PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در بالا آمدن

mss16
02-08-2009, 20:32
با سلام
برای من مشکلی ایجاد شده که در یکی از تایپیک ها گفته شده بود. هنگامی که کامپیوتر را روشن می کنم
در صفحه مانیتور چیزی ظاهر نمی شود و تنها تفاوتی که با مشکل دوستمون وجود داشت ان بود که برای بار اول که روشن کردم پشت سر هم ریست می شد اما در دفعات بعد دیگر این اتفاقات نمی افتاد.
سوال من این است که آیا مشکل از مادربورد یا قطعه دیگری است و دیگر اینکه کدام قطعه خراب شده
و قابل تعمیر هست یا باید عوض شود؟
به نظر شما چند در صد احتمال دارد که مادربورد خراب شده باشد چون گارانتی مادربورد من هنوز اعتبار دارد.
در ضمن مدل مادربورد:ga-m55sli-s4
اگه ممکنه مرا راهنمایی کنید
با تشکر

mehdi1368
02-08-2009, 21:31
با سلام
برای من مشکلی ایجاد شده که در یکی از تایپیک ها گفته شده بود. هنگامی که کامپیوتر را روشن می کنم
در صفحه مانیتور چیزی ظاهر نمی شود و تنها تفاوتی که با مشکل دوستمون وجود داشت ان بود که برای بار اول که روشن کردم پشت سر هم ریست می شد اما در دفعات بعد دیگر این اتفاقات نمی افتاد.
سوال من این است که آیا مشکل از مادربورد یا قطعه دیگری است و دیگر اینکه کدام قطعه خراب شده
و قابل تعمیر هست یا باید عوض شود؟
به نظر شما چند در صد احتمال دارد که مادربورد خراب شده باشد چون گارانتی مادربورد من هنوز اعتبار دارد.
در ضمن مدل مادربورد:ga-m55sli-s4
اگه ممکنه مرا راهنمایی کنید
با تشکر
سلام
دوست عزیز وقتی سیستم رو روشن میکنی بوق میزنه؟
سیستم رو از برق بکش و باتری رو از جاش دربیار و بعد از 5 دقیقه بزار سر جاش و بعد سیستم رو روشن کن!!!
موفق باشید.

mss16
02-08-2009, 22:03
سلام
دوست عزیز وقتی سیستم رو روشن میکنی بوق میزنه؟
سیستم رو از برق بکش و باتری رو از جاش دربیار و بعد از 5 دقیقه بزار سر جاش و بعد سیستم رو روشن کن!!!
موفق باشید.

با سلام
نه وقتی روشن می کنم بوق بایوس نمیزنه
این کار را هم کردم جواب نداد

Kianoosh
02-08-2009, 22:06
سلام

فنها می چرخن؟چراغ مین روشنه؟

تست گرافیک و مین

DrXoX
03-08-2009, 05:05
سلام

فنها می چرخن؟چراغ مین روشنه؟

تست گرافیک و مین

تست گرافیک و مین
:5: این دوستمون سیستمش بالا نمیاد چطوری تست گرافیک و مین بذاره؟!
این که تصویر روی مانیتور نشون داده نمیشه احتمال قوی از گرافیک هستش
کارت گرافیک رو دربیار و زیر بردش رو نگاه کن ببین خازن هاش باد که نکردن؟

mss16
03-08-2009, 06:24
:5: این دوستمون سیستمش بالا نمیاد چطوری تست گرافیک و مین بذاره؟!

سلام
گرافیک را روی سیستم دیگری چک کردم مشکی نداشت.
در ضمن اگر مشکل از مادربود باشه. روی کارت ضمانت مادربوردم تاریخ اعتبار را تا 18جولای 2010 زده
به نظرتون گارانتی قبول میکنه؟

mehdi1368
03-08-2009, 11:27
سلام
گرافیک را روی سیستم دیگری چک کردم مشکی نداشت.
در ضمن اگر مشکل از مادربود باشه. روی کارت ضمانت مادربوردم تاریخ اعتبار را تا 18جولای 2010 زده
بله دوست عزیز میتونی از گارانتی استفاده کنی!

Kianoosh
03-08-2009, 19:17
این دوستمون سیستمش بالا نمیاد چطوری تست گرافیک و مین بذاره؟!

تست گرافیک و .. یعنی روی سیستم دیگه تست بشه!

اگه از مین باشه حتما ببر گارانتی...

javad2015
03-08-2009, 20:43
فکر کنم تو این قسمت من بیشترین تجربه رو داشته باشم چون یه بار مادر برد قبلیم چنین مشکلی براش پیش اومد درستش کردم 2 روز پیشم سیستم دوستم همین مشکل رو پیدا کرد بعد ردیفش کردم حالا چه جوری با اجازه اساتید:
اول باطری بایس رو به مدت 30 ثانیه جدا کن بعد cpu ت رو با یه cpu دیگه عوض کن به احتمال 95% درست میشه بعد بایس رو دیفالت کن اخرشم cpu خودت رو بزار سر جاش

mss16
04-08-2009, 22:37
بله دوست عزیز میتونی از گارانتی استفاده کنی!
سلام
چند ماه پیش فن چیپ مادربوردم زیاد صدا میکرد خودم یک فن خریدم وعوضش کردم
می خواستم بدونم از شرایط گارانتی که خارج نمیشه؟

mss16
04-08-2009, 22:43
فکر کنم تو این قسمت من بیشترین تجربه رو داشته باشم چون یه بار مادر برد قبلیم چنین مشکلی براش پیش اومد درستش کردم 2 روز پیشم سیستم دوستم همین مشکل رو پیدا کرد بعد ردیفش کردم حالا چه جوری با اجازه اساتید:
اول باطری بایس رو به مدت 30 ثانیه جدا کن بعد cpu ت رو با یه cpu دیگه عوض کن به احتمال 95% درست میشه بعد بایس رو دیفالت کن اخرشم cpu خودت رو بزار سر جاش

سلام
ببخشید دوست عزیز میشه بیشتر توضیح دهید