PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عدد انگلیسی و فارسی

sma3ali
30-07-2009, 20:04
با سلام
دوستان من توی ویندوزم با هر دوتا مرور گر کار می کنم و با هر دو sp2&3 سرو کار دارم ولی یک مشکل دارم هرچی می خواهم عدد هارو فارسی بزنم نمیشه از کنترل پنل و نصب فونت و........... را هم انجام دادم مخصوصا موقعی که در مرور گرها هستم همه اعدادرا انگلیسی میزنه در صورتی که زبان ویندوز و حتی خود مرور گر (موزیلا) فارسی است
با تشکر

sma3ali
01-08-2009, 08:20
یک مسلمون نیست بیاد و جواب منو بده بابا کارم گیر کرده

Carl
01-08-2009, 08:33
برنامه‌ی زیر را بگیرید و اکسترکت کنید؛ با اجرای آن می‌توانید اعداد را به‌صورت فارسی وارد کنید:

مثلاً «امروز شنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۸۸»

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hossein Adeli
01-08-2009, 13:17
اگه بری و این تنظیمات رو از طریق کنترل پنل انجام بدی کلیه اعدا تبدیل میشه به فارسی

soheil7
01-08-2009, 13:21
سلام

در قسمت regional&language در control panel بر روي customize كليك ميكني و در دو رديف آخر يعنيstandard digit اعداد فارسي رو انتخاب ميكني و در رديف آخر گزينه National

البته در برنامه Word در قسمت option نيز تنظيمات آن نيز بايد انجام شود

sma3ali
01-08-2009, 18:57
سلام

در قسمت regional&language در control panel بر روي customize كليك ميكني و در دو رديف آخر يعنيstandard digit اعداد فارسي رو انتخاب ميكني و در رديف آخر گزينه National

البته در برنامه Word در قسمت option نيز تنظيمات آن نيز بايد انجام شود
با تشکر ولی قبلا این کار را انجام داده ام ونشده و مشکل بنده در مرورگر ها است و کماکان مشکل پابرجاست

sma3ali
01-08-2009, 18:58
برنامه‌ی زیر را بگیرید و اکسترکت کنید؛ با اجرای آن می‌توانید اعداد را به‌صورت فارسی وارد کنید:

مثلاً «امروز شنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۸۸»

دستت درد نکنه و صفحه کلید درست شد ولی در مرور گرها هنوز اعداد انگلیسی تایپ می شود