PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارور CPU uCode mismatch

imi1366
06-08-2009, 00:39
سلام
سیستمی رو با این قطعات تازه جمع کردم:
Main: ASUS P5KPL\1600
CPU: intel 5300
VGA: ATI 4670 1Gig
هنگام راه اندازی سیستم با این ارور روبرو میشم:
CPU uCode mismatch. pleas update BIOS and try again
بایوس رو آپدیت کردم ولی بازم این ارورو میده و میگه f1 رو بزن. داخل ویندوزم که میشم از گرافیک یه ارور میده و تصویر و صدا به هم ریخته هست. تو اجرای بازی پرش شدید داره...
من cpu رو عوض کردم و 5200 انداختم و سیستم راحت بدون هیچ مشکلی بالا میاد.
یعنی cpu با main سازگار نیست؟؟!!!

Levian
06-08-2009, 09:08
سلام
بایوس رو آپدیت کردم ولی بازم این ارورو میده و میگه f1 رو بزن. داخل ویندوزم که میشم از گرافیک یه ارور میده و تصویر و صدا به هم ریخته هست. تو اجرای بازی پرش شدید داره...

--------------------------------

سلام
اگر مادربردي سي پي يو 5200 رو بشناسه و ساپورت كنه قطعاً سي پي يو 5300 هم بايد ساپورت كنه . مادربرد شما خوشبختانه هر دو سي پي را ساپورت ميكنه. اما در مورد مشكل آيا بعد از به روز رساني Load Optimize Defult كرديد؟ (وارد صفحه بايوس شويد و روي گزينه Load Optimize Defulte اينتر كنيد)
با تشكر فراوان

imi1366
06-08-2009, 09:31
--------------------------------

سلام
اگر مادربردي سي پي يو 5200 رو بشناسه و ساپورت كنه قطعاً سي پي يو 5300 هم بايد ساپورت كنه . مادربرد شما خوشبختانه هر دو سي پي را ساپورت ميكنه. اما در مورد مشكل آيا بعد از به روز رساني Load Optimize Defult كرديد؟ (وارد صفحه بايوس شويد و روي گزينه Load Optimize Defulte اينتر كنيد)
با تشكر فراوان

بعد از آپدیت بایوس سیستم خودش میگه f2 رو بزن تا بایوس Load Optimize Defult بشه. منم زدم.
یه نکته هم هست که بایوس با یه فایل بارها آپدیت میشه! یعنی بعد آپدیت با یک ورژن دوباره آپدیتش کنی با همون ورژن آپدیت میشه! حتی با ورژنهای پایینتر هم آپ میشه. در صورتی که فکر کنم باید ارور بده که بایوس ورژن جدیدتر از این ورژن روشه.

imi1366
06-08-2009, 15:10
کسی نمیتونه کمکم کنه؟؟
دارم دیوونه میشم....!!!!

Kianoosh
06-08-2009, 19:58

آخرین بایوس رو بریزید اگه این پردازند ه با بایوس سری جدید کار می کنه ممکنه چنین اختلالی باشه...

imi1366
07-08-2009, 00:01
آخرین بایوس رو بریزید اگه این پردازند ه با بایوس سری جدید کار می کنه ممکنه چنین اختلالی باشه...

تشکر از جوابتون
ولی من آخرین ورژن بایوس رو ریختم که ورژن 0512 هست به تاریخ 16\3\2009
بازم ارور میده :41:

Kianoosh
07-08-2009, 14:07
تشکر از جوابتون
ولی من آخرین ورژن بایوس رو ریختم که ورژن 0512 هست به تاریخ 16\3\2009
بازم ارور میده

به CPU List یه نگاه بندازید ببینید با چه بایو سی این پردازنده رو ساپورت می کنه اگه همین آخری هست همونطور که گفتم بعضا ناسازگاری پیش میاد اگه خود مین مشکلی نداره( که میگی با 5200 بدون مشکل کار می کنه...)

imi1366
09-08-2009, 13:15
دوستان من cpu 5300 رو روی 2تا مین دیگه هم تست کردم. p5q و 5qc (با آخرین بایوس آپدیت شده)
ولی همچنان ارور میده روی اونا هم...
یعنی cpu خراب شده؟ چنین چیزی امکان داره؟ اگه cpu خراب باشه که سیستم بالا نمیاد!

Kianoosh
10-08-2009, 01:37
دوستان من cpu 5300 رو روی 2تا مین دیگه هم تست کردم. p5q و 5qc (با آخرین بایوس آپدیت شده)
ولی همچنان ارور میده روی اونا هم...
یعنی cpu خراب شده؟ چنین چیزی امکان داره؟ اگه cpu خراب باشه که سیستم بالا نمیاد!

خب احتمالش هست که پردازنده آسیب دیده...چون P5Q و کلا p45 باید بدون هیچ مشکلی ساپورتش کنه...خب بالا میاد ولی از صفحه پست بیشتر نمیره!باکس خریدی!؟

imi1366
10-08-2009, 09:58
خب احتمالش هست که پردازنده آسیب دیده...چون P5Q و کلا p45 باید بدون هیچ مشکلی ساپورتش کنه...خب بالا میاد ولی از صفحه پست بیشتر نمیره!باکس خریدی!؟

تو پست اول نوشتم . بعد زدن دکمه ی f1 داخل ویندوز میشه ولی کلی ارور میده و تصویر تو بعضی منوها پرش داره همچنین تو بازیها. در ضمن cpu رو عوض میکنم همه چیز خوب کار میکنه! cpu هم باکس خریدم ساخت کاستاریکا هست!
عجیب اینه که وقتی سیستم رو بستم تا 1 هفته بدون مشکل کار میکرد و بعد ار 1 هفته تازه یادش افتاده که cpu همخونی نداره! :41:

Kianoosh
11-08-2009, 02:19
تو پست اول نوشتم . بعد زدن دکمه ی f1 داخل ویندوز میشه ولی کلی ارور میده و تصویر تو بعضی منوها پرش داره همچنین تو بازیها. در ضمن cpu رو عوض میکنم همه چیز خوب کار میکنه! cpu هم باکس خریدم ساخت کاستاریکا هست!
عجیب اینه که وقتی سیستم رو بستم تا 1 هفته بدون مشکل کار میکرد و بعد ار 1 هفته تازه یادش افتاده که cpu همخونی نداره!

بایوس ولتاژ و ... رو دستکاری نکردی؟سخت افزار/درایور جدید نداشتی؟گرافیکت سالمه؟؟پاور سالمه؟باز اینطوری که میگی از همون پردازنده هست فشار نیووردی بهش ضربه فیزیکی و ...؟

برو اونجایی که خریدی بکوب رو میزش!:دی

imi1366
11-08-2009, 13:25
بایوس ولتاژ و ... رو دستکاری نکردی؟سخت افزار/درایور جدید نداشتی؟گرافیکت سالمه؟؟پاور سالمه؟باز اینطوری که میگی از همون پردازنده هست فشار نیووردی بهش ضربه فیزیکی و ...؟

برو اونجایی که خریدی بکوب رو میزش!:دی

اتفاقا قصد این کارم دارم. البته قبلش مادر بورد رو دادم گارانتی تا اگه سالم بود بعد برم سراغ فروشنده. :21:
همه چیزم سالمه. آخه با 5200 توپ توپ کار میکنه.
موقع خرید سیستم هم میخواستم 5200 بگیرم ولی فروشنده گفت با 5300 هزار تومن اختلاف داره. 5300 بگیر! :13:

Kianoosh
11-08-2009, 19:29
موقع خرید سیستم هم میخواستم 5200 بگیرم ولی فروشنده گفت با 5300 هزار تومن اختلاف داره. 5300 بگیر!

خب راست گفته ولی این مشکلش...

Lord_theOne
12-08-2009, 18:43
اينتل خرابي نداره البته خدا مي دونه
من مادربرد ديدم كه ارور شما را داده ولي بدون مشكل كار مي كند هر دفعه ريستارت مي كنه بهشم پيغام مي دهد ولي مشكلي ندارد
اگر روي چند مادربرد جديد و چيپهاي سطح بالا جواب نمي دهد مشكل از CPU است

jak_1300
14-12-2009, 20:20
lمنم تقریبا با همچین مشکلی روبرو هستم اما با این تفاوت که این پیغام رو میده ERORR UCODE LODING
این مشکل از اونجایی واسه من آغاز شد که فن سی پی کلی خاک گرفته بود منم بازش کردم شستمش و بجایه اینکه با سشوار خشکش کنم گذاشتمش تو ماکرو ویو دود ازش زد بیرون و سوخت رفتم فن خریدم ولی ارور فن میده حالا که ارور فن رفع شده مرتب ارور یو کد لودینگ میده سی پی یو رو. هم از یه سیستم دیگه باز کردم گذاشتم بازم درست نشد کسی میدونه مشکلم چیه؟