PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محاسبه برق مصرفی

S!LENCE
03-08-2009, 21:59
سلام خسته نباشید
سرچ کردم چیزی نبود
می خوام بدونم یه پاور چقدر برق مصرف می کنه. سوال مسخرست الآن توضیح می دم.
مثلن پاور من که 530 یعنی در هر ساعت 530 وات برق مصرف می کنه؟ البته همه 530 واتش که همیشه فعال نیست.
اگه فقط به اینترنت وصل باشه و در حال دانلود چقدر مصرف می کنه؟
کلن مصرف برق کامپیوتر در مقایسه با بقیه لوازم مانند تلویزیون چجوریاس؟
ممنون امیدوارم بی ربط نباشه

khark11
04-08-2009, 15:07
جاي سوالتون اينجا نبودا !!! اينجا فقط مشكلات پاور و كيس و سيستم هاي خنك كننده رو مطرح مي كنن:13:
مشكل محاسبه برق مصرفي كامپيوتر همينه ديگه معلوم نيست كي چه موقع برق مصرف ميكنه، يه موقع مي بيني تو بازيه و پردازنده و كارت گرافيك زير فشارن مصرفش ميره بالا، ولي در حالت عادي مصرفش خيلي نيست، ولي ديگه با تلويزيون قابل مقايسه نيست، مانيتورش به اندازه يه تلويزيون مصرف داره كه!!

البته تلويزيون خيلي كم مصرفه ها!!

S!LENCE
05-08-2009, 08:07
جاي سوالتون اينجا نبودا !!! اينجا فقط مشكلات پاور و كيس و سيستم هاي خنك كننده رو مطرح مي كنن:13:
مشكل محاسبه برق مصرفي كامپيوتر همينه ديگه معلوم نيست كي چه موقع برق مصرف ميكنه، يه موقع مي بيني تو بازيه و پردازنده و كارت گرافيك زير فشارن مصرفش ميره بالا، ولي در حالت عادي مصرفش خيلي نيست، ولي ديگه با تلويزيون قابل مقايسه نيست، مانيتورش به اندازه يه تلويزيون مصرف داره كه!!

البته تلويزيون خيلي كم مصرفه ها!!

ممنون
خب اینم یه جور مشکل پاوره دیگه. مدیران عزیز بگن من این سوالو کجا مطرج کنم؟
منم گفتم شرایطم چیه. فقط داره دانلود می کنه. کارت گرافیک و پردازنده کار خاصی نمی کنن. مانیتورم خاموشه.
سوال اصلیم اینه این 530 که نوشته 530 تو یه ساعته؟
ممنون

khark11
08-08-2009, 07:14
مجبورم كردي بحث هاي الكترونيكي كنما:41:

خوب اول از همه بذار فرمول محاسبه رو بنويسيم :

توان = آمپر * ولتاژ

ما اينجا تو نهايت لود از پاورمون ميتونيم 500 وات بكشيم كه اينم واقعا 500 وات نيست بلكه رو جدولي كه روي پاور كشيده شده ميتونيم وات واقعي رو ببينيم! حالا ولتاژ كه ثابته ميمونه مشكل آمپر كه نميدونيم چند آمپر برق مصرف ميشه! و محاسبه اينم واقعا كار مشكليه چون كامپيوتر از چيزائيه كه فوق العاده برق مصرفي متغيري داره و به خاطر همينم نميشه جواب دقيق بهت داد دوست عزيز!! اگه بخواي محاسبه كني بايد تك تك قطعاتت رو در نظر بگيري و امپر مصرفيشون رو محاسبه كني كه كار درستي نيست! ولي دستگاه هايي هست كه ميتونه امپر مصرفي رو حين كار با ضريب دقت قابل قبولي محاسبه كنه و كافيه در كيس رو باز كرد و آمپر مصرفي تك تك قطعات رو با اون دستگاه محاسبه كرد اونوقت ميذاريم تو اين فرمول و مصرف اصلي رو محاسبه مي كنيم.:20:

بله وات در ساعت محاسبه ميشه

Kianoosh
08-08-2009, 13:10
قطعاتت رو بگو توان مصرفی رو نسبت به درصد لود رو بهت بگم...

S!LENCE
14-08-2009, 12:31
قطعاتت رو بگو توان مصرفی رو نسبت به درصد لود رو بهت بگم...

سلام
ممنون بالاخره دارم جواب میگیرم
CPU:Intel Core2Quad 6600
Main: Gigabyte Ep45 DS3R
Ram: 2*1G Kingmax 1066Mhz
HDD: Maxtor 320
1 DVD writer
VGA: Geforce 9600 GSO
Power: Green530
Case: Green Silent Storm :31:

این آخریه با حال بود نه؟
ممنون

Kianoosh
03-09-2009, 15:12
مصرفی نداره که !پاورت کاملا جوابگو هست + اورکلاک!؟استپینگ پردازنده رو نگفتی حالا خیلی فرقی نمی کنه!

تو 100% لود حدود 350! حالا مو دم و یو اس بی و فن و .... اضافه کنی 400!

برای بلند مدت باید حداقل 10-15% بیشتر در نظر بگیری

برای تک تک قطعات هم به سایت سازنده برو تو مشخصاتشون حداکثر مصرفشون ذکر شده در مورد ان دازهگیری دقیق نمیشه در مورد مصرف نه دیگه بستگی به لود قطعات داره وگرنه پاور همیشه با حداکثر توانش کار کنه که 30 روزه مرخص میشه!:دی

مصرف کیست هم بالاست!:دی

خواستی یه سرم اینجا بزن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amin khan
03-09-2009, 17:04
آقا من هنوز نفهمیدم
این رفیقمون یه سوالی پرسید که منم یه مدت درگیرش بودم
میگم مثلا کیس ایشون که 530 وات هست یعنی اگه دو ساعت روشن باشه بدون حساب مانیتور میشه تقریبا 1100 وات
یعنی دوساعت این تقریبا مثل اینه که یه ساعت یه جاروبرقی روشن باشه
اینجوری میشه حساب کرد ؟

sirchicco
03-09-2009, 17:32
نخیر دوست عزیز
سیستم ایشون یه پاور 530 داره دلیلی نداره پاور با تمام ظرفیتش کار کنه که هر ساعت 530 وات برق مصرف کنه
همونجور که دوستمون گفتن اگه سیستم تو حالت لود ( تمام قطعات با آخرین ظرفیتشون کار کنن) 380 وات برق مصرف می کنه که معمولا سیستم همیشه که در حالت لود نیست ( فقط در بازیها یا اورکلاک بودن قطعات)
پس در حالت معمول سیستم ایشون بدون مانیتور حدود 200 تا 250 وات در ساعت بیشتر برق مصرف نمی کنه!

khark11
05-09-2009, 08:33
آقا من هنوز نفهمیدم
میگم مثلا کیس ایشون که 530 وات هست یعنی اگه دو ساعت روشن باشه بدون حساب مانیتور میشه تقریبا 1100 وات
اینجوری میشه حساب کرد ؟

نه دوست عزيز، اين پاور موقعي اين ميزان برق رو مصرف ميكنه كه با حداكثر توانش ازش كار كشيده بشه!

حالا ممكنه اين كامپيوتر تو حداكثر لود هم بيشتر از 300 تا 350 وات از اين پاور برق نخواد! اما تو حالت عادي حدود 200 وات بيشتر مصرف نداره

Mamad.R
05-09-2009, 13:09
و اما یه چیز دیگه, ببین دوست عزیز این که میگی تو ساعت فلان مقدار مصرف میکنه باید بگم این یه چیز دیگست که بهش میگن وات ساعت, و با اون واتی که روی power زده می فرقه و قبض برق رو هم طبق همون وات ساعت میارن . در ضمن زیاد نگران نباش مصرف برق سیستمت خیلی کم هست !

AHMADUSE
01-11-2010, 13:34
آقا من هنوز نفهمیدم
اینجوری میشه حساب کرد ؟

اگه اینجوری باشه که من ماهی 400 تومن باید پول برق بدم که چون همش مانیتور و کیس روشنه
نه بابا اینجوری نیس میزان واتی که کامپیوتر با مانیتور مصرف میکنه خیلی کمه .

SNOW PATROL
01-11-2010, 14:34
دوستان توجه کنن میزان واتی که رویه پاور میزنه در واقع میزان وات مفید یا خروجیه .وات مصرفی یا ورودی معمولا 10 تا 20 درصد بیشتر از وات خروجی یا مفیده که اون تویه قبض حساب میشه

piriay
31-12-2013, 11:20
مادربورد g41mt-es2l دوتا رم ddr3 یکی 2 و دیگری 4 گیگ با باس 1333 و پردازنده e5300 dual core 2.6ghz هارد ساتا 500 گیگ و یه دونه دی وی دی رام که میتونم قطعش کنم،گرافیک هم 7770 سافایر هستش بعد موس و کیبورد ساده

آقا پاور گرین 330 جوابگو هست؟