PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای اور سی پی یو AMD PHENOM2 X3 720 BLACK EDITION

H.Operator
02-08-2009, 18:28
ممنون میشم راهنمایی کنید برای اور از کجا شروع کنم:11:
مشخصات سیستم:
سی پی یو:
AMD PHENOM2 X3 720 2.8 BLACK EDITION
رم:
KING MAX 2*2GB 1066 DUAL CHANNEL
مین:
GA-MA770-UD3-1333 SUPPORT MEMORY
پاور:
GREEN 780B REAL
کولینگ سی پی یو:
نوع استاندارد(دما در حدود38 درجه در حالت عادی)
-------------------------------------------------------------------------
اینم شات از CPU-Z

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی این ACC چی هست و سی پی یو من رو شامل میشه اگر میشه از کجا باید فعالش کنم....

Kianoosh
03-08-2009, 19:07
سلام

هوم خوبه پردازنده ضریب باز و اورکلاک سا ده تر

فعلا اینو تست کن:

18.5*200=3700

ولتاژ حدو د 1.536

بعد ولتاژ رو کمترین مقدار ممکن برای پایداری بزار تست بگیر حد اکثر دما ببین چقد رمیشه.

راستی این ACC چی هست و سی پی یو من رو شامل میشه اگر میشه از کجا باید فعالش کنم....

نیازی نیست ...

H.Operator
05-08-2009, 14:58
سلام

هوم خوبه پردازنده ضریب باز و اورکلاک سا ده تر

فعلا اینو تست کن:

18.5*200=3700

ولتاژ حدو د 1.536

بعد ولتاژ رو کمترین مقدار ممکن برای پایداری بزار تست بگیر حد اکثر دما ببین چقد رمیشه.

نیازی نیست ...
ممنون ارباب جان تست می کنم خبرشو میدم......
راستی آسیب آنچنانی به cpu نمی رسه آخه تازه 2 هفته هست خریدمش نکنه یکدفع بسوزه پاک آبروم جلو دوستام بره:27:.....
فقط بهم بگو این acc چی هست و آیا cpu و main من ساپرت میکنه یا نه(می خوام بدونم چیه)....

D3vil_A
05-08-2009, 15:07
سلام.
این ولتاژ برای این پردازنده به نظر من خیلی زیاده.
PhenomII ها برای اورکلاک ولتاژی خیلی کمتری میخوان و امکان آسیب رسیدن به CPU خیلی زیاده اونهم با Cooling Stock .
ولتاژ رو به حدودا 1.4 تغییر بدین.
برای جلوگیری از هدر رفتن برق میتونید از AMD Over Driver 3 هم استفاده کنید.در این برنامه شما خیلی دقیق تر میتونید ولتاژ های + فرکانس ها + Multiplier رو بدون احتیاج به Restart تغییر بدین.
موفق باشید.

Kianoosh
05-08-2009, 16:39
سلام.
این ولتاژ برای این پردازنده به نظر من خیلی زیاده.
PhenomII ها برای اورکلاک ولتاژی خیلی کمتری میخوان و امکان آسیب رسیدن به CPU خیلی زیاده اونهم با Cooling Stock .
ولتاژ رو به حدودا 1.4 تغییر بدین.
برای جلوگیری از هدر رفتن برق میتونید از AMD Over Driver 3 هم استفاده کنید.در این برنامه شما خیلی دقیق تر میتونید ولتاژ های + فرکانس ها + Multiplier رو بدون احتیاج به Restart تغییر بدین.
موفق باشید.

به نظر من نظرت چندان درست نیست!!!برای 3700 ولتاژ 1.4 منظور تو بود!؟

البته امکانش هست این برارد غیر متخصص! با ولتاژ 1.4 پایدار کرده یا بچ نامبر فاجعه ای داشته و مینش مناسب نبوده و ...!!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ممنون ارباب جان تست می کنم خبرشو میدم......
راستی آسیب آنچنانی به cpu نمی رسه آخه تازه 2 هفته هست خریدمش نکنه یکدفع بسوزه پاک آبروم جلو دوستام بره.....
خواهش

آسیب فقط اینکه بیش از حد ولتاژ بدی یا در بلند مد ت با دمای بالا کار کنی!در غیر اینصورت مشکلی نیست...نه سوختن و اینها که نه می خوای کمتر اورکلاک کنی

D3vil_A
05-08-2009, 17:14
کیا جان.
در هر شرایطی این ولتاژ با این طریقی که شما میگی با این کولینگ به این Processor آسیب جدی مزینه.مخصوصا به MC.
این ولتاژ هم برای فرکانس های بالای 4000MHZ استفافده میش که من بعید میدونم با ولتاژ 1.6 حتی به این فرکانس بتونید برسید.

Kianoosh
05-08-2009, 17:58
کیا جان.
در هر شرایطی این ولتاژ با این طریقی که شما میگی با این کولینگ به این Processor آسیب جدی مزینه.مخصوصا به MC.
این ولتاژ هم برای فرکانس های بالای 4000MHZ استفافده میش که من بعید میدونم با ولتاژ 1.6 حتی به این فرکانس بتونید برسید.

آرمان جان

زیاد مطمئن نیستم!؟چون خیلی کار نکردم با این پردازنده ها!ولی من چندین تست مختلف رو بررسی کردم برای 3700 حدود 1.5 بود نه 1.4؟البته شاید تو فرکانس کمتر منظورت باشه و خنک کننده بهتر!شایدم بچ و استپینگ و مین محدودیت داره...

باز اینا رو هم ببین:

Processor: AMD Phenom II X3 720 @ 3.727GHz (213x17.5) 1.520v
System Memory: Mushkin Redline PC2-1000 @ 852MHz (5-5-5-12)

Since this is a Black Edition processor you have a lot more flexibility when overclocking to get the highest stable speeds possible. To start off, I raised the voltage and the multiplier 1x at a time until I could no longer stably boot into Windows. Once I hit the wall I backed down the multi by .5x until I was able to boot and run tests stably. Then I started raising the the bus speed while increasing the voltage even more to compensate. Once the system again became unstable I backed off on the bus speed until I could pass tests with no errors. At the end of the process the result was 3.727GHz, which equated to 213MHz with a multiplier of 17.5 at 1.520 volts. Since the stock is 2.8GHz, this is almost a 1GHz overclock, or about a 33% overclock.

D3vil_A
05-08-2009, 20:20
کیا جان.
بحث من سره این نیست.اینه که با این وضعیت شدنی نیست! اگر هم بشه 100 درصد آسیب میزنه و ولتاژ بالاتر میخواد تازه مادربرد هم زیاد تعریفی نیست! AMD770/SB700 ! این مادربرد که این تست گرفته 790GX/SB750 بوده! این طریقه اورکلاک هم که یک دفعه ولتاژ بدیم از 2.8 بیایم رو 3.3 به بالا اصلا صحیح نیست! :دی
این سایت ها این مقدار ولتاژ دادند چون در خنک کننده محدودیتی ندارند و قطعات از Ln2 یا Air Cooler های قوی استفاده کردند.
البته رسیدن به این فرکانس هم کاره هر کسی نیست!
موفق باشید. :ایکس

Kianoosh
05-08-2009, 22:59
کیا جان.
بحث من سره این نیست.اینه که با این وضعیت شدنی نیست! اگر هم بشه 100 درصد آسیب میزنه و ولتاژ بالاتر میخواد تازه مادربرد هم زیاد تعریفی نیست!

آسیب به پردازند ه ربطی به مین نداره با این ولتاژ باید بچ و استپینگ خود پردازنده + کولر مقایسه بشه چندین سایت 3700 رو با 1.5 حدود پایدار کردن شما اگه میگی 1.4 مطمئن باش به 3700 نخواهد رسید 100% پایدار 24/7

اورکلاکی هم که اینا انجام دادن لحظه ای نبود ه که!:دی

این سایت ها این مقدار ولتاژ دادند چون در خنک کننده محدودیتی ندارند و قطعات از Ln2 یا Air Cooler های قوی استفاده کردند.

شما متن رو خوب مطالع نکردی؟؟اینا دیوونه نیستن که وقتی ولتاژ دستی میشه حداقل برای پایداری در نظر گرفته میشه نه چون خنک کنند ه و ...خو به هی ولت بده!!:دی

البته رسیدن به این فرکانس هم کاره هر کسی نیست!

تا 3400-3600 چی!؟

قربونت :پی

D3vil_A
06-08-2009, 08:47
ساملک:دی
به مادربرد و چیپست خیلی مربوطه :دی
3.4 شدنی هست البه با یک کولر درست درمون.
برای رسیدن با 3.4 به بالا پروفایل درست حسابی لازمه تو عکس نگاه کن این سی پی یو هم از Multi اورکلاک شده هم از Bus پس قطعا کاره ساده ای نیست!
:ایکس

Kianoosh
06-08-2009, 19:35
علیک!

به آسیب پردازنده ربطی نداره!:دی

بله کلا اورکلاک ساده نیست...

:ام

H.Operator
06-08-2009, 20:06
با سلام به تمامی دوستای گلم....
قابل توجه ارباب جان:

من این کارو کردم البته به ولتاژ دست نزدم(ترسیدم گفتم شاید چیزیش بشه آخه دست خودم نیست یک تجربه بد تو این زمینه دارم....)وقتی سیستم ریسیت شد دیگه نیومد بالا مجبور شدم برم تو کار باطری مادربرد:27:.....

البته الان یک اور زدم که سیستم کاملآ استیبل(تست occt یک ساعته پاس شد)دما هم حداکثر 51 بود:31:....
من فقط multiplierرو از 14 بردم به 16 که از 2.8 شده 3.2 و جالب اینه که دما در مقایسه با حالت عادی حتی 1 درجه هم افزایش پیدا نکرد با لود100% cpu......!!!!!

می خواستم بدونم اینطوری که من نه ولتاژ رو دست زدم نه فرکانس رو پس نباید بهش آسیبی برسه(حتی فرکانس رو کمترین مقدارشه یعنی 200)......

اینم یک سری شات از cpu-z

راستی آخر اون acc رو نگفتید به من...

Kianoosh
07-08-2009, 13:50
خب همین نشون میده که یا به محدود یت اف اس بی خوردی یا ولتاژ کم بوده!!!

شما می خوای چقدر اورکلاک کنی>به نظر من تا 3.4 می تونه کافی باشه فعلا ...

تجربت چیه حالا؟!چی ترکوندی؟!:دی

ببین اصلا نیاز نیست باتری د ربیاری سیستم ر وشن بشه و یه خاموشی غیر مجاز!(قطع کلید پاور کشیدن دو شاخه!! و ...) بعد میره پیشفرض خودش...

ببین این که بخوای هسته چهارم فعال کنی و 100% پایدار استفاده کنی تازه با اورکلاک که اصلا نمیشه و پیشنهاد هم نمیشه!!!

باور کن تا مقدار ولت دادن هیچ آسیبی نداره!:دی با چی پایدار ی تست کردی تما خوبه آره دیگه ضریب باز خوبیش اینه...

H.Operator
07-08-2009, 16:12
خب همین نشون میده که یا به محدود یت اف اس بی خوردی یا ولتاژ کم بوده!!!

شما می خوای چقدر اورکلاک کنی>به نظر من تا 3.4 می تونه کافی باشه فعلا ...

تجربت چیه حالا؟!چی ترکوندی؟!:دی

ببین اصلا نیاز نیست باتری د ربیاری سیستم ر وشن بشه و یه خاموشی غیر مجاز!(قطع کلید پاور کشیدن دو شاخه!! و ...) بعد میره پیشفرض خودش...

ببین این که بخوای هسته چهارم فعال کنی و 100% پایدار استفاده کنی تازه با اورکلاک که اصلا نمیشه و پیشنهاد هم نمیشه!!!

باور کن تا مقدار ولت دادن هیچ آسیبی نداره!:دی با چی پایدار ی تست کردی تما خوبه آره دیگه ضریب باز خوبیش اینه...

الان که روی 3.2 هست خوبه حالا 3.4 رو هم امتحان می کنم خبرشو میدم....

یک بار با ولتاژ دادن به یک سلرون 2.4 ترکوندمش(مال خودم نبود مال یک بدبختی بود که تازه نفهمید کار من بوده:31:)...

خوبه دیگه باطری رو در نمیارم ممنون:11:......

خوب چه جوری باید هسته چهارم رو فعال کنم دوست دارم بدونم آخه پشت جعبه مادربردم یک چیزی نوشته حالا سی پی یو من این قابلیتو داره یا نه(جون حسین اینو جواب بده مسئله ناموسیه جون ارباب)فقط بگو کجا برم و چه جوری فعالش کنم:10:..........

با cpu:occt تست کردم که 1 ساعت تست گرفت و ارور نداد:31:....

Kianoosh
07-08-2009, 16:52
الان که روی 3.2 هست خوبه حالا 3.4 رو هم امتحان می کنم خبرشو میدم....

یک بار با ولتاژ دادن به یک سلرون 2.4 ترکوندمش(مال خودم نبود مال یک بدبختی بود که تازه نفهمید کار من بوده)...

آره خوبه

اونم صداشو دیگه درنیار!:دی

با cpu:occt تست کردم که 1 ساعت تست گرفت و ارور نداد....

Ok

خوب چه جوری باید هسته چهارم رو فعال کنم دوست دارم بدونم آخه پشت جعبه مادربردم یک چیزی نوشته حالا سی پی یو من این قابلیتو داره یا نه(جون حسین اینو جواب بده مسئله ناموسیه جون ارباب)فقط بگو کجا برم و چه جوری فعالش کنم..........

ACC

آخرین بایوس مینت و کلا بایوسها اینو پشتیبانی م یکنن؟

ناموسو چی کارش داری؟!:دی

باشه این مدل اورکلاک مشکل خیلی خاصی نداره ولی پایداری تضمینی هم نداره خنک کنندت چی بود؟اگه می خوای اینطوری پیش بریم مطالب خیلی خوبی هست...

H.Operator
07-08-2009, 17:18
آره خوبه

اونم صداشو دیگه درنیار!:دی

Ok

ACC

آخرین بایوس مینت و کلا بایوسها اینو پشتیبانی م یکنن؟

ناموسو چی کارش داری؟!:دی

باشه این مدل اورکلاک مشکل خیلی خاصی نداره ولی پایداری تضمینی هم نداره خنک کنندت چی بود؟اگه می خوای اینطوری پیش بریم مطالب خیلی خوبی هست...
:11::11::11:

H.Operator
10-04-2010, 11:23
سلام دوستان
من یک سی پی یو کولر cooler master hyper tx3 خریدم.

وحالا یک اور پایدار زدم که فرکانس رو تونستم به 3600 برسونم(با occt یک ساعت تست گرفتم و اینکه الان 1 هفته هست دارم باهاش کار می کنم و بازی هم می کنم که مشکله نداشته تا الان) .

و دما در حالت عادی روی 35-36 درجه و در حالت فول لود روی 49-50 میره می خواستم ببینم نظرتون چیه هنوز جا داره و اینکه ولتاژ چی زیاد نیست؟

ess_1362
10-04-2010, 12:56
البته با اجازه اساتید

ولتاژ که خوبه

احتمال داره که با ولتاژ 1.5 بشه تا 3.75 هم اورش کرد چون توی این فرکانس دمای خوبی داره

ضمنا در مورد هسته 4 ام هم امکان آنلاک کردنش هست ولی باید دید که استپینگ پردازنده شما چی هست؟؟

همچنین نسخه خاصی از بایاس را می خواد

به هر حال امتحانش ضرری نداره و باید ACC را روی AUTO بذاری

بعدش توی CPU-Z باید هر 4 هسته مشخص باشه

اگر هم در تست هسته 4 ام نا پایدار بود دو دلیل داره :

1-یا نسخه بایاس امکان فعال کردنش را نداره
2-یا باید ولتاژ بدی

ولی قبلش باید بایاس را به حالت پیش فرض در بیاری یعنی حالت قبل از اورکلاک و بعد از آنلاک کردن دوباره اورش کنی

H.Operator
10-04-2010, 15:31
البته با اجازه اساتید

ولتاژ که خوبه

احتمال داره که با ولتاژ 1.5 بشه تا 3.75 هم اورش کرد چون توی این فرکانس دمای خوبی داره

ضمنا در مورد هسته 4 ام هم امکان آنلاک کردنش هست ولی باید دید که استپینگ پردازنده شما چی هست؟؟

همچنین نسخه خاصی از بایاس را می خواد

به هر حال امتحانش ضرری نداره و باید ACC را روی AUTO بذاری

بعدش توی CPU-Z باید هر 4 هسته مشخص باشه

اگر هم در تست هسته 4 ام نا پایدار بود دو دلیل داره :

1-یا نسخه بایاس امکان فعال کردنش را نداره
2-یا باید ولتاژ بدی

ولی قبلش باید بایاس را به حالت پیش فرض در بیاری یعنی حالت قبل از اورکلاک و بعد از آنلاک کردن دوباره اورش کنی
احسان جان من بی خیال acc شدم چون قبلآ تمام ورژن های بایوس مینم و هر کاری که میشد کردم ولی هیچ وقت هسته چهارم فعال نشد.

نگاه کن این مشخصات cpu منه که از سایت amd گرفتمش اون ولتاژ که زده حد اکثر هست ؟ (چون مال من بیشتر از اونه)

ess_1362
10-04-2010, 18:47
احسان جان من بی خیال acc شدم چون قبلآ تمام ورژن های بایوس مینم و هر کاری که میشد کردم ولی هیچ وقت هسته چهارم فعال نشد.

نگاه کن این مشخصات cpu منه که از سایت amd گرفتمش اون ولتاژ که زده حد اکثر هست ؟ (چون مال من بیشتر از اونه)

اینجوری مشخص نمیشه

باید استپینگ پردازنده را نگاه کنی

استپینگ را روی خود پردازنده نوشته که برای دیدنش باید هیتسینک باز بشه

به هر حال تاپیکی هست در همین بخش که اکثر استپینگ هایی که با اونها پردازنده 720 آنلاک شده موجود هست

hector7800
11-04-2010, 08:26
من یه نرم افزار میخوام که بتونم سی ÷ی یو خودم رو اور کنم کسی میتونه کمک کنه
چون هر چی گشتم پیدا نکردم
سیستم من
mainboard:asrok 775i945 GZ
VGA:9500GT
cpu:intel E5300
ram:3GB apacer

H.Operator
11-04-2010, 18:45
من یه نرم افزار میخوام که بتونم سی ÷ی یو خودم رو اور کنم کسی میتونه کمک کنه
چون هر چی گشتم پیدا نکردم
سیستم من
mainboard:asrok 775i945 GZ
VGA:9500GT
cpu:intel E5300
ram:3GB apacer
دوست عزیز نرم افزار خاصی نمی خواد شما باید بری از توی بایوس و از اونجا تغییرات رو اعمال کنید.
شما یک سری به تاپیک زیر بزن مربوط به اورکلاک e5200 هست که می تونه کمکتون کنه برای اور کلاک.