PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : غیرانتفاعی سجاد یا روزانه شهرستان

ali _552
04-08-2009, 09:52
سلام
من مشهد زندگی می کنم و رتبمم یه جور شد که فردوسی به احتمال زیاد قبول نمیشم .

حالا موندم تو انتخاب رشته اول غیر انتفاعی سجادو بزنم یا اول روزانه شهرهای دیگه . ( مشاورمون گفت احتمال اینکه روزانه بجنورد یا بیرجند حتی کرمان هم قبول شی هست )

مشاورمون گفت از الحاظ هزینه حتی اگه روزانه هم شهرستان قبول شی ترمی 200 300 خرجت میشه پس همون غیر انتفاعی مشهد بری به نفعته .

حالا موندم چیکار کنم . لطفا دوستان نظرشونو بگن . خیلی ممنون .

dream18u
04-08-2009, 10:17
خوب شما مدرک دانشگاه رو با موسسه غیرانتفاعی یکی می کنی؟
اگه تصمیم گرفتی بری غیر انتفاعی خیام از سجاد بهتره

ali _552
04-08-2009, 10:28
یعنی شما میگی روزانه شهرستان مثلا بیر جند بهتر از غیر انتفاعیه مشهد ؟

من نفهمیدم یکی میگه خیام یکی میگه سجاد / باالخره نفهمیدیم کدوم بهتره ؟

ممنون

seyyedi
04-08-2009, 10:29
دوستان سلام
دوستان مشهدی دانشگاه امام رضا چطوریاس؟
می تونید یکم در موردش توضیحاتی بدین؟
به این توضیحات نیاز دارم
علی علی

Mahdi_Co_1368
04-08-2009, 10:32
سلام
من مشهد زندگی می کنم و رتبمم یه جور شد که فردوسی به احتمال زیاد قبول نمیشم .

حالا موندم تو انتخاب رشته اول غیر انتفاعی سجادو بزنم یا اول روزانه شهرهای دیگه . ( مشاورمون گفت احتمال اینکه روزانه بجنورد یا بیرجند حتی کرمان هم قبول شی هست )

مشاورمون گفت از الحاظ هزینه حتی اگه روزانه هم شهرستان قبول شی ترمی 200 300 خرجت میشه پس همون غیر انتفاعی مشهد بری به نفعته .

حالا موندم چیکار کنم . لطفا دوستان نظرشونو بگن . خیلی ممنون .

به نظر من غیرانتفاعی رو بزن.ببین دلایلم اگه قانع کننده نبود ، روزانه رو بزن ؛
1-دوری راه تو رو خیلی اذیت میکنه.مخصوصا اگه بخوای خوابگاه بگیری
2-توی شهرهای دیگه نمیتونی اون جور که دوست داری ، درس بخونی.(البته اگه ذاتا درس خون باشی یا خوابگاه اون دانشگاه دارای امکانات رفاهی خوبی باشه ، میتونی)
3-وقتی توی خونه ی خودت باشی ، به همه ی کتاب ها و جزوه ها و برگه های دوران دبیرستان خودت دسترسی داری و اگه یه موقع در یه مساله گیر کردی ، دیگه نمیگی:« اه...حیف شد ؛ فلان دفتر رو با خودم نیاوردم»
4-وقتی توی شهر غریب مشغول به تحصیل هستی ، ول خرج میشی:31::31::31::31:
5- همون طور که خودت گفتی ، هزینه ی تحصیل در یه شهر دیگه ، برابری میکنه با هزینه ی شهریه ی موسسات غیرانتفاعی...چه بسا هم بیشتر
6-موسسه ی غیرانتفاعی سجاد ، بزرگترین غیرانتفاعی کل ایران هست و امکاناتش بی نهایت عالیه و میتونی در زمینه ی علمی به کمک استاد های بسیار با تجربه اونجا ، خیلی رشد کنی.:5::5::5::5:

ali _552
04-08-2009, 10:44
خیلی ممنون Mahdi_Co_1368

از لحاظ اعتبار مدرک کدوم بهتره ؟ یعنی منظورم اینه که ارزش داره این غیر انتفاعی ؟

راستی من موندم هنوز بین خیام و سجاد !!!

seyyedi
04-08-2009, 10:51
دوستان سلام
سوال من جواب نداره؟
علی علی

dream18u
04-08-2009, 10:53
جوری که من شنیدم خیام بهتره , از مشاور و ... شنیدم
مدرک دانشگاه بهتره خوب بله سختی هم داره اگه دنبال راحتی هستی همون مشهد بهتره

ali _552
04-08-2009, 11:12
ببخشید dream18u جان که سوال بچه گانه می پرسم
یعنی اگه تو بودی کدومو می رفتی ، ارزششو داره که دوری از شهرتو تحمل کنی ؟

دوست عزیز seyyedi
منم مثه تو ام بابا
والا نی دونم
بزار بچه هایی که اشنایی بهتر دارن نظر بدن

John Doe
04-08-2009, 11:29
به نظر من روزانه بجنورد و بیرجند.چون اولا اونقدر دور نیس دوما مدرکش به مراتب معتبر تره.البته به رشته ای هم که میخوای بخونی بستگی داره

فاطـمه
04-08-2009, 11:41
سلام دوستان
از بین دانشگاههای غیرانتفاعی مشهد
اول سجاد بعد خیام

dream18u
04-08-2009, 11:44
به خدا من هم شرایط مشابهی دارم اگه مشکل مالی نداری که برو با شهر دیگه ای هم آشنا میشی ولی مشهد هم واست راحته دیگه . نمی دونم والا

Mahdi_Co_1368
04-08-2009, 14:18
دوست عزیز ، در پایان ، همه چی بستگی به خودت داره...تو هستی که انتخاب اول و آخر رو میکنی...کسی که قراره با اون ویژگی ها بسازه ، تو هستی
ما شرایط هر دو نوع رو بهت گفتیم....انتخاب با خودته

beh,p
05-08-2009, 09:33
عزیزم اگه روزانه بجنورد و بیرجند قبول میشی روزانه مهندسی قوچان رو هم قبولی. باور کن دانشکده فنی قوچان ترازش از دانشکده فنی اراک که زیر نظر علم و صنعت هستش هم بالاتره. تازه امسال هم برق و هم مکانیک و هم عمران اورده.
ببین توی سه تا خراسان فقط قوچان و بیرجند و فردوسی مکانیک دارند. تازه به احتمال خیلی قوی سال بعد اسمش میشه دانشگاه صنعتی قوچان. بهت قوچان رو پیشنهاد میکنم چون شهرش به مشهد خیلی نزدیکتره تا بجنورد و بیرجند و تازه خیلی هم بهتره. یعنی هر هفته میتونی بری خونه ولی اگه بجنورد و بیرجند قبول بشی هر سه ماه که چه عرض کنم شاید هر ترم نتونی بری خونه.
از لحاظ مدرک هم که معلومه غیر انتفاعی با دانشگاه دولتی قابل قیاس نیست. تازه هزینه هم برات نداره.
دیگه تصمیم با خودته

ali _552
05-08-2009, 11:45
آقا دم همه بچه ها گرم که کمک کردن نظر دادن
نمی دونم از بچه ها کسی هست روزانه خوابگاهی باشه ، میخام بدونم تو خوابگاه ( روزانه ، یعنی بدون شهریه ) ترمی معمولا چقدر آدم هزینش میشه ؟

DrXoX
05-08-2009, 14:08
اگه تصمیم گرفتی بری غیر انتفاعی خیام از سجاد بهتره

اول سجاد بعد خیام
دلیل: تو کنکور کاردانی به کارشناسی رتبه هایی که سجاد و خیام مشهد قبول شدن:

سجاد:22 ، 121 ، 170 ، 362 ، 1150

خیام:1600،2256

به نظر من غیرانتفاعی رو بزن.ببین دلایلم اگه قانع کننده نبود ، روزانه رو بزن ؛
1-دوری راه تو رو خیلی اذیت میکنه.مخصوصا اگه بخوای خوابگاه بگیری
2-توی شهرهای دیگه نمیتونی اون جور که دوست داری ، درس بخونی.(البته اگه ذاتا درس خون باشی یا خوابگاه اون دانشگاه دارای امکانات رفاهی خوبی باشه ، میتونی)
3-وقتی توی خونه ی خودت باشی ، به همه ی کتاب ها و جزوه ها و برگه های دوران دبیرستان خودت دسترسی داری و اگه یه موقع در یه مساله گیر کردی ، دیگه نمیگی:« اه...حیف شد ؛ فلان دفتر رو با خودم نیاوردم»
4-وقتی توی شهر غریب مشغول به تحصیل هستی ، ول خرج میشی:31::31::31::31:
5- همون طور که خودت گفتی ، هزینه ی تحصیل در یه شهر دیگه ، برابری میکنه با هزینه ی شهریه ی موسسات غیرانتفاعی...چه بسا هم بیشتر
6-موسسه ی غیرانتفاعی سجاد ، بزرگترین غیرانتفاعی کل ایران هست و امکاناتش بی نهایت عالیه و میتونی در زمینه ی علمی به کمک استاد های بسیار با تجربه اونجا ، خیلی رشد کنی.:5::5::5::5:

اگر این موارد برات مهمه همون شهر خودت بزن ولی بدون بعدا پشیمون میشی اینو من که خودم هم تو شهر دیگه بودم (کاردانی رو) و هم تو شهر خودم بودم( کارشناسی رو) بهت می گم.

شهر دیگه چندان هم که دوستان می گن سخت نیست اونم دانشگاه روزانه .
سطح علمی دانشگاه سجاد هم بالاست ولی مثل روزانه نیست.

سلام دوستان
از بین دانشگاههای غیرانتفاعی مشهد
اول سجاد بعد خیام

100% تایید میشه

MiLaD_flower
06-08-2009, 11:16
من پارسال با رتبه 22000 مهندسی برق الکترونیک سجادو قبول شدم همه میگفتن سطحش خیلی بالاست اما چون از برق خوشم نمیومد نرفتم.. استاداش که اکثر مال فردوسین.