PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توسان ، اسپورتیچ یا ویتارا

hh1000
06-08-2009, 09:26
توسان ، اسپورتیچ یا ویتارا
دوستان لطف کنند یه نظری بدن
نظر من رو اسپورتیچ هستش
لطف فنی نظر بدین و از روی تعصب حرف نزنید
مصرف بنزینش تا حدودی مهمه
اما موتور و تجهیزات داخلی از اون مهم تر
کسانی هم که تجربه رانندگی با این خودرو هارو دارند یه نظری بدن
ممنون

rami_hemi
06-08-2009, 09:43
بین این سه تا گرند ویتارارو بی خیال شو چون موترو ضعیفی داره البته شکیلتر از توسان هستش و خب تا حدی هم شکیلتر از اسپورتیج
ولی متاسفانه نمونه 6 سیلندر این ماشین به صورت محدود واردا شد که یه ضعف هستش من ویتارای دو در دیدم اونم کمه ولی با این موترو بهتر هستش
در مورد اون دو تای دیگه دقیقا فنی ماشینها یکی هستش و اسپورتیج و توسان از یه موتور و پلتفورم استفاده میکنن بین این دو تا هم انتخاب خودت بهترینه یعنی اسپورتیج که شکیلتر از توسان هستش .الته بازم میگم اگه گرند ویتارا 6 سیلندر موجود بود هیچوقت اسپورتیج رو بهت توصیه نمیکردم .

shifter
06-08-2009, 09:46
درسته سپورتيج يه نموره قشنگتره..ولي توسان به نظرم در كل مجموعه هماهنگ تري داده بيرون و امكانات خيلي خوبي هم داره....
راستي مجله ماشين ارديبهشت ماه اين سه تا رو مقايسه كرده! اونو بخوني خيلي بهتره...

hh1000
06-08-2009, 09:53
متشکر از همه ی دوستان که نظر دادند
می خواستم اسپورتیچ مشکلات خاصی نداره ؟

hh1000
07-08-2009, 07:25
کاربرا فعال ، مدیران وغیره .... کجا اید ؟ یه زمانی این فرم از بهترین ها بود اما انگار الان یواش یواش داره.....

D r i v e r
07-08-2009, 07:48
این مشخصات فنی و رفاهی و ایمنی اسپورتیچ هست :

مشخصات فنی :
-م.ت.ر 6 سیلندر خورجینی با حجم 2700سی سی
-گازهای خروجی مطابق استاندار یورو3
-دو دیفرانسیل4WD
-حداکثر قدرت 175 اسب در 6000 آر پی ام
-گیرباکس اتومات 4 دنده تیپترونیک
-ظرفیت باک 65 لیتر
-مصرف ترکیبی 10 لیتر در 100 کیلومتر
-ای بی اس
-4چرخ دیسک
-کمک فنر های گازی با عملکرد دوگانه(جلو وعقب)
-سیستم انتقال قدرت اتوماتیک 4WD
-سیستم پایداری ESP

رینگ و لاستیک: رینگ آلومینیومی 16 اینچ با لاستیک 60/235

سایر امکانات:
-8 ایربگ
-قفل ایمنی کودک
-صندلی تاشو در 2 مرحله و کاملا مسطح شو صندلیهای عقب
-سیستم ضد سرقت
-کنترل اتوماتیک نور چراغ
-کروز کنترل
-آینه داخل الکتروکرومیک
-تهویه مطبوع تمام اتومات
-دستگیره های کرومی درها از داخل
-دسته دنده چرمی
-شیشه های تیره
-رادیو پخش ام پی تری
-کیسه های هوای جانبی(پرده ای)
-سان روف
-تزیینات چوبی داخل
-تریپ کامپیوتر
-شیشه عقب متحرک
-فرمان 4 پره چرمی

شما میخواین مدل فول آپشن توسان رو بخرین دیگه؟ نه؟
این یه سری اطلاعات هست در مورد فول آپشنش
ولی من روی تعداد ایر بگ ها شک دارم
چون یکی از آشناها گرفتن و میگفت چیزی حدود 6 - تا 8 تا ایربگ داره

دو عدد ایربگ - ترمز ABS - فرمان برقی - شیشه برقی - آئینه بغل برقی - قفل مرکزی - ریل سقفی - چراغ مه شکن جلو و عقب- ساعت دیجیتال- برف پاکن و شیشه شور عقب - تهویه هوا دستی( کولر+بخاری) - کنسول مرکزی - دو اگزوز- بدنه دو رنگ
آئینه های بغل هم رنگ بدنه - سیستم صوتی با قابلیت پخش mp3 و 4 اسپیکر - ریموت کنترل - کروز کنترل - صندلی چرمی - رینگ 16- سانروف

همونطور که رامین جان هم گفتن اصلا بیخیال ویتارا شو
ولی یه مزیت که ویتارا داره اینه که هم کمصرفش کمتره و هم اینکه کارت سوخت داره

rami_hemi
07-08-2009, 11:39
کاربرا فعال ، مدیران وغیره .... کجا اید ؟ یه زمانی این فرم از بهترین ها بود اما انگار الان یواش یواش داره.....

این مشخصات فنی و رفاهی و ایمنی اسپورتیچ هست :

شما میخواین مدل فول آپشن توسان رو بخرین دیگه؟ نه؟
این یه سری اطلاعات هست در مورد فول آپشنش
ولی من روی تعداد ایر بگ ها شک دارم
چون یکی از آشناها گرفتن و میگفت چیزی حدود 6 - تا 8 تا ایربگ داره

همونطور که رامین جان هم گفتن اصلا بیخیال ویتارا شو
ولی یه مزیت که ویتارا داره اینه که هم کمصرفش کمتره و هم اینکه کارت سوخت داره

معذرت دوست عزیز چون من یه کم در مورد اس یو وی ها اطلاعات کمی دارم تا اینجا تونستم کمکتون کنم
زیاد هم علاقه به اس یو وی ندارم .
این مواردی هم که امیر گفت از مزایای گرند ویتارا هستش بازم میگم اگه اندازه کوچیک گرند ویتارا دو در براتون مشکلی نداره شما میتونید اون رو انتخاب کنید که با موترو 4 سیلندر هم همهانگی بهتری داره ولی اگه شما ماشینی با پرفورمنس و کارایی بالا میخواین توسان و اسپورتیج بهترین گزینه ها هستن .در این بین هم اسپورتیج گفتم که شکیلتره .
امکانت این دو تا هم بهتر از ویتنارا هستش و لی منم شنیدم توسان امکانات بیشتری داره..

milky way
07-08-2009, 23:54
اسپورتیج بهتر از توسانه به نظر من، ولی اگر میتونی یکمی بزار روش یه سرنتو بگیر که از همه اینا بهتره.

2299
08-08-2009, 00:14
اسپورتیج بهتر از توسانه به نظر من، ولی اگر میتونی یکمی بزار روش یه سرنتو بگیر که از همه اینا بهتره.

سرنتو فکر کنم حدود 40 تومن بود نه ؟ اون قیمتش با اینا میخونه ؟ ولی از همشون بهتره :10:

behnam_n80
08-08-2009, 01:34
کلا هیوندای بازار دست دومش بهتره کیاس
توسان هم هر کی داشته راضی بوده

behnam_n80
08-08-2009, 01:34
کلا هیوندای بازار دست دومش بهتره کیاس
توسان هم هر کی داشته راضی بوده

poria_mc
08-08-2009, 01:37
تو این رنج میشه بهترین انتخاب رو همین اسپورتیج نام برد! از همه بهتره! هر چند اگه سوارش شی و بعد با چشم بسته سوار توسان شی هیچ تفاوتی رو حس نمیکنی و انگار که همون اسپورتیج هستش! جدیدا هم که مدل فیس لیفتش اومده که خیلی هم قشنگتر شده در حالی که مدل 2009 توسان از لحاظ ظاهری فقط یه رینگ متفاوت داره!
حس اسپورتیج بیشتر به یه خودرو 40 و خورده ای میلیون! میخوره تا توسان! توسان تو طراحی داخلی یه جاهایی رو ضعیف کارکرده! مثل روی فرمون لوگوی هیوندایی بصورت پلاستیکی هستش که اگه حتی طرح فلز هم کار میکرد حس بهتری داشت یا مثلا مواد و متریال داخلیش خیلی چیپ میزنه!
ویتارا هم که دوستان گفتن! علیرغم اینکه خوشدستی خیلی بالایی داره و لذت سواری فوق العاده ای داره ولی موتور ضعیفی داره!ارتفاعش از اون دوتای دیگه کمتره و همین سواریش رو لذت بخش تر میکنه! البته یه سری مدلهای 4 در 6 سیلندر وارد شده که فقط به درد حال بقیه رو گرفتن میخوره!(عین کمری های 6 سیلندر که آدم فکرش رو نمیکنه! یهو از پشت رنده ات میکنه!:31:)
مدل های 2 در 6 سیلندر هم هست که البته به نظر من طرح عقبش جذابیت 4 در رو نداره و یکم طرحش نامیزونه! قیمتشون هم الان رو 44 تومن برای 4 در 6 سیلندر و 48 به بالا برای 2 در 6 سیلندر هستش!
تو این رنج ماشین ها تویوتا RAV4 هم هست که نسل جدیدش با آریون وارد کشور شد که البته قیمتش شدیدا بالا و کاذبه!
در کل اگه بودجه تون میرسه سوزوکی 4 در و 6 سیلندر توصیه میشه! و اگه نه همون اسپورتیج انتخاب منطقی تریه!

rami_hemi
08-08-2009, 07:58
پوریا جان میشه قیمت rav4 رو بگی؟در مورد ویتارا 2 در ها بیشت راطلاعات داری به من بگو مثلا نمونه 4 سیلندر 2 در و این 6 سیلندر 2 در ها

poria_mc
08-08-2009, 10:03
پوریا جان میشه قیمت rav4 رو بگی؟در مورد ویتارا 2 در ها بیشت راطلاعات داری به من بگو مثلا نمونه 4 سیلندر 2 در و این 6 سیلندر 2 در ها
رامین جان RAV4 دو مدل فول و نیمه فول داره که مدل فولش بصورت شرکتی وارد شده و قیمتش الان روی 58 الی 62 تومنه! که اصلا نمی ارزه در حالی که من حاضرم این قیمت رو بدم برای اینکه سواریش حرف نداره!ویتارا های دو در هم تا اونجا که من اطلاع دارم چون بصورت شخصی وارد شده و افراد بیشتر طالب قدرت هم هستن همه شون 6 سیلندرن! من خودم تا حالا 2 در 4 سیلندر تو تهران ندیدم! تو یه 6 سیلندر هم نشستم که خوب از بغل و پشت ماشین تجربه جدیدیه! ضمن اینکه شتاب و سرعتش هم خوبه و مثل ویتاراهای ایران خودرو ملت بهت فحش نمیدن!

hh1000
08-08-2009, 10:20
از همه دوستان ممنونم ، کسی از دوستان تا حالا با اسپرتیج کار کرده ؟ چون من از یکی شنیدم که :

دوستان دیروز رفتم اسان موتور و اطلس خودرو برای مقایسه توسان و اسپورتیج به نظر من توسان سرتره خیلی , مخصوصا کیفیت مواد به کار رفته , وقتی داخل اسپورتیج رفتم اول مکان و کیفیت دسته دنده افتضاح بود و بعد اینکه کنسول وسط خیلی کوچک و بد جا بود و اصلا تکیه گاه خوبی نبود همچنین چینش جلو داشبورد خیلی جالب نبود واقعا کیفیته مواد به کار رفته زد توی ذوقم در حد 38000000 ملیون نبود اصلا ,علارقم اینکه مدل 2009 بود و خیلی خوشگل تر شده بود جلوی ماشین انتظار اینو داشتم که کیفیتشم نسبت به مدل های قبل بهتر شده باشه که متاسفانه اینطور نبود
ولی برعکس توسان کیفیت مواد و جلوداشبورد قابل قبول بود و چینشش هم خوب بود دست دنده در جای مناسب و کیفیت خوب کنسول اندازه و جای خوب کلا مناسب بود همش , منهای قیافه که سلیقه ای من توسانو ترجیح میدم
البته باید بگم که اسپورتیج و توسان از یک موتور و پلت فرم استفاده میکنن و از نظر فنی خیلی نزدیک به هم هستن ولی حتی کیفیت قطعات فنی توسان بهتره و اختلاف قیمتشون هم فکر کنم به دلیل همین اختلاف کیفیت باشه

poria_mc
08-08-2009, 11:25
دوستان دیروز رفتم اسان موتور و اطلس خودرو برای مقایسه توسان و اسپورتیج به نظر من توسان سرتره خیلی , مخصوصا کیفیت مواد به کار رفته , وقتی داخل اسپورتیج رفتم اول مکان و کیفیت دسته دنده افتضاح بود و بعد اینکه کنسول وسط خیلی کوچک و بد جا بود و اصلا تکیه گاه خوبی نبود همچنین چینش جلو داشبورد خیلی جالب نبود واقعا کیفیته مواد به کار رفته زد توی ذوقم در حد 38000000 ملیون نبود اصلا ,علارقم اینکه مدل 2009 بود و خیلی خوشگل تر شده بود جلوی ماشین انتظار اینو داشتم که کیفیتشم نسبت به مدل های قبل بهتر شده باشه که متاسفانه اینطور نبود
ولی برعکس توسان کیفیت مواد و جلوداشبورد قابل قبول بود و چینشش هم خوب بود دست دنده در جای مناسب و کیفیت خوب کنسول اندازه و جای خوب کلا مناسب بود همش , منهای قیافه که سلیقه ای من توسانو ترجیح میدم
البته باید بگم که اسپورتیج و توسان از یک موتور و پلت فرم استفاده میکنن و از نظر فنی خیلی نزدیک به هم هستن ولی حتی کیفیت قطعات فنی توسان بهتره و اختلاف قیمتشون هم فکر کنم به دلیل همین اختلاف کیفیت باشه
حاضرم سر زندگیم شرط ببندم هر کی این رو نوشته یا هیوندایی داشته یا الان داره! کاملا با تعصب نوشته و دقیقا چیزهایی که تو توسان خیلی تو ذوق میزنه رو راجع به اسپورتیج نوشته! من هم تو اسپورتیج 2008 و 2009 نشستم هم تو توسان 2008 و 2009 ! اصلا اسپورتیج کیفیت متریال داخلیش یه سر و گردن از توسان بالاتره! ضمن اینکه سواریش هم خیلی بهتره! در کل اگه قیافه کابین براتون خیلی مهمه اگه بودجه تون میرسه اول برین سمت تویوتا راو فور! اگه نه بعدش ویتارا و بعد اسپورتیج 2009!!

farshad bugatti
08-08-2009, 12:33
اگه 10 میلیون تفاوت واستون مهم نیست میتونید هیوندای سانتافه یا کیا سورنتو بخری. در ضمن هر دوتاشون هم ارزون شده قیمته سانتافه رو هفته پیش پرسیدم 5/50 میلیون بود

rami_hemi
08-08-2009, 13:00
رامین جان RAV4 دو مدل فول و نیمه فول داره که مدل فولش بصورت شرکتی وارد شده و قیمتش الان روی 58 الی 62 تومنه! که اصلا نمی ارزه در حالی که من حاضرم این قیمت رو بدم برای اینکه سواریش حرف نداره!ویتارا های دو در هم تا اونجا که من اطلاع دارم چون بصورت شخصی وارد شده و افراد بیشتر طالب قدرت هم هستن همه شون 6 سیلندرن! من خودم تا حالا 2 در 4 سیلندر تو تهران ندیدم! تو یه 6 سیلندر هم نشستم که خوب از بغل و پشت ماشین تجربه جدیدیه! ضمن اینکه شتاب و سرعتش هم خوبه و مثل ویتاراهای ایران خودرو ملت بهت فحش نمیدن!

اگه نمونه دو در این با قیمت کمی ارزونتر و موترو 2000 می اومد بهتر بود البته من خودم شخصا طرفدار سوزوکی سامورای هستم با اون قیافه نقلی خودش و قابلیتهای آفرود بیشتر .
خب دو در فکر کنم خاطره بهتری از یه سوزوکی 6 سیلندر باشه .
ممنونم پوریا جان
===============================================
در مورد مقایسه هم چون بنده تا به حال طرف این ماشینا نرفتم و اصلا خوشم نمیاد از این کره ای ها زیاد خبر از داخل اتاق ندارم.

4tech
21-08-2009, 22:36
با سلام

دوست عزیز ویتارا ماشین خیلی نرم و راحتی هستش دوست عزیزی که فرمود موتورش ضعیفه نمیدونم

منظورش چی بوده ترمز های این ماشین هم بسیار عالی هستش در مورد شتاب اون چیزی که شما میخواهید

حتما جواب میده توی سربالایی نمیگم توسانو میگیره ولی ازش یه گلگیر جا میمونه یه چیزی هم یادت نره این

ماشین ژاپنی هستش ازش ایراد نمیشه گرفت راستی یکی از ضعفهای توسان اینه که ارتفاع بلندی داره رکاب

هم نداره که کمک کنه اگه شما ماشینو برای سرعت مبخوای با این قیمت ماکسیما بگیر که فقط بره

ویتارا ا کارت سوخت داره هم خیلی کم مصرفه.

mw_kia
31-08-2009, 21:29
ویتارا دستی شتاب و قدرتش خوبه اون جوری هم فکر نکن مدل قویتر هم میخواد بیاد راستی ویتارا کارت سوخت داره.

مجید فینا
31-08-2009, 22:57
کیا اسپورتیج

6 سیلندر - 24 سوپاپ - DOHC - حجم موتور 2700سی سی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امکانات

ترمز ABS - دستگیره ها و سپرهای همرنگ بدنه - ریل سقفی - اگزوز دوبل - رینگ 16 اینچی - مه شکن جلو - برف پاکن عقب - فرمان برقی با تنظیم ارتفاع - آینه های جانبی برقی - شیشه های برقی - قفل مرکزی - سیستم ورود بدون کلید - سیستم صوتی با قابلیت پخش کاست و MP3 - دستگیره های داخلی کروم -
جلو پنجره کروم - 2 عدد ایربگ - تهویه مطبوع اتوماتیک - شیشه های دودی - سنسور عقب - صندلی چرم - سانروف برقی - کروز کنترل اتوماتیک - داشبورد طرح چوب

مجید فینا
31-08-2009, 23:00
هیوندا توسان

6 سیلندر - 24 سوپاپ - DOHC - حجم موتور 2700سی سی

امکانات

دو عدد ایربگ - ترمز ABS - فرمان برقی - شیشه برقی - آئینه بغل برقی - قفل مرکزی - ریل سقفی - چراغ مه شکن جلو و عقب- ساعت دیجیتال- برف پاکن و شیشه شور عقب - تهویه هوا دستی( کولر+بخاری) - کنسول مرکزی - دو اگزوز- بدنه دو رنگ
آئینه های بغل هم رنگ بدنه - سیستم صوتی با قابلیت پخش mp3 و 4 اسپیکر - ریموت کنترل - کروز کنترل - صندلی چرمی - رینگ 16- سانروف

مجید فینا
31-08-2009, 23:15
تویوتا راو 4

4 سیلندر - 16 سوپاپ - DOHC - حجم موتور 2400سی سی

امکانات

EBD- پکیج لوازم جانبی - کمربند تطبیقی - ایربگ سرنشینان جلو - آنتن سقفی - دزدگیر با قفل حرکت - CD Player با 6 اسپیکر L19- لاستیک زاپاس روی در صندوق - قفل کودک - فندک با چراغ - فیلتر هوا - کنسول- ساعت دیجیتالی - کف پوش حصیری -برف پاک کن تناوبی زمان دار - چراغ مطالعه جلو - صندلی جلو تاشو - در بازکن باک - درپوش لاستیک زاپاس رنگ بدنه - بخاری با دریچه عقب - سیستم ورو دبدون کلید - سپر عقب - کنسول بالای سر شیشه ای - قفل برقی درب ها - شیشه بالا بر برقی - برف پاک کن شیشه عقب تناوبی - هواکش عقب - ضد مه شیشه عقب - صندلی عقب تاشو -فرمان چهار پره تلسکوپی - دنده چرمی - ریل سقفی - فرمان چرم
ABS - تهویه اتوماتیک -آینه بغل برقی - کروز کنترل - مه شکن - سنسور پارک عقب - سان روف - 6 سی دی چنجر+ رادیو کاست - جلو داشبورد چوبی ایربگ جانبی + پرده ای - کیت ویژه تلفن و بلوتوث - صندلی برقی راننده - صندلی گرمکن جلو - صندلی چرم - سیستم کمکی دنده اتوماتیک برای سرازیری - سیستم کمکی دنده اتوماتیک برای شروع حرکت در سربالایی

مجید فینا
31-08-2009, 23:26
سوزوکی ویتارا

4 سیلندر - 16 سوپاپ - DOHC - حجم موتور 2000سی سی

نوع 2 در که تعداد محدودی وارد کشور شد

امکانات

بدنه

نوع بدنه : 5 در 5 نفره
موتور

نوع موتور : بنزيني 2 ليتري J20A
تعداد سيلندر : 4
تعداد سوپاپ : 16
حجم موتور : 2000 cc
نسبت تراکم : 5/10
حداکثر قدرت موتور : 140 اسب بخار در 6000 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور : 183 نيوتن متر در 4000 دور در دقيقه
استاندارد آلآيندگي : Euro 4
ظرفيت

ظرفيت باک : بنزين 66 ليتر
تعداد سرنشين : 5 نفر
انتقال قدرت

سيستم انتقال قدرت : دو ديفرانسيل چهار وضعيته (4WD)
فرمان

سيستم فرمان : دنده شانه اي
تعليق

تعليق - جلو : پايه هاي مک فرسون
تعليق - عقب : اتصالات چند گانه
ترمزها

ترمز جلو : ديسکي با سيستم خنک کاري
ترمز عقب : عقب کاسه اي

لاستيک

نوع تاير و لاستيک : R16-225/70
ابعاد

طول كلي (با روكش لاستيك زاپاس) : 4.470 ميليمتر