PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یکی کمک کنه گند زدم

i-like-ddd
02-08-2009, 12:30
:31: سلام بر دوستان من دیشب جوگیر شدم گفتم یه انگولکی بکنم این سیستمه لگنو .رفت تو قسمت Frequncy/Voltage Control نمیدونم چیکار کردم یه چیزی رو 200mhz بود گذاشتم 220 بعد یه قسمتی هم ماله vga بود که اوتو بود گذاشتم 0.2 بعد ریست که کردم دیگه هیچ صفه ای نیومد فقط سیستم روشن میشه هیچی نمیاد:31: کارم خوب بود نه!!! حالا راهی هست این دوباره حالش خوبشه؟ خیلی ممنون
cpu: amd sempron 3100+
motherboard: GA-K8VT800
ram: 256

Kianoosh
02-08-2009, 12:45
سلام برادر

انگولک میکنی پای لرزش هم باید بشینی!:دی

اگه هم م یخوای اورکلاک کنی سیستمتو یه مشورت بگیر تو تاپیک اور ...

clear cmos

i-like-ddd
02-08-2009, 12:49
سلام برادر

انگولک میکنی پای لرزش هم باید بشینی!:دی

clear cmos

اره نشستم :31:
ها این clear cmos که وگفتی یعنی چی:10:

DJ POLESTAR
02-08-2009, 12:58
دوست عزیز به احتمال زیاد بایوس (BIOS) کامپیوترت پاک شده. باید دوباره واست بایوس رایت کنند.

Diego
02-08-2009, 12:59
اره نشستم :31:
ها این clear cmos که وگفتی یعنی چی:10:

حافظه ی بایوس مادربورد رو پاک کنی.باطریشو جدا کن واسه یه دقیقه ,دوباره بذار سر جاش ببین چی میشه..

i-like-ddd
03-08-2009, 01:07
دوست عزیز به احتمال زیاد بایوس (BIOS) کامپیوترت پاک شده. باید دوباره واست بایوس رایت کنند.
کجا بدم رایت کنن:18:
اجب قلطی کردما کلی نقشه باید بکشم فک نمیکردم انقدر جدی بشه:41:

حافظه ی بایوس مادربورد رو پاک کنی.باطریشو جدا کن واسه یه دقیقه ,دوباره بذار سر جاش ببین چی میشه..
باطریشو در آوردم دوباره جا گزاشتم چیزی نشد:19:

DJ POLESTAR
03-08-2009, 11:04
باطریشو در آوردم دوباره جا گزاشتم چیزی نشد:19:
حالا دیگه مطمعن شدم بایوست پاک شده!
خودت که نمی تونی رایت کنی یه دستگاه مخصوص میخواد!
برو بازار کامپیوتر شهرتون (بایوست اگه روی مادربرد پایه داشت از جاش درش بیار ولی اگه نداشت کیس رو وردار ببر واست بایوس رایت کنن)

i-like-ddd
03-08-2009, 13:36
حالا دیگه مطمعن شدم بایوست پاک شده!
خودت که نمی تونی رایت کنی یه دستگاه مخصوص میخواد!
برو بازار کامپیوتر شهرتون (بایوست اگه روی مادربرد پایه داشت از جاش درش بیار ولی اگه نداشت کیس رو وردار ببر واست بایوس رایت کنن)
هزینه اینکار چقدره؟

Mahdi_Moosavi
03-08-2009, 13:43
هزینه اینکار چقدره؟

سیستم رو ابتدا از برق جدا کن . بعد باتری رو در بیار ، بعد از گذشت 30 ثانیه دوباره جا بزن .

DJ POLESTAR
03-08-2009, 13:50
هزینه اینکار چقدره؟ [/quote]

سیستم رو ابتدا از برق جدا کن . بعد باتری رو در بیار ، بعد از گذشت 30 ثانیه دوباره جا بزن .
دوستم مثل اینکه بالا گفتین که این کار رو کردن.

javad2015
03-08-2009, 14:25
دوست منم یه چنین اتفاقی براش افتاد حتی یه تاپیکم براش گذاشتم ولی کسی جواب نداد
ولی بعد از چند مدت اوتومات بالا اومد برای یه مدت کوتاه بعد شد همون اشو کوزه بالاخره خودم زد به کلم اول باطریشو در اوردم اتفاقی نیفتاد بعد سی پی یوش رو با سی پی یو خودم عوضکردم اومد بالا بعد جنگی رفتم تو بایس و تنظیمات رو دیفالت کردم رفت تو ویندوز اخرشم سی پی یو خودش رو گذاشتم کاملا درست شد خودمم تو کفم که دلیلش چیه!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پست 325

i-like-ddd
05-08-2009, 21:43
دوست منم یه چنین اتفاقی براش افتاد حتی یه تاپیکم براش گذاشتم ولی کسی جواب نداد
ولی بعد از چند مدت اوتومات بالا اومد برای یه مدت کوتاه بعد شد همون اشو کوزه بالاخره خودم زد به کلم اول باطریشو در اوردم اتفاقی نیفتاد بعد سی پی یوش رو با سی پی یو خودم عوضکردم اومد بالا بعد جنگی رفتم تو بایس و تنظیمات رو دیفالت کردم رفت تو ویندوز اخرشم سی پی یو خودش رو گذاشتم کاملا درست شد خودمم تو کفم که دلیلش چیه!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پست 325
خوش بحال دوستت:31: من دیگه نتونستم تحمل کنم کلیر سیموس هم کردم درست نشد بردم یجا واسم درست کنن قراره فردا برم بگیرم .گفت شاید پاورت سوخته باشه اگه مشکل دیگه داشت قطعاتو عوض کنیم گفتم نه قبلش هماهنگ کنین خدا کنه زیاد خرج ور نداره چون ارزش نداره:41:

Diego
06-08-2009, 00:08
خوش بحال دوستت:31: من دیگه نتونستم تحمل کنم کلیر سیموس هم کردم درست نشد بردم یجا واسم درست کنن قراره فردا برم بگیرم .گفت شاید پاورت سوخته باشه اگه مشکل دیگه داشت قطعاتو عوض کنیم گفتم نه قبلش هماهنگ کنین خدا کنه زیاد خرج ور نداره چون ارزش نداره:41:

کلا این قضیه یه نکته ی اخلاقی خیلی مهم داشت...:31:

satanic0098
06-08-2009, 05:14
میگم این دستگاهی که بایوس مادربرد رو روش WRITE میکنن چی هست؟؟ قیمتش چند ؟ چه مدل هایی داره؟؟

واسه همه مادربردی جواب میده؟؟ منم یه سیستم داشتم سر اور بردش سوخت...یعنی روش میشد تصویر نمیداد

رفتم به یه خبره نشون دادم گفت چیپش نقطه انداخته ...نمیشه کاریش کرد....

i-like-ddd
06-08-2009, 22:32
میگم این دستگاهی که بایوس مادربرد رو روش WRITE میکنن چی هست؟؟ قیمتش چند ؟ چه مدل هایی داره؟؟

واسه همه مادربردی جواب میده؟؟ منم یه سیستم داشتم سر اور بردش سوخت...یعنی روش میشد تصویر نمیداد

رفتم به یه خبره نشون دادم گفت چیپش نقطه انداخته ...نمیشه کاریش کرد....
شوخی نکن:18: یعنی میگی ماله منم سوخته :19:

Kianoosh
07-08-2009, 13:46
شوخی نکن یعنی میگی ماله منم سوخته

بله احتمالش هست...

Mahdi.p30
07-08-2009, 18:11
عجیب اینجا پیچ تو پیچ میکنید طرف رو!!!
یه کلام باید باطری رو چند دقیقه دربیاره یا در قسمت CLR Cmos مادربورد ، یه پایه رو جابجا کنه!!!
برای خودم چند بار این اتفاق افتاده ، چون مادربرد یا سی پی یو کشش ندارن ، این مشکل بوجود میاد و خیلی راحت سیموس رو پاک میکنم و دوباره بالا میاد

javad2015
07-08-2009, 18:41
کلا این قضیه یه نکته ی اخلاقی خیلی مهم داشت...:31:
ميشه بگين چه نكته اخلاقي داشت:13:

Kianoosh
07-08-2009, 18:46
عجیب اینجا پیچ تو پیچ میکنید طرف رو!!!
یه کلام باید باطری رو چند دقیقه دربیاره یا در قسمت CLR Cmos مادربورد ، یه پایه رو جابجا کنه!!!
برای خودم چند بار این اتفاق افتاده ، چون مادربرد یا سی پی یو کشش ندارن ، این مشکل بوجود میاد و خیلی راحت سیموس رو پاک میکنم و دوباره بالا میاد

تو خوندی پستها رو!!!؟؟؟ اولین جواب:

سلام برادر

انگولک میکنی پای لرزش هم باید بشینی!

clear cmos

و بعدا هم کاملا توضیح داده شده (اگه درست جرا کرده باشن) که گویا جواب نداده!

د رمورد کشش مادربرد و سی پی یو هم بیشتر برام توضیح بده...

Mahdi.p30
07-08-2009, 19:54
تو خوندی پستها رو!!!؟؟؟ اولین جواب:

و بعدا هم کاملا توضیح داده شده (اگه درست جرا کرده باشن) که گویا جواب نداده!

د رمورد کشش مادربرد و سی پی یو هم بیشتر برام توضیح بده...
آخه عزيز من ، همون اول اومدي ،طرفو ميترسوني
پست بعدي هم يكي اومده ميگه بايد باياس مادربورد بريزي!
در ضمن به سخره گرفته شدنم توي جملات آخر اين پست رو هم نديده ميگيرم

Kianoosh
07-08-2009, 20:55
آخه عزيز من ، همون اول اومدي ،طرفو ميترسوني
پست بعدي هم يكي اومده ميگه بايد باياس مادربورد بريزي!

همون پست اول در مورد بایوس و سیموس توضیح دادم!!بعدش پرسید ممکنه آسیب دیده باشه!؟گفتم احتمالش هست!

در ضمن به سخره گرفته شدنم توي جملات آخر اين پست رو هم نديده ميگيرم

کسی شما رو به سخره نگرفته به خودت نگیر...

i-like-ddd
07-08-2009, 23:06
ای ووو .جون من کوتاه بیاین نکشین همدیگرو من سیستمو دادم واسه تعمیر نیاز نیست دیگه بحث کنید.
بعدشم 1- کلیر سیموس انجام دادم 2- باطری رو هم در اوردم دوباره جا زدم نشد قابل توجه Mahdi.p30 چرا نیومده انقد به خودت میگیری بزار همه چی دوستانه حل میشه .

darklord_8
07-08-2009, 23:56
من یه بار این اتفاق برام افتاد البته اور نکرده بودم ولی سیستم روشن میشد ولی تصویر نبود . بعدش فهمیدم VGA سوخته . شما کابل مانیتورو از کارت گرافیک جدا کن وصل کن به خود مین برد (از گرافیک آنبرد استفاده کن) ببین حل میشه یا نه

Kianoosh
08-08-2009, 00:08
من یه بار این اتفاق برام افتاد البته اور نکرده بودم ولی سیستم روشن میشد ولی تصویر نبود . بعدش فهمیدم VGA سوخته . شما کابل مانیتورو از کارت گرافیک جدا کن وصل کن به خود مین برد (از گرافیک آنبرد استفاده کن) ببین حل میشه یا نه

این کار بعد از دستکاری جامپور و بایوس بوده بعیده از گرافیک باشه...

Alpha_330
18-08-2009, 13:34
dooste aziz behtarin karo kardi ,ta systemo chandbar atish nazani overcloker nemishi bayad inkaro bokoni ta ham iradato befahmi ham rahesho khodet peyda koni dostani ke inja rahnamaeit kardan ke bios ro boro write kon khodeshon andaze mohaye saresho bios khali kardan ,manam hamintor
to overclock hamishe ferequncy FSB ya TH ro 5 ta 5 ta ezafe kon

Kianoosh
18-08-2009, 21:31
به چشمهای کسی که می خواد بخونه رحم کنید!و فارسی تایپ کنید افزایش 5 تا 5 تا از یه حدی(20% و بیشتر) به بعد هست در ضمن مادربرد دوستمون خیلی قدیمیه و این تنظیمات رو نداره(فقط جامپر!)