PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانشگا ه هاي ملاير-صنعتي همدان-و كرمانشاه؟

jjkey
05-08-2009, 18:19
سلام
كسي ميدونه برق دانشگاه هاي زير و خود دانشگاه چطورن؟...و حدود چه رتبه اي واسه غير بومي ميخواد..
دانشگا ه هاي ملاير-صنعتي همدان و صنعتي كرمانشاه.

pooyaabi
05-08-2009, 20:07
سوال منم هست همین
لطفا یکی جواب بده

darklord_8
06-08-2009, 20:30
کسی اگه میدونه من برای رازی کرمانشاه رو میخوام

pooyaabi
06-08-2009, 20:41
بچه های کسی اگه اطلاعی داره بگه دیگه
الان سه نفر هستیم اطلاعات می خوایم
کسی اگه هست لطفا بگه

matin_vv
06-08-2009, 20:55
راستش نميدونم منظورتون از دانشگاه صنعتي همدان همون دانشگاه بوعلي سيناي همدان هست؟
اگر اينطوره بايد بگم كه دانشگاه خوبيه.
به ترتيب اولويت
بوعلي سيناي همدان
كرمانشاه
ملاير

كلاً دانشگاههاي مراكز استان از شهرستان ها بهتره.
موفق باشيد.

piremard
06-08-2009, 21:28
خب رازی کرمانشاه دانشگاه چندان قوی نیست . ولی بنسبت دانشگاههای نام برده در جدول بنظر من برتری داره. امکانات آموزشی و خوابگاهش هم بهتر از دوتای دیگست . در دانشکده مهندسیش دو تا سالن آمفی تیئاتر و یک لابراتورار بزرگ کامپیوتر داره . استاداش هم معمولا یا از تهران هستند یا مشترک با بوعلی بقیه هم بومی
بخش ژورنال هاش هم نسبتا خوبه چون دانشجوی ارشد زیاد داره
چون نزدیک به طاق بستان هست و کمر کش کوه ، فضای شلنگ و تخته انداختنش زیاده !
یعنی یه مسجد داره ، یه کتابخونه مرکزی و سلف سرویس بزرگ و محوطه باز برای رقصیدن تو بیابون !

majid.khaledi
07-08-2009, 00:18
من بهتون میگم
دانشگاه صنعتی همدان نسبت به دانشگاه ملایر کمی بهتر ولی نسبت به صنعتی کرمانشاه بهتر هستش
تعداد رشته های خوبش از بقیه بهتره و رتبه ای هم سطح بوعلی همدان می خواد
قبول شدن توش به راحتی ملایر و کرمانشاه نیست
موفق باشین

ARASH BAHAL
07-08-2009, 14:08
با عرض سلام

کرمانشاه دو تا دانشگاه داره یکی رازی و یکی صنعتی که در کل سطح رازی خیلی بالاتره !

البته صنعتی 99% ماله بومی هاست! شبانه زیاد داره! چند سال هم هست که راه افتاده!

اما در مورد رازی و بوعلی همدان باید بگم که اگه میخاین رشته ی مهندسی انتخاب کنین بو علی سطحش بالاتره!

مثلا رشته ی روبوتیک و سخت افزار کامپیوتر داره که رازی نداره!

در مورد غیر مهندسی هم رازی جزو بهترین های کشوره!!

فقط یه چیز بگم اونم اینه که در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتره شیمی استاد شمسی پور تدریس میکنه!(پروفسور شمسی پور)

موفق باشید.

jjkey
07-08-2009, 15:36
اگه توجه كرده باشيد..منظور صنعتي كرمانشاه بود نه رازي....
دانشگاه خليج فارس بوشهر چطور؟..برقش چه رتبه اي ميخواد..؟(غير بومي)

MasterGeek
08-08-2009, 00:22
دانشگاه رازی و بوعلی رو دقیقا نمیشه گفت کدوم یکیشون بهترن حداقل من در اون حد نیستم ولی در علوم پایه دانشگاه رازی جز بهترینهای کشور هست. اما برگردیم به رشته برق در این باره خیلی راحت از طریق وضعیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا میشه ایندو رو مقایسه کرد در برق الکترونیک دانشگاه رازی سرتر هست و در برق قدرت دانشگاه بوعلی هرچند دانشگاه رازی یکی از مجهز ترین آزمایشگاههای شبیه ساز شبکه قدرت رو در کشور داره ولی ازین جهت مشخص هست که دپارتمان قدرت بوعلی بهتر هست.
توی بقیه رشته های مهندسی هم تا حد زیادی همینطوره مثلا مهندسی کامپیوتر گرایش معماری دانشگاه رازی قویتره ولی در گرایش هوش مصنوعی دانشگاه بوعلی سرتره
توی مکانیک هم هردو دانشگاه قوی اند ولی به نظر میاد دانشگاه بوعلی از دپارتمان قوی تری داره (به لحاظ درجه علمی استادها فکر کنم یه پروفسور داشت).
توی پتروشیمی هم دانشگاه رازی جز بهترینهای کشور هست. یکی دو تا پروفسور فکر کنم داشته باشه.
اینا یه اطلاعات کلی بود به این خاطر که اینجا مطرح شده بود خواستم توضیح مستند تر و دقیق تری داده بشه
اما راجع به صنعتی کرمانشاه و همدان قطعا اینا سطحشون پائین تر از دو تای بالا هست و ازونجائی که صنعتی کرمانشاه تازه کار تر هست به نظرم صنعتی همدان سرتر هست. تا اونجائی هم که من میدونم صنعتی کرمانشاه جای درست و حسابی هم نداره...
راجع به دانشگاه ملایر به نظرم ازین چهارتا پائین تر هست البته آشنائی چندانی ندارم ولی از روی تجربه و شنیده های کم و بیش میگم.

راجع به رتبه چون من دقیق نمیتونم رتبه ها رو بگم شما خودتون میتونین مقایسه کنین رازی و بوعلی هر دو به نظرم با در نظر گرفتن شبانه تا ۱۴۰۰۰ رتبه کشوری (فکر کنم حدود ۸۰۰۰ منطقه دو) قبولی بدن (البته این یه گمانه زنی هست) پس میتونم بگم واسه دانشگاه صنعتی همدان و کرمانشاه هم با توجه به گرایش به سمت رشته برق (در واقع هجوم) کمی ازینا بالاتر باشه (چون بعضیها ممکنه برق مثلا صنعتی همدان رو بعد از برق بوعلی بزنن و مثلا مکانیک بوعلی رو بعد برق ملایر!!!) با این حساب فکر میکنم تا ۱۰۰۰۰ یا حتی ۱۲۰۰۰ رتبه منطقه ۲ هم بشه توی یکی از این ۴ تا قبول شد (البته زمان ما عمرا همچین چیزی ممکن بود!!!)
ضمن اینکه این مورد رو هم در نظر بگیرین که در کل آخرین رتبه های قبولی هر دو دانشگاههای شهرهای کرمانشاه و همدان در یه سطح هستند (رازی-بوعلی و صنعتی همدان-صنعتی کرمانشاه) یعنی مثل اختلاف دانشگاههای تهران با شهرستانها نیست یا حتی مثل اختلاف دانشگاه مثلا تبریز با زنجان نیست این نکته مهمی هست که باید توجه کنید.
دانشگاه ملایر هم اگه برق داره به نظرم با رتبه های بالاتر از این هم میشه
البته اگه دوستان اطلاعات به روز تری راجع به قبولیها این دانشگاه ها داشتند میشد بهتر و دقیق تر قضاوت کرد.
متاسفانه راجع به بندرعباس و بوشهر هم اطلاعی ندارم اما اگر ساکن نیمه شمالی هستین به نظرم امکانش پائین میاد چون ظرفیت باقی مانده اینها توسط بچه های شیراز و کرمان و حتی اهواز پر میشه (در صورت غیر بومی بودن به خاطر مسائل جغرافیائی افراد بیشتری ازین شهرها واسه اونجا تقاضاهای بیشتر و بالاتری میدن و این باعث میشه رقابت برای کمتر افرادی که از مسافتهای دورتر به اصطلاح اپلای میکنن :) سخت تر بشه)

majidkt
15-05-2014, 23:44
در مورد ارشد دانشگاه بو علی دوتا سوال داشتم که لطف بزرگی میکنید اگر جواب بدید:
1.آیا خوابگاه به همه بچه های روزانه تعلق میگیره؟(تو دفترچه امسال زده برحسب اولویت)
2.آیا تبدیل این دانشگاه نسبت به کاشان در اولویت قرار داره؟

majidkt
16-05-2014, 00:08
در مورد ارشد دانشگاه بو علی دوتا سوال داشتم:
1.آیا خوابگاه به همه بچه های روزانه تعلق میگیره؟(تو دفترچه زده برحسب اولویت)
2.آیا تبدیل انرژی این دانشگاه نسبت به کاشان در مولویت قرار داره؟