PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توقف توليد پرايد (بلاي جان خانواده هاي ايراني)

mehdi1357
01-08-2009, 08:14
هدف من از نوشتن اين مطلب اين است كه يك حركت بر ضد توليد خودرو بي كيفيت پرايد راه اندازي كنم كه شايد درد دل مشتريان ايراني به گوش مسئولان و توليدكنندگان اين محصول برسد از دوستان تقاضا درام هر چه در مورد ايرادات اين خودرو دارند در اين قسمت قرار دهند تا براي مسئولان و توليدكنندگان اين خودرو ارسال شود متشكرم
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با سلام و خسته نباشيد
اينجانب بزرگترين اشتباه زندگيم را كرده و يك دستگاه خودروي پرايد صبا مدل 87 خريداري كردم در 1800 كيلومتر اول كمك عقب و كاسه نمد گيربكس خودرومذكور روغن زده و فن خودرو مذكور لرزش شديد داشت لاستيك دور درب به قدري نافرم و غيراستاندارد بود كه درب خودرو به خوبي بسته نمي شد با توجه به فرارسيدن سرويس اوليه به نمايندگي سايپا در شهرستان خرمدره مراجعه كرده به زوركاسه نمدهارا تعويض نمودند و گفتند كمك عقب CNG نداريم ودرمورد لرزش فن نيز كاري انجام ندادند و درب هاي خودرو را نيز به اصلاح خود ريگلاژ كردند بطوري كه هركس از بغل خودرو من رد مي شود بوق مي زند و مي گويد در خودرو باز است بعدها به نمايندگي ميدان معلم يافت آباد مراجعه كردم كمك خودرو را عوض كردند ودر مورد فن خودرو نيز گفتند ايراد برقي داشته و رفع شده مبلغي نيز بعنوان دستمزد از من گرفتند بعد ازآن تازه ماجرا شروع شد با گرم شدن هوا خودرو جوش مي آورد و فيوز فن مي سوزد و هرجه فيوزجايگزين مي كنم جرقه زده و ميتركد به طوري كه چند روز پيش هنگامي كه فرزند من به دنيا مي آمد من به جاي اينكه در بيمارستان باشم در گوشه اتوبان درحال عوض كردن فيوز بودم فرزند من به دنيا آمد من به خاطر تمام كردن فيوزه در كنار خيابان مانده بودم و بر پدر كره اي ها لعنت مي فرستادم كه اين بلا را به جان ما انداختند با امداد خودرو تماس گرفتم گفت هفت نفر در كه در حال تماس با امداد خودرو مي باشند همين كه نوبت به تماس من رسيد تلفن قطع شد دوباره تماس گرفتم همين ماجرا اتفاق افتاد خلا صه بعد از چند روز دوباره به نمايندگي مراجعه كردم اين بار علاوه بر جوش آوردن خودرو يك صداي عجيب و غريب از زير ماشين به گوش مي رسيد وقتي دوباره براي تحويل گرفتن خودرو به نمايندگي مراجعه كردم به من گفتند كه فن خودرو خراب است و ما فن نداشتيم آنرا تعويض نكرديم براي آچار كشي اگزوز خودرو مبلغي را پرداخت نمودم و به ناجار خودرو را تحويل گرفته راهي خانه شدم كه در راه دوباره همان صداي نامبارك به گوش رسيد به نزديك خانه نرسيده بودم كه دوباره خودرو جوش آورد همان داستان آغاز شد دردناك تر از همه اينكه وقتي به خانه رسيدم ديدم آقاي تعمير كار زحمت كشيده تابلو شماره را روي سقف خودر گذاشته و چندين خراش بروي سقف خودرو ايجاد كرده است در نتيجه با گرفتن مرخصي ، پرداخت هزينه ، رانندگي در يك هواي گرم بدون كولر نتنها مشكلات خودرو من حل نشده بلكه ايرادي به ايرادات اين خودرو فول ايراد اضافه شد دوباره به ناچار طي فرمايش آقايون به يكي از نمايندگي هاي ديگر سايپا واقع درجاده قديم اول قلعه حسن خان مراجعه نمودم وايراد جوش آوردن خودرو، كارنكردن قفل مركزي و صداي ناهجار خودرو را براي آنها توضيح دادم وقتي براي گرفتن خودرو مراجعه كردم براي من فاكتور به مبلغ بيست هزار تومان صادركردن كه مبلغ 2500 تومان براي آچاركشي و مبلغ 1500 تومان براي يك قطعه معلوم الحال كه اسمش هم در ليست نيامده بود از من گرفتند. من خودرو را تحويل گرفتم بنا به تجربه كه بدست آورده بودم براي تست خودرو از نمايندگي خارج شدم وخودرو را تست كردم با تعجب ديدم عليرغم پرداخت مبلغ 4000 تومان براي آچاركشي (1500 توان نمايندگي قبلي و 2500 تومان نمايندگي جديد ) هنوز آن صداي ناهنجار به گوش مي رسد به سرعت به نمايندگي برگشته وبه مسئول تعمير گاه مسئله را گفتم كه ايشان فرمودن تعمير گاه تعطيل شده فردا خودرو را بياوريد يه كاريش مي كنيم به ناچار راهي خانه شدم دو روز بعد براي ديد و بازديد به همراه خانواده و دونفر از بستگان راهي تهران شدم هنگام بازگشت به نزديكي كرج نرسيده بودم كه ماشين خاموش شد به آمپر بنزين نگاه كردم ديدم بنزين تمام كرده است درحالي كه خودرو من روي گاز بود و من فكر مي كردم خودرو با گاز كار ميكند بعد كه كليد تبديل گاز به بنزين را تست كردم با كمال تعجب ديدم در دوحالت بنزين و گاز چراغ گاز روشن است وقتي درب موتور را بالا زدم ديدم يكي از قطعات CNG خودرو از محل خود جدا شده و سيم هاي آن دريده شده است بالاخره با هر مصيبتي بود مقدار بنزين گير آورده وخودرا به پمپ بنزين رساندم وقتي به خانه رسيدم ديدم قفل مركزي خودرو نيز كار نمي كند اين درحالي است كه در فاكتور نوشته شده بود سيم كشي دوطرف قفل مركزي عوض شده است حال من به اين مي انديشم چرا بايد بعد از هزينه هشت و نيم ميليون توماني هر وقت كه نياز به اين خودرو خود دارم بايد اينگونه دست من را در پوست گردو بگذارد آيا وقت من ارزش ندارد كه بعد از سه بار مراجعه به نمايندگي ها وگرفتن مرخصي، هزينه كردن و صرف وقت نه تنها از مشكلات خودر كم نشده بلكه ايرادات آن با هر بار مراجعه به نمايندگي افزايش مي يابد مراجعه به نمايندگي هاي سايپا مانند افتادن در يك دور محال است كه خارج شدن از آن محال به نظر مي رسد ديگر حتي بچه 14 روزه من نيز مي داند پرايد خودري است كه با آن رسيدن به مقصد رويايي دست نيافتني است زيرا يكبار وقتي به دنيا مي آمده پدرش را در راه گذاشته و يكبار نيز وقتي براي اولين بار سوار اين خودرو شده است خودش در راه مانده است. انتقادي نيز دارم به برخورد آقايان كه در تعميرگاه از بركت خودروي پرايد ارتزاق مي كنند چنان خشك ، بي ادب و طلبكارانه با مشتري برخورد مي كنند كه انگار مال پدرشان را طلب كار هستند.
به اميد روزي كه نام خودروي ايراني باعث وحشت مشتريان نباشد.

rsh
01-08-2009, 09:16
کجای کاری برادر من پارسال یک پراید خریدم ازون 15 روزه ها فوری
روزی که رفتم ماشینو تحویل بگیرم ببرف پاکنش کار نمیکرد که هیچ کولرش هم ایراد داشت تحویل نگرفته از همونجا رفت گارانتی برای تعمیر کولر شما هر وقت یک پراید نو بخری و ببینی ایراد نداره باید به پراید بودنش شک کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

MoHaMaD ZaNd
01-08-2009, 10:51
پرايد = ارابه مرگ

MCI
01-08-2009, 12:07
کاری که از دستمون بر نمییاد____________ همینی که هست:41:

اگه بخوایم شاکی باسیم مورد شکایت زیاده. کاری جز تحمل نیست:13:

پس تحمل میکنیم تا روزی که......................

H A M A S
01-08-2009, 13:46
با این وضعی که شرکت های خودرو سازی در ایران که دارن ورشکست میشن
محاله خودروی پراید خط تولیدش متوقف بشه

The Black Dahlia
01-08-2009, 13:53
هههههههههههه ههه ه ه ههههههههههه هه هه هه ه ه ه ههه ههه
ببین دوست من این سایپا حتی ارزش نداره براش پست بدی
فک می کنی مسوولا به حرفای من و شما گوش میکنن
فک نکنم زیاد گناهی هم داشنه باشن تنها گنا هشون ایرانی بودنشونه

mf.designing
01-08-2009, 13:57
پراید هم مثله هواپیماهای ما حکم تابوت رو داره !!
وای برما که نمیفهمیم و نمیدانیم که با قیمت نصف پراید (اونم با این وضع دآمدی) تو تمام کشورها میشه ماشینای متوسط (برا ما عالی !) سوار شد !

damnit
06-08-2009, 11:55
یه جاهای از داستانت شبیه قصه های تخیلی بود

يكي از قطعات CNG خودرو از محل خود جدا شده و سيم هاي آن دريده شده است

aminvictor63
17-08-2009, 09:08
سلام
این پرایدم مثل تخم مرغ شانسی میمونه بعضی هاش خوب در میان بعضی هاش هم اینجوری یعنی ادم 8 میلیون پول میده تخم مرغ شانسی میخره واقعا که آدم نمی دونه چی بگه

mdmehry
17-08-2009, 11:34
تقصیر ملته با این که میدونن سوار چه آشغالی میشن بازم پراید پرفروشترین ماشین تو ایرانه

Azerbaycan
17-08-2009, 12:59
ما که تو تبریزیم ولی حرفم رو به تهرانی ها میگم => میگم این تهرانی ها جمع بشن یه جا برن جلو در شرکت درپیت سایپا هر چی هست بزنن بکوبن بیان بیرون! شاید جواب داد!

TopGear
17-08-2009, 19:58
ملت تقصیر خودتونه هر چی بلا سرتون بیاد:47:
چرا 8 تومن میدید این هلبی ها رو سوار میشید
هی میخرید میخرید میخرید نه یکی نه دوتا جیب سایپا و ایران خودرو رو پر میکنید اونقدر میخرید که تازه هر روز هم گرونتر میشه!
نخرید بزارید ورشکستشن برن پی کارشون دیگه

GAME-GTR
18-08-2009, 03:39
سال 82 رفته بودم عربستان. میخواستیم بریم خرید. بهمون یه فروشگاه معرفی کردن گفتن برین از اونجا خرید کنین. به فروشگاه که رسیدم ، دیدم کارگر فروشگاه با همون لباس کارگریش ، دزدگیر ماشین رو زد و سوار شد. کمری مدل 2000!

تو امارات هم همین وضعه. مردمی که اینجا پراید و پرشیا و سمند سوار میشن ، اونجا کمری و سوناتا سوار میشن. و کسی که اینجا پول خرید یه پراید رو نداره. اونجا ریو و 206 فرانسوی و سورن ( که خودمون تولید میکنیم ) سوار میشه.

mdmehry
18-08-2009, 10:31
ما که تو تبریزیم ولی حرفم رو به تهرانی ها میگم => میگم این تهرانی ها جمع بشن یه جا برن جلو در شرکت درپیت سایپا هر چی هست بزنن بکوبن بیان بیرون! شاید جواب داد!
ایران خودرو فراموش نشه

mdmehry
18-08-2009, 10:34
میدونین منطق کسایی که سوار ماشینای ایرانی میشن چیه مثلا یکیشون میگفت این پراید عجب ماشینیه جفت سپراش 20 تومن آینه بغلش 3 تومن و....وقتی منطق بیش از 70 درصد ملت اینه چه کار میشه کرد.هان؟

BBNHFAK
18-08-2009, 12:19
واقعا مردمو ... گیر آوردن
ماشینی که مفت نمیارزه رو 8ملیارد ریال به مردم میندازن
بعد می گن شرکت ... 4000 ملیارد تومن بدهی داره
حداقل اگه انقدر بدهی دارین زود تر ورشکست شین مردمو راحت کنین از دست این تابوت های فلزی

steps
19-08-2009, 12:09
من خودم تندرE0 ثبت نام کردم ولی پراید نه البه العام رنو سوارم

Amin-Nasim
19-08-2009, 13:02
تقصر مردم دیگه خوب خودشون نخرن یک پژو قسطی بخرن حالا موقع قسط هاش خدا بزرگه

armin_software
23-08-2009, 14:27
پراید ها شانسی هست! من پراید داشتم اصلا خرج نداشت ولی پراید یکی از دوستام هر روز تو تعمیرگاه هست!

farshad bugatti
24-08-2009, 01:33
مدل 132 هاچ بک هم بلای جان جدیده جوانان هستش!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (تو راهه)

armin_software
24-08-2009, 12:59
شما توجه کردید که برف پاک کن های پراید استاندارد نیست؟