PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تجربي يا رياضي يكي بهم بگه

fakhtee
01-08-2009, 17:01
من عاشق رشته تجربيم تو رشته هاشم پزشكيو دوست دارم ولي اطرافيان ميگن ريسكه تجربي بخوني
از رياضي مدرسه خوشم مياد ولي از رشته هاي مهندسي متنفرم
به نظر شما چي برم؟:41:

*PiNk PaNTHeR*
01-08-2009, 17:03
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ardavan_2008
01-08-2009, 17:54
فکر کنم fakhteeجان منظورشون واسه رشته های دبیرستانیه و ایشون اول دبیرستان هستند ...اگه اینطوره که راهنماییتون کنیم...

seyyedi
01-08-2009, 18:09
دوستان سلام
نمی دونم برای کنکور میگی یا اینکه میخوای تازه بری دوم
به هر حال من ریاضی رو بهت پیشنهاد میکنم
چون اطرافیانت درست گفتن
پزشکی ریسکش بالاست
4 سال درس + 3 سال کار => فارغ التحصیلی که کار خوبی واسش نیست
و باید حتما تخصص بخونه تا بتونه کار خوب پیدا کنه
ولی ریاضی اکثر رشته هاش اگه کار هم پیدا نشد و خودت خلاقیت داشتی میتونی کار خوبی واسه خودت جمع و جور کنی

علی علی

ALt3rnA
01-08-2009, 18:50
من امسال ميرم سوم رشتم رياضيه معدلم 19.76 شد مي خوام بيوتكنولوزي بخونم
مي خوام بدونم تو تابستون هر روز چند ساعت بخونم و چه درساييو بخونم ؟
لطفا بگين كتاب تست چي خوبه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایشون سال سه هست

در هر حال منم این مشکلو دارم
تقریبا مهارتم در هر دو یکسانه اما علاقم به ریاضی بیشتره

از لحاظ کار و اینا هم مشکلی ندارم بعد از فارغ التحصیلی و خوب ساپورتم میکنن
از طرفی مهندسی معلوم نیست کار گیرم بیاد یا نه و اگرم بیاد آیا خوشم خواهد اومد ازش
درامد پزشکی رو هم نمیشه نادید گرفت که گاها جراح های مغز ماهی تا 100 تومن نا قابل میره تو جیبشون (و البته خیلی جاها بیشتر)

fakhtee
01-08-2009, 19:37
من ميرم سوم ولي از نظر شما علاقه اصلا مهم نيست؟ اگه علاقه نباشه نميشه سختيهاشو تحمل كرد

*PiNk PaNTHeR*
01-08-2009, 19:39
ایشون سال سه هست

در هر حال منم این مشکلو دارم
تقریبا مهارتم در هر دو یکسانه اما علاقم به ریاضی بیشتره

از لحاظ کار و اینا هم مشکلی ندارم بعد از فارغ التحصیلی و خوب ساپورتم میکنن
از طرفی مهندسی معلوم نیست کار گیرم بیاد یا نه و اگرم بیاد آیا خوشم خواهد اومد ازش
درامد پزشکی رو هم نمیشه نادید گرفت که گاها جراح های مغز ماهی تا 100 تومن نا قابل میره تو جیبشون (و البته خیلی جاها بیشتر)

رشته ی تجربی یک زیست داره و این کتاب خیلی خیلی سخته.

humankhan
01-08-2009, 19:57
دوست عزیز ولی باید بدونی که حسابان ریاضی هم سخته..من خودم تجربی می خونم فکر کنم سخت ترین رشته باشه به زور از زیست سال سوم در اومدم اونم با نمره 10

dirty_coat
01-08-2009, 20:39
من عاشق رشته تجربيم تو رشته هاشم پزشكيو دوست دارم ولي اطرافيان ميگن ريسكه تجربي بخوني
به نظر من برو رشته ی ریاضی ولی تجربی امتحان بده

shiraz13
01-08-2009, 21:02
آقا بیا خودم توپت کنم اگه معدل بالای 19 داری برو ریاضی یا تجربی بستگی داره که کدوم درسا رو نمره بهتر داری ریاضی یا شیمی زیست اگر هم بالا تر از 19 نیستی قید تجربی و ریاشی رو بزن یک راست برو کاردانش یا فنی خلاص

space20
01-08-2009, 21:03
من میگم در هر حالت تجربی امتحان بده
اینکه ریاضی بخونی تجربی بدی شرایطو نامعلوم میکنه چون شما امتحانای هماهنگ باید بدی
به هر حال من خودم ریاضیم ولی واقعا پشیمونم الان موقع انتخاب رشته است خدا رو شکر رتبه ام هم خوب شده ولی هیچ رشته ای پیدا نمیکنم که مناسب حال باشه و آینده ی خوبی داشته باشه ولی تجربی به علت ورودی و خروجی کمترش و وجود رشته های خیلی خوبی مثل داروسازی به نظرم بهترینه من همین الان حالم حسابی واسه ی انتخابم گرفته است شما که زیستو دوست داری دیگه...
به هر حال هرچی میری یه کاری بکن پشیمون نشی واسه ما هم دعا کن گره از کارمون باز بشه
موفق باشی

ardavan_2008
01-08-2009, 21:27
من ميرم سوم ولي از نظر شما علاقه اصلا مهم نيست؟ اگه علاقه نباشه نميشه سختيهاشو تحمل كرد
علاقه حرف اول رو میزنه شما علاقه نداشته باشی حتی پرفسور هم باشی به درد نمی خوره چون کار کردن هم برات سخته...

خودت هر کدوم رو دوست داری برو و حرف اطرافیان رو گوش نده اما در عین حال کمی هم به بازار کارو ...فکر کن...

به نظر من رشته ی تجربی از تمام رشته ها سخت تره ...

حرفهای دوستان هم درسته می تونی تجربی امتحان بدی

fakhtee
01-08-2009, 21:30
به نظر من برو رشته ی ریاضی ولی تجربی امتحان بده

خيلي ببخشيد مگه من بيكارم حسابان به اون سختيو بخونم بعد تجربي امتحان بدم؟
ميشه بگين چرا اين كارو بايد بكنم؟
در ضمن مي خواستم بپرسم من با معدل بالاي 19 و با اين شرايط كه پسرا سهميه دارن تو پزشكي شانس قبوليم چقدره؟
سوال آخر: به نظر شما{dirty_coat } علاقه مهم تره يا چيزاي ديگه؟

attractive_girl
01-08-2009, 21:45
علاقه مهمه
ریاضی سخته ولی برای بعدت که میخوای انتخاب رشته ی دانشگاه کنی دستت بازه و کلی رشته ی خوب داره
ولی اگه درسای مفهومیت خوب نباشه نیای بهتره

dirty_coat
01-08-2009, 22:47
خيلي ببخشيد مگه من بيكارم حسابان به اون سختيو بخونم بعد تجربي امتحان بدم؟
ميشه بگين چرا اين كارو بايد بكنم؟
در ضمن مي خواستم بپرسم من با معدل بالاي 19 و با اين شرايط كه پسرا سهميه دارن تو پزشكي شانس قبوليم چقدره؟
سوال آخر: به نظر شما{dirty_coat } علاقه مهم تره يا چيزاي ديگه؟
هیچ چیز مهمتر از علاقه نیست
اگه میگم برو رشته ی ریاضی بعد تجربی امتحان بده به خاطر اینکه پایه ی ریاضیت قوی بشه

ALt3rnA
01-08-2009, 23:42
هیچ چیز مهمتر از علاقه نیست
اگه میگم برو رشته ی ریاضی بعد تجربی امتحان بده به خاطر اینکه پایه ی ریاضیت قوی بشه
من سمپاد درس میخونم
بر اساس همین حرف شما کلا سال دوم فقط رشته ی ریاضی گذاشتن برامون
که اگر کسی هم خواست بره تجربی ریاضی بخونه و بعد بره امتحان تجربی بده
البته تابستونا برا تجربی ها کلاس زیست میزارن

s2010
02-08-2009, 00:04
بنظرمن دنبال رشته موردعلاقه خودت همون تجربی روبرو

amir_dre
02-08-2009, 09:43
در هر دو صورت برو ریاضی وقتی رسیدی پیش اگه از ریاضی خوشت نیومد میتونی یه کلاس زیست بری و کنکور تجربی بدی
من خودم تجربی بودم الان پشیمونم.برای کلاس ریاضی ما معلم دیفرانسل گذاشته بودن میگفت تو مدارسی مثل انرژی اتمی اصلا کلاس تجربی نمی زارن همه ریاضی میخونن تو پیش هرکی خواست بره تجربی براش کلاس زیست میزارن
تو تجربی ریاضی و فیزیک مهمه که چون تو مدارس این درسا رو نسبت به زیست کمتر اهمیت میدن بچه ها پایشون ضعیف میشه و تو کنکور میمونن.

fakhtee
11-08-2009, 09:15
من فردا مي خوام برم تعيين رشته رياضي دبيرستانو خيلي دوست دارم تو تجربيم از رشته هاي دانشگاهيش
خوشم مياد ولي مهندسيو علاقه ندارم دارم دق ميكنم كمكك مي خواميه رشته رو بگيرم تا آخر برم

seyyedi
11-08-2009, 10:12
دوستان سلام

من فردا مي خوام برم تعيين رشته رياضي دبيرستانو خيلي دوست دارم تو تجربيم از رشته هاي دانشگاهيش
خوشم مياد ولي مهندسيو علاقه ندارم دارم دق ميكنم كمكك مي خواميه رشته رو بگيرم تا آخر برم
ببین ریاضی رشته ریاضی از تجربی سخت تره
تجربی هم تقریبا همونی رو میخونن که ریاضی میخونه ولی نه به سختی ریاضی
مثلا تجربی انتگرال میخونن ولی توی ریاضی میرن انتگرال رو با دیفرانسیل ترکیب میکنن و مشتق گیری خاص و اینا
توی تجربی معمولا ریاضی رو خوب کار نمی کنن
حالا بماند واسه ما هم که ریاضی بودیم مدرسمون خوب کار نکرد
و معمولا تجربی ها از ریاضی خوششون نمیاد و خوب هم بلد نیستن و یاد نمی گیرن واسه همین توی کنکور ریاضی رو کم میزنن
حالا اگه ریاضی بخونی ریاضیت خوب میشه و از این لحاظ مشکلت کمتر میشه
میتونی بری ریاضی بخونی و در کنارش زیست و زمین رو هم خودت بخونی مثلا توی تابستون یا هر وقت که بیکاری
و جایی از زیست که مشکل داری مثل ژنتیک رو کلاس بری
رفتن به ریاضی باعث میشه پایه فیزیکت هم قوی تر بشه
گاهی اوقات هم شیمی رو توی ریاضی بهتر از تجربی کار میکنن
گاهی هم مساوی
علی علی

timsar jackson
11-08-2009, 10:42
به نظر من برو تجربی ...علاقه حرف اولو میزنه..

space20
11-08-2009, 10:47
ولی باور کنید ریاضی رفتن و تجربی دادن درست نییییییییییست
به چند دلیل:
1.بچه ها میگن برو ریاضی تا ریاضیت خوب بشه ولی باید بگم حتی پاین ترین بچه های تجربی زیستو خیلی بالا میزنن و اگه شما نتونی زیستو بالا بزنی خیلی خیلی خیلی عقب میفتی بالا زدن ریاضی وقتی شما رو جلو میندازه که بقیه درسایی که اونا بالا میزنن رو عالی بزنی
2.زیست خوندن به این آسونیها هم نیست که همه فکر میکنن اگه نظر منو بخواید داشتن یه معلم خوب خیلی خیلی لازمه و این مستلزم رفتن کلاسه که میدونید چقدر وقت گیر و البته اینجوری با توجه به درسای خود ریاضی مشکل پیش میاد
3.شما باید امتحان هماهنگ بدی و احتمالا پیشتون و سوم نهایی شما اینجا 2تا شانسو از دست میدی یکی اینکه میتونی اگه درسات شبک باشه امتحاناتو عالی بدی و 15 درصد کنکورو بگیری(اگه پیش نهایی بشه بیشتر از 15درصد) و اینکه اگه امتحانای ریاضیو بدی حقیقتا معلوم نیست تکلیفت چیه یعنی ممکنه دلشون بخواد همون امتحانای توی ریاضیو برات تاثیر بدن ممکنه دلشون نخواد همشو بدن به کنکور (به هر حال باید فکر اینو کرد که اگه راه غیرمعمول بری باید انتظار برخورد غیر معمول رو داشته باشی)
منم دقیقا وضعیت شما رو داشتم علاقه به ریاضی اما عشق داروسازی ولی من ریاضیو انتخاب کردم و کاملا بدون فکر چون رشته دانشگاهی علاوه بر اینکه توی دانشگاه هست یه عمر زندگیه پس لازمه بهش علاقه داشته باشی
معقولانه تصمیم بگیر ,خیلی مهمه
موفق باشی

fakhtee
11-08-2009, 10:55
من ميترسم برم تجربيو شكست بخورم در ضمن چون من خيلي مو به مو حفظ ميكنم حفظيات برام سخت ميشه
دوست عزيز pace20شما اگه برگردين عقب رياضي ميرين دوباره يا تجربي ؟
با توجه به بازار كار رشته تجربي سخت قبول شدنش و صد تا مشكل ديگه شما رياضيو پيشنهاد ميكنيد يا تجربي؟
من به شدت موندم توش دارم رواني ميشم وقتم داره ميگذره
حتما كمك كنيد فردا مي خوام برم تغيير بدم رشتمو

space20
11-08-2009, 11:03
من حفظیاتم افتضاحه در عین حال ریاضیم بد نبود
ولی اگه برمیگشتم مسلما بدون تردید تجربی میرفتم من همین امسالشم میخواستم یه سال وایسم برم تجربی ولی بخاطر اینکه رتبم خوب اومد نتونستم چون احساس کردم شانس رتبمو از دست میدم
ببین من خودم از رشته های ریاضی متنفرم نه اینکه خوشم نمیاد متنفرم ولی موقع انتخاب رشته احساس میکردم از زیست بدم میاد ولی واقعا آیا زیست خوندن بهش نمی ازرید که من الان یا حتی اگه الان نشد سال دیگه رشته مورد علاقمو قبول میشدم
هرچند که گفتتون کاملا درسته که تجربی رشته سختیه من دوستام زندگیشونو برای کنکور تعطیل کردن اما رتبشون اونی نشد که میخواستن راجع به خود زیست با بعضی از بچه های تجربی مثل pozitron1369(اگه اشتباه نکنم ) مشورت کنید که آیا اونا حفظیاتشون خوب بوده ,عاشق زیست بودن ,خوندن زیست چجوریه
به هرحال هرچی انتخاب میکنی فقط و فقط و فقط دیگه به اون یکی حتی فکر هم نکن چون داغون میشی یه انتخاب درست و بجا و دیگه...

pouria007
11-08-2009, 11:05
من از ریاضی متنفر بودم اما چون به مهندسی علاقه داشتم اومدم ریاضی و بعداً به خود ریاضی هم علاقه مند شدم
حالا تو چون از خود مهندسی بدت میاد به نظر من برو همون تجربی

timsar jackson
11-08-2009, 11:27
من از ریاضی متنفر بودم اما چون به مهندسی علاقه داشتم اومدم ریاضی و بعداً به خود ریاضی هم علاقه مند شدم
حالا تو چون از خود مهندسی بدت میاد به نظر من برو همون تجربی

درسته مهم رشته ی دانشگاهه چون این 3 سال دبیرستان میگذره مهم اینه رشته ی دانشگاهو دوس داشته باشی که آیندتو

مشخص میکنه....

fakhtee
11-08-2009, 11:28
رشته هاي دانشگاهي تجربيو دوست دارم

ardavan_2008
11-08-2009, 11:29
تجربی هم تقریبا همونی رو میخونن که ریاضی میخونه ولی نه به سختی ریاضیبه نظر من که تجربی از ریاضی سخت تره البته هر کسی رسته ی خودش رو میگه سخته حابلا معلوم نیست کدوم سخته

اما:
fakhteeجان

من چون تجربی هم خوندم این نظراتم هست:اگر شما مهندسی رو دوست نداری (مثل خودم)و خیلی علاقه به زیست داری تجربی برات مناسبه اما اگه از زیست خوشت نمی یاد بهتره دور تجربی نیای چون تو کلاس 15نفری ما فقط 2نفر+من بودم که به زیست علاقه داشتیم موقعه ی نهایی هم فقط ما 3 تا قبول شدیم البته فقط قبول شدیم نمرمون خوب نشد اینکه شما گفتید من با دقت می خونم برای رشته ی تجربی خیلی به دردت می خوره اماموقعه ی امتحان فقط باید تند خوانی کنید اشتباهی که من کردم این بود که هر روز زیست رو نخوندم شما باید هر روز درسی که میدن رو بخونید تا نمره خوب و همچنین در اینده رشته ی خوبی قبول شید ....
من از 10سالگی:31: به زیست علاقه داشتم و همینطوری هم یه ضرب ادامه دادم شما هم اگه خیلی به زیست علاقه داره تجربی بیا چون هر چقدر هم زیستش سخت باشه می تونی تحمل کنی و نمره ی خوبی ببری اما اگه علاقه ای در کار نیست که دیگه ریاضی براتون بهتره ...این حرف من بود که تجربه کرده بودم میل خودتون در انتخاب رشته خیلی دقت کن تا بعدها پشیمون نشی...من الان هم به عقب برگردم باز هم تجربی رو انتخاب مکیکنم حتی اگه 0ببرم تو درسها:46:

نتیجه گیری :اگه شما رشته های دانشگاهی تجربی رو علاقه داری تجربی انتخاب کنی بهتره (بعدها پشیمون نشی فحشمون بدی:31:)چون من هم به جراحی علاقه دارم و خدا رو شکر که فعلا 2/5ش رو گذروندم...

pouria007
11-08-2009, 11:35
درسته مهم رشته ی دانشگاهه چون این 3 سال دبیرستان میگذره مهم اینه رشته ی دانشگاهو دوس داشته باشی که آیندتو

مشخص میکنه....

آره من دبیرستانو گذروندم چون عاشق رشته مهندسی بودم ولی اگه این دبیرستانو با علاقه بگذرونه و تو دانشگاه نکسه خلی بد میشه:(

timsar jackson
11-08-2009, 11:35

خب شک نکن!

pouria007
11-08-2009, 11:36

پس منتظر چی هستی ؟:18:

ati_1991
11-08-2009, 11:37
من ميترسم برم تجربيو شكست بخورم در ضمن چون من خيلي مو به مو حفظ ميكنم حفظيات برام سخت ميشه
دوست عزيز pace20شما اگه برگردين عقب رياضي ميرين دوباره يا تجربي ؟
با توجه به بازار كار رشته تجربي سخت قبول شدنش و صد تا مشكل ديگه شما رياضيو پيشنهاد ميكنيد يا تجربي؟
من به شدت موندم توش دارم رواني ميشم وقتم داره ميگذره
حتما كمك كنيد فردا مي خوام برم تغيير بدم رشتمو

به نظر من رياضي. اگه علاقه ي خاصي به تجربي نداري.
وقتي در شرايط ما و كنكور و انتخاب رشته قرار بگيري حتما رياضي رو ترجيح ميدي.

fakhtee
11-08-2009, 11:39
شما چه رشته اي الان تو دانشگاه مي خونيد؟ چه جوري درس مي خونديد ؟ من كه امسال ميرم سوم بايد تو اين تابستون چيكار كنم؟ من مي خوام يه رتبه خوب بيارم؟

fakhtee
11-08-2009, 11:41
نتیجه گیری :اگه شما رشته های دانشگاهی تجربی رو علاقه داری تجربی انتخاب کنی بهتره (بعدها پشیمون نشی فحشمون بدی:31:)چون من هم به جراحی علاقه دارم و خدا رو شکر که فعلا 2/5ش رو گذروندم...[/quote]

شما چه رشته اي الان تو دانشگاه مي خونيد؟ چه جوري درس مي خونديد ؟ من كه امسال ميرم سوم بايد تو اين تابستون چيكار كنم؟ من مي خوام يه رتبه خوب بيارم؟

ardavan_2008
11-08-2009, 13:31

من فعلا که دانشگاه نرفتم ،تا چند ماه دیگه تصمیم دارم به خارج از کشور برم و جراحی رو بخونم ببخشید شما که میرید سوم دبیرستان چطور تعیین رشته می خواستید انجام بدید؟(یزره گنگ شد)

fakhtee
11-08-2009, 14:35
تغيير رشته داده بودم رفته بودم رياضي دوباره مي خوام برم تجربي

shahrzad20
11-08-2009, 15:46
اگر تنها رشته مورد علاقت در تجربی پزشکی نیست به بقیه رشته ها ی تجربی هم علاقه داری حتما برو تجربی ولی اگر فقط از تجربی پزشکیش رو دوست داری باید ببینی خودت چجوری درس می خونی اگر خیلی درس خونی توانایی اوردن رتبه های خیلی بالا رو داری بازم تجربی خوبه ولی اگر متوسطی بهتره ریاضی بری تنوع رشتش بالاست

fakhtee
11-08-2009, 17:49
من به همه رشته هاش علاقه دارم مخصوصا فيزيوتراپي ميشه بگيد چه رتبه اي مي خواد؟ برا اينكه تو تهران قبول شي

timsar jackson
11-08-2009, 17:51
من به همه رشته هاش علاقه دارم مخصوصا فيزيوتراپي

پس دیگه جای هیچ حرفی واسه اینکه بری تجربی باقی نمیمونه........

fakhtee
11-08-2009, 18:00
دعا كنيد مديره بذاره رشتمو عوض كنم فك كنم از مدرسه پرتم كنه بيرون :13:

roz_kareN
11-08-2009, 18:12

به نظر من اگه به رشته های دانشگاهیه تجربی علاقه داری همین رو باید انتخاب کنی
من از همون اول به پزشکی علاقه فراوان داشتم و همین چند روز پیش موقع انتخاب رشته اطرافیان از جمله مشاورم میگفت که حتما دارو و دندان رو بزنم. منم با کلی کلنجار قبول کردم. دارو و دندان رشته های توپی هستن ولی من نمیتونم فکرشو بکنم که داروساز یا دندان پزشک بشم.
در کل مهم اینه که قرار در آینده از خودت راضی باشی و چیزی رو انتخاب کن که فکر میکنی اونقدر بهش علاقه داری که بخاطرش همه سختیاشو تحمل کنی.

من به همه رشته هاش علاقه دارم مخصوصا فيزيوتراپي ميشه بگيد چه رتبه اي مي خواد؟ برا اينكه تو تهران قبول شي

تا رتبه 1200 فیزیوتراپی شهید بهشتی و تا 1400 ایران قبول میشی

shahrzad20
11-08-2009, 19:23

خوب پس فکر نداره اصلا هم دلت شور نزنه آدمی که معدلش مثل شما بالاست درس خونه علاقه هم داره اصلا نگرانی نداره مطمئن باش به چیزی که می خوای با تلاش می رسی

alisahaf70
22-08-2009, 08:35

به علاقت رجوع کنی به نظر من بهتره

احمد ترابی
22-08-2009, 09:23
شما اگه حفظیت خوبه میتونی بری تجربی
اگه فرا گیریت از درس بالاست برو ریاضی
ریاضی بهتره

ardavan_2008
22-08-2009, 10:43
ریاضی بهتره
همینه دیگهه به هر کسی میرسی میگه ریاضی بهتره اما در اصل نمیدونم از چه نظر میگن فکر کنم به خاطر زیاد بودن رشته هاش همچین حرففی رو میزنن...

nafas
22-08-2009, 11:00
همینه دیگهه به هر کسی میرسی میگه ریاضی بهتره اما در اصل نمیدونم از چه نظر میگن فکر کنم به خاطر زیاد بودن رشته هاش همچین حرففی رو میزنن...

یالله

من بهت میگم چرا بهتره
اول : ریاضی رشته های خوبی داخلشه و تنوع خیلی داره از همه نوع علمی توشه حتی پژشکی که مهندسی پژشکی هست که وسایل پژشکی میسازن
دوم : تجربی محدود شده به 3 تا رشته دارو سازی دندون و پژشکی ولی خب باید رتبت خوب باشه

سوم : پژشکی وقت گیره مخصوصا برای یک پسر به نا به دلایل زیر :
1- بعد 7 سال تازه میشی پژشک عمومی
2- 4 سال تخصص شدی حداقل 28 ساله
3- 2 سال طرح توی مناطق محروم
خب حساب کن 11 سال عمرت رفت تازه تونستی یه کاری کنی

چهارم : پژشکی برای کسی که دوستش داره خوبه نه بقیه چون کار آسونی نیست

خیال کردی تو دوره دانشگاه هم فقط درس میخونی ؟ نه اینطور نیست تو دانشگاه هم باید بری بیمارستان و اونجا به عنوان انترن اینترن و ...... کار کنه

بعدش باید یه پایان نامه بدی که چقدر همین وقتت میگیره

ولی ریاضی
3 سال میره سره یکاری خب اگه زرنگ باشی ادامش بدی که چه بهتر ولی میتونی هم کار کنی هم ادامه تحصیل بدی

-------------------------------------

اگه ریاضی بخونی راحت تجروبی قبول میشی و اگه تجروبی بخونی به هیچ وجه ریاضی رتبه نمیاری

درضمن اگه سال اول قبول نشی تجربی رشتش طوریه که باید دوباره مثله خر بخونی ولی رشته ریاضی چون حفظی نیست با تکرار راحت تره

نمیگم نمیشه تجربی سال دوم داد خیلی خوبم میشه ولی به شدت سخت تر از ریاضیه

omid888
24-08-2009, 10:35
ریاضی خوبه و رشته هاش و قبولیش راحتتره

ardavan_2008
24-08-2009, 21:35
یالله
:10:

من بهت میگم چرا بهتره
اول : ریاضی رشته های خوبی داخلشه و تنوع خیلی داره از همه نوع علمی توشه حتی پژشکی که مهندسی پژشکی هست که وسایل پژشکی میسازن
دوم : تجربی محدود شده به 3 تا رشته دارو سازی دندون و پژشکی ولی خب باید رتبت خوب باشه

تنوع زیاده؟به نظر من که بازار کار مهمه نه تنوع وقتی کسی بیاد مهندسی پتروشیمی بخونه اما بعد بره بشینه گوشه ی خونه خوبه ؟!!!از نظر تنوع هم فکر میکنم زیاد تفاوت شاخی نداشته باشند بیشترین طرفدار در رشته ی ریاضی : مهندسی کامپیوتر،برق و عمران هستش و تو تجربی هم دارو سازی دندان پزشکی و پزشکی هشتش حالا رشتها ی دیگش رو هم فاکتور می گیریم...

سوم : پژشکی وقت گیره مخصوصا برای یک پسر به نا به دلایل زیر :
1- بعد 7 سال تازه میشی پژشک عمومی
2- 4 سال تخصص شدی حداقل 28 ساله
3- 2 سال طرح توی مناطق محروم
خب حساب کن 11 سال عمرت رفت تازه تونستی یه کاری کنی
1- 3سال انچنان عمری هم نیست که بخوایم گندش کنیم اگع مهندس هم بخوای بشی تا وارد بازار کار بشیو به جایی برسی 5سال طول میکشه اما پزشکی اینطور نیست براش هر موقعه بخوای کار هست اگر هم نبود مناطق محروم ...
2-تا اونجایی که من میدونم 2ساله هستش تخصص حداقل 3ساله نه 4سال

3- اون 2سال اندازه ی 5ساله مهندسها در امد داره اینو میگم چون خودم دیدم...

چهارم : پژشکی برای کسی که دوستش داره خوبه نه بقیه چون کار آسونی نیست
خوب این حرف هم واسه مهندسی صدق میکنه

خیال کردی تو دوره دانشگاه هم فقط درس میخونی ؟ نه اینطور نیست تو دانشگاه هم باید بری بیمارستان و اونجا به عنوان انترن اینترن و ...... کار کنه
بله اون اخرها باید بری بیمارستان واسه کارورزی یا اموزش عملی...

بعدش باید یه پایان نامه بدی که چقدر همین وقتت میگیره

می تونی حین کار کردن هم پایان نامت رو بدی و بلافاصله لازم نیست ...

ولی ریاضی
3 سال میره سره یکاری خب اگه زرنگ باشی ادامش بدی که چه بهتر ولی میتونی هم کار کنی هم ادامه تحصیل بدی
فکر نمیکنم اون فرد هر چقدر هم زرنگ باشه تا بیاد به خودش بیاد 1-2سال طول میکشه...

-------------------------------------

اگه ریاضی بخونی راحت تجروبی قبول میشی و اگه تجروبی بخونی به هیچ وجه ریاضی رتبه نمیاری
اینو من تجربه ندارم و نشنیدم اما فکر نمیکنم اینطور هم میگی باشه ...

درضمن اگه سال اول قبول نشی تجربی رشتش طوریه که باید دوباره مثله خر بخونی ولی رشته ریاضی چون حفظی نیست با تکرار راحت تره

اگه درست خونده باشه طرف بعد 3سال هم به راحتی میتونه با یه دوره تکرار میشه ...

نمیگم نمیشه تجربی سال دوم داد خیلی خوبم میشه ولی به شدت سخت تر از ریاضیه

:18:

پ.ن:فکر کنم چون ما تعصب داریم نمیتونیم خوب قضاوت کنیم هر کدوم از یه رشته طرفداری میکنیم:27:

nafas
24-08-2009, 23:50
اینو من تجربه ندارم و نشنیدم اما فکر نمیکنم اینطور هم میگی باشه ...

مطمئن باش حرفم درسته

تنوع زیاده؟به نظر من که بازار کار مهمه نه تنوع وقتی کسی بیاد مهندسی پتروشیمی بخونه اما بعد بره بشینه گوشه ی خونه خوبه ؟!!!از نظر تنوع هم فکر میکنم زیاد تفاوت شاخی نداشته باشند بیشترین طرفدار در رشته ی ریاضی : مهندسی کامپیوتر،برق و عمران هستش و تو تجربی هم دارو سازی دندان پزشکی و پزشکی هشتش حالا رشتها ی دیگش رو هم فاکتور می گیریم...

ماله تجربی 3 تاس
ماله ریاضی شما 3 تاشو گفتی ولی مکانیک و معماری و صنایع و نانو و مهدسی پژشکی و نفت و شیمی و ..... نگفتی
درضمن هیچ وفت مهندسی پتروشیمی تو خونه نمیشنه همین که کارت پایان خدمت گرفت یه آزمون استخدام شرکت نفت بدی میری داخلش
من خودم 4 تا پسر خالم بلافاصله رفتن اینطوری

اگه درست خونده باشه طرف بعد 3سال هم به راحتی میتونه با یه دوره تکرار میشه ...

اگه درس خونده باشه که همون سال اول قبول میشد

2-تا اونجایی که من میدونم 2ساله هستش تخصص حداقل 3ساله نه 4سال

شرمنده ولی اطلاعاتت قدیمیه

جدیدا اومده قانون حداقل مدت تخصص 4 سال شده
من خودم اقواممون امتحان داده واسه تخصص

ardavan_2008
25-08-2009, 12:29
ماله تجربی 3 تاس
اتاق عمل پرستاری-تکنسین پروتزهای دندانی -تکنولوژی پرتو شناسی(رادیو لوژی)- روانشناسی- زیست شناسی -سلولی ملکولی فیزیوتراپی- تکنولوژی پرتودرمانی(رادیوتراپی)-هوشبری-تکنولوژی پزشکی هسته ای -زمین شناسی و علوم ازمایشگاهی طبی. اینا هم به نسبت پر طرفدارند

شرمنده ولی اطلاعاتت قدیمیه

جدیدا اومده قانون حداقل مدت تخصص 4 سال شده
من خودم اقواممون امتحان داده واسه تخصص شاید، فکر کنم با خارج از کشور اشتباه کردم:31:

اگه درس خونده باشه که همون سال اول قبول میشدخوب سال بعد اون قسمتایی که نخونده رو می خونه و اون قسمتهایی که خونده بود رو دوره میکنه اینو میگم چون خودم دیدم تو فامیلامون که اولین سال دیر شروع کرد نتونست بخونه اما سال بعدش 3ماه مونده به کنکور تموم کرده بود....

nafas
25-08-2009, 14:19
اتاق عمل پرستاری-تکنسین پروتزهای دندانی -تکنولوژی پرتو شناسی(رادیو لوژی)- روانشناسی- زیست شناسی -سلولی ملکولی فیزیوتراپی- تکنولوژی پرتودرمانی(رادیوتراپی)-هوشبری-تکنولوژی پزشکی هسته ای -زمین شناسی و علوم ازمایشگاهی طبی. اینا هم به نسبت پر طرفدارند
شرمنده ولی از اینا که نوشته فقط یه روان شناسی و زیست شناسی بدرد میخوره

خب اگه بخاد آدم همه رشته هایی که توی تجروبی هست بنویسه خیلی بیشتر میشه ولی خب اینا اصلا علاقه مند ندارههههههه

ardavan_2008
25-08-2009, 21:13
شرمنده ولی از اینا که نوشته فقط یه روان شناسی و زیست شناسی بدرد میخوره

خب اگه بخاد آدم همه رشته هایی که توی تجروبی هست بنویسه خیلی بیشتر میشه ولی خب اینا اصلا علاقه مند ندارههههههه
نفس جان شما داری پرستاری ،تکنولوژی پزشکی هسته ای ،بیوتکنولوژی و علوم ازمایشگاهی رو میگید به درد نمیخوره؟ویا علاقه مند نداره ؟
تا همین پارسال طرفدارای رشته ی تجربی بیشتر از ریاضی بوده البته در شهر ما...

با این حساب خیلی از رشته های ریاضی هم طرفدار نداره یا که اصلا بازار کارش محدوده...

پ.ن:نفس جان اینطور که ما داریم بحث میکنیم به جایی نمیرسیم چون شما ریاضی هستی رشته ی خودتون رو بهتر میدونید و من هم تجربی هستم رشته ی خودم رو بهتر میدونم الان یه انسانی رو هم بیاریم میگه ماله من بهتره:20:...ولش کنیم بهتره:31:

Parnyan
25-08-2009, 22:54
kheily az bache haye tajrobi moghe konkoor ke mishe dige doos nadaan pezeshki bekhoonan !
:31:ajie khodam be khatere pezeshki oomad tajrobi alan nemikhad bere:D
age vaghean mikhay pezeshkio edame bedi ":18:oomoomi ke dar jaryaniiid chan 1000ta too mamlekat darim ! berin tajrobi !
:31:ba in nefratetoon be reshte haye mohandesi beriiin tajrobi:46::31:.......:31:

:46:movafagh bashiiiiid:11:

a.z.p.z
25-08-2009, 23:02
من که امسال تجربی زدم میخوام برم حالشو ببرم ... چیزی که دوست داری رو برو ... خوب بچه های ریاضی خوب ریاضیشون قوی تر هست دیگه ...
ولی بستگی داره کنکور پزشکی بدی یا غیر پزشکی ... که غیر پزشکی میشه دامپزشکی و ارتوپد و دندان پزشکی و ...

ardavan_2008
25-08-2009, 23:51
منم از پزشکی خوشم نمی یاد اما باید 7ساله عمومی رو بخونم تا به جراحی برسم...بیشتر به علاقه ی ادم بستگی داره

amirmon
26-08-2009, 00:40
من که امسال تجربی زدم میخوام برم حالشو ببرم ... چیزی که دوست داری رو برو ... خوب بچه های ریاضی خوب ریاضیشون قوی تر هست دیگه ...
ولی بستگی داره کنکور پزشکی بدی یا غیر پزشکی ... که غیر پزشکی میشه دامپزشکی و ارتوپد و دندان پزشکی و ...

البته اینجوری که شما میگی هم نیست. معمولا بچه هایی می رن رشته ریاضی که تنبل تر هستن و می خوان کمتر درس بخونن!
من خودم رشته ریاضی هستم یه وقت به ریاضی ها برنخوره چون حقیقته...

چون 80 درصد انتخاب رشته ها بر اساس علاقه ی واقعی به یه رشته نیست بلکه نوعی توهم هستش که دانش آموز رو به اون رشته متمایل می کنه...

fakhtee
26-08-2009, 16:57
من رفتم تجربي حالا يكي به من بگه فيزيوتراپي كار واسش هست؟ قبوليش چطوره؟ هر چي اطلاعات دارين بدين

DJ POLESTAR
26-08-2009, 17:52
نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی!
حالا نه تجربی نه ریاضی, فقط کاردانش عشقی!

msshamraz
26-08-2009, 17:54

سلام
دوست من تو کدومشون نمره های بهتری میگیری ؟
برو به همونی که بیشترین نمره رو توش گرفتی
چون تو استعداد اون رو داری ( اول استعداد بعد علاقه )

saeid_36
27-08-2009, 12:04
ببین دوست من فکر نمی کنم کسی بهتر از من بتونه بهت کمک کنه
اگه دانش آموز فوق العاده خوبی هستی تجربی بخون.تعجب نکن چون اگه بخوای تو رشته تجربی موفق بشی حتما باید رتبه زیز هزار بیاری و تازه بعد از 7 سال درس خوندن تو آزمون تخصصی قبول بشی وبعد از2 سال مشکلی برای آیندت نداری.که اینا خیلی سخته.ولی اگه ریاضی بخونی حتی بارتبه زیر 5000 میتونی بعد از 4 سال وارده بازاره کار بشی.البته این رو هم بگم که رشته ریاضی خیلی سختتر از تجربیه.ولی یه چیزی بهت بگم من ریاضی خوندم و دانش آموز خیلی خوبی هم بودم ولی اگه برگردم به 3 سال پیش حتما فنی و حرفه ای میخوندم.چون یه سال کمتر میخونن و درساشون خیلی آسونتره و به راحتی وارده دانشگاه میشن و راحتتر از اون وارده بازاره کار میشن مثل برادر من.خلاصه من اگه جای تو بودم خیلی روش فکر میکردم.درضمن جنسیت هم خیلی مهمه. اگه سوالی داشتی در خدمتم.سعید

amir_dre
28-08-2009, 09:00
ببین دوست من فکر نمی کنم کسی بهتر از من بتونه بهت کمک کنه
اگه دانش آموز فوق العاده خوبی هستی تجربی بخون.تعجب نکن چون اگه بخوای تو رشته تجربی موفق بشی حتما باید رتبه زیز هزار بیاری و تازه بعد از 7 سال درس خوندن تو آزمون تخصصی قبول بشی وبعد از2 سال مشکلی برای آیندت نداری.که اینا خیلی سخته.ولی اگه ریاضی بخونی حتی بارتبه زیر 5000 میتونی بعد از 4 سال وارده بازاره کار بشی.البته این رو هم بگم که رشته ریاضی خیلی سختتر از تجربیه.ولی یه چیزی بهت بگم من ریاضی خوندم و دانش آموز خیلی خوبی هم بودم ولی اگه برگردم به 3 سال پیش حتما فنی و حرفه ای میخوندم.چون یه سال کمتر میخونن و درساشون خیلی آسونتره و به راحتی وارده دانشگاه میشن و راحتتر از اون وارده بازاره کار میشن مثل برادر من.خلاصه من اگه جای تو بودم خیلی روش فکر میکردم.درضمن جنسیت هم خیلی مهمه. اگه سوالی داشتی در خدمتم.سعید
شما میگی ریاضی سختتره اینطور نیست چون تو تجربی بچه ها رو ول میکنن تو در سهای ریاضی و فیزیک شاید آسون بیاد ولی موقع کنکور چی؟تو بعضی از مبحث های مشترک سوال های تجربی از ریاضی ها سخت تره
من یه توصیه برادرانه به همه کسایی که میخوان بیان تجربی میکنم::
1.شما ریاضی و فیزیکتون رو خیلی قوی میکنید اگه میخوایید بیاید تجربی و کنکورو راحت رد میکنید
2.یا به هوای علاقه به زیست شناسی مایید تجربی و رو فیزیک و ریاضی زیاد کار نمیکنید و فیتیله پیچ میشید.میرید یه سری رشته درپیت مثل بازرسی گوشت یا مدیریت ها

اگه از دسته دوم هستید حتما برید ریاضی چون معلم هایی که برای تجربی ها میزن تو ریاضی و شاید هم فیزیک به بچه ها زیاد فشار نمیارن و بچه ها با پایه ضعیف میان بالا.شما میتنوید برید ریاضی بعد تو پیش اگه خواستید تجربی کنکور بدید.