول روز 700 تومن و شب 800 تومن هست . فقط کافیه شماره 133 رو بگیرین . که مال تاکسی رانیه .

شهر زنجان با توجه به موقعیتی که داشته از نظر شهری پیشرفت خاصی نداشته و کوچیک است . از نظری شهریت هم تقریبآ یه شهر سنتی هست (البته مثل یزد و ... نیست ) ولی به علت کثرت دانشجوهاش ( آزاد ، سراسری و پزشکی و ..) وقتی میره بیرون زیاد دلت نمیگیره . الیته این بیشتر موقع ای است که هوا خوبه .

توی زمستون خیلی دلگیر میشه شهر بعد از غروب خورشید انگار گرد مرده پاشیدن توی شهر سگ توی خیابوناش پرسه نمیزنه . فقط کافی نتهاش بازن ، یادمه یه شب تا ساعت 3 بعد از نیمه شب با یکی از دوستام توی کافی نت بودیم طرف آخرش گفت ما فردا هم قراره باز کنیم .

جایی خاصی توی شهر واسه گشتن نداره ، یه شهر بازی داره که زمستون کلا تعطیله و تابستون هم که به شما ربطی نداره . خیابون اصلی که معمولا دانشجوها و خود زنجانی ها میان اونجا سعدی هستش البته سعدی وسط .
چندتا خیابون دیگه هم داره ولی این از بقیه بهتره . البته یکی هم هست که دانشگاه آزاد توشه که اعتمادیه هست و بیشتر با ماشین میان واسه دختر بازی .

تا دلتون بخواد توی این شهر کافی نت هستش قیمتاشم به نظر من که مفته از 300 تومن هست تا 600 بسته به کیفیت فرق میکنه . سها و آفتاب و مهتاب از بقیه بهترن

کافی شاپ و رستوران ها :

غذاخوری و رستوران هم زیاد داره ولی چون بیشترشون از این خانودگی هاست (بیشتر مردم زنجان حال میکنن وسط هفته با خانواده ناهار برن این جور جاها) خودم خیلی کم میرم واسه دانشجو زیاد حال نمیده .

اما کافی شاپ و پیتزا فروشی اش بد نیستن اما هیچ کدوم دنج نیست . پیتزا تک و ژاسمن خوبن و چند تا دیگه که الان اسماش یادم نیست .

چند تا هم کاروانسرا داره که یکیش همون روبروی راه آهن کنار خوابگاه پسراست که یکی از آثار باستانی شهر هم به حساب می یاد . غذاهاش هم خوبه و نون هم خودشون درست میکنن، دیزیش به نظرم من واقعا معرکه است .

یکی دیگه هم هست که اسمش حاج داداشه که اونم خوبه ولی جاش یه نموره ناجوره و توی بازار قدیم زنجانه .

سفره خانه :

من خودم این ها رو خیلی دوست دارم . چند تا سفره خونه داره که هم وقتی حوصلتون سر میره میتونید برید اونجا و هم واسه ناهار یا شام جاههای دنجی هستن و مشتریهاشون اکثرآ دانشجوئن . که دوتا از خوباش

سفره خونه پرنیان که نزدیک دانشگاه آزاد هست البته مجرد راه نمیدن ( منظور اینکه حتما باید با دوست دخترتون باشید )

سفره خونه مهدی که توی میدان آزادی (بلوار بالا( یوخاری بلوار)) هستش .

نمایندگی های هایدا و هیوا و ایس پک هم داره . ولی هایداش الان دیگه خوب نیست .

خوب اینم از دانشگاه و شهر زنجان .

دوستان اگه کسی سوالی چیزی در مورد دانشگاه و یا شهر زنجان داره بیرسه به همین پست اضافه میکنم . تا کلا یه چیز مفیدی باشه تا همه دوستان بتونن استفاده کنن . سعی می کنم یه سری بروشور هم در مورد شهر و دانشگاه هست که اطلاعت اونا رو هم اینجا بزارم (البته اگه پیدا کردمشون )

از بقیه دوستان هم ممنون میشم شهر و دانشگاه محل تحصیلشون رو معرفی کنند و اطلاعاتی در مورد اون بدن .

hooo_i
24-08-2007, 20:43
به! خب خودت اول شروع میکردی دیگه!

jooya
24-08-2007, 20:50
دارم آماده می کنم آخه من 4 سال دانشگام خیلی مطالب زیاد ، البته سعی می کنم بخش بخش بزارم .

فعلا اینو بگم که من دانشگاه رنجانم و مکانیم (سیالت) می خونم .

hooo_i
24-08-2007, 20:52
منتظریــــــــــــــــــم ... D:

mehdi_vsgh
24-08-2007, 21:20
من رشتم مهندسی صنایع داشنگاه ازاد کرج درس میخوانم

ترم 7 هستم (فکر کنم 9 ترمه هم بشم!!) :دی

وضعیت غذا که افتضاحه....
استادای کرج کلا سخت گیر هستن

دیگه چی بگم؟

robert
24-08-2007, 22:50
دانشگاه آزاد تهران جنوب
دانشکده فنی !!:20:

lvl@ster
24-08-2007, 23:03
دانشگاه غیر انتفاعی علم وفن

در ارومیه

ترم اخر 4 هستم

کاردانی

همه چیز دانشگاه ما عالی هست

حرف نداره

یادم رفته رشته کامپیوتر ( نرم افزار )

*Necromancer
24-08-2007, 23:06
من دانشگاه تهران!!!

a3m00n
25-08-2007, 01:08
من میرم دانشگاه شهید بهشتی تهران اما زیاد راضی نیستم چون از شهرم دور شدم

jooya
25-08-2007, 01:35
همونطور که گفته بودم دوستان آماده کردم ، توی پست اول هستش .

ممنون میشم اگه شما دوستان هم کمی وقت بزارین تا یه تاپیک باحال و در عین حال مفید واسه خودمون و دوستانمون درست کنیم .

shahi-007
25-08-2007, 01:43
امیرکبیر یا همون پلی تکنیک
درباره دانشگاهم بهتره نظری ندم چون دوباره داغ می شم ممکنه به همه فحش بدم!! و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif بشم.

hooo_i
25-08-2007, 10:14
منم میرم دانشگاه تهران. معماری!
دوستان رشته هاشون رو هم بگن!

jooya
25-08-2007, 18:20
نمیدونم واسه چی از این تاپیک استقبال نشد . به هر حال میتونست یه تاپیک واقعا مفیدی باشه .

از دوستان ممنون میشم واسه پرباری این تاپیک توی امضاشون لینکش رو قرار بدن .

LeBron
25-08-2007, 19:49
یه سوال از کسایی که امیرکبیر میرن: جو دانشگاه چه جوریه
این سوالو از دانشگاه تهرانی ها هم دارم..

meisam317
25-08-2007, 20:11
منم دانشگاه ازاد تبریز

meisam317
25-08-2007, 20:13
دانشگاه غیر انتفاعی علم وفن

در ارومیه

ترم اخر 4 هستم

کاردانی

همه چیز دانشگاه ما عالی هست

حرف نداره

یادم رفته رشته کامپیوتر ( نرم افزار )
__________________________________________________ _____________-
سلام
اگه یه کمی درباره امکانات اساتید و .... دانشگاه غیر انتفاعی علم وفن ارومیه تو ضیح بدی ممنون میشم .

sina_f
25-08-2007, 20:23
دانشگاه آزاد نجف آباد
به جز خوابگاه غدا استاد عمومي
همه چيش خوبه!!

newmusic
25-08-2007, 20:53
من انتخاب كردم دانشگاه آزاد رودهن (واي)
ايشااله كه قبول مي شم.

ولي عجب دانشگوهيه

afsoongar_ghadiri
25-08-2007, 20:56
من دانشگاه آزاد واحد ساری میرم
رشته من کامپیوتر هست
همه چیزش خوبه بجز راه دور دانشگاه

Sharingan
25-08-2007, 20:57
قبرستاني به نام Iut. اونايي كه مي دونن كجاست كه مي دونن ولي اونايي كه نمي دونن، همون بهتر كه نمي دونن...
رشته ام هم مكانيك، ساخت و توليد.

shahi-007
25-08-2007, 20:58

من امیرکبیرم فعلا که دانشگاه شروع نشده که خبری باشه ولی 3 نفر هنوز زندانند.دانشگاهم شده عین پادگان دم در ورودی 200 نفر ازت کارت می خواند اون روزهایی هم که دانشگاه فعال بود (قبل از تابستون) این انتظامات و حراست توی سطح دانشگاه پخش بودند.
بی شوخی می گم مدیری بی عرضه تر از رهایی ندیدم.ریس دانشگاهی که از ترس روبه رو شدن با دانشجوها از پنجره طبقه دوم فرار کنه واقعا جای خجالت داره!!

rshr
25-08-2007, 21:01
من مکانیک شریف میخونم
به جز برق (که واقعا همه خرخونن:13: و فاجعس) بقیه رشته هاش خوبه:8:(معدل قابل قبول تو برق 19 هه:18:)

غذاش داغونه:41:
محیط بدی هم نداره (از پلی تکنیک بهتره:46:)

nader2
25-08-2007, 21:50
من دانشكده شمسي پور توي خيابان برزيل ميرم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اول اين كه فقط پسرونست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (به قول يكي از دوستام مردا با پسرا قاطين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!!)يعني دختر هم داره ولي تعدادشون از استادا كمتره!!!!(دانشجوي پسر 2000 استاد 80 دانشجوي دختر 40 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تا)كه معمولا به ما محل نميزارن چون براي كارشناسي ميان!!!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حراست مراست نداره!!!!!!!!!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سايتش 20 تا كامپيوتر داره.اينترنتش پوليه!!!!!!(25 ساعت هزار تومن)با سرعت دانلود10 كيلو بايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يه بوفه 20 متري داره كه هيچي توش پيدا نميشه
تشكيل شده از 4 طبقه كه رشته هاي الكترونيك و حسابداري و كامپيوتر هر كدوم تو يه طبقه هستن
بقل دانشگاه يه پارك داره(همون پاركي كه هيچكس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رپر معروف پاتوقشه)كه بعد ناهار با بچه ها ميريم اونجا
غذاش خوب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ه.استاداش خوبن.امكاناتش كمه!!!!!
از وام هم كه خبري نيست(براي روزانه 50 هزار تومن براي شبانه150 هزارتومن) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رفت و امدشم كه هلوووه 1 ساعت تو راهيم!!!!!!

robert
25-08-2007, 22:32
قبرستاني به نام Iut. اونايي كه مي دونن كجاست كه مي دونن ولي اونايي كه نمي دونن، همون بهتر كه نمي دونن...
رشته ام هم مكانيك، ساخت و توليد.

منظورت صنعتی اصفهان هست دیگه ؟؟؟ :21::27: درسته ؟؟؟
دانشگاه خوبی باید باشه !!!

amiroo88
25-08-2007, 23:36
سلام
من دانشگاه ازاد اسلامی واحد اسلام شهر
در ضمن رشتتم هم الکترونیک هست

amin123
25-08-2007, 23:50
دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان-اصفهان

اصلا خوب نیست.بسیار سخت گیر هستند........

غذاش بدی نیست

مهندسی کامپیوتر میخونم....

jooya
26-08-2007, 02:01
من مکانیک شریف میخونم
به جز برق (که واقعا همه خرخونن:13: و فاجعس) بقیه رشته هاش خوبه:8:(معدل قابل قبول تو برق 19 هه:18:)

یکی از دوستام اونجا مکانیک میخونه ، فکر کنم بشناسیش منصوری ، وردی 83 ، آخه یه نموره زیاد آفتاب گرفته بیش از حد برنزه شده ! :31:

من شنیدم سرعت اینترنت اونجا فوق العادست میگن سرعت تا 2MB در ثانیه هم میرسه راسته ؟ البته یکی دیگه از دوستام میگفت بستگی به دانشکده اش داره .

من دانشكده شمسي پور توي خيابان برزيل ميرم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اول اين كه فقط پسرونست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (به قول يكي از دوستام مردا با پسرا قاطين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!!)يعني دختر هم داره ولي تعدادشون از استادا كمتره!!!!(دانشجوي پسر 2000 استاد 80 دانشجوي دختر 40 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تا)كه معمولا به ما محل نميزارن چون براي كارشناسي ميان!!!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حراست مراست نداره!!!!!!!!!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سايتش 20 تا كامپيوتر داره.اينترنتش پوليه!!!!!!(25 ساعت هزار تومن)با سرعت دانلود10 كيلو بايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يه بوفه 20 متري داره كه هيچي توش پيدا نميشه
تشكيل شده از 4 طبقه كه رشته هاي الكترونيك و حسابداري و كامپيوتر هر كدوم تو يه طبقه هستن
بقل دانشگاه يه پارك داره(همون پاركي كه هيچكس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رپر معروف پاتوقشه)كه بعد ناهار با بچه ها ميريم اونجا
غذاش خوب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ه.استاداش خوبن.امكاناتش كمه!!!!!
از وام هم كه خبري نيست(براي روزانه 50 هزار تومن براي شبانه150 هزارتومن) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رفت و امدشم كه هلوووه 1 ساعت تو راهيم!!!!!!

ای ول نادر جان حال کردم :10:

دوستان معرفی یعنی این (البته اگه خو دم رو فاکتور بگیرین دی :)

rshr
26-08-2007, 10:43
یکی از دوستام اونجا مکانیک میخونه ، فکر کنم بشناسیش منصوری ، وردی 83 ، آخه یه نموره زیاد آفتاب گرفته بیش از حد برنزه شده ! :31:

من شنیدم سرعت اینترنت اونجا فوق العادست میگن سرعت تا 2MB در ثانیه هم میرسه راسته ؟ البته یکی دیگه از دوستام میگفت بستگی به دانشکده اش داره .

من ورودی 85 ام
سرعت اینترنت هم کاملا به دانشکده ربط داره( کامپیوتر= 1mb/s مکانیک=؟؟؟ ترم پیش دو هفته اینترنت نداشت:41:)

Hot_birds
26-08-2007, 11:12
سلام
اي ول به شريفي ها (صنعتي شريف)
من كه هنوز سوم دبيرستانم
ولي مي خوام برم برق شريف
از اونجايي عربي من فوق العاده خوبه (شوخي) خيلي به كنكور اميدوارم
پس براي همين دارم براي المپياد مي خونم تا شايد طلا شم و بعدش برم برق شريف
امسال هم دو تا از دوستام كه طلا دارن مي رن برق شريف
اسماشون هم:
نبي تباري و شفيع نيا
به ترتيب:
طلاي شيمي و طلاي رياضي 85

alireza_monfared
26-08-2007, 12:11
من مکانیک شریف میخونم

چرا اين طوري فكر ميكنيد دوست عزيز؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما كه به قول خودتون تجربه تون تو دانشگاه فقط 1 سال هست ، به نظر مي رسه بيشتر به شايعات توجه فرمودين تا حقايق!!

جهت اطلاع دوستانم بايست بگم كه دانشكده برق شريف حدود 500 دانشجو (بلكه بيشتر) در مقطع كارشناسي داره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و به عنوان مثال در 140 نفري كه 83اي هستن ، حدود 15 نفر معدلشون بالاي 19 ئه...........

بالارفتن معدل هم با خرخوني correlation بالايي نداره ،..........

اگه كسي بخواد معدلش رو بكشه بالا كافيه اول در انتخاب اساتيد دقت كنه (كه خودش به شانس در تعيين نوبت اتنخاب واحد مربوطه!)

و ثانيا با تكنيك هاي نمره گرفتن آشنا باشه.......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين دقيقا فرمول موفقيت معدل هاي بالاي برقه!!

...........واتفاقا برخلاف تصور برخي دوستان كه جماعت برقي رو عده اي خرخون كه به جز درس هيچي حاليشون نيست به حساب ميارن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بايد بگم خيلي چيزهاي ديگه حاليشونه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و اتفاقا در دانشكده به جز عده معدودي ، باقي بچه ها روابط بسيار خوبي دارن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وهيچ فاجعه اي در كارنيست........

(اين تجربه سه سال حضور من تو اين دانشكده هست........و هر ادعايي هم كه در مورد فاجعه بودن برق دارين جوابي براش دارم!!

اتفاقا تجربه بنده به عنوان حل تمرين درس مباني برق 2 گواه اينه كه دانشجوهاي برخي دانشكده هاي ديگه

خيلي بيشتر براشون نمره مهمه و تاسف آوره كه براي 4 نمره حل تمرين و.....چه كارها كه نمي كردند!!!)

سلام
من كه هنوز سوم دبيرستانم
ولي مي خوام برم برق شريف
امسال هم دو تا از دوستام كه طلا دارن مي رن برق شريف
اسماشون هم:
نبي تباري و شفيع نيا
به ترتيب:
طلاي شيمي و طلاي رياضي 85

براي شما دوست عزيز هم آرزوي موفقيت دارم ،

ومطمئنا با اين تلاشي كه نشون ميدين حتي اگه از مسير المپياد هم خداي نكرده موفق نشين..........

حتما از مسير كنكور موفق ميشين!

البته اميدوارم انتخاب شما از برق ، براساس علاقه تون باشه و نه فقط روي بورس بودن اين رشته و دانشگاه.......

چون اين تنها آفت مهم بچه هاي برقيه!!

براي دوستانتون هم آرزوي موفقيت دارم و مطمئنم روزهاي خوبي رو در دانشكده خواهند داشت..........

----------------------------------------------------

چند نكته متفرقه:

1) وضعيت غذا:

بسيار بد!!بارها اين شرايط مورد اعتراض دانشجويان بوده و مشهورترينش دو سال پيش بود كه

در اعتراض به كيفيت افتضاح خورش كرفس ، بچه ها ظرف هاي غذا رو از در سلف تا در بهداري چيدن!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از اون به بعد ديگه هرگز خورش كرفس ندادن............ولي كيفيت غذا باز هم بهتر نشد!!

2) بوفه :

چيزي بد تر از سلف!!!!!

قيمت هاي ناعادلانه و كيفيت افتضاح!!!

هرچند وقت يه بار به علت تغيير پيمانكار تعطيله و ميانگين زمان هاي تعطيليش بيش از زمان هاي باز بودنشه!!!

و به حدي فاجعه آور بوده كه دانشجوها به بقالي موجود در تعاوني كاركنان دانشگاه روي آوردن براي تامين مايتاج خوراكي!!!!

3) سايت كامپيوتر :

سرعت نامي اينترنت دانشگاه ، براساس ادعاي مركز محاسبات 100 مگابيت بر ثانيه باسيتي باشه...........

اما دست هاي پشت پرده(!!!) باعث شده اين عدد چيزي حدود 100 كيلوبيت برثانيه(!!!!!) بشه(يعني فقط حدود 2 برابر دايال آپ)

و معمولا در هيچ كدوم دانشكده ها سرعت فرق زيادي نداره ، ولي در برخي برهه هاي زماني سرعت بهتر ميشه.......

امكان استفاده از شبكه اينترنت دانشگاه براي لپ تاپ شخصي در برخي دانشكده ها فراهمه و در برخي مثل برق ممنوعه!!!!!!!!

و اينترنت wireless هم در برخي نواحي دانشگاه موجوده!!!!!!!

4) ساختمان و محيط دانشگاه :

بسياري از ساختمان هاي دانشگاه زمان شاه ساخته شدن.............

تعدادي هم جيديد ترن..........

از اين ميان ميشه به ساختمان 6 طبقه جديد دانشكده برق و ساختمان در دست احداث دانشكده مهندسي شيمي و نفت اشاره كرد!

محيط دانشگاه متاسفانه بسيار كوچكتر از استاندارد هاي بين المللي هست...........

كيفيت كلاس ها (از بعد محيط ) با بازسازي هايي كه اخيرا در چند تا از ساختمان هاي اصلي دانشگاه صورت گرفته

به نحو قابل قبولي بهبود يافته!!

5) اساتيد :

حداقل در مورد اساتيد برق انواع و اقسام اساتيد موجود هستند...........

از استادي كه ميتونيد بعد از گرفتن درس باهاش حتي 1 جلسه هم سركلاس نريد و فقط امتحان پايان ترم بديد!!

(اين استاد عزيز ما سياست نمره گذاري شون اينه : تمرين ، ميان ترم ، كوييز نداريم!!!!20 نمره پايان ترم!!!!)

تا استادي كه هر هفته به شما تكليف ميده و انجام هر سري تكاليفش اقلا 1 روز وقتتون رو ميگيره، بعد يه پروژه ميده

2 هفته علاف ميشين ، آخرش هم نمره 13 از درس ايشون جز افتخاراتتون ثبت ميشه!!

Hot_birds
26-08-2007, 16:00
ميشه اسم اساتيد خوبش رو بگي
من به دوستم بگم تا بيچاره نشه
مر30
:دي

robert
26-08-2007, 16:08
واقعا تو شریف اینجوریه ؟؟؟؟ :18::18:
عجیبه !! پس این شریف به چی خودش افتخار میکنه ؟؟؟
بابا دم خودم گرم که تهران جنوب میخونم !!:31::31:
هفته یکبار جوجه کباب -یکبار چلوکباب - یکبار سبزی پلو ماهی - یکبار مرغ پلو - جزو لاینفک سلف دانشگاه ماست !!
اساتید هم اکثریت از علم و صنعت و خواجه نصیر و شهید بهشتی و دانشگاه امام حسین میان و هم درس دادنشون خوبه هم نمره دادن (( البته نه همشون !!! خیلی ها هم هستند که مادر زاد سادیسم دارن !!!:18::18:))
سرعت اینترنت هم جوریه که بچه ها تعریف میکنند که یه فیلم ششصد مگابایتی رو یک ساعت و نیمه دانلود میکنند !!!

من خودم چند بار قاچاقی شریف اومدم و بیشتر از اونهم امیرکبیر رو دیدم !!
تو شریف یه شوخی بین بچه ها هست که مثلا زمانی که میخوای از تو چمن های دانشگاه رد بشی میگن پاهاتو تو غذا نکن (( قورمه سبزی های دانشگاه با همین چمن ها تامین میشه !!))

ساختمان ها هم انشالاه شش سال بعد کلنگی به حساب میان (( تاریخ تاسیس دانشگاه مال سال 1364 هست و جزو اولین واحد های دانشگاه آزاد هست ))
تازه این که خوبه !!
یه دفعه گذرم خورد به دانشگاه علوم و تحقیقات و کف کردم !!!:18::18:
آدم از نما سازی و محوطه سازی و کیفیت میز و صندلی دانشگاه و کیفیت غذاهای سلف و آزمایشگاه های واقعا مجهز واقعا متحیر میشه !!!
دانشگاهش به عقیده من زیبا ترین دانشگاه ایران نباشه زیباترین دانشگاه شهر تهران هست !!

alireza_monfared
26-08-2007, 16:22
ميشه اسم اساتيد خوبش رو بگي
من به دوستم بگم تا بيچاره نشه
مر30
:دي

بستگي به علائقش داره و گرايشي كه دوست داره.........

اما چند تا رو نام مي برم كه از ترم 2 يا 3 به بعد اگه بتونه باهاشون درس بگيره براش خيلي خوب ميشه!

1) دكتر محمدباقر شمس اللهي :

ايشون گرايش اصلي شون مهندسي پزشكي هست............

اما معمولا درس هاي مدار1 و 2 وهمچنين سيگنال رو براي مقطع كارشناسي ارائه ميدن.........

درون كلاس بسيار خوش اخلاق هستند ،درس رو خيلي كامل ارائه ميدن.........

امتحاناتشون معمولا بسيار استاندارده و البته هميشه تعدادي مسئله سخت داره.........

و البته كارهم زياد ميكشن!!اما اون قدر در ارائه درس منظم هستن كه حيفه باهاشون درس نگيره!

2) دكتر مهرداد شريف بختيار :

از مشهورترين اساتيد دانشگاه در بين دانشجوها!!

سابقا براي كارشناسي الكترونيك 2 و3 ارائه ميكردن ..........

و جديدا تصميم گرفتن درسي ندن!(شايد تا نوبت دوستتون بشه نظرشون عوض شد)

به طرز وحشتناك و مافوق تصوري از دانشجو كار مي كشن در طول ترم و به هيچ وجه سازشي در اين زمينه نمي كنن!!

در عوض به طرز وحشتناك تري به موضوع ئرس خودشون مسلط هستن و اگه ميخواين الكترونيك رو واقعا بفهمين

تنها راهش پذيرش اين خطرات و گرفتن درس با ايشونه!!

و اخطار ديگه هم اين كه بعد اين همه خركاري انتظار نمره بالا نداشته باشيد...........14 يعني نهايت آرزوي شما!!!:31:

3) دكترشهريار كابلي :

از دانشجويان اسبق دكترا كه تازه استاد شدن...........

تسلط عالي به اقسام دروس قدرت از ماشين هاي الكتريكي تا الكترونيك صنعتي!

به شدت بد قول !! ولي بساير به دانشجوها احترام ميدارن و كمك ميكنن!

معمولا به راحتي ميشه در درس هاي ايشون ضمن كسب نمره عالي (حتي 20) درس رو هم به خوبي يادگرفت!!

4) دكتر علي بنايي :

استاد درس هاي الكترومغناطيس و مايكروويو در مقطع كارشناسي..........

جوان هستند و پرانرژي!! عالي درس ميدن ، سخت امتحان ميگيرن و بد نمره ميدن!!

تنها گزينه موجود براي درك مفاهيم التكرومغناطيس!

5 ) دكتر محمدحسن باستاني :

علي رغم اين كه اصلا دانشجو رو تحويل نميگيرن و بسيار هم در اكتحان گرفتن و نمره دادن خسيس هستن.......

اما به نظرم از بهترين اساتيد درس مخابرات 1 و 2 .........و ميگن يكي از دو استاديه كه در دانشكده برق نمره اش واقعا سنگ محكه!!

-------------------------

اساتيد خوب بازهم زيادن اما معمولا بعد تعيين گرايش سروكارتون باهاشون ميفته!

ضمنا نام و عكس اكثر اساتيد تو اين آدرس هست (البته چند نفر رو كه تازه به هيئت علمي پيوستن هنوز اضافه نكردن!)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشي!

-----------------------------------------------------------------------------------------

واقعا تو شریف اینجوریه ؟؟؟؟ :18::18:
عجیبه !! پس این شریف به چی خودش افتخار میکنه ؟؟؟
بابا دم خودم گرم که تهران جنوب میخونم !!:31::31:
هفته یکبار جوجه کباب -یکبار چلوکباب - یکبار سبزی پلو ماهی - یکبار مرغ پلو - جزو لاینفک سلف دانشگاه ماست !!
اساتید هم اکثریت از علم و صنعت و خواجه نصیر و شهید بهشتی و دانشگاه امام حسین میان و هم درس دادنشون خوبه هم نمره دادن (( البته نه همشون !!! خیلی ها هم هستند که مادر زاد سادیسم دارن !!!:18::18:))
سرعت اینترنت هم جوریه که بچه ها تعریف میکنند که یه فیلم ششصد مگابایتی رو یک ساعت و نیمه دانلود میکنند !!!

من خودم چند بار قاچاقی شریف اومدم و بیشتر از اونهم امیرکبیر رو دیدم !!
تو شریف یه شوخی بین بچه ها هست که مثلا زمانی که میخوای از تو چمن های دانشگاه رد بشی میگن پاهاتو تو غذا نکن (( قورمه سبزی های دانشگاه با همین چمن ها تامین میشه !!))

ساختمان ها هم انشالاه شش سال بعد کلنگی به حساب میان (( تاریخ تاسیس دانشگاه مال سال 1364 هست و جزو اولین واحد های دانشگاه آزاد هست ))
تازه این که خوبه !!
یه دفعه گذرم خورد به دانشگاه علوم و تحقیقات و کف کردم !!!:18::18:
آدم از نما سازی و محوطه سازی و کیفیت میز و صندلی دانشگاه و کیفیت غذاهای سلف و آزمایشگاه های واقعا مجهز واقعا متحیر میشه !!!
دانشگاهش به عقیده من زیبا ترین دانشگاه ایران نباشه زیباترین دانشگاه شهر تهران هست !!

خب اينا بخشي از حقيقته و حقيقت هم اجتناب ناپذير:31:

در مورد غذا مطمئنا از دانشگاه هاي بسيار ضعيفه!!!!!

سرعت اينترنت هم يه موقعي (2 سال پيش) واقعا عالي بود!!ولي الان مدت هاس فقط خاطره اون روزها با بچه هاس:41:

اما در مورد آزمايشگاه ها بي انصافيه بگيم وضعش خرابه!

اتفاقا آزمايشگاه هاي خيلي خوبي (خصوصا دردانشكده برق و خصوصا براي فعاليت هاي تحقيقاتي) هست

به خصوص اين كه معمولا آزمايشگاه هاي تحقيقاتي هر كدوم تحت نظر يه استاده

و استاد ها هم با منابع مالي كه جذب ميكنن در تجهيز آزمايشگاه هاشون كم نميذارن!!

فقط كافيه دانشجو با استاد مذكور نزديك بشه تا بتونه تو آزمايشگاهش كار كنه!!

آزمايشگاه هاي پايه البته رسيدگي بهش كمتره اما اون ها هم در حد قابل قبوليه!!

و 1 آزمايشگاه آزاد هم در دانشكده برق هست با امكانات كامل كه دانشجوها ميتونن توش هركاري ميخوان بكنن:27:

newmusic
26-08-2007, 16:33
پسر قبول بشيم اين دانشگاه چي ميشه ديگه از پشت كنكور بودن خلاص ميشيم گفتم گه دانشگوهه خوبيه

niusha_z
26-08-2007, 17:21
ببینم اینجا هنری کسی نیست؟ ؟ :31: من انتخاب رشته فرمودم!!! فکر نمی کنم نمایش یا سینمای دانشگاه هنر قبول شم ولی رو سوره امید دارم!

mohamadrezafr
27-08-2007, 02:54
من درباره دانشگاه هنر و دانشکده صدا و سیما کاملا در جریانم.
دانشگاه هنر: غذای سلفش خیلی بد بود اما آدم نمی مرد! کما اینکه من هنوز زنده ام. البته زرشک پلو با مرغش خوب بود. اما اصلا به پای کیفیت غذای دانشکده صدا و سیما نمیرسید. زیاد میشنیدم که بین دانشجوهای رسته تاتر و سینما دودی زیاد هست. دانشکده صدا و سیما دودش خیلی رقیق تره. بیشتر در حد سیگار. دانشگاه هنر خیلی کوچیکه اما دلگبر نبود خصوصا وقتی بچه های موسیقی از کرج میومدن تهرون و توی حیاط تمرین میکردن. دانشکده صداوسیما محل قبلیش که توی خیابون عباس آباد بود خیلی جای جمع و جور و با نشاطی بود اما محل جدیدش با اینکه ساختمون خیلی خیلی بزرگیه، محلی برای تجمع بچه ها نداره.تو دانشکده صداوسیما استودیو های برنامه سازی و اتاق های تدوین و سایر امکاناتی که برای ساخت فیلم نیاز هست ، به راحتی دم دسته به شرطی که طرحت مورد موافقت یکی از اساتید قرار بگیره. دانشگاه هنر بخش نهاد رهبریش فوق العاده بود. مسئولش آقای پناهیان بود که بچه ها کشته مرده ش بودن اما الان نمی دونم کیه ولی به هرحال معمولا آدمهای باحالی اونجان. مهمترین مسئله درمورد دانشکده صداوسیما اینه که باید تعهد بدی که دوبرابر مدت تحصیلت در یکی از مراکز صداوسیما که احتمالا تهران نیست کار کنی.

hooo_i
27-08-2007, 10:04

خب صحبت شریف شد، دانشگاه تهرانمبگیم دیگه!
من پردیس هنر های زیبا درس میخونم ( معماری) ، جوش که خیلی خوبه. یه جورایی حتی توریست پذیره! وضع سلف که افتضاحه! ولی وفش بد نیست. مخصوصا اگه فوتبال داشته باشه، بوفه خیلی میچسبه!
وضع استادا هم که خوبه. به جز بعضیا که فقط اسم سیاسی در کردن، بقیشون بهترینای معمارین تو اساتید.

MILIN3M
28-08-2007, 10:11
منم دانشجو ترم 3 مکانیک جامدات(کارشناسی) تو سمنان

هوا گرم گرم بعدش بازم گرم....بهترین جای خنک سمنان تو زودپز هستش............................توهین نشه...ولی مردمش یه کم دوست دارن سر دانشجو ها رو شیره به مالن..............استادها هم تهرانی داره هم سمنانی......غذا داغون..............خوابگاه که این ترم ما نداریم..............

rshr
28-08-2007, 12:41
سلام
من كه هنوز سوم دبيرستانم
ولي مي خوام برم برق شريف

نرو برق بیا مکانیک هوا تو داریم
اگه از سمپادی هم هستی که دیگه نگو...

به جز برق (که واقعا همه خرخونن و فاجعس) بقیه رشته هاش خوبه(معدل قابل قبول تو برق 19 هه:18:)

شوخی کردم ولی قبول کنید تا حدودی فاجعس :31:
یه سوال :معدل خود شما چنده؟

و ثانيا با تكنيك هاي نمره گرفتن آشنا باشه........[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين دقيقا فرمول موفقيت معدل هاي بالاي برقه!!

تایید میشه اصاصی!

alireza_monfared
28-08-2007, 16:31
نرو برق بیا مکانیک هوا تو داریم
اگه از سمپادی هم هستی که دیگه نگو...

من به ايشون به طور ضمني هم اين رو گفتم........

اگه قرار باشه از روي جو دانشكده و اين كه كجا بيشتر هواشون رو دارن و اين فاكتور ها انتخاب رشته كنن.....

100 درصد به بن بست ميخورن!!

با توجه به اين كه شرايط درسي ايشون نشون ميده در زمان انتخاب رشته بالقوه ميتونن در موقعيتي

باشن كه هر رشته اي رو انتخاب كنن ، پيشنهاد مي كنم حتما با مطالعه و از روي علاقه انتخاب كنن..........

و اين رو هم بهشون اطمينان ميدم كه در هركدوم دانشكده ها كه وارد بشن (اعم از برق ، مكانيك ، عمران ، كامپيوتر يا حتي مهندسي شيمي كه ممكنه براشون جالب باشه)

مشكلي از لحاظ جو دانشكده پيدا نميكنن و مي تونن كاملا در دانشكده مورد نظر جا بيفتن!

به همين دليل هم با لفظ فاجعه براي دانشكده برق مخالفت كردم تا اين جور به نظر نياد كه اين دانشكده محيطي خشكه كه همه توش به فكر خرخوني هستن!
--------------------------------------------

و يه توضيح نهايي اين كه صحبت هاي من در مورد نحوه بالارفتن نمره بچه ها به اين معني نبود كه معدل ها در برق غير واقعي هست.........

و بقيه دانشكده ها معدل هاشون درسته..........

اما حداقل در مورد برقي ها ميدونم باهوش بودن و زرنگ بودن دو مفهوم متفاوته!!

باهوش كسي هست كه در يك زمينه خاص علاقه اي داره و توانايي هاي خودش رو تو اون زمينه دنبال ميكنه!

اين افراد درس ها رو كاملا هدف دار و براي تقويت بنيه علمي خودشون در يك Field مشخص انتخاب ميكنن.........

و معدل نمراتشون هر چند در برخي دروس عاليه ، اما دليلي نداره در همه دروس فوق العاده باشه......

زرنگ كساني هستند كه وقتي درسي رو ميگيرن با politic ميرن جلو و نمره خوبي هم نهايتا كسب مي كنن!

به عنوان مثال گاهي اوقات آشنايي با نحوه سوال دادن يه استاد و سبك امتحاناتش كاملا نمره درسي شما رو متحول ميكنه!

يا گرفتن درس با استادي كه قبلا باهاش تو يه زمينه تحقيقاتي كار كردين ، كاملا رو ذهن استاد مذكور در ارزشيابي شما اثر ميذاره!

اين ها مصداق زرنگ بودنه!

و مطمئنم در تمام دانشكده ها و حتي دانشگاه هاي ديگه اين اصول رو همه ميدونن و كم و بيش استفاده ميكنن!

به نظر من زرنگ بودن اصلا بد نيست..........اما نه در حدي كه هدف بشه و مانع استفاده شما از هوشتون بشه!!

يعني با اين كه روند انتخاب دروس شما نمره-محور باشه مخالفم ، اما در مسير تعقيب علائقتون ، وقتي جاي انتخاب

بين دو گزينه نسبتا مشابه داريد ، اين جاست كه بايد زرنگ باشيد!

farvehar_1989
11-07-2008, 23:35
فکر میکنم الآن دیگه موقعشه که دوستان لطف کنن بیان در مورد دانشگاهی که میرن توضیح بدن .....این پستو برا این دادم که تاپیک برگرده :20::5:

بچه ها open day دانشگاه های شما کی هست؟

saeed_h1369
23-07-2009, 12:11
بچه ها کمک کنید در مورد مکانیک امیر کبیر و تهران کدومو برم ؟

behnam_n80
23-07-2009, 14:55
بچه ها کمک کنید در مورد مکانیک امیر کبیر و تهران کدومو برم ؟

ببین سعید جان از لحاظ رتبه بخوای بدونی مکانیک تهران بالاتره اما مکانیک پلی تکنیک قطب علمیه تا جایی که میدونم
بعدشم به نظر می رسه تصمیمدا برا تهران رفتن گرفتی اما از من میشنوی خوابگاه بودن خیلی سخته و رست کشیده میشه
اینا در نظر داشته باش
مکانیک صنعتی از لحاظ استادا و دانشجو ها و کارای علمی که توش میشه خیلی بالاس(حالا نگین چون خودش میره اینا را میگه:31::8:)

beh,p
23-07-2009, 16:16
مکانیک صنعتی از لحاظ استادا و دانشجو ها و کارای علمی که توش میشه خیلی بالاس(حالا نگین چون خودش میره اینا را میگه:31::8:)
من هم تعریف های زیادی از صنعتی اصفهان شنیدم.
میگن سطح علمی خیلی بالایی داره.:18:

WrongDoer89
07-08-2009, 17:55
من اولین سوالو میپرسم:46:
سطح دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بالاست یا تربیت معلم تهران؟

MaaRyaaMi
07-08-2009, 17:59
من میگم تربیت معلم تهران ...

attractive_girl
12-08-2009, 12:42
سلام.
در این تایپک هر کسی مزیت ها و یا بدی های دانشگاهش رو بگه.

در واقع یه جورایی تایپک درد دل دانشجوهاست که البته بقیه هم میتونن از نظر سایر افراد استفاده کنن و برای انتخاباتشون بکار ببرن:46:

اگه کسی هر اطلاعی هم از سایر دانشجوهای دانشگاه ها داره میتونه بگه
فقط لطفا خودتون رعایت کنین کهر به جاهای باریک نکشه:46:

موفق باشید

attractive_girl
12-08-2009, 12:51
من نظر چند تا از دانشجوها ی دانشگاه اصفهان رو بهتون میگم:

1-دانشگاه اصفهان سر سبزیش مثه شماله....تنها بدی هم که داره حراسته

2-دانشگاه اصفهان یخترین دانشگاه ایرانه.

دانشجوهاش معلوم نیست ترسوان یا محافظه کارن؟

اگه ما خوابگاهیا نبودیم که میشد خونه ارواح

3-تنها مزیتی که دانشگاه اصفهان میتونه داشته باشه سرسبزیشه که اونم چیزی نیست ،کلی پارک و طبیعت بهترم هست.
در کل بیخوده با اون جو سنگین حراستش و استادای یخ و بی حوصلش!!!!

4-خوبیش به خاطر سرسبزیش و بدی هاش هم که کم نیستن، جو کثیف حراست بازی و اطلاعاتیش و توهین به دانشجو. همچنین بهره کشی علمی اساتید از دانشجوها البته استادای بیسوادش هم نباید فراموش کرد.

5-یکی از بهترین و تنها ترین مزیتش درختهای زیاد توتشه

دانشگاه تهران اصلا درخت توت نداره

6-نمی دونم این مزیت یا ایراد !

درس های گروه معارف از درس های تخصصی دشوارترند.

در ضمن اساتید گروه معارف خوف ترین اساتید دانشگاهند!

7-مهم ترین مزیت دانشگاه آسانگیری اساتید در زمینه درسی هست...من دانشگاه شیراز بودم که فقط پوست آدمو می کندن...بدی دانشگاه هم اینه که زیادی گیر میدن به سر و وضع ملت! مثل پادگان میمونه....ولی فضای سبزش خیلی عالیه....

timsar jackson
12-08-2009, 13:03
این نظرا در مورد دانشگاه صنعتی اصفهان بود یا دانشگاه اصفهان؟

asroma08
12-08-2009, 13:18
باید در مورد دانشگاه اصفهان باشه . صنعتی خیلی سرسبز نیست :31:

a.b.p.
12-08-2009, 13:45
حالا که بحث سر دانشگاه هاست بذارید از دانشگاه قم بگم:
به طور کلی محیط اداری و آموزشی دختر ها و پسر ها از هم جداست!:13:
حتی زن هایی که تو حراستش کار میکنند سیبیل دارن!:27:
ولی در کل جای درس خوندنه و نه چیز دیگه!!!!!!

seyyedi
12-08-2009, 14:35
دوستان سلام
منم در مورد دو تا دانشگاه میگم
1- خلیج فارس
خیلی سرسبز نیست به اون صورت ولی اگه کل بوشهر رو بگردین جایی به سرسبزی اونجا پیدا نمی کنین
وضعیت مهندسی شیمی و گازش عادیه ولی خوب بازارش توپه
اینجا اگه کسی معماری بخونه میزنن تو سرش و اگه جلوی دانشجو مهندسی اسم "مهندسی معماری" رو بیاری بهش توهین کردی
جو دانشگاه عادیه و گیر سه پیچ نداره ولی خوب همیشه انجمنی ها با بقیه درگیرن
2- دانشگاه سمنان
کلا بی آب و علف هست و علت هم در حال ساخت بودن دانشگاه هست
اگه بخواین از ساختمونی برین به ساختمون دیگه دانشگاه باید کویری رو طی کنید دی:
رشته موادش خوبه
بعضا از بچه های مواد این شنیده میشه : مواد مواد، بقیه جواد

علی علی

attractive_girl
12-08-2009, 14:40
کدوم انتخاب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انتخاب رشته تموم شد دختر جذاب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط ما که نیستیم!!!!!:20:
بلاخره برای کنکوری های سال بعد یا حتی اونایی که میخوان انتقالی بگیرن فکر کنم به دردرشون بخوره:46:

attractive_girl
12-08-2009, 14:44

دانشگاه اصفهان

beh,p
12-08-2009, 15:23
کسی راجع به دانشگاه صنعت نفت و خواجه نصیر چیزی نمیدونه؟

attractive_girl
12-08-2009, 23:03
اینم نظراتی از دانشجوها در مورد دانشگاه صنعتی اصفهان:

1-من ورودی ۷۶ بودم، تازگی اومدم دانشگاه و چند روز پیش یکی از دوستانم که دانشجوی دکتراست موندم. این صنعتی اون صنعتی نیست که من یادمه، به نظر میاد برای دانشگاه، دانشجوها خیلی بی‌ارزش‌ شدند. به نظر من این دانشگاه ارزش افتخار نداره، شاید روزی دانشجوها تونستند کاری کنند مثل قبل بشه.

2-من به عنوان یه دانشجو خارج از صنعتی اصفهان میتونم بگم در تعدادی از رشته ها دانشجوهای قوی ای دارید مخصوصا رشته های شیمی و کشاورزی. در کل دانشگاه خیلی خوبیه. ازش استفاده کنید.

attractive_girl
13-08-2009, 00:03
شعرش خیلی با حال بود دمت قیژ..

خواهش میشه:46:

نظر دانشجوا رو در مورد دانشگاه فردوسی نداری؟

این درد دل یکی از دانشجوهای فردوسی مشهد

1-این یه درده كه آدم از دانشگاهش راضی نباشه . من اگه دوران دبیرستان می دونستم كه قراره دانشگاه فردوسی قبول بشم اصلا درس نمی خوندم و می رفتم پی كار آزاد .
من یكی از شاگردای یه دبیرستان نمونه توی یه شهرستان كوچك بودم و خوب مثل اكثر دانشجوهای مهندسی برق شاگرد اول اون كلاس هم بودم . البته با یه فاصله نجومی و خوب خیلی هم عاشق علم بودم . دیوونه فیزیك و شیمی . از ریاضی هم بدم نمی اومد. احساس می كردم ریاضی تو خونمه . هنوز هم چنین احساسی دارم .
اما خوب از بد روزگار . كنكور رو گند زدم . اونقدر گند زدم كه اصلا نمی خوام یادآوری اش كنم (1000 منطقه دو)و خوب اشتباه دوم رو موقع انتخاب رشته كردم و زدم مهندسی برق امیر كبیر واحد تفرش .

باید اعتراف كنم كه ترم اول دانشگاه تو تفرش یكی از قشنگ ترین دوران زندگی ام بود . همش تو سالن مطالعه بودم و صبح و شب داشتم درس میخوندم . اونجا همه این جوری بودن . توی دانشگاه بحث های سیاسی می كردم . این عادت همه بچه های پلی تكنیكی . واسه برد آزاد دانشگاه مطلب می نوشتم . شعرهام رو هم اونجا می ذاشتم . عاشق فضای علمی و سیاسی اونجا شده بودم . حتی عاشق هم شدم و كلی نامه عاشقانه برای معشوقم نوشتم . بگذریم كه آب تو هاون كوبیدن بود و .... ( كلی به خاطر همین عاشق شدن مضحكه خاص و عام شدم . نامه هام دست به دست بین بچه ها گشته بود . بیذار شدم از هر چی عاشق شدنه و الان یكی از دشمن های پر و پا قرص عاشقی هستم ) . خلاصه اون مزه ترش و شیرین دانشگاه پلی تكنیك یه ترم بیشتر طول نكشید و خودم رفتم با دست های خودم یه چاه گنده برای خودم كندم و اون انتقالی دائم به دانشگاه فردوسی بود .

دانشگاه فردوسی . دشمن بزرگ علم و فرهنگ
خیلی ها رو دیدم . خیلی ها رو . كه عاشق قبول شدن تو دانشگاه فردوسی هستن ولی من خودم تمام بی نظمی ها و ضد حال های زندگی ام رو مدیون این دانشگاه هستم .

دانشگاه فردوسی . دلیل بدترین نمره های من .
اینجا تعداد خیلی كمی هستن كه معدل شون بالای هفده است و بقیه شاگرد خوبا معدلاشون شونزده و پونزده است . یه عالمه استاد بی سواد داره كه حتی بلد نیستن درس بدن و جالب تر اینكه با امتحان های غیر استاندارد و نمره دادن های افتضاح شون می خوان جبران كنن. شاید بگین كه تو دانشجوی ضعیفی هستی و میخوای كم كاری خودت رو با نسبت دادن این چیزا به استادا جبران كنی ولی بخدا این طور نیست . من تو پلی تكنیك معدل ترم اولم كه بدترین و سخت ترین ترمه بالای هفده شد ولی اینجا درس های ساده رو هم نمی شد نمره خوب گرفت .
یكی از دوستای مكانیكی ام كه شاگرد اول شون هم بود اینجا (یعنی فردوسی) معدلش شانزده بود . مهمانی گرفت شریف و رفت اونجا شد معدلش نوزده . واسه همین هم بهش انتقالی دائم دادن .

دانشگاه فردوسی . زشت ترین دخترای عالم .
شاید خیلی ها مخالف این نظر باشن . ولی خوب من شدیدا بهش اعتقاد دارم كه مشهد زشت ترین دخترای كشور رو داره و بدتر از اون دانشگاه فردوسی زشت ترین و بد اخلاق ترین و آنرمال ترین هاشون رو گلچین می كنه .

دانشگاه فردوسی . نداشتن انجمن اسلامی در دانشكده مهندسی كه معمولا سیاسی ترین دانشجوها همین مهندسی ها هستن تو كشور .
این یكی دیگه نیاز به توضیح نداره و خودتون می فهمین كه چقدر مضحكه . جالب اینجاست كه ما یه دفتر بسیج بزرگ داریم . یه دفتر نهاد داریم . یه دفتر شاهد بزرگ داریم و .... ولی دریغ از یه انجمن اسلامی یا یه انجمن فرهنگی دیگه .

دانشگاه فردوسی . بدترین خوابگاه های عالم .
در حالی كه معمولا تو همه دانشگاه ها . بچه های پزشكی و مهندسی كه ممتازن خوابگاه های جداگانه دارن . ماها رو مثل گوسفند قاطی هم كرده بودن و مثلا من و دوستم كه مهندسی برق میخوندیم . اتاق كناریمون بچه های تربیت بدنی بودن یا اونورش ادبیات و رشته های انسانی و این ور مهندسی كشاورزی و ... . خلاصه شب های امتحان كه داشتیم مثل .... درس میخوندیم . بچه های تربیت بدنی با هم كشتی می گرفتن و بچه های كشاورزی كه رشته شون خیلی گلابیه . اهنگ گذاشته بودن و می رقصیدن .

دانشگاه فردوسی . كمترین فعالیت علمی .
شما به هیچ وقت نمی تونید تو دانشكده مهندسی یه دانشجوی كارشناسی رو ببینید كه به غیر از مثل .... درس خوندن برای پاس كردن درس ها ،كار علمی دیگه ای انجام بده . اگه بری پیش استادا و ازشون پروژه بخوای دماغشون رو بالا می اندازن و می گن كه ما با دانشجوهای كارشناسی كار نمی كنیم . اگه میخوای من پروژه رو به بچه های كارشناسی ارشد میدم اگه خواستی باهاش كار كن و تازه وقتی قبول میكنی اصلا می بینی كه خود دانشجوی كارشناسی ارشد بدتر از استاده و اصلا مشورت با تو رو وقت تلف كردن می دونه .
فعالیت علمی تو دانشگاه فردوسی منحصر به بچه های تحصیلات تكمیلی یه و بچه های كارشناسی اشباحی هستند كه توسط اساتید دیده نمی شن .

دانشگاه فردوسی . بهترین تریاهای تمام كشور .
یكی از جاهایی كه فوق العاده جذابه برای بچه های دانشكده مهندسی . تریای اونه كه توی كشور تكه و قیمت هاش هم تقریبا نصف قیمت بازاره و معمولا پاتوق بچه هاست . هیچ وقت بچه ها رو نمی بینی كه توی كتابخانه و یا سالن مطالعه قرار بذارن تا وقتی تریای زیبای مهندسی وجود داره كه توش از هر نوع ماده ای استعمال می شه .

دانشگاه فردوسی . گرفتن اعتماد به نفس .
دانشگاه فردوسی . كمیته انضباطی فوق فعال . Hyperactive
دانشگاه فردوسی . روح های مرده .
.........................

خلاصه اش این كه ما اینی نبودیم كه الانیم . بچه های خیلی شادی بودیم . عاشق كسب علم بودیم . دیوونه دانستن . دیوونه حس قشنگ مفید بودن ولی الان .....
فكر نكنید كه این فقط منم كه از وضع موجود ناراضی ام پای درد دل های هر دانشجوی مهندسی دانشگاه فردوسی بشینید همین چیزا رو می شنوید .
اینم نظر بقیه دانشجوهاش

2-در کل بستگی به خود آدم داره که از دانشگاه چه توقعاتی داشته باشه. بد بین باشه یا خوش بین!

خودتون باید بیاید تو محیط و خیلی چیزارو تجربه کنید.

شنیدن کی بود مانند دیدن!

3-در مورد فعالیت سیاسی که حرفشم نزنید که می میرم از خنده ! یادمه ما تو. دبیرستان فعالیتمون بیشتر از اینجا بود
اینجا مشهده و یک جو فوق العاده مذهبی داره ! دانشگاهشم به همین صورت مضاف بر اظهارات جدید آخوند های اسلام در باره دانشگاه دوستان جدید الورود فکر هر گونه اردو های علمی و تفریحی رو بهخ کل از سرشون بیرون کنن نه تنها اردو بلکه کوچکترین حرکت فرهنگی دانشجویی ! اگرم بخواین خودتون اقدام کنید اولا دانشگاه بهتون مجوز نمیده و اگرم بدون مجوز اقدام کنید سرو کارتون با طرح عفاف و
کمیته انظباطی و حراست دانشگاهه! داخل دانشگاه هم همیشه و در همه ساعات شبانه روز پژو های مشکی در رفت و آمدئ هستند که یک وقت خدای نکرده دست از پا خطا نکنید
فعالیت های فرهنگی فقط و فقط با محوریت و راس دانشگاه انجام میشه و فقط در همین حد که به یکی مثل ازغدی بگن بیاد واستون سخنرانی کنه و افسانه ها از اسلام و کشور های غربی سره هم کنه وگرنه ما 2 ساله تو این دانشگاهیم هنوز فعالیتی جز رفتن به سر کلاس و امتحان دادن نداشتیم
سر کلاس هم که می رید من بهتون پیشنهاد می دم اگر تحمل حرف زور رو دارید حتی الامکان در بحث های اعتقادی و سیاسی شرکت نکنید چون همون جور که یکی از دوستان هم اشاره کردن بعضی از اساتیدش... گرچه که من همیشه تو بحث ها شرکت می کنم اما هنوزم مشکلی نداشتم
البته فقط دانشگاه فردوسی اینطور نیست کلا دانشگاه های شهر های بزرگ به غیر از تهران وضعیتی بهتر از این ندارند اما در مشهد با وجود آخوند های اسلام و در راسشون امام جمعه مشهد نباید انتظار بیشتر از این داشت

4- واقعا بعضی استادا عقده ای به تمام معنا هستند.

البته از حق نگذریم دیگه که استادای گل و بلبل و کاملا با انصاف هم داره.

سطح علمی فردوسی در کل به نظر من بد نیست.

5-اگه از نظر فعالیت سیاسی بخوایم بررسی کنیم خیلی خیلی سطحش پایینه.
حالا تو زمینه علمی مث اینکه زیاد بد نیست.
استاداش ولی مشکل دارن:بعضیا که راست راستن(عشق رهبر و غیره....) بعضیا هم که زدن روی دانشگاه زنجان! فقط میدونم سلفش از بقیه دانشگاهای دولتی یه خورده بهتره

6-من که خوابگاهی نیستم ولی جندباری که رفتم متوجه شدم سیستم تهویه اش مزخرفه! (حتی بدتر از سالن مطالعه ی دانشکده مهندسی!)
فکر کنم خوابگاه فجر 6000 دانشجو داشته باشه که برای این ها فقط 3-4 تا سیستم متصل به اینترنت هست، درحالیکه خیلی از دانشجوها برای پروژه های درسیشون هم که شده سیستم لازم دارن.
:46:

John Doe
13-08-2009, 09:38
شعرش خیلی با حال بود دمت قیژ..

نظر دانشجوا رو در مورد دانشگاه فردوسی نداری؟

کلا دانشگاه فردوسی به درد مشهدی ها میخوره و فوقش خراسانی ها!!

دانشگاه فردوسی . زشت ترین دخترای عالم .
شاید خیلی ها مخالف این نظر باشن . ولی خوب من شدیدا بهش اعتقاد دارم كه مشهد زشت ترین دخترای كشور رو داره و بدتر از اون دانشگاه فردوسی زشت ترین و بد اخلاق ترین و آنرمال ترین هاشون رو گلچین می كنه .
این که معلومه تو دانشگاه دولتی بهتر از این پیدا میشه.این دوستمون باید پاشه بره دانشگاه آزاد یکی از شهرستانای اطراف تا بفهمه دنیا دسته کیه:27:

فردوسی تو رشته های فنی قوی نیس اما درس های محضش یه علاوه پزشکی و دندان پزشکی و البته علوم انسانیش خیلی قویه.
در مورد اخرش حتی تو مولف کتابای درسی خیلیاشون اساتید فردوسی بودن یا هستن.دکتر شریعتی و ... هم از همین دانشگاه فارغ التحصیل شدن.

دانشگاه فردوسی . بهترین تریاهای تمام كشور
اینم زیاد شنیدم

saharnaz1
13-08-2009, 09:55
من میرم دانشگاه شهید بهشتی تهران اما زیاد راضی نیستم چون از شهرم دور شدم

سلام رشتت چيه؟ جو دانشگاه چه جوريه؟

maziar92142
13-08-2009, 10:04
این تایبیک همک مفید شد ها!!!
حداقل هنوز به درد ما میخوره مخصوصا قسمت جو دانشگاه

در مورد فردوسی باس بگم من تو چند باری که رفتم دیدم دانشجوهاش همچین روحیه خوبی نداشتن

ولی خداییش فارغ التحصیل های گنده ای داره
مثلا دکتز عشقی متخصص چشم که واقعا بنام هست و خیلی از مجلسی ها هر چند اونا کلا بی سوادن

skhammari
13-08-2009, 11:19
کلا دانشگاه فردوسی به درد مشهدی ها میخوره و فوقش خراسانی ها!!

به خاطر همین اسلامی بودن اینا ؟

attractive_girl
13-08-2009, 11:22
جو دانشگاه چه جوريه؟

نظر دانشجوها و فارغ التحصیلان در مورد دانشگاه شهید بهشتی

1- چهار سال زندگیمواونجا بودم حقوق میخوندم

غذاش که افتضاحترینه نسبت به دانشگاه تهران وقم واصفهان وعلامه

خوابگاهاش محیط خوبی داره

آدماشم معمولا دنبال شرنمیگردند واومدند درس بخونند وبرند

2-دبیرستان بزرگ این بهترین اسمه برا بهشتی .

دلیلش معلومه قبل از انقلاب این دانشگاه ماله سلطنتیا بود بعد انقلاب هم تغییری نکرد . همین ...

3-من لیسانسم مدیریت صنعتی بود. و ارشد قبول شدم دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران. همون رشته خودم. مدیریت صنعتی. کسی باورش میشه اگه بگم الان خوشحالم که تو این دانشگاه درس خوندم و خوشحالتر که تو بهشتی نموندم؟ واقعاً سطح علمیش از بهشتی حداقل تو رشته ما خیلی بهتره. یعنی درواقع اصلاً قابل قیاس نیست. ولی خب. تو ایران همه چیز اسمه. همین بهشتی هم همینطور. البته واسه لیسانس خوب بود. ولی خب واسه فوق خیلی بد بود.

4-من خوشحالم اصلا هم پشیمون نیستم

هر چند دقیقا اون طوری نیست که دلم میخواد! اونم به خاطر بچه های بی نهایت خرخونشه!! ولی خب اگه بخوام برگردم عقب بازم همینو انتخاب می کنم

5-بهشتی فقط یه اسم بزرگ داره.

اونم به خاطر دانشگاه علوم پزشكیه.و اگر نه منهای دانشكده حقوق و معماری بقیه دانشكده ها چی برای عرضه و رقابت با بقیه دانشگاهها دارن؟!!!!!!!

من خودم شهرستانها مثل مشهد رشته های بهتر قبول میشدم.ولی گول اسم بزرگ بهشتی رو خوردم.

الان واقعا پشیمونم.

6-من واسه اینکه سربازی نرم اومدم. اصلا هم دانشگاه خوبی نیست، مثه قبرستون می مونه. نه شلوغ بازی نه تحصنی نه بگیربگیری.

7-هیچ جا مثل حیاط دانشکده علوم ریاضی نمیشه مخصوصا وقتی فواره حوضش روشن باشه!

البته تا چند سال پیش که بوفه دانشکده علوم ریاضی هم پایین تو آلاچیق بود(یعنی جای کپی فعلی) اون جا رو با هیچ کجای دیگه عوض نمی کردم حاضر بودم هر چی دارم بدم ولی چند روز برگردم به اون موقع!!

8-توپ ترین دانشگاه شهید بهشتیه .. هیچ حرفی هم توش نیس .. بچه هاشم گل .. ماه ..

9-زمستانهای دانشگاه واقعا قشنگه

10-من 2 سال کاردانی بهشتی بودم ... 2 سال کارشناسی دانشگاه تهران

یعــــــــــــنی میمیرم برا شهید بهشتی قوربونش برم من

ولی غذاهاشون اصلا قابل مقایسه نیست .... تنها چیزه ه ه ه ه ، بازم تکرار میکنم تنها چیزه خوبه دانشگاه تهران غذاش بود ، اگه بگم از غذاهای بهترین رستورانها خوشمزه تر بود دروغ نگفتم .....

شاید باورتون نشه ، هنوزم وقتی گشنم میشه فقط یاد غذاهای اونجا میوفتم مخصوصا ماهی قزل آلاش و کباب بختیاریش

ولی بقیه شون .... کادر آموزشی ، همشون برن بمیرن > ببخشیدااااااااااا

11-از همه جالب تر اینه که در این دانشگاه مقبره یک شاهزاده قاجاری و یک امام

زاده وجود داره....

John Doe
13-08-2009, 11:25
به خاطر همین اسلامی بودن اینا ؟

نه بابا.. چون سطحش اونقدر بالا نیس که بخوای بیای این همه سختی تحمل کنی.جوشم من نمیدونم چه جوریه.دانش جو هشو که دیدم آدمن:31: یه هفته نامه دانشجویی مشهورم داره که طنزه:31:
اما حراستشو اینارو نمیدونم

attractive girl این نظرات دانشجوها در مورد دانشگاهو از کجا میاری؟ منبع چیزی داری یا خودت پرسیدی ازشون؟:18:

timsar jackson
13-08-2009, 11:33
attractive girl دانشگاه صنعتی شیراز رو هم زحمتشو بکش..دستت درست..

asroma08
13-08-2009, 11:48
اقا از نجف اباد هم اگه داری زحمتشو رو بکش ببینیم اونها چی میگن
مرسی....

Maziar_69
13-08-2009, 14:02
این دانشجوها که از همه جا شاکین ....
فکر کنم پس فردا به شریف هم گیر بدن. :دی

اگه میشه نظرات دانشجوهای دانشگاه های سمنان - صنعتی شاهرود - تفرش و اراک رو هم بزار. :دی

ببخشید زیاد شد. :دی

ممنون.

attractive_girl
13-08-2009, 15:25
اقا از نجف اباد هم اگه داری زحمتشو رو بکش ببینیم اونها چی میگن
مرسی....

نظرات دانشجویان دانشگاه آزاد نجف آباد

1-مشکل دانشگاه تبعیض هاییه که بین عضو های گروه ها با بقیه دانشجو ها وجود داره.مثل اردو ها - اضافه کردن نمره!!! - همون اجرای موسیقی و ...

چرا باید اکثر اردو ها مذهبی باشه !!!

نمی گم بده ولی اردوهای تفریحی هم لازمه

البته من خودم با بچه ها اردو رفتم ولی هیچکدوم از طرف دانشگاه نبوده!!

مشکل دیگه بحث آزمایشگاه هاست

ورودی های ما برای هر واحد آزمایشگاه حدود 60 هزار تومن پول میدن ولی با این حال اگه یه اهمتر بسوزونی یا یه خازن بترکونی نمرت نصف میشه(حالا نصفم خیلی اغراقه ولی کم میشه)

من نمی دونم اگه یه مهندس برق ندونه چطوری یه آمپرمتر میسوزه یا وقتی یه خازن میترکه چی میشه چطوری به خودش میگه مهندس!!!اخه یه آمپرمتر که بسوزه فوقش 1000 تومن خرج داره که درست بشه!!!!

اصلا این شهریه آزمایشگاه ها صرف چی میشه!!؟؟

وسایل آزمایشگاه که بزنم به تخته ماله عهد بوقن

2-نمیدونم دکتر ساروئی هنوز اونجاست یا نه؟ اگر هنوز هست، سعی کنید هیچ مشکلی رو باهاش درمیون نگذارید(زیادی فکر میکنه تابع مقررات. البته فقط فکر میکنه)

مشکلاتتون رو مستقیم به دکتر امیری بگید، هرچند که اونم...

ولی به هرحال از ساروئی بهتره...

ساروئی سعی میکنه جواب همه چیز رو با نه بده.

3-سال 81 که من دانشجوی اونجا بودم قرار شد سرویس دانشجوهای خانم و آقا از هم جدا بشه....

دانشجوهای ورودی 78 و 79 اعتصاب کردن. شیشه های ساختمون آموزش رو شکستن، سلف رو به هم ریختن. اصلا هیچ اتوبوسی از جلوی ویلا شهر(روبروی دانشگاه) نمیتونست رد بشه چون داغونش میکردن. البته این رو هم بگم که اون زمان اتوبوس ها شخصی بودن(سال 82 اتوبوس و مینی بوس شخصی رو از سیستم حمل و نقل دانشگاه خارج کردن و اتوبوس های شرکت واحد رو جایگزین کردن)

خوب این یک نمونه از جنبش ورودی های 78 و 79 بود. تا زمانی که اونا توی دانشگاه بودن، هیچ کدوم از مسئولین این اجازه رو به خودش نمیداد که کوچکترین سختگیری در مورد دانشجو ها انجام بده. ولی بعد از فارغ التحصیل شدن اونا، هر بلایی که دوست داشتن سر دانشجوها آوردن. جوری بود که به وضعیت ظاهری هم گیر میدادن. در مورد آزمایشگاه الکترونیک هم بگم، زمانی که آزمایشگاه جدید راه اندازی شد، تمام امکانات در اختیارمون بود، فقط آزمایشگاه سیستمهای تلویزیون نداشت که نمیدونم الان داره یا نه!!؟

4-موضوع اینه که آزمایشگاهی که توی دانشگاه ما هست یکی از کامل ترین آزمایشگاه هاست اما وسایل آک بند شده آنجاست و در اختیار دانشجوقرارنمی دهند این آماریهکه یکی از اساتید میکرو استاد مراتب سر کلاس گفت وذکر کرد که وسایلی که اینجاهست توی دانشگاه های امیر کبیرو تهران دراین حد و مدل جدید موجود نیست

attractive_girl
13-08-2009, 15:48
اگه میشه نظرات دانشجوهای دانشگاه های سمنان - صنعتی شاهرود - تفرش و اراک رو هم بزار. :دی

ببخشید زیاد شد. :دی

ممنون.

نظرات دانشجوهای دانشگاه سمنان:
از این جمله خوشم اومد
1-دانشگاه مشكلی نداره.

شرف المكان بالمكین (برای اونایی كه سواط درست حسابی ندارن : ارزش هر مكان به خود آن افراد است)

2-سلام بچه ها

من کاردانیمو تو دانشگاه سمنان(دانشکده هنر)گرفتم و الان کارشناسیمو توی دانشگاه صنعتی شاهرود دارم میگیرم

ببینید من جو دوتا دانشگاه رو دیدم هم در جو آروم سمنان بودم هم جو پر اعتراض شاهرود اما واقعاً نمی شه مقایسه کرد هیچ کدومش بد نیست اما اون جو هم زیاد خوب نیست قبل از امتحانات ترم قبل که به دلیل قعطی گاز افتاد اسفند عده ای از بچه های صنعتی و آزاد اعتصاب کرده بودند که با گاز اشک آور ... ازشون پذیرایی شد آخرشم چی شد؟رفتیم مثل بچه های خوب امتحان دادیم فقط چند تا دانشجوی بدبخت اخراج شدند.همین

مشکل اصلی دانشگاه سمنان عدم فعالیت کانونهاست مثلاً ما تو شاهرود هر ماه 1 پخش فیلم داریم البته نه از این فیلمها.1 سری فیلم با دعوت از عوامل سازنده باید 1 کم کانونها فعال باشه و انجمنها

توی شاهرود هر اعتراض و اعتصابی شروع میشه 1 جوری پای انجمن اسلامی وسطه

به نظرم به جای حاشیه سازی تو دانشگاه میشه 1 سری کار دیگه انجام داد که جو هم زیاد منفی نشه

3-وجود دانشگاه سمنان، قائم به ذات، خودش معضل هست!

چون نه محیط آموزشی مناسب داره، نه کادر هیات علمی واقعا علمی! نه امکانات رفاهی مناسب (خوابگاه، غذا و ... ). مسئولین و کارمندان از مدیران ارشد دانشگاه گرفته تا راننده سرویس و مسئول سلف سرویس اغلب آدم های با کفایتی نیستند و دانشجو کمترین اهمیت را برایشان دارد. واقعا به نظرم از ضعیف ترین دانشگاه های کشور هستیم، کما اینکه چند سال پیش از آخر چهارم شدیم!!!

pedramch
13-08-2009, 16:03
نظر دانشجویان صنعتی اصفهان پلیز!

ممنون/:5:

attractive_girl
13-08-2009, 16:04
نظرات دانشجوهای صنعتی شاهرود

1-خیلی خوب نیست یعنی بده

گروه ریاضیش آخرشن!!!!!!!!!!!!

2-من در این دانشگاه ارشد برق می خونم و دوران تحصیل در این دانشگاه یكی از بدترین سالهای زندگیم بوده.
خیلی پشیمونم كه اینجا اومدم جایی كه با آدم مثل حیوون رفتار مكنن و باید مطیع اونا باشی.این دانشگاه هیچی نداره جز بدبختی.نه استاد نه تفریح نه تحقیقات فقط زجر.
شاید فقط برای شاهرودیا خوب باشه.

John Doe
13-08-2009, 16:15
کلا کدوم دانشگاه دانشجوهاش راضین؟ اینجوری که ناامید میشه ادم:19:

attractive_girl
13-08-2009, 16:23
نظر دانشجویان صنعتی اصفهان پلیز!

ممنون/:5:

نظرات دانشجوها و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی اصفهان:

1-دانشگاه خوبیه تو ایران قدرشو بدونین.

2-دانشگاه اصلا اون طوری نیست که فکر می کردم باید باشه اونم چهارمین دانشگاه کشور از نظر رتبه علمی!!! که فقط اسمش خوب در رفته.

امکاناتش اون طور که تعریف می کردند و می کنند نیست.اتاق IT دبیرستان ما بیشتر از مرکز فناوری اطلاعات اینجا کامپیوتر داشت!!!

امکانات خوابگاه دختران افتضاحه.اصلا امکاناتی نداره که بخواد افتضاح باشه یا نباشه!خوابگاه پسران رو دیگه خبر ندارم!اما هر چی باشه نمی تونه بدتر از خوابگاه دختران باشه.ساختمون خوابگاه داره رو سرمون خراب می شه! لوله های آب پکیده اند و یه مدت بود که مدام آب خوابگاه قطع می شد اون وقت بود که مجبور بودی چله زمستون برای یه دست شستن کل حیهط رو طی کنی و بری خوابگاه سال بالایی ها!( خوابگاه 9).

این دو تا ساختمون خوابگاه دختران مال 35 سال پیشه که اون زمان تعداد دانشجویان دختر یک دهم الان هم نبوده!فقط اینو بلدن که اتاقهای 3 نفره رو 5 تا تخت بذارن توشو 5 نفرش کنند! یه چیز دیگه هم که بلدن اینه که برای پسران خوابگاه جدید بسازند! ما که بخیل نیستیم برای اونا دوتا می سازند خوب برای ما هم یکی بسازند!

یه جای مناسب درس خوندن هم که تو این خوابگاه پیدا نمی شه .دو تا سالن مطالعه کوچک اونم طبقه 4 که برای همون یک دهم جمعیت ممکنه کافی باشه و یک سالن مطالعه بیرون خوابگاه که وقتی ساعت 10 شد از اونجا هم بیرونت می کنند! که بر گردی خوابگاه که خدای نکرده بیرون خوابگاه نمونی چون ممکنه پسرهایی که از اون ورا رد می شن یهویی بدزدنت!

تدریس بعضی استادها هم اصلا تعریفی نداره مخصوصا اونهایی که تازه دکتراشونو گرفتند و مشغول شدند.حتی بعضی با تجربه تر ها هم هنوز بلد نیستند چه طوری باید تدریس کنند هر چند از نظر علمی سطحشون بالا باشه.

دانشگاه از این داغونتر دیده بودید!!!؟

3- 95% ترم بالاییها فكر میكنن ترم بالایی به دنیا اومدن

روی هم رفته بد نیست

4-من قبلا دانشجو بودم و الان صفریم بچه ها قدر اینجا رو بدونین نمیگم امکاناتش عالیه اما نسبت به 99 درصد دانشگاه ها بهترینه....از نظر غذا...استاد...قانون و دقت عملکردش...امکانات....اینجا جا برای بیشرفت زیاده کافیه بخواین !!!!تنها بدیش اینه که خارج شهره...اشکال ما اینه که همیشه نا راضی هستیم و حسرت نداشته ها رو میخوریم

5-دانشگاه در ترم اول برای صفری ها :

یك اردوی 4 ماهه !

6- خوبیه این دانشگاه اینه که

اونقدر برنامه ی جنبی داره که اگه حتی یه کلمه هم درس نخونی

باز وقت کم میاری

beh,p
13-08-2009, 16:40
پسر خاله من هم دانشجویه مکانیک فردوسیه . همه جوره نا راضیه. میگه یه عده امل دور هم جمع شدن.دانشگاه افتاده دست یه عده بسیجی. میگه کارمون شده 3،4 روز اخر درس خوندن. از بس که سطحش علمیش مضخرفه. یه عده استاد از دماغ فیل افتاده هم دور هم جمع شدن که هیچ کسی رو توی جمع خودشون راه نمیدن.صنعتی اصفهان با اون اوباهتش استاد پروازی از شریف داره اما فردوسی...؟

maziar92142
13-08-2009, 17:10
نه بابا.. چون سطحش اونقدر بالا نیس که بخوای بیای این همه سختی تحمل کنی.جوشم من نمیدونم چه جوریه.دانش جو هشو که دیدم آدمن:31: یه هفته نامه دانشجویی مشهورم داره که طنزه:31:
اما حراستشو اینارو نمیدونم

attractive girl این نظرات دانشجوها در مورد دانشگاهو از کجا میاری؟ منبع چیزی داری یا خودت پرسیدی ازشون؟:18:
نه بابا این قدرا هم بد نیست
مشهد بیشتر از این که یه شهر مذهبی باشه یه شهر تجاریه
مثلا فکر کن به شما مجوز شرکت تو تهران رو نمی دن خب اولین جایی که به ذهنت میاد کجاست؟ مشهد!!
مثل قم نیست که
در واقع فقط اسمش مقدسه

در کل واسه زندگی خیلی خوبه نشنیدی مشهد شهر زندگی با مشارکت در سازندگی!!
همون طور که همیشه گفتم از شهرایی مثل اصفهان وشیراز خیلی ارزونتره

بعدشم خوبه خودتون می گید ایران فقط اسمه خب اسم فردوسی که گندست
÷س وقتی برا کار بری کافرما اسم فردوسی رو که ببینه خوشش میاد حداقل تو خراسان واسه همه جا افتادست حتی بیشتر از دانشگاه های تهران و صنعتی اصفهانبه جز اون 3 تای اول

momo
13-08-2009, 20:14
کسی از دانشگاه آیت الله آملی خبری داره تو شمال یا دانشگاه شمال آمل می گن وسط دانشگاه استخر ماهیگیری است بچه هاشم که شمال دیگه اندشه

saeed_h1369
13-08-2009, 22:33
دانشگاه های تهران و امیرکبیر کسی نیس؟

pooyahacker
13-08-2009, 22:46
بچه ها دانشگاه صنعتی شریف خوبه من برم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

John Doe
13-08-2009, 23:05
میگم اصلا میدونین چیه؟ اعتصاب کنیم دانشگاه نریم تا وقتی که دانشگاه رو باب میل دانشجوها کنن:27:
راستی یه قانون هست به نام قانون دوم ترمودانشجوییک که میگه:
دختر یا خوشگل میشه یا درس خون . پس دوستانی که دانشگاه میرن تا به ازای هر پسر 6 تا دختر پیدا کنن باید دانشگاههای تاپ رو بیخیال شن. بهشون خیام رو پیشنهاد میکنم. مشهدی ها میدونن من چی میگم.:21:
منم معماری ازادو پیشنهاد میدم.واحد هرجا میخواد باشه:27: ولی ترجیحا مشهد:31:

در کل واسه زندگی خیلی خوبه نشنیدی مشهد شهر زندگی با مشارکت در سازندگی!!
واسه یه مشهدی اره.اما مثلا کسی که تبریزه ارزش نداره پاشه بیاد به خاطر یکم سطح علمی بالاتر

در واقع فقط اسمش مقدسه
دقیقا محل سکونت منم ه همین نکته ی نغز و لطیف اشاره داره:31:

PlayStation3
13-08-2009, 23:22
کسی از بوعلی سینا خبر داره؟

WrongDoer89
14-08-2009, 00:36
از یه منبع موثق:27:
یه لطفی کن و اون منبع رو به ما هم بده.:11:
ولی...

کاش میشد قبل انتخاب رشته اینا رو بزاری :41:

attractive_girl
14-08-2009, 01:09
یه لطفی کن و اون منبع رو به ما هم بده.:11:

از تو سایت کلوب
اول باید تو سایت ثبت نام کنی
بعد بری قسمت کلوب ها
بعد دانشگاه مورد نظرو سرچ کنی
بعد بگردی پیداش کنی
بعد بری تو مباحث ایجاد شده
بعد بگردی بیبینی تو مباحث کدوماش به درد میخوره...
اگه adsl نداری این کارو بهت پیشنهاد نمیکنم:46:

ولی...

کاش میشد قبل انتخاب رشته اینا رو بزاری :41:

خب همچین تایپکی نبود تو سایت.خودمم فکرشو نکرده بودم.
به هر حال امیدوارم کمکی کرده باشم:46:

attractive_girl
14-08-2009, 01:18
کسی از دانشگاه آیت الله آملی خبری داره تو شمال یا دانشگاه شمال آمل می گن وسط دانشگاه استخر ماهیگیری است بچه هاشم که شمال دیگه اندشه
آلبوم عکس های دانشگاه آمل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نظرات دانشجوهای دانشگاه آمل:

1-غذای این دانشگاه انقدر خوب درست میشه كه فرق بین مرغ و استخوان رو ادم حس نمیكنه

البته نه اینكه استخونشون خوب پخته میشه ها!

مرغشون انقدر سفت میشه كه با استخوان هیچ فرقی نمیكنه

كباب رو هم كه از لیست غذا ها حذف كردند

2-سطح علمی رشته مهندسی عمران دانشگاه شمال نسبت به سالهای قبل خیلی پیشرفت محسوسی داشته بخصوص با جذب بهترین اساتید از بهترین دانشگاههای کشور مثل دکتر حسن پور از دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر 12 تن از اساتید بزرگ همین دانشگاه کارشناسی شونو از دانشگاه قائمشهر گرفتن و همچنین مسابقات بتن ایران 4 سال متوالی دانشگاه قائمشهر اول شده و امسال فقط 25 نفر رتبه زیر 100 در کارشناسی ارشد داشته و 27 سال سابقه داره

3-واسه غریبه ها می گم آره خیلی خوبه در حد تیم ملی قابل مقایسه و رقابت با دانشگاه كمبریج و آكسفورد

اما برای بچه های خودمونی داخل دانشگاه شمال واقعا باید یه فكر به حال بار علمی دانشگاه بكنیم

البته از دانشگاه آزاد خیلی خیلی خیلی بهتره (اینو جدی گفتم)

4-به نظر من سطح علمی دانشگاه شمال نسبت به سایر دانشگاه های غیر انتفاعی بالاتره ,ولی تا سطح بالای علمی خیلی از دانشگاه های دیگه راه زیادی در پیش داره.

در کل خوبه.
این یکی دانشگاهو به نظر همه راضی میان.آخه نیس هوای شما خوبه برا همونه:27:
فقط مثه اینکه از غذاش می نالیدن:46:

attractive_girl
14-08-2009, 01:44
کسی از بوعلی سینا خبر داره؟

نظرات دانشجویان دانشگاه بو علی سینا همدان

1-به نظرم دانشگاه خوبیه

من که خیلی دوسش دارم

2-بستگی داره با چه استادایی کلاس داشته باشی و با کیا هم کلاس باشی در کل بد نیست

3-دانشگاه بوعلی طبق اخرین بررسی ها رتبه 23 دربین کل دانشگاه ها داره البته رشته های مختلف رتبه های مختلف دارن مثلاً فیزیک رتبه 9 ریاضی ( با تلاش ما دانشجویان جان بر کف ریاضی و اساتید عزیزمون ) رتبه 14 و...بنابراین میتونم به جرات بگم دانشگاه بوعلی جزو 10دانشگاه برتر ایران نیست لذا خودتونو زیاد ناراحت نکنید من خودم دانشکده علومو با هیچ دانشگاهی عوض نمی کنم وخیلی دوستش دارم.

pooyahacker
14-08-2009, 10:46
اینجوری که بچه ها از دانشگاهاشون بد میگن من میترسم سال دیگه شریف هم برم ناراضی باشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaaRyaaMi
14-08-2009, 11:17
اینجوری که بچه ها از دانشگاهاشون بد میگن من میترسم سال دیگه شریف هم برم ناراضی باشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میتونی از شریفی ها بپرسی
ولی من پرسیده بودم میگفتن جو ش خوب نیس به اونصورت یه جوریه :31: (سهیل هم میگفت همینو)

ولی به نظرم این چیزا مهم نیس
آدماش که مهم نیستن
:31:

bleu2u4u
14-08-2009, 17:26
برای اینکه این پستم تمام اسپم نشه یه توضیح کوچک در مورد اینترنت دو دانشگاه بزرگ کشور یعنی تهران و امیرکبیر هم بدم(مخصوص اونایی که فقط بخاطر اینترنت مجانی اش دانشگاه میرن)
دانشگاه تهران : تا حالا توی خود انفورماتیک نرفتم ولی هر دانشکده برای خودش سایت داره (همه رو نمیدونم ولی 2-3 تاشو که خودم چندین روز رفتم و پشت کامپیوترهاش نشستم) که تقریبا هر کدوم پهنایی نزدیک به 40 مگابایت دارن (اگه همه کامیپوترها که نزدیک به 40 تاس پر باشه میشه با سرعت 1 مگابایت دانلود کرد) فعلا نیاز به هیچ مدرکی برای نشستن پشت کامپیوترهاش نیست . بعد از نشستن هم هیچ محدودیت زمانی ای وجود نداره تا اینکه سایت تعطیل بشه .متاسفانه با فایروالی که انفورماتیک گذاشته فقط میشه از emule دانلود کرد و تورنت تعطیله
نتیجه گیری : تقریبا میشه گفت انفورماتیک دانشگاه تهران بعد از صدا و سیما و چند نهاد امنیتی بیشترین پهنای باند رو در کشور داره که تقریبا بدون هیچ دردسری در دسترس دانشجوهاست

دانشگاه امیرکبیر : سرعت کل اینترنت در انفورماتیک کمتر از 5 مگه تعداد کامپیوتر ها کمه ولی زیاد دچار مشکل نمیشه
سرعت دانلود وقتی سایت خلوته به 100 کیلوبایت میرسه
کلا اینترنت دانشگاه امیرکبیر به هیچ وجه در شان نام دانشگاه نیست

attractive_girl
14-08-2009, 19:46
نظرات دانشجوهای دانشگاه الزهرا تهران

1-دانشگاه ما به دختران در حدود 100 سال پیش وقف شده و برای همین هم اینجا ورودی پسر نداره این كار توسط مستوفی الممالك صورت گرفته كه هم خانه اش و هم قبر خودش و زنانش در داخل دانشگاه می باشد این دانشگه قبل از انقلاب به مدرسه عالی دختران و بعدها به نام دانشگاه فرح دیبا نام گذاری شد و از همان موقع گروه هنر قوی دارد.در اینجا به خاطر نبود ورودی پسر بحثهای سیاسی كماست و در كلاس هم یك كمی گفتگو و سوال از اساتید كمتر از بقیه دانشگاه هاست ولی فعالیت بچه ها بد نیست
من در دانشكده علوم اجتماعی و اقتصاد درس می خوانم .رشته علوم اجتماعی

2-دانشكده ی علوم اجتماعی و اقتصاد : مدیریت بازرگانی

یه دانشگاه با صفا و یه عالمه بچه های با صفا

من كه عاشقه این دانشگاهم و اصلا" دلم نمی خواد درسم تموم بشه

امیدوارم جزء كسانی باشم كه به این دانشگاه وفادار میمونن

3-من هم که ترم اولی هستم...دانشکده ی فنی مهندسی....اصلا کلا تصورات من نسبت به دانشگاه که قبلا داشتم انگار که کلا اشتباه بوده...نمی خوام بگم خیلی بده ولی خیلی خوب هم نیست.انتظاری که از استادای یک دانشگاه بزرگی مثل اینجا می ره اصلا برآورده نمی شه...واقعا همه ی ماها رو ناامید کرده.

4-اینکه پسر نداره باعث شده به طور کلی بچه ها شاد تر و پر سر و صدا تر باشن، هیچ دقت کردین که دخترای الزهرا خیلی راحت تر و پر سر و صدا تر حرف میزنن!
این مسئله توی دانشکده هنر که کاملاً مشهوده!

خیلی هم راحت تر از بقیه بچه ها لباس می پوشن و روابط دوستانه هم بسیار بیشتر از دانشگاه های دیگر است!
ضمن اینکه آمار قبولی تحصیلات تکمیلی هم بین بچه های الزهرا خیلی بالاتر از جاهای دیگر است!

ولی یه مشکل داره اونم اینکه چون کادر اداری زیاد با آقاییون برخورد ندارن همچین بفهمی نفهمی خاله زنک شدن!

ضمناً دوستان یادمون نره که زمین دانشگاه الزهرا وقف آموزش دختران شده ، دلتون رو به پسر گرفتن دانشگاه در آینده خوش نکنید!

بهتره از همین وضعیت موجود نهایت استفاده را بکنید، خوب که دقت کنید می بینید اوضاع خیلی هم بد نیست ، ضمناً مشکلات الزهرا کمتر از دانشگاه های مختلط است!!

5-یادمه یه بار که از پلاکاردا زده بودن : پوشیدن مانتوهای بلند و استفاده از مقنعه و اینا اجباری ست ...
بچه ها یه سری دیوار نوشته زده بودن که : در دانشگاه قحط الرجال که تنها عناصر ذکورش گربه ها هستند ، باید هم حجاب سفت و سختی داشته باشیم ...:31:

6-اگر چه دانشگاه الزهرا دانشگاه خوبیه
ولی وجود بعضی استادا باعث دلسردی دانشجوها شده
در واقع تو دانشگاه الزهرا این استادا نیستند كه دانشجوهای باسواد تربیت می كنند بلكه این بچه ها هستند كه از بین هزار تا كتاب میرن و مطالب رو یاد می گیرن ای كاش یه كم بیشتر به قشر دانشجو اهمیت داده می شد

attractive_girl
14-08-2009, 19:52
تو که تهران نبودی که مگه شیراز نبودی سعید ؟
میگما یعنی میگید نیام تهران خو نمیتونم دیگه مجبورم بیام :دی

طبق نظر دانشجوها شهید بهشتی کمتر از سایر دانشگاه های تهران مشکلات داشته و روی هم رفته خوب بوده!

attractive_girl
14-08-2009, 20:06
کسی اینورا شریفی نیست ؟

نظرات دانشجوهای دانشگاه شریف:

1-خیلی عالی تر از اونی بود که فکر میکردم. بازم دارم فکر میکنم که خواب میبینم. و نمیخوام هیچ وقت تموم بشه. البته شاید بعضی ها مخالف باشند. اگه کسی بعد میخواد بیا اینجا، اول تحقیق کنه و بعد بیا! تا مثل بعضی ها نشه.
ولی هر شب که سرمو میگذارم رو بالش از خدا میخوام که اگه صلاح میدونه یه فرصت دیگه به من بده تا یه روز دیگه شریفی بمونم. اینو واقعا از ته قلب گفتم.
اینو هم خیلی قبول دارم:
این قدر بحث شریفی و غیر شریفی نكنید. ارزش دانشجو ها به دانشگاهی كه درآن تحصیل می كنند نیست. این که شریفی حرفی برای گفتن نداره درست نیست.(استثنا هست.)

2-وقتی خواستم بیام فكر میكردم این جا پرازهمه چیزه.اما راستش وحشتناك خورد تو ذوقم.چون جو شریف علارقم اینكه تو قله علم این مملكت جو اخلاقی مناسبی نبود ارزش فقط نمره بود و تیزی تو نمره گرفتن و متاسفانه بچه ها كمتر به مبحث دوستی، جوونمردی، معرفت ،گذشت واین جورچیزا توجه داشتن.اینم بگما بچه های فوق گل هم دیدم ولی كم.
دركل امیدوارم استادا یه كم به بچه ها اینجورچیزارو یاد بدن تا اونا رو سر رقابت های پوچ به جون هم بندازن. كه دوستای صمیمی با یك نمره كم گرفتن پشت هم كلی صفحه نذارن

3-من که جو گیر شدم اومدم شریف!!! همه دوستام رفتند دانشگاه تهران من اومدم اینجا.....الانم مثل سگ پشیمونم (به والله راست میگم)....... هرچند که اینجام رفاقی خوبی پیدا کردم و کلا برای اولین بار توی زندگیم فهمیدم درس خوندن یعنی چی.....اما در کل انتخاب بهینه ای برای من که مهندسی صنایع خونده بودم نبود!

4-می‌دونم شریف خیلی می‌تونست بهتر از این‌ها باشه ولی من خیلی آدم‌هایی دیدم که واقعا از صحبت کردن باهاشون لذت بردم، عمق فکری که تو خیلی از بچه‌های شریف هست رو بیرون نمی‌تونین ببینین. البته خوب این هیچ ربطی به خود شریف نداره، ورودی‌های خوبی داره معمولاً. البته هر سیستمی یه استثناهایی هم داره. در کل من تو شریف دوستای خیلی کاردرست و آدمی پیدا کردم.

5-فکر می کردم جای آدمهای خاصه... فکر میکردم اگه تو جامعه 1 در 1000 میشه کسی رو پیدا کرد که آدم رو بفهمه تو شریف 9 در 10 میشه اینجور ادمها رو پیدا کرد... برای من کل زندگیم مغز و فکرم هستش از همه چیز می تونم بگذرم اما از فکر کردن نه ... فکر می کردم تو شریف با ادمهایی برخورد خواهم کرد که اینجوری هستند ... مثل خودم...

اما بعدش...

با آدمهایی برخورد کردم که از سگ بدترند... از عوام عوامترند... بی فکرتر از مردم عادی جامعه هستند و استادهایی که این چیزها رو یاد می دهند... من اصلا تو شریف ادم ندیدم ... فقط یه عالمه گرگ دیدم... گرگ هم که فکر نمیکنه... فقط بر اساس غریزه اش رفتار میکنه...

فکر میکنم ما که سوختیم ولی دلم برای بچه هایی می سوزه که هنوز رویای احمقانه شریف تو سرشونه قراره بیان و گرگ بودن رو یاد بگیرند.

6-منم تو ذوقم خورد ،از اینکه همه چیز (مثل همه بقیه چیزها تو ایران) نمایشیه! شریف تو ایران بد دانشگاهی نیست اما در مقایسه با دانشگاه های خوب دنیا هیچی نیست.
اکثر استادا دنبال اهداف خودشونن نه کار آکادمیک...
و خیلی حرف های دیگه ...

maziar92142
14-08-2009, 20:43
میتونی از شریفی ها بپرسی
ولی من پرسیده بودم میگفتن جو ش خوب نیس به اونصورت یه جوریه :31: (سهیل هم میگفت همینو)

ولی به نظرم این چیزا مهم نیس
آدماش که مهم نیستن
:31:

چرا اتفاقا ادماش خیلی مهمن وقتی ادمای مزخرفی داشته باشه باید خیلی محکم باشی و فقط خودت خودتو جلو می بری ولی وقتی جو امید وار و خوشحال باشن خودتم به حال میای

من با جند تا از دانشجو های شریف تماس داشتم یکیشونم که همسایمونه ادمای باحالی نبودن

Sharim
14-08-2009, 21:54
خوب بد نیست من هم کلا بگم دانشگاهمون چیه !

دانشگاه اصفهان
اولین چیزی که در مورد این دانشگاه جلب توجه میکنه ، محیط با صفا و سر سبزشه ! از حق نگذریم خیلی جاهای با حالی داره ،
دومین چیزس که لازم به ذکره : خراست ، دوربین های مدار بسته و متعلقات... و ارجحیت موقعیتی کادر اداری (مخصوصا حراستی) به دانشجوهاست ، به عبارتی کسی بدبخت تر از دانشجو نیست !!
اساتیدش 2 دسته ان : 1 : اساتید فوق العاده قوی (در اقلیت) 2 : اساتید خانواده شهید و ایثارگر و بسیجی !! (در قدرت !)

دانشجوها در ترم های اولیه شور و شوقشون بد نیست اما وقتی با محیط دانشگاه بیشتر آشنا میشن ، یخ میزنن !!
مجیط فوق العاده ای است برای پیشرفت جنابان بسیجی و ...
دوستانی که از نظر تئوری خیلی قوی باشن هم ااااااای !! کسانی هستن که دستشون رو بگیرن !
جایی برای فعالیت های فوق برنامه وجود نداره و هیچ امکاناتی هم دانشگاه در این زمینه نمیده !

غذای سلف از نظر ما غیر قابل تحمله ! ولی چند تا از دانشجو های انتقالی رو که دیدم میگفتن بهتر از خیلی از دانشگاه هاست !
غذای سلف دخترا به دلایلی بهتر از سلف پسراست !

تمام این حرف ها که زدم در مورد دانشگاه علوم پزشکی متفاوته ! اون جا خیلی شرایط بهتره !

--------
ویرایش : دیدم دوستان از توت گفتن !
من به این نتیجه رسیدم که خیلی طرفدار داره و فاکتور مهمی در انتخاب دانشگاه محل تحصیله !
آخه موقعش که میشه ، مردم به خاطرش سر و دست میشکنن ، همه به درختا آویزونن ! امتحانا لغو میشه ، کلاس ها تعطیل میشه ، ماموریم گارد ضد شورش میان ! و ... :دی

attractive_girl
14-08-2009, 23:53
یعنی واسه ارشد بخوای بخونی میتونی از قبل دانشگاهتو انتخاب کنی؟!؟!

خب کنکور ارشد هم مثه بقیه کنکوراست دیگه.
مثلا یه رشته ای رو میخونی مثلا برق هر گرایشی . بعد برای کارشناسیش میتونی یکی دیگه از گرایش هاش رو انتخاب کنی. مثلا برق-گرایش کامپیوتر.
اونوقت کارشناسی برق داری و کارشناسی ارشد کامپیوتر:46:

attractive_girl
15-08-2009, 01:39
چراCLOOP؟
من فکر می کردم CLOOB

همون کلوب منظورم بود.سایت کلوب!

مرسی از دوستان.
شما بگین چه دانشگاه هایی مد نظرتونه منم تا جایی که میتونم اطلاعات درست و دقیقش رو براتون فراهم میکنم:46:

چیزایی که تو تایپک میذارم همشون فیلترینگ و بازبینی میشه بعد قرارش میدم تا نهایت دقیق بودن رو داشته باشه و از حرفای نامربوطه هم جلوگیری بشه:46:

ea_elec
15-08-2009, 12:10
شما بگین چه دانشگاه هایی مد نظرتونه منم تا جایی که میتونم اطلاعات درست و دقیقش رو براتون فراهم میکنم:46:

خیلی ممنون...
این روزا از شریف وامیرکبیر خیلی شنیدم...
علم و صنعت چطوره؟

attractive_girl
15-08-2009, 14:08
علم و صنعت چطوره؟
نظرات برخی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت:

1-علم و صنعت بهترینه چون هم فضای قشنگی داره هم استادای خوبی که برای دانشجو هاشون ارزش قائلن

2-علم وصنعت از همه بهتره ، دانشگاه تهران از هر لحاظ بهترین دانشگاه ایرانه ولی حتی اونم از نظر امكانات كارگاه وآزمایشگاه بهتر از علم وصنعت نیست.محیط علم وصنعت هم بیشتر از شریف و امیركبیر به دانشگاه شبیهه

3-من لیسانس پلی تکنیک بودم. اما به نظرم هیچ جا دانشگاه تهران نمی شه بعدش هم پلی تکنیک.

درسته الان توی علم و صنعت هستم ولی به نظرم سطح علم و صنعت و میزان اهمیتی که به دانشجو و درس خوندن و خلاقیت توی این دانشگاه داده می شه خیلی خیلی پائین.

جالبه، توی علم و صنعت اولین جایی که تعطیل می شه کتابخونه و سایت دانشکده هاست و در تمام تابستان عملا تعطیله و در ماه رمضان هم که دیگه جای خود داره.

سه شنبه دفاع از پایان نامه ی یکی از دوستام توی دانشگاه تهران بود که در سطح کیفی خیلی بالا با حضور چندین استاد از دانشگاه های دیگه برگذار شد. روز چهارشنبه یکی از بچه های علم و صنعت دفاع داشت، جالب اینجاست که استاد راهنما که تشریف نیاورد استاد مشاور هم وسط دفاع اومد و حاضرم قسم بخورم که حتی موضوع پایان نامه رو هم نمی دونست چه برسه به اینکه حتی 1 بار خونده باشه..........

seyyedi
15-08-2009, 15:06
دوستان سلام

انشگاه تهران : تا حالا توی خود انفورماتیک نرفتم ولی هر دانشکده برای خودش سایت داره (همه رو نمیدونم ولی 2-3 تاشو که خودم چندین روز رفتم و پشت کامپیوترهاش نشستم) که تقریبا هر کدوم پهنایی نزدیک به 40 مگابایت دارن (اگه همه کامیپوترها که نزدیک به 40 تاس پر باشه میشه با سرعت 1 مگابایت دانلود کرد) فعلا نیاز به هیچ مدرکی برای نشستن پشت کامپیوترهاش نیست . بعد از نشستن هم هیچ محدودیت زمانی ای وجود نداره تا اینکه سایت تعطیل بشه .متاسفانه با فایروالی که انفورماتیک گذاشته فقط میشه از emule دانلود کرد و تورنت تعطیله
نتیجه گیری : تقریبا میشه گفت انفورماتیک دانشگاه تهران بعد از صدا و سیما و چند نهاد امنیتی بیشترین پهنای باند رو در کشور داره که تقریبا بدون هیچ دردسری در دسترس دانشجوهاست
خداییش اینو درست اومدی
منم 7 گیگ رو گذاشتم بعد 2 ساعت اومدم تموم بود
البته من خودم نه دانشجو هستم نه کاره ای
برادرم اونجا ارشد میخوند منم سوءاستفاده کردم

maziar92142
15-08-2009, 16:04
خوب حالا کسی می تونه از لحاظ ازادیسیاسی دانشگاه ها رو دسته بندی کنه

و از لحاظ پشتیبانی طرح های علمی به خصوص واسه من که همه انتخاب هام معماریه

atractive جان که پیشگام هستند

Marichka
15-08-2009, 18:53
سلام

لطفا برای مطلع شدن از وضعیت دانشگاه ها، برای دانشگاه مورد نظرتون یا مقایسه ی دو دانشگاه با هم و ... هر مورد یک تاپیک جدا ایجاد بفرمایید.

موفق باشید