PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { نرم افزار } آموزش نصب ويندوز 7 بر روي لپ تاپ

H@mid-Vista
31-07-2009, 14:15
همان گونه كه مي دونين مدتي است كه نسخه نهايي ويندوز 7 اومده كه در همين فروشگاه هم عرضه شده و جاهاي ديگر هم مي تونين تهيه كنين

با توجه به كارايي بسيار مناسب ويندوز 7 توصيه مي كنيم كه حتما ويندوز 7 را روي نوت بوك خود نصب كنين.

نكات نصب ويندوز 7:

رم اقلا 1 گيگ
سي پي يو بهتره اقلا دوال كور با سرعت 1.5 و يا تك هسته با سرعت 2.5 گيگ
هارد اقلا 15 گيگ
كارت گرافيك افلا 128 مگ

براي نصب ويندوز 7 مانند ساير ويندوزها اقدام كنين و با بوت و يا داخل محيط ويندوز ويستا اقدام به نصب كنين

ويندوز اكس پي رو نميتونين به 7 ارتقا بدين و فقط ويستا رو ميشه ارتقا داد. اگه اكس پي دارين و حال نصب مجدد ندارين برين اپگريد كنين به ويستا و بعد به ويندوز 7

سرعت ويندوز 7 در قياس با ويستا خيلي بهتره و كاركردش از اكس پي خيلي نرمتر و روانتر و قويتر هست.

مشكل كرك نشدن ويندوز 7 هم حل شده
اينجا رو ببينين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

براي اطلاعات بيشتر در مورد ويندوز 7 اينجا رو ببينين:

براي نصب درايورهاي ويستا روي 7 هم اينجا رو ببينين:

اگر كسي مشكلي هم در نصب و درايورها داره همينجا مطرح كنه تا همه بحث رو ببينين و مشكلات يكباره حل بشه

دوستانی كه ویندوز 7 نصب كردن حتما" با این روش درایورها رو به روز كنن

كیفیت صدا و گرافیك خیلی خیلی بهتر میشه
متاسفانه این درایورهای جدید در ویندوز 7 نیست و روی مایكروسافت آپدیت هم نبود و فقط با این روش میشه دسترسی پیدا كرد.

ياعلي:11:

mehran_286
31-07-2009, 22:47
سلام رفیق
من امروز خواستم روی vostro1400نصب کنم هی ارور میداد
اول میگفت که باید اداپتور وصل باشه
بعد هم گفت نمیتونه ویندوز رو نصب کنه ارور خوندن فایل بود(با این که سیدی سالم بود (
حالا راهنمایی می کنید
با تشکر

H@mid-Vista
01-08-2009, 09:49
سلام رفیق
من امروز خواستم روی vostro1400نصب کنم هی ارور میداد
اول میگفت که باید اداپتور وصل باشه
بعد هم گفت نمیتونه ویندوز رو نصب کنه ارور خوندن فایل بود(با این که سیدی سالم بود (
حالا راهنمایی می کنید
با تشکر

دوست عزيز ممكنه مقداري توضيح بدين
و يا عكسي از اشكل رخ داده بگذارين
اين طوري اطلاعات كافي براي بررسي وجود نداره

mehran_286
01-08-2009, 10:56
دوست عزيز ممكنه مقداري توضيح بدين
و يا عكسي از اشكل رخ داده بگذارين
اين طوري اطلاعات كافي براي بررسي وجود نداره

مرسی دوست عزیز
من چون لپ تاپ زیاد کار نکردم خیلی مبتدی هستم
من اول اومدم یه کاری کنم بوت رو گزاشتم رویه سیدی و لپ تاپ ری استارت شد و سیدی 7 دو دستگاه بود ولی نتونست ازش بخونه و بعد وارد ویندوز شد بعدش از روی ویندوز اومدم نصب کنم چند دقیق طول کشید بعد گفت پیشنهاد میدیم انلاین شوید که من قبول نکردم و از راه دیگه اش رفتم درایو مورد نظر رو انتخاب کردم و شروع کرد به کپی کردن فایل های ویندوز که روی 47% گیر کرد بعد هم ارور داد و اومد بیرون
حالا امشب عکس هک میزارم ازش
با تشکر

nader52722
04-09-2009, 17:32
دوست عزیز
من نمی تونم کارت گرافیکم را نصب کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

H@mid-Vista
04-09-2009, 22:18
اينجا رو ببين:

iman1983
05-09-2009, 04:05
من شنیدم که لپ تاپ های کمی هستند که میشه روشون ویندوز7 نصب کرد.درسته؟ من الان میخام لپ تاپ بخرم کدوم مارکها مشکلی ندارند؟

H@mid-Vista
05-09-2009, 12:13
من شنیدم که لپ تاپ های کمی هستند که میشه روشون ویندوز7 نصب کرد.درسته؟ من الان میخام لپ تاپ بخرم کدوم مارکها مشکلی ندارند؟

خير
هر نوت بوكي كه ويستا رو ران كنه
به راحتي تمام ويندوز 7 رو هم نصب مي كنه
حتي سريعتر و بهتر

newsha3000
06-09-2009, 20:53
ویندوز ویستا مشکل بزرگی که داره اینه که خیلی از برنامه ها باهاش compatible نیستن. این قضیه تو 7 چه جوریه؟

dj_metal_666
06-09-2009, 20:53
سلام
من یک hp 1285 دارم و ویندوز ویستا 64 دارم می خواستم بدانم که اگر ویندوز 7 بریزم ویندوز ارجینال ان از بین نمی رود؟
در ضمن یک درایو ریکاوری داره و هم دیوی دی ان! ایا در صورت عدم ررضایت از ویندوز 7 راحت می توانم ویستا را از ریکاوری بریزم؟؟؟
لطفا توضیح دهید؟!!

H@mid-Vista
06-09-2009, 22:32
ویندوز ویستا مشکل بزرگی که داره اینه که خیلی از برنامه ها باهاش compatible نیستن. این قضیه تو 7 چه جوریه؟

سلام
من یک hp 1285 دارم و ویندوز ویستا 64 دارم می خواستم بدانم که اگر ویندوز 7 بریزم ویندوز ارجینال ان از بین نمی رود؟
در ضمن یک درایو ریکاوری داره و هم دیوی دی ان! ایا در صورت عدم ررضایت از ویندوز 7 راحت می توانم ویستا را از ریکاوری بریزم؟؟؟
لطفا توضیح دهید؟!!

با اين روش ميشه برنامه ها رو متچ كرد:

نه ويندوز اريجينالت تو درايو ريكاوري هستو مي توني بعدا دوباره برگردوني به جاي7

h.moradof
10-09-2009, 10:51
سلام
لطفا توضیح دهید؟!!

نه مشکلی نداره ، با خیال راحت برو ویندوز 7 رو نصب کن.
اگه خوشت نیومد با F10 (تو اپ تاپ من که با F10 است) ریکاوری کن و ویندوزتو برگردون به ویستا
البته من ویستا رو پیشنهاد نمی کنم چون خیلی گرافیکیه و الکی رم سیستمو میخوره و هر برنامه ای هم روش نصب نمیشه و سرچش هم که همه میگن سرعتش بالاست ، اصلا به درد نمیخوره و چرت و پرت میاره . بطوری که اگه یه فایلو پاک کنین و دوباره سرچ کنین ، فایل پاک شده رو هم تو نتایج جستجوش می بینین و این باعث سردرگمیتون میشه... xp خیلی خوبه و اینجور که دوستان میگن 7 خیلی بهتره. موفق باشید:11:

Phenomenon
20-09-2009, 22:11
من یه dv6-1225 دارم.می خوام هم ویندوز 7 داشته باشم و هم xp .هردوتا ویندوزا به تنهایی نصب میشن. ولی وقتی که xp رو نصب می کنم نمی تونم ویندوز 7 رو نصب کنم.از نوع پارتیشن هام اشکال میگیره.نوع همه پارتام دینامیک هستن. ولی اجازه نصب روی درایو C که xp نصب شده رو میده. و xp هم از 4 پارتیشن فقط یک پارتیشن رو نشون میده و 3 تای دیگه رو روی هم به صورت یک پارتیشن نشون میده. ولی توی محیط ویندوز پارتیشن ها سره جاشون هستن.
چه کار باید بکنم؟

pilixp30
20-09-2009, 23:39
چطور سون رو رجیستر کنم .

من وقتی رجیستر میکنم بعد ریست میشه و قتی بالا اومد کنار صفحه دسک تاپ میزنه که ویندوز اصلی نیست و جنیوس نمیشه .

نمیدونم مشکلش چیه .

سی روزه شده .

مدل لپ تاپ هم dell studio 1537

h_starboy
20-09-2009, 23:46
دوست عزیز اول 7 نصب کن روی لپتابت و بعد طبق روشی که در این تاپیک گفته شده میتونی xp رو در کنارش بریزی .
بعدش برای اینکه بوت 7 رو درست کنی از این روشی که REGISTERED USER گفتن استفاده کن.
ایشالا که مفید بوده باشه

kave khan
30-09-2009, 23:01
saaaalaaaaam
che jor mishe win 7 ro be onvane OS asli nasb kard?

Green.Son
01-10-2009, 12:37
saaaalaaaaam
che jor mishe win 7 ro be onvane OS asli nasb kard?

خوب كاري نداره كه اگه تنها سيستم عامل موجود باشه ميشه اصلي
هاردت رو پارتيشن بندي كن و ويندوز رو نصب كن
همين
مثل ويستا تقريبا" نصب ميشه

mreza56
07-11-2009, 08:15
سلام
من 7 رو روي vaio نصب كردم همه درايورها رو خودش شناخت فقط با وب كم مشكل دارم كه نمي شناسه مدل لپتاپم cs36 لطف كنيد راهنمايي كنيد.

h_starboy
07-11-2009, 12:50
سلام
من 7 رو روي vaio نصب كردم همه درايورها رو خودش شناخت فقط با وب كم مشكل دارم كه نمي شناسه مدل لپتاپم cs36 لطف كنيد راهنمايي كنيد.

ببین اینجا میتونه کمکت کنه :

isol13
15-11-2009, 13:40
سلام
من ویستا داشتم الان سون رو نصب کردم
مشکلی که الان فهمیدم داره این هست که درایو C رو فرمت نکرده بود
یعنی هنوز یه سری فولدر از ویندوز قبایه مونده بود
ویندوز ویستای قیلی هم تو یه یه فولدر به اسم Windows.old مونده بود که پاکش کردم
سوالم این هست که چطور میشه ویندوز 7 رو نصب کرد در حاب که درایو C رو فرمت کنه ؟
راستی dvd ویندوز من بوت نیست من از تو خود ویندوز نصبش کردم

H@mid-Vista
15-11-2009, 15:17
سلام
من ویستا داشتم الان سون رو نصب کردم
مشکلی که الان فهمیدم داره این هست که درایو C رو فرمت نکرده بود
یعنی هنوز یه سری فولدر از ویندوز قبایه مونده بود
ویندوز ویستای قیلی هم تو یه یه فولدر به اسم Windows.old مونده بود که پاکش کردم
سوالم این هست که چطور میشه ویندوز 7 رو نصب کرد در حاب که درایو C رو فرمت کنه ؟
راستی dvd ویندوز من بوت نیست من از تو خود ویندوز نصبش کردم

خوب كاري نداره Custom install كن و درايو رو فرمت كن بره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

isol13
16-11-2009, 21:41
ویندوز 7 که من دارم
همین گزینه فرمت رو نداره !!!
واقعا عجیبه ؟!؟!
خودم دارم شاخ در میارم :D

vahidshah
19-11-2009, 10:10
من اچ پي 1135 دارم ويستاي خودش رو درايو cهست و حافظه به 4 درايو تقسيم شده که تو درايو اخر هم ويندوز اکس پي نصبه
اگه بخوام بجاي اکس پي ويندوز 7 رو نصب کنم بايد رو ويستا درايو اخر رو فرمت کنم و مسير نصب 7 رو به درايو اخر بدم؟شدني هست؟
تو زدن اکس پي به لپ تاپ مشکلاني بود (نشناختن هارد توسط سي دي ايکي پي ..درايور..)همچين مشکلاتي تو 7 هم هست ؟موقع بوت ويستا و 7 تو لبست خواهد بود؟

silent_hill_89
21-11-2009, 02:22
من روی لپ تاپم ویندوز ویستا نصب هستش
می خوام ویندوز 7 رو نصب کنم یعنی ویستا رو به 7 ارتقا بدم
می خوام ببینم که با ارتقا کلیه نرم افزارها و درایورها پاک می شه؟
بعد یه سوال دیگه تنظیمات کانکش ADSL هم پاک می شه یا نه؟

H@mid-Vista
21-11-2009, 11:33
من روی لپ تاپم ویندوز ویستا نصب هستش
می خوام ویندوز 7 رو نصب کنم یعنی ویستا رو به 7 ارتقا بدم
می خوام ببینم که با ارتقا کلیه نرم افزارها و درایورها پاک می شه؟
بعد یه سوال دیگه تنظیمات کانکش ADSL هم پاک می شه یا نه؟

بله كلا" ميشه اپگريد كرد ولي دردسرش خيلي زياده
حدود 3 ساعت هم طول مي كشه

H@mid-Vista
21-11-2009, 11:34
ویندوز 7 که من دارم
همین گزینه فرمت رو نداره !!!
واقعا عجیبه ؟!؟!
خودم دارم شاخ در میارم :D

شما بايد اول هارد رو پارتيشن بندي كني بعد فرمت كني

H@mid-Vista
21-11-2009, 11:36
من اچ پي 1135 دارم ويستاي خودش رو درايو cهست و حافظه به 4 درايو تقسيم شده که تو درايو اخر هم ويندوز اکس پي نصبه
اگه بخوام بجاي اکس پي ويندوز 7 رو نصب کنم بايد رو ويستا درايو اخر رو فرمت کنم و مسير نصب 7 رو به درايو اخر بدم؟شدني هست؟
تو زدن اکس پي به لپ تاپ مشکلاني بود (نشناختن هارد توسط سي دي ايکي پي ..درايور..)همچين مشکلاتي تو 7 هم هست ؟موقع بوت ويستا و 7 تو لبست خواهد بود؟

ببين
شما كافيه كه درايو حاوي اكس پي رو فرمت كني
وبه شرط اينكه بالاي 10 گيگ باشه توش 7 نصب كني
بوت رو هم با EasyBCD ميشه اديت كرد

silent_hill_89
21-11-2009, 13:45
بله كلا" ميشه اپگريد كرد ولي دردسرش خيلي زياده
حدود 3 ساعت هم طول مي كشه

ممنون
فقط حالا زمانش زیاد مهم نیست
فقط نمی خوام که برنامه ها و ... پاک بشه
اگه توضیح بدین ممنون می شم که چجوری اینکار رو انجام بدم

محمد رضاه
21-11-2009, 23:35
من لپتاپ hp g60 دارم اصلا ویندوز ایکس پی روش نسب نمی شه کمک کنید نوکر شما محمد رضاه

H@mid-Vista
22-11-2009, 18:02
من لپتاپ hp g60 دارم اصلا ویندوز ایکس پی روش نسب نمی شه کمک کنید نوکر شما محمد رضاه

vahidshah
22-11-2009, 21:42
ببين
شما كافيه كه درايو حاوي اكس پي رو فرمت كني
وبه شرط اينكه بالاي 10 گيگ باشه توش 7 نصب كني
بوت رو هم با EasyBCD ميشه اديت كرد

درایو ی که ایکس پس توش بود رو فرمت کردم 25 گیگ فضای خالی .رو ویستا که مراحل نصب 7 رو می روم جلو میره مرحله ی copy files رو 100در صد تکمیل میکنه بعد تو expanding .. تا3 درصد میره و خطا میده تو متن خطا به network اشاره میکنه و چک کردنو از این حرفا

حالا بد جور موندم هم ایکس پس رو از دست دادم هم 7رو!!ایراد از دیسک هم نبود 2 تا دیسک جدا رو امتجان کردم و نسخه ی ultimate ویندوز7 بود همون دیسک ها رو رو یه لپ تاپ قدیمی دیکه امتحان کردم نصب شد اما...

ایراد از کجاست؟نکنه مشکل مثل مشکل نصب ایکس پی باشه و درست کردن دیسک کخصوص با درایور چیپست ها و این حرفا باشه که من بلد نیسم؟اما اون مشکلا ت از ویستا به بعد مگه حل نشده؟

the installion was canseled

any changes that were made to your computer during the instalation process will not be saved
متن ارور:

windows cannot install required files.network problems may be preventing windows from accessing the file.make sure the computer is connected to the network and restart the installation .
error code:0*80070005

در ضمن متوجه شدم بعد از کنسل شدن نصب روی درایو دی شاخه ای بنام $WINDOWS.~BT اجاد میشه که 226 مگابایت ظرفیتشه وتوش پوشه های windows و prpgram files
وsources وusers هم ایجاد میشه.در حالی که من مسیر نصب رو به درایو اخر داده بودم!!درایوh میتونه از این باشه یا این فیالها بعد نصب قرار بود پاک بشن؟

vahidshah
24-11-2009, 11:11
بالاخاره نصب كردمزمشكل اؤ ويستا بود راه هاي زيادي امتحان كرد با NETWORK بوت كردم هم نشد با sAFE MOD با كزينه safe mod با نت ورك رفتم نصب شد!!شايد ويستا ايراد داشته و 1بار با safe mod رفتن لازم بوده و اونجوررفتن راه انداخته

shayang
28-11-2009, 10:24
با سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان

من روی لپ تاپم 2 تا درایو دارم که تو درایو C ویندوز اورجینال خودش یعنی ویستا هستش و تو درایو D هم خالیه ...

ویندوز 7 رو تو درایو D نصب میکنم و تا مرحله installation هم تیکه سبز میخوره و ریستارت میشه و دوآل بوت هم

میشه ولی وقتی که برای مرحله پایانی یعنی : completing installation میخواد تموم بشه ارور زیر رو میده و ریستارت میشه و دوباره از اول :

متن ارور : windows could not update the computers boot configuration. installation cannot proceed

خواهش میکنم از عزیزان من رو راهنمایی کنن

با تشکر

www_parham
18-12-2009, 15:24
سلام به همگی

من دیروز لپ تاپ گرفتم و روش vista 32bit home basic genuine بود و میخام 7 64bit بریزم ولی شنیدم 7 و بخصوص 64bit خیلی از برنامه ها رو ساپورت نمیکنه برای همین xp هم میخام بریزم اما...

1. بهتره سون رو از رو ویستا بریزم یا clean install بکنم . (اگه لینک آموزش هم بذارید ممنون میشم)

2.xp رو بهتره اول نصب کنم و بعد سون یا با استفاده از برنامه xp رو تو سون نصب کنم کدوم بهتره؟

3.لپ تاپ به طور دیفالت 2 پارتیشن داشت(پارتیشن ریکاوری بذارم باشه؟) آیا موقع نصب 7 میشه پارتیشن بندی کرد یا روش دیگه ای داره؟(هاردم 500 چند تا پارتیشن کنم؟)

4.به نظر شما سون رو از king 2010 بریزم یا دی وی دی خود سون رو بخرم و اگه از کینگ بریزم بعدن میشه از کرک های دیگه استفاده کرد؟

با تشکر (اگه لینک آموزش هم بذارید ممنون میشم)

H@mid-Vista
18-12-2009, 19:35
سلام به همگی

من دیروز لپ تاپ گرفتم و روش vista 32bit home basic genuine بود و میخام 7 64bit بریزم ولی شنیدم 7 و بخصوص 64bit خیلی از برنامه ها رو ساپورت نمیکنه برای همین xp هم میخام بریزم اما...

1. بهتره سون رو از رو ویستا بریزم یا clean install بکنم . (اگه لینک آموزش هم بذارید ممنون میشم)

2.xp رو بهتره اول نصب کنم و بعد سون یا با استفاده از برنامه xp رو تو سون نصب کنم کدوم بهتره؟

3.لپ تاپ به طور دیفالت 2 پارتیشن داشت(پارتیشن ریکاوری بذارم باشه؟) آیا موقع نصب 7 میشه پارتیشن بندی کرد یا روش دیگه ای داره؟(هاردم 500 چند تا پارتیشن کنم؟)

4.به نظر شما سون رو از king 2010 بریزم یا دی وی دی خود سون رو بخرم و اگه از کینگ بریزم بعدن میشه از کرک های دیگه استفاده کرد؟

با تشکر (اگه لینک آموزش هم بذارید ممنون میشم)

مشخصات نوت بوكتو بذار
تا بگم 32 بیت نصب كنی یا 64 بیت
ر مورد ویندوز 7 هم مهمه نیست در كینگ باشه یا مستقل مهم اینه كه نسخه فاینال یا همون بیلد 7600 باشه

saeidtmu
15-01-2010, 12:45
سلام
من دو درایو دارم که یکی ویندوزه یکی اطلاعاتمه
من می ترسم اگر ویندوز 7 بریزم این درایوه بپره.قبلا هم اینطوری شده بود.
کلا شروع نصب از داخل ویندوز باشه یا از استارت سیستم تا این طوری نشه.در ضمن من احتیاجی به ویندوز قبلیم ندارم یعنی می خوام 7 رو جاش نصب کنم

r_22009
16-01-2010, 14:40
سلام
من دو درایو دارم که یکی ویندوزه یکی اطلاعاتمه
من می ترسم اگر ویندوز 7 بریزم این درایوه بپره.قبلا هم اینطوری شده بود.
کلا شروع نصب از داخل ویندوز باشه یا از استارت سیستم تا این طوری نشه.در ضمن من احتیاجی به ویندوز قبلیم ندارم یعنی می خوام 7 رو جاش نصب کنم
ویندوز 7 به طور پیشفرض هیچ درایویو دستکاری یا فرمت نمی کنه(مگه خودتون بهش بگبن) پس هیچ مشکلی پیش نمیاد.حتی ویندوز قبلی شما رو می بره تو یه فولدر به نام windows.old و هر وقت خواستین می تونین پاکش کنین

hesam 63
18-01-2010, 06:25
با سلام و تشکر از راهنمایی های کارشناسان

من 5738 zg ایسر رو دارم ... قبلا روی آن sp3 نصب بود ولی دو روز پیش روی اون ویندوز سون 32 بیت نصب کردم ...
چون برای اولین بار بود که ویندوز نصب می کردم چند تا سوال پیش اومده برام
من نتونستم درایو c رو فرمت کنم ... وقتی سی دی ویندوز سون رو گذاشتم شروع کرد به نصب شدن و ...
وقتی تموم شد درایو c نزدیک 20 گیگ خالی کرده ... در حالی که هیچ برنامه ای رو نصب نکردم . برنامه های ایکس پی هنوز پاک نشده ؟ ( البته این 20 گیگ ، بیش از ده گیگ موقع ویندوز قبلی بوده )
...

H@mid-Vista
18-01-2010, 17:45
با سلام و تشکر از راهنمایی های کارشناسان

من 5738 zg ایسر رو دارم ... قبلا روی آن sp3 نصب بود ولی دو روز پیش روی اون ویندوز سون 32 بیت نصب کردم ...
چون برای اولین بار بود که ویندوز نصب می کردم چند تا سوال پیش اومده برام
من نتونستم درایو c رو فرمت کنم ... وقتی سی دی ویندوز سون رو گذاشتم شروع کرد به نصب شدن و ...
وقتی تموم شد درایو c نزدیک 20 گیگ خالی کرده ... در حالی که هیچ برنامه ای رو نصب نکردم . برنامه های ایکس پی هنوز پاک نشده ؟ ( البته این 20 گیگ ، بیش از ده گیگ موقع ویندوز قبلی بوده )
...

بله
شما باید موقع نصب ویندوز 7 فرمت كنین
داخل بوت كه بیایی بالا راحت میشه فرمت كرد

hesam 63
19-01-2010, 02:27
ممنون از جواب ...
می تونم ویندوز اولد رو پاک کنم ... مشکلی پیش نمیاد ؟

H@mid-Vista
19-01-2010, 19:08
ممنون از جواب ...
می تونم ویندوز اولد رو پاک کنم ... مشکلی پیش نمیاد ؟

خیر مشكل پیش نمیاد پاك كن بره

r_22009
19-01-2010, 19:52
با سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان

من روی لپ تاپم 2 تا درایو دارم که تو درایو C ویندوز اورجینال خودش یعنی ویستا هستش و تو درایو D هم خالیه ...

ویندوز 7 رو تو درایو D نصب میکنم و تا مرحله installation هم تیکه سبز میخوره و ریستارت میشه و دوآل بوت هم

میشه ولی وقتی که برای مرحله پایانی یعنی : completing installation میخواد تموم بشه ارور زیر رو میده و ریستارت میشه و دوباره از اول :

متن ارور : windows could not update the computers boot configuration. installation cannot proceed

خواهش میکنم از عزیزان من رو راهنمایی کنن

با تشکر

دوست عزيز احتمالا مشكل شما اينه كه مي خواين از ‏2‏ تا ويندوز استفاده كنين_آخه ‏7‏ معمولا توي صفحه بوت ويندوزاي ديكه رو حذف ميكنه
حالا شما جرا ويستا رو حذف نميكنين?
با وجود ريكاوري هر وقت بخواين ميتونين دوباره ويستا اصلو نصب كنين
در ضمن 7 از هر لحاظ بهتر از ويستا هست

shayang
19-01-2010, 20:24
دوست عزيز احتمالا مشكل شما اينه كه مي خواين از ‏2‏ تا ويندوز استفاده كنين_آخه ‏7‏ معمولا توي صفحه بوت ويندوزاي ديكه رو حذف ميكنه
حالا شما جرا ويستا رو حذف نميكنين?
با وجود ريكاوري هر وقت بخواين ميتونين دوباره ويستا اصلو نصب كنين
در ضمن 7 از هر لحاظ بهتر از ويستا هست

چند روز پیش رو لپ تاپ دوستم (وایو ) که اونم مثل من ویستای اورجینال داره تو درایو C و یه درایو دیگه هم داره که D هستش .. تو درایو D ویندوز 7 رو نصب کردم براش و بدون مشکل و اروری نصب شد و دوال بوت شد ...

پس نتیجه میگیریم کنار ویستای اورجینال میشه ویندوز 7 رو هم نصب کرد و دوآل بوت هم میشه !

پس چرا من نمیتونم ؟؟ چندین بار هم تست کردم ... ولی در مرحله پایانی نصب یعنی completing installation ارور میده که :

windows could not update the computers boot configuration. installation cannot proceed

خواهش میکنم از عزیزان من رو راهنمایی کنن خیلی دوست دارم ویندوز هفت رو کنار ویستام داشته باشم :41:

با تشکر از شما :11:

nimiof
24-01-2010, 00:48
منم این مشکلو داشتم .آنتی ویروس مک افی رو پاک کردم بعد مراحل نصب رو شروع کردم درست شد .
امتحان کنید ببینید اگه آنتی ویروس دارید اون رو اول پاک کنید بعد نصب رو شروع کنید.

Setareh 2006
29-01-2010, 06:30
سلام

دوستم یک لپ تاپ Dell Inspiron 1545 گرفته . هیچ تجربه ای هم در زمینه ی استفاده از لپ تاپ نداره . خودم هم در مورد لپ تاپ بی تجربه ام و نمی تونم راهنماییش کنم . امیدوارم به کمک شما پاسخ سوالاتش رو بگیره

اول اینکه وقتی لب تاپ رو باز می کنه پنجره ی مربوط به Windows 7 Home پیغام میده که زمان و تایم و زبان کیبورد رو تنظیم کنه تا به مرحله ی بعدی بره . حالا سوالش اینه که به جز زمان و تایم محلی که تهران انتخاب میشه ، آیا زبان کیبورد رو هم فارسی یا Persian انتخاب کنه یا US ? روی کیبوردش حروف فارسی هم هست . اگه فارسی رو انتخاب کنه صفحه های اینترنتی که فارسی نیستند هم خوانده میشن ؟

بعد از تنظیم زبان کیبورد و تایم محلی ، مراحل بعدی رو چطور باید تنظیم کرد ؟

در ضمن زمان استفاده از لب تاپ ، آیا دستگاه باید توسط آداپتور به برق وصل باشه ؟

اگر سریع راهنمایی کنید ممنون میشم

saman3230
29-01-2010, 13:03
اول اینکه وقتی لب تاپ رو باز می کنه پنجره ی مربوط به Windows 7 Home پیغام میده که زمان و تایم و زبان کیبورد رو تنظیم کنه تا به مرحله ی بعدی بره . حالا سوالش اینه که به جز زمان و تایم محلی که تهران انتخاب میشه ، آیا زبان کیبورد رو هم فارسی یا Persian انتخاب کنه یا US ? روی کیبوردش حروف فارسی هم هست . اگه فارسی رو انتخاب کنه صفحه های اینترنتی که فارسی نیستند هم خوانده میشن ؟

زمان - تهران

زبان کیبرد english
بله همه نوشته های فارسی خوانده میشن

وقتی ویندوز بالا آمده شما از control panel به regional برید و اونجا در انتخاب زبان کیبرد persian رو add کنید تا قابلیت تایپ فارسی هم داشته باشید

مراحل دیگه وجود نداره یه دونه راجع به آپدیت سئوال میپرسه که اول گزینه رو انتخاب کنید و مراحل بعدی درخواسا رمز عبور هست که در صورت تمایا می توانید استفاده کنید

در رابطه با استفاده از باطری هم فرقی نداره هم با باطری می تونه باه همه با برق اما وقتی با برق performance بیشتره

elfy
04-02-2010, 14:57
سلام دوستان من امروز تو لپ تاپم hp dv6 1235 ویندوز 7 و ویندوز ویستا اورجینال داشتم اما ویندوز اکس پی هم نصب کردم و چیز رو پاک نکردم و فرمت نکردم اما فقط ویندوز اکس پس بوت میشه و میاد بالا و اونا نمیان بالا حالا باید پی کار کنم خواهشن جواب بدید

H@mid-Vista
05-02-2010, 14:55
سلام دوستان من امروز تو لپ تاپم hp dv6 1235 ویندوز 7 و ویندوز ویستا اورجینال داشتم اما ویندوز اکس پی هم نصب کردم و چیز رو پاک نکردم و فرمت نکردم اما فقط ویندوز اکس پس بوت میشه و میاد بالا و اونا نمیان بالا حالا باید پی کار کنم خواهشن جواب بدید

این مشكل ساده قابل حل هست
دی وی دی نصب ویستا رو بذار
بیا بالا
بعد به جای نصب
برو ریپیر كن

خودش می تونه
اما اگه نتونست برو جلوتر و استارت آپ رو تعمیر كن

momiddolph
23-02-2010, 00:52
سلام من یه vaio VGN-FW45gj دارم.
میخواستم بدونم چجوری میشه ویندوز 7 روش بریزم.
تمام درایورای 7 رو واسه مدل لپ تاپم از سایت سونی گرفتم.
میخوام کلا ویستا اوریجینالو از روش پاک کنم و جاش 7 بریزم.
میشه مراحل نصب و اینکه چطور dvd 7 رو بوت کنم رو توضیح بدین؟
ممنون.

omega123
23-02-2010, 16:00
سلام به همه بچه های گل :20:
من یه نوت بوک HP با ویندوز ویستا اورجینال دارم که طبق گفته سازنده آن می تونم به Seven تبدیلش کنم
می خواستم بدونم کسی می تونه در این ضمینه من رو راهنمایی کنه
در ضمن می خواستم که مراحل نصب هم ذکر شود .

یه سوال دیگه اینکه Seven که می خوام نصب کنم هم ، اورجینال میشه ؟

r_22009
23-02-2010, 16:35
سلام به همه بچه های گل :20:
من یه نوت بوک HP با ویندوز ویستا اورجینال دارم که طبق گفته سازنده آن می تونم به Seven تبدیلش کنم
می خواستم بدونم کسی می تونه در این ضمینه من رو راهنمایی کنه
در ضمن می خواستم که مراحل نصب هم ذکر شود .

یه سوال دیگه اینکه Seven که می خوام نصب کنم هم ، اورجینال میشه ؟

برای آپگرید به ویندوز 7 باید یه پولی بدین اما کمتر از پول خرید یک ویندوز 7 که البته برای ایران هم نمیارن. پس بهترین راه اینه که این ویندوزو پاک کنین و 7 نصب کنید و با کرک هایی که توی اینترنت هست کاملا قانونی و ارجینالش کنید(مثل خودم)هیچ مشکلی هم پیش نمیاد و آپدیت هم می شه

r_22009
23-02-2010, 16:48
سلام
لطفا توضیح دهید؟!!
در حالت عادی اگه 7 نصب کنی ویستا پاک نمی شه و می ره توی فولدر windows.old اما نمی شه ازش استفاده کرد و به راحتی می تونین پاکش کنین و هر وقت خواستین یا با دی وی دی یا با درایو ریکاوری ویندوز اصلیو برگردونین

---------- Post added at 04:48 PM ---------- Previous post was at 04:47 PM ----------

ویندوز 7 خیلی در این زمینه بهتره و حتی یک گزینه به نام troubleshoot compatibility هم داره برای برنامه هایی که با ویندوز 7 مشکل دارن از این طریق می تونین اجراشون کنین

hamidcorsa
23-02-2010, 16:54
سلام
من يه لپ تاپ ته خريدم و روش ويندوز سون نصب كردم ولي متاسفانه با اين كه ويندوز كرك شده هستش و رو سيستمهاي ديگه هم تست كردم ، روي اين لپ تاپ جينيون نيست و 30 روزه هستش. مشكل از چيه؟ (در مرحله آخر نصب كه ميخواد كركش رو نصب كنه فيلد ميده) سه تا ويندوز 7 مختلف رو تست كردم روش، همشون مثل همن.
در ضمن مدل لپ تاپ dell 1564 هستش.

KINGTATu
23-02-2010, 17:09
سلام، ویندوز 7 اصل از کجا باید خرید؟ جایی هست که با گارانتی بده که مثلا اگه خراب بود پس بگیره؟ home premium تو ایران گیر میاد؟ مرسی

H@mid-Vista
23-02-2010, 20:37
سلام
من يه لپ تاپ ته خريدم و روش ويندوز سون نصب كردم ولي متاسفانه با اين كه ويندوز كرك شده هستش و رو سيستمهاي ديگه هم تست كردم ، روي اين لپ تاپ جينيون نيست و 30 روزه هستش. مشكل از چيه؟ (در مرحله آخر نصب كه ميخواد كركش رو نصب كنه فيلد ميده) سه تا ويندوز 7 مختلف رو تست كردم روش، همشون مثل همن.
در ضمن مدل لپ تاپ dell 1564 هستش.

سلام، ویندوز 7 اصل از کجا باید خرید؟ جایی هست که با گارانتی بده که مثلا اگه خراب بود پس بگیره؟ home premium تو ایران گیر میاد؟ مرسی

خوب تشخیص میده روی نوت بوك شما اصل نیست
برو با DAZ Loader كه بهترین كرك ویندوز 7 هست كركش كن

----

ببین ویندوز 7 اریجینال هست اما قیمتش بالاست اقلا 120 تومنه و حداكثر 350 تومن
میخواهی چیكار؟ وقتی تو ایران ساپورت نباشه به چه دردی میخوره:13:

ali_crown
27-02-2010, 18:30
اول اینکه لینکهای پست اول برای من نمایش داده نمیشه >> برای مشاهده محتوا ، لطفا ثبت نام کنید / وارد شوید <<

بهتر بود که آموزش جامع تری ارائه میکردین . ممکن همه حرفه ای نباشن ( مثل خود من )

در ضمن چجوری میشه سون رو نصب کرد که اطلاعات از بین نره ؟ من فقط یک درایو دارم که اونم ویندوز روش نصب شده و اطلاعات زیادی دارم

تفاوت 32 بیت با 64 در چی هست ؟ من که 32 بیتی هست سیستمم میشه 64 بیتی روش نصب کنم ؟ چه تفاوتی داره ؟
ویندوز سون رو از همین سایتها دانلود کنیم کافیه ؟ یا حتما باید home باشه یا با ultimate هم میشه نصب کرد ؟ اگر نمیشه چه ورژنی رو دانلود کنیم + لینک دانلود

Microsoft24
27-02-2010, 21:04
تفاوت 32 بیت با 64 در چی هست ؟ من که 32 بیتی هست سیستمم میشه 64 بیتی روش نصب کنم ؟ چه تفاوتی داره ؟
ویندوز سون رو از همین سایتها دانلود کنیم کافیه ؟ یا حتما باید home باشه یا با ultimate هم میشه نصب کرد ؟ اگر نمیشه چه ورژنی رو دانلود کنیم + لینک دانلود

با سلام به شما دوست عزیز ،

32 بیت و یا 64 بیت بستگی به کانفیگ شما داره!

مثلا ، اگر رم شما 4 گیگ به بالا ست ، 100% ویندوز 64 بیتی نصب کنید!

شما هر نسخه ای از ویندوز 7 که دوست داری رو بریز! (فرقی نمی کنه!)

kiuq
28-02-2010, 00:08

خب 32 بیتی به شدت ناامید کنندست.. هنگهای بی مورد >نشناختن بیشتر از 3 گیگ رم>>64 بیتی واقعا بهتره ( ایمنی بیشتر ..سرعت بیشتر ..هنگ کم شده)

شما نیازی نیست دانلود کنی برو بیرون بخر قیمتشم هست 2تومن ( بدون نیاز به سریال و فعال سازی:31:)

ali_crown
01-03-2010, 14:11
دوستان كسي آموزش نصبش رو نداره ؟ يا حداقل نميشه كمي راهنمايي مختصر كنيد ؟

ميخوام الان كه ويستا 32 بيتي دارم ويندوز سون 64 بيتي نصب كنم روي لپ تاپ 1420 دل چطور اين كارو انجام بدم ؟ درايو رو فرمت كنم و از طريق بوت سيستم نصب كنم سون رو ، يا از داخل ويندوز ويستا ؟

تازه من ميخواهم كه اگه خوب نبود و راضي نبودم ويستا رو برگردونم اون موقع چطور‌؟

saman3230
01-03-2010, 14:37
ببین عزیز شما دی وی دی ویندوز 7 بزار از روی اون بوت کن و فقط حواستو جمع کن که درایو c رو فقط فرمت کنی چون ریکاوریت رو درایو d هست از بین نره

KINGTATu
01-03-2010, 17:02
کسی نمیدونه؟ home premium میخوام

Microsoft24
01-03-2010, 17:18
کسی نمیدونه؟ home premium میخوام

دوست عزیز ،

چرا بیخودی داری وسواس به خرج میدی !

وقتی نسخه ی Ultimate تو میدون ولیعصر 5,000 تومن می فروشن! شما می خوای home premium اورجینال بگیری!!!:18:

خب ، من یک سئوال از شما میکنم ، اور جینال بگیرید که چی بشه؟؟؟؟

چه فرقی با ویندوز های کرک شده داره!

من خودم یکسال پیش Vista Ultimate گرفتم 200,000 تومن ، یکبار ویندوز رو عوض کردم ، یادم رفته بود سریال ویندوز رو Deactive کنم!

کارش تموم شد! دیگه هیچ وقت Active نشد!

اما اگر اصرار دارید ، شرکت مایکروسافت تو ایران نمایندگی رسمی داره ، می تونید مراجعه کنید به مایکروسافت استور ؛

ببینید :

a6l3i
08-03-2010, 01:04
سلام دوستان

من دوتا لپ تاپ( Dell- Latitude-E6500) با ویندوز 7 دارم ، و میخوام رو یکی xp هم بریزم. قطعا یه تاپیکی باید باشه ولی هرچی گشتم پیدا نکردم. (یه لینک هم بود که p30 ارور میده). ممنون میشم ما را به راه راست هدایت فرمائید!!

r_22009
08-03-2010, 18:37
دوست عزیز ،

چرا بیخودی داری وسواس به خرج میدی !

وقتی نسخه ی Ultimate تو میدون ولیعصر 5,000 تومن می فروشن! شما می خوای home premium اورجینال بگیری!!!:18:

خب ، من یک سئوال از شما میکنم ، اور جینال بگیرید که چی بشه؟؟؟؟

چه فرقی با ویندوز های کرک شده داره!

من خودم یکسال پیش Vista Ultimate گرفتم 200,000 تومن ، یکبار ویندوز رو عوض کردم ، یادم رفته بود سریال ویندوز رو Deactive کنم!

کارش تموم شد! دیگه هیچ وقت Active نشد!

اما اگر اصرار دارید ، شرکت مایکروسافت تو ایران نمایندگی رسمی داره ، می تونید مراجعه کنید به مایکروسافت استور ؛

ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید_____________________________
با تشکر ،
M24

چه قد گرون می گیرین ویندوز 7 رو:31::31: 5000 تومن؟؟؟؟:27:
در ضمن اون سایت نمایندگی مایکروسافت هم احتمالا کلاه برداریه.
من هم اصلا پیشنهاد نمی کنم که ویندوز اصل بخرید(فقط خرج اضافیه)

---------- Post added at 06:37 PM ---------- Previous post was at 06:36 PM ----------

سلام دوستان

من دوتا لپ تاپ( Dell- Latitude-E6500) با ویندوز 7 دارم ، و میخوام رو یکی xp هم بریزم. قطعا یه تاپیکی باید باشه ولی هرچی گشتم پیدا نکردم. (یه لینک هم بود که p30 ارور میده). ممنون میشم ما را به راه راست هدایت فرمائید!!

m.amin4u
04-06-2010, 09:08
با سلام
مدل لپ تاب من Dell vostro 1510 روی آن ویندوز Vista home premium نصب بود
تصمیم گرفتم میندوز رو به seven تغییربدم
وقتی که رفته بودم لپ تاپم رو بخرم فروشنده به من گفت که ویندوز رو روی دایو d نصب کرده
خوب با این پیش فرض من شروع به نصب ویندوز seven از طریق بوت از ابتدا کردم یعنی بوت رو روی cd گذاشتم(از طریق اتوران روی ویندوز قبلی این کارو نکردم)
وقتی به قمت انتخاب دایو ها رسیدم دوتا درایو دیدم
یکی D بود که به اسم recovery که تایپش primery بود و حجمش 14 گیگ و یکی دیگر C بود به اسم os که تایپش system بود
و حجمش 130 گبگ بود
من هر رو درایو رو به طور کامل format کردم
ویندوز رو روی همون. D که 14 گیگ نصب کردم و در ضمن تمام درایور ها رو شناخت

حالا ویندوز که نصب شده وقتی توی my computer میرم فقط یک درایو که همون 14 گیگی هست با نام جدید C می بینم و درایو دومی اصلا وجود نداره

حالا باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

kiuq
05-06-2010, 21:35
حالا ویندوز که نصب شده وقتی توی my computer میرم فقط یک درایو که همون 14 گیگی هست با نام جدید C می بینم و درایو دومی اصلا وجود نداره
دوست عزیز دوباره از طریق بوت برو بالا و قبله نصب پارتیشن فورمت رو دوباره فورمت کن..
اگه اینو متوجه نشدی یه نرم افزار مثله اکرونیس یا پارتیشن مجیک نصب کن بعد فورمت کن و نام گذاری جدید درایو احتمالا مشکل حله!!
در ضمن شما مطمئنی سون کارت گرافیکت رو شناخته.. یه چک کن بهم خبر بده.:46:

---------- Post added at 10:35 PM ---------- Previous post was at 10:34 PM ----------

چه قد گرون می گیرین ویندوز 7 رو[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5000 تومن؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راست میگن 2500..
دوبرابر بهت دادن سرت کلاه رفت:31:

dimeh11
21-06-2010, 23:40
دوستان من امروز یدونه دل مدل 5010 گرفتم از گارانتیه زیگورات البته چون شهرستان بودم سفارش دادم به مغازه دار برم گرفت خلاصه اینا به کنار این شرکته همراش بهم یه ویندوز 7 داد با یدونه درایور خود شرکت توش همه درایورا بود حالا من یه مشکلی داشتم تو نصب ویندوز 7
X86 رو بزنم یا ایکس 64 این یه سوال و سوال بعدیم من ایکس 64 رو نصب کردم رفتم که کارت گرافیکم رو نصب کنم نصب شد ولی تو تنظیمات مدل کارت گرافیک رو نمیداد احتمالا این سوال جاش اینجا نبود وای ممنون میشم راهنماییم کنید
قطعات هم کور ای 3
4 گیگ رم دی دی ار 3
گرافیک ای تی ای 5470
باقی چیزاش هم میدونید که در ضمن من تو فرمت میخواستم بیش از 3 درایو داشته باشم ولی نمیتونستم بیش از 3 درایو بسازم فقط سه تا درایو بهم میداد 39 گیگ برا ویندوز گذاشتم ما بقیش رو نصف کردم در مورد اینم راهنماییم کنید با تشکر

m.mehdi159
25-06-2010, 08:12
با سلام
لپ تاب من وسترو 1520 است که روش ویندوز وستا بیسیک نصب شده.
می خواستم ویندوز 7 نصب کنم که با این مشکل روبرو شدم : وقتی که نصب ویندوز تمام میشه و ویندوز می خواهد بالا بیاد یکدفعه ریستار می کنه و وارد بخش ریکاوری میره( قسمتی که با زدن کلید f8 وارد اون میشیم برای برگرداندن ویندوز به حالت پیش فرض کارخانه) که البته با عوض کردن ویندوز تنها تونستم نسخه experinecev رو نصب کنم ولی برای نصب نسخه های دیگر 7 با این مشکل روبرو می شوم . دوستان بنظر شما مشکل از کجاست

m.mehdi159
26-06-2010, 10:41
دوستان می بخشید نسخه ای که نصب شده ویندوز 7 enterpriseاست:46:

fa_65
05-07-2010, 12:12
سلام
آیا می توان به راحتی ویندوز 7 بر روی لپ تاب سونی مدل CS118E که دارای ویندوز ویستا ست نصب کرد ,
در صورتی که فقط دارای یک داریو c است ؟ یا مثل نصب XP باید مراحلی را طی کرد . لطفا راحت و روان توضیح دهید . منتظر جوابتان هستم .
با تشکر

majid_3ma
05-07-2010, 12:20
بله از اکس پی هم نصبش راحت تره

evenger
24-07-2010, 21:27
درود

دوست عزیز بنده وایو cw21 دارم.
نمی دونم چه کارش کردم که همه چیش پاک شده و الان فقط یک صفحه سیاه با یک ( _ ) نشون میده که هی چشمک میزنه.و هیچ کاری انجام نمی ده. حالا چه طوری باید از دیسک های ریکاوری استفاده کنم.؟؟؟؟

hada22
02-08-2010, 00:06
سلام دوستان عزیز.من یه لبتاب ایسوز مدلk50ijدارم که روش یه ویستای64بیته.میتونم به سون(7)32 بیتی ارتقاش بدم یاباید ازاول ویندوز روش نصب کنم.؟اگه بخوام منوی بوت روبیارم بایدچکارکنم؟
تشکرمیکنم.
هادی

kiuna
02-08-2010, 10:53
دوستان من یه مشکلی توی نصب دارم xp رو که نمیشه اپگرید کرد
ولی ویستا رو هم که بریزیم وقتی 7 رو بخوای نصب کنی
ویندوز قبلی رو تو یه پوشه به نام windows old نگه میداره و حجم
زیادی از هارد اشغال میشه راهی هست که ویندوز جدید دقیقا روی همون
ویندوز ریخته بشه و ویندوز قبلی رو نگه نداره ؟

mhadishirani
02-08-2010, 14:06
دوستان من یه مشکلی توی نصب دارم xp رو که نمیشه اپگرید کرد
ولی ویستا رو هم که بریزیم وقتی 7 رو بخوای نصب کنی
ویندوز قبلی رو تو یه پوشه به نام windows old نگه میداره و حجم
زیادی از هارد اشغال میشه راهی هست که ویندوز جدید دقیقا روی همون
ویندوز ریخته بشه و ویندوز قبلی رو نگه نداره ؟
بلی
برید تنظیمات بایوس و بزارین از روی سی دی بوت کنه بعد موقع نصب درایوی که میخواین ویندوز نصب کنید رو فرمت کنید و ویندوزتون رو نصب کنید

hada22
02-08-2010, 17:17
سلام دوستان عزیز.من یه لبتاب ایسوزدارم که 64 بیته.روش یه ویستانصب بودکه اومدم بجای اون یه سون 32بیتی نصب کردم.همه چی مرتب بودتااینکه کارنصب تموم شد.حالاموقع لودشدن توصفحه بزرگ مینویسه ERRORوبالای صفحه هم پیغام زیر رومیده
can not open file c:\recovery.dat.can not find the file
دوستان عزیزلطفاکمک کنید.
تشکرمیکنم.
هادی

parastoo_86
03-08-2010, 14:21
سلام. من تازه واردم. بچه ها من یه لپ تا÷ واسم از هلند فرستادن این مشخصاتشه می خوام کسانی که واردن ببینن خوبه یا کلا چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟؟

cpu : intel centrino core dou T2050, 1.60ghz

memory : 1024MB/MO (2*512 MB/ MO) ( 533 MHZ

HDD : 100 GB/GO

WLAN: 802.11

GRAPHICS: Intel GMA 950

البته 3 سال پیش فرستادن!!!!!

H@mid-Vista
06-08-2010, 08:58
سلام. من تازه واردم. بچه ها من یه لپ تا÷ واسم از هلند فرستادن این مشخصاتشه می خوام کسانی که واردن ببینن خوبه یا کلا چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟؟

cpu : intel centrino core dou T2050, 1.60ghz

memory : 1024MB/MO (2*512 MB/ MO) ( 533 MHZ

HDD : 100 GB/GO

WLAN: 802.11

GRAPHICS: Intel GMA 950

البته 3 سال پیش فرستادن!!!!!

برای سه سال پیش خوبه
اما الان نه
با همون اكس پی باید باهاش كنار بیایی:8:

---------- Post added at 08:58 AM ---------- Previous post was at 08:56 AM ----------

سلام دوستان عزیز.من یه لبتاب ایسوزدارم که 64 بیته.روش یه ویستانصب بودکه اومدم بجای اون یه سون 32بیتی نصب کردم.همه چی مرتب بودتااینکه کارنصب تموم شد.حالاموقع لودشدن توصفحه بزرگ مینویسه ERRORوبالای صفحه هم پیغام زیر رومیده
can not open file c:\recovery.dat.can not find the file
دوستان عزیزلطفاکمک کنید.
تشکرمیکنم.
هادی

شما پارتیشن ریكاوری رو هم پاك كردین
ممكنه یك عكس از پارتیشنهات بذاری؟

احتمالا درایو ریكاوریت اكتیو هست و میره روی اونو ارور میده

hada22
06-08-2010, 10:00
سلام دوست عزیز.درایوریکاوری رو پاک نکردم.مجبورشدم باز ویندوز اصلیش رونصب کنم.به احتمال زیاد مطلبی که شمافرمودید درسته.چاره چیه وبایدچکارکنم.
تشکرمیکنم.
هادی

parastoo_86
07-08-2010, 13:58
سلام. دوست عزیز h@mid-vista یعنی هیچ راهی نداره من ویندوز 7 رو روش نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
مدل لپ تاپ sony vaio VGN - N11S/W

M E H R A N
07-08-2010, 16:12
سلام. دوست عزیز h@mid-vista یعنی هیچ راهی نداره من ویندوز 7 رو روش نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
مدل لپ تاپ sony vaio VGN - N11S/W

دوست عزیز, شما Windows 7 Home Premium رو روش نصب کنی. هم میتونی از گرافیک Aero استفاده کنی و هم سرعت نسبت خوبی خواهی داشت.

اگر خوشت نیومد دوباره میتونی ویندوز XP نصب کنی. مشکلی نداری. شماره سریال ویندوز XP هم زیر لپ تاپ نوشته شده و احتیاجی به کرک نداری. فقط کافیه یک ویندوز XP از نوعی که زیر لپ تاپ نوشته شده گیر بیاری. اگر Home هست نمیتونی Professional نصب کنی و با شماره سریال زیر لپ تاپ اکتیوش کنی.

nimadb54
16-08-2010, 17:00
با استفاده از برنامه آموزشی موجود در لینک زیر میتوانید روش نصب Windows 7 را بصورت رایگان!!! با روش تعاملی و شبیه سازی شده (فارسی با صدا و متن) آموزش ببینید روی نصب چند ویندوز در کنار هم نیز توضیح داده شده است

آموزش ويندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود مستقيم (تمامي بخشها) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش Windows 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود مستقيم (تمامي بخشها) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeed sn
16-08-2010, 23:31
دوستان فارسی کردن صفحه کلید چجووریه؟

r8m4
22-08-2010, 19:10
سلام

می خواستم بدونم نرم افزار های ایکس پی رو سون بالا میاد؟
مخصوصا برنامه ای مثل ETABS

بعد خود ویندوز درایورها رو می شناسه یا اینکه بعد از نصبش باید درایورهای رو جدا نصب کرد

one-boy
24-08-2010, 01:34
مشخصات نوت بوكتو بذار
تا بگم 32 بیت نصب كنی یا 64 بیت
ر مورد ویندوز 7 هم مهمه نیست در كینگ باشه یا مستقل مهم اینه كه نسخه فاینال یا همون بیلد 7600 باشه
سلام
حمید جان من امروز ایسر 5741G خریدم که فکر کنم سیستم عاملش Dos باشه.چه ویندوزی نصب کنم و 32 بیتی یا 64 بیتی؟
مشخصاتش:
corei5 2.26 ram:4GB hard:640GB vga:GeForc 320 1GB DDR3
مرسی.

rozhin66
24-08-2010, 06:52
سلام و خسته نباشید خدمت شما کارشناسا ن ایرانی امیدوارم همیشه موفق باشید و هرروز بیشتر از این یادبگیرید چون داشته هاتونو در اختیار دیگران قرار میدید.لپلپ من dell vostro 1500که ویستا روش نصب بود الان سون رو نصب کردم همه درایورهاشو شناخته غیر از سه تاش کهbase system deviceنمی دونم چطور پیداشون کنم و اگه می تونید لینک دانلودش رو برام بذارید در ضمن با این اینترنت نفتی من dial upمیتونم دانلود کنم یا باید یه جایه پرسرعت برم؟ایه سواله دیگه اولش که گرفته بودم بلوتوثش کار میکرد یه بار خراب شده بود دادم ویندوز نصب کنن دیگه نکارید اونم درایو داره و باید دانلودش کنم؟ممنون

شـیـفــو
26-08-2010, 14:20
سلام و خسته نباشید خدمت شما کارشناسا ن ایرانی امیدوارم همیشه موفق باشید و هرروز بیشتر از این یادبگیرید چون داشته هاتونو در اختیار دیگران قرار میدید.لپلپ من dell vostro 1500که ویستا روش نصب بود الان سون رو نصب کردم همه درایورهاشو شناخته غیر از سه تاش کهbase system deviceنمی دونم چطور پیداشون کنم و اگه می تونید لینک دانلودش رو برام بذارید در ضمن با این اینترنت نفتی من dial upمیتونم دانلود کنم یا باید یه جایه پرسرعت برم؟ایه سواله دیگه اولش که گرفته بودم بلوتوثش کار میکرد یه بار خراب شده بود دادم ویندوز نصب کنن دیگه نکارید اونم درایو داره و باید دانلودش کنم؟ممنون
بله جفت داريورهاشو بايد دانلود كني و نصب كني
براي بلوتوثش حدود 80 مگ بايد باشه فكر كنم كه با دايال عمرا بتوني دانلود كني
براي ديوايس بيس هم حدود 120 مگ هست
راستي موقع خريد مگر يك ديسكت حاوي درايورهاش نگرفتي از فروشنده ؟ بايد تو اون ديسكت دو تا پوشه باشه مخصوص ايكس پي و ويستا
ميتوني اينو بري از فروشنده تقاضا كني يا بخري تو بازار قيمتشم 2تا4 تومنه

er.hashemi
27-08-2010, 16:47
من یه لپتاپ ایسر 4330 دارم ولی هرکاری می کنم نمی تونم روش ویندوز ایکس پی یا سون نصب کنم. دوستان عزیز ممنون میشم فوری جوابم رو بدن. توی تنظیمات ستینگش تغییری باید داد. با کلید F2 وارد ستینگ میشه. لطفا راهنمایی کنید.

majids
17-09-2010, 12:59
سلام دوستان

من روی لپ تاپ دل 1520 ویندوز 7 نصبیدم . ویستای قبلیش رو هم برد تو یه پوشه با اسم vindows old من قبلا یه ریکاوری از ویندوز ویستا گرفته بودم که 4 تا دی وی دی شده بود . حالا میخوام اون ویستای زمین ریکاوری شده رو برگردونم .

در ضمن سون که نصب کردم دوتا از درایوا رو جابجا کرد یعنی درایو d که لبل ریکاوری داشت ، شد درایو H و بقیه هم یه درایو برگشتن عقب .

حالا سوال من : میخوام همون ویستای زمان تهیه ریکاوری رو نصب کنم چطور باید با دی وی دی ها این کار رو انجام بدم ؟

ویستای که الان رفته تو پوشه old خیلی داغون شده بود .

ممنون میشم راهنماییم کنید

IRANER
04-10-2010, 21:42
با سلام به دوستان
لپ تاپ مدل سونی وایو VGN FZ340N با ویندوز ویستا دارم.
می خواستم ببینم میشه روش ویندوز سون نصب کرد؟ایا باید ویستا را پاک کرد یا با حفظ ویستا هم میشه؟
در ضمن فقط یک درایو دارم ...میشه که پارتیشن بندی کرد ؟با چه نرم افزاری ؟
دوستان منتظرم
ممنون

alireza1411
04-10-2010, 22:23
با سلام به دوستان
لپ تاپ مدل سونی وایو VGN FZ340N با ویندوز ویستا دارم.
می خواستم ببینم میشه روش ویندوز سون نصب کرد؟ایا باید ویستا را پاک کرد یا با حفظ ویستا هم میشه؟
در ضمن فقط یک درایو دارم ...میشه که پارتیشن بندی کرد ؟با چه نرم افزاری ؟
دوستان منتظرم
ممنون

میشه هر دوش رو داشته باشی.
اگه میخوای اطلاعاتت حفظ شه و ویندوزت سالم بمونه با paragon partition یا acronis پارتیشن بندی کن. حتی تو ویندوز هم میشه اینکارو کنی فقط ممکنه یه ری استارت بخواد و بعد از ری استارت شدن کارها رو انجام بدن.

بعد از اینکه دو تا پارتیشن ایجاد کردی رو اون یکی جدیده سون بریز.:11:

دوست من یه بک آپ هم قبلش حتما بگیر که یه موقع .... خلاصه مواظب باش که سوتی بدی کل اطلاعاتت میره رو هوا.:41:

IRANER
16-10-2010, 23:32
سلام دوستان
من لپ تاپ مدل VGN FZ 340 N SONY VAIO دارم ....ویستا داره می خوام سون 64 بذارم...
ولی فقط یک درایو C داره ....
مراحل نصب ویندوز 7 چیه ....برای پارتیشن بندی چیکار باید بکنم ...
اگه بعدا مشکلی پیش بیاد میشه ویستا را برگر داند ..؟
ایا درایور لازمه ؟اگه لازمه از کجا دانلود کنم...
لطفا کامل راهنمایی کنید
خیلی خیلی ممنون

elhamnami
24-10-2010, 22:15
سلام - من يك لپ تاپ خريدم كه OS نداشت و رووش ويندوز ۷ نصب كردم. اما جالبه كه هارد سيستم ۶۴۰ گيگه ولي ويندوز ۳۰۰ تاشو ميشناسه !!! كسي ميدونه من چيكار كنم ؟

Pami
25-10-2010, 14:22
سلام - من يك لپ تاپ خريدم كه OS نداشت و رووش ويندوز ۷ نصب كردم. اما جالبه كه هارد سيستم ۶۴۰ گيگه ولي ويندوز ۳۰۰ تاشو ميشناسه !!! كسي ميدونه من چيكار كنم ؟

دوست عزیز در تالار مشکلات سخت افزاری / نرم افزاری مطرح کنید ، اینجا جاش نیست

Alli13
01-11-2010, 13:27
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم:(مدل لپ تاپ=اینسپیرون 1525،الان هم روش ویستا 32 بیتی نصبه)

1-فرقی میکنه که ویندوز سون 32 بیتی یا 64 بیتی روش نصب کنی؟

2-الان من 4 تا درایو دارم که یکیش خالیه و میخوام ویندوز سونم رو روی اون بریزم ،به عبارتی نمیخوام ویندوز سونم روی c ریخته شه،چی کار باید بکنم؟(در ضمن میخوام ویستا هم کامل پاک بشه)

3-از تو خود ویستا،سون رو نصب کنم یا از طریق بوت کردن؟

4-چه جوری باید الان از تو خود ویندوز ویستا بک آپ بگیرم(اگه این سوال جاش این جا نیست دیگه ببخشید)

omid_egh
04-11-2010, 22:40
من مشکل دارم با ریختن ویندوز 7 64 بیتی روی لینوپس لینوکس لپ تاپم (ایسر 5741 جی )

dvd ویندوز و میزارم میرم از روی بوت dvd رو انتخاب میکنم اما وقتی بالا میاد روی این صفحه میمونه

چی کار کنم ؟

alireza1411
07-11-2010, 21:52
سلام دوستان
من لپ تاپ مدل VGN FZ 340 N SONY VAIO دارم ....ویستا داره می خوام سون 64 بذارم...
ولی فقط یک درایو C داره ....
مراحل نصب ویندوز 7 چیه ....برای پارتیشن بندی چیکار باید بکنم ...
اگه بعدا مشکلی پیش بیاد میشه ویستا را برگر داند ..؟
ایا درایور لازمه ؟اگه لازمه از کجا دانلود کنم...
لطفا کامل راهنمایی کنید
خیلی خیلی ممنون

والله مراحل که شبیه ایکس پی هستش. اگه میخوای ویندوز قبلیت بمونه و درایور یه دونه داری باید با دیسک بوت ابل نرم افزارparagon بری بالا و اونجا درایو سی رو دو تیکه کنی. بدون اینکه اطلاعات پاک شه این کارو میکنه .

البته چون باهاش تا حالا کار نکردی پیشنهاد من اینه که کلا از چیزایی که لازم داری بعدا یه کپی رو هارد اکسترنال ورداری و کلا هراد رو فرمت کنی. کجا فرمت کنی ؟ خب تو مراحل نصب ویندوز سون منوهای لازم رو داره.

درایورهای سون تقریبا 90 درصد همون ویستا هستش. فکر نمیکنم نیازی باشه ولی بود باید بگی کدوم قطعه گیر داره تا دوستان کمک کنن.

شرمنده دیر جواب دادم پشت شما رو که ندیده بودم خب ...:41:

:40::11::11::11::11:

---------- Post added at 11:48 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

احتمالا باید فرمت بشه. یعنی بری تو کنترل پنل بخش system and security رو باز کنی و گزینه ی create and format hard disk partitions رو بزنی. اونجا کل 640 گیگ رو میبینی و اگه درایوی دارای سیستم فایلی غیر از fat fat32 ntfs باشه باید پاکش کنی و به جاش یه درایور ntfs بسازی که ویندوز اون رو شناسایی کنه.

:11::11::11:

---------- Post added at 11:52 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------

سلام دوستان
چند تا سوال داشتم:(مدل لپ تاپ=اینسپیرون 1525،الان هم روش ویستا 32 بیتی نصبه)

1-فرقی میکنه که ویندوز سون 32 بیتی یا 64 بیتی روش نصب کنی؟

2-الان من 4 تا درایو دارم که یکیش خالیه و میخوام ویندوز سونم رو روی اون بریزم ،به عبارتی نمیخوام ویندوز سونم روی c ریخته شه،چی کار باید بکنم؟(در ضمن میخوام ویستا هم کامل پاک بشه)

3-از تو خود ویستا،سون رو نصب کنم یا از طریق بوت کردن؟

4-چه جوری باید الان از تو خود ویندوز ویستا بک آپ بگیرم(اگه این سوال جاش این جا نیست دیگه ببخشید)

64 بیتی کاراییش یه کم بهتره. مشکل خاصی نداره.

من همیشه از بوت نصب میکنم ولی فرقی نمیکنه تقریبا.

برای بک آپ از سی دی بوت نورتون قست Norton Ghost استفاده کن. ورژن آخرش 15 هست.

واسه این که پاک نشه کاری نداره خب رو اون درایو خالی نصب کن. تو مراحل نصب اسم درایو رو درست بزنی چیزی نمشه. حجم درایو و حجم پر شده رو نشون میده نگران نباش. هر کدوم خالی بود رو اون نصب کن.

راستی در مورد پرایمری بودن پارتیشن دقت کن که حتما باید پرایمری باشه. اگه نباشه تو مراحل نصب خودش میگه نیست.

alireza1411
07-11-2010, 21:58
من مشکل دارم با ریختن ویندوز 7 64 بیتی روی لینوپس لینوکس لپ تاپم (ایسر 5741 جی )

dvd ویندوز و میزارم میرم از روی بوت dvd رو انتخاب میکنم اما وقتی بالا میاد روی این صفحه میمونه

چی کار کنم ؟

والله من هم نمیدونم چشه. اساتید لینوکس باید نظر بدن. دوستان کمک کنید!!!

اینم یه راهی هست که اینجا گفته .... تست کن شاید تا دوستان نظر بدن جواب گرفتی:

:11::11::11::11:

Alijo0on
10-11-2010, 22:12
من یه مشکلی داشتم در مورد نصب ویندوز روی نوت بوک
کامل شرح میدم که کمکم کنین !
یدونه نوت بوک Acer مدل Aspire 1410 که از آلمان آوردن برام و ویندوز 7 اش کامل به زبان آلمانی بودو سر در نمی آوردم ازش
به ناچار خواستم عوض کنم و با هزار دنگ و فنگ XP ریختم که کلی از درایورهاشو نشناخت !!!
حوصله سرچ برای درایوراشو نداشتم!
الان ویندوز 7 Ultimate که داخل King 2010 هستو نصب کردم فقط بلوتوث و فک کنم نشناخته !
که خواستم تنظیمات bios رو به حالت default برگردونم که دیگه ویندوزه بالا نیومد و درواقع تو صفحه لود 7 یهو این صفحه آبی میاد و ریست میشه !!!
کسی میدونه مشکل از کجاس ؟؟؟؟ و چیکار باید بکنم .؟
شرمنده طولانی شد !

hadi_vazi
10-11-2010, 23:19
من روی لپ تاپ vaio vpccw14fx می خوام ویندوز 7 بریزم خودش ویندوز 7 داره ولی کلی نرم افزار روشه و کلی سرعتش پائینه درضمن نسخه ultimate هم نیست اسه همین می خوام عوضش کنم می خواستم ببینم اگه عوضش کنم درایوراش رو باید از کجا بگیرم آخه هیچ سی دی با لپ تاپ بهم ندادند و اینکه وقتی عوضش کنم دکمه های fn کار میکنه؟
الان رفتم تو سایت سونی و درایور های مدل لپ تاپم رو پیدا کردم سه تا سوال برام پیش اومده من می خوام ویندوز 7 نسخه ultimate رو نصب کنم ولی تو سایتش فقط برای اکس پی و 7 نسخه home premum رو گذاشته باید چیکار کنم؟
دوم اینکه اصلا بعد نصب ویندوز 7 تمام این درایورهایی که نوشته که حدود 2 گیگ می شه نیازه دانلودشون کنم؟
سوم هم اینکه وقتی تو سایت esupport.sony درایورهای انتخابی رو که تیکش رو زدم چی رو باید بزنم که دانلود بشه؟

Alijo0on
10-11-2010, 23:42
من روی لپ تاپ vaio vpccw14fx می خوام ویندوز 7 بریزم خودش ویندوز 7 داره ولی کلی نرم افزار روشه و کلی سرعتش پائینه درضمن نسخه ultimate هم نیست اسه همین می خوام عوضش کنم می خواستم ببینم اگه عوضش کنم درایوراش رو باید از کجا بگیرم آخه هیچ سی دی با لپ تاپ بهم ندادند و اینکه وقتی عوضش کنم دکمه های fn کار میکنه؟
الان رفتم تو سایت سونی و درایور های مدل لپ تاپم رو پیدا کردم دوتا سوال برام پیش اومده من می خوام ویندوز 7 نسخه ultimate رو نصب کنم ولی تو سایتش فقط برای اکس پی و 7 نسخه home premum رو گذاشته باید چیکار کنم؟
دوم اینکه اصلا بعد نصب ویندوز 7 تمام این درایورهایی که نوشته که حدود 2 گیگ می شه نیازه دانلودشون کنم؟

راستش من تا حدودی جواب سوالتو میدونم !!!
اولا که اصن نیازی نیس از الان دانلود کنی ، مگه اینکه در آینده بخوایی Xp نصب کنی که نیازت میشه چون اکثره سخت افزارتو نمیشناسه ...
الان میتونی برناامه Driver geniune رو بگیری و نصب کنی تا از کل درایورات بک آپ بگیره بعد خیالت راحت شه .
و یه سوال این کلید بد چرا اینقدر مهمه ؟
(من الان با این نوت بوک ایسره اومدم اگه غلط داشت تقثیره حروف پالمانیه...:5:)

farshid7f
11-11-2010, 00:36
سلام
چطور میشه انتخاب کرد که ویندوز 32 بیت نصب بشه یا 64 بیت؟
روی اکثر dvd های ویندوز نوشته 32بیت و64 بیت.
من خودم یکیشو دارم ولی هروقت نصب کنی 32 بیت نصب میکنه...
موقع نصب هم هیچ جا نمیپرسه که 32 بزنه یا64...

alireza1411
11-11-2010, 01:33
سلام
چطور میشه انتخاب کرد که ویندوز 32 بیت نصب بشه یا 64 بیت؟
روی اکثر dvd های ویندوز نوشته 32بیت و64 بیت.
من خودم یکیشو دارم ولی هروقت نصب کنی 32 بیت نصب میکنه...
موقع نصب هم هیچ جا نمیپرسه که 32 بزنه یا64...

تو مراحل نصب اگه دی وی دیش هر دو تا رو داشته باشه یه صفحه میاد که میگه کدوم ورژن رو میخوای نصب کنی و گزینه هاش دو تاست. x86 و x64 که همون 32 و 64 بیتی میشه.

hadi_vazi
11-11-2010, 08:59
راستش من تا حدودی جواب سوالتو میدونم !!!
اولا که اصن نیازی نیس از الان دانلود کنی ، مگه اینکه در آینده بخوایی Xp نصب کنی که نیازت میشه چون اکثره سخت افزارتو نمیشناسه ...
الان میتونی برناامه Driver geniune رو بگیری و نصب کنی تا از کل درایورات بک آپ بگیره بعد خیالت راحت شه .
و یه سوال این کلید بد چرا اینقدر مهمه ؟
(من الان با این نوت بوک ایسره اومدم اگه غلط داشت تقثیره حروف پالمانیه...:5:)

ممنون از راهنمائیتون من برای تعویض ویندوز از تنها چیزی که میترسم کار نکردن دکمه های fn هست چون قبلا روی یه لپ تاپ دیگه ویندوز نصب کردم و آخر به خاطر کار نکردن همون دکمه دوباره ویندوز خودش رو روش ریکاوری کردم. فقط اگه مطمئینید که با تعویض ویندوز اون دکمه ها راه می افته این کارو بکنم راستی من می خوام درایورام رو آپدیت کنم بی زحمت بگید از همون سایت بعد تیک چندتا برنامه چطور باهم دانلودشون کنم؟
گفتی دکمه پد من فکر میکنئم وقتی ئرایورش رو نصب می کنی روون تر کار می کنه.

armin_punisher6
11-11-2010, 09:56
ممنون از راهنمائیتون من برای تعویض ویندوز از تنها چیزی که میترسم کار نکردن دکمه های fn هست چون قبلا روی یه لپ تاپ دیگه ویندوز نصب کردم و آخر به خاطر کار نکردن همون دکمه دوباره ویندوز خودش رو روش ریکاوری کردم. فقط اگه مطمئینید که با تعویض ویندوز اون دکمه ها راه می افته این کارو بکنم راستی من می خوام درایورام رو آپدیت کنم بی زحمت بگید از همون سایت بعد تیک چندتا برنامه چطور باهم دانلودشون کنم؟
رو بعضی لپ تاپ ها کار نمیکنه.مثلا دوستم سری fw سونی داشت بعضیاشون کار نمیکردن ولی من سری pavilion اچ پی و برادرم سری کامپک اچ پی رو داریم کار میکنه.

Alijo0on
11-11-2010, 12:41

رو بعضی لپ تاپ ها کار نمیکنه.مثلا دوستم سری fw سونی داشت بعضیاشون کار نمیکردن ولی من سری pavilion اچ پی و برادرم سری کامپک اچ پی رو داریم کار میکنه.

راستش من هنوز دلیل حساسیتتون رو این کلید fn نمیدونم ؟!!
من که خودم اصن استفاده ایی نمیکنم ازش مگه اینکه بخوام Print Screen بگیرم... فقط اون موقع !
منم خودم الان hp سری Compaq دارم توی هر 2 تا ویندوزی که روش ریختم این کلیده کار کرده ولی نمیکردمم همیچین فرقی برام نداشت !
اگه کسی میدونه کاره این کلید چیه به منم بگه ..
در ضمن اگه ویندوزتو عوض کردی و کار نکرد میتونی با onScreen keyboard کار کنی :دی
و در مورد آپدیت درایورات وقتی ویندوزتو مشخص کردی و ریختی ، بعد با همون برنامه یا برنامه های دیگه اسکن کن و درایورهای قابل ارتقائ رو بهت میده و ظرفیتی که باید دانلود کنیشون !

armin_punisher6
11-11-2010, 13:35
من که خودم اصن استفاده ایی نمیکنم ازش مگه اینکه بخوام Print Screen بگیرم... فقط اون موقع !
منم خودم الان hp سری Compaq دارم توی هر 2 تا ویندوزی که روش ریختم این کلیده کار کرده ولی نمیکردمم همیچین فرقی برام نداشت !
و در مورد آپدیت درایورات وقتی ویندوزتو مشخص کردی و ریختی ، بعد با همون برنامه یا برنامه های دیگه اسکن کن و درایورهای قابل ارتقائ رو بهت میده و ظرفیتی که باید دانلود کنیشون !
مثلا کم یا زیاد کردن نور صفحه.play.pause.forward.backward sleep help lock البته تو برندها اینا متفاوتن

hadi_vazi
11-11-2010, 13:48

برای من استفاده هایی مثل کم و زیاد کردن صدا- کم و زیاد کردن نور صفححه- انتقال تصویر از مانیتور به تلوزیون در زمان اتصال لپ تاپ به تلوزیون و قطغ صدا.

Alijo0on
11-11-2010, 14:01
Wow
الان فهمیدم واسه منم کار نمیکنه پس :دی :31:
همون بهتر که عادت نکردم بش پس !!!

alireza1411
11-11-2010, 15:37
دوستان ببخشید می پرم وسط بحث ...

ببینید من ایسوس n61jq دارم که تاپیکش هم هست میتونید نگاه کنید. یه سری درایور رو دی وی دی خود لپ تاپ و البته سایتش هست که کارش همینه ..

ویندوزی که ماکروسافت میده دیگه قرار نیست درایور کیبور هم روش باشه چون کلی انواع و اقسام لپ تاپ وجود داره.

من ویدنوز سون کرک شده ی آلتیمیت رو نصب کردم هم 32 و هم 64 بیتی. بعد هم درایور رو ریختم. خیلی کلید مهمیه و اصلا بدون اون ترجیح میدم ویندوز نریزم !!!!

مال من کارایی مثل اینا می کنه:

کم و زیاد کردن نور
تغییر مقدار صدا
تغییر مد رنگ مانیتور
اسلیپ Sleep
خاموش کردن مانیتور
قطع صدا
روشن کردن وبکم و لود کردن نرم افزار مربوط به اون
باز کردن برنامه ی ماشین حساب
روشن خاموش کردن وایرلس و بلوتوث

با این همه کار نمیشه بی خیالش شد:41:. تو سایت رسمی باید بگردین و پیداش کنید واسه ایسوس که میدونم کجاست ولی اچ پی و سونی رو نمیدونم. حتما باید رو سایتش یه جایی گذاشته باشه.

ضمنا این رو هم اضافه کنم که درایور کارت صدا و کارت گرافیک و چیپ ست سی پی یو رو میشه از سایتای دیگه دانلود کرد که به روز تر باشه. و البته فشرده تر و کم حجم تر.:31:

Alijo0on
11-11-2010, 22:08
دوستان ببخشید می پرم وسط بحث ...

ببینید من ایسوس n61jq دارم که تاپیکش هم هست میتونید نگاه کنید. یه سری درایور رو دی وی دی خود لپ تاپ و البته سایتش هست که کارش همینه ..

ویندوزی که ماکروسافت میده دیگه قرار نیست درایور کیبور هم روش باشه چون کلی انواع و اقسام لپ تاپ وجود داره.

من ویدنوز سون کرک شده ی آلتیمیت رو نصب کردم هم 32 و هم 64 بیتی. بعد هم درایور رو ریختم. خیلی کلید مهمیه و اصلا بدون اون ترجیح میدم ویندوز نریزم !!!!

مال من کارایی مثل اینا می کنه:

کم و زیاد کردن نور
تغییر مقدار صدا
تغییر مد رنگ مانیتور
اسلیپ Sleep
خاموش کردن مانیتور
قطع صدا
روشن کردن وبکم و لود کردن نرم افزار مربوط به اون
باز کردن برنامه ی ماشین حساب
روشن خاموش کردن وایرلس و بلوتوث

با این همه کار نمیشه بی خیالش شد:41:. تو سایت رسمی باید بگردین و پیداش کنید واسه ایسوس که میدونم کجاست ولی اچ پی و سونی رو نمیدونم. حتما باید رو سایتش یه جایی گذاشته باشه.

ضمنا این رو هم اضافه کنم که درایور کارت صدا و کارت گرافیک و چیپ ست سی پی یو رو میشه از سایتای دیگه دانلود کرد که به روز تر باشه. و البته فشرده تر و کم حجم تر.:31:

حرفت درسته ا
اما کلا همه اینایی که گفتی + خیلی چیزای دیگه میشه با کلیدای دیگه
براشون شروتکات تعریف کرد ، حتما که نباید لنگ این فسقل کلید موند :دی :10:

farshid7f
12-11-2010, 13:06
تو مراحل نصب اگه دی وی دیش هر دو تا رو داشته باشه یه صفحه میاد که میگه کدوم ورژن رو میخوای نصب کنی و گزینه هاش دو تاست. x86 و x64 که همون 32 و 64 بیتی میشه.

ممنون!
روش نوشته هم 32 هم64 بیت ..ولی هیچ جا نمیپرسه که 32 بزنه یا 64
راه دیگه ای نداره؟

alireza1411
13-11-2010, 00:32
ممنون!
روش نوشته هم 32 هم64 بیت ..ولی هیچ جا نمیپرسه که 32 بزنه یا 64
راه دیگه ای نداره؟

من راه دیگه ای بلد نیستم. اگه نمی پرسه که باید مشکل داشته باشه. اصلا یه چیز دیگه. ویندوز سون 32 و 64 بیتی هر دو زیر 3 گیگ میشه ولی اگه اون دی وی دی ترکیبیش باشه باید بیشتر از 3 گیگ باشه.
ویندوز سون ماه اکتوبر فکر کنم 3.4 گیگ بود در حالی که 32 و 64 بیتیش 2.5 و 2.8 حدودا بود.

ar.behnam
16-11-2010, 23:20
بچه ها من یه ویندوز 7 از mrt نصب کردم و از dvd یه کپی گرفتم الان میخوام روی یه سیستم دیگه نصب کنم در مرحله expand installation file روی 0 % میمونه و جلو نمیره چه کار کنم

برای من استفاده هایی مثل کم و زیاد کردن صدا- کم و زیاد کردن نور صفححه- انتقال تصویر از مانیتور به تلوزیون در زمان اتصال لپ تاپ به تلوزیون و قطغ صدا.
به راحتی با دانلود نرمافزار از وبسایت سازندت میتونی کلید Fn رو فعال کنی ، کاری نداره که

kobrasnake1
12-12-2010, 19:45
دوستان من لپ تاپ vaio مدل vpcf 126 fm دارم و ویندوز کارخانه ایش هم ویندوز 7 home permum هست نسخه 64 بیتش .

من برای سازگاری بیشتر با نرم افزارها , نسخه 32 بیت ویندوز 7 رو نصب کردم اما وایر لس و بلوتوث و خیلی از امکانات ویندوز

اورجینال از بین رفت و مجبور شدم از دی وی دی های بک آپ دستگاهم استفاده کنم و ویندوز رو ریکاوری کنم سوال من از شما

اینه راهی هست که بتونم نسخه 32 بیتی 7 رو روی لپ تاپم نصب کنم البته به جز اینکه بخوام برم و درایور های سیستمم رو از

سایت تولید کنندشون بگیرم آخه دیال آپ دارم اگه راه دیگه ای هست ممنون میشم راهنماییم کنید مشکل من با درایور ها و کلید fn
هست زمانی که ویندوز 32 بیت رو نصب میکنم.

feizafra
14-12-2010, 08:34
سلام به همه دوستان عزیز من یه لپ تاپ hp مدل tx2 1075ee ، touch smart(صفحه لمسی )دارم که ویندوز ویستا روشه می خوام ویندوز سون 32 بیت روش نصب کنم .می خواستم بدونم اگه اینکارو بکنم خاصیت لمسی بودنش باز هم می مونه یا باید درایورشو دانلود کنم؟ چون وقتی به سایتش رفتم درایورشو برای دانلود نگذاشته بود.برای سایر قطعات چطور؟خود سون میشناسه یا باید جداگونه درایورشون رو دانلود کنم؟

majid_3ma
14-12-2010, 10:55
سلام به همه دوستان عزیز من یه لپ تاپ hp مدل tx2 1075ee ، touch smart(صفحه لمسی )دارم که ویندوز ویستا روشه می خوام ویندوز سون 32 بیت روش نصب کنم .می خواستم بدونم اگه اینکارو بکنم خاصیت لمسی بودنش باز هم می مونه یا باید درایورشو دانلود کنم؟ چون وقتی به سایتش رفتم درایورشو برای دانلود نگذاشته بود.برای سایر قطعات چطور؟خود سون میشناسه یا باید جداگونه درایورشون رو دانلود کنم؟
مشکلی نداره فقط و معمولا هم همون درایور های ویستا بهش می خوره
و این که :
1 - درایو D رو که مربوط به ریکاوری هست پاک نکن
2- از فولدر swsetup در درایو C کپی بردارید و این فولدر شامل همه نرم افزار ها و درایور های شما می باشد که در ویندوز شما نصب می باشد

feizafra
14-12-2010, 11:05
مشکلی نداره فقط و معمولا هم همون درایور های ویستا بهش می خوره
و این که :
1 - درایو D رو که مربوط به ریکاوری هست پاک نکن
2- از فولدر swsetup در درایو C کپی بردارید و این فولدر شامل همه نرم افزار ها و درایور های شما می باشد که در ویندوز شما نصب می باشد

با تشکر از شما دوست عزیز.فقط یک مورد اونم اینکه سیدی های درایور های لپ تاپ رو ندارم.مشکلی که نداره؟

majid_3ma
14-12-2010, 12:20
با تشکر از شما دوست عزیز.فقط یک مورد اونم اینکه سیدی های درایور های لپ تاپ رو ندارم.مشکلی که نداره؟
swsetup همون درایور ها هست
اگه منظورت ریکاوری دیسک هست باید اون ها رو بسازی
داخل start > hp recovery manager > hp recovery disk creator

payman1991
15-12-2010, 19:45
من یه لپ تاپ hp dv6 3140 خریدم وقتی میخواستم پارتیشن بندیش کنم هاردمو داینامیک کرد و پارتیشن تیبلش پرید با برنامه های پارتیشن بندی بوتیبل پارتیشن تیبلا برگردوندم ولی فکر کنم درایو d هم که ریکاوری روش بوده پریده حالا چندتا سئوال داشتم
آیا میتونم از ریکاوری دیسکی که توسط یه لپ تاپ دیگه (همین مدل ) درست شده استفاده کنم ؟
آیا میتونم اون فولدر ریکاوریا با برنامه های مختلف ریکاوری کنم ؟
اگر یه ویندوز سون home premium اورجینال مال یه لپ تاپ دیگه را شروع کنم روش نصب کردن و سریالیا که پشت لپ تاپ خودم هست استفاده کنم مشکلی پیش میاد توی نصب ؟
چون مال خودم دی وی دی ویندوز روش نبود ولی لپ تاپای دل روش هست خواهشان سریع جواب بدید
ممنون

danialdani
17-12-2010, 21:37
با سلام و شایسته ترین احترامات
میخواستم خواهش کنم اگه ممکن هست فایل پی دی اف آموزش تصویری نصب ویندوز 7 روی لب تاب دل را تو سایتتون بگذارید
با تشکر فراوان از زحمات حضرتعالی

w8j4u
01-01-2011, 12:31
سلام دوستان
من یه لب تاب dell 1564 دارم بعد از مدتها برای اولین بار میخام ویندوز رو عوض کنم
حالا که اقدام کردم برای نصب ویندوز موقع انتخاب درایو میگه:
windows cannot be installd to this disk.this computers hardware may not suport booting to this disk.ensure that this the disks controler is enabled in the computers BIOS meno.
لطف کنید راهنماییم کنید بدجور

w8j4u
01-01-2011, 12:42
سلام دوستان
من یه لب تاب dell 1564 دارم بعد از مدتها برای اولین بار میخام ویندوز رو عوض کنم
حالا که اقدام کردم برای نصب ویندوز موقع انتخاب درایو میگه:
windows cannot be installd to this disk.this computers hardware may not suport booting to this disk.ensure that this the disks controler is enabled in the computers BIOS meno.
لطف کنید راهنماییم کنید بدجور گیرم

Cyletech
14-01-2011, 12:14
سلام به همگی،

برای اولین بار هست که میخواهم روی نت بوک ویندوز 7 نصب کنم. مشکل اینجاست که در هر دو صورت (مستقیم وارد نصب شدن و اول وارد ویندوز شدن و بعد نصب ویندوز جدید) وقتی ریستارت میشه و می نویسه start booting from CD... دیگه کاری نمی کنه در صورتی که توی کامپیوتر های رومیزی سریع این جمله رد میشه. بنظرتون من باید چیکار کنم؟
راستی نت بوک ما هم ویندوز 7 رو ساپورت می کنه و قصد دارم x86 روش نصب کنم. ممنونم از جوابی که در آینده می دید. :11:

hadi3sh
26-01-2011, 23:37
من روز لپ تا بم ویستا و 7 و ایکس پی نصب کردم. الان می خوام فقط یه ویندوز داشته باشم. لطفا راهنماییم کنید که چطور می تونم فقط ویندوز 7 رو روی لپ تابم داشته باشم. مدل لپ تابم سونی هست

ahd3415
28-01-2011, 11:46
سلام .
من یک acer emachine E625 دارم . بعد از نصب 7 مشکل کارت گرافیک رو دارم . از سایتهای مختلف چندتا درایور گرفتم ولی همه موقع نصب ارور میده . لطفا راهنمایی کنید .

ashkan1360
03-02-2011, 10:03
سلام
یه سوال
من ویندوز ویستا اریجینال روی vaio خواهرم دارم
میخواستم 7 نصب کنم
نصبش که کاری نداره
فقط میخوام بدونم چجوری درایورهاشو از تو ویستا بکشم بیرون بعد روی 7 نصبشون کنم
میشه ؟

CYPRESS
03-02-2011, 11:09
سلام
یه سوال
میخواستم 7 نصب کنم
نصبش که کاری نداره
میشه ؟

تو programs file قسمت sony فولدر driver یا تو قسمت سرچ تایپ کن driver برات میاره هم به صورت inf هست هم exe

Alijo0on
03-02-2011, 17:56
سلام
یه سوال
میخواستم 7 نصب کنم
نصبش که کاری نداره
میشه ؟

میتونی برنامه Driver Geniune نصب کنی ، بعد خودش تمام درایور های سخت افزاری و نرم افزاری سیستمتو اسکت میکنه همرو تو فایلهای Setup در میاره و تو فولدر خودش تو مسیری که میخوای سیو میکنه ...
خیلی راحت و بی دردسر !
برنامشم گوگل کنی راحت پیدا میشه free هم هست :11:

Alijo0on
03-02-2011, 18:13
سلام .
من یک acer emachine E625 دارم . بعد از نصب 7 مشکل کارت گرافیک رو دارم . از سایتهای مختلف چندتا درایور گرفتم ولی همه موقع نصب ارور میده . لطفا راهنمایی کنید .

بهتره درایوره مورد نظرتو فقط و فقط از سایت ایسر دانلود کنی
از همه معتبرتره و بروز تره :11:

---------- Post added at 06:10 PM ---------- Previous post was at 06:07 PM ----------

من روز لپ تا بم ویستا و 7 و ایکس پی نصب کردم. الان می خوام فقط یه ویندوز داشته باشم. لطفا راهنماییم کنید که چطور می تونم فقط ویندوز 7 رو روی لپ تابم داشته باشم. مدل لپ تابم سونی هست

از تو درایوی که ویستا نصب هست روش کلا درایو رو فرمت میکنی و میره پی کارش :31:
اگه 2 تاش تو یه درایو نصب هستن بگو تا مسیره دیگه ایی بگم ...

---------- Post added at 06:13 PM ---------- Previous post was at 06:10 PM ----------

سلام به همگی،

برای اولین بار هست که میخواهم روی نت بوک ویندوز 7 نصب کنم. مشکل اینجاست که در هر دو صورت (مستقیم وارد نصب شدن و اول وارد ویندوز شدن و بعد نصب ویندوز جدید) وقتی ریستارت میشه و می نویسه start booting from CD... دیگه کاری نمی کنه در صورتی که توی کامپیوتر های رومیزی سریع این جمله رد میشه. بنظرتون من باید چیکار کنم؟
راستی نت بوک ما هم ویندوز 7 رو ساپورت می کنه و قصد دارم x86 روش نصب کنم. ممنونم از جوابی که در آینده می دید. :11:
به شما هم پیشنهاد میکنم وقتی این جمله رو دیدی 2 بار Enter رو بزنی بعضی بوت ها با هم فرق میکنه ...
و یا اینکه اولین Bootable رو بزاری dvd rom از توی Boot Setup سیو کنی و حل میشه ...

baren
18-03-2011, 15:23
دوستان عزیز الان دیدم ارور دار ویندوز که تا 14 روزه دیگه ویندوز 7 من وقتش تموم میشه !
نسخته تریال هست فکر کنم
سوال من این هست که الان من باید چیکار کنم؟
14 روز دیگه چه اتفاقی قراره بیفته؟
بک آپ بگیرم؟
7سون نسخه بدون وقت نداره مثل ایکس پی؟(البته منظورم اورجینال نیست کرک شده و... از اینا)

mrmostafa
24-03-2011, 16:03
من یه لب تاب دل 5010 دارم که برای کسی هست و میخوام الان ویندوز رو عوض کنم چیکار باید بکنم؟؟؟ ویندوز 7 هستش هر لب تابی یه دکمه داره که میزنیم ویندوز رو نصب میکنه چون ویندوز کند هست چیکار باید بکنم؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
در ضمن برای درایورهاش چیکار کنم؟؟؟؟

teknosys
24-03-2011, 18:30
سلام

فکر میکنم یه جایه دیگه همین سوال رو جواب دادم!!!

ولی برای شروع ریکاوری سیستم اگه درایو ریکاوری رو داشته باشی و حذفش نکرده باشی وقتی سیستم رو روشن کردی کلید F8 رو بزن تا وارد ریکاوری بشی.

موفق باشین.

mrmostafa
25-03-2011, 15:21
دوستان من الان با یوزرم وارد هستم ولی جدیدا بعضی لینک ها رو به این صورت نشون میده :
برای مشاهده محتوا ، لطفا ثبت نام کنید / وارد شوید
در صورتی که لینک های دیگه رو نشون میده نمیدونم چرا سایت اینجوری شده؟
من الان از داخل خود ویندوز دوباره نصب دارم میکنم ویندوز 7 رو فقط یه درایو factory هم داره ولی ویندوز ارجینال نداره اصلا من F8 رو زدم هیچی نیاورد.چون از طریق بوت کردن نشد من وقتی لب تاب رو ریست میکنم دی وی دی ویندوز داخلش هست ولی بوت نمیشه در صورتی که تو سیستم خانگی رو سی دی رام میزارم بوت میشه نصب میکنم. الان چیکار باید بکنم؟؟؟؟

internet-forum
27-03-2011, 15:20
با عرض سلام و تبریک سال نو
.
.
دوستان من یه Dell Inspiron 1526 با ویندوز ویستای اورجینال 32 بیت HomePremium دارم ، با یک درایو 140 گیگ ویندوز اورجینال(C) و یک درایو 10 گیگ ریکاوری(D) ، حالا تصمیم دارم ویندوز 7 نصب کنم چندتا سوال برام پیش اومده :

1- اگر کل درایو C رو فرمت کنم ولی به درایو D یا همون ریکاوری دست نزنم ، آیا وقتی نوت بوکم بدون سیستم عامل باشه و رسیتش کنم باز هم منوی ریکاوری از قسمت بوت نمایان میشه ؟ یا با فرمت درایو C انجام عملیات ریکاوری رو هم از دست میدم ؟

2- اگر 7 نصب کنم ، درایور هایه نوت بوکم رو میتونم راحت پیدا کنم یا برام داستان درست میشه؟

3- اگر سوال یک جوابش منفیه ، نحوه فرمت کردنش رو هم توضیح بدید که از طریق خوده ویستا فرمتش کنم یا وقتی DVD ویندوز 7 رو قرار دادم طی مراحل نصبه 7 درایو C رو فرمت کنم؟

باتشکر و قدردانی از همه دوستان

teknosys
27-03-2011, 16:16
سلام

در صورت فرمت کردن درایو C: ریکاوری داری ولی توی منو دیگه نشون نمیده . این لپ تاپ بصورت پیش فرض درایو ریکاوری نداره. احتمالا این درایو دست ساز هست. از BCD برای ویرایش بوت منو سیستم استفاده کن.

توی سایت شرکت Dell مدل شما فقط درایورهای Vista 32 Bit رو داره. ولی احتمال زیاد با نصب 7 اکثریت درایورهای مهم شما اتوماتیک شناسایی خواهند شد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبقیه درایورهایی که نشناخته هم با Driver Magician میتونی پیدا کنی.

فرمتش هم نحوه خاصی نداره . موقع نصب سون درایو C رو فرمت کن.

موفق باشین.

forum-p30world
28-03-2011, 07:44
من رو یه ایسوز با هارد 500 رم 4 cpu ci3 ویندوز ریختم موقع پارتیشن بندی 3تا 100 گیگ ساختم یه 167 گیگ حالا اون 167 گیگی رو نمیاره جزو درایوها کمممممممممممممممممممممممم ممممممممک

MOHAMMAD2010
29-03-2011, 14:33
بچه ها من تا حالا رو pc زیاد ویندوز نصب کردم میخواستم بدونم مراحل نصب ویندوز رو لپتاپ هم مثل pc هست ؟

MOHAMMAD2010
06-04-2011, 18:48
بچه ها من تا حالا رو pc زیاد ویندوز نصب کردم میخواستم بدونم مراحل نصب ویندوز رو لپتاپ هم مثل pc هست ؟

میشه یه نفر جواب بده ؟

rhea
06-04-2011, 18:57
میشه یه نفر جواب بده ؟

فرق چندانی ندارد !

tatu66
06-04-2011, 19:59
دوستان من الان با یوزرم وارد هستم ولی جدیدا بعضی لینک ها رو به این صورت نشون میده :
در صورتی که لینک های دیگه رو نشون میده نمیدونم چرا سایت اینجوری شده؟
من الان از داخل خود ویندوز دوباره نصب دارم میکنم ویندوز 7 رو فقط یه درایو factory هم داره ولی ویندوز ارجینال نداره اصلا من F8 رو زدم هیچی نیاورد.چون از طریق بوت کردن نشد من وقتی لب تاب رو ریست میکنم دی وی دی ویندوز داخلش هست ولی بوت نمیشه در صورتی که تو سیستم خانگی رو سی دی رام میزارم بوت میشه نصب میکنم. الان چیکار باید بکنم؟؟؟؟

شما باید اول اول وارد تنظیمات bios‏ سیستم بشی (اگر اشتباه نکنم با زدن f2‎ ‎‏ موقع بالا اومدن ویندوز) بعد تنظیمات بوت سیستم رو 1 روی cd rom ‎و گزینه 2 روی hdd ‎‏ قرار بگیره و بعد مشکل حل میشه

MOHAMMAD2010
06-04-2011, 22:43
فرق چندانی ندارد !

این چندانی یعنی چی !؟
دقیقا چه چیزش فرق داره ؟

m.s.f
07-04-2011, 19:17
اين تاپيك چرا اينطوريه ؟
من وارد انجمن شدم با يوزر خودم ولي توو پست اول لينكها رو نميتونم ببينم و ميگه :
!!!

omid-p30
10-04-2011, 09:52
اين تاپيك چرا اينطوريه ؟
من وارد انجمن شدم با يوزر خودم ولي توو پست اول لينكها رو نميتونم ببينم و ميگه :
!!!
برا من هم اینطوریه.

sahar_vh
10-04-2011, 16:01
من تازگی ها یک لب تاپ دل گرفتم.وقتی winxp رو روش نصب می کنم چند تا موردش رو نمی خونه مثل گرافیک و شبکه و ... باید چی کار کنم یه راه ساده؟؟؟؟

esool
10-04-2011, 18:31
برا من هم اینطوریه.
ای بابا منم نمی تونم ببینم
فکر کنم سرکاریه:31:

sahandd977
25-04-2011, 17:02
سلام
من یک لپ تاپ با مارک medion دارم که ویندوز 7 با زبان آلمانی روش نصبه (از آلمان برام آوردن).
میشه توضیح بدین چطور می تونم زبانش رو به انگلیسی و فارسی تبدیل کنم.در ضمن cd درایو هم نداره.
با تشکر

elvin_1987
25-04-2011, 18:15
د.ستان بهترین ویرایش ویندوز7 چی هست بدون دست کاری باشه؟

anon85
26-04-2011, 05:51
سلام
من یک لپ تاپ با مارک medion دارم که ویندوز 7 با زبان آلمانی روش نصبه (از آلمان برام آوردن).
میشه توضیح بدین چطور می تونم زبانش رو به انگلیسی و فارسی تبدیل کنم.در ضمن cd درایو هم نداره.
با تشکر

سلام،
جاي مطرح كردن سوالتون اينجا نيست؛
+
از اون جايي كه يكي از دوستام اتفاقا همين مشكل شما رو داشت (لپ تاپشو كه زيمنس بود، از آلمان اورده بودن كه روش ويندوزِ آلماني نصب شده بود...)، شما نمي تونين زبانِ ويندوز رو عوض كنيد.
بايد يه ويندوزِ جديد نصب كنيد.
كه تو همين تاپيك راجع به نحوه ي نصب ويندوز 7 صحبت شده)
+
البته ايني كه ميگين چطور می تونم زبانش رو به انگلیسی و فارسی تبدیل کنم، شما مي تونين به فارسي يا انگليسي يا هر زبونِ ديگه اي تايپ كنين، ولي زبانِ سيستمتون آلمانيه و عوض نميشه...
(مثلا كلماتي مثل: my computer, my documents, file, edit, copy, paste, delete و ... همشون به آلماني هستن.)

elvin_1987
26-04-2011, 11:39
:41::41::41::41::41::13:
د.ستان بهترین ویرایش ویندوز7 چی هست بدون دست کاری باشه؟

ALI&SOAP
26-05-2011, 14:22
سلام من یه dell 1520 دارم که ویستا 32 بیت داره 3 تا درایو دارم یکی c یکی d و اون یکی e recovery
میخوام seven 64 bit نصب کنم
میشه نصب کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد؟

naslsevomi
28-05-2011, 15:20
سلام
من یه دل 5110 گرفتم
اما زیاد وارد نیستم
میشه یه آموزش نصب ویندوز 7 و درایورهاش رو مکعرفی کنید؟

mkh12
12-06-2011, 00:17
سلام.
من میخوام روی یک درایو لپتاپ وین xp نصب کنم و روی یکی دیگه وین 7. میشه یا نه؟/ ترتیب نصبشون باید چطوری باشه؟

MrDevil
12-06-2011, 00:23
سلام.
من میخوام روی یک درایو لپتاپ وین xp نصب کنم و روی یکی دیگه وین 7. میشه یا نه؟/ ترتیب نصبشون باید چطوری باشه؟
بله.اول xp

erfan1000
18-06-2011, 19:20
من یه اچ پي pavilion dv6-1127ee دارم
زیاد وارد نیستم
میشه یه آموزش نصب ویندوز 7 و درایورهاش رو بزاريد؟

saeed.si
23-06-2011, 19:37
می خواستم بدونم که اگه ویندوز 7 رو کرک کنم بازم میشه اپدیتش کرد یا نه ...؟

golmehr
05-07-2011, 10:52
سلام من مدل لپ تاپم dell XPS401x روش win 7 home 64 bitارجینال نصبه اما من ویروس گرفتم و بعد کلی دردسر که از شرش خلاص شدم الان security system کار نمیکنه و windows update هم update نمیکنه و blutooth سش هم ظاهرا سالمه اما نمیتونم با هیچ device ای بهش وصل بشم. همه جارو گشتم و هر روشی رو امتحان کردم جواب نداده:19: الان میخوام از اول ویندوز نصب کنم البته ultimate کرک شده. دو تا درایو دارم که قاعدتا رو c باید بریزم.میشه راهنماییم کنید.میخوام به حالت اپگرید نصب کنم ویندوزرو و راستش برا درایوراش هم نمیدونم باید چیکار کنم.میخوام این مشکلاتی که گفتم حل بشه نمیخوام بیشتر دچار دردسر بشم.لطفا یه نفر یه توضیح دقیق به من بده و راهنماییم کنه!::41:

golmehr
05-07-2011, 11:04
می خواستم بدونم که اگه ویندوز 7 رو کرک کنم بازم میشه اپدیتش کرد یا نه ...؟

بله میشه. من رو سیستم خونه نسخه کرک شده 7 رو ریختم که الان اپدیت میشه و هیچ مشکلی هم نداره

09194003191
13-07-2011, 08:02
با سلام من یه سوال دارم که منو کلافه کرده من یه لب تاپ اچ پی مدل ( presario CQ60 (compaq چرا هرچی بازی میریزم یا یه کاره گرافیکی سبک میکنم تصویر کند میشه و اصلا جواب نمیده تو رو خدا جواب منو هم بدید

iman 68
16-07-2011, 12:26
سلام من میخواستم با استفاده از بکاپ ویندوز 7 دوباره نصبش کنم لطفا راهنماییم کنید

jefri6
28-07-2011, 01:05
دوستان من یه لپ تاپ دل inspiron n 5010 دارم روش ویندوز 7 نصب کردم بعد دیستارتش کردم دیگه بالا نمیاد این پیغامو میده :
reboot and select proper boot device or insert boot meda in selected boot device and press a key
تو را خدا راهنماییم کنید پاک آبروم داره میره

farshad321
30-07-2011, 11:35
لپ تاپ من رفته بود روي standby و بالا نميآمد بعدش restart كردم ولي ويندوز ديگه بالا نيومد. سعي كردم مجددا ويندوز بريزم نشد پيغام خطا ميده: no device driver found و هيچ درايوري نشون نميده وقتي گزينه load driver رو ميزنم ميگه cd driver رو بزار تو cd rom و وقتي اينكار رو ميكنم هيچ اتفاقي نميفته. لطفا كمك كنيد من ويندوز نصب كنم.

Maryam.20
31-07-2011, 20:04
سلام به همه دوستان.
من یه لپ تاپ توشیبا مدل toshiba satellite c650-ez1511 دارم که میخوام ویندوز 7 بریزم روش.(الان xp داره)
اطلاعاتشم لازم ندارم، یعنی اگه فرمت بشه خیلی بهتره برام.
برای اینکار به من گفتن که باید ریکاوری و بک آپ دانلود کنم از سایتش. نمیدونم دقیقا کدومو باید از این لینک دانلود کنم:

آیا این همون درایوره؟ من برای نصب 7 روی لپتاپم باید چکار کنم؟ همه صفحات قبلی این تاپیک رو هم خوندم اما هیچ کدوم مشکلشون مثل مال من نبود!!!

Alijo0on
31-07-2011, 23:49
دوستان من یه لپ تاپ دل inspiron n 5010 دارم روش ویندوز 7 نصب کردم بعد دیستارتش کردم دیگه بالا نمیاد این پیغامو میده :
reboot and select proper boot device or insert boot meda in selected boot device and press a key
تو را خدا راهنماییم کنید پاک آبروم داره میره

احتمال قوی تنظیمات Boot Setup عوض شده
و first boot Device شده هارد !
بزارش درایور سی دی یا چیزه دیگه ببین بالا میاد:20:

Alijo0on
01-08-2011, 00:11
لپ تاپ من رفته بود روي standby و بالا نميآمد بعدش restart كردم ولي ويندوز ديگه بالا نيومد. سعي كردم مجددا ويندوز بريزم نشد پيغام خطا ميده: no device driver found و هيچ درايوري نشون نميده وقتي گزينه load driver رو ميزنم ميگه cd driver رو بزار تو cd rom و وقتي اينكار رو ميكنم هيچ اتفاقي نميفته. لطفا كمك كنيد من ويندوز نصب كنم.

منظور شمارو نفهمیدم !!
اگه ویندوزت بالا نیومد ، پس کجا خواسته cd Driver بزاری ؟
تو همون setup اولیه اینو ازت خواسته ؟

سلام به همه دوستان.
من یه لپ تاپ توشیبا مدل toshiba satellite c650-ez1511 دارم که میخوام ویندوز 7 بریزم روش.(الان xp داره)
اطلاعاتشم لازم ندارم، یعنی اگه فرمت بشه خیلی بهتره برام.
برای اینکار به من گفتن که باید ریکاوری و بک آپ دانلود کنم از سایتش. نمیدونم دقیقا کدومو باید از این لینک دانلود کنم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآیا این همون درایوره؟ من برای نصب 7 روی لپتاپم باید چکار کنم؟ همه صفحات قبلی این تاپیک رو هم خوندم اما هیچ کدوم مشکلشون مثل مال من نبود!!!

این لینک کل درایور های نیاز لپ تاپ شما رو داره ، بهتره همه رو دانلود و داشته باشید
ممکنه تو نسخه های مختلف ویندوز در آینده بعضی هاشونو نشناسه مجبور به استفاده ازشون میشی

Maryam.20
01-08-2011, 08:07
این لینک کل درایور های نیاز لپ تاپ شما رو داره ، بهتره همه رو دانلود و داشته باشید
ممکنه تو نسخه های مختلف ویندوز در آینده بعضی هاشونو نشناسه مجبور به استفاده ازشون میشی

ممنون بابات پاسختون.:11:
بعد از دانلود باید چکار کنمشون؟ ممکنه مرحله به مرحله برام توضیح بدبد؟:20:
آخه بار اولمه که دارم این کارو میکنم. نمیدونم دقیقا باید از کجا شروع کنم و به کجا برسم.
راستی در باره بک آپ و ریکاوری چیزی نگفتید!!! من هنوز برام سواله!

Alijo0on
01-08-2011, 13:28
ممنون بابات پاسختون.:11:
بعد از دانلود باید چکار کنمشون؟ ممکنه مرحله به مرحله برام توضیح بدبد؟:20:
آخه بار اولمه که دارم این کارو میکنم. نمیدونم دقیقا باید از کجا شروع کنم و به کجا برسم.
راستی در باره بک آپ و ریکاوری چیزی نگفتید!!! من هنوز برام سواله!

هیچی کاره خاصی لازم نیس بکنی باهاشون :دی
بهتره تو یه dvd رایت و نگهشون داری که بعد ها بعد تعویض ویندوز بزاری و درایورهایی که نیاز هست و نصب کنی

بک آپ و ریکاوری 2 کلمه متضاد هم هستن
شما از درایور های سیستمت اون اول باید بک آپ میگرفتی که بعد تعویض ویندوز درایورهای مورد نیاز رو ریکاوری کنی
:11:

tarek
02-08-2011, 21:20
سلام به همه دوستان مهندس:20:
من یه لپ تاپ دارم سونی مدل VGN-SZ460N
الان روش ویندوز اکس پی دارم.
بعداز مدتها فرصت کردم و می خوام سون روش نصب کنم . چند تا سوال داشتم.:13:

اول اینکه ویندوز سون خودش درایورهای لپ تاپ رو می شناسه؟ یا باید مثل اکس پی درایور ها رو نصب کرد؟ اگر مثل اکس پی هست از کجا باید درایورهای سون رو دانلود کنم؟
دوم اینکه الان روی لپ تاپ اکس پی هست ، می تونم روش سون بزنم؟ آخه شنیدم که باید اول روش ویستا باشه ، بعد روش سون نصب کنیم! درسته؟

در آخر از همه تون ممنونم دوستان عزیز....:11:

tarek
04-08-2011, 00:09
دوستان .. کسی نیست کمک کنه؟؟ :20:

shafgh
12-08-2011, 08:55
سلام
من ویندوز لب تاپ رو عوض کردم.ویندوزش ویستا بود همون ویندوز رو نصب کردم.ولی بعد اینکه درایور های لب تاپ رو نصب کردم و ریستارتش کردم وقتی میخواد وارد اکانت بشه فقط یه صفحه مشکی نشون میده.
مشکل از چیه؟؟؟؟

Alijo0on
13-08-2011, 21:42
سلام به همه دوستان مهندس:20:
من یه لپ تاپ دارم سونی مدل VGN-SZ460N
الان روش ویندوز اکس پی دارم.
بعداز مدتها فرصت کردم و می خوام سون روش نصب کنم . چند تا سوال داشتم.:13:

اول اینکه ویندوز سون خودش درایورهای لپ تاپ رو می شناسه؟ یا باید مثل اکس پی درایور ها رو نصب کرد؟ اگر مثل اکس پی هست از کجا باید درایورهای سون رو دانلود کنم؟
دوم اینکه الان روی لپ تاپ اکس پی هست ، می تونم روش سون بزنم؟ آخه شنیدم که باید اول روش ویستا باشه ، بعد روش سون نصب کنیم! درسته؟

در آخر از همه تون ممنونم دوستان عزیز....:11:
دوست عزیز خوبی | بدی سیستم عاملهای جدید که دارن عرضه میشن اینه که جستجو و مشکلات و برای کاربر به حداقل می رسونند !
نه برای ویندوز 7 تقریبا همه درایورها به صورت اتوماتیک شناخته میشه ، مگه چند مورد خاص که بهتره بعد از نصب اون هارو مشخص کنی و از سایت سونی دانلودشون کنی هم مدل لپ تاپت رو ...
برای نصب 7 هم هیچ مشکلی نیس ، بهره که درایوی که روش XP داری و فرمت و 7 رو بریزی روش مستقیم .

سلام
من ویندوز لب تاپ رو عوض کردم.ویندوزش ویستا بود همون ویندوز رو نصب کردم.ولی بعد اینکه درایور های لب تاپ رو نصب کردم و ریستارتش کردم وقتی میخواد وارد اکانت بشه فقط یه صفحه مشکی نشون میده.
مشکل از چیه؟؟؟؟

بهتره ویندوز 7 رو نصب کنی ، چون ویستا رو به دلیل باگهای زیادش زود از رده خارج و تاریخ عرضه 7 رو هم جلو انداختن ...

zizijojo
13-08-2011, 21:49
بابا تورو خدا یکی جواب منو بده:41:کل درایور 32 بیت واسه لب تاپ دل 5110 وجود داره یا نه؟ ویندوز 7، 32 بیتی روش جواب میده؟

Alijo0on
21-08-2011, 00:52
بابا تورو خدا یکی جواب منو بده:41:کل درایور 32 بیت واسه لب تاپ دل 5110 وجود داره یا نه؟ ویندوز 7، 32 بیتی روش جواب میده؟

آره عزیزم ویندوز 32 بیتی رو همه مدل کامپوتر و لپ تاپ و نوب بوک و نت بوک جواب میده
64 بیتی هم نصب میشه اما روی ران شدن بعضی برنامه ها ممکنه به مشکل بر بخوره کاربر @!:46:

kkain-blood
21-08-2011, 23:22
سلام دوستان

من یه laptop lenovo G560 گرفتم بعد از نصب دو نسخه مختلف ویندوز یه مشکل احمقانه دارم :

وقتی در لپ تاپ رو میبندم و باز میکنم تصویر نمیاد یعنی چراغای کیبورد روشن میشه اما تصویر ندارم حتما باید خاموشش کنم دوباره روشن کنم ... کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟؟

آریوو
23-08-2011, 13:22
آقا کلا خسته نباشید با این سایتتون
یه ساعته واسه دیدن مطالب ثبت نام کردم باز میگه ثبت نام کنید

Alijo0on
24-08-2011, 00:01
سلام دوستان

من یه laptop lenovo G560 گرفتم بعد از نصب دو نسخه مختلف ویندوز یه مشکل احمقانه دارم :

وقتی در لپ تاپ رو میبندم و باز میکنم تصویر نمیاد یعنی چراغای کیبورد روشن میشه اما تصویر ندارم حتما باید خاموشش کنم دوباره روشن کنم ... کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟؟

مطمئنی روی استند بای نمیره !؟؟؟

kkain-blood
03-09-2011, 00:15
مطمئنی روی استند بای نمیره !؟؟؟

تو تنظیمات Power option نوشته sleep mode

Alijo0on
04-09-2011, 13:52
تو تنظیمات Power option نوشته sleep mode

به Do nothing تغییرش بده وقتی درش رو میبندی میره روی استندبای ...
موفق باشی :46:

kkain-blood
04-09-2011, 22:31
به Do nothing تغییرش بده وقتی درش رو میبندی میره روی استندبای ...
موفق باشی :46:

من خودم یکی دیگه از این مدل تو محل کارم دارم این مشکل رو نداره ...اگر این یه ایراده ببرم گارانتی!

Alijo0on
05-09-2011, 14:51
من خودم یکی دیگه از این مدل تو محل کارم دارم این مشکل رو نداره ...اگر این یه ایراده ببرم گارانتی!

نه ایراد نیست
از تنظیمات شخصی کاربر هستش که تو ویندوز اعمال میشه
درواقع خودتون میتونید هر طور که میخوایید تنظیم کنیدش ...:20:

a b c d
06-09-2011, 15:36
سلام...شرمنده من از کجا باید بفهمم که روی سیستمم win 64 bit باید بریزم یا 32؟؟؟
اخه لپ تاپم اج پیه و ویندوز سون 32 bit ریختم و خیلی وقتا هنگ میکنه :(

farsima1358
18-09-2011, 23:27
سلام من ویندوز 7 روی درایو C و xp روی درایو D دارم می خوام هر دو را تازه کنم تا اگر ویروسی باشد از بین برود چی کار کنم ممنون می شم اگه کمکم کنید.

shahinreza
20-09-2011, 10:27
خیلی انجمن باهالی یه خوشم اومد.

cicky
17-10-2011, 13:58
با سلام من نمیتونم مطالب رو ببینم

mohsen1104
26-10-2011, 16:45
این صفحه بوت ویندوز برای من خیلی طول میکشه تا بیاد بالا یعنی زبان رو انتخاب می کنم تو قسمت setup is starting گیر میکنه .

تنظیمات ساتا هم در ستاپ روی AHCI گذاشتم

mohsen_hot20
27-10-2011, 11:18
با سلام دوستان من از لب تابم بکاب گرفتم دوبار با همین سی دی بکاب ویندوز عوض کردم ولی متاسفانه تمام دو پارتیشینی که ساخته بودم حذف میشه بایدکدام گزینه یا راه حلی انتخاب کنم که فقط درایوcویندوز نصب بشه و بقیه پارتیشین با محتویاتش سر جا باشه با سپاس از دوستان

mohsen_hot20
27-10-2011, 12:30
........up

pars s
12-11-2011, 18:07
سلام
لپ تاپ hp دارم درایور dvdrom اون خرابه می خوام ویندوز vista رو حذف و به جاش سون بریزم نمی دونم چکار کنم ... dvdrom اکسترنال بهش زدم بالا نیومد

راهنمایی کنید لطفا

amirkh121
27-11-2011, 12:19
نتردرایور 32 بیتو گرفتم ولی سی دیش خرابه ایسلام من ویندوز 7 32 بیت نصب کردم در لب تاب ایسوز ولی با درایوراش مشکل دارم رفتم هزینه کردم نت ها هم کنده چکار کنمسیدی

amirkh121
27-11-2011, 12:31
سایتتون خیلی بده ،نوشتین آموزش نصب ویندوز 7 اما هرجا کلیک میکنیم جواب نمیده طراحی سایت به نظرمن خوب نیست

Alijo0on
27-11-2011, 17:02
سایتتون خیلی بده ،نوشتین آموزش نصب ویندوز 7 اما هرجا کلیک میکنیم جواب نمیده طراحی سایت به نظرمن خوب نیست
سلام
درواقع هدف این تاپیک اینه که راهنمایی برای نصب ویندوز 7 و کنار ویندوز های دیگه رو داره .
در واقع مشکلات احتمالیی که شما داری و هماهنگ میکنه
برای نصب شما کافیه cd یا dvd مربوطه ویندوز و داخل درایو تون بزارید یا خود به خود بالا میاد و شروع به بوت و خوندن ویندوز میشه و باقی مراحل یا نیزا هست که از تویه setup اصلی first boot device رو به درایو رام یا رایتر تغییر دهید :5:

نتردرایور 32 بیتو گرفتم ولی سی دیش خرابه ایسلام من ویندوز 7 32 بیت نصب کردم در لب تاب ایسوز ولی با درایوراش مشکل دارم رفتم هزینه کردم نت ها هم کنده چکار کنمسیدی
حقیقتش متنی که تایپ کردین نامفهوم هست و زیاد و سردرنیاوردم
منظور از درایور ها منظورت صدا و گرافیک و ... هست آیا ؟! اگه اینترنت پرسرعت داری میتونی راحت بری سایت مربوطه به محصولت و از قسمت ساپورت و پیدا کردن مدل درایور درست مربوط به سیستم عاملتو دانلود و نصب کنیی...

سلام
لپ تاپ hp دارم درایور dvdrom اون خرابه می خوام ویندوز vista رو حذف و به جاش سون بریزم نمی دونم چکار کنم ... dvdrom اکسترنال بهش زدم بالا نیومد

راهنمایی کنید لطفا

درایو اکسترنال usb رو امتحان کنید اگه مشکلی بود بیان کنید بهتر کمک کنم...

با سلام دوستان من از لب تابم بکاب گرفتم دوبار با همین سی دی بکاب ویندوز عوض کردم ولی متاسفانه تمام دو پارتیشینی که ساخته بودم حذف میشه بایدکدام گزینه یا راه حلی انتخاب کنم که فقط درایوcویندوز نصب بشه و بقیه پارتیشین با محتویاتش سر جا باشه با سپاس از دوستان

چه دلیلی داره اصرار داری همون فایل بکاپ رو دوباره نصب کنی ؟
بکاپ گرفتن درواقع یه جور ترفند فروشندگان هست برای فروش و ... محصولش در اصل چون ویندوز نصب شده روی لپ تاپ هایی که وارد بازار میشه و بفروش میره ویندوز اورژینال هست و به طبع ویندوز های اصل با قیمت بالای فروش میره و بهمین دلیل میگن بکاپ بگیرین از ویندوز اصلیتون و گرنه هر 6 ماه یکبار نهایتا ویندوز رو تغییر بدیم تو سرعت استفادمون خیلی بهتر میشه

سلام من ویندوز 7 روی درایو C و xp روی درایو D دارم می خوام هر دو را تازه کنم تا اگر ویروسی باشد از بین برود چی کار کنم ممنون می شم اگه کمکم کنید.

شما بهتره یه ویندوزتون ترجیحا 7 رو از نو نصب کنین و دقیقا پس از نصب از یه آنتی ویروس با اشتراک خریده استفاده و اسکن کنین کل درایوهاتونو ...

سلام...شرمنده من از کجا باید بفهمم که روی سیستمم win 64 bit باید بریزم یا 32؟؟؟
اخه لپ تاپم اج پیه و ویندوز سون 32 bit ریختم و خیلی وقتا هنگ میکنه :(

ترجیحا اکثر قطعات و لپ تاپ های بروز و نهایتا 2 تولید شده 2-3 سال اخیر بخوبی ساپورت میکنه ویندوز 64 بیت رو
هرچند که من خودم روی لپ تاپم ویندوز 32 بیت رو تقریبا 2-3 سال دارم استفاده میکنم

goodboy17
28-11-2011, 18:13
من نمی دونم چطور می شه سون رو روی وایو از طریق بک اپ v2i نصب کرد می شه کمک کنید

pro2
29-11-2011, 13:12
سلام

اگه رویه یه لپ تاپ ( سونی ) که ویندوز ویستا داره . از این ویندوز های مه برای دانلود هست روش نصب کنیم اون درایو مخفی که لپ تاپ داره و ویندوز اصلی توشه پاک نمیشه ؟

و اینکه با این مشخصات همین ویندوز ویستا خوبه یا سون بهتره براش ؟

cpu : core 2 duo 3.06 3.07 GHZ

ram : 4gb
vram : فکر کنم 512

لیتک ویندوز : ( به اولش میهن دانلود اضافه کنید )

30vil
29-11-2011, 13:49
دوستان من رو لپ تاپم win7 orginal نصبه و چند تا برنامه هم روش بود از جمله آفیس 2010 اما موقع نصب آفیس کد اکتیو کردن را میخواد پشت لپتاپ هم فقط سریال ویندوز رو نوشته

کد آفیس را از کجا بیارم؟

behz
29-11-2011, 16:06
دوستان من رو لپ تاپم win7 orginal نصبه و چند تا برنامه هم روش بود از جمله آفیس 2010 اما موقع نصب آفیس کد اکتیو کردن را میخواد پشت لپتاپ هم فقط سریال ویندوز رو نوشته

کد آفیس را از کجا بیارم؟

سلام

برنامه هایی مثل آفیس به صورت پیش ورز میتواند نصب باشند که شما برای اکتیو کردنشان باید license نرم افزار را

در صورتی که بخواهید از نسخه اصل بهره ببرید خریداری کنید

در غیر این صورت یک نسخه کرک شده را نصب و استفاده کنید

mary83
04-12-2011, 13:01
سلام یک سوال داشتم من لپ تاپم سونی SR است . قبلا روش ویندوز ویستا نصب بود بعدا دادم بیرون برام سون نصب کردند حالا 2 تا مشکل براش پیش اومده می خوام دوباره سون نصب کنم .. سوالم اینه درایور هاش و اگر نشناسه باید از خود سایت سونی بگیرم حالا باید درایور سون رو بگیرم یا ویستا :دی فکر کنم خیلی احمقانه است سوالم :دی

Alijo0on
05-12-2011, 13:21
سلام یک سوال داشتم من لپ تاپم سونی SR است . قبلا روش ویندوز ویستا نصب بود بعدا دادم بیرون برام سون نصب کردند حالا 2 تا مشکل براش پیش اومده می خوام دوباره سون نصب کنم .. سوالم اینه درایور هاش و اگر نشناسه باید از خود سایت سونی بگیرم حالا باید درایور سون رو بگیرم یا ویستا :دی فکر کنم خیلی احمقانه است سوالم :دی

نه احمقانه نبود ، هوشمندانه بود که پرسیدین قبل از اینکه انجام بدین .
دقیقا مایکروسافت توس ساخت ویندوز 7 فرض رو روی این گذاشت که اکثریت درایو ها شناخته شده و موردی پیش نمیاد توش و یا به صورت plug & play حل میکنه و میره ، ولی در عین حال اگه بازم به مکشلی خوردی ، بگو و یا اینکه مستقیم از سایت سونی بعد از انتخاب لوکیشن وبعدم از قسمت ساپورت و دانلود مدل لپ تاپ انتخاب و ویرایش مورد نظر ویندوز 7 ای که نصب کردی رو ( منظورم 32 بیت یا 64 بیت بودنش هست ) رو انتخاب میکنی و درایوری که میخوایی و دانلود میکنی :46:

amirkh121
07-12-2011, 14:25
سلام چه اشتباهی کردم که لب تاب ایسوز خریدم هنوز اماه نشده آدابتورش خراب شد رفتم شرکت مثلا آدابتور نو داده ولی قابل مقایسه با آدابتور قبلی نیست سی درایوشم که صدا میکنه درایور 32 بیتم نداره من توصیه میکنم هرگز ایسوز نخرید,چون نرم افزار ها اکثرا 32 بیته

jozef2006
07-12-2011, 23:24
سلام
من WIN 7 نصب کرده ام و ارور میده و حالا میخوام از نوع نصب کنم نمی تونم بوت کنم dvd مربوطه ویندوز و داخل درایو میزام یا خود به خود بالا میاد و شروع به بوت و خوندن ویندوز میشه که اینکار صورت نمیگیره F10را هم که میزنم وارد تنظیمات بورد نمیشه چکارکنم

razi.sadeq
09-12-2011, 10:38
سلام
دوستم یه لپ تاپ سامسونگRV518 خریده خود مغازه دار براش ویندوز 7 نصب کرده
خودش یه ویندوز XP نصب کرده بعد اومده پارتیشن system reserved رو پاک کرده میخواسته اضاف کنه به بقیه پارتیشن ها که دیده نمیشه
ویندوز 7 رو از دست داده ، الان هم دیگه نتونستم روش ویندوز 7 نصب کنم
اصلا setup ویندوز 7 اجرا نمیشه چه از قسمت bootable چه از نصب از طریق XP
هارد رو هم فرمت کردم ، پارتیشن ساختم ، هرکاری به ذهنم رسید انجام دادم ولی نشد
کسی میتونه کمک کنه ؟

amirali_h65
09-01-2012, 19:46
سلام بچه ها
من لپ تاپ وایو سونی دارم که ویندوز ویستا HP روش نصبه.
میخوام روش ویندوز 7 نصب کنم ولی نمیدونم مشه یا نه
بعدش واسه داریور هاش باید چیکار کنم
خوشحال میشم یکی کمک کنه

amb1371631
30-01-2012, 02:46
سلام دوستان من یک لپ تاپ Dell inspiron 1420 دارم روش ویندوز 7 نصب کردم مشکلی نداره فقط نمیتونم براش درایور ها رو پیدا کنم. اگه امکان داره منو راهنمایی کنید .
با تشکر

Farshid72
30-01-2012, 10:17
سلام بچه ها
من لپ تاپ وایو سونی دارم که ویندوز ویستا HP روش نصبه.
میخوام روش ویندوز 7 نصب کنم ولی نمیدونم مشه یا نه
بعدش واسه داریور هاش باید چیکار کنم
خوشحال میشم یکی کمک کنه
.
.
شما دوسته عزیز یه ویندوز 7 بگیرید البته به فروشنده بگید که من میخوام روی لپ تاپ نصب کنم و یه ورژن مناسب بدید که بعدا هی هنگ نکنه
از دوستات که ویندوز 7 روی لپ تاپ دارن هم میتونی کمک بگیریو از ویندوز اونا استفاده کنی
ولی 7 با ویستا چندانم فک نمی کنم برای شما فرقی داشته باشه هااا!!!
برای درایور هم وارد سایت لپ تاپ خودت شو درایور ها رو دانلود کن البته اگه برای نسخه 7 گذاشته باشه اگه نه که ورژن ویستا رو نصب کن اگه نشد از سایت سازنده قطعات نسخه مناسب لپ تاپ رو دانلود کن

سلام دوستان من یک لپ تاپ Dell inspiron 1420 دارم روش ویندوز 7 نصب کردم مشکلی نداره فقط نمیتونم براش درایور ها رو پیدا کنم. اگه امکان داره منو راهنمایی کنید .
با تشکر
شما وارد سایت سازنده لپ تا خودتون شید بعد از قسمت دانلود درایور هارو دانلود و نصب کنبد

amin181a
05-02-2012, 23:32
سلام ، آقا من یک لپ تاپ دی مدل N4010 دارم که ویندوز اورجینال نصب شده روش Microsoft Windows 7 Home Premium 64 bit اینه که به علتcrash کردن هاردش مجبور شدم آن را تعویض کنم و باید عرض کنم که back up که از ویندور اورجینال خودم گرفته بودم تو هاردم ذخیره بوده و الان پریده می خواستم ببنیم راهی هست دوباره ویندوز اورجینال رو بدست بیارم چون شندیم با استفاده از اون product key که زیر لپ تاپ شده میشه دوباره ویندوز را جینیون کرد ؟ و دیگه اینکه الان یک ویندوز نصب کردم تمام درایور های سیستم هم نصب اما یک سری برنامه ها که مثلا اون موقع تو ویندوز اورجینال بود الان نیست البته برنامه های مربوط به خود dell بود مثلاً تنظیم نور صفحه یا وبکم ؟

با تشکر

amin181a
05-02-2012, 23:38
سلام چه اشتباهی کردم که لب تاب ایسوز خریدم هنوز اماه نشده آدابتورش خراب شد رفتم شرکت مثلا آدابتور نو داده ولی قابل مقایسه با آدابتور قبلی نیست سی درایوشم که صدا میکنه درایور 32 بیتم نداره من توصیه میکنم هرگز ایسوز نخرید,چون نرم افزار ها اکثرا 32 بیته
سلام ، دوست عزیز باید بگم که نظر من با شما خیلی فرق داره . لپ تاپ های ایسوز لپ تاپ های خیلی خوب و جون سختی هستند من خودم 2تا از این نوع لپ تاپ ها دارم و خیلی هم خوب داره برام کار می کند

amb1371631
06-02-2012, 16:30
.
.
شما دوسته عزیز یه ویندوز 7 بگیرید البته به فروشنده بگید که من میخوام روی لپ تاپ نصب کنم و یه ورژن مناسب بدید که بعدا هی هنگ نکنه
از دوستات که ویندوز 7 روی لپ تاپ دارن هم میتونی کمک بگیریو از ویندوز اونا استفاده کنی
ولی 7 با ویستا چندانم فک نمی کنم برای شما فرقی داشته باشه هااا!!!
برای درایور هم وارد سایت لپ تاپ خودت شو درایور ها رو دانلود کن البته اگه برای نسخه 7 گذاشته باشه اگه نه که ورژن ویستا رو نصب کن اگه نشد از سایت سازنده قطعات نسخه مناسب لپ تاپ رو دانلود کن

شما وارد سایت سازنده لپ تا خودتون شید بعد از قسمت دانلود درایور هارو دانلود و نصب کنبد
متشکرم دوست عزیز. من وارد سایت دل شدم درایور برای ویندوز Xp و Vista موجود است ولی من برای ویندوز 7 درایور لازم دارم.

Yip
12-02-2012, 14:15
دوستان من یک ویندوز 64 بیت اولتیمیت خریدم و نصب کردم روی لپتاپم ولی درایور کارت شبکه هر کار کردم درست نصب نشد و نتونستم به اینترنت وصل شم .. مشکل از چی میتونه باشه؟ هنگ هم میکنه گاهی .. مدل لپتاپ دل 5110 inspiron i7 هست .. یکی از دوستان گفت حتما باید ویندوز مخصوص لپتاپ باشه .. درسته؟ لطفا کامل راهنمایی کنید ..

milad_takjoo
13-02-2012, 22:45
دوستان اگه ویندوز اریجینال رو پاک کنیم و خودمون یکی دیگه بنصبیم و بعد همه ی درایورها رو هم نصب کنیم...میخواستم بدونم کارایی ممکنه با نصب ویندوز جدید(غیر اریجینال) پایین بیاد؟

amb1371631
24-02-2012, 23:39
سلام دوستان من یک لپ تاپ دل مدل Inspiron 1420 دارم ویندوز 7 روش نصب کردم ولی درایور هاشو ندارم از سایت دل هم درایور برای ویندوز Xp و Vista براش دانلود کردم ولی نصب نمیشه، لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

mchavoshifans
17-03-2012, 22:55
سلام به همگی یکی از دوستان بدادم برسه
کامپیو تر برای من نیست
من یه لپ تاپ سونی دارم بعد روش ویندوز سون نصب بود در صورتی که ویندوز اورجینال خودش ویستا هست بعد اومدم اینو دوباره سون بریزم مراحل نصب عادی رو رفتم همون مرحله ایی که توی کامپیو تر دسمتاپ خودم میرم بعد درایو سی رو فرمت کردم ولی الان حجمش شده 100 مگ و نمیشه روش ویندوز نصب کرد تازه نوشته شده که 86 مگ هم فری داره از 100 مگ
باید چی کار کنم ممنون میشم یکی کمک کنه چون تا آخر شب باید بهش تحویل بدم
برای خودم بود خیلی نبود منتظر می موندم ولی برای من نیست دوستا کمک کنید سریع
خیلیییی ممنون

Farshid72
17-03-2012, 23:35
خب شما دوباره پارتیشن بندی رو انجام بدیدبعد اینکه فرمت کردید سیستم رو ریست کنید و مراحل رو دوباره برید
اگه نشد با یه دیسک ویندوز xp امتحان کنید

amir-shakh
03-04-2012, 09:23
سلام دوستان سی دی ویندوز لپ تاپ منو دزدیدن
لپ تاپ من سونی vpcea16fg و ویندوز روش Home permiume 64biti بود
حالا 3 تا سوال
1: چه ویندوزی نصب کنم منظورم ورژن Ultimate یا ...
2: میشه با استفاده از product key پشت سیستم ویندوز و فعال کنم؟
3: نظرتون فرقی بین ویندوز های لپ تاپی و مدل های معمولی هست یا نه؟

sdfssdfs
03-04-2012, 10:41
سلام دوستان سی دی ویندوز لپ تاپ منو دزدیدن
لپ تاپ من سونی vpcea16fg و ویندوز روش Home permiume 64biti بود
حالا 3 تا سوال
1: چه ویندوزی نصب کنم منظورم ورژن Ultimate یا ...
2: میشه با استفاده از product key پشت سیستم ویندوز و فعال کنم؟
3: نظرتون فرقی بین ویندوز های لپ تاپی و مدل های معمولی هست یا نه؟

فک کنم دیسک لپ تاپ های مشابه به هم بخوره از ی اشنا دیسکشو بگیر نصب کن بعد اگه ultimate خواستی اپگرید کن تا اصل بمونه وگرنه دیگه اصل نیس

rima_11788
04-06-2012, 11:41
با سلام . من میخوام ویندوز 7 نصب کنم و لی وقتی مودینگ اول نصب می گذره و لوگوی ویندوز میاد صفحه مانیتور به رنگ های قرمز سبز ابی سفید و مشکی به ترتیب تغییر رنگ میده چکار باید کرد؟؟ ​لطفا راهنمایی کنید

katui
15-09-2012, 21:00
سلام دوستان من لپ تاب 5110nانتیل دارم که ویندوز 7روش نصبه چندوقته صداش پریده حالا میخوام ویندوز عوض کنم یه مشکل دیگه هم دارم CD-ROMهم جواب نمیده اصلن قبول نمیکنه هیچ سی دی یا دی وی دی چیکار کنم خواهشن کمکم کنید ممنون

rachmaninoff
16-11-2012, 15:11
سلام
من ویندوز اورجینال رو پاک کردم ویندوز 7 رو نصب کردم همه مراحل نصب میشه اخرش که باید ریست کنه این پیامو میده
Windows could not update the computers boot configuration. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])تا حالا 6 بار انواع ورژن ها از 32 بیت و 64 نصب کردم تو رو خدا یکی کمکم کنه

rachmaninoff
16-11-2012, 17:50
اقا یکی جواب بده به ما

tahersat
07-12-2012, 18:49
با سلام دوست من یه لپتاپ سری f سونی با ویندوز اورجینال داره
از این ویندوز 7 در 3 دی وی دی بکاپ گرفته بود
ما یه ویندوز جدید براش نصب کردیم و سپس از داخل اون شروع به ریکاوری کردیم ولی گویا دی وی دی ها مشکل داشت و پس از نصب نصف ریکاوری ها نصب قطع شد و مجبور شدیم ریستارت کردیم سیستمو از قسمت استارتاپ هم دوباره دی وی دی رو خوند و خواست از اوجا ریکاوری کنه ولی پس از انتخاب گزینه ها و ریکاوری روی 20 درصد قطع شد

بعد که دی وی دی رو دراوردیم نوشت ;که سیستم عاملی رو سیستم نیست!!!
رفتیم که یه ویندوز جدید بزنیم این کامپیوتر دارای 4 درایو بود درایو اول سیستمی با حجم کم دومی که درایو c بود که ویندوز نصب می شد دیگه وجود نداشت و دو درایوو دیگه هم سر جاش بودن که توشون اطلاعات داشتیم حالا که درایو c رو نداریم چطور براش ویندوز بزنیم اطلاعات بقیه درایوامون مهمه

با تشکر

sayan_se666
12-12-2012, 11:45
با سلام من یک نوت بوک که قبلا ویندوز 7و درایو ها روش نصب بود رو کلا همه پارتیشن ها رو فرمت کردم و ویندوز 7 64 بیت روش نصب کردم بعد از نصب ویندوز دیدم که وقتی ویندوز بالا آمد درایور های قبلی روش نصب هست و در ضمن پارتیشن c رو وقتی باز می کنم دو تا پروگرام فایل به شکل زیر دارم

Program Files
Program Files(X86
در صورتی که من ویندوز 64 بیت ریختم

abc2
04-03-2013, 00:09
سلام . من یه لب تاپ 1545 دل دارم . هرکاری میکنم ویندوز 7 روش بالا نمیاد نصب میشه ولی بعد از اخرین ریستی که انجام میده تا خود ویندوز بیاد لوگوی لبتاپ میاد بعد صفحه سیاه میشه و دیگر هیچ چندبار نصب کردم همین مشکل هست چیکار باید بکنم ؟! ممنون .

abc2
04-03-2013, 00:14
سلام . من یه لب تاپ 1545 دل دارم . هرکاری میکنم ویندوز 7 روش بالا نمیاد نصب میشه ولی بعد از اخرین ریستی که انجام میده تا خود ویندوز بیاد لوگوی لبتاپ میاد بعد صفحه سیاه میشه و دیگر هیچ چندبار نصب کردم همین مشکل هست چیکار باید بکنم ؟! ممنون .

mmzz91
23-06-2013, 14:28
با سلام من یک لپ تاب فوجیتسو مدل Lifebook سون نصب بود حلا ویندوز 8 خطا میده میگه باید درایور انتخاب کنیدمثل عکس

kiuq
23-06-2013, 23:52
دیگه امروزه همه لپتاپها پیش فرض 7 روشون نصبه 8 هم که اومده پس این تاپیک قدیمی محسوب میشه. .
با تشکر از حمید :n12:
بسته میشه