PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره براي انتخاب رشته ! بر سر دوراهي !

Ssarshar
04-08-2009, 21:34
سلام دوستان !

بدجور به كمكتون نياز دارم !!! خواهشا منو كمك كنيد ! حداقل ما رو از نظرتون دريغ نكنيد !

من 16 سالمه و ميرم سال دوم دبيرستان ! رشته رياضي !

اما شديدا و بطور وصف ناپذيري به موسيقي علاقه دارم ! نوازندگي و تنظيم و آهنگسازي رو خيلي دوست دارم !

نميدونم چيكار كنم ميترسم به رشتم ادامه بدم موسيقي رو از دست بدم ! ميترسم تمرين موسيقي كنم از درسم عقب بيفتم !

البته اينم بگم بنده رشته رياضي رو دوست دارم ولي موسيقي و در اصل هنر رو خيلي بيشتر بهش علاقه مندم !

پدر و مادرم با رفتن من به رشته موسيقي مخالفتي ندارن چون از علاقه من خبر دارن !!!

حالا بنظر شما من برم هنرستان موسيقي ؟ يا زير علاقم بزنم بشينم رياضيمو بخونم ؟!

يا راه ديگه اي به ذهنتون ميرسه ؟ لطفا ياري كنيد

ممنون دوستان

salarnight
04-08-2009, 23:24
فکر کنم ریاضی رو بخونی بهتره موسیقی رو هم کار کن ولی نه اونجوری که به درست لطمه بزنه

hermione
04-08-2009, 23:35
به نظر من هم همین رشته ریاضی رو ادامه بده و توی مدرسه خیلی بیشتر ازقبل به درس گوش بده (تا جبران تمرین موسیقیتو بکنه )و وقتی اومدی خونه درس هاتو بخون و تفریحی موسیقی به عنوان استراحت کار کن ...
اینا تا موقعی هست که برسی به پیش دانشگاهی 1 سال ترکش کن وان شاا... توی دانشگاه به طور حرفه ای تمرین کن.

Black Sun
05-08-2009, 00:02
به نظر منم ریاضی بخونی بهتره
موسیقی رو هم تفننی کار کن
الان تو کشور ما موسیقی زیاد پول توش نیست بزرگ بشی از پس اجاره خونت هم برنمی آی:31:
البته کسایی که هنری اند به مسائل مالیش فکر نمی کنند ، ولی خیلی مهمه!:27:

music6808
05-08-2009, 00:16
تو کشور ما موسیقی یا هر هنر دیگه اگر به عنوان شغل اصلی انتخاب بشه به قول دوستمون طرف از پس اجاره خونش هم بر نمیاد
به نظر من هم ریاضی رو ادامه بده و در کنارش موسیقی رو داشته باش
من هم خودم به طرز و حشتناکی به موسیقی علاقه دارم ولی هیچ وقت نتونستم بهش برسم:(
امیدوارم تو بتونی ادامه بدی

mo_re1212
05-08-2009, 10:10
منم مثل شما عاشق موسیقیم اما موقعی که هم سن شما بودم همه به من گفتن برو ریاضی و تفریحی موسیقی رو کار کن منم به حرفشون گوش دادم و رفتم ریاضی الانم (ببخشید)مثل سگ پشیمونم چون تو ریاضی هیچی نشدم شاید اگه دنبال اون کاری که دوست داشتم میرفتم الان وضعم بهتر بود .اگه موسیقی رو دوست داری فکر تفنن و تفریح بزار کنار درست برو دنبالش .

saeed_h1369
05-08-2009, 10:48
منم میگم برو ریاضی و موسیقی رو ادامه بده و سال سوم اگه دوست داری موسیقی رو بشین کتابای رشته ی هنر رو خوب بخون و تو پیش بیشتر رو ریاضی وقت بزار و البته هنر رو هم یه نگاهی بنداز و در آخر هر دو رشته رو کنکور بده ببین هر چی خدا بخواد فوقش اینه که ریاضی قبول میشی و بعد بازم میتونی موسیقی رو به صورت حرفه ای ادامه بدی

pooyahacker
05-08-2009, 11:00
من یه رفیق داشتم که وضعیتش عینه تو بود ، اون ریاضی رو ادامه داد و در کنکور هنر هم شرکت کرد ، رتبه اش تو هنر 700 شد فکر کنم

حالا تو دانشگاه دوست داری موسیقی بخونی یا مهندسی ؟

elfy
05-08-2009, 11:13
دوست عزیز به علاقت توجه کن و وقتی علاقه داشته باشی مسلاما در کارت پشرفت میکنی و پیشرفت خود به خود پول می آورد به این حرف چرند هیچ وقت گوش نکن که برای فلان رشته کار نیست این روزا تو ایران برای همه کار هست فقط کافیه یه خورده جور بزه نشون بدی عمرتم تو رشته ریاضی تلف نکن که اون ریاض که تو ذهنت هست با رشته ریاضی فرق میکنه من از توانایی هات خبر ندارم اما من داستان زندگی خودم رو میگم من خودم دیبرستان نمونه دولتی قبول شدم و سال دوم میخواستم برم هنرستان رشته کامپیتر اما خانواده به شدت مخالفت کردن و نگذاشتن من برم این شد با اکراه رفتم رشته ریاضی تا الان که پیش دانشگاهیم هم تموم شده و با یه رتبه ذاقارت باید برم کاردانی کامپیتر رو بخونم در صورتی که اگر رفته بودم هنرستان الان ترم دومم تموم کرده بودم اول مهر میرفتم ترم 3 و در یه دانشگاه دولتی هم بودم و خیلی خیلی موفق تر در هر صورت به علاقت توجه کن که بعدا جبرانش سخت میشه فاکتر علاقه خیلی مهمه

DrXoX
05-08-2009, 11:46
با برنامه ریزی می تونی تو هر دو رشته موفق بشی کم نیستند کسانی که در دو رشته سنگین (مثلا برق و کامپیوتر یا عمران و برق یا....) ادامه تحصیل دادن و خیلی هم موفق بودن ==>برنامه ریزی مهم ترین کاریه که شما باید انجام بدی.چون اطلاعاتی که در طورل چند سال بدست بیاد خیلی خیلی بهتر از اینه که در طول یک سال پشت کنکور بودن بدست بیاد

mahdi7610
05-08-2009, 11:56
بدون شک من پیشنهاد میکنم موسیقی را ادامه بدید

علاقه همیشه توی همه چیز حرف اول را میزنه .

همین علاقه خودش باعث میشه که توی بازار کار هم موفقیتت چند برابر بشه .

موفق باشی :)

rosenegarin13
05-08-2009, 12:09
سلام
ببينيد اگه واقعا علاقه داريد ادامه بديد،بايد سختياي اين کار رو به جون بخريد(با علاقه واقعي اين هم ممکن ميشه)
با چند نفر که تجربه دارن،مشورت کنيد.
به نظرم ديپلمتون رو بگيريد و تو اين مدت بيشتر راجع بهش فکر کنيد.
اينطوري چيزي هم از دست نمي ديد.اگه خواستيد بعد از ديپلم بريد سراغ موسيقي به صورت حرفه اي،اگه هم نخواستيد کنکور و دانشگاه.ولي به نظر من هيچوقت براي موسيقي دير نيست.درستون مهمتره.
موفق باشيد.

mahdi7610
05-08-2009, 12:33
هيچوقت براي موسيقي دير نيست.درستون مهمتره.
معذرت میخوام مگه رشته موسیقی خوندن درس نیست ؟

نمیدونم چرا همه فکر میکنند خوندن رشته های ریاضی و تجربی و انسانی درس هستش .

وقتی ایشون میرن دنبال رشته هنر یعنی دارن توی این رشته ادامه تحصیل میدن .

rosenegarin13
05-08-2009, 14:03
معذرت میخوام مگه رشته موسیقی خوندن درس نیست ؟

نمیدونم چرا همه فکر میکنند خوندن رشته های ریاضی و تجربی و انسانی درس هستش .

وقتی ایشون میرن دنبال رشته هنر یعنی دارن توی این رشته ادامه تحصیل میدن .

چرا...درس هست ولي آينده شغلي پردرآمدي توي ايران همونطور که دوستان اشاره کردن ،نداره.
براي همين ميگم در کنار درس باشه که ضرر نداشته باشه براشون.
نظرمو گفتم و کاري که خودم انجام دادم و پشيمون هم نيستم.

salarnight
05-08-2009, 14:34
چرا...درس هست ولي آينده شغلي پردرآمدي توي ايران همونطور که دوستان اشاره کردن ،نداره.

دقیقا !
.......

Benygh
05-08-2009, 14:37
ببین دوست عزیز من هم در وضعیت شما قرار دارم ولی برای کارهایی دیگه که موسیقی هم جزوشون هست .
اولین فاکتور علاقه است !
علاقه به کار به ادم ارامش میده و این ارامش میتونه اون رو موفق کنه ! در ضمن اگر هم مشکل پول در اوردن هست که باید بگم این اموزشکده ها چطور دارند پول در میارن ؟! شما هم یکیشون ...
ولی مسلما علاقه فراتر از این ارزش های پوچ و خالی انسان های اطرافتونه ...
اگر به حرف مردم گوش بدید عقب میمونید ! شما اگر هم میخواهید دهن مردم رو پر کنید درستون رو بخونید و برید مدرک بگیرید و بعد علاقتون رو دنبال کنید ! البته تو این مدت علاقه اتون برای شما ارامشی خواهد شد برای رسید به سایر اهداف ...
بعد از دانشگاه و مدرک گرفتن مطمئن باشید این خود شما هستید که به خودتان نگاه میکنید تا ببینید کی هستید ! پس به دنبال ارزش ها و علاقیات خودتون برید .

برای حرف آخر هم باید بگم که :
هر شب که میخوابید این شما هستید که با خودتون حرف میزنید و فکر میکنید نه اون افرادی که الکی تو گوش شما پول و .. رو میخونند ! مطمئن باشی خود اونها هم از ترس هست که این کار ها رو میکنند و ارزش های پ.چ واسه خودشون میسازند ! پس اگر نمیخواهید پیشمان شوید به دنبال علاقه ی خود بروید .

mahdi7610
05-08-2009, 15:44

کدوم رشته دانشگاهی هست که الان شغل پردارمدی داره ؟
توی رشته ریاضی و فنی خوندن رشته ای به جز رشته مهندسی یعنی کشک ( اونم رشته های تاپ مهندسی)

البته خوندن بعضی رشته های مهندسی که دیگه وامسیبتا . مثل مهندسی کشاورزی و غیره ....

ای بابا بازم که حرف خودت را زدی .

یک دوست داشتم که سال 81 کنکور سراسری رشته تجربی رتبه اش منطقه 2 شد 3000
اما انتخاب رشته نکرد .
سال 82 رتبه اش شد 1500 منطقه 2 اما بازم انتخاب رشته نکرد

همه و همه مسخره اش کردن و گفتن خاک بر سرت با این رتبه 1500 دندان پزشکی و دارو سازی و فیزیوتراپی و غیره را به راحتی می اوردی . رشته هایی که بچه های تجربی میدونند چقدر توی پول هست .

اما این دوستم گفت فقط و فقط به یک رشته علاقه دارم اونم رشته پزشکی هستش .

سال سوم یعنی سال 83 رتبه اش شد 500 و بلاخره پزشکی همدان قبول شد .

میدونی چرا 3 سال با بهترین رتبه ها انتخاب رشته نکرد و دوباره کنکور داد ؟

تنها یک حرف اونموقع به من زد و گفتم درسته من قراره 4 سال برم دانشگاه و یک رشته را بخونم و کلی هم توی اون 4 سال شاید عشق و حال کنم . اما بعدش قراره من یک عمر با این رشته زندگی کنم .

اگه به این جمله فقط چند دقیقه فکر کنی می بینی علاقه همیشه و همیشه حرف اول را میزنه .

همه بهش میگفتند بابا فیزیوتراپی و دارو سازی و دندان پزشکی از خود پزشکی درامدش خیلی بیشتره . اما اون می گفتم برام مهم نیست که دارمد داره یا نه . برام این مهمه که بتونم توی رشته ای که بهش علاقه دارم درس بخونم .

rosenegarin13
05-08-2009, 16:30
کدوم رشته دانشگاهی هست که الان شغل پردارمدی داره ؟
توی رشته ریاضی و فنی خوندن رشته ای به جز رشته مهندسی یعنی کشک ( اونم رشته های تاپ مهندسی)

البته خوندن بعضی رشته های مهندسی که دیگه وامسیبتا . مثل مهندسی کشاورزی و غیره ....

ای بابا بازم که حرف خودت را زدی .

یک دوست داشتم که سال 81 کنکور سراسری رشته تجربی رتبه اش منطقه 2 شد 3000
اما انتخاب رشته نکرد .
سال 82 رتبه اش شد 1500 منطقه 2 اما بازم انتخاب رشته نکرد

همه و همه مسخره اش کردن و گفتن خاک بر سرت با این رتبه 1500 دندان پزشکی و دارو سازی و فیزیوتراپی و غیره را به راحتی می اوردی . رشته هایی که بچه های تجربی میدونند چقدر توی پول هست .

اما این دوستم گفت فقط و فقط به یک رشته علاقه دارم اونم رشته پزشکی هستش .

سال سوم یعنی سال 83 رتبه اش شد 500 و بلاخره پزشکی همدان قبول شد .

میدونی چرا 3 سال با بهترین رتبه ها انتخاب رشته نکرد و دوباره کنکور داد ؟

تنها یک حرف اونموقع به من زد و گفتم درسته من قراره 4 سال برم دانشگاه و یک رشته را بخونم و کلی هم توی اون 4 سال شاید عشق و حال کنم . اما بعدش قراره من یک عمر با این رشته زندگی کنم .

اگه به این جمله فقط چند دقیقه فکر کنی می بینی علاقه همیشه و همیشه حرف اول را میزنه .

همه بهش میگفتند بابا فیزیوتراپی و دارو سازی و دندان پزشکی از خود پزشکی درامدش خیلی بیشتره . اما اون می گفتم برام مهم نیست که دارمد داره یا نه . برام این مهمه که بتونم توی رشته ای که بهش علاقه دارم درس بخونم .

ببينيد، چيزي که شما در مورد دوستتون گفتيد،بحث سر رشته دانشگاهي هست،که علاقه حرف اول رو ميزنه،
من نميگم ايشون (زننده تاپيک)فقط به فکر پول باشن و علاقه خودشون رو فراموش کنن.با شما هم موافقم که علاقه حرف اول رو مي زنه ولي با اينکه همه رشته هاي رياضي به جز مهندسي پول ساز نيستن مخالفم و به نظرم اينجا جاش نيست که راجع بهش بحث بشه.چيزي که مهمه طبق گفته هاي شما بايد پول رو فراموش کرد و دنبال علاقه رفت(چون نه از رشته غير مهندسي پول درمياد و نه از موسيقي،البته طبق گفته هاي شما)
که اين به نظر بنده غلط هست، علاقه يه چيزه،پول يه چيزه.پول رو که ديگه همه ميدونن براي زنده موندن لازمه!به نظرم اگه ايشون واقعا اين علاقه رو تو خودشون مي بينن که بتونن با سختياي اين کار بسازن و در آمد کمش هم قناعت کنن حتما موفق خواهند بود.اين که من پول رو به علاقم ترجيح ميدم به دليل علاقه من به پوله!من خودم ميخواستم فرانسه رو جزو انتخاب رشته امسالم بذارم و دانشگاه تهران هم قبول ميشم ولي چون از آينده شغليش مطمئن نيستم ، ريسک نمي کنم.
در حقيقت ميخوام بگم که هميشه موفقيت تو چيزي نيست که دلمون ميگه و برعکس(چيزي نيست که بقيه و عقلمون ميگه).
در هر صورت فکر مي کنم اگه ايشون بخوان تو کنکور هنر هم شرکت کنن بايد ديپلم رو داشته باشن.نظر من اين بود و اميدوارم محترم باشه.:46:
موفق باشيد.

ويرايش:يه چيزي يادم رفت،اگه واقعا موسيقي رو دوست داريد بريد دنبالش،علاقه به موسيقي يه چيزه،دنبال کردن حرفه اي موسيقي يه چيز ديگه.

maziar92142
05-08-2009, 16:56
عزيزم كنكور هنربه هنر مند بودن ادم ربطي ندارهمن هنر نخوندم هيچ كتابي ولي عموميا رو مشت زدم و در هنر چند تا صفر و منفي داشتم رتبم شده 147 و دارم طراحي صنعتي رو انتخاب مي كنم از هنر درستو بخون موسيقي تنهايي رو پر مي كنه

mahdi7610
05-08-2009, 18:40
ببينيد، چيزي که شما در مورد دوستتون گفتيد،بحث سر رشته دانشگاهي هست،که علاقه حرف اول رو ميزنه،
من نميگم ايشون (زننده تاپيک)فقط به فکر پول باشن و علاقه خودشون رو فراموش کنن.با شما هم موافقم که علاقه حرف اول رو مي زنه ولي با اينکه همه رشته هاي رياضي به جز مهندسي پول ساز نيستن مخالفم و به نظرم اينجا جاش نيست که راجع بهش بحث بشه.چيزي که مهمه طبق گفته هاي شما بايد پول رو فراموش کرد و دنبال علاقه رفت(چون نه از رشته غير مهندسي پول درمياد و نه از موسيقي،البته طبق گفته هاي شما)
که اين به نظر بنده غلط هست، علاقه يه چيزه،پول يه چيزه.پول رو که ديگه همه ميدونن براي زنده موندن لازمه!به نظرم اگه ايشون واقعا اين علاقه رو تو خودشون مي بينن که بتونن با سختياي اين کار بسازن و در آمد کمش هم قناعت کنن حتما موفق خواهند بود.اين که من پول رو به علاقم ترجيح ميدم به دليل علاقه من به پوله!من خودم ميخواستم فرانسه رو جزو انتخاب رشته امسالم بذارم و دانشگاه تهران هم قبول ميشم ولي چون از آينده شغليش مطمئن نيستم ، ريسک نمي کنم.
در حقيقت ميخوام بگم که هميشه موفقيت تو چيزي نيست که دلمون ميگه و برعکس(چيزي نيست که بقيه و عقلمون ميگه).
در هر صورت فکر مي کنم اگه ايشون بخوان تو کنکور هنر هم شرکت کنن بايد ديپلم رو داشته باشن.نظر من اين بود و اميدوارم محترم باشه.:46:
موفق باشيد.

ويرايش:يه چيزي يادم رفت،اگه واقعا موسيقي رو دوست داريد بريد دنبالش،علاقه به موسيقي يه چيزه،دنبال کردن حرفه اي موسيقي يه چيز ديگه.
حرف شما هم محترم هستش .

من نگفتم باید پول را فراموش کرد ولی به نظرم همین علاقه باعث میشه راحت تر به پول برسی

علاقه باعث میشه تحمل سختی ها راحت بشه ، پشتکار ادم چند برابر بشه و .....

اگه شما به خاطر پول وارد یک رشته بشی از کجا معلوم که بعد از 4 سال اون رشته اشباء نشه . اگه اشباء بشه شما 2 چیز از دست دادی
یکی این که وارد رشته ای شدی که علاقه بهش نداشتی
دوم اینکه دیگه حتی رقبتی برای ادامه دادن نداری . چرا ؟ چون به خاطر پول وارد این رشته شدی .

یک نمونه دیگه از تجربه ها را بزار بهت تعریف کنم . ( تجربه هایی که دیگران کردن و من دیدم )
2 تا از دوستام سال 83 رشته تجربی با رتبه های خوب وارد رشته مهندسی کشاورزی شدن . رشته ای که اون موقع گفته میشد شغل خوبی داره . تقریبا 5 سال پیش .
اما همین چند روز پیش هر دوتاشون را هم دیدم که خدمتشون را هم تموم کرده بودن . پیش خودم گفتم حتما رفتن سر کار و الان هم درامد خوبی دارند .

هر 2 تا شون قصم خوردن که الان 2 ماه هست به هر جا که میرن میگن برای مهندسی کشاورزی کار نداریم .
میگفتند که قبل از خدمت توی چند تا گاوداری کار میکردیم اما الان که رفتیم گفتن ورشکست شدن .

بهشون گفتم خب چرا کشاورزی خوندید . گفتن خب اونموقع میگفتند توش پول هست .

شما همین الان پاشو برو پیش حداقل 10 تا مشاور . قول میدم اولین چیزی که ازت میپرسن اینه که به چی علاقه داری ؟

با علاقه میشه به مدارج بالاتر هم رسید . یعنی وقتی شما کارشناسی گرفتی ، مطمئنا تلاش میکنی برای کارشناسی ارشد و حتما حتما تلاش میکنی برای دکترا

یک نمونه دیگه از تجربه ها را اگه خواستی بگو برات تعریف کنم .

در مورد یکی از دوستام هست که الان داره ریاضی محض توی دانشگاه امیرکبیر می خونه .

mahdis_apex
05-08-2009, 19:00
وااای چقدر حرف میزنین!
همه گفتن بزار منم بگم:علاقه همیشه حرف اولو میزنه:-)
موفق باشی

amirmon
05-08-2009, 19:19
سلام

به نظر من موسیقی رو در حاشیه واسه خودت و علاقه خودت نگه دار و بهش بپرداز..

Ssarshar
05-08-2009, 21:08
اولا بسيار متشكرم از كمك رفقاي عزيزم !

راستش من الان سنتور ميزنم ! شده تو اين تابستون تا روزي 10 ساعت هم تمرين كنم !!! من ديوونه ي موسيقيم !

اونقدر علاقه دارم كه به درآمدش كمتر فكر ميكنم ! البته اينو ميدونم كه تو هركاري استعداد داشته باشم موفق هم ميشم !

ولي راستش شما منو بيشتر دو به شك كردين ! ميشه بازم راهنماييم كنيد ! يه ماه بيشتر وقت ندارما !

timsar jackson
05-08-2009, 21:11
اونقدر علاقه دارم كه به درآمدش كمتر فكر ميكنم ! البته اينو ميدونم كه تو هركاري استعداد داشته باشم موفق هم ميشم !

اگه اینقد علاقه داری برو موسیقی

اگه کسی به موسیقی خیلی علاقه داشته باشه خب حتما پیگیر میشه و موفق میشه اگه هم یه موزیسین خوب بشی درآمدتم

تامینه...

Ssarshar
05-08-2009, 21:15
در ضمن اين رو هم اضافه كنم كه ميترسم وقتي رياضي بخونم و ديپلم بگيرم اونوقت اگه بخوام برم سر موسيقي گرفتاري هام

زياد شده باشه و يا وقتش رو ديگه نكنم و مثل دوران نوجواني ذهنم با موسيقي ارتباط برقرار نكنه !

نظرتون چيه دوستان ؟

fakhtee
05-08-2009, 21:30
ببين دوست عزيز
من امسال ميرم سوم و به شدت علاقه به تجربي دارم ولي با اين حال رفتم رياضي چون تجربي ريسكه
به نظر من موسيقي نرو رياضيم نرو يه رشته سبكتر انتخاب كن چون وقتي به سوم برسي حسابانش وقت برات نميزاره سرتو بخاروني ما كه تو دومش جونمون درومد
موفق باشي

mahdi7610
05-08-2009, 21:49
اگه خیلی علاقه داری و به گفته خودت به درامدش هم خیلی فکر نمیکنی بدون شک موسیقی انتخاب اول هستش .

توی همین موسقی اگه علاقه داشته باشی و استعداد داشته باشی مطمئن باش درامد هم میکنی .

مطمئن هستم اگه بری دنبال یک رشته دیگه هیچ وقت توی اون رشته موفق نخواهی شد . به خاطر این که باز هم بیشترین وقتت را برای موسیقی خواهی گذاشت . چون دلت با موسیقی هستش .

پس اگه منطقی فکر کنی می بینی که باید بری دنبال علاقه ات .

Arman_awn
05-08-2009, 21:50
دوست عزیز،

سرگذشت ما خیلی به هم شبیه هست. منم دیوانه وار عاشق موسیقی و ویولن بودم و الان هم هستم.
اما مسئله دیگه این بود که به رشته ریاضی و خصوصاً درس فیزیک هم بسیار علاقه داشتم. اول می خواستم
موسیقی رو ادامه بدم، اما دیدم خیلی از نوابغ موسیقی رو بدون دانشگاه و تحصیلات آکادمیک به جاهای بسیار
بالا رسوندن اما یک رشته ی مهندسی رو نمیشه خارج از دانشگاه خوند.

نتیجه این شد که رشته ریاضی رو ادامه دادم و الان هم مهندسی مکانیک می خونم، با این وجود، تو این چند سال
موسیقی رو ادامه دادم و الان هم نوازنده ی ویولن قابلی هستم اگه تعریف از خود نباشه و خیلی هم در زمینه ی
موسیقی فعالم و فعالیت می کنم و این فعالیت رو ادامه هم خواهم داد.

پس اگه می دونین به یکی از این رشته های دانشگاهی هم علاقه مندین، رشته ی ریاضی رو ادامه بدین و موسیقی
رو هم در کنارش خیلی محکم دنبال کنید و مطمئن باشید می تونید از پس این کار بر بیاید. من اول می گفتم نمیشه
اما شکر خدا تو هر دو زمینه خیلی موفق بودم.

به امید بهترین روزها برای شما

mahdi7610
05-08-2009, 21:57
ببين دوست عزيز
من امسال ميرم سوم و به شدت علاقه به تجربي دارم ولي با اين حال رفتم رياضي چون تجربي ريسكه
به نظر من موسيقي نرو رياضيم نرو يه رشته سبكتر انتخاب كن چون وقتي به سوم برسي حسابانش وقت برات نميزاره سرتو بخاروني ما كه تو دومش جونمون درومد
موفق باشي

حرفهای شما کلا ضد و نقیض هستش :31:

اینجا گفتید به تجربی علاقه دارم اما رفتم سراغ ریاضی

به نظر من موسيقي نرو رياضيم نرو
گفتید ریاضی نرو . در صورتی که خودتون رفتید ریاضی . :31:

يه رشته سبكتر انتخاب كن
خودتون که رشته سنگین انتخاب کردید

عجب :)

Ssarshar
05-08-2009, 22:03
دوستان هنرستاني توي تهران هست كه از سال دوم دبيرستان هنرجو بپذيره ؟

كلا هنرستانهاي خوب توي تهران رو ميدونين كدومان ؟

بازم ممنون

rosenegarin13
05-08-2009, 22:19
سلام
اگه در آمد برات مهم نيست،يعني علاقتو به درآمدت ترجيح ميدي،موسيقي بهتره!
برات آرزوي موفقيت دارم.

شمیران
05-08-2009, 23:50
من به شدت موندم که برم رشته ی تجربی یا ریاضی؟اخه من امسال میرم دوم نظری و باید تا سهروز دیگه انتخاب رشته کنم.خواهششششششش میکنم سریع کمک کنید.
من به زیست و شیمی و ریاضی به یک اندازه علاقه دارم و در هر سه در سطح عالی هستم.بعد از این سه رشته به فیزیک علاقه دارم و در فیزیک در حد 18.5 تا 19 هستم.اولویتی که خود مدرسه برای من زده به این شکل هست:اولویت اول تجربی و اولویت دوم ریاضی.از طرفی از خودم مطمئن نیستم و میترسم اگر وارد رشته ی ریاضی بشوم سال سوم یا پیش دانشگاهی کم بیارم.
لطفا خیلی سریع کمککککک.

Arman_awn
06-08-2009, 00:36
شما حتماً حتماً برو تجربی چون علایق شما به شیمی و زیست بیشتره و تو رشته ی
ریاضی تو خیلی از گرایش های دانشگاه نیازی به شیمی نخواهید داشت و تکلیف زیست
هم که مشخصه برای تجربی هست.

rosenegarin13
06-08-2009, 08:33
من به شدت موندم که برم رشته ی تجربی یا ریاضی؟اخه من امسال میرم دوم نظری و باید تا سهروز دیگه انتخاب رشته کنم.خواهششششششش میکنم سریع کمک کنید.
من به زیست و شیمی و ریاضی به یک اندازه علاقه دارم و در هر سه در سطح عالی هستم.بعد از این سه رشته به فیزیک علاقه دارم و در فیزیک در حد 18.5 تا 19 هستم.اولویتی که خود مدرسه برای من زده به این شکل هست:اولویت اول تجربی و اولویت دوم ریاضی.از طرفی از خودم مطمئن نیستم و میترسم اگر وارد رشته ی ریاضی بشوم سال سوم یا پیش دانشگاهی کم بیارم.
لطفا خیلی سریع کمککککک.

سلام
ببينيد شما به زيست و شيمي علاقه داريد،رشته تجربي هم اصلش هميناس و چه بهتر که شما به رياضي هم علاقه داريد و بعدش فيزيک.از طرفي شما نمي دونيد به درسايي مثل هندسه تحليلي ، رياضيات گسسته و ...که بعدا وارد رشته رياضي ميشن علاقه دارين يا نه(گرچه شاخه اي از رياضيات هستن ولي براي من خيلي معضل شدن!:31:).از يه طرف ديگه شما بايد به دانشگاه هم فکر کنيد،که آيا به رشته هاي دانشگاهي تجربي علاقه دارين يا نه،و بدونيين که براي آوردن رشته هاي تاپ رشته تجربي رتبه خيلي خوبي ميخواين.من خودم رياضي رفتم چون چشمم به خون مي افتاد سکته ميکردم!:31:
ولي باز هم تصميم گيرنده نهايي خودتونيد و علايقتون.
موفق باشيد.

fakhtee
06-08-2009, 08:59
حرفهای شما کلا ضد و نقیض هستش :31:

اینجا گفتید به تجربی علاقه دارم اما رفتم سراغ ریاضی

گفتید ریاضی نرو . در صورتی که خودتون رفتید ریاضی . :31:

خودتون که رشته سنگین انتخاب کردید

عجب :)
ببينيد اولا من بين رياضيو تجربي موندم نه رياضيو هنر بهش گفتم نره رياضي چون ايشون هم مي خواد موسيقي كار كنه هم هنر در صورتي كه كسي كه ميره رياضي وقت هيچ كار ديگه اي براش نميمونه واسه همين ميگم يه رشته سبكتر بره كه واسه هر دو وقت داشته باشه

شمیران
06-08-2009, 11:15
سلام
ببينيد شما به زيست و شيمي علاقه داريد،رشته تجربي هم اصلش هميناس و چه بهتر که شما به رياضي هم علاقه داريد و بعدش فيزيک.از طرفي شما نمي دونيد به درسايي مثل هندسه تحليلي ، رياضيات گسسته و ...که بعدا وارد رشته رياضي ميشن علاقه دارين يا نه(گرچه شاخه اي از رياضيات هستن ولي براي من خيلي معضل شدن!:31:).از يه طرف ديگه شما بايد به دانشگاه هم فکر کنيد،که آيا به رشته هاي دانشگاهي تجربي علاقه دارين يا نه،و بدونيين که براي آوردن رشته هاي تاپ رشته تجربي رتبه خيلي خوبي ميخواين.من خودم رياضي رفتم چون چشمم به خون مي افتاد سکته ميکردم!:31:
ولي باز هم تصميم گيرنده نهايي خودتونيد و علايقتون.
موفق باشيد.

من به مهندسی شیمی-داروسازی-شیمی-معماری-عمران-مکانیک-صنایع-مهندسی کشاورزی-

به این رشته ها هم علاقه دارم ولی کمتر:پتروشیمی-زمین شناسی-بیوتکنولوژی-فیزیوتراپی

rosenegarin13
06-08-2009, 17:04
من به مهندسی شیمی-داروسازی-شیمی-معماری-عمران-مکانیک-صنایع-مهندسی کشاورزی-

به این رشته ها هم علاقه دارم ولی کمتر:پتروشیمی-زمین شناسی-بیوتکنولوژی-فیزیوتراپی

به نظر مياد به رشته هاي دانشگاهي رياضي بيشتر علاقه داريد،از طرفي داروسازي اگه بخوايد قبول شيد فک کنم رتبه خوبي بخواد(اگه تواناييشو داريد بريد تجربي)،اگه واقعا به رياضي علاقه داريد و مي تونيد با درساش کنار بيايد رشته خوبيه، رشته هاي بيشتري هم واسه انتخاب داريد،بريد رياضي حالشو ببريد!:31:

شمیران
06-08-2009, 17:11
میشه بگید فرق مهندس معمار با مهندس عمران چیه؟راجع بهشون یه چیزایی میدونم ولی فرقشون برام زیاد واضح نیست.(توی قسمت کاررشته ها راجع بهشون مطالب رو خوندم)

یه سوال دیگه:کسی که نقشه ی داخلی و کلی یک خانه،اپارتمان،دفتر،برج یا... را طراحی میکند چه نام دارد؟مهندس معمار یا مهندس عمران؟

*Necromancer
06-08-2009, 17:25
در مورد دو راهی بین موسیقی و ریاضی باید بگم که یه پیشنهاد دارم اونم اینه که تو دانشگاه رشته های ریاضی رو بخونی و در پیام نوری جایی به عنوان رشته دوم بری دنبال هنر(همزمان جفتشو بخونی)

لطفا خیلی سریع کمککککک.

اگه ریاضی دوست داری خیالت راحت باشه چون درس ریاضی تو رشته تجربی هم هست! راستش ما تو پیش دانشگاهی تجربی یه سرفصلایی داشتیم که خود ریاضیا نداشتن! من می گم برو تجربی چون علایق ات بیشتر با تجربی سازگاره(شیمی و زیست)

fakhtee
06-08-2009, 22:18
منم به شدت بين رياضيو تجربي موندم تو همشونم قويم عاشق تجربيم و از رشته رياضي در مدرسه خوشم مياد ولي از رشته هاي دانشگاهيش متنفرم اگه قبولي تجربي سخت نبود با كله ميرفتم امسال ميرم سوم رشتم تجربي بود ولي عوض كردم رفتم رياضيو پشيمونم خواااااااااهش ميكنم كمك كنيد
تو تجربي از پزشكي داروسازي ژنتيك و فيزيوتراپي خوشم مياد

shahrzad20
06-08-2009, 23:22
رشته تجربی که رشته های دانشگاهیش قبولیش خیلی سخته رشته خوبش پزشکیه و رشته های مرتبط با پزشکی که رتبه خیلی بالایی می خوان اگر خیلی آدم درس خون باشه رشته خوبیه برای آدمهای درس خون سختیم نداره ولی اگر سطح متوسطه به نظرم رشته جالبی نیست باز ریاضی تنوع رشتش زیاده من که تجربی دیدم آخرش کسایی که متسطن میرن کشاورزی باید دید به سایر رشته های تجربی علاقه دارین یا نه.

در مورد موسیقی آدم اگر واقعا توش موفق باشه خیلی هم درآمدش خوبه از مهندسها هم بهتره ولی اگر در خد یک علاقه معمولیه ممکنه 1-2 سال دیگه بخوابه جریانش فرق می کنه شما اگر عاشق این رشته ای حتما دنبالش کن سیروان خسروی رو می شناسید از آهنگسازهای بسار عالی کشور وضع مالیشون بده؟کدوم مهندس مثل ایشون در می یاره اونم با این وضع بیکاری

ati_1991
07-08-2009, 10:02
سلام دوستان.
به كمك شما ها نيازمندم. ديگه واقعا گيج شدم. اگه به همه ي اين رشته هايي كه پايين نوشتم علاقه داشته باشم، توانايي تجزيه و تحليل رياضيم هم خوب باشه،با توجه به بازار كار در آينده، كدوم انتخاب رشته براي رتبه 796 رياضي عاقلانه تره؟!!!

IT
عمران- عمران
كامپيوتر
صنايع-برنامه ريزي و تحليل سيستم ها
مهندسي شيمي
معماري

يا

IT
كامپيوتر
معماري
صنايع

ديگه واقعا گيج شدم! لطفا راهنمايي كنيد.

robert
07-08-2009, 10:08
سلام دوستان.
به كمك شما ها نيازمندم. ديگه واقعا گيج شدم. اگه به همه ي اين رشته هايي كه پايين نوشتم علاقه داشته باشم، توانايي تجزيه و تحليل رياضيم هم خوب باشه،با توجه به بازار كار در آينده، كدوم انتخاب رشته براي رتبه 796 رياضي عاقلانه تره؟!!!

IT
عمران- عمران
كامپيوتر
صنايع-برنامه ريزي و تحليل سيستم ها
مهندسي شيمي
معماري

يا

IT
كامپيوتر
معماري
صنايع

ديگه واقعا گيج شدم! لطفا راهنمايي كنيد.
به نظر من دومی :46:

fakhtee
07-08-2009, 11:15
[quote=shahrzad20;4057191]رشته تجربی که رشته های دانشگاهیش قبولیش خیلی سخته رشته خوبش پزشکیه و رشته های مرتبط با پزشکی که رتبه خیلی بالایی می خوان اگر خیلی آدم درس خون باشه رشته خوبیه برای آدمهای درس خون سختیم نداره ولی اگر سطح متوسطه به نظرم رشته جالبی نیست باز ریاضی تنوع رشتش زیاده من که تجربی دیدم آخرش کسایی که متسطن میرن کشاورزی باید دید به سایر رشته های تجربی علاقه دارین یا نه.

معدلم بالاي 19 است به ژنتيك و فيزيوتراپيو داروسازي هم علاقه دارم به نظر شما برم تجربي؟ از رياضي بدم مياد {رشته هاي دانشگاهيش البته}

shahrzad20
07-08-2009, 13:49
[quote=shahrzad20;4057191]رشته تجربی که رشته های دانشگاهیش قبولیش خیلی سخته رشته خوبش پزشکیه و رشته های مرتبط با پزشکی که رتبه خیلی بالایی می خوان اگر خیلی آدم درس خون باشه رشته خوبیه برای آدمهای درس خون سختیم نداره ولی اگر سطح متوسطه به نظرم رشته جالبی نیست باز ریاضی تنوع رشتش زیاده من که تجربی دیدم آخرش کسایی که متسطن میرن کشاورزی باید دید به سایر رشته های تجربی علاقه دارین یا نه.

معدلم بالاي 19 است به ژنتيك و فيزيوتراپيو داروسازي هم علاقه دارم به نظر شما برم تجربي؟ از رياضي بدم مياد {رشته هاي دانشگاهيش البته}

وقتی از ریاضی بدت می یاد رفتن نداره . از معدلتم که درس خونی آدم درس خون هر رشته ای بره علاقه هم داشته باشه موفق می شه اصلا شک نکن.دارو سازی رشته خیلی خوبیه

شمیران
10-08-2009, 17:21
در فرم انتخاب رشته ی امسال سازمان سنجش دیدم که هم رشته ی شیمی محض و هم شیمی کاربردی رو میشه هم از طریق رشته ی ریاضی رفت و هم از طریق رشته ی تجربی.
یعنی هم از طریق رشته ی تجربی و هم از طریق رشته ی ریاضی میشه رفت رشته ی شیمی؟

new life
19-08-2009, 19:07
كسي در مورد مديريت ها مي تونه كمكم كنه؟؟//

Ssarshar
06-11-2009, 17:12
سلام مجدد خدمت دوستان . من آخرش رفتم رشته رياضي . ولي پشيمونم !! خيلي ... چون علاقه ندارم .... و تا الان هم خيلي تحت فشار و تنش هاي مختلفم ... حتي موسيقي رو هم گذاشتم كنار ... چون خيلي عصبي ام ...

شنيدم هنرستان موسيقي فقط از 5 ابتدايي هنرجو ميگيره . يعني از دوم دبيرستان هنرجو نميگيرن ؟؟؟

خواهشا يه كمكي بهم بكنيد .

ممنون

ramin 69
07-11-2009, 00:34
سلام مجدد خدمت دوستان . من آخرش رفتم رشته رياضي . ولي پشيمونم !! خيلي ... چون علاقه ندارم .... و تا الان هم خيلي تحت فشار و تنش هاي مختلفم ... حتي موسيقي رو هم گذاشتم كنار ... چون خيلي عصبي ام ...

شنيدم هنرستان موسيقي فقط از 5 ابتدايي هنرجو ميگيره . يعني از دوم دبيرستان هنرجو نميگيرن ؟؟؟

ممنون

منم مثل تو میخواستم برم هنرستان موسیقی
ولی رفتم ریاضی و پشیمونم نیستم
موسیقیو هم همراه درسم ادامه دادم
شک نکن که کار خوبی کردی رفتی ریاضی
موسیقیو هم ول نکن درستو هم بخون

ramin 69
07-11-2009, 00:37
منم سال دوم دبیرستان رفتم هنرستان صدا وسیماولی گفتن از اول راهنمایی ثبت نام میکنن

MmMmaryaMmMmi
07-11-2009, 09:15
[quote=سرشار;4379016]سلام مجدد خدمت دوستان . من آخرش رفتم رشته رياضي . ولي پشيمونم !! خيلي ... چون علاقه ندارم .... و تا الان هم خيلي تحت فشار و تنش هاي مختلفم ... حتي موسيقي رو هم گذاشتم كنار ... چون خيلي عصبي ام ...

ممنون[

تنش؟!:18:
بیخیال بابا
اصل رشته ریاضی از سوم دبیرستان شروع میشه !

دوم که چیزی نداره

اگه طاقت نمیاری بهتره بری سراغ یه رشته دیگه

Elham_saber
20-11-2009, 05:17
همگی سلام
میگم خدا نصیب گرگ بیابون نکنه که تو انتخاب رشتش پشیمون بشه یا شک کنه،بد دردیه:41:
راستش من اگه اساتید مرحمت کنن کم کم کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزارم و میگیرم،میخام بخونم واسه کارشناسی ولی موندم چی کار کنم...
آخه میدونیییییین تو رشته هایی مثل کامپیوتر که دیگه خیلی هر کی هر کی شده ،آدم باید خیلی بارش باشه تا به جایی حسابش کنن و یه حرفی واسه گفتن داشته باشه،واسه همین میخام راهنماییم کنین و چند تا رشته ی دیگه بهم معرفی کنین (تو مقطع کاردانی به کارشناسی ) که هنوز ظرفیتشون فول نشده،آینده شغلیشون مشخصه و ...
کلا بگین ادامه بدم ...؟ندم...؟:45:
منتظرماااااااااااا:42: