PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آخرش xp یا vista یا 7؟؟

neghaab
01-08-2009, 10:53
والا اون زمانی که ویستا تو این وضعیت بود من بدون تحقیق از تو نمایشگاه نرم افزاری که بود یه نسخه ی التیمیتشو خریدم!
سیستمم رو هم ویستا ادیشن کردم و تا الان دارم از ویستا استفاده میکنم . کلیم راضی ام
حالا که این سون اومده گیج شدم!
ویستا یا 7؟
نظر شما چیه؟
این نسخه ی ار تی ام که تو فروشگاه هم تبلیغشو گذاشته ینی دیگه همه مشکلاش حل شده؟

Persian_Gun's
01-08-2009, 12:38
والا اون زمانی که ویستا تو این وضعیت بود من بدون تحقیق از تو نمایشگاه نرم افزاری که بود یه نسخه ی التیمیتشو خریدم!
سیستمم رو هم ویستا ادیشن کردم و تا الان دارم از ویستا استفاده میکنم . کلیم راضی ام
حالا که این سون اومده گیج شدم!
ویستا یا 7؟
نظر شما چیه؟
این نسخه ی ار تی ام که تو فروشگاه هم تبلیغشو گذاشته ینی دیگه همه مشکلاش حل شده؟
1- خوب معلومه 7
2- 7 خیلی بهتر از ویستا تو هر زمینه ای عمل میکنه!
3 - بله حل شده و به احتماله 90 درصد نسخه ی نهایی هست...
منم از همین پی سی ورلد خریدم و دارم استفاده میکنم...
بدرود.:11:

sinak3
01-08-2009, 14:13
1- خوب معلومه 7
2- 7 خیلی بهتر از ویستا تو هر زمینه ای عمل میکنه!
3 - بله حل شده و به احتماله 90 درصد نسخه ی نهایی هست...
منم از همین پی سی ورلد خریدم و دارم استفاده میکنم...
بدرود.:11:
100 درصد موافقم.دیگه دوران xp تموم شده.

H@mid-Vista
01-08-2009, 14:23
پاسخ سوال شما دو مدل هست:

1-بین ویستا و 7 قطعا 7 سرتره
گرافیك بهتره سرعت بالاتر پایداری بهتر و حجم كم رم اشغال شده و سازگاری با نرم افزارهای تحت اكس پی

2-بین اكس پی و 7 بسته به شرایط شما داره اگه سخت افزارتون خوبه قطعا 7 بهتره
اما اگه سخت افزارتون ضعیفه اكس پی نصب كنین

StudioX
01-08-2009, 14:31
به نظر من انتشار ویستا یه جور ضعف خیلی بزرگ برای مایکروسافت بود !!! درسته که ظاهر سیستم عامل زیبا بود ولی هسته ضعیفی داشت، و چون از لحاظ هسته ضعیف بود حتی سرویس پک ها هم نتونستند کمکی بکنند

این شد که مایکروسافت ویندوز 7 رو راهی کرد. ویندوز 7 خیلی از مشکلات ویستا رو نداشت و سرعتش و صد البته خیلی بیشتر از ویستا بود، اونم در حالیکه هنوز نسخه بتا هست، نه نسخه نهایی

از اون جا که شما این مدت رو تونستید با ویستای تنها کنار بیاید و xp هم نداشتید جای تحسین داره
پیشنهاد میکنم از این به بعد مزه ویندوز رو با ویندوز هفت مایکروسافت تجربه کنید، البته سعی کنید آخرین ساختش (تا حال 7600) رو امتحان کنید

با این حال، من فکر میکنم ویندوز xp هم در کنار ویندوز هفت گاهی لازم میشه، که اونم بستگگی داره که از سیستم تون چه استفاده هایی میکنید

در کل اگه از اون دسته افرادی هستید که تک ویندوزی به سر میکنن، به نظر من ویندوز 7 بهترین گزینه هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H@mid-Vista
01-08-2009, 16:01
به نظر من انتشار ویستا یه جور ضعف خیلی بزرگ برای مایکروسافت بود !!! درسته که ظاهر سیستم عامل زیبا بود ولی هسته ضعیفی داشت، و چون از لحاظ هسته ضعیف بود حتی سرویس پک ها هم نتونستند کمکی بکنند

این شد که مایکروسافت ویندوز 7 رو راهی کرد. ویندوز 7 خیلی از مشکلات ویستا رو نداشت و سرعتش و صد البته خیلی بیشتر از ویستا بود، اونم در حالیکه هنوز نسخه بتا هست، نه نسخه نهایی

از اون جا که شما این مدت رو تونستید با ویستای تنها کنار بیاید و xp هم نداشتید جای تحسین داره
پیشنهاد میکنم از این به بعد مزه ویندوز رو با ویندوز هفت مایکروسافت تجربه کنید، البته سعی کنید آخرین ساختش (تا حال 7600) رو امتحان کنید

با این حال، من فکر میکنم ویندوز xp هم در کنار ویندوز هفت گاهی لازم میشه، که اونم بستگگی داره که از سیستم تون چه استفاده هایی میکنید

در کل اگه از اون دسته افرادی هستید که تک ویندوزی به سر میکنن، به نظر من ویندوز 7 بهترین گزینه هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اقا نسخه نهايي با بيلد 7600 اومده
كجايي كاري :31:

kortol
01-08-2009, 16:53
من الان یه تقریبا یه هفته ای است که دارم با ویندوز 7 کار می کنم .سیستم عامل دیگه ای هم نصب نکردم .تو این یه هفته حتی یک بار هم هنگ نکرده ........ خیلی راحت هم کرک شد .قابلیت هاش هم خیلی خوبه .از ویستا سبکتره و تعامل بهتری با سخت افزار هام داره ...با آنتی ویروس بیت دفنرد و کلی نرم افزار دایگه کلا 564 MB از رم سیستم من رو اشغال کرده در صورتی که همین نرم افزار ها با ویست نزدیک به 869 MB رو می گرفتند.............. با نرم افزار ها هم تعامل خوبی داره .کلا از ویستا یه سرو گردن بالاتره ............. احتمالا سیستم عامل توپی از آب در بیاد ....راستی من نسخه 7226 آلتیمیت رو نصب کردم روی سیستم زیر :
CPU :AMD 4000
mother board : asus m2n-mx se
RAm : 2 * 1 GB KING B 667
Graphic : 9500 GT GB DDR 3

H@mid-Vista
01-08-2009, 19:27
نسخه 7600 و فاينال ويندوز 7 خيلي كامل شده
تقريبا هيچ منابعي از رم هدر نميره و بلافاصله مديريت ميشه
مديريت باطري لپ تاپ و ... هم خيلي نسبت به نسخه هاي بتا و ار سي بهبود پيدا كرده و ديگه تموم شده محسوب يشه

توصيه مي كنم نسخه 7600 كه نسخه نهايي هست رو نصب كنين

Don Sylar
01-08-2009, 21:33
JUST SSEEVVEENN

DJ POLESTAR
02-08-2009, 10:31
وقتی با ویندوز 7 کار میکنی یه حس راحتی مطلق بهت دست میده و آدم کار کردن باهاش خسته نمیشه.
مخصوصا قسمت Task bar....
خدا پدر مادر این کارکنان مایکروساف رو بیامرزه.
Only Windows 7

h_r_v
02-08-2009, 10:34
Windows 7 از هر چی ویستا سرتره!

Reza Azimy_RW
02-08-2009, 20:55
من که فقط از ویستا استفاده میکنم و با اینکه با همه نرم افزارها از تخصصی گرفته تا ... استفاده میکنم هیچ مشکلی نداشتم . با صحبتهای شما همین الان رفتم نسخه نهایی 7 رو بخرم !

kortol
03-08-2009, 23:18
من که فقط از ویستا استفاده میکنم و با اینکه با همه نرم افزارها از تخصصی گرفته تا ... استفاده میکنم هیچ مشکلی نداشتم . با صحبتهای شما همین الان رفتم نسخه نهایی 7 رو بخرم !

.................................................. .................
ویستا هم یک سیستم عامل خوب بود ولی دقت در بهینه سازی و هماهنگی با سخت افزار رو نداشت ............ویندوز 7 با وجود اینکه 90 % هسته اون مال ویستا هستش اما تو ای 2 .3 سال که روش کار شده سعی شده که با سخت افزار ها بهترین تعاول رو داشته باشه ..........برای همین هم روون و راحت اجرا مشیه .این هم بگم با همین نرم افزار های مشابه روی ویستا در حالت معمول 900 MB از رم من اشغال می شد .که الان در حالت کار به 700MB می رسه که این خودش خیلی کاره ...............
file:///F:/Untitled25.jpg

H@mid-Vista
04-08-2009, 11:40
من نمي دونم اينكه نسخه 7 همون ويستا هست رو كي انداخته تو دهن ملت
كلا به طور ريشه اي نسخه 7 از نو بازنويسي شده
اما با انطباق بالاي 90 درصد با ويستا
خودتون هم مي دونين كاهش منابع مصرفي براي سيستم عامل مثل رم و سي پي يو كار خيلي سختي هست.
در عين اينكه سرعت هم بالاتر بره.

نسخه 7 انطباق پذير هست با ويستا نه اينكه ويستا باشه

higrade61
04-08-2009, 11:59
من الان زنگ زدم آبی کامپیوتر. میگه ویندوز 7 7600 هنوز کرکش درست و درمون نیست. درسته؟؟؟

Persian_Gun's
04-08-2009, 15:43
من الان زنگ زدم آبی کامپیوتر. میگه ویندوز 7 7600 هنوز کرکش درست و درمون نیست. درسته؟؟؟
تا چند روز پیش همینطور بود ولی با اومدن کرک سافتگذر دیگه این مشکل حل شده...
از این تاپیک میتونی دانلودش کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بدرود.

red_waves
08-08-2009, 09:15
بستگی داره اگر کارتون بازی هستش 7 مناسب هست اما XP برای کسانی که نرم افزار کار هستند بهتر است چرا که اغلب نرم افزار باهاش سازگار هستند
بیشمار نرم افزار می شناسم که با 7 مشکل دارند

Don Sylar
08-08-2009, 15:01
بستگی داره اگر کارتون بازی هستش 7 مناسب هست اما XP برای کسانی که نرم افزار کار هستند بهتر است چرا که اغلب نرم افزار باهاش سازگار هستند
بیشمار نرم افزار می شناسم که با 7 مشکل دارند
اگر کارتون یازی هست بهتره از ایکس پی استفاده کنید ولی اگر می خواهید با نرم افزار کار کنید و حتی نرم افزار های تخصصی بهتره از 7 استفاده کنید.بیشتر نرم افزار ها از 7 پشتیبانی می کنند ولی تنها یکسری از آنها هستش که بخواطر کارشون باید رو ویدوز یک درایور مخصوص برای خودشون نصب و بشناسونند که یکسریشون رو ویندوز 7 نمی تواننداین کار را بکنند ولی بجواش نرم افزارهای جایگزین و بهتری وجود دارد.

Ebisoft=2
08-08-2009, 23:40
اقایون لطفا واسه ویندوز 7 حرف درنیازید.

من یکی از تجربه های خودمو بگم که وقتی متوجه شدم داشتم شاخ در میاوردم.

من یه بلوتوس اکسترنال از این 7000 تومنی ها برای دسکتاپم خریدم که وقتی با xp میخواستم استفاده کنم باید برنامه اش رو که خیلی مزخرف و سنگین بود رو نصب میکردم ولی بعد از نصب 7 وقتی taskbar رو دیدم ، دیدم که یه آیکون بلوتوس اضافه شده وقتی روش کلیلک کردم فهمیدم که ویندوز 7 اون بلوتوس آشغال منو شناخته.
در ضمن من از adsl استفاده میکنم و در ویندوز xp هر در روز باید حداقل مودم adsl رو دوبار خاموش روشن میکردم ویا اینکه از برق میکشیدم ولی از وقتی که 7 رو ریختم 3 روز میگذره و از اون موقع تا حالا حتی یکبار هم مجبور نشدم که مودم رو خاموش کنم.

منظور:
اگر آخذین ورژن ویندوز 7 رو نصب کنید شک نکنید که 99.99 درصد سخت افزارهای دنیا رو میشناسه ، در ضمن من رو لپ تاپ هم نصب کردم و بسیار عالی و بهتر از ویندوز ویستای قبلی اش کار میکنه و سرعتش راحت 2 برابر شده.

در کل:
فقط ویندوز 7

kortol
09-08-2009, 11:00
خوب مسلما تا 7 بیاد و جای XP رو بگیره یه زمانی لازم است ولی به سرعت داره جای ویستا رو میگیره.برای همین هم بین ویستا و 7 برنده رقابت ویندوز 7 هستش اما بین 7 و XP هنوز نمیشه نظر داد........بابا XP از 2001 تا 2007 سیستم عامل روز دنیا بوده.نمیشه یه شبه جاشو به 7 بده که ......

Reza Azimy_RW
09-08-2009, 13:00
خوب مسلما تا 7 بیاد و جای XP رو بگیره یه زمانی لازم است ولی به سرعت داره جای ویستا رو میگیره.برای همین هم بین ویستا و 7 برنده رقابت ویندوز 7 هستش اما بین 7 و XP هنوز نمیشه نظر داد........بابا XP از 2001 تا 2007 سیستم عامل روز دنیا بوده.نمیشه یه شبه جاشو به 7 بده که ......

xp که سالهاست از رده خارجه ! خیلی وقت پیش جاشو به Vista داد ! دیگه 7 که هیچی . اصلا به نظر من از وقتی وستا اومد دیگه اکس پی مرد !
من دیروز 7 رو نصب کردم عالی بود ! فوق العاده !

Persian_Gun's
09-08-2009, 13:36
xp که سالهاست از رده خارجه ! خیلی وقت پیش جاشو به Vista داد ! دیگه 7 که هیچی . اصلا به نظر من از وقتی وستا اومد دیگه اکس پی مرد !
من دیروز 7 رو نصب کردم عالی بود ! فوق العاده !
اتفاقا" از وقتی که ویستا اومد ایکس پی جایگاهه بهتری بین کاربران پیدا کرد..!:27:
:11:

Hamed Shams
09-08-2009, 15:36
XP
Seven
Vista
این نظر شخصیمه :27:

Behroooz
09-08-2009, 19:28
سون رو نصب کن / کرک معتبرشس هم تو نت هست . حالشو ببر
ایکس پی دیگه مرد

gamecrazy
09-08-2009, 20:28
منم موافقم که ویستا بدترین سیستم عامل مایکروسافت بود (البته بعد از me ) .
ولی کسایی که فقط گرافیک براشون مهمه مسلما ویستا رو ترجیح میدن ولی از نظر پایداری هیچ ویندوزی به پای xp نمی رسه.به نظر من 7 می تونه جایگزین خوبی برای کسایی که هنوز از xp بخاطر سنگین بودن ویستا و ناپایداریش استفاده نکردن باشه.

اینجا هم نسخه های مختلف ویندوز رو با هم مقایسه کرده تا اوریل 2009 :

همون طور که می بینید ویندوز اکس پی 52 درصد بازار رو تا به حال به خودش اختصاص داده در حالی که ویستا 33 درصد !!!

Reza Azimy_RW
09-08-2009, 20:42
اتفاقا" از وقتی که ویستا اومد ایکس پی جایگاهه بهتری بین کاربران پیدا کرد..!
البته باید میگفتید برای اونایی که سیستم ضعیف یا مزخرفی دارند و یا حرفه ای نیستند جایگاه بهتری پیدا کرد ! چون با وجود امکانات فوق العده Vista دیگه جایی برای XP نمیمونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ویستا پایداریش عالی بود !
من با این همه برنامه XP بیشتر از 2 ماه دوام نمیاورد ولی Vista 4 ماه کار کرد الانم به خاطر نصب 7 پاکش کردم وگرنه خیلی عالی جواب میداد

TURBO_BOY2006
09-08-2009, 21:01
سلام دوستان.

قبل از اینکه 7 و vista بیان xp خیلی توپ بود والان هم خوبه.
ویستا که افتضاح بود و میشه گفت پدر کامپیوترو درمیاورد:31:.یه برنامه ساده کلی از فضای رم وcpu رو اشغال میکرد.نمیشد خیلی برنامه همزمان باز کرد (در مقایسه با xp ):41:سرویس پک هاش هم خیلی نتونستن کمک کنن و تغییر خاصی ندادن بهش.خودشم که کلی از رم cpu رو ور میداشت.
سون که اومد...خوش اومد:31:....تو همون نگاه اول بود که عاشق هم شدیم:40::11:.واقعآ چیز توپیه.ولی فعلن یه سری برنمه های مهم که تو xp کار میکردن تو 7 کار نمیکنن مخصوصآ پچ ها و کرک ها یا برنامه دیکشنری نارسیس و پدیده و ... که اونم بعد از یه مدت برنامه های جدید باهاش سازگاری پیدا میکنن یعنی ورژن های جدیدشون میاد .
.من خودم الآن فقط 7 نصبیدم :5:.خیلی هم راضیم.کیه که ناراضی باشه.:20:و امیدوارم که دیگه به اون دو نیاز نداشته باشم.هرچند نمیشه!!!
در کل xp و vista میشه گفت که خدا بیامرز شدن :31: هرچند بعضی جاها نیاز خیلی جدی به اینا دیده میشه.

sinak3
09-08-2009, 21:28
منم کاملا موافقم.ویندوز 7 از هر لحاظ عالی هست.مصرف cpu / ram واقعی هست.مثل ویستا کذایی نیست.رابط گرافیکی عالی هست.برنامه ها هم خیلی خوب اجرا میشن.از هر لحاظ عالیه.

gamecrazy
09-08-2009, 21:30
البته باید میگفتید برای اونایی که سیستم ضعیف یا مزخرفی دارند و یا حرفه ای نیستند جایگاه بهتری پیدا کرد ! چون با وجود امکانات فوق العده Vista دیگه جایی برای XP نمیمونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ویستا پایداریش عالی بود !
من با این همه برنامه XP بیشتر از 2 ماه دوام نمیاورد ولی Vista 4 ماه کار کرد الانم به خاطر نصب 7 پاکش کردم وگرنه خیلی عالی جواب میداد

خیلی جالبه چون یکی از متخصصین امنیتی به نام Bruce Schneier که کلی کتاب در زمینه امنیت داره اینو در مورد ویستا میگه که کاملا هم واضحه :

Windows Vista includes an array of “features” that you don't want. These features will make your computer less reliable and less secure. They'll make your computer less stable and run slower

اینم سایتش :
ویستا کلی سرویس و برنامه توی پس زمینه اجرا می کنه که شاید هیچ وقت بهشون نیاز پیدا نکنید که همه اینا هم باعث افت کارکرد سیستم میشه هم زمینه نفوذ رو فراهم می کنه!!
همچنین به نقل از

تا 2007 تنها 27 درصد شرکت های Business دنیا به ویستا ارتقا دادن (احتمالا یا سیستماشون ضعیف بوده یا حرفه ای نبودن :27:)

kortol
09-08-2009, 21:37
ویشتا پایداریش عالی بود !

.................................................. .................................................. .......................
خوب شما دقیقا توضیح می دی که منظورت از پایداری یعنی چی ...........( یعنی هر چی برنامه توش نصب کردی آخ هم نگفت.... ولی Xp بعد از 2 ماه کم آورد !!!!!!!!!!!!!!!!!)...............می تونی بگی چه برنامه هایی روش نصب کردی ..............من یکی از دوستان دلفی می خواد نصب کنه با حدود 1 GB کامپوننت های مختلف که هیچ کدام با اینکه 2009 هستن روی ویستا درست کار نمی کنند .............می تونی راه نمایش کنی ..........؟!؟!؟!؟!

gamecrazy
09-08-2009, 21:55
البته بهتره در مورد پایداری(Stability) یه کم دقیقتر بگیم.حرفه ایش میشه زمانی که یه سیستم به کار خودش ادامه میده بدون اینکه احتیاج به ریست شدن پیدا کنه :

A good measurement as to the stability and reliability of an operating system is the record of the highest "uptimes."
Uptimes are the length of time a system has been running without the need for a reboot
به نقل از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه البته لینوکس توی این زمینه پیشتازه .

gamecrazy
09-08-2009, 22:08
در مورد سرعت بوت و ... هم این نمودارا رو ببینید :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همونطور که می بینید xp بعد از 7 زود تر از ویستا لود میشه .

از نظر مصرف کش هم 7 بهتر از ویستا عمل می کنه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم به تست کلی در مورد همه چی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توی همه زمینه ها 7 امتیاز بیشتری اورده.(با PcMark تست شده)

red_waves
11-08-2009, 09:27
اگر کارتون یازی هست بهتره از ایکس پی استفاده کنید ولی اگر می خواهید با نرم افزار کار کنید و حتی نرم افزار های تخصصی بهتره از 7 استفاده کنید.بیشتر نرم افزار ها از 7 پشتیبانی می کنند ولی تنها یکسری از آنها هستش که بخواطر کارشون باید رو ویدوز یک درایور مخصوص برای خودشون نصب و بشناسونند که یکسریشون رو ویندوز 7 نمی تواننداین کار را بکنند ولی بجواش نرم افزارهای جایگزین و بهتری وجود دارد.

دوست عزیز برای بازی فقط و فقط Vista و SeVen پیشنهاد می شود چرا که ایکس پی DirectX 10 را ساپورت نمی کنه

چون شما با نرم افزارهای تخصصی کار نکرده اید برای همین می گویید SeVen مشکل ندارد 90 درصد داریورهای سخت افزارهای کنترلی و صنعتی با ویندوز 7 مشکل دارند

و بسیاری از سخت افزارها درایوری برای 7 ندارند شما به 4 قلم سخت افزار گرافیک، صدا، شبکه و مودم نگاه نکن که نیازی به درایور نداره

من الان روی لپ تاپم 7 دارم حداقل 15 تا نرم افزار دارم که Unistall نمی شوند تاچارا شدم پاکشان کنم

سرویس ها WAMP تو 7 خیلی نسبت به XP کندتر هستند و اغلب با مشکلات پروسسی روبرو هستند

kortol
11-08-2009, 11:06
دوست عزیز برای بازی فقط و فقط Vista و SeVen پیشنهاد می شود چرا که ایکس پی DirectX 10 را ساپورت نمی کنه

چون شما با نرم افزارهای تخصصی کار نکرده اید برای همین می گویید SeVen مشکل ندارد 90 درصد داریورهای سخت افزارهای کنترلی و صنعتی با ویندوز 7 مشکل دارند

و بسیاری از سخت افزارها درایوری برای 7 ندارند شما به 4 قلم سخت افزار گرافیک، صدا، شبکه و مودم نگاه نکن که نیازی به درایور نداره

من الان روی لپ تاپم 7 دارم حداقل 15 تا نرم افزار دارم که Unistall نمی شوند تاچارا شدم پاکشان کنم

سرویس ها WAMP تو 7 خیلی نسبت به XP کندتر هستند و اغلب با مشکلات پروسسی روبرو هستند

.................................................. ......................................
خدمت دوست عزیزی سلام..........
نسخه ویندوز 7 شما نسخه RTM هستش .همون طور که از اسم این نسخه پیداست برای تست جهت استفاده در کارخانه های و کمپانی های نرم افزاری و سخت افزاری ساخته شده است...تا ایرادات احتمالی در حین کار با اون مشخص بشه.........تمام مواردی که شما به عنوان اشکال باش برخورد داشتید مربوط به همین ماجرا ( نسخه نهایی نبودن و کامل نبودن این ویندور ) هستش...برای همین هم هستش که بعد از یه مدت بروز رستنی ها و وصله های کاری براش درست می کنند ......از همین جهت هم نمیشه از همین حالا نظر داد که ویندوز 7 خوبه یا بده..همین ویندوز XP که شما می گین تاسرویس پک 3 هم پیش رفت اونم تو 7 سال .......حالا نمیشه که یه شبه ویندوز 7 بیاد و تمام امکانات اونو داشته باشه به همراه کلی چیز دیگه ...صبر کنید تا نسخه کامل بیاد به همرا تمامی درایور ها اونوقت میشه در مورد این ویندوز نظر داد که مشکل داره یا نه .......

H@mid-Vista
11-08-2009, 20:46
فتوی جدید:

اگه یك كامپیوتر سخت افزار كافی برای اجرای ویندوز 7 داشته باشه و ویندوز 7 بر روی ان نصب نشود حرام اندر حرام اندر حرام است :31:

Don Sylar
11-08-2009, 21:18

برادر من ، من می گم بازی برای ایکس پی بهترن چونکه مصرف رم کمتره و بازی می تونه از رم بیشتر تغذیه کنه ولی ایکس پی بیشتر از 3 گیگ ساپ نمی کنه و سون درصورتی بدرد بای می خوره که رم بیشتر از 3 داشته باشه.
من تمام کارم با نرم افزار های تخصصی و دانشگاهی است.مثل maya - 3ds max - autocad - college contacter - adobe suite - Cesar projects و ... .سیستم به هیچ وجه از کاراییش کم نشده است.در ضمن روی لپ تاپ من بیش از 80 نرم افزار وجود دارد و هیچ مشکلی ندارم.فکر می کنم مشکل شما بخواطر ضعیف بودن سخت افزار شماست یا اینکه از نسخه بتا استفاده می کنید.من تو یکی از دانشگاه های ایتالیا درس می خونم و اونجا همه از ویندوز 7 استفاده می کنند بطوری که بیلد 7100 رو دانشگاه بین دانشجویان پخش کرد ، بیشتر برنامه های دانشگاه نیاز دارند که درایوری به دستگاه بشناسونند تا بشه باهاش کار کرد و ویندوز 7 همه رو بدون مشکل نصب کرد.درضمن دفعه آخرت باشه که می گی از نرم افزار های تخصصی استفاده نمی کنم

metal baz
13-08-2009, 12:09
با سلام در یک کلام آخرشه کله هر چی ویندوز قبلی ها رو زده من که راضیم البته خدایش ایکس پی هم خوب بود
خدا کنه بتونه جاشو بگیره من که امیدوارم:11::11::11::11:

neghaab
15-08-2009, 11:19

ویستا که موقع بازی کردن آدمو روانی میکنه!
یا بازی توش نصب نمیشه یا اینکه هی stoped working میده!
ینی چی مثلا Auto Cad , Photoshop ,Maya یا مثلا نرم افزارای مهندسی مثل Etabs اینا نصب نمیشه؟
من که تو ویستام هر برنامه ای که خواستم ریختم فقط یه کم با بازی ها مشکل داره!

reza_3722
15-08-2009, 12:24
دوستان به این نکته هم توجه کنید که Windows Seven Ultimate یه ویندوز XP هم تو دل خودش داره و برای رفع 100% هر نوع ناسازگاری
یعنی مایکروسافت داره با این محصولش جای هیچ توجیهی برای ادامه استفاده از XP و Vista بجا یا در کنار Seven نمیزاره

P‌C
17-08-2009, 13:27
دوستان به این نکته هم توجه کنید که Windows Seven Ultimate یه ویندوز XP هم تو دل خودش داره و برای رفع 100% هر نوع ناسازگاری
یعنی مایکروسافت داره با این محصولش جای هیچ توجیهی برای ادامه استفاده از XP و Vista بجا یا در کنار Seven نمیزاره
میشه بیشتر توضیح بدی؟ یعنی بصورت ریل تایم از نرم افزارهای xp پشتیبانی میکنه یا نه فقط یک برنامه شبیه ساز xp همراهش داره؟

malkemid
17-08-2009, 13:54
از نظر درایور چی دوستان؟مثلا درسته که سون اول خودش گرافیکو میشناسه...ولی اگه درایور خود شرکت(مثلا انویدیا) روش نصب بشه بهتر عمل نمی کنه؟آیا این درایور ها اومده؟
نسخه نهایی سون منظورتون Microsoft Windows 7 Final RTM Build 7600 هست؟این که RTM هست؟غیر از این هم اومده؟
راجع به directx...آخریش چنده؟11؟امکان نصبش رو xp نیست؟
بعدشم من هرچی می خوام خودمو قانع کنم که سون از xp سریعتره(خصوصا تو اینترنت و مرورگر) نمیشه!!تو مرورگر که خوب مشخصه هیچی به xp نمیرسه(از کروم استفاده می کنم)...ولی تو بقیه چیزا چی؟نظر شما چیه؟

reza_3722
18-08-2009, 11:37
میشه بیشتر توضیح بدی؟ یعنی بصورت ریل تایم از نرم افزارهای xp پشتیبانی میکنه یا نه فقط یک برنامه شبیه ساز xp همراهش داره؟
نه real time و نه Compatibility mode
بصورت XP Mode هست و تنها در نسخه Ultimate

Reza Azimy_RW
19-08-2009, 23:20
سلام
من ويندوز 7 روز حدود يک هفته پيش نصب کردم ولي هيچ تعقيري توي سرعتش با ويستا نديدم ! يعني سرعت همون ويستا هم بالا بود . صفحه Welcome هم خيلي طول ميکشه حتي بيشتر از ويستا .
مدت زمان خاموش شدن : 11 ثانيه
مدت زمان استارت اپ : 17 ثانيه
مدت زمان صفحه Welcome : 25 ثانيه
يعني کلا تا از استارت اپ تا صفحه دسکتاپ : 42 ثانيه طول ميکشه که نصبت به ويستا خيلي زيادتره
مشکل کجاست ؟
من شنيده بودم در حد اکس پي هست سرعتش ؟؟

سيستمم اينه :
CPU : E5200
RAM : 2 GB ** 800
VGA : 1 GB 9500
Windows Seven Ultimate (RTM) Buld 7600

Reza Azimy_RW
19-08-2009, 23:59
ببخشید اشتباهی اینجا پسدیدم .

mahddi
21-08-2009, 01:56
سلام
من ويندوز 7 روز حدود يک هفته پيش نصب کردم ولي هيچ تعقيري توي سرعتش با ويستا نديدم ! يعني سرعت همون ويستا هم بالا بود . صفحه Welcome هم خيلي طول ميکشه حتي بيشتر از ويستا .
مدت زمان خاموش شدن : 11 ثانيه
مدت زمان استارت اپ : 17 ثانيه
مدت زمان صفحه Welcome : 25 ثانيه
يعني کلا تا از استارت اپ تا صفحه دسکتاپ : 42 ثانيه طول ميکشه که نصبت به ويستا خيلي زيادتره
مشکل کجاست ؟
من شنيده بودم در حد اکس پي هست سرعتش ؟؟

سيستمم اينه :
CPU : E5200
RAM : 2 GB ** 800
VGA : 1 GB 9500
Windows Seven Ultimate (RTM) Buld 7600
من که سیستم core i7 دارم هم همین جوره. سرعت ویندوز 7 از ویستا کمتره

Reza Azimy_RW
22-08-2009, 00:10
من که سیستم core i7 دارم هم همین جوره. سرعت ویندوز 7 از ویستا کمتره
پس همون ویستا رو بنسبیم بهتره . البته نمیشه از امکانات 7 دل کند ولی خوب ...

sia-saketi
22-08-2009, 00:36
مطمئن هستید که 7 از ویستا سرعتش کمتر هست؟! یعنی من همین ویستایی رو که دارم نگه دارم؟ یعنی 7 نصب نکنم؟

*Batman*
22-08-2009, 01:29
سلام.
من از 7 خیلی راضیم.
1-Taskbar تو ویندوز7 خیلی بهتر شده.
2-بازیهای قدیمی رو بهتر اجرا مکنه.
3-برای من که از ویستا سریعتره.
4-بسیاری از قطعات سخت افزاری رو شناسایی مکینه.
5-بقیه موراد هم تحت بررسی هستند.:31:

Hitman-Group
22-08-2009, 08:52
Only Windows 7
Full Speed!

DJ POLESTAR
22-08-2009, 09:00
دوستان دیگه چرا این بحث رو طولش میدید؟ همه فهمیدیم-فقط :33:Windows 7
حالا هی بیاید بگید Windows 7!

احمد ترابی
22-08-2009, 09:16
ویندوز7 خوبه برای من که خیلی راحت تر از ویستاست

alihos93
22-08-2009, 09:20
ویندوز 7..............

Persian_Gun's
22-08-2009, 10:38
بهتر بود یه نظر سنجی هم میذاشتی که تعداد اسپم تاپیک بالا نره!

Xx Hossein xX
22-08-2009, 11:09
7 عالیه .....

Vamp!r3
22-08-2009, 20:11
Se7eN...............ولي XP يه چيز ديگست...

ahmad000012
26-08-2009, 06:18
بابا ویندوز سون آخرشه
هم تو سرعت نصب کردن هم خیلی سبکه
ویستا که مضخرف بود xpهم دیگه مالی نمی ره بدرد نمی خوره
اینو از من مهندس نرم افزار قبول کنید

hrs2004
27-08-2009, 21:54
بهترین ویندوز
7
xp
98
95

Reza Azimy_RW
28-08-2009, 00:39
98
95
عجب !!!!!!

hosseinmusicmaster
28-08-2009, 01:12
بهتر بود یه نظر سنجی هم میذاشتی که تعداد اسپم تاپیک بالا نره!

DANCE6410
28-08-2009, 22:07
در کل ویندوز سون مثل ژله ای میمونه که رو دست یاشه اما بقیه نه مثل سنگ که نمیشه گفت مثل کلوخن

DJ POLESTAR
28-08-2009, 22:36
بسته دیگه همه دونستیم ویندوز 7 خوب!
آفرین

H A M E D
29-08-2009, 06:36
انقد ازش تعریف کردید تا من هم ویستای خودمو به 7 آپگرید کردم.
اونم با هزار ترس و لرز که نزنه همه چیزو نابود کنه.
الان هم راضیم قبلا رو یه سیستم دیگم 7100 رو نصب کرده بودم یه سری مشکل داشت اما این عالیه (7600)

golnaz r
29-08-2009, 11:46
سلام من تاحالا با xp کار کردم و خیلی راضی بودم ولی جند بار که با ویستا کار کردم اصلا از گرافیکش خوشم نیومد تو xp همه چیز مشخص تره و خیلی از برنامه ها باهاش سازگاری ندره
میخواستم بپرسم ویند.ز 7 هم مثله ویستاس؟!!!

golnaz r
29-08-2009, 12:03
سلام من تاحالا با xp کار کردم و خیلی راضی بودم ولی جند بار که با ویستا کار کردم اصلا از گرافیکش خوشم نیومد تو xp همه چیز مشخص تره و خیلی از برنامه ها باهاش سازگاری ندره
میخواستم بپرسم ویند.ز 7 هم مثله ویستاس؟!!!!

hady1364
30-08-2009, 08:26
یه سر و گردن ازش بالاتره :31:
خیلی خفن تره
از نظر سرعت محشره

تا امتحان نکنی نمی بینی

golnaz r
30-08-2009, 11:03
یه سر و گردن ازش بالاتره :31:
خیلی خفن تره
از نظر سرعت محشره

تا امتحان نکنی نمی بینی
الان من رمم 1G میتونم هردوشو نصب کنم؟
کند نمیشه؟ هم XP رو داشته باشم هم اینو؟
خود 7 مینیمم رم چقدر میخواد؟ مثله ویستا؟

malkemid
30-08-2009, 11:20

شدن که میشه...ولی 1 گیگ واسه ویستا و سون کمه...حال نمیده بهت...سعی کن بکنیش دو گیگ

golnaz r
30-08-2009, 11:49
شدن که میشه...ولی 1 گیگ واسه ویستا و سون کمه...حال نمیده بهت...سعی کن بکنیش دو گیگ
مرسی
سیستم خیلی که کند نمیشه 2تا شو داشته باسم؟

malkemid
30-08-2009, 12:56
مرسی
سیستم خیلی که کند نمیشه 2تا شو داشته باسم؟

یعنی سرعت xp کم شه؟ نه ربطی نداره
ولی ویستا یا سون عالی اجرا نمیشه

devil28
30-08-2009, 23:46
والا من فقط یه مشکل دارم
بعضی نرم افزارای مربوط به رشتم (مثل ansys) رو ویستا که عمرا نصب نمیشن...
اگه رو 7 نصب شن که با کله میرم طرفش
ولی جز این مشکل، با ویستا هیچ مشکلی فعلا ندارم!

golnaz r
31-08-2009, 13:21
یعنی سرعت xp کم شه؟ نه ربطی نداره
ولی ویستا یا سون عالی اجرا نمیشه
با رم 1g خوب جواب نمیده 2تاش (xpو7) نه؟
برم 2 بکنم؟:20:
دیگه اینکه نسخه enterprise ازultimate بهتره؟

saeed.izadi1989
31-08-2009, 17:22
دوستان بین ویندوز ویستا و سون کدام رو نصب کنم؟ لطفا دلیل خد را نیز مطرح کنید

Shahab_H
31-08-2009, 17:47
من میخوام برم 7 بگیرم ولی از دنیا عقبمD:
1-نسخه ی نهاییش اومده؟ کدومش بهتره بگیرم؟
RAM 2Gb
CPU 2 Core 2 DUO

golnaz r
31-08-2009, 18:14
من میخوام برم 7 بگیرم ولی از دنیا عقبمD:
1-نسخه ی نهاییش اومده؟ کدومش بهتره بگیرم؟
RAM 2Gb
CPU 2 Core 2 DUO
با چیزایی که بچه ها گفتن این نسخه rtm هستش نسخه نهایی 22 اکتبر میاد ولی فرقی با نسخه نهایی نداره امیدوارم درست گفته باشم چون منم میخوام نصب کنم و اینارو تازه خوندم

malkemid
31-08-2009, 19:37
با رم 1g خوب جواب نمیده 2تاش (xpو7) نه؟
برم 2 بکنم؟:20:
دیگه اینکه نسخه enterprise ازultimate بهتره؟

ببین اصلا دوتا شدنش به همدیگه ربطی نداره...یعنی xp جدا واسه خودش کار می کنه سون جدا...
شما اگه فقط سون هم نصب کنی بازم جواب عالی نمیده...ربطی نداره که xp هم کنارش داشته باشی یا نه...حتما 2 بکنش

H@mid-Vista
31-08-2009, 19:45
دوستان بین ویندوز ویستا و سون کدام رو نصب کنم؟ لطفا دلیل خد را نیز مطرح کنید

شك نكن 7 رو نصب كن
سيستمي كه ويستا رو ساپورت كنه 7 رو هم ساپورت مي كنه
البته با سرعت و پايداري خيلي بهتره و مصرف رم و هارد كمتر

H@mid-Vista
31-08-2009, 19:47
خود 7 مینیمم رم چقدر میخواد؟ مثله ویستا؟

ويندوز 7 مشابه ويستاست
هم نسخه 32 بيت و هم نسخه 64 بيت
به نظر من با ووجود نسخه 7 ديگه اكس پي نيازي نيست
البته اگه رم 1 گيگ داري به هيچ عنوان پيج فايل رو غير فعال نكن

123list
31-08-2009, 21:48
نه بابا بیخیال ویستا شو من همین سون نسخه 64 بیتی شو نصب کرده ام اکثر درایورها را خودش شناخته وقت این پرینتر لیزری کانون مندرایور نداره و نمیتونم از ان استفاده بکنم البته بذاب ویستا هم نداشت نسبت به ویستا خیلی سبکتر باید به جلو بریم این بهتره

nakhodaa
01-09-2009, 23:41
من فعلا دارم از همین xp بهره میبرم تا دیگه نسخه نهایی 7 بیاد اونوقت بخرم

smfr
02-09-2009, 00:05
من به همگی توصیه میکنم 7 نصب کنن.
البته اگه 1گیگ رم بیشتر دارید!
اگه 1روز باهاش کار کنید سراغ هیچ ویندوز دیگه ای نمیرید!
نسخه هم که الان اومده RTM هست و با Retail که مهرماه میائ فرقی نداره!

malkemid
02-09-2009, 00:33
نسخه هم که الان اومده RTM هست و با Retail که مهرماه میائ فرقی نداره!

اینو چطور میگید؟مطمئنید؟

Ebisoft=2
02-09-2009, 13:38
دوستان دیگه چرا این بحث رو طولش میدید؟ همه فهمیدیم-فقط :33:Windows 7
حالا هی بیاید بگید Windows 7!

داداشی اعصاب نداریا.

خوب نیست بچه توو این سن اعصابش انقد ضعیف باشه ، بدو برو یه لیوان اب یخ بخور تا اعصابت آروم بشه ، بدو.:27:

golnaz r
03-09-2009, 11:58
ويندوز 7 مشابه ويستاست
هم نسخه 32 بيت و هم نسخه 64 بيت
به نظر من با ووجود نسخه 7 ديگه اكس پي نيازي نيست
البته اگه رم 1 گيگ داري به هيچ عنوان پيج فايل رو غير فعال نكن
یعنی چی پیج فایلو غير فعال نكنم؟
حالا 32 بیتی رو بریزم یا 64؟
فرق ULTIMATE با ENTERPRISE چیه؟ :41:

H@mid-Vista
04-09-2009, 06:37
یعنی چی پیج فایلو غير فعال نكنم؟
حالا 32 بیتی رو بریزم یا 64؟
فرق ULTIMATE با ENTERPRISE چیه؟ :41:

پیج فایل بخشی از هارد هست كه سیستم به عنوان رم در شرایط اضطراری استفاده می كنه
پیش فرض ویندوز فعال بودنش هست
اقدامی نمی خواد
مگر بخواهی غیر فعالش كنی كه با یك گیگ رم نباید غیر فعال بشه

نسخه انترپرایز امكاناتی برای همكاری در شبكه با سرورها داره
همین التیمیت هم زیاده:31:

golnaz r
04-09-2009, 11:15
پیج فایل بخشی از هارد هست كه سیستم به عنوان رم در شرایط اضطراری استفاده می كنه
پیش فرض ویندوز فعال بودنش هست
اقدامی نمی خواد
مگر بخواهی غیر فعالش كنی كه با یك گیگ رم نباید غیر فعال بشه

نسخه انترپرایز امكاناتی برای همكاری در شبكه با سرورها داره
همین التیمیت هم زیاده:31:
اهان مرسی:46:

T I G E R
12-09-2009, 15:13
دوستان سیستم من قدیمیه یعنی مادر بردم از نوع AGP و هارد هم SATA هستش ( البته دو تا هارد جداگانه در مجموع 300 گیگ داردم)
گرافیگ : 256
رم : 768
سی پی یو : AMD 2.6 Athlon XP

میخواستم بدونم با مشخصات فوق می تونم ویندوز 7 رو روی سیستمم نصب کنم یا ارزش نداره ؟

aqronis
12-09-2009, 15:52
درود
رم شما باید حداقل 1 گیگ باشه cpu شما پایینه ولی اگه بتونی رمتو برسونی به 1 گیگ یا بالاتر از لحاظ cpu مشکلی نداری.
موفق باشی.

Royce
12-09-2009, 20:16
درود
حاجی یه سوال فوری دارم جان خودتون اگه این پستو دیدید و سر در میارید جواب بدین
من سیستمم قدیمیه
cpu=2
ram=512
graphic 64 ATI

حالا میخوام ببینم میتونم روش ویندوز 7 نصب کنم؟
اگه جوابتون منفیه پس چی و هی میگن ویندوز 7 با همه جور سخت افزاری کنار میاد؟

Reza Azimy_RW
12-09-2009, 21:52
درود
حاجی یه سوال فوری دارم جان خودتون اگه این پستو دیدید و سر در میارید جواب بدین
من سیستمم قدیمیه
cpu=2
ram=512
graphic 64 ATI

حالا میخوام ببینم میتونم روش ویندوز 7 نصب کنم؟
اگه جوابتون منفیه پس چی و هی میگن ویندوز 7 با همه جور سخت افزاری کنار میاد؟
خیر نمیتونید ! یعنی اگه نصب کنید سرعتتون خیلی پایینه !
کنار میاد یعنی سازگاری داره , یعنی سخت افزارها رو به راحتی میشناسه .
2 _ دیگه قرار نیست ویندوز 2009 روی سیستمهای تا این حد پایین جواب بده !

DJ POLESTAR
13-09-2009, 09:42
دوستان سیستم من قدیمیه یعنی مادر بردم از نوع AGP و هارد هم SATA هستش ( البته دو تا هارد جداگانه در مجموع 300 گیگ داردم)
گرافیگ : 256
رم : 768
سی پی یو : AMD 2.6 Athlon XP
میخواستم بدونم با مشخصات فوق می تونم ویندوز 7 رو روی سیستمم نصب کنم یا ارزش نداره ؟
دوست عزیز شما میتونید 7 رو نصب کنید و اجرا بکنید ولی سرعتتون خیلی کم میشه مثل اینکه یه ویروس از نوع کرم افتاده رو سیستمتون! چون اولا CPU تو کمه و همینطور Ramتون. اصلا به شما پیشنهاد نمیکنم:11: XP هم ویندوز خیلی عالی هست ولی چون 7 اومده از چشم بعضیها افتاده!

pouyapro
18-09-2009, 18:36
من با xp کار میکنم و از ویستا فقط برا بازیهای dx10 support استفاده میکنم.
می خواستم صبر کنم تا عرضه رسمی 7 بعد برم سراغش.
اینجا پستها رو خوندم وسوسه شدم.جفت xp و vista رو بیخیال شم 7 نصب کنم به مشکل بر نمیخورم؟(از هر نظری)
پایداره؟اذیت نمیکنه؟گیر بی مورد نمیده؟کرکش مشکلی نداره؟

DJ POLESTAR
18-09-2009, 20:30
به مشکل بر نمیخورم؟(از هر نظری)
پایداره؟اذیت نمیکنه؟گیر بی مورد نمیده؟کرکش مشکلی نداره؟
همین سوالهایی که پرسیدی رو برعکس کن!!! یعنی به مشکل بر نمیخوری مگه اینکه با کامپیوتر تازه آشنا باشی-از نظر پایداری که 7 حرفی برای گفتن نداره و به همین راحتیها تسلیم نمیشه:21:-اذیت که چه عرض کنم منظورتو نفهمیدم-مگه ویندوز XP گیر بی مورد میداد؟!:13:وقتی ویندوز پیغام یا اروری میده دلیل داره همینطور که نمیشه!- نه کرکش مشکل نداره اما باید یه کرک جدید و خوب که تو تایپیکهای ویندوز 7 هست پیدا کنی.

arash66_2m
18-09-2009, 20:43
من خودم همیشه از xp استفاده می کردم ویستا که اصلا نگو آمار گواه بر دلیله ...
این ویندوز 7 هم خوبه ولی به نظرم باید باهاش جور در بیاری یه کم اول ها زیادی نا آشنا می زنه :ی:31:

ولی به قول دوستان و حودم xp یه چیز دیگه هست ...

sltavakoli
18-09-2009, 23:13
دوستان دیگه عمر ماکروسافت تموم شده.

پیشنهاد میکنم برید سراغ دنیای متن باز.

DJ POLESTAR
19-09-2009, 11:07
میشه واسه این حرفت دلیل بیاری!!!

pezhmantoop
19-09-2009, 11:47
من که عشق vista
یه ویندوز رو سیستمم نصبه اونم ویستا هست

Shahin_Turk
19-09-2009, 11:49

آقا چيميگي من بعد 8 سال :31: :18: تازه ويندوز را ياد گرفتم حالا ميگي برم...
اونوقت فکر کنم 90 ساله مي شم تا لينوکس رو ياد بگيرم! :19:
در ضمن من خودم از XP يه ويستا کوچ کردم حالا هم از ويستا به 7 !
به نظر من 7 از ويستا بهتره و ويستا هم از XP !
اونايي که ميگن XP بهتره به نظر من يک اشتباه بزرگ مي کنند چون XP در مقايسه با ويستا و 7 هيچ امکاناتي نداره!

pouyapro
19-09-2009, 12:08
از نظر پایداری که 7 حرفی برای گفتن نداره و به همین راحتیها تسلیم نمیشه:21: !!!!!
اذیت که چه عرض کنم منظورتو نفهمیدم-مگه ویندوز XP گیر بی مورد میداد؟!:13:
چون نمیده از xp استفاده میکنم.
گفتم چون rtm هستش ممکنه بی دلیل به خودش بپیچه یا اذیت کنه.وگرنه شما صحیح میفرمایید سیستم عاملی که سالهاست ارائه شده و 3تا سرویس پک براش اومده و رو 70% PCهای جهان نصبه بی دلیل ارور نمیده:5:

B E H Z A D
19-09-2009, 12:24
من خودم از هفت استفاده میکردم ولی بازم برگشتم به ایکس پی سیستمم هم مشکلی با هفت نداشت ولی ایکس پی یه چیز دیگس .

مصطفي آقايي
19-09-2009, 12:55
من یه سیستم با مشخصات زیر دارم.
Cpu:AMD 1800 MH
ram:2Gig
Graphic:nVidia 8400 256 mb
Hard:500
ویندوز سون رو ساپورت میکنه.
اگه جواب بدین ممنون میشم.

gamecrazy
19-09-2009, 17:14
من یه سیستم با مشخصات زیر دارم.
Cpu:AMD 1800 MH
ram:2Gig
Graphic:nVidia 8400 256 mb
Hard:500

آره ساپورت می کنه ولی اگر یه کم cpu بالا تر بود بهتر اجرا میکرد.

mojtabaalemi
19-09-2009, 20:15

با همون 1 درصد کاربر لینوکس دیگه ...

DJ POLESTAR
19-09-2009, 21:56
ویندوز 7 که همه جوری ساپورت میکنه حتی با 512رم و 128گرافیک و 1800CPU اما مهم بازدهیشه!

kojaiali1
20-09-2009, 12:08
از من سون تازگی زیاد هنگ میکنه نمی دونم چرا مثلا با ویژوال استودیو 8 وقتی برنامه را اجرا می کنم اگر خطای در برنامه باشه بخواهد برگرد به محیط هنگ میکنه و یا اگر با kmplayer یکفایل باز میکنم میزنم به جلو یا می خواهم ببندمش هنگ میکنه یا چندتا برنامه ام را بلوکه کرده هی این پیغام 3 تایی که یکی از ان close the programm را بالا میاره نمی دونم چرا ؟
می خواهم پاک دوباره نصب کنم خدا کنه خوب بشه ؟
سیستم من : cpu 4400 2 core ram 3 gig vga=1024 geforce gt

DJ POLESTAR
20-09-2009, 12:15
از من سون تازگی زیاد هنگ میکنه نمی دونم چرا مثلا با ویژوال استودیو 8 وقتی برنامه را اجرا می کنم اگر خطای در برنامه باشه بخواهد برگرد به محیط هنگ میکنه و یا اگر با kmplayer یکفایل باز میکنم میزنم به جلو یا می خواهم ببندمش هنگ میکنه یا چندتا برنامه ام را بلوکه کرده هی این پیغام 3 تایی که یکی از ان close the programm را بالا میاره نمی دونم چرا ؟
می خواهم پاک دوباره نصب کنم خدا کنه خوب بشه ؟
سیستم من : cpu 4400 2 core ram 3 gig vga=1024 geforce gt
مشکل نه از سیستم شماست و نه از ویندوز!
مشکل اینه که اون نرم افزارهایی که میگید بلوکه میشن و هنگ میکنن مخصوص XP ساخته شدن و چون 7 تازه اومده هنوز همه گیر نشده, اگه یادتون باشه وقتی Xp هم تازه اومده بود همین مشکلها رو داشت!
خلاصه کلام اینکه: به مرور زمان مشکلات 7 حل خواهد شد-و مشکل از هیچ چیز جز ساپورت نیست.

¥ Ramin2 ¥
21-09-2009, 03:59

این دنیا فقط به درد برنامه نویس ها و شبکه کارها می خوره. نه به درد کاربران عادی.

¥ Ramin2 ¥
21-09-2009, 04:06
خلاصه کلام اینکه: به مرور زمان مشکلات 7 حل خواهد شد

دقیقا مشکل ما هم شناختن همین زمانی هست که مشکلات 7 حل می شه. می خوایم اون زمان رو پیدا کنیم تا همون موقع ویندوز ویستای آپدیت شدمون رو به 7 ارتقا بدیم.

به نظر من که نباید عجله کرد. 7 که در نمی ره. بهتره که صبر کنیم تا نسخه نهایی بیاد. البته اگه دنبال دردسر نمی گردید!

japrap
21-09-2009, 15:30
xp بنده خدا که عمریه به بهترین نحو کار داده و خواهد داد . در ویستا بسیاری از نرم افزار ها مشکل دارند حتی نرم افزارهایی که مخصوص این ویندوزند ( یکی از دوستان هم به هسته ی اجرایی ضعیف این ویندوز اشاره کردند که کاملا درست است و در خیلی از سایت های معتبر به هسته ی اجرایی نسبتا ضعیف این ویندوز اشاره شده ) . 7 هم که تازه از آب دراومده و قطعا حالا حالا ها براش باگ پیدا میشه .کافیه تو گوگل سرچ کنین :
windows 7 bugs

(ویژگی برجسته 7 در سرعت بالاشه ( که اونم بستگی به سیستم طرف داره ) و البته نسبت به ویستا از خیلی از لحاظ ها خیلی خیلی بهتر شده ) و اما لینوکس: من واقعا از این ویندوز آروم تر ندیدم حتی نسبت به xp هم آروم تره . نه بیجا ارور میده نه خود بخود هنگ میکنه و .... کلا به نظر من xp و لینوکس عالیند (بقیه را بیخیال )

DJ POLESTAR
21-09-2009, 18:00
و اما لینوکس: من واقعا از این ویندوز آروم تر ندیدم حتی نسبت به xp هم آروم تره . نه بیجا ارور میده نه خود بخود هنگ میکنه و .... کلا به نظر من xp و لینوکس عالیند (بقیه را بیخیال )

میشه بگید ویندوز کجا بیجا ارور میداد و هنگ میکرد؟؟؟(واقعا برام سواله خواهشا جواب بدید)-و این کلمه تون (کلا به نظر من xp و لینوکس عالیند) میشه دلیل بیارید که چرا عالیند؟!

danavan
25-09-2009, 16:06
من بعد کلی این دل اون دل کردن بلاخره 7 رو نصب کردم
این اتفاقاتیه که برام افتاد:
نصبش خیلی راحت تر از xp بود
نیاز به نصب هیچ درایوری نداشت خودش همه رو شناخت (منتها هیچ کدوم از نرم افزاهای dvd مادر برد رو نتونست نصب کنه)
با ویدوز مدیا سنترش خیلی حال کردم
در کل خیلی روون کار میکرد با2 تا بازی که نصب کردم هیچ مشکلی نداشت: greed , AssassinsCree
نتونستم pc suite for sony ericson که نرم افزار مربوط به گوشیم - سونی اریکسون مدل P1 - رو نصب کنم مجبور شدم آخرین ورژنش رو دانلو و نصب کنم اما به زحمتش می ارزید چون بر خلاف xp که همیشه برای کانکت شدن از طریق بلوتوث باید جون می کندم این بار با 7 به راحتی می تونم کانکت شم.
نرم افزار MyPhoneExplorer هم که برای مدیریت موبایله هم خیلی بهتر از xp اجرا میشه - از دست error هاش خلاص شدم.
نرم افزار الکل رو نتونستم نصب کنم.
دیکشنری نارسیس رو نصب کرم اما کرکش رو نتنونستم اجرا کنم در نتیجه نارسیس هم نمی تونم استفاده کنم.
خیلی از نرم افزارهای زیر 30مگی که ار اینترنت دانلود کرده بودم اجرا نشد مجبور شدم برم آخرین ورژنش رو دالود کنم تا اجرا شه!
نتیجه اخلاقی:
اگر نگران این هستید که 7 با نرم افزارهاتون به مشکل بخوره اول برید یه پکیج 2009 از نر ام افزاها بگیرید تا خیالتون راحت بشه.
من لرد 2006 دارم با خیلی از نرم افزارهاش مشکل داره.

در کل به نظر من 7 خیلی از xp بهتره هرچند یکی دو روز اول به خودتون میگید مگه مریض بودم xpرو عوض کردم!

DJ POLESTAR
25-09-2009, 21:31
نیاز به نصب هیچ درایوری نداشت خودش همه رو شناخت (منتها هیچ کدوم از نرم افزاهای dvd مادر برد رو نتونست نصب کنه)

در این که درایو مادربوردتون رو نشناخت در اینه که باید درایوهای مخصوص ویندوز 7 یا همون درایوهای ویستا هم روش میفته, رو از سایت شرکت سازنده سخت افزارتون دانلود و نصب کنید.
نرم افزار الکل هم من یه تایپیکی در مورد مشکل با الکل تو همین انجمن ویندوز 7 دیده بودم اگه یه گشتی بزنی میتونی مشکلت شاید با الکل حل کنی.

danavan
25-09-2009, 22:55
در این که درایو مادربوردتون رو نشناخت در اینه که باید درایوهای مخصوص ویندوز 7 یا همون درایوهای ویستا هم روش میفته, رو از سایت شرکت سازنده سخت افزارتون دانلود و نصب کنید.
نرم افزار الکل هم من یه تایپیکی در مورد مشکل با الکل تو همین انجمن ویندوز 7 دیده بودم اگه یه گشتی بزنی میتونی مشکلت شاید با الکل حل کنی.

گفتم نیازی به نصب درایور نداشتم یعنی همشون رو شناخت. ولی با نصب نر م افزارهاش مثل EPU-6 , ... مشکل داشتم که اونها رو هم دانلود کردم.
اصلا یکی از محاسن 7 اینه که از نصب درایور کارت گرافیک و مادر برد و کارت شبکه و ... خلاص میشی

danavan
02-10-2009, 14:48
من بعد کلی این دل اون دل کردن بلاخره 7 رو نصب کردم
این اتفاقاتیه که برام افتاد:
نصبش خیلی راحت تر از xp بود
با ویدوز مدیا سنترش خیلی حال کردم
در کل خیلی روون کار میکرد با2 تا بازی که نصب کردم هیچ مشکلی نداشت: greed , AssassinsCree
نتونستم pc suite for sony ericson که نرم افزار مربوط به گوشیم - سونی اریکسون مدل P1 - رو نصب کنم مجبور شدم آخرین ورژنش رو دانلو و نصب کنم اما به زحمتش می ارزید چون بر خلاف xp که همیشه برای کانکت شدن از طریق بلوتوث باید جون می کندم این بار با 7 به راحتی می تونم کانکت شم.
نرم افزار MyPhoneExplorer هم که برای مدیریت موبایله هم خیلی بهتر از xp اجرا میشه - از دست error هاش خلاص شدم.
دیکشنری نارسیس رو نصب کرم اما کرکش رو نتنونستم اجرا کنم در نتیجه نارسیس هم نمی تونم استفاده کنم.
خیلی از نرم افزارهای زیر 30مگی که ار اینترنت دانلود کرده بودم اجرا نشد مجبور شدم برم آخرین ورژنش رو دالود کنم تا اجرا شه!
نتیجه اخلاقی:
اگر نگران این هستید که 7 با نرم افزارهاتون به مشکل بخوره اول برید یه پکیج 2009 از نر ام افزاها بگیرید تا خیالتون راحت بشه.
من لرد 2006 دارم با خیلی از نرم افزارهاش مشکل داره.

در کل به نظر من 7 خیلی از xp بهتره هرچند یکی دو روز اول به خودتون میگید مگه مریض بودم xpرو عوض کردم!
دوستان برای اینکه اطلاعات غلط نداده باشم میگم :
کرک نرم افزار نارسیس رو هم تونستم اجرا کنم کافی بود از طریق run as administrator اجراش میکردم.

Dreamland
02-10-2009, 17:29
الان بهترین ویندوز 7 هستش
از هر لحاظ که بخواین حسابشو کنین

DJ POLESTAR
02-10-2009, 17:53
الان بهترین ویندوز 7 هستش
از هر لحاظ که بخواین حسابشو کنین
ماشالله!!! از چه لحاظ؟
راستی جوجه رو آخر پاییز مشمرن نه الان!
هنوز ویندوز 7 واسه کاربراش جواب پس نداده پس نمیشه برچسب بهترین روش چسبوند.

Dreamland
02-10-2009, 18:04
ماشالله!!!
راستی جوجه رو آخر پاییز مشمرن نه الان!
هنوز ویندوز 7 واسه کاربراش جواب پس نداده پس نمیشه برچسب بهترین روش چسبوند.
سلام...

جنابه آقا حق با شماست جوجرو آخره پاییز میشمرن (مثل الان که همه دارن از ویستا و 7 استفاده میکنن:18:)

از چه لحاظ؟
احتمالا سیستم شما پنتیوم 2 هستش:31:وگرنه دلایلشو میگفتم

موفق باشی♥♥♥

DJ POLESTAR
02-10-2009, 18:12
سلام...
جنابه آقا حق با شماست جوجرو آخره پاییز میشمرن (مثل الان که همه دارن از ویستا و 7 استفاده میکنن:18:)
احتمالا سیستم شما پنتیوم 2 هستش وگرنه دلایلشو میگفتم
موفق باشی♥♥♥
هیف که حوصله جر و بحث و aQoa رو ندارم!!!
بعدشم شما با چه دلیل و آمار و اسنادی میگید همه دارن از ویندوز 7 استفاده میکنن!!!
ببینم شما که تو اداره آمار جمهوری اسلامی کار نمیکنی؟ اگه میکنی بهم بگو چند تا سواله دیگه ازت بپرسم:21:

Dreamland
02-10-2009, 18:21
هیف که حوصله جر و بحث و aQoa رو ندارم!!!
بعدشم شما با چه دلیل و آمار و اسنادی میگید همه دارن از ویندوز 7 استفاده میکنن!!!
ببینم شما که تو اداره آمار جمهوری اسلامی کار نمیکنی؟ اگه میکنی بهم بگو چند تا سواله دیگه ازت بپرسم:21:
:2:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DJ POLESTAR
02-10-2009, 18:30
:2:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آره همینجوری بمون تا روزگارت بچرخه!!!
کم آوردی-راستی نگفتی تو اداره آمار کار میکنی یا نه؟:38:
It's me::5::21::8::7::12::39::25::26::16::15::17::thumb sup:
and It's You::18::9::37::42::45::3::24::29::47::34::blink:: weird::grrr::thumbsdow

Dreamland
02-10-2009, 19:02
آره همینجوری بمون تا روزگارت بچرخه!!!
کم آوردی-راستی نگفتی تو اداره آمار کار میکنی یا نه؟:38:
It's me::5::21::8::7::12::39::25::26::16::15::17::thumb sup:
and It's You::18::9::37::42::45::3::24::29::47::34::blink:: weird::grrr::thumbsdow
دوست عزیز نمیدونم چرا الکی بحث میکنی
فکر نمیکنم اینجا جای مناسبی برای این حرفا باشه
اگر هم فکر میکنی کم اوردم از کوته فکریته

موفق باشی♥♥♥

linkin_park
02-10-2009, 19:17
ببخشید میشه یه دلیل بگید برای یه 3d کار حرفه ای با سیستم شاخ و رم 4 گیگ ...
بین XP 64 bit و Seven 64 bit باید کودوم رو ترجیح بده ؟ خواهشن اگه تست رندر تو این دو تا ویندوز دارید بذارید ... ممنون میشم !

DJ POLESTAR
02-10-2009, 19:21
دوست عزیز نمیدونم چرا الکی بحث میکنی
فکر نمیکنم اینجا جای مناسبی برای این حرفا باشه
اگر هم فکر میکنی کم اوردم از کوته فکریته
موفق باشی♥♥♥
آره شما درست میفرمایید!!!
راستی چرا نمیگی تو اداره آمار کا میکنی یا نه؟

Dreamland
02-10-2009, 19:23
آره شما درست میفرمایید!!!
راستی چرا نمیگی تو اداره آمار کا میکنی یا نه؟
:11::11::11:

DJ POLESTAR
02-10-2009, 19:27
:11::11::11:
:40::40::40:

Bs_panzer
02-10-2009, 19:32
من در کل از 7 راضی تر از ویستا بودم !
و به نظرم 7 بهترین سیستم عاملی بوده که داشتم

چون برای بازی وقعا عالیه

m654
02-10-2009, 19:53
تو آرت‌ام گاهی پنجره‌ها رو به‌هیچ‌شکل نمی‌شه دید؛ به اون نشون که وقتی پرینت‌اسکرین می‌گیری یه دسکتاپک گوشه‌ی راسته!

malkemid
02-10-2009, 20:17
بین XP 64 bit و Seven 64 bit باید کودوم رو ترجیح بده ؟ خواهشن اگه تست رندر تو این دو تا ویندوز دارید بذارید ... ممنون میشم !

بهترین کار اینه که خودت تست کنی دوست عزیز...جفتشو نصب کن و امتحان کن...بعد هرکدوم که نخواستی رو می تونی پاک کنی...:46:

laptop destroyer
04-10-2009, 23:42

با سلام
اگه فرق گرافیکی که directx 11 که ویندوز 7 داره رو می دیدی این سوالو نمی کردی!
ویندوز xp و ویستا از directx حداکثر 10 استفاده می کنن که واقعا باید جلوی direct x11 لنگ بندازند بازی call of duty world at war واقعا با این directx یه جلوه دیگه ای داره
البته به نظر من کمی صبر کن بزار نسخه نهایی 7 بیاد بعد نصب کن من الان یه چند وقت از 7 استفاده می کنم یه چند تایی نقص توش پیدا کردم که کارم شده هی با این باگ ها یه جوری کنار بیام
در کل به نظر من ملت دیگه باید برای همیشه با Xp خدا حافظی کنند دنیا داره پیشرفت می کنه xp کیلو چنده
در مورد مقایسه آماری من این مقایسه رو با ویستا کردم که واقعا تفاو ت ها آشکار بود تو سون بازی farcry2 بطور میانگین حدود 5 فریم سریعتر از farcry2 تو ویستا سرویس پک 2 بود از benhmark خود بازی استفاده کردم بیشترین فرق تو بازی gta IV که خیلی روان تر شد متا سفانه من فایل های گزارش پاک کردم در ضمن اگه منظورتون از کار حرفه ای برنامه نویسی گرافیکی:31: که directx 11 محدودیت از جلوی برنامه نویس بر می داره
موفق باشی