PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جی پی اس G.P.S

piremard
05-08-2009, 10:13
جی.پی.اس استاندارد سیستم موقعیت یاب ایالات متحده امریکاست . این سیستم با کمک از 24 ماهواره که هر یک دو بار در 24 ساعت گرد زمین می گردند ، اطلاعات مختصاتی هر فرستنده روی زمین را مخابره می کند .
بدنی معنا که ما اگر یه وسیله جی.پی.اس در اختیار داشته باشیم می توانیم طول و عرض جغرافیایی خودمان رو پیدا کنیم . از این طول و عرض جغرافیایی می توان برای مقاصد بسیاری استفاده کرد .

مثلا می تونیم از اون برای پیدا کردن جهت قبله یا ساعت شرعی استفاده کنیم .
یا با برنامه نویسی از پیش انجام شده ، روی نقشه ی محلی ، موقعیت مون رو ببینیم و نزدی ترین رستوران ، پمپ بنزین یا بیمارستان رو پیدا کنیم .
با متصل بودن وسیله جی.پی.اس به مرز ترافی شهر می تونیم با برنامه ی از پیش داده شده ، کوتاهترین و کم ترافیک ترین مسیر رو برای رسیدن به مقصد بیابیم .
و ...

منبع : پیرمرد

امروز در اکثر کشورهای حتی فقیر دنیا ، داشتن یک جی.پی.اس در داخل اتومبیل ، روی پنل موتور سیلت و دوچرخه چیز عجیب و استثنایی بشمار نمی ره . در ایران هم با توجه به اقبال عمومی ، نقشه های شهری و استانی در وسیله های گیرنده امواج جی.پی.اس وارد شده اند و شما می تونید با خرید یک وسیله جی.پی.اس یا تنها با وارد کردن نقشه ی محل سکونت خود در آن ، در وقت و هزینه تان صرفه جویی نید و با داشتن موقعیت و مختصات و کلیه امکانات مسیر یابی روی زمین ، استرس خودتون و مسافران احتمالیتون رو به حداقل کاهش بدید . و از سفر در مسیر های ناشناخته نهراسید !

دستگاههای قابل حمل جی.پی.اس تقریبا همانند اکثر وسایل الکترونیکی پر طرفدار مثل پخش کننده های موسیقی ، تنوع بسیار و کاربرد های زیادی دارند . در این تاپیک قصد داریم با هم پیرامون انواع قابل استفاده در ایران بحث کنیم .

piremard
05-08-2009, 10:31
شرکت گارمین از تولید کننده گان مهم کشور آلمان هست که انواع بسیار متنوعی از جی.پی.اس های مخصوص اتومبیل شخصی را تولید می کند . در ایران شرکت هایی هستند که گیرنده های آن را با ثبت نقشه های محلی بفروش می رسانند .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این وسیله که "NUVI 200" نام دارد بهمراه نقشه ی شهر تهران بقیمت تقریبی 230 هزار تومان و در امریکا هم 90 هزار تومان با امکانات زیر عرضه می شود :

نمایشگر 3.5 اینچ رنگی ، رزولوشن 320 در 240 با تکنیک تی.اف.تی تاچ اسکرین
موقعیت یاب لحظه به لحظه مسیر شما و جهت حر کت را نشان می دهد .
نمایش سه بعدی نقشه
توان افزودن میلیون ها نقشه محلی
شارژ از طریق خشاب فندک اتومبیل و یو.اس.بی کامپیوتر
سخنگو
قابل ضبط کردن چندین مسیر خاص و 500 مکان مورد علاقه با حافظه اصلی 24 مگابایتی و توان افزودن کارت حافظه جانبی
قابلیت دریافت اخبار ترافیک مسیر
دیکشنری ، ساعت ، نمایش عکس و ...

osmaan
06-08-2009, 11:32
چه اختلاف قیمتی!

piremard
06-08-2009, 13:14
چه اختلاف قیمتی!
عمده دلیل اختلاف قیمت بر سر وارد کردن نقشه ی ایران داخل دستگاه هست . در غیر اینصورت شما می تونید نسخه های مختلف بدون گارانتی رو تهیه کنید و خودتون نقشه شهر یا محل رو وارد کنید . از طرفی چون تنها چند شرکت کوچک در ایران این وسیله رو عرضه می کنند ، طبق یک قانون نانوشته تا جایی که بتونند سعی می کنند قیمت رو بالا نگه دارند ، حتی اگر در آنگولا هم این محصول رایگان باشه !

boeing_747
07-08-2009, 20:10
بازم نبايد خيلي اختلاف قيمت داشته باشه

نقشه ايران 63000 تومان است

در ضمن گارانتي روي خود جي پي اس است و لازم نيست بخاطر گارانتي پول بيشتري به جيب بزنن

Legend
09-08-2009, 15:19
این وسیله که "NUVI 200" نام دارد بهمراه نقشه ی شهر تهران بقیمت تقریبی 230 هزار تومان و در امریکا هم 90 هزار تومان با امکانات زیر عرضه می شود :

نمایشگر 3.5 اینچ رنگی ، رزولوشن 320 در 240 با تکنیک تی.اف.تی تاچ اسکرین
موقعیت یاب لحظه به لحظه مسیر شما و جهت حر کت را نشان می دهد .
نمایش سه بعدی نقشه
توان افزودن میلیون ها نقشه محلی
شارژ از طریق خشاب فندک اتومبیل و یو.اس.بی کامپیوتر
سخنگو
قابل ضبط کردن چندین مسیر خاص و 500 مکان مورد علاقه با حافظه اصلی 24 مگابایتی و توان افزودن کارت حافظه جانبی
قابلیت دریافت اخبار ترافیک مسیر
دیکشنری ، ساعت ، نمایش عکس و ...

عمده دلیل اختلاف قیمت بر سر وارد کردن نقشه ی ایران داخل دستگاه هست . در غیر اینصورت شما می تونید نسخه های مختلف بدون گارانتی رو تهیه کنید و خودتون نقشه شهر یا محل رو وارد کنید . از طرفی چون تنها چند شرکت کوچک در ایران این وسیله رو عرضه می کنند ، طبق یک قانون نانوشته تا جایی که بتونند سعی می کنند قیمت رو بالا نگه دارند ، حتی اگر در آنگولا هم این محصول رایگان باشه !

نقشه ساخت داخل این برنامه به صورت کرک شده هست...!

بازم نبايد خيلي اختلاف قيمت داشته باشه

نقشه ايران 63000 تومان است

در ضمن گارانتي روي خود جي پي اس است و لازم نيست بخاطر گارانتي پول بيشتري به جيب بزنن

همین نقشه ای که این دوستمون منظورشه...تو سایت مپ شاپ !

شاد باشید:40:

lordsaber
09-06-2010, 16:03
سلام
آقا تاپیکو از زیر خاک کشیدم بیرونا! :))
من یه garmin map76csx دارم. نقشه هاش (ایران تهران ....) رو از کجا می تونم گیر بیارم وروش آپلود کنم؟ برای آپلودش باید وسیله خاصی داشته باشم؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
موفق باشید

mortezaon
09-06-2010, 16:10
با تشكر از تاپيك خوبتون
البته اين ها يسري امكانات ديگه هم دارن به طو مثال تو اين عكسي كه شما گذاشتين
يه دوربين مشاهده مي كنيد
كه اسمش دوربين دنده عقبه
اين دوربينو معمولا تو سپر عقب ماشين جا اسز مي كنند
وقتي كه ماشين تو وضعيت دنده عقب قرار مي گيره
شما مي تونيد تصوير پشت ماشين رو تو ال سي دي ببنيد من اينو دارم
دقيقا مي تونيد سپر به سپر پارك كنيد .

.

hussain
23-07-2010, 17:03
سلام پدر من یک bmw x5 2006 خرید که دارای یک گذینه برای gps توی مانیتور است اما وقتی روش کلیک می کنم می گوید dvd gps را در dvd RM قرار دهید اما این سیدی GPS در شهر ما نیست اگر کسی این سیدی را در شهر خودش گیر آورد برای فروش به من من خریدارم

dr-ali
08-10-2010, 18:59
زیر خاکی کشیدم بیرون:31:
اول بگم که من تو تهران زندگی میکنم و ماشین هم دو تا داریم پراید و پرشیا که احتمالا پرشیا رو 206 میکنم
من مسیرها رو خیلی گم میکنم و با خیلی جاهای تهران هم آشنایی ندارم ... اگه یه همچین وسیله ای باشه که از قبل رو نقشه مقصدم رو مشخص کنم و مثلا از چند متر قبلتر جایی که باید بپیچم بهم بگه بپیچ خیلی خوب میشه و دیگه اضطراب نخواهم داشت! بارها شده سر اینکه بعد از اینکه تابلو مسیر مناسب رو دیدم راهمو گیر آوردم ولی زمان گیر اوردن مسیر مناسب دیر بوده و برای همین مجبور شدم یهویی لاین عوض کنم تا مرز تصادف های هولناک پیش رفتم!پس لطفا کمک کنید
کاربرانی که از این جی پی اس ها دارند یا میدونند چیه لطفا به سوالات من جواب بدن:
1) وقتی از قبل یه مسیری رو تو نقشه دستگاه مشخص کنی خودش راه صحیح رو نشون میده و میگه که حالا باید بپیچی به چپ یا راست و دور بزنی و این حرفها؟؟؟
2) همه سوراخ سمبه های راههای تهران توش هست؟ راههای اصلی رو میگم
3) نمایشگرش کجای ماشین نصب میشه؟
4)بهترین و دقیق ترین نوعش که تو تهران گیر میاد رو معرفی کنید

midnight1234
20-10-2010, 06:14
زیر خاکی کشیدم بیرون:31:
اول بگم که من تو تهران زندگی میکنم و ماشین هم دو تا داریم پراید و پرشیا که احتمالا پرشیا رو 206 میکنم
من مسیرها رو خیلی گم میکنم و با خیلی جاهای تهران هم آشنایی ندارم ... اگه یه همچین وسیله ای باشه که از قبل رو نقشه مقصدم رو مشخص کنم و مثلا از چند متر قبلتر جایی که باید بپیچم بهم بگه بپیچ خیلی خوب میشه و دیگه اضطراب نخواهم داشت! بارها شده سر اینکه بعد از اینکه تابلو مسیر مناسب رو دیدم راهمو گیر آوردم ولی زمان گیر اوردن مسیر مناسب دیر بوده و برای همین مجبور شدم یهویی لاین عوض کنم تا مرز تصادف های هولناک پیش رفتم!پس لطفا کمک کنید
کاربرانی که از این جی پی اس ها دارند یا میدونند چیه لطفا به سوالات من جواب بدن:
1) وقتی از قبل یه مسیری رو تو نقشه دستگاه مشخص کنی خودش راه صحیح رو نشون میده و میگه که حالا باید بپیچی به چپ یا راست و دور بزنی و این حرفها؟؟؟
2) همه سوراخ سمبه های راههای تهران توش هست؟ راههای اصلی رو میگم
3) نمایشگرش کجای ماشین نصب میشه؟
4)بهترین و دقیق ترین نوعش که تو تهران گیر میاد رو معرفی کنید
البته تاپیک قدیمیه دیگه فکر کنم همه با موبایل استفاده می کنن :31: والا من نمی دونم وقتی موبایل انقدر 3 بعدی و شیک نقشه و مسیرو رو نشون می ده اشتباه محضه ادم بره این دستگاه رو بخره ماشین های مدل بالا که روشون هست درست ولی اگه نیست که ادم از موبایل استفاده می کنه
من جی پی اس موبایل خودم رو می گم
1-وقتی مسیر رو بش می ده مثلا می گه مسیر رو 5 گیلومتر مستقیم ادامه بدید یا 300 متر دیگه از اولین خروجی خارج بشید یا 200 متر دیگه به سمت راست بپیچید وقتی هم می رسی مسیر می گه اکنون بپیچید به هر زبونی هم بخوای اینارو می گه خود سایت نوکیا برا دانلود داره فارسی امریکایی فرانسه و....
2-من اصفهان زندگی می کنم تهران رو نمی دونم فعلا نوکیا شهر های بزرگ رو کامل داره تمام کوچه پس کوچه ها اصفهان رو توش داره
3..موبایل رو با هولدر می زاری رو داشبورد بستگی به هولدر داره از 4 تومن هست تا 50 تومن که ریموت داره و هر جا بخوای تنظیم می کنی که راحت جلو دیدت باشه
4-مدل موبایل nokia n86 8 mp قیمت 450 حدودا البته امکانات خیلی زیاده دیگه ای داره از جمله مسیرو می خوای پیاده بری یا با ماشین راهنمایی مسیرش کامل فرق می کنه مسیر کم ترافیک می خوای بری یا پر ترافیک راهنمایی مسیر مسیرهای کوتاه رو نشون بده کوچخ پس کوچه یا مسیرهای پهن معمولا بزرگراه و کمربندی و... یا پیشنهادی سرعت ماشین قطب نما و ...رو هم نشون می ده مقدار مسیری که رفتی مدت و خیلی چیزای دیگه
موفق باشید

Razel
16-11-2010, 00:17
سلام دوستان
منم می خوام یه GPS برای تهران بخرم . ولی موندم چه مارکی وردارم.
پشتیبانی و گارانتی داشته باشه و اتصال سریع و بی دردسر به ماهواره برام خیلی مهمه.

کانال tak tv یه مارکیو تبلیغ می کرد به اسم مگافورس. نظرتون چیه؟

لطفا راهنماییم کنید.:20: