PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بین تویوتا کرولا و ورنا کدوم بهتره؟!!

saha_solary
05-08-2009, 20:58
سلام دوستان میخواستم از دوستانی که اطلاعات فنی و تخصصی دارن راهنماییم کنن

میخوام یا کرولا بگیرم یا ورنا موندم برام توضیح بدید کدوم بتهره نه فقط اسم ببرید

اگه ایتمی هم مد نظرتون هست پیشنهاتد بدید

راستی میخوام کوچیک و با امکانات رفاهی باشه

منتظر نقد و بررسی شما دوستان هستم

ممنون.:10:

مجید فینا
05-08-2009, 21:11
اگه پول مهم نیست 100% تویوتا
ایمن
کم خرج
کم مصرف

shifter
05-08-2009, 21:17
سلام دوستان میخواستم از دوستانی که اطلاعات فنی و تخصصی دارن راهنماییم کنن

میخوام یا کرولا بگیرم یا ورنا موندم برام توضیح بدید کدوم بتهره نه فقط اسم ببرید

اگه ایتمی هم مد نظرتون هست پیشنهاتد بدید

راستی میخوام کوچیک و با امکانات رفاهی باشه

منتظر نقد و بررسی شما دوستان هستم

ممنون.:10:

رفیق مشخصات کامل ندادی!
کورولا مدل جدیدش [2009] هست و مدل قبل تر از اون هم تو ایران هست مثل مدلای 2007 و 2008 و همچنین ورنا هم دو مدل 1400 و 1600 داره!
شما منظورت کدوم مدل از ایناست؟
ولی همینجوری میگم اگه پول مهم نیست 100%درصد تویوتا:نرم-راحت-با کلاس-و......

corey
05-08-2009, 21:21
دوست عزیز اصلا کرولا با ورنا قابل مقایسه نیست و چه نسل قبلی کرولا و چه این نسل جدیدش از هیوندای ورنا برتره
اگه شما دنبال ماشین راحت هستین اینا میتونن انتخاب های خوبی باشن
کرولا
مگان
زانتیا
آوانته

farshad bugatti
05-08-2009, 21:21
عرض کنم که من هیچ کدومشو براتون پیشنهاد نمیکم اما اگه بگین پولتون دقیقا چقدره بهتر میشه شما رو راهنمایی کرد...

saha_solary
05-08-2009, 21:22
میخوام که مقایسه کنید

هر مدلی از کرولا و ورنا

بیشتر میخوام بدونم چه چیزی از هم بیشتر یا کمتر دارن

farshad bugatti
05-08-2009, 21:23
ورنا هم دو مدل 1400 و 1600 داره!

......[/quote]
1500 و 1600 سی سی داره

saha_solary
05-08-2009, 21:28
27 تومن پول دارم حالا پی پیشنهاد میکنید؟

poria_mc
05-08-2009, 21:45
دقیقا کدوم مدل از کرولا مد نظرتونه؟ ولی کلا ماشین کره ای رو هیچوقت با ژاپنی مقایسه نکنید!
نظر من روی کرولا 2008 هستش هر چند قیمت بالایی داره(مدل فول GLI اتومات 41.100) اما این وسط یه دو سه نمونه خرابکاری مهندس های تویوتاهم مشاهده میشه!مثلا طراحی مسخره عقب ماشین! یا متفاوت بودن رنگ سیستم پخش و تهویه(به رنگ نارنجی) با بک لایت آمپر(به رنگ فلوئورسنت یا مهتابی) اما باز هم دلیل نمیشه این ماشین با اینهمه امکانات رو با یه ماشین مسخره نسل قدیم مثل ورنا مقایسه کنیم!
------------------------------
با 27 تومن شما میتونید یه کمری گرند بخرید که از همه ماشینهای این رده بالاتره یا اگه دنبال ماشین صفر هستید میتونید آوانته رو امتحان کنید!

MoHaMaD ZaNd
05-08-2009, 22:23
به نظر من آوانته هم ماشين خوبيه !!! البته اگه با قيافش بتوني كنار بياي

saha_solary
05-08-2009, 23:17
دقیقا کدوم مدل از کرولا مد نظرتونه؟ ولی کلا ماشین کره ای رو هیچوقت با ژاپنی مقایسه نکنید!
نظر من روی کرولا 2008 هستش هر چند قیمت بالایی داره(مدل فول GLI اتومات 41.100) اما این وسط یه دو سه نمونه خرابکاری مهندس های تویوتاهم مشاهده میشه!مثلا طراحی مسخره عقب ماشین! یا متفاوت بودن رنگ سیستم پخش و تهویه(به رنگ نارنجی) با بک لایت آمپر(به رنگ فلوئورسنت یا مهتابی) اما باز هم دلیل نمیشه این ماشین با اینهمه امکانات رو با یه ماشین مسخره نسل قدیم مثل ورنا مقایسه کنیم!
------------------------------
با 27 تومن شما میتونید یه کمری گرند بخرید که از همه ماشینهای این رده بالاتره یا اگه دنبال ماشین صفر هستید میتونید آوانته رو امتحان کنید!

راستش اول رفتم دنبال ورنا بعد امکانات کرولا چشممو گرفت از کوچیک بودنشم خوشم اومد

الان یک فول 2007 پیدا کردم(فکر کنم اولین مدل کرولا 2007 باشه) 27 نظرتون چیه؟

به نظرتون می ارزه یا اتمی بهتر از این هست؟

saha_solary
05-08-2009, 23:18
به نظر من آوانته هم ماشين خوبيه !!! البته اگه با قيافش بتوني كنار بياي

اتفاقا عاشق قیافشم ولی به نظرم نمیارزه

زیاد به دلم نمیشینه این قد پول بدم واسه اوانته

farshad bugatti
05-08-2009, 23:59
البته چون ایشون فرمودند ماشین کوچیک باشه کمری گرند نمیتونه براشون گزینه خوبی باشه ودر ضمن
قیمته اوانته دنده ای 25 و اتوماتیکش 28 میلیونه البته جنتو هم با نظر شما تطابق داره کوچیک و با امکانات رفاهی بیشتر و البته کم مصرف قیمت 25 میلیون
کرولا یکمی پیر مردیه و قیمته نسل جدیدش 40 میلیونه اونو از گزینه هات حزف کن و ورنا هم بازاره فروش مناسبی در مقابل رقیبانش نداره و ارزش ان در برابر پولش کمه من امکانات رفاهی نسل جدیده کرولا و ورنا 1500 و 1600 سی سی رو برات میزارم...
ورنا
4سیلندر 16 سوپاپ 91 اسب بخار برای مدل 1500سی سی
4سیلندر 16 سوپاپ 105 اسب بخار برای مدل 1600 سی سی
1.5 لیتری 1.6 لیتری
◄ وزن 1010 ◄ وزن 1040
◄حجم مخزن سوخت 45
◄عرض 1680
◄حد اکثر سرعت 189 ◄حد اکثر سرعت -
◄کیسه هوا ندارد ◄برای راننده و سر نشین جلو
◄سیستم ترمزجلو دیسکی و عقب کاسه ای ◄ABS
◄قفل مرکزی ◄قفل مرکزی / ریموت کنترل
◄قدرت کمکی هیدرولیکی / قابلیت تنظیم
◄سیستم تهویه مطبوع تنظیم دستی
◄ رادیو کاست با 4 باند ◄رادیو سیدی با 4 باند
◄تنظیم دستی صندلی راننده در 4 جهت
◄شیشه بالا بر جلو و عقب برقی ◄تنظیم برقی ایینه ها / شیشه بالا بر جلو و عقب برقی
◄مه شکن عقب

کرولا
4 سیلندر 16 سوپاپ 1800 سی سی 130 اسب بخار
وزن 1185 کیلو
مصرف ترکیبی 5/7
سیستم ترمز جلو دیسکی خنک شونده و عقب دیسکی ABS
ریموت کنترل
قفل مرکزی
فرمان تلسکوپی و بشکن
تنظیم برقی ایینه ها
رادیو سیدی با 4 بلندگو
ایموبلایزر
کیسه های هوا مجموعا 2 عدد
کروز کنترل
سنسور پارک عقب
چراغ های جلو هالوژنی و لامپ های مه شکن جلو

اما در کل این دو خودرو اصلا قابل مقایسه نیستند چه از نظر قوای حرکتی و چه از نظر قیمت به نظر من حتی میتونی دست دوم مزدا 3 هم بخری.

shifter
06-08-2009, 09:11
با 27 تومن همون كرولا 2008 بگيري خوبه! به نظر من به قيمتش ميارزه! البته تو ايران.... دي:
ولي با 27 تومن شما ميتوني زانتيا هم بگيري كه به نظر من هنوز بهترينه....جدا از قديمي بودنش امكانات و موتور خوب و از همه مهمتر يه سيسيتم تعليق بينظير داره...!

rami_hemi
06-08-2009, 09:51
دوست گلم میگی کوچیکیش
نکنه منظورت تویوتا یاریس باشه چون کرولا اونققدر م کوچیک نیست و بزرگتر از ورنا هستش
کرولا هم 2008 بالای 35 تومن قیمت داره این مدلی که شما میگی به احتمال قوی همون یاریس هستش
چون یاریس از تیوتا فقط تو رده 25-30 میلیون هستش.
اینم عکسش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s-b
06-08-2009, 10:54
کلا هیچ وقت ماشینهای ژاپنی را با کره ای مقایسه نکن

saha_solary
06-08-2009, 11:13
دوست گلم میگی کوچیکیش
نکنه منظورت تویوتا یاریس باشه چون کرولا اونققدر م کوچیک نیست و بزرگتر از ورنا هستش
کرولا هم 2008 بالای 35 تومن قیمت داره این مدلی که شما میگی به احتمال قوی همون یاریس هستش
چون یاریس از تیوتا فقط تو رده 25-30 میلیون هستش.
اینم عکسش

منظورم از کوچیک بودن نسبت به کمری 2007 یا جنسیس و...

من خودم همین کرولا رو به قیمت 27 پیدا کردم اولین مدل کرولاست

در ضمن میخوام یکمی سنگین و جلف نباشه اخه به کارم ممکنه لطمه بزنه:46:

poria_mc
06-08-2009, 11:24
منظورم از کوچیک بودن نسبت به کمری 2007 یا جنسیس و...

من خودم همین کرولا رو به قیمت 27 پیدا کردم اولین مدل کرولاست

در ضمن میخوام یکمی سنگین و جلف نباشه اخه به کارم ممکنه لطمه بزنه:46:
کسی با ماشین های تو این رنج کلاس نمیزاره مطمئن باش اگه ماشین رو برای کلاس کارش میخوای باید بری بالای 40 تومن!
تو این رنج هم آوانته و هم سراتو ماشین های خوبین! کلا سراتو بهتره! حرف زانتیا رو هم اصلا نزنید!

saha_solary
06-08-2009, 11:54
کسی با ماشین های تو این رنج کلاس نمیزاره مطمئن باش اگه ماشین رو برای کلاس کارش میخوای باید بری بالای 40 تومن!
تو این رنج هم آوانته و هم سراتو ماشین های خوبین! کلا سراتو بهتره! حرف زانتیا رو هم اصلا نزنید!

منظوره من کلاس گذاشتن نبود بقول شما کسی با اینا کلاس نمیزاره بعد از اون هم مهم کسی ک توی اون ماشین میشینه که به ماشین کلاس میده

منظور من اینه که محیط کار من با رنج سنی 45 به بالاست که اگه با یک ماشین جلف اونجا کار کنم ممکنه به کارم صدمه بزنه

اخه عقلشون به چشمشونه

در مورد زانتیا که قبلا داشتم زیاد دلچسب نیست

اوانته هم گفتم زورم میاد بهش پول بدم حیفه نون

در مورد سراتو هم ماشین عالی هست ولی قیمتش بالاست

الان نظر شما در مورد اون کرولا چیه؟

من چه چیزایش رو باید چک کنم؟

ممنون

poria_mc
06-08-2009, 12:06
منظوره من کلاس گذاشتن نبود بقول شما کسی با اینا کلاس نمیزاره بعد از اون هم مهم کسی ک توی اون ماشین میشینه که به ماشین کلاس میده

منظور من اینه که محیط کار من با رنج سنی 45 به بالاست که اگه با یک ماشین جلف اونجا کار کنم ممکنه به کارم صدمه بزنه

اخه عقلشون به چشمشونه

در مورد زانتیا که قبلا داشتم زیاد دلچسب نیست

اوانته هم گفتم زورم میاد بهش پول بدم حیفه نون

در مورد سراتو هم ماشین عالی هست ولی قیمتش بالاست

الان نظر شما در مورد اون کرولا چیه؟

من چه چیزایش رو باید چک کنم؟

ممنون
سراتو الان با بودجه شما راحت گیر میاد ولی کرولا کارکرده رو شما زیر 32 نمیتونید بخرید!

shifter
06-08-2009, 19:39
سراتو ماشين خيلي خوبيه ولي به خاطر نرمي زياد تو سرعت بالا پايداري كمي داره...!
تنها مشكلش همينه....

poria_mc
06-08-2009, 19:59
سراتو ماشين خيلي خوبيه ولي به خاطر نرمي زياد تو سرعت بالا پايداري كمي داره...!
تنها مشكلش همينه....
این مشکل مال سری های اول بود الان مدلهای 2008 و 2009 همه این مشکل رو حل کردن!

milky way
07-08-2009, 02:06
سراتو هم ماشین خیلی خوبیه امکانات خیلی خوبی داره و قیمتشم نسبت به امکانتش مناسبه، من اگر میخواستم بین کرولا دسته دو نسل قبل و سراتو صفر یکی رو انتخاب کنم حتماً سراتو رو انتخاب میکردم.

saha_solary
07-08-2009, 11:02
میشه قیمت و تفاوت نسل جدیدش (امکاناتی که اضافه شده) و معایب سراتو رو بگید من نمیدونم

ممنون

poria_mc
07-08-2009, 12:30
میشه قیمت و تفاوت نسل جدیدش (امکاناتی که اضافه شده) و معایب سراتو رو بگید من نمیدونم

ممنون
قیمت 2009 حدود 1.400 گرونتره! از لحاظ داخلی و طرح بیرونی هیچ تفاوتی نداره! رینگهای 2008 سایز 16 بودن و 5 پره ولی رینگهای 2009 سایز 15 هستن و طرح جدید! مدل 2009 بال عقب بهش اضافه شده(عین بال عقب مزدا3 تیپ 3) تجهیزاتی هم که بهش اضافه شده فقط یه آینه الکتروکروماتیکه که تو نور بالای ماشین پشتی بصورت اتوماتیک تیره میشه!

saha_solary
07-08-2009, 12:34
قیمت 2009 حدود 1.400 گرونتره! از لحاظ داخلی و طرح بیرونی هیچ تفاوتی نداره! رینگهای 2008 سایز 16 بودن و 5 پره ولی رینگهای 2009 سایز 15 هستن و طرح جدید! مدل 2009 بال عقب بهش اضافه شده(عین بال عقب مزدا3 تیپ 3) تجهیزاتی هم که بهش اضافه شده فقط یه آینه الکتروکروماتیکه که تو نور بالای ماشین پشتی بصورت اتوماتیک تیره میشه!

پوریا جان قیمتش رو نگفتی؟

راستی حجم موتورش چقدره و توانش چند اسب بخاره سیستم های امنیتی (کیسه های هوا ترمز )چجوریه و اندازش چنده؟

در شمن صندوق و راهتی سرنشینان توی ماشین چجوریه؟!

ممنون میشم راهنماییم کنید:10:

poria_mc
07-08-2009, 12:39
پوریا جان قیمتش رو نگفتی؟

راستی حجم موتورش چقدره و توانش چند اسب بخاره سیستم های امنیتی (کیسه های هوا ترمز )چجوریه و اندازش چنده؟

در شمن صندوق و راهتی سرنشینان توی ماشین چجوریه؟!

ممنون میشم راهنماییم کنید:10:
قیمتش فکر میکنم برای مدل 2009 الان 28.700 باشه!
حجم موتورش 2000 سی سی و 148 اسب بخاره! سیستم امنیتی هم 2 تا ایربگ و ABS و فکر میکنم EBD هم داره!
از لحاظ صندوق و راحتی و کابین هم به ترتیب از بزرگ به کوچیک این جوریه!
آوانته> سراتو > کرولا > مزدا 3
در کل یه ماشینیه عین دوو سیلو که ماشین بی آزار و همه پسند بود! البته مشتری های خاص خودشو داره! خیلی ها ترجیح میدن با همین پول مزدا 3 تیپ 1 صفر یا تیپ 3 کارکرده بگیرن!

مجید فینا
16-08-2009, 21:07
کمتر از 2 ماه دیگه مدلهای 2010 سراتو به بازار عرضه میشه

خبر کاملا موثق هست

یه تغیرات جزئی هم داره

saha_solary
17-08-2009, 14:16
کمتر از 2 ماه دیگه مدلهای 2010 سراتو به بازار عرضه میشه

خبر کاملا موثق هست

یه تغیرات جزئی هم داره

میشه در مورد تغییرات بیشتر توضیح بدید و اینکه تفاوت قیمت هم داره با قبلیهاش؟

مجید فینا
17-08-2009, 22:49
فعلا عکساشو داشته باش بعدا در تاپیک جداگانه مشخصاتشو میگیرم و میذارم

کیا سراتو 2010

saha_solary
21-08-2009, 02:03
اقا تو مشهد که نیست اصلا...!!!

رفتم سوال کردم گفت سراتو موجود نداریم تا 2 ماه دیگه همراه با مدل 2010 و اپتیما وارد میشه

دوستان کسی قیمت دقیق از سراتو جدید و اپتیما و مقایسه تو برتری ها شون میشه انجام بده

ممنون میشم خیلی فوری موندم چی بگیرم اساس....

جون هرچی لوتی منتظرم

تنکیو ا لات بیبی دوست دارم خیلی:31:

saha_solary
22-08-2009, 15:58
دوستان حرفه ای نداریم تو این انجمن..!:19:

rami_hemi
22-08-2009, 17:07
شرمنده فعلا انگار دوستان اطلاعی ندارن .
سراتو جدید فکر کنم همون دور و بر 30-35 بیاد و اپتیما هم 38-42 تومن
دقیق خبر ندارم هنوز ولی ارزش داره منتظر باشیم چون رخ خیلی بهتری نسبت به این سری فعلی داره سراتو جدید.

Desert_rose
22-08-2009, 18:00
سلام بچه ها / میگم سراتو لین لینک ۲۰۰۹ هستش نه ؟؟؟/ بعدش این شرکت اصلا مطمن هست ؟؟؟
عذر خواهی میکنم از دوستمون بابت offtopic
ht*t*p://[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مجید فینا
23-08-2009, 22:39
سلام بچه ها / میگم سراتو لین لینک ۲۰۰۹ هستش نه ؟؟؟/ بعدش این شرکت اصلا مطمن هست ؟؟؟
عذر خواهی میکنم از دوستمون بابت offtopic
ht*t*p://[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه اشتباه نکنم اینجور شرکتا باید عضو اتحادیه نمایشگاه داران باشن

برای مطمئن شدن میتونین به ادرس زیر و یا تلفنی ازشون سوال کنی

اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل

تلفن:
۸۸۷۴۲۰۴۴, ۸۸۷۵۲۸۹۲
فکس:
۸۸۷۴۶۹۷۷
آدرس:
تهران - منطقه ۷ - بهشتی (عباس آباد) - بعد از خیابان سهروردی - خ. کاووسی فر - نبش خیابان نکیسا - پ. ۵۱ - ط. اول و دوم
کد پستی:
۱۵۷۷۸۱۶۴۱۴

مجید فینا
23-08-2009, 22:48
سراتو نسل جدید در امریکا به اسم کیا فورت فروخته میشه اینم یه سری عکسای با کیفیت از این خودروی زیبا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])