PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دماي cpu

h-blade
04-08-2009, 00:24
سلام.
چند روز پيش فن سي پي يو رو باز كردم و خاكشو گرفتم و بعد از بستن دماي سيستم رو چك كردم اينجوري بود: سي پي يو:67
ميخواستم بدونم اين دما عادي هست يا زياده؟
قبل از باز كردن فن تا حالا دماش رو چك نكرده بودم

cpu: amd 2.2 sempron

با تشكر

ADuser
04-08-2009, 09:50
شما بعد از به اصطلاح تمیز کاری خمیر سیلیکون زدید به زیر فن یا همینطوری بستید رو CPU ؟
تا اونجایی که نیاز نباشه فن رو باز نمیکنن

khark11
04-08-2009, 13:04
دما زياده يعني تو حالت لود بايد برسه تا اينجا ها، اگه وقتي سيستم سرده و تازه روشنش كردي اين دما رو داره بايد خمير سليكون جديد بزني بهش، اگرم با خمير درست نشد بايد فن رو عوض كني

h-blade
05-08-2009, 00:06
وقتي كه تازه روشن ميكنم روي 60 ولي بعد از 2 ساعت كار روي 67 ثابت ميشه خمير سيليكون هم ندارد.

سرعت فن هم بين 5113 تا 5273 هست.

khark11
05-08-2009, 06:37
خوب دما يه كم بالاس، توصيه ميكنم از خمير استفاده كني، اينجوري راندمان كاري سيستمت مياد پايين

Lord_theOne
05-08-2009, 16:00
بله دوستان گفتند خمير سليكون نصب كن و دوباره از اول هتسينك را دربياور و دوباره وصل كن مشكلت حل مي شود
دماي شما بايد پايين 50 نزديكهاي 40 بيايد حداكثر بايد 50 باشد

h-blade
07-08-2009, 23:27
من كاملا مبتدي هستم و نميدونم خمير سيليكون رو چجوري و كجا بزنم.

من فقط فن رو بلدم باز كنم.اصلا اين هتسينك چي هست؟

هگه ميشه كمكم كنيد ياد بگيرم.

ممنون.

Kianoosh
07-08-2009, 23:38
من كاملا مبتدي هستم و نميدونم خمير سيليكون رو چجوري و كجا بزنم.

من فقط فن رو بلدم باز كنم.اصلا اين هتسينك چي هست؟

هگه ميشه كمكم كنيد ياد بگيرم.

ممنون.

هیت سینک همونیی که روی پردازند ه و زیر فن قرار میگیره خمیر بین هیت سینک و سی پی یو قرار میگیره انتقال حرارت رو سریعتر کنه بعد هیت سینک رو محکم روش نصب کن فنم روی اون.

ne555
08-08-2009, 00:12
دماش عادیه دوست خوب دمای cpu من تا 83 درجه هم می رسه.

Kianoosh
08-08-2009, 00:49

دوست عزیز با چه دلیل و مدرکی این حرف رو میزنید!!؟؟اول اینکه معمار ی و مدل و مقاومت حرارتی تعیین م یکنه دما مجاز هر پردازنده رو نه اینکه چون دمای پردازند ه شما 83 هست و هنوز نترکیده بقیه هم همین خوبه!!!دقت کنید!

دوما:

شما این جدول رو مطالعه کنید!اینها دماهای TjMax هستند !!برای کاربرد بلند مدت و پایداری 100% باید تو فول لود با این دماهای حدود 20% فاصله باشه!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

DrXoX
08-08-2009, 03:31
سلام.
چند روز پيش فن سي پي يو رو باز كردم و خاكشو گرفتم و بعد از بستن دماي سيستم رو چك كردم اينجوري بود: سي پي يو:67
ميخواستم بدونم اين دما عادي هست يا زياده؟
قبل از باز كردن فن تا حالا دماش رو چك نكرده بودم

cpu: amd 2.2 sempron

با تشكر

خوب دمای Cpu شما از اولش هم بالا بوده اینطور که خودت گفتی.
دلیلش هم نبودن خمیر حرارتی بین CPU و هیت سینک هستش شما با قرار دادن خمیر می تونی 10 تا 15 درجه دمای CPU رو کم کنی.

البته اگر همین طوری بری مغازه بگی خمیر حرارتی می خوام یه خمیر 500 تومنی بهت میده و شما هم با خوشحالی میری از خمیر استفاده می کنی در صورتی که این خمیرها به دلیل نامرغوب بودن خیلی برای کم کردن دمای CPU مفید نیست .

چند تا از خمیرهای حرارتی مرغوب:

آرتیک سیلور 5 ، آرتیک سرامیک ،ZM-STG1 ،Arctic Alumina ، ZEROTHERM ZT-100

در ضمن تهویه داخل کیس هم می تونه در افزایش دمای CPU نقش داشته باشه. حتما جلوی کیس یه فن برای ورود و پشت کیس یه فن برای خروج هوای گرم داخل کیس قرار بدین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه نکته ی دیگه ای هم که اکثر کاربرا بهش بی توجه هستن ، اینه که بیشتر هوای گرم داخل کیس به بالای اون منتقل مبشه و از داخل پاور خارج میشه پشت پاور یه سری سوراخ هست اونا رو نگاه کن که خاک نگرفته باشه چون بیشتر گرمایی که Cpu و بقیه قطعات تولید می کنن از طریق این سوراخ ها از داخل پاور به بیرون منتقل میشه

موفق باشید

Kianoosh
08-08-2009, 03:54

دوست عزیز با چه دلیل و مدرکی این حرف رو میزنید!!؟؟اول اینکه معمار ی و مدل و مقاومت حرارتی تعیین م یکنه دما مجاز هر پردازنده رو نه اینکه چون دمای پردازند ه شما 83 هست و هنوز نترکیده بقیه هم همین خوبه!!!دقت کنید!

دوما:

شما این جدول رو مطالعه کنید!اینها دماهای TjMax هستند !!برای کاربرد بلند مدت و پایداری 100% باید تو فول لود با این دماهای حدود 20% فاصله باشه!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

khark11
08-08-2009, 06:34
عجب!! پس 83 درجه هم دماي معمولي حساب ميشه:31: من امروز آور ميكنم دما رو 90 هم بياد اشكال نداره خوب همش 7 درجه از دماي معمول بالاتر رفته ديگه!!!

اصلا موافق نيستم با حرفتون دوست عزيز ! دماي 83 درجه وحشتناكه !! نبايد اين دما رو پردازنده دوام پيدا كنه

ne555
08-08-2009, 07:33
اگه اینجوریه cpu من تاحالا باید 400 بار سوخته باشه بابا اینا همش شایعست:41:
درهمه cpu ها یه سیستم قطع اتوماتیک وجود داره که در صورت افزایش دما از حد مجاز سیستم رو خاموش می کنه (البته قبلش تصویر مانیتور چند لحظه سیاه میشه) من فکر می کنم دمای مجاز مالا من 90 درجس: intel Pentium 4 2800
البته شما احتیاط کنید این دما برای cpu شما مرگ آوره:38:

DrXoX
08-08-2009, 12:54
اگه اینجوریه cpu من تاحالا باید 400 بار سوخته باشه بابا اینا همش شایعست:41:
درهمه cpu ها یه سیستم قطع اتوماتیک وجود داره که در صورت افزایش دما از حد مجاز سیستم رو خاموش می کنه (البته قبلش تصویر مانیتور چند لحظه سیاه میشه) من فکر می کنم دمای مجاز مالا من 90 درجس: intel Pentium 4 2800
البته شما احتیاط کنید این دما برای cpu شما مرگ آوره:38:
CPU که یهو نمی سوزه ؟!! در ضمن با این دمای بالا عمر مفید سی پی یو نصف میشه.

موفق باشید

Kianoosh
08-08-2009, 13:27
اگه اینجوریه cpu من تاحالا باید 400 بار سوخته باشه بابا اینا همش شایعست
البته شما احتیاط کنید این دما برای cpu شما مرگ آوره

سی پی یو اینطوری نمیسوزه!!

شما اطلاعات دقیق نداره عیبی نداره خوب دقت کن اینا ر و جای دیگه نگی که دردسر درست نکنی...!

!ببینید دوست عزیز اینتل و ای ام دی برای هر مدل و سری از پردازنده هاشون یه دمای حداکثر مشخص کردن (می تونی به سایت سازنده رجوع کنی)اگه با کمتر از 20 درجه به اون دما نزدیک بشی اول اینکه محاسبات پردازنده کند خواهش شد و یه تست سی پی یو اینو نشون میده و اصل اپایداری وجود نخواهد داشت و دوم اینکه عمر مفید پردازنده خیلی کاهش پیدا میکنه!اینا شایعه نیست اطلاعات دقیق سایتهای معتبر سخت افزاری و سایتهای سازنده هستند!سیستم قطع اتوماتیک برای دمای Critical در نظر گرفته شده!!!یعنی ذوب پردازنده!طبیعی هست که خودکار ریست یا شات دان بشه و لی قطعا کاهش کارایی و در دراز مدت کاهش چشمگیر عمر مفید خواهش داشت پس نسبت به پر دازند ه خودت دما رو در نظر نگیرد!در ضمن سری پنتیوم 4 از 64 هست تا 78 مدرک معتبر هم خواستی موجوده شما با دمای 83 رو حتما با یه پردازنده دیگه داری یا ...

Intel Pentium 4, Pentium 4 Extreme Edition,
Pentium 4
Max. temperature depends much on model and clockspeed, but no clear pattern is visible. Consult Intel's tech specs for information on your particular model.
(Lowest: P4 Extreme Edition 3.2GHz with 64°C, highest: P4 Willamette 1.8GHz with 78°C). 64°C - 78°C