PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل برای فن cpu

mamali1365
31-07-2009, 23:55
سلام دوستان
من یه سیستم دارم که باید 24 ساعته روشن باشه کارم دانلود فیلمه
من اولین بار بعد از 2 ماه که سیستمم یک لحظه هم خاموش نشد فن سیپییوش رو عوض کردم
قضیه از این قرار بود که وقتی بعد از 2 ماه برق رفت سیستم خاموش شد ومن وقتی خواستم روشن کنم فن سی پیوم دیگه نمی چرخید سفت شده بود
رفتم یه فن بهتر خردیدم البته فن اولم باکس بود ولی این فن بهتر هم الان داره بعد از 3 ماه به همون وعضیت دچار میشه دیروز که برق رفت سیستم بعد از 3 ماه خاموش شد و وقتی خواستم روشنش کنم فن 5 6 ثانیه کار نکرد بعد با کمک دستم حولش دادم ودوباره کار کرد ولی سفت شده بود مثل قبلی.
حالا می خوام بدونم مشکل از چیه؟
به نظر خودم حق داره خراب شه چون ادم که آدمه 5 دور دوره خودش بچرخه مخش می ترکه حال این بدبخت که 1500 دور در دقیقه می چرخه
دوستان راهنماییم کنین که ایا مشکل از سیستمه یا از کار کردنه من یا چیزه دیگه.؟
ممنون می شم جوابمو بدین

alborz_k
01-08-2009, 00:13
سلام دوستان
من یه سیستم دارم که باید 24 ساعته روشن باشه کارم دانلود فیلمه
من اولین بار بعد از 2 ماه که سیستمم یک لحظه هم خاموش نشد فن سیپییوش رو عوض کردم
قضیه از این قرار بود که وقتی بعد از 2 ماه برق رفت سیستم خاموش شد ومن وقتی خواستم روشن کنم فن سی پیوم دیگه نمی چرخید سفت شده بود
رفتم یه فن بهتر خردیدم البته فن اولم باکس بود ولی این فن بهتر هم الان داره بعد از 3 ماه به همون وعضیت دچار میشه دیروز که برق رفت سیستم بعد از 3 ماه خاموش شد و وقتی خواستم روشنش کنم فن 5 6 ثانیه کار نکرد بعد با کمک دستم حولش دادم ودوباره کار کرد ولی سفت شده بود مثل قبلی.
حالا می خوام بدونم مشکل از چیه؟
به نظر خودم حق داره خراب شه چون ادم که آدمه 5 دور دوره خودش بچرخه مخش می ترکه حال این بدبخت که 1500 دور در دقیقه می چرخه
دوستان راهنماییم کنین که ایا مشکل از سیستمه یا از کار کردنه من یا چیزه دیگه.؟
ممنون می شم جوابمو بدین
سلام. ای ول به اداره برق ایران که هر 3 ماه به 3 ماه برقش می ره!! :دی شما رکورد زدی برادر!! :دی
بیچاره فن گناهی نکرده ، خب بعد 3 ماه چرخیدن داغون می شه دیگه!! البته فکر کنم شما یک خورده روغن بزنید مشکلش حل می شه و لازم نیست عوض کنید.
مشخصات سیستمتون چیه؟

mamali1365
01-08-2009, 22:15
اولا ممنون که جوابمو دادی دادش
بعدشم من پی سیم به ups وصله
خوب حالا بهم بگو بعد از اینکه فنم سفت شد و دیگه نمی چرخید از کجاش روغن بزنم و چجوری بزنم و چقدر بزنم؟
cpu:5200 اینتل
گرافیک 1 گیگ ان ویدیا
هارد 500
رم 4

ne555
03-08-2009, 12:07
به نظر من می تونی از کرم ضد آفتاب استفاده کنی چون فن cpu من هر وقت دورش کم می شد روغن می زدم بعد دو سه روز به حالات اول بر می گشت . برحسب تجربه ازکرم ضد آفتاب استفاده کردم چون یه حالتی شبیه به روغن داره و حالا دو هفتس که کار می کنه.

Kianoosh
03-08-2009, 18:30
اولا ممنون که جوابمو دادی دادش
بعدشم من پی سیم به ups وصله
خوب حالا بهم بگو بعد از اینکه فنم سفت شد و دیگه نمی چرخید از کجاش روغن بزنم و چجوری بزنم و چقدر بزنم؟

سلام

شما فن رو در بیار خود پره ها و هیت سینک رو تمیز کن بعدش روی فن یه برچس باینتل نوشته انو کنار بزن زیرش یه سوراخ می باشد!:دی یه چند قطره روغن بریز و بچرخون د وباره محکم ببن اگه هم نیازه خمیر جدید بزن

mamali1365
03-08-2009, 20:53
سلام

شما فن رو در بیار خود پره ها و هیت سینک رو تمیز کن بعدش روی فن یه برچس باینتل نوشته انو کنار بزن زیرش یه سوراخ می باشد!:دی یه چند قطره روغن بریز و بچرخون د وباره محکم ببن اگه هم نیازه خمیر جدید بزن
از جواب شما ممنون و بسیار متشکرم
حتما انجام می دم

khark11
04-08-2009, 15:44
درسته كه هميشه روشنه ولي با اين وجود دليل نميشه كه فن خراب بشه، من فكر ميكنم دماي محيط كار ايشون يه كم بالاس كه فن با دور بالايي كار ميكنه وگرنه دليلي نداره كه خراب بشه، همين سيستم من الان دو ساله كه خاموش نشده اگرم شده فقط ريست شده!! البته مال اداره هستا و يه جورايي اينترنت شير كرده پس نميتونم خاموشش كنم:31: ولي تا حالا فنش اينجوري نشده!!

mamali1365
11-08-2009, 11:15
درسته كه هميشه روشنه ولي با اين وجود دليل نميشه كه فن خراب بشه، من فكر ميكنم دماي محيط كار ايشون يه كم بالاس كه فن با دور بالايي كار ميكنه وگرنه دليلي نداره كه خراب بشه، همين سيستم من الان دو ساله كه خاموش نشده اگرم شده فقط ريست شده!! البته مال اداره هستا و يه جورايي اينترنت شير كرده پس نميتونم خاموشش كنم:31: ولي تا حالا فنش اينجوري نشده!!
خوش به حالت جدا کاش فنه من هم مثل ماله تو کار می کرد
من رفتم توی ستاب و اون گذینه فن هوشمند رو خواموش کردم ممکنه ماله اون باشه
فکر نکنم از دمای اتاقم باشه چون اتاقم خوبه هواش
اگه مشکل از اون گذینه باشه میرم یه فن جدید می خرم راهنماییم کن جیگر

khark11
11-08-2009, 12:12
خوش به حالت جدا کاش فنه من هم مثل ماله تو کار می کرد
من رفتم توی ستاب و اون گذینه فن هوشمند رو خواموش کردم ممکنه ماله اون باشه
فکر نکنم از دمای اتاقم باشه چون اتاقم خوبه هواش
اگه مشکل از اون گذینه باشه میرم یه فن جدید می خرم راهنماییم کن جیگر

تو سيستم من CPU smart fan control هميشه رو حالت Enabled گذاشته، ولي جاي كامپيوتر من خنكه تو اتاق سروره و هميشه كولر واسش روشنه دور فنشم رو 1900 تا 2150 متغيره، البته تو ساعات كاري موقع بيكاريشو من نيستم كه ببينم چه خبره

ولي يادت باشه هيچي فن باكس كه رو سي پي يو هستش نميشه! اگه اون خراب بشه ديگه تا دلت ميخواد فن فله اي بخري مثه اون نميشه!

mamali1365
12-08-2009, 19:06
تو سيستم من CPU smart fan control هميشه رو حالت Enabled گذاشته، ولي جاي كامپيوتر من خنكه تو اتاق سروره و هميشه كولر واسش روشنه دور فنشم رو 1900 تا 2150 متغيره، البته تو ساعات كاري موقع بيكاريشو من نيستم كه ببينم چه خبره

ولي يادت باشه هيچي فن باكس كه رو سي پي يو هستش نميشه! اگه اون خراب بشه ديگه تا دلت ميخواد فن فله اي بخري مثه اون نميشه!
جیگر من میرم و اون اسمارت فن رو انیبل می کنم
خوب گلم من به قیر از اون فن باکس که روی سی پیوم بود تا حالا 2 تا فن عوض کردم این یکیم دیگه آخرایه عمرش چون دیگه با دست حول می دم تا کار بیفته
ولی یه فن خر رفتم خریدم هنوز نثبش نکردم خیلی گندس مارکش جنیوسه فنش نارنجیه هیت سینکشم خیلی گندش گیره نداره از زیر پیچ می شه به مادر برد
حالا ببینم این یکی چی میشه
بازم ممنون

khark11
13-08-2009, 17:26
خدا كنه جنس خوبي باشه!

اگه فن خوب داشته باشي با روشن موندن زياد مشكل دار نميشي! ضمنا گرد و خاك زياد در محيط و مخصوصا جارو زدن منزل هنگام كار كامپيوتر باعث ميشه كه گرد و خاك زيادي بخوره!