PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 12 ولت کردن فنهای Xbox 360 به 2 روش بیرونی و درونی

SamGun
04-08-2009, 15:28
با توجه به اینکه بعد از 5 ماه بورد Jasper عرضه شده ولی ما هر روز شاهد آمار هایی گرچه اندک از خرابی های این بورد هستیم و همچنین

دوستانی که کنسول اونها Falcon هست به خاطر شنیدن این خبر در پی انجام روشهای Cooling هستند که من در اینجا به یک مورد از اونها

که جزو موثر ترین اونها هست اشاره خواهم کرد و آموزش رو قرار میدهم .

موفق باشید

SamGun
04-08-2009, 15:29
بنا به قولی که داده بودم آموزش 12 ولت کردن فنها رو به روش Jumper یا همون Internal قرار میدهم .

دوستان این روش 100% تست شده هست و تا الان روی کنسول های زیادی انجام شده ,تا الان هیچ گزارش خرابی هم اعلام نشده.میشه گفت یکی از بهترین و سریع ترین و مطمئن ترین راه ها برای 12 ولت کردن هست
چون در این روش نه تغییری در مسیر برق رسانی کنسول میشه و نه مشکلی برای کنسول پیش خواهد اومد.

توجه: از اونجایی که با اومدن بورد های Jasper و 150 واتی شدن منبع اونها ممکنه که این روش باعث اختلال در سیستم برق رسانی کنسول بشه .
اما تا الان چیزی گزارش نشده.

اول از همه باید تذکر بدم که این روش فقط و فقط مربوط به مادربورد های Falcon وZephyer و Jasper هست

برای این کار ما مجبوریم که مادربورد دستگاه رو بیرون بیاوریم تا بتونم کار های لازم رو انجام دهیم.

ابتدا باید کنسول رو به طور کامل باز کنیم که میتونید آموزش اون رو از تاپیک زیر دانلود کنید و همچنین باز کردن مادربورد آن :

آموزش باز کردن Xbox 360 و مادربورد آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توجه:
بعد از در آوردن مادربورد کنسول شما باید توجه کنید که به هیچ کجای مادربورد ضربه و تماس شدیدی وارد نشود چون ممکن است باعث Break شدن میکروسکوپی بورد و جدا شدن مقاومت های ریز دستگاه شود.
حالا شروع به انجام این کار میکنیم.

وسایل مورد نیاز:
1- یک عدد هویه (ترجیحا نوک باریک یا نوک اتودی)
2-مقداری سیم لحیم
3-مقداری روغن لحیم برای تمیز کردن جایی که میخواهیم لحیم کاری انجام دهیم.
4- مقدار کمی سیم Jumper که به صورت عکس زیر هست و میتوانید از لوازم الکتریکی ها تهیه کنید.(البته این سیم ممکن هست با روکش یا بدون روکش باشد که ترجیحا برای جلوگیری از اتصال بدنه از سیم روکش دار استفاده کرده ومانند عکس زیر سر آنها رو لخت میکنیم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روش کار :

ابتدا به روی بورد توجه کنید !! در پایین سوکت سفید رنگ برق فنها یک ترانزیستور کوچک قرار دارد که مانند شکل زیر که با رنگ قرمز مشخص شده باید یک جامپر به آن لحیم کینم:

حالا نوبت به پشت مادربورد میرسد . مانند عکس زیر جامپر رو بر روی آن لحیم کنید:

منبع : سعید کیان
نام کاربری : samgun

SamGun
04-08-2009, 15:29
اول از آقا نوید گل به خاطر زحمتی که کشیدن و تاپیک رو ویرایش کردن تشکر میکنم و بعد هم از آقا پیمان که زحمت آموزش رو کشیدن و من در اینجا قرارش میدم.

خب شروع آموزش :

این بار میخوام بهتون بگم که با 3 تغییر جزئی در Xbox 360 تون, باعث میشید که پردازنده 22 درجه خنک تر کار کنه, گرافیک 10 درجه خنک تر و سیستم هایی که با گرافیک در ارتباط هستند, 4 درجه خنک تر کار کنند. (درجه ها به فارنهایت هستند).

- لوازم مورد نیاز چند متر سیم نازک و لوازم لحیم کاری هستند.

خوب, میتونید دو تا از فن ها رو 12 ولت کنید. (ولی نویسنده ی مقاله یکیش رو 12 ولتی کرده, اون هم فن پردازنده هست).

- سیم های قرمز و قهوه ای سیم های مورد نظر ما هستند. سیم های آبی و سیاه برای اتصال به زمین هستند. فقط کافی است که سیم قهوه ای را قطع کرده و سر آنرا به سیم دیگری لحیم کنید.

شکل 1

- در مرحله ی بعد باید یک منبع 12 ولتی در مادربردپیدا کنید. (آسانترین را برای پیدا کردن انتخاب میکنیم). با توجه به شکل این منبع12 ولتی, مورد توجه ماست. (نویسنده این منبع رو توصیه کرده).

شکل 2

- کار تمومه!! فن 12 ولتی شد!

(این مرحله ها رو اگه دوست داشتید انجام بدید).

تو این مرحله نویسنده به سلیقه ی خودش تغییراتی رو بوجود آورده مثلا سر خنک کننده را روی چیپ co-graphics قرار میده. (که نحوه ی سیم کشی 12 ولتی در اینجا بهتر دیده میشود).

شکل 3

در اینجا هم ورقه ی نازک یا همونFoil رو محلشو تغییر داده. (به شکل توجه کنین).

شکل 4

در آخر هم از ابداع کننده ی این روش پرسیدن که چه جوری دماها رو اندازه گرفته, که جواب میده با تفنگ دما سنج. "برادرم تو مسابقات ماشین سواری زیادی شرکت میکنه, که از این وسیله برای اندازه گیری دمای نیتروی موتور ماشینش استفاده میکرد".

"این وسیله رو روی هیت سینک GPU که برای مدت یک ساعت کار کرده بود قرار دادم. و بعد در قسمت زیرین خنک کننده ی پردازنده. به همین دلیل هم وانمود میکنم که درجه ها درست هستند."

خوب! روش باحالی بود, نه؟! به نظر من که خیلی آسون اومد. از اون جایی که تو ایران این دستگاه گارانتی نداره, به نظرم امتحانش ضرر نداره.

ولی خیلی از ماها وقتی می بینیم پای لحیم کاری و این صحبت ها اومد وسط, این کار رو نمیکنیم!!

منبع : llamma/xbox360/mods
ترجمه و ویرایش: P3yman_xl

ARASH BAHAL
04-08-2009, 20:21
با سلام

من دفک کنم در حدی نباشم که نظر بدم ولی

روش بیرونی رو مشکلی باهاش ندارم

درونی؟!!؟!!

فک کنم درونی این کارو بکنی از داغ کردن بیشتر برا کنسول مضر باشه.

alipsp
04-08-2009, 21:19
با سلام

درونی؟!!؟!!

شما سروری.ولی ببخشیدا.سوء تفاهم نشه.روی سخنم با خودمه.همین که دوستمون اگه اشتباه نکنم آقا سعید داره این روشو یاد میده
از سر هممون زیاده.هیچ جا مفتی گیر نمیاد.هیچ ضرری هم واسه کنسول نداره خیالت فلت(FLAT)
معرفتشو تانک تکون نمیده:40:.حتما شما هم با من هم عقیده هستی داداش:10:

SamGun
05-08-2009, 00:35
شما سروری.ولی ببخشیدا.سوء تفاهم نشه.روی سخنم با خودمه.همین که دوستمون اگه اشتباه نکنم آقا سعید داره این روشو یاد میده
از سر هممون زیاده.هیچ جا مفتی گیر نمیاد.هیچ ضرری هم واسه کنسول نداره خیالت فلت(FLAT)
معرفتشو تانک تکون نمیده:40:.حتما شما هم با من هم عقیده هستی داداش:10:

شما لطف داری عزیزم .

با سلام

درونی؟!!؟!!

در روش درونی یا Jumper ما فقط مسیر تنظیم سرعت فن رو از بین میبریم که این کار باعث میشه فنها به صورت 12 ولت کار کنن.

p3yman_xl
05-08-2009, 09:21
ماد 12 ولت کردن فنها رو تقریباً 2 سال پیش در خود تاپیک مخصوص Xbox360 توضیح داده بودم..
در ضمن، این روش به نظر من دیگه منسوخ شده.
موفق باشید

alipsp
05-08-2009, 10:06
آقا سعید دستت درد نکنه.عالی آموزش دادی.:10:
فقط دوتا سوال.چرا پشت مادربرد اون خطی که قرمز کشیدی یه طرفش دوسره؟

این جامپر مطمئن هست؟ آی سی رو نسوزونه؟آخه من یه بار اینجوری آمپیلی سوزوندم

rangtab2005
05-08-2009, 11:28
البته يه راحتتر هم هست که من خودم انجام دادم

alipsp
05-08-2009, 11:46
البته يه راحتتر هم هست که من خودم انجام دادم

چه راهی شیتون؟بگو ما هم بدونیم

SamGun
05-08-2009, 11:51
ماد 12 ولت کردن فنها رو تقریباً 2 سال پیش در خود تاپیک مخصوص Xbox360 توضیح داده بودم..
در ضمن، این روش به نظر من دیگه منسوخ شده.
موفق باشید

ما که چیزی از آموزش ندیدیم داداش !!!!

این روش به خاطر این از نظر شما منسوخ شده که با اومدن بورد های Jasper و 150 واتی شدن منبع اونها ممکنه که کنسول با انجام این کار با اختلال برق رسانی مواجه بشه.

که اونم هنوز گزارشی در موردش ندیدم. یعنی هرکی این حرف رو زده بر حسب گمان زده و موردی رو که گزارش شده باشه رو ندیده.

p3yman_xl
06-08-2009, 00:11

در فوروم یا انجمن ها قابلیتی به نام Search یا جستجو قرار داده شده که کاملا مشخصه شما این کار رو نکردی....
اگه شما سرچ نکردی دلیل نمیشه که وجود نداره...

موفق باشی

takotok
12-10-2009, 07:10
سلام

مشکلی پیش میاد اگه ما فیش فن رو از ساکت مین بیرون بکشیم و به آدابتور وصل کنیم؟ یعنی از هیچ کدوم از روش های 12 ولت استفاده نکنیم و فقط 4 پین فن رو در بیارم و بزنم به آدابتور

یعنی اصلا دیگه فن با برد ارتباط نداشته باشه؟ اصلا دست به هیچ چیز دیگه هم نزنیم؟

بعد یه سوال دیگه اگه سوال اولی مثبت هست
می شه آدابتور 24 ولت 2000 میلی آمپر زد بهش؟

ممنون

=================

این سیم های فن هر رنگی مربوط به کدام فن هست ؟ می شه راهنمایی کنید

rangtab2005
12-10-2009, 12:52

این روش به خاطر این از نظر شما منسوخ شده که با اومدن بورد های Jasper و 150 واتی شدن منبع اونها ممکنه که کنسول با انجام این کار با اختلال برق رسانی مواجه بشه.

که اونم هنوز گزارشی در موردش ندیدم. یعنی هرکی این حرف رو زده بر حسب گمان زده و موردی رو که گزارش شده باشه رو ندیده.
معمولا قدرت تغذيه رو 16 الي 20درصد بيشتر از توان دستگاه در نظر ميگيرند در حالي که توان مصرفي فنها به زور 5 وات ميشه يعني سه درصد توان تغذيه پس مطمئنا مشکلي پيش نمياد مگر اينکه تغذيه مشکل داشته باشه
من خوم 12 ولت کردم و حتي شده 7 ساعت هم پشت سر هم بازي کردم اونم re5رو
حالا پسرم که جاي خود داره که پدر کنسول رو درمياره اگه در جاي خفه نباشه و مثل من نوسان برق پدر کنسول رو عزادار نکنه فکر نکنم به همين سادگي ها خراب بشه البته بردهاي جديد(آخه يه کنسول من که دوروز بود خريده بودم به علت اتصال در برق سيم سيار به رحمت ايزدي پيوست و تعمير نشد رفتم يکي ديگه گرفتم)

SamGun
14-10-2009, 13:10
معمولا قدرت تغذيه رو 16 الي 20درصد بيشتر از توان دستگاه در نظر ميگيرند در حالي که توان مصرفي فنها به زور 5 وات ميشه يعني سه درصد توان تغذيه پس مطمئنا مشکلي پيش نمياد مگر اينکه تغذيه مشکل داشته باشه
من خوم 12 ولت کردم و حتي شده 7 ساعت هم پشت سر هم بازي کردم اونم re5رو
حالا پسرم که جاي خود داره که پدر کنسول رو درمياره اگه در جاي خفه نباشه و مثل من نوسان برق پدر کنسول رو عزادار نکنه فکر نکنم به همين سادگي ها خراب بشه البته بردهاي جديد(آخه يه کنسول من که دوروز بود خريده بودم به علت اتصال در برق سيم سيار به رحمت ايزدي پيوست و تعمير نشد رفتم يکي ديگه گرفتم)

آره اگه اینطوری نباشه که 95 % دستگاها به یک روز هم نمیرسه که میسوزه :31:

پس شما میگی که مادربورد های Jasper هم با این روش مشکلی ندارن.

آره گفته بودی عزیز یادمه .

roteal2007
08-02-2010, 15:48
من در پست شماره 2 عکسی رو نمیبینم.
عکس هارو آپلود میکنید ؟

SamGun
11-02-2010, 10:39
من در پست شماره 2 عکسی رو نمیبینم.
عکس هارو آپلود میکنید ؟

ایشالا اگه خدا یکم وقت تو دامن ما بزاره حتما :31:

mehdi30nema
14-03-2010, 14:39
دوستان میگن 12 ولت صداش خیلی زیاده و 9 ولت کردن صدای کمتری ایجاد میکنه . حالا شما ها کدوم را پیشنهاد میکنید . ؟

mehdi30nema
15-03-2010, 13:11
دوستان میگن 12 ولت صداش خیلی زیاده و 9 ولت کردن صدای کمتری ایجاد میکنه . حالا شما ها کدوم را پیشنهاد میکنید . ؟

کسی نمیتونه کمک کنه . ؟

Hunter lord
15-03-2010, 14:01
کسی نمیتونه کمک کنه . ؟

اگر برد جاسپر داری بی خیال شو همین جوری صدای درایو و فن زیاده اگه 12 ولته کنی بد می شه .

چون صداش مثل اگزوز کامیون می شه .

ولی اگه فالکون داری ضرر نداره انجام بده .

mehdi30nema
16-03-2010, 08:04
اگر برد جاسپر داری بی خیال شو همین جوری صدای درایو و فن زیاده اگه 12 ولته کنی بد می شه .

چون صداش مثل اگزوز کامیون می شه .

ولی اگه فالکون داری ضرر نداره انجام بده .

فالکون دارم . منم شنیدم صداش خیلی زیاده ولی مثلا چقدر ؟ راستی 9 ولت صداش چه جوری هست ؟
اگر این کار رو بکنم شکل ظاهری کنسول تغییر میکنه ؟ یعنی قطعه ایی بهش اضافه میکنن ؟

shab_2008
16-03-2010, 09:41
فالکون دارم . منم شنیدم صداش خیلی زیاده ولی مثلا چقدر ؟ راستی 9 ولت صداش چه جوری هست ؟
اگر این کار رو بکنم شکل ظاهری کنسول تغییر میکنه ؟ یعنی قطعه ایی بهش اضافه میکنن ؟

به نظره من اگه هنوز کنسول رو باز نکردین ببرین و با یه jasper طاخت بزنید چون در هر صورت jasper چیزه دیگه ای هست. اما نه اینکه falcon هم بد باشه خیلی ها تو این تاپیک چند ساله falcon دارن و اخ نگفته منم قبلا داشتم و تا زمانی که داشتم مثله تانک کار میکرد. ولی یه مثل هست که میگه نو که اومد به بازار کهنه میشه دل و قلوه !:31:

اما برای کولینگ بهترین و موثر ترین (واقعا موثر) راه 12ولت کردن فنهای کنسول هست که هیچ تغییری هم در شکله ظاهری کنسول ایجاد نمیشه. صداش هم همون طور که دوستمون گفتن کمی زیاده ولی ارزششو داره.

mehdi30nema
16-03-2010, 10:31
به نظره من اگه هنوز کنسول رو باز نکردین ببرین و با یه jasper طاخت بزنید چون در هر صورت jasper چیزه دیگه ای هست. اما نه اینکه falcon هم بد باشه خیلی ها تو این تاپیک چند ساله falcon دارن و اخ نگفته منم قبلا داشتم و تا زمانی که داشتم مثله تانک کار میکرد. ولی یه مثل هست که میگه نو که اومد به بازار کهنه میشه دل و قلوه !:31:

اما برای کولینگ بهترین و موثر ترین (واقعا موثر) راه 12ولت کردن فنهای کنسول هست که هیچ تغییری هم در شکله ظاهری کنسول ایجاد نمیشه. صداش هم همون طور که دوستمون گفتن کمی زیاده ولی ارزششو داره.

کنسول را برام از اونور آوردن منم اینقدر حول بودم که بازش کردم و ده روزی هم میشه که دارم بازی میکنم . کپی خورشم کردم .
پس باید ببرم 12 ولت کنم ولی آخه یکی میگفن 9 ولت هم خوبه و صدای خیلی کمتری داره .

H-E-S-A-M
07-04-2010, 17:07
سلام دوستان
يه سوال:
منطقه اي ما خيلي نواسانات برق داره! واسه اينكه دستگاه من نسوزه تو اين اخلالات چه بايد بكنم؟

SamGun
08-04-2010, 22:07
سلام دوستان
يه سوال:
منطقه اي ما خيلي نواسانات برق داره! واسه اينكه دستگاه من نسوزه تو اين اخلالات چه بايد بكنم؟

شما نیار به یک ترانس مرکزی دارید که یا باید سره برق وردی به ساختمان این دستگاه رو نصب کنید یا اینکه سره برق ورودی به خونه.

که هرچی این کار کلی تر انجام بشه نیاز به دستگاه بزرگ تر و هزینه ی بیشتر هست.

اگرم برای اتاق میخواین میتونید از یک UPS کوچک استفاده کنید.

saeidp30
23-01-2011, 15:09
سلام آقا من تو يه فروشگاه دستگاه خنك كننده xbox رو ديدم كه وصل ميشه پايين دستگاه (سمت خلاف هارد) هم از usb ميتوني برق بگيري هم از اداپتور خودش

SamGun
01-03-2011, 16:45
سلام آقا من تو يه فروشگاه دستگاه خنك كننده xbox رو ديدم كه وصل ميشه پايين دستگاه (سمت خلاف هارد) هم از usb ميتوني برق بگيري هم از اداپتور خودش
مفتش گرونه !!

saeedpm
04-06-2011, 13:42
یکی عکس های پست2 رو دوباره آپ کنه میدونم تاپیک خیلی قدیمیه اما بدجور گیر کردم خیلی دونباله این روش گشتم

SamGun
04-06-2011, 16:35
یکی عکس های پست2 رو دوباره آپ کنه میدونم تاپیک خیلی قدیمیه اما بدجور گیر کردم خیلی دونباله این روش گشتم

حتما سعید جان در اولین فرصت.

saeedpm
04-06-2011, 16:54
پس منتظرم دوسته عزیز
ممنون

SamGun
04-06-2011, 19:05
پس منتظرم دوسته عزیز
ممنون

عکس ها UP شد سعید جان

اگه مشکلی بود من در خدمتم.

saeedpm