PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سی پی یو دو هسته ای و یک سوال

Life24
01-08-2009, 19:13
با درود

من سیستمی خریدم پارسال با سی پی یو 4600 همون 2 هسته ای ها
اوایل میرفتم تو سیتسم اینفورمیشن میزد
تو قسمت سی پی یو 2 تا میزد

حالا میزنه یکی
x86 intel 2400

سیستم جدید برای یکی از دوستان خریدیم
اون هم یکی زد

حالا یک سیستم خریدیم از همون طرف برای همسایه خودمون این بار سریع چک کردم دیدم 2 تا میزنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا جای سوال اینجاسن که ایا تنظیمات سیستم من و اون رفیقم مشکل داره و یکی از هسته ها تو جریان کار نیست؟
اصلا جرسیان چیه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Kianoosh
01-08-2009, 22:19
سلام

بعیده مشکلی باشه...شات از cpu z بزارید

در ضمن یه تاپیک ایجاد کنید کافیه!

Life24
01-08-2009, 23:04
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

khark11
02-08-2009, 07:41
تا اينجاش كه مشكلي نيست، ولي كاشكي يه عكس از سربرگ دوم واسه اون قسمتي كه نوشته CPU2 هم ميذاشتي

Kianoosh
02-08-2009, 09:18
دوست من Cpu Z 1.52.1:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Lord_theOne
05-08-2009, 16:19
باطري مادربردت را دربياور دو بعد از چند دقيقه بزن سرجاش ببين حل مشود يا نه
البته قبلش راهنمايي هاي دوستان را انجام بده

Levian
06-08-2009, 09:22
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام

اول از همه اين موضوع غير ممكن هست كه يكي از هسته‌هاي پردازنده صدمه ببيند و بعد بتونه كار كنه.... پس به احتمال 99.9 درصد مشكل از پردازنده نيست. اين مشكل معمولاً بر ميگرده به نسخه‌‌هاي ويندوزي كه ما استفاده مي‌كنيم. ويندوزي كه شما نصب كردي چيه ؟ XP يا ويستا ؟ بهرحال يكي از راه‌ها اين هست كه نسخه ويندوزي كه داري نصب مي‌‌كني و عوض كني .. و يك راه ديگه اينه كه اگر مثلاً XP داري يك بار ويستا نصب كني و ببيني اونجا هم اين مشكل هست يا نه ؟ ممكنه ويندوزي كه نصب كردي نتونسته دو تا هسته را بشناسه ... براي اين كار به مسيري كه ميگم برو :
توي Run بزن MSconfig
در پنجره MSConfig به برگه Boot.ini برو
روي Advanced Option كليك كن
گزينه NUMPROC/ را تيك بزن و از پنجره روبرو تعداد هسته‌‌ها را 2 انتخاب كن اينجوري بايد ديگه ويندوز هر دو هسته را بشناسه .....
شما توسط اين گزينه مي‌توانيد به ويندوز اجازه دهيد تا از چه تعداد هسته‌ي استفاده كند ... بطور مثال اگر سي پي يو 4 هسته‌ي داشته باشيد مي‌تونيد توسط اين گزينه تنها از يكي از هسته‌ها استفاده كنيد.

اگر مشكلي بود باز هم خبر بده .....

با تشكر فراوان

khark11
06-08-2009, 16:30
سلام

اول از همه اين موضوع غير ممكن هست كه يكي از هسته‌هاي پردازنده صدمه ببيند و بعد بتونه كار كنه..

با تشكر فراوان

بله منم موافقم اما يه كم عجيبه اين موردي كه دوستمون گفتن!

البته من نميدونم منظورش از سيستم اينفورميشن چيه!! شايد همون System Properties باشه! اگه توضيح بدن ممنون ميشم!

Kianoosh
06-08-2009, 19:52
والا اگه شات از اون ورژن سی پی یو زد بزاره مشخص میشه!!!:دی

khark11
08-08-2009, 06:26
والا اگه شات از اون ورژن سی پی یو زد بزاره مشخص میشه!!!:دی

مثه اينكه دوستمون رفته مرخصي:31:

به هر حال اين قضيه نميتونه اسمش مشكل باشه