PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام گرایش به الکترونیک نزدیک تر است؟؟

skull_avatar
06-08-2009, 15:41
من به مهندسی برق الکترونیک علاقه دارم حالا واسه انتخاب رشته چون بعضی از شهرها این گرایش رو ندارن می خوام بدونم به ترتیب کدوم گرایش های برق به الکترونیک نزدیک ترن که بعدا تو فوق لیسانس که می خوام ادامه بدم برم الکترونیک.

کلا اگه گرایشی غیر از الکترونیک قبول بشم واسه فوق چجوریاس؟باید واحدهای اضافه بردارم؟

یه سوال دیگه هم این که گرایش سخت افزار رشته کامپیوتر چقدر به الکترونیک نزدیکه؟میشه لیسانس مهندسی کامپیوتر بود و فوق لیسانسش رو توی الکترونیک ادامه داد؟

ممنون :11:

pooyahacker
06-08-2009, 15:59
این سوال منم هست ؛ خودم فکر میکنم کنترل باشه ؛ البته از بیوالکتریک و سیستم های دیجیتال اطلاعاتی ندارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi_7070
06-08-2009, 22:33
یه سوال دیگه هم این که گرایش سخت افزار رشته کامپیوتر چقدر به الکترونیک نزدیکه؟میشه لیسانس مهندسی کامپیوتر بود و فوق لیسانسش رو توی الکترونیک ادامه داد؟

این‌که چند درصد شبیه هست را نمی‌دونم، ولی احتمالا باید خیلی شبیه باشه!
تا جایی که می‌دونم برای فوق لیسانس مهم نیست شما لیسانس‌تون چی باشه!

pooyahacker
06-08-2009, 22:51
متن زیر برگرفته از انجمن موشهای سیاه هست :

مخابرات : باهاتون موافقم ، گرایشی که بیشترین درگیری رو با مباحث ریاضی داره ! بیس ریاضی بسیار بسیار کلفتی طلب می کنه در مورد زمینه کاری هم یه مقدار نامناسبه مگر سازمان های دولتی مثل سپاه و ارتش و خود مخابرات و ... !

الکترونیک : گرایش خودم با ساب گرایش دیجیتال ، میشه به دوشاخه کلی آنالوگ و دیجیتال تبدیل اش کرد ، که شاخه دیجیتال بیشترین ارتباط رو با کامپیوتر و برنامه نویسی داره ! آچار فرانسه برق هستش بازار کارش هم بیشتر به خودت و سطح سوادت بر می گرده !

قدرت : در یک نگاه کلی یعنی تولید ، انتقال و توزیع انرژی الکتریکی زمینه های مهندسی برق قدرت هستند !
تولید (نیروگاه ها)
انتقال (خطوط انتقال برق همون دکل ها و پست های برق)
توزیع (مصرف کننده ها مثل کارخانجات و واحدهای تولیدی)
بیشترین و کم دردسرترین بازار کار رو داره ، همه کارخانجات و کارگاه ها و ... به یه قدرتی نیاز دارند !

کنترل : تو کشور ما یعنی نفت ، گاز ، پتروشیمی
البته الآن زمینه هایی مثل اتوماسیون صنعتی و سیستم های کنترل اتوماتیک کارخانجات ( PLC و ابزاردقیق) روند سریع و رو به رشدی داره !

از 140 واحد دوره کارشناسی میشه گفت 75 درصد مشترک هستند !
عملاً دو ، سه ترم آخر میره روی دروس اختصاصی گرایش ها !
به نظر من گرایش های برق تو دوره کارشناسی خیلی کلی هستش و این اصلاً جالب نیست !
مثلاً منی که الکترونیک دیجیتال دوست دارم چه لزومی داره تو گرایش الکترونیک بیام دروس الکترونیک آنالوگ رو هم بخونم !
دانشگاه شریف از مهر 86 یه کار جالبی که کرده اینه که اومده تو مقطع کارشناسی برق رو 6 گرایش کرده که این خیلی خوبه من امیدوارم بقیه دانشگاه ها هم خیلی زود این کار رو بکنند ! از ما که گذشت !

MehranVB
07-08-2009, 06:28
نزدیکترین گرایشا به الکترونیک به ترتیب قدرت، کنترل، مهندسی پزشکی و بعد از اینا هم مخابرات هست.
سخت افزار حتی یه کوچولو هم شبیه برق نیست و واحداش زمین تا آسمون فرق داره

تا جایی که می‌دونم برای فوق لیسانس مهم نیست شما لیسانس‌تون چی باشه!
این حرف هم کاملاً درسته ولی مثل اینه که بخواید با خوندن ریاضی کنکور تجربی بدید و پزشکی قبول شید، خیلی کم پیش میاد و خیالتون رو راحت کنم که محاله!