PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یاد ایام بخیر : كارتون‌های دوران كودكی ( پروفسور بالتازار و... )

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6

talot
02-12-2008, 16:14
با سپاس و درود بی کران بر پدارم
این اگاهی رو پدرام داده
ماجراهای هاکلبری فین
ماجراهای هاکلبری فین کتابی اثر مارک تواین است که در سال ۱۸۸۴ برای اولین بار چاپ شد. این کتاب در پی کتاب تام سایر منتشر شد.

این کتاب داستان نوجوانی است که از پدری الکلی متولد می‌شود. او در پی دعوا با پدرش از خانه فرار می کند در راه این فرار او با برده سیاهپوستی به نام جیم آشنا می شود. و آنها با کلکی که میسازند رودخانه می‌سی‌سی‌پی را طی می‌کنند.این کتاب به حوادثی که بر این دو رخ می‌دهد می‌پردازد.

واکنش به کتاب در آمریکا

در سال ۱۸۸۵ کتابخانه‌های عمومی ماساچوست این کتاب را به خاطر «زبان بی‎ادبانه‎اش» ممنوع کردند. پیش از آن هم منتقدان، این کتاب را به خاطر استفاده از زبان عامیانه مضر و بی‎اهمیت تشخیص داده بودند.

ارنست همینگوی درباره این کتاب نوشته است: «ماجراهای هاکلبری فین بهترین کتابی است که تا به حال داشته‎ایم. تمام داستان‌های آمریکایی از آن بیرون آمده‎اند. چیزی پیش از آن نبوده است

اما هنوزم از این کارتونه بدم میاد

pedram_ashena
02-12-2008, 20:54
با تشكر از تالوت عزيز كه اينقدر هيجان زده شده است كه 4 بار پست تكراري بدهد.به ادامه برنامه توجه فرماييد ..... تا لحظاتي ديگر

-----
كارتوني بود كه پسر بچه شب ميخوابيد و از آسمان يك ربات ميامد كه روي سرش چند بادكنك بود و به پسره ميداد و اون ميرفت فضا.آهنگش هم اين بود ژوپيه ژوپيا

اسمش چي بود ؟

talot
03-12-2008, 09:17
با تشكر از تالوت عزيز كه اينقدر هيجان زده شده است كه 4 بار پست تكراري بدهد.به ادامه برنامه توجه فرماييد ..... تا لحظاتي ديگر

-----
كارتوني بود كه پسر بچه شب ميخوابيد و از آسمان يك ربات ميامد كه روي سرش چند بادكنك بود و به پسره ميداد و اون ميرفت فضا.آهنگش هم اين بود ژوپيه ژوپيا

اسمش چي بود ؟

پدارم خان تو بخون جان:21::27:
نت ایراد داشت 4 بار تکراری شد

atusakhanum
03-12-2008, 14:00
سلام
یکی از دوستان به نام بابک کینگ در صفحات قبلی لینکی از زبل خان گذاشته بودن که دیگه باز نمی شه، ممکنه خواهش کنم دوباره این لینک رو قرار بدین. بازم ممنون

cyrus_ln
03-12-2008, 16:03
این هم یه سورپرایز:
این قاصدکه رو یادتون میاد با باد اینور و اونور میرفت و آهنگ قشنگی هم داشت ولی کسی اسم اصلیشو میدونه؟؟؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وای من چقدر دنبال این بودم چند ماه پیش هم یه نقاشی ازش کشیدم و اینجا گذاشتم تا همه یادشون بیاد ولی کسی ازش چیزی پیدا نکرد حداقلش اینه که عکس های کارتون رو دیدم
آهنگش خیلی باحال بود کلا یه جورایی خاص بود فکر کنم شبکه 2 این کارتون رو نشون میداد
هنوز کسی ازش چیزی نداره؟

-----

اسمش چي بود ؟
نوک زبونمه ها[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان میدونید تمام عمرم از چه کارتونی بدم میومد ماجراهای هاکلبری فین
به نظرم خیلی مسخره و زمخت بود برای کودکان
باحال بود که
ولی مثل خیلی از کارتونهایی که اون موقع نشون میداد آخر اینم نفهمیدم چی شد
اصلا این کارتونو کامل نشون دادن؟

atusakhanum
03-12-2008, 17:12
اها
منم یادم اومد
آره شبکه 2 می زاشت
یادش به خیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شخصیتهاش یه جورایی مثکه لاکی بودن! یه چیز لاکی پلاستیکی!
از صدای مرغ ماهی خوار تو این کارتون خیلی استفاده شده بود
همه ماجراها هم کنار دریا اتفاق می افتاد
خیلی باهال بود
وقتی می دیدمش یه جورایی آروم می شدم شاید به خاطر صدای مرغ های دریایی!!
داستانهاش یه جورایی جنبه علمی هم داشت ! از داستانهاش یه چیزهای مبهمی یادمه !
شخصیتهاشو یادم نمیاد هر چی فکر می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کنتا به زور یادم اومد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشید اگه به یک پست خیلی قدیمی جواب میدم،
شخصیت اصلی این برنامه ی عروسکی یک بچه ببر (شایدم بچه گربه) بود به اسم دای سوکی که با پدر و مادرش تو فانوس دریایی زندگی می کرد.

gog2000
05-12-2008, 16:53
وای من چقدر دنبال این بودم چند ماه پیش هم یه نقاشی ازش کشیدم و اینجا گذاشتم تا همه یادشون بیاد ولی کسی ازش چیزی پیدا نکرد حداقلش اینه که عکس های کارتون رو دیدم
آهنگش خیلی باحال بود کلا یه جورایی خاص بود فکر کنم شبکه 2 این کارتون رو نشون میداد
هنوز کسی ازش چیزی نداره؟

نوک زبونمه ها[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باحال بود که
ولی مثل خیلی از کارتونهایی که اون موقع نشون میداد آخر اینم نفهمیدم چی شد
اصلا این کارتونو کامل نشون دادن؟

را ستش بايد عرض پوزش بايد بگم من اين كارتونو خوب يادمه و بچگي ها هر وقت پخش ميشد خيلي ازش بدم ميومد :2:و حسابي كلافه ميشدم:19::19:

چون اصلا ازش خوشم نميومد اسمشم يادم نيست ولي اگه يادت افتاد بگو تا اهنگشم برات بذارم:27::27:

SHABAHPASHA
05-12-2008, 19:25
-----

اسمش چي بود ؟
اسمش پوکو ودوستان.معروف به همون ژوپی،یا ژوپیه...یا همن شعر معروف و لوسش:
ژوپیه، ژوپیا، لالالا!!!!
توی آی ام دی بی هم لینک نداره .اینم یه عکسش
منبع یه فرم ایرانی که اتفاقی دیدم

Amin
06-12-2008, 02:00
اسمش پوکو ودوستان.معروف به همون ژوپی،یا ژوپیه...یا همن شعر معروف و لوسش:
ژوپیه، ژوپیا، لالالا!!!!
توی آی ام دی بی هم لینک نداره .اینم یه عکسش
منبع یه فرم ایرانی که اتفاقی دیدم
این ماله کیه که من یادم نمیاد ؟ : دی

omid.k
06-12-2008, 02:25
این ماله کیه که من یادم نمیاد ؟ : دی

من یادم میاد ...
ماله زمان اون بچهه که هی از این ور تصویر میرفت اون ور تا برنامه کودک شروع بشه : دی
........................
ولی کیفیتش از این عکس تر و تمیز تر بود
نه ؟:19:

Morteza4SN
06-12-2008, 03:40
من به زحمت يادمه ؛ چون قديميه و تكرار هم نشده بنظر !

خب عكس رو به يكي نشون دادم يه چيزايي گفت كه من بازم يادم نيست :

كارتون پوكو ....
يه بچه اي به اسم پوكو هر شب به آسمون نگاه ميكرد
يه سياره اي به اسم ژوپي ميومد و باهاش دوست ميشد ، چند تا بادكنك هم اين وسط نقش مهمي داشتن ؛
اون بادكنك ها قمرهاي ژوپي بودند كه بادشون ميكرد ميداد به اين بچه .
هر قسمت هم ژوپي خودش رو معرفي ميكرد و بادكنك ها رو ميداد بهش ، بعد پوكو مي گفت اين بادكنك ها كه خيلي كوچولو هستن!
بعد ژوپي مجبورش مي كرد اونا رو باد كنه تا بتونه راحت بره بالا ؛
اون بالا دنيايي است به نام « پوكو و دوستان » ...

همه چيز يك روياي شيرين كودكانه است ، نه ؟

_ يه متن جالبي هم ديدم كه خوندنش خالي از لطف نيست ، از سايت آسمان شب ايران :

کارتون پوکو یادتون هست ؟ (دوستان دهه ی60بایداین کارتون رو خوب به یاد داشته باشن) داستان ازاین قرار بود که ژوپیتر با پسر بچه ای به اسم پوکو دوست میشه، یکی از قمرهاش رو هم به اون هدیه میده و هر شب میاد پیش پوکو و اون رو با خودش به اعماق فضا میبره. یه شب میرن پیش ماه، ماه از سفینه هایی که پیش اون رفتن برای آنها حرف میزنه و ...، یه شب میرن پیش زحل، زحل از حلقه هاش برای آنها میگه...، در انتهای هر سفر همه سیاره ها و ستاره ها دور پوکو حلقه میزنن و جشن و پایکوبی میکنن.

از چند نفر در مورد این کارتون سوال کردم، به این صورت که با دیدن این کارتون (در دوران کودکی) چه تجسمی از فضا و سیارات و ستاره ها برای آنها به وجود آمده بود؟ اطلاعات خودشون در زمینه ی علوم فضایی و ستاره شناسی تا چه حد بود؟

میدو نید چه جوابی دادن ؟ گفتند : (با دیدن این کارتون، دوست داشتیم جای پوکو باشیم و به این سفرها بریم، از نزدیک سیاره ها رو ببینیم و با آنها حرف بزنیم.... در کل تصویر مبهمی از فضا داشتیم، دیده ها و شنیده هایمان به کارتونها و کتاب داستانها مربوط می شد (خورشید خانم، چادر سیاه پر از پولک شب رو کنار زد و آروم آروم از پشت کوه بیرون اومد، جملاتی از این دست در داستانها نسل به نسل نقل میشوند ). در تمام این داستانها و کارتونها سه چیز مشترک بودند: خورشید ، ماه ،ستاره ها

در آن زمان به دلیل کمبود کتابهای علمی و حتی آنهایی هم که وجود داشتند در دسترس نبودند. nدر رسانه ها هم زیاد به آن پرداخته نمیشد. آنها اضافه کردند: اما کودکان علاقه مند به این علم (در این دوره) با دیدن کارتونی همانند پوکو، به دنیای تخیلی و زیبای آن لبخند میزنند و برای گذران وقت آن را نگاه میکردند، چون اطلاعاتشان در مورد زحل (به عنوان مثال ) از زحلی که درباره ی خود با پوکو صحبت میکند هم بیشتر است!!!!!!

پرسیدم: دلیل آن را میدانید؟ به هم نگاهی کردند و هر کدام جوابی دادند:

* با پیشرفت علم و تکنولوژی ، علوم فضایی و علم ستاره شناسی هم پیشرفت چشمگیری داشته اند، رسانه های گروهی از قبیل صدا و سیما ، روزنامه و مجلات و همچنین وجود سایتهای مختلف به آسانی ما را در جریان رویدادهای مختلف نجومی میگذارند.
* برپایی انجمن های ستاره شناسی در شهرهای مختلف این امکان را برای گروه سنی مختلف از جمله کودکان فراهم میکند که در دوره های مختلف آن شرکت کنند و اطلاعات نجومی (به زبانی ساده) به آنها آموزش داده شود.
* کودکان در رصدهای درون شهری به همراه خانواده هایشان شرکت میکنند، با دیدن زحل و حلقه هایش(از چشمی تلسکوپ)هیجان زده میشوند، چشمک زدن ستاره ها را دوست دارند ( چیدن ستاره از آسمان برای آنها رویایی است شیرین)
* سی دی های آموزشی (برای سنین مختلف) نقش مهمی در پرورش قدرت تخیل بچه های این دوره دارد.
برای کودکان علاقمند که 3 تا 5 سال سن دارند، دیدن عکس های متنوع (مخصوصان از اجرام منظومه ی شمسی) در کتابها جذابیت خاصی دارد.

صورت های فلکی ( به شکل حیوانات) و همچنین سحابی هایی مانند ( سر اسب و چشم گربه)، به دلیل شباهت با حیوانات محبوبیت خاصی برای آنها دارد.

پرسیدم : دوست دارید بار دیگر به دوران کودکی خود برگردید؟

یکی از آنها جواب داد: هرچند دوران کودکیمان عالمی برای خود داشت و قدرت تخیل ما در این زمینه با همان کتاب ها و کارتون ها بالا می رفت، اما در حال حاضر بیشتر از اینکه بخواهم جای پوکو باشم ، دوست دارم دوران کودکیم را با داشتن این امکانات (در زمینه ی علوم فضایی و ستاره شناسی) بار دیگر تجربه کنم!

gog2000
06-12-2008, 10:03
اره
منم يادمه يك صداي خنده داري هم داشت

فكر كنم از شبكه 2 هم پخش ميشد

talot
06-12-2008, 10:07
من یادم میاد ...
ماله زمان اون بچهه که هی از این ور تصویر میرفت اون ور تا برنامه کودک شروع بشه : دی
........................
ولی کیفیتش از این عکس تر و تمیز تر بود
نه ؟:19:

راست میگه اون موقع که رضایی برنامه اجرا میکرد و خامنه ای هم بود

این پدرام هم زیر خاکی میکشه بیرون:18:

pedram_ashena
06-12-2008, 11:29
البته كارتونش رنگي بود احتمالا اين عكس را از كيهان بچه ها يا مجله اي مال اون زمان اسكن كردند.

آهنگش قشنگ بود.ژوپيه ژوپيا لا لا لا . پس معلوم شد امين و تالوت اون موقع هنوز اجازه نداشتند تلويزيون ببينند. دي:

pedram_ashena
06-12-2008, 12:53
اين كارتون هم قبلا صحبتش را كردم كه اون موقع كسي يادش نيامد الان هم فكر نكنم يادتان بياد.گربه طبقه بالا خونه سگ زندگي ميكرد.

اين كارتون ايراني هم داستان تبري بود كه درختهاي زيادي را قطع ميكرد ولي در آخر.....

talot
06-12-2008, 13:28
البته كارتونش رنگي بود احتمالا اين عكس را از كيهان بچه ها يا مجله اي مال اون زمان اسكن كردند.

آهنگش قشنگ بود.ژوپيه ژوپيا لا لا لا . پس معلوم شد امين و تالوت اون موقع هنوز اجازه نداشتند تلويزيون ببينند. دي:

نه بابا پدرام حوصله نداشتیم اخه اون موقع منو امین داشتیم انلاین کارتون نگاه می کردیم:21::10:

SHABAHPASHA
06-12-2008, 13:57
پس اين جورياست .اون مطلب مرتضي منو ياد بچگي انداخت.پدرمون در ميومد تا يه فيلم اکشني،يه فيلم تخيلي چيزي بدن .همين ژوپيه......
اين سگ و گربه من يادمه،گربه خيلي نامرد بود اما سگه خيلي مهربون....
اين سه تا آدم خل و چل رو يادتونه؟ قبلا ازش حرف زدين؟..... يه بار رفته بودن شکار خرگوش........،تنها ديالوگي که داشتن،هههها يا اهههها و وقته تعجب اوههههه

omid.k
06-12-2008, 16:41
اين سه تا آدم خل و چل رو يادتونه؟
وای خدا اره من یادمه
سه کله پوک ....
یادمه یه استیل خاصی برای راه رفتن و کارای دیگشون داشتن ....
................
چه دورانی بود ... زمان ما
حالا بچه ها چی میبینن ... خاله سارا ؟ ... خاله نرگس ... خاله سکینه ....

talot
07-12-2008, 11:18
وای خدا اره من یادمه
سه کله پوک ....
یادمه یه استیل خاصی برای راه رفتن و کارای دیگشون داشتن ....
................
چه دورانی بود ... زمان ما
حالا بچه ها چی میبینن ... خاله سارا ؟ ... خاله نرگس ... خاله سکینه ....

زمان ما یه مجری میومد کلی ور میزد دو تا کارتون مذاشت با کلی منت
حالا از اول تا اخرش کارتونو سریال و کلی چیز دیگه است بچه ناراضی هستند و میرن cd کارتون ها رو میگیرن :18:
یادمه تنها کارتونی که توی خونه ما بود البته ویدئو سیندرلا و گربه های اشرافی و پلنگ صورتی و موش و گربه بود از بس نگاشون کرده بودین رنگ نداشتن دیگه
حالا بچه های امروزی هی هی ........:41:

اینم در مورد کارتون گربه های اشرافی

سال 1910- پاریس: دوشس، گربه‎ای نازپرورده به همراه سه بچه‌اش، ماری، برلیوز و تولوز در قصری بزرگ مادام آدلاید، خواننده‌ی معروف اپرا، به همراه ادگار مستخدم مادام زندگی اشرافی‌ای رو می‌گذرونند. فروفرو، اسب مادام و موشی به نام راکفورت، از دوستان گربه‌ها هستند.
مادام آدلاید برای جورج، وکیل خانوادگی‌شون وصیت می‌کنه که ادگار، از گربه‌های دلبندش تا پایان عمرشون مراقبت کنه و بعد از مرگشون، وارث تمام ثروتش شه. ادگار که متوجه این موضوع شده و معقده که گربه‌ها هفت‌تا جون دارند، می‌دونه تا زمانی که اون زنده‌ه‌ست، گربه‌ها نخواهند مرد و بنابراین تصمیم می‌گیره که از شرشون خلاص شه. بنابراین اونا رو بیهوش می‌کنه و تو یه سبد، از شهر خارج می‌کنه. اما در بین راه، دو سگ بهش حمله می‌کنند و او مجبور به فرار میشه. گربه‌ها که راه بازگشت رو بلد نیستند با یک گربه‌ی خیابانی خودپسند و شنگول به نام تام اومالی روبرو می‌شن که از دوشس خوشش اومده و بهشون پیشنهاد کمک می‌کنه و ….

شخصیتهای جالبی که وارد ماجرا می‌‎شوند و اتفاقات جذابی که تا پایان داستان رخ می‌دهند، منجر به خلق یکی از بهنرین و خاطره‌انگیزترین انیمیشن‌های دهه 70 شده‎اند: کارتونی که توسط کمپانی والت دیسنی در سال 1970 و بر اساس داستانی از Tom Mcgowan و Tom Rowe ساخته شد.
این انیمیشن که اولین اثر کمپانی دیسنی بعد از مرگ مؤسسش به حساب میاد. بیش از 4 سال زمان برد تا 35 انیماتور، بیش از 325000 صفحه نقاشی بکشند و 4 میلیون دلار هزینه برداره. غیر از 1970 که سال اکرانش بود، در سالهای 1984 و 1987 دوبار دیگر اکران شد و تونست در گیشه به موفقیت خوبی دست پیدا کنه.

گربه‌های اشرافی، کارتونی پر از انرژی، موسیقی و طنزهای جذابیه که کودکان و بزرگسالان رو به خوبی راضی میکنه. شاید یکی از هوشمندانه‌ترین نکات این داستان، نام اون aristocats بشه که به سادگی به کلمه‌ی Aristocrats اشاره داره. تفاوت در یک حرفه اما گربه‌های اشرافی، به خوبی با داستان سرراست و ساده‌اش، زندگی آریستوکرات‌ها رو هجو میکنه. مثلاً تو یکی از دیالوگ‌های جذاب فیلم، بچه‌ها با مادرشون بحث می‌کنند:

برلیوز- ما فقط داریم پنجول کشیدن و غریدن رو تمرین میکنیم..
دوشس- گربه‌های اشرافی، پنجول کشیدن و چیزای سطحی مثل اینا رو تمرین نمی‌کنند…
تولوز - خوب آخه یه روز ممکنه گیر یه گربه‌ی خیابونی بیفتیم…

در کنار قصه‌ی جذاب و قابل تامل فیلم، موسیقی اون هم از نکات برجسته‌ی فیلم محسوب می‌شه. ترانه‌ی “همه دوست دارن گربه باشن” یکی از معروفترین ترانه‌های فیلم در بین انیمیشن‌های دیسنی محسوب می‎شه.

لینک دانلود یکی از اهنگاش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

talot
07-12-2008, 12:47
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

gog2000
07-12-2008, 12:53
درسته مجري ها خيلي حرف ميزدن ولي در عوض يك كارتون با حال ميزاشتن
در حالي كه الان چي همش چرت و..:31:
تازه اون جمعه ها هم كه ميخاد كارتون بزاره خاب كارتونهاي دوران بچگي ما و قديمي ميزاره كه طرفدار داره

را ستي من اين كارتون رابين هود رو خيلي دوست داشتم كسي چيزي ازش يادش هست

talot
07-12-2008, 13:11
اون کارتون هایی رو که گذاشتم یادتونه ؟
سیلاس چی یادتونه همون توفان اسب سیاهه

اینم عکس الانش

talot
07-12-2008, 13:16

talot
08-12-2008, 12:58
كارتون زيباي. تلسي و تاكسيدو

این دارکوبه رو یادتونه خنده هاش هنوز توی ذهنمه
افسانه توشیشان

talot
08-12-2008, 12:59
ویرایش شد
پست در دست باسازی

گل اقا
08-12-2008, 13:15
ياد دوران بچگي افتادم يادس بخير .كارتن پسر شجاع خيلي با حال بود

gog2000
08-12-2008, 13:42
كلاه قرمزي و پسر خاله
اهاي مجري:31:

كلاه قرمزي و پسر خاله

gog2000
10-12-2008, 09:52
بلاخره اسم اصلي پدر پسر شجاع قبل از بدنيا امدن پسر شجاع معلوم شد:20:

حتما اسمش پدر دون چاك بوده:31::31:
father Don Chuck

اسم اصلي اين كارتون ماجراهاي دون چاك بوده و محصول 1975 ميباشد

Don Chuck castoro

اين کارتون در ميان بچه هاي ايراني به شهرتي (شايد بيش از ژاپن) رسيد; تقريبا همه بچه هايي که در دهه شصت و اوايل دهه هفتاد تماشاگر برنامه کودک بوده اند، «پسرشجاع» را به ياد مي آورند. اين مجموعه، ماجراهاي يک سگ آبي جوان و شجاع به نام چاک (پسر شجاع) را بازگو مي کرد که لباس سرهمي آبي مي پوشيد. وقتي چاک و دوستان کوچکش به دردسر مي افتادند، او معمولا به سراغ پدرش مي رفت تا کمک بگيرد.

اسم همه شخصيتها در دوبله عوض شده و يك چيز ديگه شده مثل پسر شجاع، خانم کوچولو، خرس مهربون، شيپورچي، خرس قهوه اي و... پدر پسر شجاع!

قسمتهايي از اين مجموعه

gog2000
10-12-2008, 10:15
اين كارتون هم خيلي بامزه و جالب بود
اسمشو نميگم ببينم كسي يادش هست؟؟؟:31:

Amin
10-12-2008, 12:49
Barbapapa بود دیگه : دی

Wisdom
10-12-2008, 12:59
آقای نجار با حال بود

اون موقع تو کف این بودم که چه جوری اون وروجک رو درست کرده بودن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

gog2000
10-12-2008, 16:05
barbapapa بود دیگه : دی

اره:31:

جمله معروفشم اين بود
بارباپاپا عوض ميشه!!!

خيلي باحال بود:31:

مشاهده

mahdi.a81
10-12-2008, 23:28
خيلي قشنگ بودند .
نه اينكه الان كارتن ها زشت باشند . ا.ن موقع تو حس بچگي كه اين كارتنها رو نيگاه ميكرديم واقعا لذت بخش بود .
اون حس هنوزم هست .
بچه ها ممنون . واقعا لذت بردم .

talot
11-12-2008, 14:57

talot
11-12-2008, 15:02

این جز بهتیرن کارتون های دروان کوکیم بود عاشق اهنگشم ولی یادم نمیاد اخرش چی شد

این بامزی رو هم من دوست داشتم اماخوب زیاد ندیمش نمیدونم چرا؟

talot
11-12-2008, 15:41

به نظرم این یکی میتونست هیجان انگیز تر باشه

خدایش قسمت اخرش اخر خنده بود مادره مثل حوری بهشتی بود اونوقت پسرش؟؟1
اصلا معلوم نبود این چوبینه از کجا اومده بود اینقرد کج و کوله بود

talot
11-12-2008, 15:43
اخر این یک یور هم یادم نمیاد

اینم همینطور ولی فکر کنم یه دلیلش اینکه شبکه های ایران قطی میذاشتش

اینم قشنگ بود من از اون یارو که هی میگفت من مخالفم خوشم میومد

talot
11-12-2008, 15:55

این یکی تا تموم شد جونمون بالا اومد

از اروم حرف زدن سگه ای حرصم میگرفت

gog2000
12-12-2008, 10:15
امروز جمعه 22 اذر 87

روز كودك و تلويزيون بر همه مبارك

البته اين روز هم از رونق افتاده و ديگه مثل دوران ما شور و حال نداره:41:

و به جاي برنامه نشون دادن واسه بچه هاي بيچاره همش چند تا مجري پر حرف ميان و حرافي مكنن و حسابي كفر بچه ها رو درميارن:31:

Ar@m
12-12-2008, 20:40
امروز جمعه 22 اذر 87

روز كودك و تلويزيون بر همه مبارك

البته اين روز هم از رونق افتاده و ديگه مثل دوران ما شور و حال نداره:41:

و به جاي برنامه نشون دادن واسه بچه هاي بيچاره همش چند تا مجري پر حرف ميان و حرافي مكنن و حسابي كفر بچه ها رو درميارن:31:

آره بابا هيچي نداشتن اين فيتيله هم نبود مي خواستيم چيكار كنيم
بچه هاي حالا رو مونگول گير آوردن از صبحه هي اين مجري ور ور مي كنه هي اون مجري زر زر مي زنه زحمت كشيدن اون وسطشم دو تا كارتون تكراري نشون دادن ديگه شورشو درآوردن

Morteza4SN
13-12-2008, 19:57
روز جهاني كودك و تلويزيون ؟!!

بهتر بود اسمشو ميذاشتن روز جهاني خاله ها و عموها و تلويزيون ، بدون كارتون ؛ كودكان بريد پي كارتون و .... !!

خب بچه ها شما خون خودتون رو كثيف نكنيد ... خودم براتون برنامه ميذارم :31:

__________________________________________________ _________

شهر بچه ها :40:

اسم اصلي : Baby Folies

محصول : 1993 كشور فرانسه

تعداد قسمت ها : 52 قسمت 13 دقيقه اي

با مزه بود . بزرگترين خاله بازي دنياي كارتوني !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر چيزي كه اين دنياي كثيف واقعي داره ، اين كارتون دنياي معصوم كودكانه اش رو نشون ميداد .

CAnZO
14-12-2008, 18:27
اين كارتونو بيشتر بخاطر آهنگش يادمه البته داستان و طراحيش هم خيلي خوب بود. مثل اينكه فرانسوي هست

اسمش ديپلودو Diplodo هست

رقصشون توي تيتراژ

Morteza4SN
14-12-2008, 19:14
كارتون قشنگي بود ، قبلا توي اين صفحه هم در موردش بحث شده بود ؛ داينا كوچولوها :

يادمه اسم شخصيت منفي اش هم سانتوز بود و خيلي سرخوش هم بود ، وقت خنده هم ؛ " َيح َيح َيح َيح َيح ... "

كلا هر چي توي زمين اتفاق مي افتاد توي دنياي دايانا ها برعكسش اتفاق مي افتاد !

مثلا يه قسمتي داشت كه سانتوز و دارو دسته اش يه جور نون ميدادن به مردم زمين كه هر چي ميخوردن سير نمي شدن ، خوشمزه بود ولي سيرشون نميكرد ! بعد مردم گرسنه در و ديوار و ... ميخوردن و گنده ميشدن ! ولي در دنياي دايانا ها كسي غذا نمي خورد و همه لاغر و نحيف ميموندن ...
يادمه اين قسمتش رو كه بار اول ديدم تازه از مدرسه اومده بودم و داشتم از گرسنگي ميمردم !!

talot
18-12-2008, 09:34

نمیدونم بحث در موردش شده یا نه
اسمش گامبا بود چند تا موش که از سرزمینشون فارر میکنن تا از دست شیطان بزرگ( امریکا رو نمیگم ها) یا همون راسو ها فرار کنن اما اونا هم دنبالشون میان اخرش این گامبا باهاشون میجنگه و پیروز میشه

talot
18-12-2008, 09:39
اطلاعات بیشتر
نگید چرا از اون اول ندادم چون بعد پیدا کردم
تعدادی موش زیبا و خنده دار با نمک تصمیم به از بین بردن دشمن اصلیشون که یک راسوی سفید بنام شیطان بود به راه می افتند و دی حین این سفر مشکلات فراوانی جلوی رویشان قرار میگیره...

عنوان اصلی: ガンバとカワウソの冒険
لاتینی شده: gamba to kawauso no boken
عنوان به انگلیسی: The Adventures of Gamba and Sea Otter
ترجمه به فارسی: ماجراهای گانبا و سمور آبی
کشور: ژاپن
تهیه کننده: Tokyo Movie Shinsha
کارگردان: Shunji Ôga
سال: 1991
عنوان اصلی: ガンバの冒険
لاتینی شده: ganba no boken
عنوان به انگلیسی: Adventures of Ganba
ترجمه به فارسی: ماجراهای گانبا
عنوان در ایران: گامبا
تهیه کننده: Tokyo Movie Shinsha
کارگردان: Osamu Dezaki
سال: 1975
تعداد قسمت ها: 26
شخصیت (ها): گامبا، بوبو، ئیه نا، شیوجی، یویشو، چوتا، گاکوشا، ایکاساما

cyrus_ln
19-12-2008, 22:31
تعدادی موش زیبا و خنده دار با نمک تصمیم به از بین بردن دشمن اصلیشون که یک راسوی سفید بنام شیطان بود به راه می افتند و دی حین این سفر مشکلات فراوانی جلوی رویشان قرار میگیره...
اسم راسوهه مگه زاکوری نبود؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سوال دیگه
شرک 4 ساخته شده؟

talot
20-12-2008, 10:39
اسم راسوهه مگه زاکوری نبود؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سوال دیگه
شرک 4 ساخته شده؟

اره ولی اونا بهش میگفتن شیطان که البته فکر کنم کار دوبله ایران بوده:27:
نه بابا ساخته نشده در دست بررسیه:5:

amri2000
20-12-2008, 12:54
چرا کسی از کارتون قشنگ (پسر کوهستان) یادی نمی کنه؟

Morteza4SN
20-12-2008, 13:32
چرا کسی از کارتون قشنگ (پسر کوهستان) یادی نمی کنه؟

سلام دوست عزيز
به انجمن پي سي ورد خوش آمدي .
در مورد پسر كوهستان (پپرو) قبلا بحث شده ، يه سرچ كوچولو و :

talot
23-12-2008, 13:12
Mickey's Christmas Carol اسکرووووووج!
خوب با نزدیک شدن به کریسمس گفتم بد نیست در مورد یه انیمیشن کریسمسی باهاتون صحبت کنم
بین سالهای ۶۹ تا ۷۴ در این ایام از تلویزیون انیمیشنی پخش می شد که بچه ها اونو به اسم اسکروج می شناختن
شاید دلیل اصلی انتخاب این اسم توسط بچه ها به خاطر همان صحنه ای بود که گوفی به شکل روح شریک قدیمیه اسکروج با قل و زنجیر! ظاهر می شد و به طرز ترسناکی می گفت اسکروووووووج!! دلیل دیگشم می تونه این باشه که نام کاراکتر اصلی اسکروج بود.
استان این انیمیشن از روی اثر کلاسیک و معروف چارز دیکنز به نام سرود کریسمس
Christmas Carol
که در سال ۱۸۴۳ - ۱۲۲۲ منتشر شده اقتباس شده بود و تفاوت اصلی بین این انیمیشن و داستان دیکنز در این بود که به جای شخصیتهای انسانی از شخصیتهای محبوب کمپانی والت دیزنی مثل دانلد داک - میکی موس و ... استفاده شده بود
احتمالا شما هم اگه سنتون از ۱۸ سال بیشتر باشه این انیمیشنو به یاد می یارید
کارگردان این انیمیشن ۲۵ دقیقه ای برنی متینسن - یکی از انیماتورهای مشهور دیزنی - بود. بد نیست بدانید جان لستر که در حال حاضر مهمترین فرد کمپانی پیکسار است جزو یکی از انیماتورهای این انیمیشن بوده
این انیمیشن کوتاه که مقدمات کارش از سال ۱۹۸۱ - ۱۳۶۰ آغاز شده بود برای اولین بار در
اکتبر ۱۹۸۳ - ۱۳۶۲
در جشنواره ای در انگلیس اکران شد و مورد تحسین همگان قرار گرفت و در مراسم اسکار
۱۳۶۳ - ۱۹۸۴ سال
به عنوان یکی از کاندیدهای بهترین فیلم کوتاه برگزیده شد اما نتوانست به این جایزه دست پیدا کند

برای این انیمیشن فردریک سیرلس و اروین کستال ترانه
Oh, What a Merry Christmas
را ساختند که متاسفانه این ترانه در نسخه فارسی آن به طور کامل موجود نیست! برای اینکه به اهمیت این قطعه پی ببرید بهتره بدونید که این ترانه در آن سال به یکی از ترانه های محبوب تبدیل شده بود. البته من هم چون نسخه ایرانی این انیمیشن را دیدم موفق به شنیدن درست و حسابی این آهنگ نشده ام! برای همین ترجیح میدم در مورد خوب یا بد بودن آن نظری ندم

امیدوارم امسال تلویزیون سری به آرشیوش بزنه و این انیمیشنو یه بار دیگه پخش کنه چون هوس کردم برای تجدید خاطره هم که شده یه بار دیگه ببینمش

befermatooo
23-12-2008, 21:55
عدادی موش زیبا و خنده دار با نمک تصمیم به از بین بردن دشمن اصلیشون که یک راسوی سفید بنام شیطان بود به راه می افتند و دی حین این سفر مشکلات فراوانی جلوی رویشان قرار میگیره...

بابا دمتون گرم

eeeeeeeeee من یک عمر دنبال این کارتون بودم و کوزه در آب بود : دی

من عاشق این کارتون بودم و مدتها بود دنبال اسمش بودم

یک دنیا ممنون از شما و امین که گفت اینجاست : دی

Morteza4SN
24-12-2008, 18:46
ميلاد مسيح (ع) هميشه براي ما جذابتر از شروع سال نوي ميلادي بوده !
خب تلويزيون از قديم فقط در روز ميلاد مسيح كارتونهايي رو برامون تكرار ميكرد كه اين روز رو خاطره انگيز كرده
معروفترينش همين « اسكروووچ » كه در فاصله اي كه امتحاناي ثلث اول تموم شده بود تا اولين برف زمستون بدجوري ديدنش كيف ميداد !

نسخه اصلي كارتون اسكرووچ رو ميتونيد در يوتيوب ببينيد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] watch%3Fv%3DmIJc4g2Fzg4%26feature%3Drelated)

يا با وارد كردن لينك بالا در سايت زير در دو كيفيت دريافت كنيد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توضيحات بيشتر در مورد اسكرووچ :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FMickey%2527s_Christmas_Carol)

يه چند تا عكس هم به مطلبي كه " تالوت " گذاشت اضافه كردم تا قشنگتر بشه ؛

Mickey's Christmas Carol اسکرووووووچ!
خوب با نزدیک شدن به کریسمس گفتم بد نیست در مورد یه انیمیشن کریسمسی باهاتون صحبت کنم
بین سالهای ۶۹ تا ۷۴ در این ایام از تلویزیون انیمیشنی پخش می شد که بچه ها اونو به اسم اسکروج می شناختن ...

شاید دلیل اصلی انتخاب این اسم توسط بچه ها به خاطر همان صحنه ای بود که گوفی به شکل روح شریک قدیمیه اسکروج با قل و زنجیر (!) ظاهر می شد و به طرز ترسناکی می گفت اسکروووووووج !! دلیل دیگشم می تونه این باشه که نام کاراکتر اصلی اسکروج بود.

داستان این انیمیشن از روی اثر کلاسیک و معروف چارز دیکنز به نام سرود کریسمس Christmas Carol که در سال ۱۸۴۳ - ۱۲۲۲ منتشر شده اقتباس شده بود و تفاوت اصلی بین این انیمیشن و داستان دیکنز در این بود که به جای شخصیتهای انسانی از شخصیتهای محبوب کمپانی والت دیزنی مثل دانلد داک - میکی موس و ... استفاده شده بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

احتمالا شما هم اگه سنتون از ۱۸ سال بیشتر باشه این انیمیشن رو به یاد می یارید .
کارگردان این انیمیشن ۲۵ دقیقه ای برنی متینسن - یکی از انیماتورهای مشهور دیزنی - بود. بد نیست بدانید جان لستر که در حال حاضر مهمترین فرد کمپانی پیکسار است جزو یکی از انیماتورهای این انیمیشن بوده .

این انیمیشن کوتاه که مقدمات کارش از سال ۱۹۸۱ - ۱۳۶۰ آغاز شده بود برای اولین بار در اکتبر ۱۹۸۳ - ۱۳۶۲ در جشنواره ای در انگلیس اکران شد و مورد تحسین همگان قرار گرفت و در مراسم اسکار ۱۳۶۳ - ۱۹۸۴ سال به عنوان یکی از کاندیدهای بهترین فیلم کوتاه برگزیده شد اما نتوانست به این جایزه دست پیدا کند .

برای این انیمیشن فردریک سیرلس و اروین کستال ترانه Oh, What a Merry Christmas را ساختند که متاسفانه این ترانه در نسخه فارسی آن به طور کامل موجود نیست! برای اینکه به اهمیت این قطعه پی ببرید بهتره بدونید که این ترانه در آن سال به یکی از ترانه های محبوب تبدیل شده بود. البته من هم چون نسخه ایرانی این انیمیشن را دیدم موفق به شنیدن درست و حسابی این آهنگ نشده ام! برای همین ترجیح میدم در مورد خوب یا بد بودن آن نظری ندم !

امیدوارم امسال تلویزیون سری به آرشیوش بزنه و این انیمیشنو یه بار دیگه پخش کنه چون هوس کردم برای تجدید خاطره هم که شده یه بار دیگه ببینمش

بد نيست به همين مناسبت يادي هم از « دامبو فيل پرنده » و « دخترك كبريت فروش » كنيم :

...............
دخترك كبريت فروش هم كارتوني داشت و هم عروسكي ، كه فكر ميكنم همگي نسخه عروسكي رو بيشتر به ياد داريد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .jpg

pedram_ashena
24-12-2008, 22:07
پت پستچي

من كه ماشينش را دوست داشتم:31:

talot
25-12-2008, 10:33
بابا دمتون گرم

eeeeeeeeee من یک عمر دنبال این کارتون بودم و کوزه در آب بود : دی

من عاشق این کارتون بودم و مدتها بود دنبال اسمش بودم

یک دنیا ممنون از شما و امین که گفت اینجاست : دی

لینک دانلود گامبا رو میخوای یا نه؟

talot
25-12-2008, 10:51
ژاپن- انیمیشن دهه 90

عنوان اصلی: 横山光輝 三国志
لاتینی شده: Yokoyama Mitsuteru Sangokushi
عنوان به انگلیسی: Romance of the Three Kingdoms
عنوان در ایران: افسانه سه برادر
تهیه کننده: d-rights، Dai Nippon Printing
کارگردان: Seiji Okuda
سال: 92-1991
تعداد قسمت ها: 47

talot
25-12-2008, 11:08
در این قسمت میخوام به نوبت کارتون های دهه 70 ژاپن رو براتون معرفی کنم

عنوان اصلی: まんがはじめて物語
لاتینی شده: Manga Hajimete Monogatari
عنوان به انگلیسی: Animated History of Origins
عنوان در ایران: سفرهای کوکی
تهیه کننده: Dax
کارگردان: Hitohiko Soga، Sadao Nozaki
سال: 1978
تعداد قسمت ها: 308

talot
25-12-2008, 11:15
قصه های پریان از سراسر دنیا
ژاپن- انیمیشن دهه 70

عنوان اصلی: まんが世界昔ばなし
لاتینی شده: Manga Sekai Mukashi Banashi
عنوان به انگلیسی: Manga Fairy Tales of the World
ترجمه به فارسی: قصه های پریان از سراسر دنیا
تهیه کننده: Madhouse Studios
کارگردان: Rintaro
سال: 79-1976
تعداد قسمت ها: 127 اپیسود (٢۴١ داستان)

اپیسود 1 قصه 1
عنوان اصلی: おおかみと七ひきの子やぎ 1
ترجمه به انگلیسی: The Wolf And The Seven Little Kids 1
ترجمه به فارسی: گرگ و هفت بزغاله 1

talot
25-12-2008, 11:20
اپیسود 1 قصه 2
عنوان اصلی: 美女と野獣
ترجمه به انگلیسی: Beauty And The Beast
ترجمه به فارسی: دیو و دلبر
اپیسود 2 قصه 3
عنوان اصلی: にんぎょ姫 1
ترجمه به انگلیسی: The Little Mermaid 1
ترجمه به فارسی: پری دریایی 1

talot
25-12-2008, 11:33
اپیسود 2 قصه 4
عنوان اصلی: うさぎのわるぢえ
ترجمه به انگلیسی: The Cunning Hare
ترجمه به فارسی: خرگوش زیرک

talot
25-12-2008, 12:55
اپیسود 3 قصه 5
عنوان اصلی: はだかの王様
ترجمه به انگلیسی: The Emperor's New Clothes
ترجمه به فارسی: لیاس جدید امپراطور

talot
25-12-2008, 12:58
اپیسود 3 قصه 6
عنوان اصلی: 二ひきの欲ばり子ぐま
ترجمه به انگلیسی: Greedy Bears
ترجمه به فارسی: بچه خرس های طماع

اپیسود 4 قصه 7
عنوان اصلی: ジャックとまめの木
ترجمه به انگلیسی: Jack And The Beanstalk
ترجمه به فارسی: جک و لوبیای سحرآمیز

talot
25-12-2008, 13:16
اپیسود 4 قصه 8
عنوان اصلی: 鐘をならしたきじ 1
ترجمه به انگلیسی: The Pheasant Story 1
ترجمه به فارسی: داستان قرقاول 1

اپیسود 5 قصه 9
عنوان اصلی: まほうのソーセージ
ترجمه به انگلیسی: Magic Sausage
ترجمه به فارسی: سس جادویی

عکس از ندارم شرمنده

اپیسود 5 قصه 10
عنوان اصلی: みにくいあひるの子
ترجمه به انگلیسی: The Ugly Duckling
ترجمه به فارسی: جوجه اردک زشت
اپیسود 6 قصه 11
عنوان اصلی: ハメルンの笛ふき
ترجمه به انگلیسی: The Magic Flute
ترجمه به فارسی: فلوت سحرآمیز

talot
25-12-2008, 13:17
اپیسود 6 قصه 12
عنوان اصلی: ウィリアム・テル
ترجمه به انگلیسی: William Tell
ترجمه به فارسی: ویلیام تل

اپیسود 7 قصه 13
عنوان اصلی: 赤ずきんちゃん 1
ترجمه به انگلیسی: Little Red Riding Hood 1
ترجمه به فارسی: شنل قرمزی 1

اپیسود 7 قصه 14
عنوان اصلی: かしこいコヨーテ
ترجمه به انگلیسی: The Clever Coyote
ترجمه به فارسی: گرگ باهوش

اپیسود 8 قصه 15
عنوان اصلی: ドン・キホーテ
ترجمه به انگلیسی: Don Quixote
ترجمه به فارسی: دون کیشوت

talot
25-12-2008, 13:19
اپیسود 8 قصه 16
عنوان اصلی: 幸福の王子 1
ترجمه به انگلیسی: The Happy Prince 1
ترجمه به فارسی: شاهزاده خوشحال 1

اپیسود 9 قصه 17
عنوان اصلی: 王様の耳はろばの耳
ترجمه به انگلیسی: The King's Got Donkey's Ears
ترجمه به فارسی: گوش پادشاه گوش خر است
اپیسود 9 قصه 18
عنوان اصلی: 海の水はなぜからい
ترجمه به انگلیسی: Why The Sea Is Salt
ترجمه به فارسی: چرا دریا شور است

اپیسود 10 قصه 19
عنوان اصلی: 青ひげ
ترجمه به انگلیسی: Bluebeard
ترجمه به فارسی: ریش آبی

talot
25-12-2008, 13:21
اپیسود 10 قصه 20
عنوان اصلی: フランダースのいぬ
ترجمه به انگلیسی: A Dog Of Flanders
ترجمه به فارسی: نیلو و فلندی

اپیسود 11 قصه 21
عنوان اصلی: 金色のがちょう
ترجمه به انگلیسی: The Golden Goose
ترجمه به فارسی: غاز طلایی
اپیسود 11 قصه 22
عنوان اصلی: メドゥーサの首
ترجمه به انگلیسی: Medusa
ترجمه به فارسی: مدوسا

اپیسود 12 قصه 23
عنوان اصلی: 十一わのはくちょう
ترجمه به انگلیسی: The Wild Swans
ترجمه به فارسی: قوهای وحشی

talot
25-12-2008, 13:22
اپیسود 12 قصه 24
عنوان اصلی: マッチうりの少女 1
ترجمه به انگلیسی: The Little Match Girl 1
ترجمه به فارسی: دختر کبریت فروش 1

اپیسود 13 قصه 25
عنوان اصلی: 十二月の月
ترجمه به انگلیسی: December
ترجمه به فارسی: ماه دسامبر

اپیسود 13 قصه 26
عنوان اصلی: 赤ずきんちゃん 2
ترجمه به انگلیسی: Little Red Riding Hood 2
ترجمه به فارسی: شنل قرمزی 2

اپیسود 14 قصه 27
عنوان اصلی: 動物たちと火
ترجمه به انگلیسی: Animals And Fire
ترجمه به فارسی: چگونه حیوانات به آتش دست یافتند

talot
25-12-2008, 13:24
اپیسود 14 قصه 28
عنوان اصلی: 長ぐつをはいたねこ
ترجمه به انگلیسی: The Puss In Boots
ترجمه به فارسی: گربه چکمه پوش

اپیسود 15 قصه 29
عنوان اصلی: わがままな巨人
ترجمه به انگلیسی: The Selfish Giant
ترجمه به فارسی: غول خودخواه

اپیسود 15 قصه 30
عنوان اصلی: さまよえるオランダ人
ترجمه به انگلیسی: Dutch Treat
ترجمه به فارسی: هر کی سهم خودش

اپیسود 16 قصه 31
عنوان اصلی: 知りたがりたのトラ
ترجمه به انگلیسی: The Curious Tiger
ترجمه به فارسی: ببر کنجکاو
اپیسود 16 قصه 32
عنوان اصلی: ヘンゼルとグレーテル 1
ترجمه به انگلیسی: Hansel And Gretel 1
ترجمه به فارسی: هانسل و گرتل 1
اپیسود 17 قصه 33
عنوان اصلی: ブレーメンの音楽隊
ترجمه به انگلیسی: Town Musicians Of Bremen
ترجمه به فارسی: نوازندگان شهر برمن

talot
25-12-2008, 13:25

اپیسود 17 قصه 34
عنوان اصلی: ロスタムとソホラープ
ترجمه به انگلیسی: Rostam And Sohrab
ترجمه به فارسی: رستم و سهراب

اپیسود 18 قصه 35
عنوان اصلی: いばら姫
ترجمه به انگلیسی: Sleeping Beauty
ترجمه به فارسی: زیبای خفته

talot
25-12-2008, 13:28
اپیسود 18 قصه 36
عنوان اصلی: 洋服がごはんを食べた話
ترجمه به انگلیسی: Eat Clothes
ترجمه به فارسی: لباس ها بخورید

اپیسود 19 قصه 37
عنوان اصلی: にじの鳥
ترجمه به انگلیسی: The Rainbow Fish
ترجمه به فارسی: پرنده رنگین کمان

اپیسود 19 قصه 38
عنوان اصلی: 町のねずみと田舎のねずみ
ترجمه به انگلیسی: The Town Mouse and the Country mouse
ترجمه به فارسی: موش شهری و موش روستایی

اپیسود 20 قصه 39
عنوان اصلی: ノアのはこ舟
ترجمه به انگلیسی: Noah's Ark
ترجمه به فارسی: کشتی نوح

اپیسود 20 قصه 40
عنوان اصلی: ろばになった旅人
ترجمه به انگلیسی: Donkey Traveller
ترجمه به فارسی: مسافر الاغ سوار
اپیسود 21 قصه 41
عنوان اصلی: ナイチンゲールとばら 1
ترجمه به انگلیسی: The Nightingale And The Rose 1
ترجمه به فارسی: بلبل و گل سرخ 1
اپیسود 21 قصه 42
عنوان اصلی: アリババと四十人の盗賊
ترجمه به انگلیسی: Ali Baba And The 40 Robbers
ترجمه به فارسی: علی بابا و چهل دزد بغداد
اپیسود 22 قصه 43
عنوان اصلی: ジャンヌ・ダルク
ترجمه به انگلیسی: Joan Of Arc
ترجمه به فارسی: ژاندارک
اپیسود 22 قصه 44
عنوان اصلی: おじぞうさまの赤い目
ترجمه به انگلیسی: Hospitality And Red Eyed
ترجمه به فارسی: مهمان نوازی و چشم قرمز

اپیسود 23 قصه 45
عنوان اصلی: おやゆび姫
ترجمه به انگلیسی: The Adventures Of Tom Thumb
ترجمه به فارسی: بندانگشتی

talot
25-12-2008, 13:29
اپیسود 23 قصه 46
عنوان اصلی: さるのきも
ترجمه به انگلیسی: The Monkey's Liver
ترجمه به فارسی: کبد میمون

اپیسود 24 قصه 47
عنوان اصلی: ねこがごはんのあとに顔をあらうわ
ترجمه به انگلیسی: Why Cats Clean Their Face After Eating
ترجمه به فارسی: چرا گربه ها بعد از غذا صورتشان را پاک می کنند

اپیسود 24 قصه 48
عنوان اصلی: なんぱ船
ترجمه به انگلیسی: The Sunken Ship
ترجمه به فارسی: کشتی غرق شده

talot
27-12-2008, 09:07

talot
27-12-2008, 09:11
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینو خوشم میومد اما اسمشو نمیدونم

talot
27-12-2008, 09:19
بچه ها اسم اونی که توی گالیور بود همش هم میگفت من میدونم نمیشه ما میمیریم و خیلی نا امید بود چی بود

talot
27-12-2008, 09:20

talot
27-12-2008, 09:24

talot
27-12-2008, 09:25

talot
27-12-2008, 09:28

talot
27-12-2008, 09:29

talot
27-12-2008, 09:30

talot
27-12-2008, 09:33

اسم اینو یادتون میاد؟؟؟

talot
27-12-2008, 09:33
]پت پستچي[/COLOR]

پت پستچي انيميشن استاپ موشن توليد تلويزيون بي بي سي مي باشد كه مخاطب آن كودكان پيش دبستاني در نظر گرفته شده است . اين برنامه ماجراهاي پستچي جواني به نام پت را در بر مي گيرد كه در دهكده خالي گرينديل زندگي مي كند. مجموعه اصلي در سال 1981 ساخته شد جان كانليف متن اصلبي را نوشت و كارگرداني آن به آيور وود سپرده شد كه پيش از اين سريالهاي چرخ و فلك جادويي 0 در ايران نمايش داده شده)
خرس پدينگتون و باغچه گياهان ( جعفري) را كارگرداني كرده بود.
در سال 2004 سري جديدي از اين مجموعه ساخته شد كه در آن از تكنيكهاي بهتر انيميشن و حركات مناسبتر دهان شخصيتها بهره گرفته شده بود.
سري ديگري از اين مجموعه در سال 2006 تهيه شد.
در اين سري جديد اولين خانواده آسيايي دهكده معرفي مي گردند. خانواده بين. اين خانواده جهت تفهيم مفاهيم چند فرهنگي و فرهنگهاي بيگانه به كودكان به مجموعه اضافه شده اند
برخي از مشخصات مجموعه جديد
پت فوتبال بازي مي كند و گل مي زند
جولين( پسر پت) بيرون از دفتر پستي يك ساحل شني مي سازند
اپيدمي آبله مرغان
جوليان و يكي از دوستانش فيلم تماشا مي كنند درحالي كه پت از يك بچه نگهداري مي كند
....

بررسي قسمتهاي سري اوريجينال
قسمت اول
روز بازيابي پت
امروز روز تولذ تام و كتي است و پت هداياي آنها را برايشان مي برد تام خوشحال است اما كتي نه. عروسك كتي بنام سارا ان گم شده است. پت تصميم مي گيرد عروسك را پيداكند و بالا خره آن را در ماشين سام والدون مي يابد.

بقيه قسمتهاي سري اول عبارت بودن از
2.پت و كلاغ زاغي
3. روز تولد پت
4.روز باراني پت
5.گوسفند در مزرعه شبدر
6.پت و تراكتور سريع السير
7. روز تشنگي پت
8.روز طوفاني پت
9. روز مه آلور پت
10. روز پردردسر پت
11.پت يخ سواري مي كند
12نامه هايي روي يخ
13. پت نامه اي دريافت مي كند

مرجع دايره المعرف آنلاين ويكيپديا

اینو برای پدرام گذاشتم که عشق پت پستچی هست

talot
27-12-2008, 09:35

talot
27-12-2008, 09:43
جعفري شير

شويد سگ

آقاي ريحان
رزماري خانوم
باغبون برگ بو
سر پاسبان( اسم گياهيش يادم نمياد)
مريم گلي جغد
پاشانا بدي
خانم و آقاي پياز
پيازچه ها
ترخون اژدها
خاله نعنا

talot
27-12-2008, 09:45

talot
27-12-2008, 09:47

talot
27-12-2008, 10:05

talot
27-12-2008, 10:06
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

talot
27-12-2008, 10:08
بیشتر این برنامه ها رو دیگه اسماشونو یادمون نمیاد
به خاطر کیفیت پایی برخی عکس ها از دوستان پوزش میخوام

rozbeh85
28-12-2008, 18:21
سلام
ما که بچه بودیم یه فیلم داشتیم که یک جشن بود تو شهر والت دیسنی
مثلا 15 سال پیش، عروسک های والت دیسنی می آمدن آهنگ میخوانند زیرش هم به صورت اینگلیسی مینوشت
کلا برنامه شادی بود
اگه کسی بتواند کمک کنه اسمش رو بگه خیلی ممنون میشم...

techno_magical
28-12-2008, 18:55
من ممول دوست داررررررررررررررممممممممم ممم..........آهنگ اولش رو زنگ گوشیمه برید حالشو ببرید...راستی...بی انصافی نکنید...اون کارتون ها برای ماها خاطرست اما کارتونهای الانم قشنگه...مخصوصا کارهای پیکسار...من دروغ نگم شگفت انگیزان رو 50 بار دیدم...(بیشتر نشده باشه کمتر نیست)

s.g
02-01-2009, 10:46
پینوکیو _پلنگ صورتی_ ای کیو سان

محمد88
02-01-2009, 17:02
یادش به خیر...چه دورانی بود....اااااااااای روزگار...کل بچه های فامیل جمع میشدیم دور هم و
کارتون میدیدم...به دور از گناه و غیبت و....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](36).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](36).gif
شیر شاه
گربه های اشرافی
سیندرلا
پینوکیو
تام و جری و خیلی های دیگه که گذر زمان از ذهن پر مشغله ام پاکشون کرده:19:
از خاطره آور ترین اسمهای زندگیم هستند که هرگز فراموش نخواهم کرد.

Bersavosh
06-01-2009, 11:46
بچه ها اسم اونی که توی گالیور بود همش هم میگفت من میدونم نمیشه ما میمیریم و خیلی نا امید بود چی بود

اسمش گلام Glum بود. بقيه هم: Eager, Bunko ,Flirtatia (King Pomp's daughter
اسم سگشم Tagg بود.

Sara
09-01-2009, 01:35

"مهاجران" با نام اصلی "لوسی رنگین کمان های جنوبی"جزو کارتون هایی با موضوع خانواده است. این محصول کمپانی نیپون سال 1982 به کارگردانی هیروشی سایتو ساخته شد. قصه های این مجموعه گاهی با مجموعه "خانواده دکتر ارنست" اشتباه می شود. در این مجموعه داستان سفر یک خانواده اروپایی به قلب طبیعت بکر استرالیا روایت می شود، اما خانواده لوسی می بر خلاف خانواده سوئیسی دکتر ارنست، از انگلستان به استرالیا مهاجرت می کنند تا یک مزرعه بزرگ را اداره کنند.
آغاز زندگی تازه آنها با ناامیدی همراه است و این روزها تا زمانی که سرانجام زمین مزرعه شان را صاحب می شوند، ادامه دارد، اما با این وجود لوسی می در کنار خواهرانش کیت و کلارا تجربه های تازه ای چون کشف حیوانات عجیب و غریب، آشنا شدن با بومیان و آدم های جدید چون آقای پتی بل بداخلاق با سگ بدجنس اش که دائم دنبال گازگرفتن آدم ها بود و ... را در زندگی شان به دست می آورند.
آکی را میازاکی فیلمنامه این مجموعه را بر مبنای رمانی از فیلیس پیلینگ تن در 50 اپیزود 24 دقیقه ای نوشته است. "مهاجران" که محصول ژاپن است از 10 ژانویه سال 1982 تا 26 دسامبر همین سال در این کشور پخش شد. در این مجموعه صداپیشگانی چون مینوری ماتسوشیما (لوسی می)، ری هوکو یوشیدا (کیت)، کاتسانوسوکی هوری (آرتور)، ساکیکو تاماگاوا (کلارا) و تاتسویا ماتسودا (بن) حضور داشتند.

----------------------------------------------------------

مجموعه "حنا، دختری در مزرعه" با عنوان اصلی "کاتری دختری از مرغزار" یکی دیگر از محصولات کمپانی نیپون و به کارگردانی هیروشی سایتو است که در میان تماشاگران کودک آن دوران محبوب شد. این مجموعه مضمون آشنای سریال های ژاپنی آن دوران از جمله "هاچ زنبور عسل" است که در این مجموعه هم تکرار می شود. داستان دختری است که در فنلاند با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می کند.
او منتظر مادرش است که برای کار به آلمان رفته است. تا اینکه جنگ جهانی اول شروع می شود و مادر نه می تواند برایشان پول بفرستد و نه می تواند برگردد. بنابراین حنا مجبور می شود به تنهایی با سختی ها رو به رو شود. او به یک مزرعه می رود، اما با اخلاق خوبی که دارد در دل تمام آدم های مزرعه جا باز می کند.
آکی را میازاکی همانند مجموعه "مهاجران"، فیلمنامه سریال "حنا، دختری در مزرعه" را بر مبنای رمانی از اونی نولیوار در 49 اپیزود 24 دقیقه ای در سال 1984 نوشت. در این مجموعه صداپیشگانی چون هیتومی اویکاوا (حنا)، توشیکو فوجیتا (سارا)، تورو فاریا (مارتی) و ... صحبت کرده اند.

Sara
09-01-2009, 01:40
مجموعه "بنر" با عنوان اصلی "بنر تیل، داستان سنجاب خاکستری" بر مبنای داستان هایی از ارنست تامپسون سال 1979 ساخته شده است. این مجموعه محصول کمپانی نیپون و کشورهای ژاپن و آلمان است. یوشی هیروکوردا "بنر" را در 26 اپیزود ساخته و از هفت آوریل سال 1979 تا 29 دسامبر همین سال پخش شد.

کارتون "بنر" یکی از داستان هایی بود که روابط ساده زندگی را به تصویر می کشید، دوستی های کودکانه، سادگی های لذت بخش، قهرها و آشتی ها بچگانه از جمله این روابط بود. این مجموعه داستان سنجاب کوچکی را روایت می کرد که پس از به دنیا آمدن به مزرعه ای می آید و از بخت بدی که دارد به دست انسان ها گرفتار می شود.

آنها سنجاب را به دست گربه می دهند تا او را بخورد، اما دل گربه به حال سنجاب کوچک می سوزد و او را به فرزندی قبول می کند و نام بنر بر او می گذارد. بنر و مادر گربه اش با شادمانی در مزرعه زندگی می کنند، اما خوشبختی آنها طولی نمی کشد؛ مزرعه آتش می گیرد، بنر از مادرش جدا می شود و ناچار به جنگل فرار می کند؛ جایی که با حیوانات جنگلی رو به رو می شود و ماجراها و دشواری های مختلفی را تجربه می کند.

----------------------------------------------------------------------------

مجموعه "دختری به نام نل" با نام اصلی "سرگردانی های دختری به نام نل" بر مبنای رمانی از The Old Curiosity Shop یک نسخه ژاپنی دیگر از رمان های غربی است که باز هم مضمون جستجوی مادر را دارد. این بار نل ترنت در بریتانیا عهد دیکنز همراه پدربزرگش دنبال مادر می رود، اما همراهی این پدربزرگ که در داستان دیکنز از ناچاری و فشار مالی به قمار رو آورده است، نمی تواند کمکی به جستجوی نل بکند.
برادر نل که بیشتر با موهای بلندش به یاد آورده می شود هم از شخصیت های مجموعه کارتونی بود. سازندگان مجموعه "دختری به نام نل" قصد داشتند با خلق موقعیت هایی علاوه بر ماجراجویی و درام، عنصر کمدی را هم با حضور دو شخصیت چاق و لاغر شرور به داستان بیفزایند، اما وحشت و بدبختی نل و تصویر سیاه بریتانیا قرن نوزدهم برگرفته از آثار دیکنز فضای کارتون را تیره تر می کند.
شاید به دلیل همین تیرگی، یکی از اعضای مجله زیگ زاگ در پاسخ به نظرخواهی محبوبترین کارتون ها، نه تنها "دختری به نام نل" را در فهرست کارتون های محبوب خود نیاورد بلکه آن را در شمار مجموعه هایی که از آن نفرت داشت ذکر کرد. با این حال، نل و پدربزرگ و جعبه موسیقی شان به اندازه کافی رای آوردند تا در لیست محبوبترین ها جای بگیرند.

Sara
09-01-2009, 01:44
مجموعه "رامکال" با عنوان اصلی "راسکال" از محبوب ترین کارتون های کمپانی نیپون میان بچه های ژاپنی است که بعد از پخش در ایران هم به کارتون مورد علاقه بچه های ایرانی بدل شد. در این قصه این بار حیوانات و انسان ها کنار هم در یکی از محصولات نیپون نقش آفرینی می کنند. گرچه این همزیستی پایدار نیست؛ استرلینگ نورث، پسر خوش قلبی است که حیوانات را خیلی دوست دارد. او یک روز یک بچه راکن را در جنگل پیدا می کند.

استرلینگ راکن را راسکال (رامکال) می نامد و به خانه می برد. از این به بعد، رامکال همراه همیشگی استرلینگ می شود. همه چیز به خوبی پیش می رود، تا آنکه یک روز ذرت شیرین زیر زبان رامکال مزه می کند و او شبانه به مزرعه ذرت همسایه یورش می برد. استرلینگ درک می کند که همزیستی انسان با حیوانات وحشی واقعا دشوار است. داستان زمانی که باد و بوران سنگین، گله دام های پدر استرلینگ را به کلی از بین می برد تلخ تر می شود.
استرلینگ باید به دبیرستانی در میلواکی برود. رامکال حالا بزرگ شده و استرلینگ تصمیم می گیرد او را به محیط طبیعی اش در میان درختان جنگل بازگرداند. او رامکال را کنار دریاچه می برد و رها می کند تا به میان درختان برود. خود او هم روز بعد شهرش را با قطار ترک می کند و به سوی میلواکی می رود.
هیروشی هایتو به همراه سی جی اندو و شیگئو پوشی سال 1977 این انیمیشن را در 52 اپیزود 24 دقیقه ای ساختند. این کارتون ژاپنی از دوم ژانویه 1977 تا 25 دسامبر همان سال به نمایش درآمد. فیلمنامه این مجموعه بر مبنای رمانی باعنوان "خاطراتی از یک دوران بهتر" نوشته استرلینگ نورث نوشته شد. نورث سال 1963 این کتاب را نوشت و با آن توانست نام خود را برای همیشه در ادبیات کودکان ماندگار کند. در "رامکال" صداپیشگانی چون توشی هیکو اوتسامه (استرلینگ)، ماساکو نوزوا (مادر استرلینگ)، یوجی کاماتا (اسکار)، مینا تومیناگا (آلیس) و ... حضور داشتند.

-----------------------------------------------------------------

مجموعه "خانواده دکتر ارنست" با عنوان اصلی "فلون در جزیره شگفت انگیز" از محصولات کمپانی نیپون است که سال 1983 بر مبنای رمان مشهور"خانواده سوئیسی رابینسن" نوشته یوهان داوید ویس ساخته شد. تم داستان این مجموعه شبیه داستان مجموعه "مهاجران" است. خانواده هایی که زادگاهشان را ترک می کنند و می خواهند به استرالیا مهاجرت کنند. با این تفاوت که در "مهاجران" خانواده سالم به مقصد می رسد و در آنجا مشکلات شان شروع می شود، اما خانواده دکتر ارنست که با کشتی قصد داشتند به استرالیا بروند در راه گرفتار توفان شده و به ناچار وارد جزیره ای ناشناخته می شوند.

در این نسخه کارتونی، فلون دختر 10 ساله و پرجنب و جوش خانواده، محور داستان است و خانواده دکتر ارنست تلاش می کنند تا خود را با وضعیت تازه تطبیق دهند و با استفاده از منابع غنی موجود در جزیره و بقایای کشتی شکسته، زندگی را از نو سر و سامان دهند. در این میان، سازندگان کارتون قصد داشته اند با روایت ماجراهای فلون کنجکاو و پرشور، بر اهمیت نقش خانواده و لذت زندگی در میان طبیعت بکر تاکید کنند.

Sara
09-01-2009, 01:49

مجموعه "ای کیو سان" از محصولات کمپانی تویی انیمیشن در سال 1975 به کارگردانی کی میو یابوکی در 298 اپیزود ساخته شد. تاداکی یامازاکی فیلمنامه این مجموعه را نوشت و از 15 اکتبر سال 1975 تا 28 ژوئن سال 1982 در ژاپن پخش شد.
ای کیو در اصل پسر یک امپراتور بود که در دوره حکومت شوگون ها که حکومت را از دست امپراتورها خارج کردند، مادرش مجبور شد به همسری یک شوگون درآید و برای همین او را به معبد فرستاد. این کودک در معبد خیلی زود پیشرفت می کند و در همه کار خلاقیتش را نشان می دهد. او هر زمان که می خواست تمرکز خود را جمع کند. دو انگشتش را روی سرش می چرخاند و بعد شروع به فکر می کرد. داستان زندگی ای کیو و افسانه های پیرامون او، یکی از داستان های مورد علاقه مردم ژاپن است و تا به حال یک سریال و دو کارتون از آن تهیه شده است.

------------------------------------------------------------

مجموعه "بارباپاپا" از دیگر کارتون های مورد علاقه بچه ها بود، چرا که آنها در هر موقعیتی که قرار می گرفتند با تغییر شکل کارها را انجام می دادند. داستان این مجموعه روایت گر بارباپاپا و باربامامان است که هفت فرزند به نام های باربازو (زرد، پسر، عاشق حیوانات)، باربالالا (سبز، دختر، عاشق موسیقی)، باربالیب (نارنجی، دختر، عاشق کتاب)، باربابو (سیاه و پشمالو، پسر، عاشق هنر)، باربابل (ارغوانی، دختر، عاشق زیبایی)، باربابرایت (آبی، پسر، عاشق علوم) و باربابراوو (قرمز، پسر، عاشق قدرت و پهلوانی) دارند.
این مجموعه بر مبنای کتابی به همین نام نوشته آنت تیسون و تالوس تیلور در سال 1975 در 40 اپیزود پنج دقیقه ای در فرانسه ساخته شد. مجموعه کتاب های مصوری که نخستین بار در دهه هفتاد به زبان فرانسه انتشار یافت و سپس به دهها زبان دیگر ترجمه شد. کلمه بارباپاپا به قرینه از واژه فرانسوی barbe à papa ساخته شده که به معنای پشمک است.

Sara
09-01-2009, 01:52

مجموعه "بلفی و لی لی بیت" از کارتون های مورد علاقه بچه هاست که داستان آن در یک دهکده کوچک اما با آدم های صمیمی اتفاق می افتاد. چند بچه با نام های بلفی، لی لی بیت، ناپو، چونا و ماکی به همراه یک حیوان که مرتباً با صدای مونگا مونگا از درختی به درخت دیگر می پرید، ماجراهای این مجموعه را رقم می زدند. آنها همیشه دوست داشتند به هر جایی که دیگران سر نزده اند، سرک بکشند.
ماسیوکی هایشی سال 1980 مجموعه "بلفی و لی لی بیت" را در 26 اپیزود ساخت. آکیوشی ساکای، نائوکو میاکی و تاکایو اویاما فیلمنامه این مجموعه را بر مبنای داستانی از شیگرو یاناگاوا و تومویوکی میاتا نوشتند. "بلفی و لی لی بیت" از هفت ژانویه سال 1980 تا هفت ژوئیه همین سال پخش شد. در این مجموعه که محصول مشترک ژاپن، ایتالیا و فرانسه است، صداپیشگانی چون یوکو آساگامی (بلفی)، مایومی تانکاکا (لی لی بیت) و ساچیکو چی جی ماتسو (ناپو) و ... حضور داشتند.

-------------------------------------------------------------------------

مجموعه "باخانمان" با نام اصلی "داستان پرین" یک انیمیشن ژاپنی بود که بر مبنای رمانی از هکتور مالو فرانسوی ساخته شد. این مجموعه با تمام انیمیشن های قبلی ژاپنی فرق می کرد. او اولین نوجوانی بود که دنبال مادرش نمی گشت، چرا که خودش با چشمان خودش مرگ مادرش را دیده و با دست های کوچکش پیکر آن عکاس هندی تبار را که هرگز در سوگ شوهرش سیاه را از تن به در نکرد، به خاک سپرده بود.
هیروشی سایتو و شیگئو پوشی "باخانمان" را بر مبنای فیلمنامه ای از می کاتو، آکی را میازاکی و کاسوکه ساتو در سال 1978 در 53 اپیزود 24 دقیقه ای ساخت. این انیمیشن که از محصولات نیپون است از اول ژانویه سال 1978 تا 31 دسامبر همان سال پخش شد. در "باخانمان" صداپیشگانی چون هیورمی سورو (پرین)، ماساکو ایکدا (ماری)، اتسوکو اوکامارا (مارسل) و ... حضور داشتند.

Sara
09-01-2009, 01:55

مجموعه "بامزی، قویترین و مهربانترین خرس دنیا" به کارگردانی رون آندریاسون سال 1966 ساخته شد که چند قسمت به صورت سیاه و سفید در دهه 60 و هفت قسمت رنگی آن در اوایل دهه 70 تولید شد. بامزی، خرس قهوه ای مهربانی است که با خوردن کوزه ای از عسل که مادربزرگش برای او تهیه می کند، قدرت می گیرد. دوستان نزدیک بامزی، لیلی اسکات، یک خرگوش سفید ترسو و اسکالمان (در انگلیسی: پرفسور شل بک، در فارسی: شلمان) لاک پشت نابغه و مخترع هستند.
داستان بامزی در طول چهار دهه دنبال شده و بسط یافته، تا جایی که امروز بامزی، چهار فرزند و لیلی اسکات یک فرزند دارد. شخصیت بامزی ابتدا سال 1966 با مجموعه ای از فیلم های کوتاه تلویزیونی معرفی شد و همزمان به صورت کمیک استریپ هفتگی در روزنامه به چاپ رسید. اما از سال 1973 شخصیت بامزی که به سرعت به شهرت و محبوبیت رسیده بود، دارای مجله اختصاصی خود شد.
مجله مصور بامزی، اهداف آموزشی دارد و در صفحات ویژه مدرسه، شخصیت های داستانی به خوانندگان درباره حیوانات، فرهنگ های بیگانه، جهان و سایر موضوعات آموزش می دهند. بامزی و دوستانش، اصول اخلاقی خود را دارند و به شدت علیه نژادپرستی، زورگویی و خشونت موضع می گیرند.

---------------------------------------------------------------------------

مجموعه "بچه های آلپ" با نام اصلی "داستان آلپ: آنت من" از دیگر محصولات کمپانی نیپون است. داستانی که روایتگر تلخی های زندگی، عشق، تنفر و بخشش است. آنت دختر نوجوانی است که برادری کوچک به نام دنی دارد. آنها با پدرشان در مزرعه ای در دامنه های آلپ زندگی می کنند و مادرشان بعد از به دنیا آوردن دنی کوچولو می میرد. در همسایگی آنها لوسین با خانواده اش زندگی می کند که با آنت خیلی صمیمی است، تا اینکه طی حادثه ای دلخراش دنی کوچولو از پرتگاهی می افتد و فلج می شود. مقصر لوسین است و با این اتفاق تمام دوستی بین او و آنت به نفرت تبدیل می شود.
پوزو کوسبا سال 1983 مجموعه "بچه های آلپ" را در 48 اپیزود 24 دقیقه ای ساخت. کنجی یوشیدا فیلمنامه این مجموعه را بر مبنای رمانی با عنوان "گنجینه های برف" نوشته پاترشیا ام. جان نوشت. "بچه های آلپ" از 9 ژانویه سال 1983 تا 25 دسامبر همان سال پخش شد. در این مجموعه صداپیشگانی چون کیو کوهان (آنت)، ایکو یامادا (لوسین)، اوسامو کویاباشی (پییر)، سانه میوکی (دنی) و ... صحبت کردند.

Sara
09-01-2009, 01:58

مجموعه "پسر شجاع" با نام اصلی "ماجراهای دون چاک" محصول کمپانی KNACK (ژاپن) سال 1975 در 26 قسمت 30 دقیقه ای است که دنباله آن سال 1976 در 73 قسمت ساخته شد. این کارتون و دنباله اش توانست جایگاهی میان کودکان ژاپنی پیدا کند و به محبوبیت برسد. این کارتون در میان بچه های ایرانی هم به شهرتی (شاید بیش از ژاپن) رسید؛ تقریبا همه بچه هایی که در دهه 60 و اوایل دهه 70 تماشاگر برنامه کودک بوده اند، "پسر شجاع" را به یاد می آورند.
این مجموعه، ماجراهای یک سگ آبی جوان و شجاع به نام چاک (پسر شجاع) را بازگو می کرد که لباس سرهمی آبی می پوشید. وقتی چاک و دوستان کوچکش به دردسر می افتادند، او معمولا سراغ پدرش می آمد تا کمک بگیرد. تمام شخصیت های اصلی این مجموعه در فارسی با نام های کلی خوانده می شدند، از جمله: پسر شجاع، خانم کوچولو، خرس مهربون، شیپورچی، خرس قهوه ای و ... پدر پسر شجاع!

----------------------------------------------------------

مجموعه "سرندیپیتی" با نام اصلی "داستان های سرندیپیتی: دوستان در جزیره پیور" هم به کارگردانی نوبو اونکی از کارتون های مورد علاقه بچه ها بود، به ویژه که شخصیت سرندیپیتی بچه ها را به خود جذب می کرد. داستان این مجموعه درباره یک بچه به نام کنا و یک موجود اسطوره ای با نام سرندیپیتی بود که ناخواسته به جزیره ای ناشناخته وارد می شوند. آنها با نجات دادن حیوانات جزیره محبوب اهالی جزیره می شوند.
سونهیسا ایتو سال 1983 فیلمنامه "سرندیپیتی" را بر مبنای رمانی نوشته استن کاس رور سال 1974 در 26 اپیزود 24 دقیقه ای نوشت. این مجموعه که از محصولات استودیو زویو است، از اول ژوئیه سال 1983 تا 23 دسامبر همان سال پخش شد. در "سرندیپیتی" صداپیشگانی چون ماری اوکاموتو (سرندیپیتی)، میچکو نومارو (کنا)، یوجی میتسویا (پیلا پیلا)، یوری ناشیبا (شاهزاده لولا) و ... صحبت کردند.

فاطمه عودباشی

Bersavosh
09-01-2009, 12:38

مجموعه "بچه های آلپ" با نام اصلی "داستان آلپ: آنت من" از دیگر محصولات کمپانی نیپون است. داستانی که روایتگر تلخی های زندگی، عشق، تنفر و بخشش است.

ممنون از زنده كردن خاطرات.
راستي ميدونستين اهنگ تيتراژ ابتدايي آنت ، اصلش چيز ديگست و اين اهنگي رو كه تلوزيون ايران روش گذاشته يكي از اهنگ هاي زيباي مجيد انتظامي. واسه خودم كه خيلي جالب بود.

dislocation
09-01-2009, 21:23
کسی می دونه آخر سرندیپیتی چی میشه؟ این یکی از معماهای حل نشده زندگی منه:31:

talot
10-01-2009, 09:23
اسمش گلام glum بود. بقيه هم: Eager, bunko ,flirtatia (king pomp's daughter
اسم سگشم tagg بود.

سپاس فروان اقا ما مردیم تا اسم اینو در اوردن برامون:10:

کسی می دونه آخر سرندیپیتی چی میشه؟ این یکی از معماهای حل نشده زندگی منه:31:

اخرش کانا رو میبرن به همون جایی که زندگی میکنه
کانا هم عهد میکنه که د رمودر جزیزه به کسی چیزی نگه

Bersavosh
11-01-2009, 12:12
سلام خدمت دوستان عزیز
اگه تکراری بود عذر خواهی منو بپذیرد.

دهکده حیوانات

ژاپن- انیمیشن دهه 70

عنوان اصلی: こぐまのミーシャ
لاتینی شده: Koguma no Misha
عنوان به انگلیسی: Misha the bearcub
عنوان در ایران: دهکده حیوانات
تهیه کننده: Nippon Animation
سال: 1979
تعداد قسمت ها: 26
شخصیت (ها):Pondo، Nekosuki، Kongo، Nyago، میشا (Misha)، کدخدا (Village Headman)، دراگون (Dragon)، ناتاشا (Natasha)، تودو (Officer Todo)، میرومیرو (Mirumiru)، پدر دراگون (Tiger)،

این کارتون توسط کمپانی نیپون ژاپن در ٢۶ قسمت و به مناسبت المپیک ١٩٨٠ مسکو ساخته شده است. بین سری‌های کارتونی که تلویزیون پخش می‌کرد، «دهکدة حیوانات» و «پسر شجاع» شباهت‌های زیادی به هم داشتند. ساکنین دهکده در هر دو داستان، حیوان‌های مختلفی بودند شبیه انسان. از طرز زندگی‌شان گرفته تا لباس پوشیدن و راه رفتنشان مثل آدم‌حسابی‌ها بود. جدا از فرم قصه‌ها، شخصیت‌های دو قصه هم شباهت‌های زیادی داشتند. بچه‌ها دو دسته می‌شدند: خوب‌ها (که خوب بودنشان بی‌نهایت روی اعصاب بود) و بدها (که ما با آن‌ها حال می‌کردیم!). خودمان‌ایم، می‌شد از جذابیت غیرقابل انکار تیم خلاف دراگو، گربه (تمام خانوادة گربه زندانی بودند به خاطر خلاف!) و روباه گذشت و مثلا میشا و ناتاشا و میلا را که کفر آدم را درمی‌آوردند، دوست داشت؟ یا یک تار موی شیپورچی عزیز و دوست‌داشتنی را با صدتا مثل پسر شجاع با آن سارافون یك‌‌‌بندی‌اش که هنوز هم معطل مانده‌ایم كه چرا نمی‌اُفتاد، عوض کرد؟ شباهت‌های دو کارتون، باز هم بیشتر از این حرف‌ها است. هر دو کاراکتر خوبِ نقشِ اصلی، پدرهای فیلسوف و دنیا دیده‌ای داشتند و جالب است که هر دو هم پیپ می‌کشیدند. باز هم بگویم؟ دوبلور جفت پدرهای پسرشجاع و میشا، پرویز ربیعی بود! عمدة تفاوت دو کارتون، این بود که منفی بودن بچه‌بدها در «دهکدة حیوانات»، ریشه در خانواده‌هایشان داشت و مثل دار و دستة شیپورچی از بُته به عمل نیامده بودند. پدر دراگو و پدر و مادر روباه به بچه‌هایشان خط‌ مشی می‌دادند و کل خانوادة گربه که اصلا مهمان همیشگی زندانبان فلک‌زدة دهکده بودند. ماجرا این‌طور شروع می‌شود که روزی خانوادة میشا با قطار به دهکده می‌آیند. سال‌ها است هیچ‌کس به آن منطقه نیامده و همه از روی کنجکاوی به ایستگاه می‌آیند. پدر میشا فکر می‌کند همه برای خوشامدگویی به آن‌ها آمده‌اند. از مردم آن‌جا خوشش می‌آید و تصمیم می‌گیرد در دهکده بماند. کارتون «دهکدة حیوانات» توسط کمپانی نیپون در 26 قسمت (هر قسمت 26 دقیقه) تهیه شده. اما میشا جور دیگری هم مشهور است. سال 1980 نشان المپیک مسکو بوده و طراحی به نام ویکتور چیژیکف که برای کتاب‌های کودکان نقاشی می‌کرده، طرح این سمبل ورزشی را داده است. «میشا خرسه» یکی از اولین نشانه‌های ورزشی روسی است که موفق شد روی بسیاری از کالاهای تجاری قرار بگیرد و عامل فروش آن‌ها بشود.

CAnZO
17-01-2009, 11:25
ممنون از زنده كردن خاطرات.
راستي ميدونستين اهنگ تيتراژ ابتدايي آنت ، اصلش چيز ديگست و اين اهنگي رو كه تلوزيون ايران روش گذاشته يكي از اهنگ هاي زيباي مجيد انتظامي. واسه خودم كه خيلي جالب بود.

كجا گفته مال انتظاميه؟

گردوي دانش / سخت است و محكم / اما نباشد / ما را از آن غم
زيرا توانيم / آنرا شكستن / با نيروي: ميخواهم بدانم.

اين شعرو يه پسر بچه كارتوني اول يه برنامه ميخوند و با چكش يه گردوي بزرگ ( گردوي دانش) رو ميشكست.

بعضي از اين ميني كار ها فنربندي هم داشتند. آس من يه هاچ بك مشكي بود كه فنربندي هم داشت.

Bersavosh
17-01-2009, 21:56
كجا گفته مال انتظاميه؟

منم تو نت خوندم. یه مدتی جزء لینکهای "بالاترین" بود.

Farzad_p30
18-01-2009, 07:25
سلام
من دنبال قاب يا كاور اين كارتون هاي قديمي هستم
لطفا اگه كسي داره يا لينكي ازشون سراغ داره معرفي كنه
ماركوپولو
خانواده دكتر ارنس
جيمبو
نل
سندباد
هاكل بري فين

ممنون ميشم

CAnZO
18-01-2009, 12:48
منم تو نت خوندم. یه مدتی جزء لینکهای "بالاترین" بود.
خب اينكار اصلا ايراني بنظر نمياد براي همين تعجب كردم .مقايسه كنيد با از كرخه تا راين..

Morteza4SN
22-01-2009, 23:37
خبرگزاري فارس: طراح و نويسنده برنامه «عتيقه» گفت: اين برنامه با عبور از گذشته كارتون‌هاي قديمي دهه 60 و 70 را در شبكه يك سيما مرور مي‌كند.

«منصور ضابطيان» كه طراح و نويسنده برنامه «عتيقه» است در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: مجموعه برنامه «عتيقه» در 26 قسمت يك ساعته به روي آنتن خواهد رفت و تهيه كنندگي و كارگرداني آن را «محمد صوفي» بر عهده دارد.
وي افزود: «عتيقه» برنامه‌اي تركيبي است كه بخش‌هايي از آن به صورت زنده و بخش‌هايي به صورت نمايشي روي آنتن خواهد رفت البته مجري آن هنوز انتخاب نشده است.
وي در ادامه گفت: مجموعه «عتيقه» از بخش‌هاي مختلفي تشكيل شده كه يكي از بخش‌هاي آن مرور كارتون‌هاي قديمي است كه در دهه‌هاي 60 و 70 از تلويزيون پخش شده‌اند.
ضابطيان اظهار داشت: در اين برنامه سعي داريم مروري به گذشته داشته باشيم و عملكرد تلويزيون در حوزه كودك و نوجوان را در آن سال‌ها بررسي كنيم. همچنين مرور اين كارتون‌ها براي بسياري از ما كه كودكي خود را در آن سال‌ها سپري كرده‌ايم نوستالژيك و شيرين است.
وي گفت: مجموعه تلويزيوني «عتيقه»از اوايل آبان ماه روزهاي جمعه روي آنتن شبكه يك سيما خواهد رفت.

پ.ن : اگر مسخره بازی در نیارن میتونه تصاویر آرشیوی جالبی رو بشه .

پيرو اين خبر بد نيست بدونيد كه برنامه ي عتيقه چند هفته اي هست كه جمعه ها با عنوان نقره و از شبكه يك بعد از اذان (12.5 تقريبا) پخش ميشه و ديدنش خالي از لطف نيست .
" برنامه تلويزيوني "نقره" طي 26هفته قصد دارد به مجموعه‌ها و انيميشن‌هاي خاطره‌انگيز دهه 60 بپردازد که اکنون پس از 25 سال (ربع قرن) عوامل توليد کننده آن کجايند و چه مي‌کنند. "
تو اين چند هفته هم با حضور ميهماناني مثل ناصر طهماسب و مرتضي احمدي و ... يه سري تصاوير و خاطرات آرشيوي پخش شده و كماكان ادامه داره و از قرار فعلا 26 قسمتي هست ، از دستش نديد .

Morteza4SN
23-01-2009, 23:40
ظهر جمعه ها ، شبكه يك ، بعد از اخبار ساعت 2 ... اوايل دهه 70
يه پسر با سبيل پرفسوري ؛

" ساكت ساكت
خبر رسيده كه آقاي معلم توي راه موندن "
...
برپا
بفرماييد بچه ها
...
مبصر چار ساله ي كلاس بگو ببينم هر آدمي چند تا انگشت تو دستاش داره ؟
يازده تا!
آخه چطور ممكنه مبصر چار ساله ؟
آقا اجازه جواب میدم ، زود تند سریع جواب میدم
آقا اجازه حولم نكن ، زود تند سريع جواب ميدم
هر آدمي تو دستاش يازده تا انگشت داره ؛
يك و دو و سه
چار و پنج و شيش
با پنچ تا ميشه يازده تا !! *
عجب ! آخه چطور ممكنه ؟!!

پ.ن : دورانابتدايي از اين مبصرهاي چند ساله داشتيم ، الان ديگه نسل دانش آموزاي رفوزه منقرض شده :دي
پ.ن 2 : اين ديالوگهاش رو از حفظ نوشتم ، اگر دقيقتر خاطرتون هست بگيد .
+
* پ.ن 3 : خب ديالوگ مبصر چار ساله به صورت زير صحيح هست (با تشكر از همه دوستان بابت يادآوري) :
آقا اجازه حولم نكن ، دست و پاهامو گم نكن
ده و نه و هشت و هفت و شيش
با پنچ تا ميشه يازده تا !!

Alastoor
24-01-2009, 01:12
يه پسر با سبيل پرفسوري ؛

" ساكت ساكت
...
برپا
بفرماييد بچه ها
...
يازده تا!
يك و دو و سه
چار و پنج و شيش
عجب ! آخه چطور ممكنه ؟!!

پ.ن : دوران ابتدايي از اين مبصرهاي چند ساله داشتيم ، الان ديگه نسل دانش آموزاي رفوزه منقرض شده :دي

یادش بخیر
البته من فکر میکنم تکرارش بیشتر تو ذهنمه
آقای معلم رو محب اهری بازی میکرد
این تیکش احتمالا اینجوری بود:
آقا اجازه حولم نكن ، دست و پاهامو گم نکن

یه تیکه کلام دیگه هم که از این مجموعه به یاد دارم :
امشب شب سه شنبه است
فردا شبم سه شنبه است
این سه سه شب و اون سه سه شب
هر سر سه شب سه شنبه ست
......

omid.k
24-01-2009, 01:30
خدای من ...
گاهی از اینکه هنوز دارم بزرگ میشم بدم میاد
جیم کری یه جایی گفته بود : پدر ها و مادر ها نباید بذارن بچه ها شب ها بخوابن چون هر روز که بیدار می شن یک روز بزرگتر شده اند

مبصر چار ساله ي كلاس
یادش به خیر ....
یه قسمت هم داشت که اون پسره با فامیلی طولانیش که به " تهرانی اصل " ختم میشد ... وسط کلاس آلو تو دهنش گذاشته بود معلمه بهش گیر می داد و اون دانش آموز هم حواله ی آلو ها رو به زنگ تفریح می داد و میگفت الان میذارم تو دهنم که واسه زنگ تفریح خیس بخوره ....!!!!
یادش به خیر ....

obituary
24-01-2009, 01:41
اينجاش غلطه

يك و دو و سه
چار و پنج و شيش

شمارش اينطوري بود

ده و نه و هشت و هفت و شيش
با پنج تا ميشه يازده تا

talot
24-01-2009, 11:04
يه پسر با سبيل پرفسوري ؛

" ساكت ساكت
...
برپا
بفرماييد بچه ها
...
يازده تا!
يك و دو و سه
چار و پنج و شيش
عجب ! آخه چطور ممكنه ؟!!

پ.ن : دوران ابتدايي از اين مبصرهاي چند ساله داشتيم ، الان ديگه نسل دانش آموزاي رفوزه منقرض شده :دي

اخی یادش نیکو
من نیز تکرار و شعرش یادمه تا داستان کلی فیلم اما اونم جالب بود

CAnZO
29-01-2009, 19:45
احتمالا شما هم نوار قصه داشتيد. ما يه سري نوار داشتيم مثل سندباد ، زورو ... .اون اواخر لورل و هاردي هم اومده بود. شركت سازنده ش هم يه اسم پر طمطراقي داشت.
داستان سندباد توي يه جزيره بود با پرنده هاي غول پيكر كه صداي ترسناكي روش گذاشته بودند و گوينده خوبي هم داشت.
مدرسه موشها نوارش بهتر از فيلمش بود. دوتا كاست بود كه كپل بدبخت بدجوري توش ناك اوت ميشد. اين « موشيرو ميشونه » (بر وزن توشيرو ميفونه) هم يكي از اختراعات جالب مرضيه برومند بود مثل زيزي گولو. البته اولين باري كه زيزي گولو رو ديدم بنظرم آشنا اومد يعني اون فرم كله رو بنظرم قبلا هم ديده بودم. انگار از روي عروسكي گرفته باشن.

ديگه از نوارهايي كه بيشتر خاطرم هست اينها
نوار حسن و لوبياي سحر آميز : ( زن غول و حس مادرانه ش نسبت به حسن، خود غول كه به زنش مي گفت عفريته بيريخت بد تركيب ، لالايي چنگ سحرآميز ، آواز باقلي فروشها ، چونه زدن قصاب با حسن ..)
يكي ازشعرهاش :
خانوم حنا خانوم حنا / دلم برات تنگ شده
زندگي قشنگمون / بي تو چه بي رنگ شده
خانوم حنا خانوم حنا / دلم ميخواد بازم بياي
تا من برات قصه بگم / اتل متل بازي كنيم
بخوابونم غذات بدم ..
يا نوار علي مردان خان با شعر: داشت عباسقلي خان پسري ..

البتته ميبخشيد راجع به سازنده هاي هنرمند اون كارها اطلاعاتي ندارم

Morteza4SN
29-01-2009, 20:42
احتمالا شما هم نوار قصه داشتيد...

آره ، ايول نوار قصه ها هم واقعا يكي از لذت هاي اون دوران بود و البته هنوز هم هست .

توي اين تاپيك يه سريشون رو معرفي كردم قبلا :

♪ نوسـتـالـژی قــصــه و راوی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Ar@m
29-01-2009, 20:49
احتمالا شما هم نوار قصه داشتيد. ما يه سري نوار داشتيم مثل سندباد ، زورو ... .اون اواخر لورل و هاردي هم اومده بود. شركت سازنده ش هم يه اسم پر طمطراقي داشت.
داستان سندباد توي يه جزيره بود با پرنده هاي غول پيكر كه صداي ترسناكي روش گذاشته بودند و گوينده خوبي هم داشت.
مدرسه موشها نوارش بهتر از فيلمش بود. دوتا كاست بود كه كپل بدبخت بدجوري توش ناك اوت ميشد. اين « موشيرو ميشونه » (بر وزن توشيرو ميفونه) هم يكي از اختراعات جالب مرضيه برومند بود مثل زيزي گولو. البته اولين باري كه زيزي گولو رو ديدم بنظرم آشنا اومد يعني اون فرم كله رو بنظرم قبلا هم ديده بودم. انگار از روي عروسكي گرفته باشن.

ديگه از نوارهايي كه بيشتر خاطرم هست اينها
نوار حسن و لوبياي سحر آميز : ( زن غول و حس مادرانه ش نسبت به حسن، خود غول كه به زنش مي گفت عفريته بيريخت بد تركيب ، لالايي چنگ سحرآميز ، آواز باقلي فروشها ، چونه زدن قصاب با حسن ..)
يكي ازشعرهاش :
خانوم حنا خانوم حنا / دلم برات تنگ شده
زندگي قشنگمون / بي تو چه بي رنگ شده
خانوم حنا خانوم حنا / دلم ميخواد بازم بياي
تا من برات قصه بگم / اتل متل بازي كنيم
بخوابونم غذات بدم ..
يا نوار علي مردان خان با شعر: داشت عباسقلي خان پسري ..

البتته ميبخشيد راجع به سازنده هاي هنرمند اون كارها اطلاعاتي ندارم
نوار قصه های مورد علاقه من گربه های زیر شیروانی ، خروس زری پیرهن پری و ماجراهای پینوکیو بودن
اسم شرکتشون چی چی اسکوپ بود!!!

قوقولی قوقو سحر شد
سیاهی دربدر شد
فرشته ها دویدن
ستاره ها رو چیدن
خورشید خانوم دراومد
با یک بغل زر اومد
تا شب نکرده حاشا
بچه ها بیاین تماشا

....................

آی خروس سحری
چشم نخود سینه زری
پیرهنت از پر زر
پر دمبت لاجورد
این دفه پسته دارم
پسته ی سربسته دارم
فندق نشکسته دارم
انار بی هسته دارم
اگه خواستی ببینی نوکرتو
در آر از پنجره بیرون سرتو!

omid.k
29-01-2009, 21:14
وای ... ولی من که بچه بودم ... روزی یکی دو بار ... گلنار گوش میدادم
گویندگی خیلی خوبی داشت
دقبقا اونجاش خوب یادمه که خرسه به گلنار دستور داده بود واسش دوباره کلوچه درست کنه
و راوی با صدایی دلنشیم و غم ناک می گفت :
هزار تا ...
نه یکی
نه دو تا
نه صد تا
هزار تا

اون قورباقه هم که هی می گفت

خاله آوازم گرفته ... خاله ...

Ar@m
29-01-2009, 21:23
وای ... ولی من که بچه بودم ... روزی یکی دو بار ... گلنار گوش میدادم
گویندگی خیلی خوبی داشت
دقبقا اونجاش خوب یادمه که خرسه به گلنار دستور داده بود واسش دوباره کلوچه درست کنه
و راوی با صدایی دلنشیم و غم ناک می گفت :
هزار تا ...
نه یکی
نه دو تا
نه صد تا
هزار تا

اون قورباقه هم که هی می گفت

خاله آوازم گرفته ... خاله ...
اینو نگفتی:
99 تا بچه
کنار کوچه
می خورن کلوچه
کلوچه ی آلوچه!

گلنار یکی از بینظیرترین فیلمای سینمای کودک بود

vahid_civil
03-02-2009, 02:25

talot
03-02-2009, 10:02

خونه مادر بزرگه رو یادتونه ای من از این مخمل خوشم میومد ولی از اون کمار نفرت داشتم

talot
03-02-2009, 13:20
کارتون پینگو پنگوئن

خلاصه داستان :

خانواده پنگوئن است که در قطب شمال زندگی می کنند و شخصیت اصلی داستان (پینگو) پسر این خانواده است.این مجموعه پس از نمایش از استقبال کم نظیری بر خوردار شد و هم اکنون هم مورد علاقه ی هر سن و سلیقه ایست.

این مجموعه در غالب 104 قسمت 5 دقیقه ای به کارگردانی اوتمار گوتمن و به داستان نویسی Silvio Mazzola ،در سال 1986 در استدیوی Trickfilmstudio در کشور سوئیس ساخته شد. همچنین این مجموعه یک قسمت ویژه ی 20 دقیقه ای دارد که در آن پینگوی جوان با پارتی ازدواج می کند.

شرح شخصیتهای اصلی داستان:

pingu : شخصیت اصلی این مجموعه است که حدود 5 سال دارد ، او بسیار بازیگوش و دوست داشتنی است ، پینگو می تواند خود را به هر شکلی در آورد گاهی مثل یک توپ می غلطد و گاهی روی برفها سر می خورد و به سرعت حرکت می کند . اگر به یاد داشته باشید اغلب با منقار مثل بلندگو فریاد میزند: !NUG NUG

Pigna :خواهر کوچک پینگو است که در آغاز سری اول به دنیا می آید و در سری یک و دو پینگو را همراهی می کند.

Mother & Father : پدر پینگو یک پستچی است او اغلب مواقع در حال پیپ کشیدن است یا سوار بر موتور سیکلتش در حال انجام امور بانکی ، مادر پینگو هم بیشتر وقت خود را در خانه اسکموئی شان همراه بچه هاست .

Grandpa : پدربزرگ پینگو است که یک نوازنده ارگ است.
Robby : یک فک دوست داشتنی و مهربان که بهترین دوست پینگو هم به شمار می آید.

talot
04-02-2009, 09:45

زنان کوچک
زنان کوچک رو که یادتون هست ؟...

مگی و سارا و کتی؟...

نام كارتون : زنان کوچک ( دوبله )6DVDs
نام اصلي : Little women
تعداد اپيزود : 35 قسمت
مدت زمان هر قسمت : زمان متوسط بین 16 دقیقه تا 23 دقیقه
كيفيت صدا و تصوير : کیفیت تلویزیونی خوب

talot
04-02-2009, 10:16
کارتون زورو

کارتون محبوب و دوست داشتنی افسانه زورو

من که خیلی خوشم میومد ولی مشکل اینجا بود که نصف تصویر دیده نمی شد به دلیل سانسور
زورو را همه مي شناسند ! هماني بود كه به داد مردم فقير مي رسيد و حق انان را از حاكم سنگدل و گروهبان گارسيا ي بزدل مي گرفت ! هماني هميشه نقابي سياه به صورت داشت و شنل مي پوشيد و وقتي دخل يكي از مخالفات و آدم بد ها را مي آورد ، با سه ضربه شمشير حرف Z را پشت آن بنده خدا حك مي كرد !

ضمنا زورو هر جاكه بود ؛ فقط كافي بود سوت بزند تا اسب سفيد وفادارش از راه برسد تا او را از مهلكه دور كند ! بلكه زورو واقعا عجيب بود!

زورو يك جوان آرام و معمولي مثل بقيه مردم بود كه هيچكس فكر نمي كرد او ناجي مردم باشد. همين ويژگي ها بود كه كارتون زورو را ديدني مي كرد . مبارزه زورو با چند نفر به صورت همزمان و درنهايت پيروز شدنش ؛ يك چيز عادي براي همه بود !

talot
04-02-2009, 10:17

اینو چی یادتونه معاون کلانتر

talot
04-02-2009, 10:56

کتاب جنگل یادتونه مه همیشه نگاش میکردم هنوزم کارتنشو دارم

hesamjm
06-02-2009, 01:39
سلام
آنچه همه این کارتونها رو صد چندان زیباتر میکرد صدای بی عیب و نقص و جذاب دوبلور های ایرونی است در اینجا میخوام به معرفی بعضی از آنان بپردازم:
مهوش افشاری
مهوش افشاری : پسر شجاع ، جیمبو ، فرانچی در بچه های مدرسه والت ، جولین مور در ساعت ها

[B][COLOR="Red"]نرگس فولادوند
نرگس فولادوند : پرین در باخانمان ، سوباسا در فوتبالیست ها ، کایرا نایتلی در دزدان دریای کارائیب ۳ ، راننده آمبولانس در پرستاران و ... از گویندگان توانایی که کمتر مجال هنرنمایی می یابد.

مریم شیرزاد
مریم شیرزاد : آن شرلی ، مسافر کوچولو ، اوشین ، نیکول کیدمن در کوهستان سرد

اصغر افضلی
علی اصغر افضلی : وودی آلن در آنی هال، کاراگاه گجت ، وروجک در وروجک و نجار ، ادگار در گربه های اشرافی و ....

محمد عبادی
محمد عبادی : تسوكه در سفرهای میتی كومان ، جان هارت در مرد فیل نما ، بوشوگ در لوك خوش شانس ، اوکلن در ناوارو و ....

جواد پزشکیان
جواد پزشکیان : گوینده مار در مگ مگ و دوستان ، رابین هود و المپیک حیوانات! ، میتی کومان در سفرهای میتی کومان

فریبا شاهین مقدم
ای کی یو سان ، چوبین ، ماریان (رابین هود) ، لوسی می (مهاجران) ، موش عینکی (نیک و نیکو) ، گالونی (بچه های مدرسه والت) ، پیلا پیلا (جزیره اسرار آمیز) ، هنری توماس (ای . تی) به نقش الیوت ، کلر دینز (ساعت ها)

مهدی آژیر
تنسی تاکسیدو ، باگزبانی ، دانلد داک و شیلا در سندباد با دیالوگ تکرارشونده : سندباد جونم!

نوشابه امیری
کونا در جزیره ناشناخته ، لوسین در بچه های کوه آلپ ، جک در خانواده دکتر ارنست

تنها نام تعداد کمی از دوبلورهاست با نمونه هایی از دوبله های ارزشمندشان در زمینه کارتون
منبع:

برای اطلاعات بیشتر در این باره به سایت فوق مراجعه فرمایید

armita2007
25-02-2009, 16:12
ممنون از تو.بابك جان
من هم ياد گذشته افتادم
بچه هاي امروزي فكر نكنم از كارتونهاي ما لذت ببرند

talot
28-02-2009, 09:43
باور کن هنوزم بچه های امروزی کارتون های مار و بیشتر دوست دران موش و گربه و پلنگ صورتی و .....

cyrus_ln
09-04-2009, 00:03
کسی اسم این کارتونو یادش نیست؟
آهنگشو دوست داشتم البته الان اصن یادم نیست : دی

RONN!E
09-04-2009, 09:14
کسی اسم این کارتونو یادش نیست؟
آهنگشو دوست داشتم البته الان اصن یادم نیست : دی
خال خالی.احتمالا...

cyrus_ln
09-04-2009, 13:38
خال خالی.احتمالا...

ممنون
-------------
اسم اصلیش پیمپا(pimpa) هستش

لینک یوتیوب یکی از قسمتهاش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآهنگشم چیز خاصی نداره یادم نیست واقعا خوشم میومد یا نه؟!؟:31:
------------

وای خدای من چه موسیقی داشت امروز شنیدم یه جوری شدم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موسیقیش اینه؟

Behsood
11-04-2009, 04:42
موسیقیش اینه؟
سلام رفیق
آره دقیقا همینه این رو معمولا موقع مسافرت ها میذاشت : دی

Bersavosh
11-04-2009, 08:18
Pampi یا Pimpa ؟
pimpa بود به نظرم نه ؟

cyrus_ln
11-04-2009, 21:55
Pampi یا Pimpa ؟
pimpa بود به نظرم نه ؟

pimpa درسته
من اشتباه نوشتم

Bersavosh
14-04-2009, 20:30
سلام

امیدوارم همگی خوب باشید

چند شب پیش که رسیدم خونه داشت سریال اشکها و لبخندها رو می داد
نقش دکتر رو یکی از بچه های بازیگر زیر گنبد کبود ( اقای حکایتی ) بازی می کرد اسمشو نمیدونم
یهو همه خاطرات بچگی و کارتون ها اومد تو ذهنم ی حالی شدم، هم ناراحت از اینکه .... حیف گذشت :37: و هم خوشحال واسه خاطرتی که زنده شد:26::39:.
به هر حال سرتونو درد نیارم این شد که رفتم پی عکسی چیزی که هم خودم بیشتر استفاده کنم و هم شما (البته اگه خوشتون بیاد)
متاسفانه از برنامه های ایرانی عکس زیادی موجود نبود یا بهتر بگم اصلا نبود

خب بریم سراغ معرفی برنامه ها

اقای حکایتی که یادتونه بهرام شاه محمد لو با صدای دل نشینش با چهار تا جوون دیگه که نقش هارو اجرا می کردن

*****بهرام شاه محمدلو*****

اینم شعرش

يكي بود يكي نبود
زير گنبد كبود
روبه روي بچه ها
قصه گو نشسته بود
قصه گو قصه ميگفت
از كتاب قصه ها
قصه هاي(...؟...) قصه هاي آشنا
قصه باغ بزرگ
قصه گل قشنگ
قصه شير و پلنگ
قصه موش زرنگ
آقاي حكايتي اسم قصه گوي ماست
زير گنبد كبود شهر خوب قصه هاست

اون دکتر که بالا گفتم یادمه نقش موش زرنگ رو بازی می کرد تو یه قسمتی

یا محله بهداشت و محله برو بیا .. سیب زمینی پشندی .. اون لاشخور که نماد کثیفی بود

با هنرمندی رضا ژیان ، اکبر عبدی ، حمید جبلی ، آتیلا پسیانی ، محمود جعفری ، فاطمه نقوی (همسر اتیلا پسیانی)

یا ی برنامه دیگه بود که حسین محب اهری سلطان والا مقام بود (معلم برنامه ده و نه و هشت و هفت و شیش که اسمشو یادم نمیاد با هنرمندی محمد کدخدایی) دو تا پسر هم داشت

این دو تا پسر با پسر جامه دار بود یا کسه دیگه یادم نیست، درس میخوندن این بچه ه نمره خوب میگرفت ولی دو تا خنگول (پسرهای شاه) نمره کم میگرفتن ولی معلم به اینا نمره میداد. تا ناراحت هم میشدن، خیلی لوس میگفتن پدر پادشاه پدر پادشاه

نقش جامه دار رو مرحوم منصور والا مقام بازی میکرد یکی از پسرهای شاه هم یادمه حسن دادشکر بود

*حسن دادشکر****منصور والامقام***حسین محب اهری*

یا قورباغه سبز مرحوم توپچیان

متاسفانه ی عکس 50*50 هم پیدا نکردم و واقعا هم برای این سیستم اطلاع رسانی متاسفم

هادی و هدی
راستی منم اق بابام

علی کوچولو * این مرد کوچک
با بازی فرزانه کابلی و امید اهنگر

***********امید اهنگر************

اینم شعرش

لي لي لي لي لي
لي لي لي حوضك
علي كوچولو
اين مرد كوچك
علي كوچولو
توقصه ها نيس
مثل منو توست
اون دور دورا نيست
نه قهرمانه
نه خيلي ترسو
نه خيلي پرحرف
نه خيلي كمرو

خونشون در داره
در خونشون كلون داره
حياط داره ايون داره
اتاقش تاقچه داره
حياطش باغچه داره
باغچه اي داره گل گلي
كنار حوضش گل گلي
لاي لاي لاي

++++

لي لي لي لي لي
لي لي لي حوضك
اين مادرشه
مادر علي
مامان خوبش
چه مهربونه
علي كوچولو
اينو مي دونه
اينم باباشه
چه خالي جاش
رفته به جبهه
خدا به همراش

علي كوچولو
چه خوب و نازه
واسمون داره
حرفاي تازه! .........

هوشیار و بیدار با بازی خمسه و فکر کنم منوچهر اذری

بشین پاشو بخند

از مدرسه تا مدرسه

الان نمیدونم خوشحالم یا افسرده فقط میدونم از اینکه دوباره خاطرات کوچیکی ورق خورد ی حس غریبی دارم و میخوام این حسو به شما هم القا کنم من که به اینا به چشم سرمایه نگاه میکنم شما رو نمیدونم

فعلا...... البته بر می گردم (سنجد) با کوله باری از خاطره

خوش باشید :40::40::40:

mohammad_77
14-04-2009, 22:06
نمیدونم چرا به این عکسها که نگاه میکنم بیشتر غصه ام میگیره .شاید به خاطر : معصومیت از دست رفته امان .

Behsood
15-04-2009, 01:29
این بازیگره اسمشو نمیدونم!
الان داره تو سریال فتحی بازی میکنه نقش مهندس قلابیه تو "اشکها و لبخندها"
یکی از همون چند تا آدم لباس رنگی! مجموعه ی آقای حکایتیه ها! اون بففشه است!!
نمیدونم مفهوم رو رسوندم یا نه : دی

zar250
16-04-2009, 11:18
[آخرش تو تاپیک "آهنگهاي كارتونهاي قديمي" هم اسموش و هم موسیقی تیتراژشو پیدا کردم. اسم کارتون "قاصدک" محصول کشور لهستان و قاصدک به لهستانی "mniszek" می شه.
لینک فایل صوتی رو که از اون تاپیک برداشتم اینجا می ذارم تا اگر کسی خواست بتونه استفاده کنه.

CAnZO
16-04-2009, 23:31
محله بهداشت

با هنرمندی رضا ژیان ، اکبر عبدی ، حمید جبلی ، آتیلا پسیانی ، محمود جعفری ، فاطمه نقوی (همسر اتیلا پسیانی)

یکی از جنبه های جالب کلاه قرمزی88 این بود که آتیلا پسیانی و فاطمه نقوی دوباره در یه برنامه کودک کنار حمید جبلی ظاهر شدند.

واقعا به پسیانی میومد بره سراغ نقشهای جدی فعلیش؟ با اون شکل و کله؟ نقش اصلی محله بهداشت بود.

CAnZO
01-05-2009, 09:15
یه یادی هم از این کارتون. میشکا و موشکا

فیلمهای بلند کارتونی کم پخش میشد ولی خیلی حال میداد

cao-cao
01-05-2009, 09:36
یادش بخیر اون موقع که 5 -6 سالمون بود کانال 2 یه کارتن عروسکی نشون میداد به اسم افسانه 3 برادر هیچ وقت یادم نمیره کارتونای اون موقع رو
بانزی بلفی و لیلی بیت و .....
اشکمو در اوردین بسه دیگه...

Behsood
02-05-2009, 01:31
یادش بخیر اون موقع که 5 -6 سالمون بود کانال 2 یه کارتن عروسکی نشون میداد به اسم افسانه 3 برادر هیچ وقت یادم نمیره کارتونای اون موقع رو
نصف کارتون انشای آبجی خانوم سه برادر بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Behsood
02-05-2009, 02:27

Bersavosh
02-05-2009, 19:56
سلام
دنباله پست قبلی قرار بود ی سری چیزا بذارم که این مطلب جزئشون بود . حالا که دوستان در موردش گفتن، پس فرصت رو غنیمت می شمریم.

افسانه سه برادر (مجموعه عروسکی)

از راست به چپ: شانگ فی، لیو بی و گوان یو

کشور : ژاپن
سازنده : مینورو هانافوسا ، تورو مینه‌گیشی
بازیگران : تانی هایاتو ، رنجی ایشیباشی ، میتسو سندا
تهیه‌کننده : کوبو ، هیروشی تا
شمار قسمت‌ها : ۶۸
مدت هر قسمت : ۴۵ دقیقه
پخش اصلی : 2 اکتبر ۱۹۸۲ – ۲۴ مارس ۱۹۸۴

افسانه سه برادر با عنوان اصلی نمایش عروسکی عاشقانه سه پادشاهی (ژاپنی: 人形劇 三国志 ، روماجی: Ningyougeki Sangokushi، انگلیسی: Romance of the Three Kingdoms Puppet Show) نام مجموعه تلویزیونی عروسکی ژاپنی است که در ۶۸ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای و بر اساس داستان معروف چینی عاشقانه سه پادشاهی که بر پایهٔ رویدادهای سال‌های پایانی سلسله هان و پیش از آغاز دوره سه امپراتوری شو، وی و وو می‌باشد ساخته شده و از ۲ اکتبر ۱۹۸۲ تا ۲۴ مارس ۱۹۸۴ هر شنبه از ساعت ۶ تا ۶:۴۵ بعد از ظهر از شبکهٔ NHK ژاپن پخش شده‌است . در ایران نیز این سریال در دههٔ ۶۰ خورشیدی با نام افسانه سه برادر از شبکه ۲ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده‌است.

داستان
داستان افسانه سه برادر در سال‌های پایانی دودمان هان اتفاق می‌افتد که دولت مرکزی دچار فساد بسیار شده و شورش‌های بسیاری همچون قیام دستار زردها، امپراتوری را به سوی نابودی پیش می‌برد. در این میان سه دلاور به نام‌های لیو بی، گوان یو و جانگ فی با یکدیگر پیمان برادری بسته تا آرامش و عدالت را برقرار سازند. اما در مقابل آنها نخست وزیر سائو سائوی حیله‌گر قرار دارد که به مقابله با آنها پرداخته و جنگ‌های بسیاری همچون نبرد صخره سرخ میان آنها در می‌گیرد.

شخصیت‌ها
لیو بی: (۱۶۱-۲۲۳ قبل از میلاد) موسس سلسه شو هان و اولین امپراطور آن بود. در ایران انیمه‌ای به نام افسانه سه برادر به بررسی زندگی او و برادرانش پرداخته‌است.

گوان یو : یکی از افسران جنگ‌سالار لیو بی در دوران زمام‌داری سلسله هان، ملقب به یون چانگ، ژنرال پادشاهی شو و برادر قسم خوردهٔ لیو بی بود. او نقش برجسته‌ای در جنگ داخلی که منجر به نابودی سلسله هان شد، داشت و باعث ایجاد امپراتوری لیو بی شد.

شانگ فِی : یک جنگجوی باستانی چینی ملقب به ئی دی، ژنرال پادشاهی شو و برادر قسم خورده لیو بی است. او به همراهان برادرانش لیوبی و گوانگ یو برای احیای سلسله هان جنگیدند. در جنگی بر علیه دونگ ژو شانگ او ژنرال ارتش دشمن را از عرصه نبرد دور کرد و از سائو سائو پاداش دریافت کرد.
هنگامی که برای خونخواهی گوان یو لشکر خود را آماده کرده بود شبانه و در خواب بوسیله دو تن از سربازان خود کشته شد.

جوگه لیانگ : ملقب به کونگ مینگ (اژدهای خفته)، مشاور لیو بی
شو لینگ : همسر لیو بی

سائو سائو : ملقب به منگ دی، نخست وزیر سلسله هان و بنبانگذار پادشاهی وی

شو شو : مشاور سائو سائو
شیاهو دون : ژنرال ارتش سائو سائو
سون چوان : متحد لیو بی در نبرد صخره سرخ و بنیانگذار پادشاهی وو
جو یو : ملقب به گونگ جین، مشاور سون چوان و ژنرال پادشاهی وو
لو بو : از فرماندهان سلسله هان که به خاطر دیائو چن زیباروی، پدرخواندهٔ خود دونگ جو را کشت.
دیائو چن : یکی از چهار زیباروی افسانه‌ای چین
امپراتور شیان : آخرین امپراتور سلسله هان و تحت نفوذ جنگ‌سالار دونگ جو
دونگ جو : از جنگ‌سالاران ستمگر دودمان هان که بر امپراتور شیان جوان نفود کامل داشت و به دست پسرخواندهٔ خود لو بو کشته شد.

عکس هایی از عروسک گردن ها

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

افسانه سه برادر (انیمیشن)

عنوان اصلی: 横山光輝 三国志
به لاتین: Yokoyama Mitsuteru Sangokushi
به انگلیسی: Romance of the Three
در ایران: افسانه سه برادر
کشور: ژاپن دهه 90
تهیه کننده: d-rights، Dai Nippon Printing
کارگردان: Seiji Okuda
سال: 92-1991
تعداد قسمت ها: 47

نصف کارتون انشای آبجی خانوم سه برادر بود

اهنگ شروع و پایان ش خیلی قشنگ بود ولی من با عروسکی خیلی بیشتر حال میکردم.
شخصیت شانگفی خیلی جالب بود مخصوصا نیزه ش

فعلا

Morteza4SN
02-05-2009, 20:13
سلام
داش محسن یعنی دمت گرم خیلی کامل بود
یادمه نسخه عروسکی رو اول دوم ابتدایی بودم شبکه دو صبحها نشون میداد
نمیدونم چرا ولی چه خود ما چه خود مخاطب ژاپنی و چه مخاطب چینی با نسخه عروسکی بیشتر حال کردن
و دیگه اینکه الان امین بیاد غش میکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amin
02-05-2009, 20:59
و دیگه اینکه الان امین بیاد غش میکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وای خدا
یکی منو بگیره
مطالبشو جمع کنین
پست رو جدا کنیم یه تاپیک جدا براش بزنیم

Morteza4SN
02-05-2009, 22:30
وای خدا
یکی منو بگیره
مطالبشو جمع کنین
پست رو جدا کنیم یه تاپیک جدا براش بزنیمئه چه جدی!
خب یادمه تو هم نسخه عروسکی رو بیشتر دوس داشتی
این بخش عروسکی رو خوب اومده بود دیگه
چرا تو ذوق بچه میزنی (+خودمو میگم)
:29:

Behsood
03-05-2009, 01:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این برادر سیبیلو هه چقدر خشگل تر از نمونه ی انمیه ایش هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اهنگ شروع و پایان ش خیلی قشنگ بود ولی من با عروسکی خیلی بیشتر حال میکردم. بله صد در صد موافقم!
موسیقی قشنگی داشت اما حیف که :

برادران عزیزم فلانی فلونی فلنی!! ...

این نمیذاشت لذت ببریم!!
شیطونه میگه برم OST هاشو بیابم!
اگه مرتضی بگه میرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pooriah
07-05-2009, 19:43
سلام . میدونم که همگی تو کف کارتونهای قدیمی هستین . کارتون سه بچه خرس یادتونه؟ میشکا و موشکا ؟
اینم لینک دانلود دوبله اش . یادش بخیر . امیدوارم خوشتون بیاد

Bersavosh
18-05-2009, 16:51
The Fantastic Adventures of Unico

کارتونهای دوران کودکی واقعا ارامش بخش بودن اینم جزو هموناست، عاشقش بودم. :40::40::40:
اين هم قسمتی از داستان كارتون سفرهاي شگفت انگيز يونيكو كه در ايران به نام يونيكو نمايش داده شد . البته اين كارتون حالت سريال مانند داره كه ايران يه قسمت اونو نشون داد ولی اینو می دونم که دو سری این کارتون.

1- The Fantastic Adventures of Unico
2- Unico in the Island of Magic

ژانر : فانتزی
نویسنده : Osamu Tezuka
کارگردان : Osamu Tezuka
مدت زمان: 90 دقیقه

يونيكو ی بچه تک شاخ (unicorn ) با موهای سفید، یال صورتی و ی دم کوچیک به گوش مانند، در جنگل زيبايي به دنيا مياد و اين توانايي رو داره كه شادي و خوشبختي براي اطرافيانش به ارمغان بياره ولی خدايان به اون و قدرتش حسادت مي كنند و باد غرب رو مي فرستند تا اونو به كوههاي فراموشي بفرسته اما باد غرب یونیکو رو به جزيره اي مه آلود مي بره. يونيكو اونجا با بيزل (Beezal ) كه فرزند شيطان تنهايي است دوست مي شه و مجبور مي شه براي اون نيز شاخي چون خودش بسازه! دوباره خدايان متوجه حضور اون در جزيره مي شند و با د غرب دوباره یونیکو رو به جاي ديگه اي مي بره و اينبار اون در سبد پير مي افته كه گربه اي ساده بنام كتي (Chao ) نيز تو اون سبده، كتي دوست داره جادوگر شه و اینطوری میشه که اون دو به دنبال جادوگري مي گردند و كلبه پيرزني را پيدا مي كنند، يونيكو كتي رو به دختري تبديل مي كنه و كتي به پيرزن كمك مي كنه.

روزي كتي در حال اواز خوندنه كه مرد زیبا رویی از اون خواهش مي كنه كه به قصرش بيايد و برايش آواز بخونه . روز بعد كتي به قصر مي ره و به طور ناگهاني توت فرنگي هاي افسون شده اي را مي خوره و به حالت خلسه فرو مي ره بعد به قصر بارون مي روه . يونيكو مي خواد به كتي كمك كنه اما بارون يونيكو را هيپنوتيزم مي كنه و كتي رو مي دزده. باقي ماجرا جنگ يونيكو و بيزل با بارون كه حالا ديگر يك هيولا شده. يونيكو تقريبا مي ميره . كتي و بيزل هر كدام از هديه هايي كه يونيكو به آنها بخشیده بود دست مي كشند. كتي دوباره گربه مي شه و بيزل شاخ خودشو به يونيكو مي بخشه و اونو نجات مي دند و یونیکو به تكشاخي بالغ مبدل میشه و بارون رو از بين مي بره و .باد غرب دوباره مياد و يونيكو را با خودش مي بره

خالق یونیکو Dr. Osamu Tezuka یک انیماتور و پزشک ژاپنی که از کارهای دیگه او می شه به Kimba و Astro Boy اشاره کرد او متولد 1928 و در سال 1989 در اثر سرطان معده درگذشت.

************* یونیکو و باد غرب ************* کتی و بیزل**************

************** یونیکو در مقابل بارون *****************

****************** یونیکو و کتی ************************************** یونیکو و بیزل *******************

ehsan_system
20-05-2009, 19:09
دوستان عزیز اینم تاپیک دانلود زبل خان:

o.city
25-05-2009, 11:57
سلام.داشتم تو اینترنت می گشتم که لینک های دانلود کارتون فوتبالیست ها دوبله فارسی رو پیدا کردم.73 قسمت.هم لینک تماشای آنلاین و هم لینک دانلود:

eMer@lD
26-05-2009, 15:13
اگه یادتون باشه کارتون آقای خط خیلی جالب بود
دوران خردسالی من این کارتون جذاب باعث میشد من بشینم پای تلویزیون ببینم یه خط چه کارهایی تو اون یه تیکه راه رو انجام میده
ساخت سال 1969 هست
ولی هنوز که هنوزه این کارتون و دوست دارم : دی

داستان بر محور شخصیتی است که توسط یک خط شکل گرفته و بر روی یک خط بی انتها حرکت می کند و طراحی از بیرون صحنه، با کشیدن خطهای دیگر در شکل گرفتن داستان به او کمک می کند.این مجموعه کامل تمامی قسمت های آن که شامل ۹۰ قسمت است, می باشد

Prima1001
27-05-2009, 00:33
سلام

یه کارتون قدیمی و جالب و دوست داشتنی:5:

قصه کوچولوها

عنوان اصلی: まんがイソップ物語
لاتینی شده: manga isoppu monogatari
عنوان به انگلیسی: Animated Aesop's Fables
عنوان به فارسی: کارتون افسانه های ازوپ
عنوان در ایران: قصه کوچولوها
تهیه کننده: Nippon Animation
کارگردان: Eiji Okabe
سال: 1983
تعداد قسمت ها: 52
شخصیت (ها): سه میمون به نام های تون (Ton)، تان (Tan)، تی (Ti)

یادش بخیر!:31:

Prima1001
28-05-2009, 14:41
اسم اینو یادتون میاد؟؟؟

نمیدونم جواب داده شده یا نه! به هر حال اسمش اسنورکها بود.

ashkan22
08-06-2009, 11:06
از كارتون دژ فضائي كه پخش ميشد لينكي چيزي ندارين؟

vazirdaftar
25-06-2009, 17:38
سلام.داشتم تو اینترنت می گشتم که لینک های دانلود کارتون فوتبالیست ها دوبله فارسی رو پیدا کردم.73 قسمت.هم لینک تماشای آنلاین و هم لینک دانلود:

ف ی ل ت ر شده.

_H2_
25-06-2009, 17:59
سلام

از كارتون دژ فضائي كه پخش ميشد لينكي چيزي ندارين؟
شخصاً یک ماه پیش سرچی کردم و پس از یک ساعتی جستجو موفق شدم سایت جالب زیر را پیدا کنم و چندین قسمت را دانلود کنم...
36 قسمت کامل و با کیفیت "دژفضایی" (هر قسمت حدود 70 الی 80 مگابایت)
animeshippuuden.com/category/robotech

به نظر میرسد سایت عناوین بسیاری را شامل میشود ولی وقت چک کردن نیافته ام ...
اگر کسی فیلم یا سریالی آشنا را در سایت فوق پیدا کرد لطفا در تاپیک اعلان کند.
موفق باشید.

_H2_
02-07-2009, 12:02
سلام مجدد
با توجه به مشکلات برخی دوستان (که در سایتهای دیگری به من گفته بودند) لازم دیدم دو مورد را در مورد لینک فوق یادآوری کنم.

1- برای دانلود از برنامه های مدیریت دانلود مثل IDM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید و فیلم را با پسوند flv ذخیره کنید. (بعد میتوان ان را به پسوندهای مرسوم هم convert کرد.)

2- اگر در سایت فوق با Ip ایرانی وارد شوید، سرعت دانلودتان را بسیار بسیار کاهش میدهد، نتیجتاً برای دانلود آسان از انواع روشهای تغییر Ip که خودتان بهتر میدانید(!) استفاده کنید.

DoNkHoWaN
23-07-2009, 01:46

عجب دیدی چی شود.! :18:
من فک می کردم این هنوز بچه ست
یارو هفتاد سال از من بزرگ تره که.! ای روزه گار

-----------------------------------------------------

اميد آهنگر متولد 1357 تهران، فارغ التحصيل از هنرستان صدا و سيماست. وي فعاليت هنري را سال 1362 با مجموعه هاي تلويزيوني آغاز كرد. بازي در فيلم «تحفه ها» به كارگرداني ناصر غلامرضايي نخستين تجربه سينمايي اوست. آهنگر در طول سابقه هنري خود دو بار كانديد بازيگر كودك و نوجوان در جشنواره بين المللي كودك و نوجوان شد. از ديگر فعاليت هاي او ميتوان به ساخت چند فيلم كوتاه نيز اشاره كرد. اميد فرزند رضا آهنگر (مدير تداركات) مي باشد.

-----------------------------------------------------
۱ - روزگار سپري شده (۱۳۸۲)
۲ - بهترين باباي دنيا (۱۳۷۰)
۳ - راز چشمه سرخ (۱۳۷۰)
۴ - علي و غول جنگل (۱۳۶۹)
۵ - شنگول و منگول (۱۳۶۸)
۶ - تحفه ها (۱۳۶۶)
۷ - شرايط عيني (۱۳۶۶)
۸ - حريم مهرورزي (۱۳۶۵)
--------------------------------------------

naraqi110
24-07-2009, 12:19
این کاوه آهنگر هستش اون یکی (علی کوچولو)امید بود یه امین آهنگر هم مثل اینکه داریم

CAnZO
07-09-2009, 10:57
آدمها گاهی در جنگ میمیرند. گاهی گوشه خیابان از گرسنگی.
ولی چیزی که این داستانو تاثیر گذارتر میکنه اینه که دخترک وقتی برای گرم شدن تک تک کبریتها رو روشن میکنه با خاموش شدن هر شعله تصویری از لحظات خوش زندگیش در اون شعله خاموش میشه؛ خانه گرم، غذاها و مادربزرگی که دیگه زنده نیست.

اگه بخواهیم ارزش انیمیشن های عروسکی استاپ موشن رو بیاد بیاریم این یکی از نمونه های باارزشه.من اینو قدیما توی تلوزیون دیده بودم ولی الان توی نت پیدا نکردم. احتمالا یه کار روسیه.مخصوصا تصاویر داخل شعله ها خیلی قشنگه.

« چه باید کرد اگر چیزی جز خاطراتمان برای گرم شدن نداشته باشیم؟
چنین است داستان دخترک کبریت فروش که رویاهایش از گذشته در شعله های کبریت ظاهر میشوند...»

Behsood
09-09-2009, 13:09

ان انصافا چی بوده ... اون وقت ما چی دیدیم!! عجبا ...

gog2000
21-09-2009, 13:25
راستش دیروز که تصادفی شبکه یک را دیدم دیدم پلنگ صورتی میده البته کلا متفاوت بود و زبان در اورده بود البته بی زبانش خیلی بهتر بود از قدیم گفتن هر چیزی قدیمیش بهتره

راستی اون ارم ماهواره رو که با لا ماتش کردن خیلی باهاله یعنی صدا و سیما مون اینقدر فقیر شده که پول برای خرید این کارتون هم نداره و میره از ماهواره میدزده بعدم میگن ماهواره بده اخه!!!!!!!!!!!!:31::31::31::31:

kindgirl
19-10-2009, 16:25
ببخشید کارتون بینوایان رو برای دانلود میخواستم
خیلی دنبالش میگردم ولی نیست ممنون میشم اگه کسی داره لینکشو بده

Mehdi.ss
23-10-2009, 01:32
این سایت رو ببینید یه سری قسمتهای کامل این خمیر و کارتونهای دیگه رو داره...وقت نکردم خوب بگردمش!!!

من عاشق این خمیرم
کسی نمیدونه چجوری میشه دانلودش کرد

CAnZO
24-10-2009, 12:46
دارکوبی با خنده معروف...

Ha-ha-ha-HAA-ha!

mohammad_77
28-10-2009, 21:29
سلام .

من تکه هایی از کارتن های هاکل بری فین ( اگر درست نوشته باشم ) و پسر شجاع و پی نو کیو و گجت و چوبین و بامزی و سند باد رو دارم .

اگر تا به حال کسی این جا نگذاشته و خواستین آپلود کنم .

hesamjm
08-11-2009, 12:58
چقدر این تاپیک خلوت شده یه زمانی بچه ها اینجا بروبیایی داشتند یادش بخیر
بعد از یه قفه طولانی دوباره اومدم نمی دونم از بچه های قدیمی هم هستند یا نه؟؟
این کارتون بچه های مدرسه والته
با نام اصلی cuore یا school of love در سال 1981 ساخته شده

این آهنگ اصلیشه که کمیابه و به سختی گیر آوردم:

نسخه های دیگه که تو نت هستند اصلی نیستن و اجرای مجددش هستند ولی این نسخه واقعا نوستالژیکه

ae2009
10-11-2009, 23:14
کارتون مثل قدیمیها عمرا دیگه درست نمیشه! همش هم کار ژاپن بودن بجز توشیشان که فکر کنم چینیه!
انیمیشن های امروز فقط مشکلات زندگی آدم بزرگها رو به زبان دیگه بیان میکنن!!!
راستی کسی از گربه پلیس خبر نداره؟!!!:31:

Prima1001
11-11-2009, 23:23
چقدر این تاپیک خلوت شده یه زمانی بچه ها اینجا بروبیایی داشتند یادش بخیر
بعد از یه قفه طولانی دوباره اومدم نمی دونم از بچه های قدیمی هم هستند یا نه؟؟
این کارتون بچه های مدرسه والته
با نام اصلی cuore یا school of love در سال 1981 ساخته شده

این آهنگ اصلیشه که کمیابه و به سختی گیر آوردم:

نسخه های دیگه که تو نت هستند اصلی نیستن و اجرای مجددش هستند ولی این نسخه واقعا نوستالژیکه

آره واقعا تاپیک خلوت شده :41:
من که عاشق این کارتون بودم:5: واقعا هیچی کارتونها قدیمی نمیشه
:10: خوب حتما یه چیزی هست که همه عاشقش بودن دیگه :3:

بچه های مدرسه والت عنوان فارسی این کارتون 26 قسمتی هست که نام انگلیسی اون School of Love: Heart's Story و Coeur عنوان فرانسوی هستش:31:
این مجموعه سال 1981 در استودیو Nippon Animation به کارگردانی OKABE Eiji ساخته شد.

CAnZO
18-11-2009, 05:11
راستی کسی از گربه پلیس خبر نداره؟!!!:31:
مثل اینکه دارن باز سازیش میکنن.

Morteza4SN
19-11-2009, 17:12
دادلي دورايت

دادلي دورايت محصول سال 1969 عنوان يكي از زير مجموعه هاي برنامه ي The Rocky and Bullwinkle Show بوده كه خب ما به صورت مجزا از تي.وي خودمون ديديم .

دادلي دورايت (Dudley Do-Right) يه پليس سوار كانادايي باهوش و سرخوشي بود كه هميشه ي خدا به دنبال گرفتن خلافكاري به نام اسنايدلي ويپلاش بود . يه تريپ هم داشت كه از همون تيتراژ مشخص ميشد ، اينكه به صورت برعكس سوار اسبش به تاخت بره !

اسنايدلي ويپلاش (Snidely Whiplash) خلافكاري شرور ، بامزه و خل و چل كه منحصربفرد ترين خلافش بستن زنهاي مردم با طناب به ريل قطار بود و خيلي هم از اين كارش كيف ميكرد . و خب كلاه سيلندري سياهش كه بنوعي نماد و حتي عامل اصلي شرارتش بود بطوري كه در يكي از قسمتها كه دادلي كلاه رو با يه كلاه ديگه عوض كرد خيلي بچه خوبي شد .

نل (Nell) دختر ترشيده ي بازرس فنويك بود كه با 37 سال سن معشوقه ي دادلي دورايت هم بود . اغلب از مشنگ بازي دادلي اينا عصب ميزد ولي خب خودشم كم از بقيه نداشت .

بازرس فنويك (Inspector Fenwick) كه اغلب در دفتر كارش در اردوگاه بود و ماموريت هاي دادلي رو بهش ابلاغ ميكرد . خب يه كم خنگ و البته نسبت به دخترش تعصبي .

و البته جناب اسب كه با روحياتي مشابه دادلي و البته لباس فرم سوارنظام ياور دادلي جون و رفيق فابريك نل هم بود .

صداي رواي دوبله ي فارسي هم از مرحوم احمد آقالو بود . جالبه كه در دوبله عنوان ميشد كه اسنايدلي ويپلاش به بستن پيرزن ها به ريل قطار علاقمنده و ركوردش هم 28 تايي ميشد! (و البته تصوير اسنايدلي ويپلاش يه زماني آواتار piremard خودمون هم بود:27:)

صداي آهنگ پيانوي زمينه به همراه افكت هايي مثل زوم روي كاراكترها براي معرفي يا جمله هايي كه به صورت نوشته ي جدا در مابين هر قسمت مي ديديم (كه البته با صداي راوي همراه ميشد) شمايل كار رو خيلي به كمدي كلاسيك هاي صامت نزديك مي كرد كه خب با ديالوگهاي شوخ و شنگ و طراحي ها خوب چفت شده بود .

©

damasanj
21-11-2009, 13:19
یه دنیا ممنون جه عالمی بود بچگی همیشه عاشق کارتون بودم دلم واسه اون روزا تنگ شده:19:

R-13
25-11-2009, 17:17
کسی کارتون سایمون در سرزمین عجایب رو یاشه؟ پسر بچه ای که با گچ روی دیوار یه سری نقاشی میکشید و بعد وارد نقاشی هاش می شد.
من چون هنوز شامل قانون "شما نمی توانید فایل پیوست کنید" هستم لینکش رو مینویسم

robo the rabbit
29-11-2009, 00:47
امیدوارم این کارتون های قدیمی زودتر فراموش بشن..چون من که می بینمشون به خاطر کیفیت و دیالوگاشون افسردگی می گیرم...!!!:18::2::19:

CAnZO
29-11-2009, 06:03
موش كوهستان !

talot
29-11-2009, 19:42
اون کارتونه که یه میمونی بود کلی بچه داشت که هر دفه خراب کاری میکردن یادتونه؟
اسمش یادم نیست

Morteza4SN
30-11-2009, 19:40
بچه ميمون هاي شيطون محصول 1985 روسيه و در 48 قسمت 8 دقيقه اي ساخته شده و خب از تي.وي خودمون هم پخش شده ...

اسم اصليش Обезьянки и грабители يا به حروف لاتين Obezyanki I Grabiteli

در مورد يك ميموني هست كه معلوم نيست شوهرش كدوم گوري گرفته ، لذا يك جين بچه ميمون كه آروم ندارن و قفسي كه اصلا در و پيكر نداره واقع در يك باغ وحش ...

خب واقعا بامزه بودن و ديالوگ هم كه نداشت فقط بايد ببيني و بخندي . مادرشون خيلي حوصله داشت با اين بچه ها سر ميكرد ، چقدر هم مصمم و جدي بود مرسي پشتكار :27: . يه سري از قسمت هاش رو خوب يادمه ؛ شير خوردن ني ني ميمونه از شلنگ ، اون دزده كه بچه ميمونها گيرش انداختن و پوستشو كندن ، يه سري چرخيدن توي باغ وحش و بالا پايين رفتن از زرافه اي كه مثل برج ديدباني بود ، مادرشون كه كاراته باز قدري هم بود و اينا ... و يك عالمه خاطرات كه پاي تلويزيون و بعد مدرسه داشتيم .

تاپيك دانلود اين كارتون و عكسهاي بيشتر :

talot
01-12-2009, 18:38
اره خودشه جون داش مرتضی عکساشو داشتم اما یادم نبود کجا
خلاصه حال دادی

hatefRad
01-01-2010, 23:24
یادش بخیر واقعا.. من که هنوزم کارتونای قدیمی که پخش میشه رو میبینم... حنا دختری در مزرعه، فوتبالیستا و خیلیای دیگه که امیدوارم همشون پخش بشن... واقعا چه دوران فوق العاده ای بود دوران کودکی :(

S-M-P30
13-01-2010, 20:39
بچه ها هاکلبرفین یادتون هست واقعا قشنگ بود

S-M-P30
13-01-2010, 20:44
من از کوتلاسم خوشم میومد همونی که به دنباجک میرفت که نامزدشو کشته بود

ms368
14-01-2010, 20:32
بچه ها هاکلبرفین یادتون هست واقعا قشنگ بود

اَه
من حالم ازین بهم میخورد

میگم داوود این همونه که با چندتا تیکه چوب ، کلک درست میکنه ؟
با همون یارو سیاه پوسته ، اسمش جک بود دیگه

S-M-P30
14-01-2010, 20:58
آره همون چه با حال بود

avator20002000
29-01-2010, 14:55
من كه مي مردم و ميميريم هنوز واسه خونه مادربزرگه همون مخمل مخصوصا صداش كه خيلي باحال بود كه فكر كنم اقاي رضا بابك صداشو در مي اورد

nimamir
26-02-2010, 21:15
کارتون های اروپای شرقی یه زمانی تنها کارتونهایی بودن که توی ایران نشون داده می شدن. مسلما به خاطر این که اونا از دل کشورهایی در اومده بودن که اون موقع زیر پرده سنگین کمونیسم و سانسور دولتی گسترده قرار داشتن٬ برای نمایش بدون نیاز به بازرسی و سانسور مجدد آماده بودن. این باعث شد که سالهای اول کودکی نسل من به تماشای کارتونایی که عمدتا از اروپای شرقی منشا گرفته بودن سپری بشه. هر چند که همزمان با اونا تعدادی کارتون انگلیسی و ژاپنی هم پخش می شد که بعدا بهشون می پردازم. مزیت دیگه ی کارتونای اروپای شرقی این بود که اکثرشون نیاز به دوبله نداشتن.
اروپای شرقی یه زمانی مهد انیمیشن اروپا بود٬ اما بعد از فروپاشی کمونیسم٬ کمپانی های انیمیشن یکی یکی به خاطر از دست دادن حمایت دولتی و از طرفی مهاجرت گسترده طراحانشون به غرب ورشکسته شدن. برای بعضی از کارتون های اروپای شرقی حتی آرشیوی هم باقی نمونده گرچه که این اواخر تلاش هایی واسه احیای صنعت انیمیشن توی اروپای شرقی صورت گرفته اما بعید می دونم دیگه هرگز به اون اوج خلاقیتشون که زیر سایه سانسور و امکانات محدود چنین آثاری را تولید کردن٬ برسن.
خوب اینجا بعضی از کارتونهای قدیمی که یادم بوده یا پیدا کردم را گذاشتم.

۱- گوستاو (Gustavus):
از اون مواردی بود که خیلی پراکنده پخش شد. یارو همیشه خاکستری پوش بود و همیشه همه جور بلایی سرش میومد. این کارتون محصول مجارستان (۱۹۶۴) بود و تو خیلی از کشور های بلوک شرق یه سمبل محسوب می شد.
Click here to enlarge
۲- پروفسور بالتازار
شاید بالتازار (Baltazar) بیشترین شخصیت کارتونی دوران کودکیمون باشه که به یادمون مونده. کارتون ساخت یوگسلاوی سابق بود و قضیه یه پروفسور بود که سعی می کرد مشکلات شهر بالتازار را با اختراعات عجیب غریبش که از یه قطره بیرون میومدن حل و فصل کنه. سال ۲۰۰۶ پارلمان کرواسی٬ بالتازار را به عنوان نماد شهر زاگرب انتخاب کرد.
Click here to enlarge
۳- بولک و لولک: عشق من!

داستان های بولک و لولک(Bolek i Lolek)٬ اولین کارتونی بود که بعد از انقلاب از تلویزیون ایران پخش شد. ماجراهای عجیب و غریب پر از خیالپردازی. بچه که بودم خیلی ازشون خوشم میومد اما نمی دونم چرا بعد از یه مدت خیلی لجم را در میوردن! به هر حال این دوتا که اولین بار ۱۹۶۴ ترسیم شدن٬ محصول کشور لهستان بودن و اسمشون را طراحشون از روی اسم پسراش انتخاب کرده بود. (به برادران کاچینسکی (رئیس جمهور فعلی و نخست وزیر سابق لهستان) لقب بولک و لولک دادن).
Click here to enlarge
۴- نو پوگودی ... من خراب این کارتون بودم!

نو پوگودی (Nu Pogodi) کارتون روسی ساخت ۱۹۶۹ بود که قضیه یه گرگ احمق و یه خرگوش زبل را مطرح می کرد. اگه کسی دیده باشدش٬ شباهت ماجراهاش به تام و جری خیلی زیاده٬ اما بلاهایی که سر گرگه میاد خلاقانه تره شاید. نکته جالب اینه که خالق نو پوگودی تام و جری را تا ۱۹۸۷ ندیده بود. قضیه اسم نو پوگودی هم این بود که آخر هر قسمتش گرگه داد می زد Nu Sajez Pogodi! یعنی که "منتظر باش خرگوش زبل" یا همچین چیزی.
Click here to enlarge
۵- پت و مت
پت و مت را خیلی دیرتر از بقیه این کارتونها گذاشت اما با این حال شاید بهترینشون بود. آهنگش هم که همه بلدن. توضیح هم نمی خواد. ۱۹۷۶ اولینشون ساخته شد و تا حالا ادامه داره. گرچه سری های اولش خیلی بهتر بودن. همون هفت هشتایی که تلویزیون هی نشون می داد را می گم! راستی بازی کامپیوتری پت و مت امسال میاد!
Click here to enlarge
۶- کرتک
Krtek داستان یه موش کور بود که همیشه واسه مشکلاتش راه حل های خلاقانه اما تا حدی احمقانه پیدا می کرد. ساخت مجارستانه گمون کنم.
Click here to enlarge

2.بخش از کارتون هایی که از تلویزیون دوران ما!!! پخش می شد...کارتونایی بودن که مربوط به اروپای غربی بودن...به جز کارتونای انگلیسی که بعدا به طور مفصل بهشون می پردازم...کارتونای اروپای غریی خیلی پراکنده و کم بودن...انقدر که بین بقیه کارتون ها گم بودن...که این هم به خاطر فعالیت محدود کشورهای اروپای غربی تو صنعت انیمیشن و هم ظرفیت کم تلویزیون ملی واسه نشون دادن کارتوناشون بود... ۱- الفی اتکینز:
Click here to enlarge
الفی اتکینز (Alfons Aberg) معروفترین و شاید محبوب ترین کارتون اروپای غربیه که می شناسم...ماجراهای الفی در اصل یه مجموعه کتاب مصورن...تو این کتابا الفی یه پسره با موهای وزوزی و کوتاه و باباش و پیپش و خلاصه کلی نکته اخلاقی! و آموزنده...طراح الفی یه جایی گفته بود که "واقعیت خودش یه داستان سحرآمیزه" و عقیده داشت که بچه ها بیشتر از هر کس به این اصل پایبندند. الفی یه کارتون سوئدی بود که همه جای دنیا به خاصه توی انگلیس طرفدار داشت و نسخه ای که تو ایران پخش می شد هم از روی دوبله انگلیسی کارتون پخش می شد. آخرین کتاب الفی سال ۲۰۰۶ به بازار اومد.
یه چیزی که واسه من خیلی جالبه شباهت شخصیت کاریکاتور های ناجی ال علی (کاریکاتوریست فلسطینی) که اسمش هندلا (هنتلا) بود به شخصیت الفیه...
۲- بارباپاپا:
Click here to enlarge
بارباپاپا (Barbapapa) کارتونای کوتاه پنج دقیقه ای بودن که به ماجراهای موجودات خمیری شکل می پرداختن که قابلیت اینو داشتن که شکل عوض کنن و تغییر قیافه بدن (بارباپاپا عوض می شه)...کیفیت کارتون خیلی بالا نبود...و با وجود این که من خیلی ازش لجم می گرفت این کارتونه به ۳۰ زبان مختلف تو دنیا ترجمه شده و خیلی طرفدار داره!! این کارتون اصلش از روی کتابای مصور فرانسوی منشا گرفته.
۳- فردی مورچه سیاه ... وای کسی اینو واسه دانلود نداره؟!

Click here to enlarge
فردی مورچه سیاه (Ferdy, Die Amesie) کارتون خیلی خیلی محبوب منه که ساخت آلمان غربی بود و ماجرای یه مورچه سیاه و دوستاش که شامل یه کنه! یه سگ که یه جور حشره بین سوسک و کفش دوزکه...اسبش که یه ملخه...خانم کفش دوزک و یه عالمه شخصیت دیگه اس...فردی همیشه یه دستمال گردن می بست...و کفشای اسپرت قرمز می پوشید!!
۴- واتو واتو:
Click here to enlarge
واتو واتو (Wattoo Wattoo) کارتونی فرانسوی ساخته ۱۹۷۸ که هر قسمتش پنج دقیقه طول می کشید (گیر فرانسویا به پنج دقیقه را نمی فهمم من) و توی اون پنج دقیقه قرار بود به بچه ها نکات اخلاقی آموزش بده...واتو واتو موجود عجیب غریب...که از سیاره مکعبی آگوست اومده بود (خود واتو واتو یه بیضی مشکی سفید با یه جفت بال و دم بود)...و به کمک موجوداتی شبیه غاز میومد تا از پس مشکلاتشون بر بیان!!!
۵- Janosch:
Click here to enlarge
رویاهای یانوش (Janosch traumstunde) روایت ها و داستان های خلاقانه و متفاوتی بود که معمولا شخصیت اصلی اش یه بچه بود...یکی از معروفترین قسمت های یانوش همینه که عکسشو می بینید...که یه بچه یه دوست خیالی داشت که به شکل یه سرخپوست بود و با این که فقط اون می دیدش...اما می تونست توی دنیا اطراف بچهه تاثیر بذاره...
۶- کوتلاس:
Click here to enlarge
کوتلاس (Cuttlas) بعد از همه این کارتونا پخش شد...اما بهترینشون به نظر منه...با این که از طراحی خیلی ساده و پیش پا افتاده (مدل چشم چشم یه گردو دماغو دهن دو ابرو!!!) برخوردار بود اما داستاناش...موسیقی متن اش...محاوره هاش در حد فیلمای اسکار بود...من هنوزم فکر می کنم که تلویزیون ملی نفهمید چی داره پخش می می کنه...یکی دو قسمتشو پخش کرد و بعدشم سر و ته قضیه را هم اورد...به هر حال کوتلاس محصول اسپانیاست...اولین سری اش 1983 طراحی شد...هنوزم قسمتای جدیدش تولید می شه...

3.

بخش مهمی از کارتون های دوران بچگی من و به گمونم بچگی خیلیا تا سالها بعد از این، مجموعه کارتونهای کمپانی برادران وارنر تحت عنوان Looney Tunes است که البته بعدا اسم این مجموعه شد Merry Melodies ...نکاتی که این کارتون ها را فوق العاده جذاب می کنه داستان پردازی بی نظیر٬ شخصیت سازی منحصر به فرد و مهمتر از همه صدای مل بلانک Mel Blanc روی این کارتون ها است. اکثر شخصیت های این کارتون ها به خاطر صداگزاری بی نظیر مل بلانک انقدر جذاب می شن...به هر حال این بار من به ترتیب از محبوبترین تا منفورترین شخصیت های این مجموعه کارتونها از نظر خودم را لیست کردم:
۱- دافی داک (Daffy Duck):
Click here to enlarge
محبوبترین شخصیت کارتونی توی آهنگ های لونی از نظر من دافیه...جنون سرسام آورش منو مجذوب می کنه...این که هیچ وقت قابل پیش بینی نیست...خلاصه اگه من قرار باشه یه شخصیت کارتونی باشم ترجیح می دم دافی داک باشم!!!
۲- یوسمیتی سام (Yosemite Sam):
Click here to enlarge
کلاسیک ترین شخصیت نقش بد کارتون ها یوسمیتی سامه...جدیت همیشگی اش...خستگی ناپذیریش...این که همیشه پر از افکار پلیده...بی نظیره...شاید تنها نقش بدی باشه که منتظری یه اتفاق ناجور براش بیوفته چون عاشق واکنش اش و عصبانیتشی.....
۳- باگز بانی (Bugs Bunny):
Click here to enlarge
باگز بانی با این که اکثریت قریب به اتفاق مواقع شخصیت پیروز کارتونه...اما ازش نفرت پیدا نمی کنی...چون فوق العاده باهوشه...تیزه...تکیه کلاماش محشرن...می دونه چی بگه که اساسی طرف را بسوزونه...اگه حال کسی را می گیره...واسه شانس الکی یا سرنوشت مزخرف کارتونی نیست...فقط به خاطر زرنگی بی نظیرشه...
۴- سیلوستر (Sylvester):
Click here to enlarge
سیلوستر با اون حرف زدنش که همه عالمو تفی می کنه...یکی از بدشانس ترین موجودات آهنگ های لونیه (بعد از کویوت)...اما احمق نیست...نامردیه همه بلاهایی که سرش میارن...اما با این که تو کارتون ها خیلی مجالش نمی دن...اونجاهایی که می ذارن خودشو نشون بده...حال همه را اساسی می گیره...
۵- اسپیدی گونزالس (Speedy Gonzales):
Click here to enlarge
اسپیدی گونزالس...حتی لاقل به خاطر لهجه اسپانیایی اش...Andale! Andale! Ariba! Ariba!...دوست داشتنیه...سومبررو بزرگش (کلاه مکزیکی اش)...اما بیشتر از خودش من از رفیقاش خوشم میاد یا از پسرعموش اسلوپوک رودریگز (Slowpoke Rodriguez)...که همیشه مست ان...و فوق العاده تنبل....
Click here to enlarge
۶- گوسامر (Gossamer):
Click here to enlarge
گوسامر٬ غول نارنجی و پشمالو کارتونه که بیشتر از این که کسی ازش بترسه...خودش از تصویر خودش می ترسه...کلی دغدغه داره و خیلی روی نظر بقیه در مورد خودش حساسه...کفش ورزشی هاش منو کشته!!!
۷- المر فاد (Elmer Fudd):
Click here to enlarge
المر فاد٬ شخصیت همیشه مغلوب...احمق...خپل و کچلیه که بنده خدا مغزش نمی کشه از پس بقیه شخصیت ها بر بیاد...عاشق خوراک خرگوشه...آدم حریص و یه دنده ایه...
۸- پورکی پیگ (Porky Pig):
Click here to enlarge
خوک خپل و لکنت زبونی که با وجود تموم بلاهایی که سرش میاد آخر هر کارتون یه جورایی اساسی تلافی می کنه (اون قسمت مسابقه رادیویی که مجری اش دافیه را دیدید؟)...من به خاصه نقش اش به عنوان کادت تویه کارتونای داک داجرز را خیلی دوست دارم...
۹- بیکی بوزارد (Beaky Bozzard):
Click here to enlarge
شاید به خاطر علاقه ام به کرکس از بیکی خوشم میاد...کرکس کچل و خجالتی...
بقیه شخصیت هایی که ازشون خوشم میاد جادوگر هیزل (Witch Hazel) و تورو (Toro the Bull)....
Click here to enlarge
اما شخصیت های منفور:
منفورترین مادربزرگ (Granny) توی کارتونای سیلوستر و تویتیه...که کور و پیر و احمق و بیشعوره...و حالمو به هم می زنه از بس طرفداری این جوجه بدترکیب را می کنه...
Click here to enlarge
در مقام دوم تویتی (Tweety) قرار داره...از بس لوس و ننر و لج در بیاره........
Click here to enlarge
در مرتبه سوم رود رانر (Road Runner)...چون که اصلا عادلانه نیست کارتونش...و از بس تم کارتوناش تکراریه....
Click here to enlarge
در مرتبه چهارم...کویوت (Coyote)...برای این که انقدر مصرانه به این رود رانر گیر داده....باید همون اول کار از این کارتون استعفا می داد!!!!!!!!!!!!
Click here to enlarge
بعد هم فاگهورن لگهورن (Foghorn Leghorn) و بارن یارد داگ (Barnyard Dawg) و اون جوجه عقابه توی کارتونشون...از بس که هی به هم ور می رن!!!!!!
Click here to enlarge
Click here to enlarge

---------- Post added at 09:15 PM ---------- Previous post was at 09:15 PM ----------

کارتون های اروپای شرقی یه زمانی تنها کارتونهایی بودن که توی ایران نشون داده می شدن. مسلما به خاطر این که اونا از دل کشورهایی در اومده بودن که اون موقع زیر پرده سنگین کمونیسم و سانسور دولتی گسترده قرار داشتن٬ برای نمایش بدون نیاز به بازرسی و سانسور مجدد آماده بودن. این باعث شد که سالهای اول کودکی نسل من به تماشای کارتونایی که عمدتا از اروپای شرقی منشا گرفته بودن سپری بشه. هر چند که همزمان با اونا تعدادی کارتون انگلیسی و ژاپنی هم پخش می شد که بعدا بهشون می پردازم. مزیت دیگه ی کارتونای اروپای شرقی این بود که اکثرشون نیاز به دوبله نداشتن.
اروپای شرقی یه زمانی مهد انیمیشن اروپا بود٬ اما بعد از فروپاشی کمونیسم٬ کمپانی های انیمیشن یکی یکی به خاطر از دست دادن حمایت دولتی و از طرفی مهاجرت گسترده طراحانشون به غرب ورشکسته شدن. برای بعضی از کارتون های اروپای شرقی حتی آرشیوی هم باقی نمونده گرچه که این اواخر تلاش هایی واسه احیای صنعت انیمیشن توی اروپای شرقی صورت گرفته اما بعید می دونم دیگه هرگز به اون اوج خلاقیتشون که زیر سایه سانسور و امکانات محدود چنین آثاری را تولید کردن٬ برسن.
خوب اینجا بعضی از کارتونهای قدیمی که یادم بوده یا پیدا کردم را گذاشتم.

۱- گوستاو (Gustavus):
از اون مواردی بود که خیلی پراکنده پخش شد. یارو همیشه خاکستری پوش بود و همیشه همه جور بلایی سرش میومد. این کارتون محصول مجارستان (۱۹۶۴) بود و تو خیلی از کشور های بلوک شرق یه سمبل محسوب می شد.
Click here to enlarge
۲- پروفسور بالتازار
شاید بالتازار (Baltazar) بیشترین شخصیت کارتونی دوران کودکیمون باشه که به یادمون مونده. کارتون ساخت یوگسلاوی سابق بود و قضیه یه پروفسور بود که سعی می کرد مشکلات شهر بالتازار را با اختراعات عجیب غریبش که از یه قطره بیرون میومدن حل و فصل کنه. سال ۲۰۰۶ پارلمان کرواسی٬ بالتازار را به عنوان نماد شهر زاگرب انتخاب کرد.
Click here to enlarge
۳- بولک و لولک: عشق من!

داستان های بولک و لولک(Bolek i Lolek)٬ اولین کارتونی بود که بعد از انقلاب از تلویزیون ایران پخش شد. ماجراهای عجیب و غریب پر از خیالپردازی. بچه که بودم خیلی ازشون خوشم میومد اما نمی دونم چرا بعد از یه مدت خیلی لجم را در میوردن! به هر حال این دوتا که اولین بار ۱۹۶۴ ترسیم شدن٬ محصول کشور لهستان بودن و اسمشون را طراحشون از روی اسم پسراش انتخاب کرده بود. (به برادران کاچینسکی (رئیس جمهور فعلی و نخست وزیر سابق لهستان) لقب بولک و لولک دادن).
Click here to enlarge
۴- نو پوگودی ... من خراب این کارتون بودم!

نو پوگودی (Nu Pogodi) کارتون روسی ساخت ۱۹۶۹ بود که قضیه یه گرگ احمق و یه خرگوش زبل را مطرح می کرد. اگه کسی دیده باشدش٬ شباهت ماجراهاش به تام و جری خیلی زیاده٬ اما بلاهایی که سر گرگه میاد خلاقانه تره شاید. نکته جالب اینه که خالق نو پوگودی تام و جری را تا ۱۹۸۷ ندیده بود. قضیه اسم نو پوگودی هم این بود که آخر هر قسمتش گرگه داد می زد Nu Sajez Pogodi! یعنی که "منتظر باش خرگوش زبل" یا همچین چیزی.
Click here to enlarge
۵- پت و مت
پت و مت را خیلی دیرتر از بقیه این کارتونها گذاشت اما با این حال شاید بهترینشون بود. آهنگش هم که همه بلدن. توضیح هم نمی خواد. ۱۹۷۶ اولینشون ساخته شد و تا حالا ادامه داره. گرچه سری های اولش خیلی بهتر بودن. همون هفت هشتایی که تلویزیون هی نشون می داد را می گم! راستی بازی کامپیوتری پت و مت امسال میاد!
Click here to enlarge
۶- کرتک
Krtek داستان یه موش کور بود که همیشه واسه مشکلاتش راه حل های خلاقانه اما تا حدی احمقانه پیدا می کرد. ساخت مجارستانه گمون کنم.
Click here to enlarge

2.بخش از کارتون هایی که از تلویزیون دوران ما!!! پخش می شد...کارتونایی بودن که مربوط به اروپای غربی بودن...به جز کارتونای انگلیسی که بعدا به طور مفصل بهشون می پردازم...کارتونای اروپای غریی خیلی پراکنده و کم بودن...انقدر که بین بقیه کارتون ها گم بودن...که این هم به خاطر فعالیت محدود کشورهای اروپای غربی تو صنعت انیمیشن و هم ظرفیت کم تلویزیون ملی واسه نشون دادن کارتوناشون بود... ۱- الفی اتکینز:
Click here to enlarge
الفی اتکینز (Alfons Aberg) معروفترین و شاید محبوب ترین کارتون اروپای غربیه که می شناسم...ماجراهای الفی در اصل یه مجموعه کتاب مصورن...تو این کتابا الفی یه پسره با موهای وزوزی و کوتاه و باباش و پیپش و خلاصه کلی نکته اخلاقی! و آموزنده...طراح الفی یه جایی گفته بود که "واقعیت خودش یه داستان سحرآمیزه" و عقیده داشت که بچه ها بیشتر از هر کس به این اصل پایبندند. الفی یه کارتون سوئدی بود که همه جای دنیا به خاصه توی انگلیس طرفدار داشت و نسخه ای که تو ایران پخش می شد هم از روی دوبله انگلیسی کارتون پخش می شد. آخرین کتاب الفی سال ۲۰۰۶ به بازار اومد.
یه چیزی که واسه من خیلی جالبه شباهت شخصیت کاریکاتور های ناجی ال علی (کاریکاتوریست فلسطینی) که اسمش هندلا (هنتلا) بود به شخصیت الفیه...
۲- بارباپاپا:
Click here to enlarge
بارباپاپا (Barbapapa) کارتونای کوتاه پنج دقیقه ای بودن که به ماجراهای موجودات خمیری شکل می پرداختن که قابلیت اینو داشتن که شکل عوض کنن و تغییر قیافه بدن (بارباپاپا عوض می شه)...کیفیت کارتون خیلی بالا نبود...و با وجود این که من خیلی ازش لجم می گرفت این کارتونه به ۳۰ زبان مختلف تو دنیا ترجمه شده و خیلی طرفدار داره!! این کارتون اصلش از روی کتابای مصور فرانسوی منشا گرفته.
۳- فردی مورچه سیاه ... وای کسی اینو واسه دانلود نداره؟!

Click here to enlarge
فردی مورچه سیاه (Ferdy, Die Amesie) کارتون خیلی خیلی محبوب منه که ساخت آلمان غربی بود و ماجرای یه مورچه سیاه و دوستاش که شامل یه کنه! یه سگ که یه جور حشره بین سوسک و کفش دوزکه...اسبش که یه ملخه...خانم کفش دوزک و یه عالمه شخصیت دیگه اس...فردی همیشه یه دستمال گردن می بست...و کفشای اسپرت قرمز می پوشید!!
۴- واتو واتو:
Click here to enlarge
واتو واتو (Wattoo Wattoo) کارتونی فرانسوی ساخته ۱۹۷۸ که هر قسمتش پنج دقیقه طول می کشید (گیر فرانسویا به پنج دقیقه را نمی فهمم من) و توی اون پنج دقیقه قرار بود به بچه ها نکات اخلاقی آموزش بده...واتو واتو موجود عجیب غریب...که از سیاره مکعبی آگوست اومده بود (خود واتو واتو یه بیضی مشکی سفید با یه جفت بال و دم بود)...و به کمک موجوداتی شبیه غاز میومد تا از پس مشکلاتشون بر بیان!!!
۵- Janosch:
Click here to enlarge
رویاهای یانوش (Janosch traumstunde) روایت ها و داستان های خلاقانه و متفاوتی بود که معمولا شخصیت اصلی اش یه بچه بود...یکی از معروفترین قسمت های یانوش همینه که عکسشو می بینید...که یه بچه یه دوست خیالی داشت که به شکل یه سرخپوست بود و با این که فقط اون می دیدش...اما می تونست توی دنیا اطراف بچهه تاثیر بذاره...
۶- کوتلاس:
Click here to enlarge
کوتلاس (Cuttlas) بعد از همه این کارتونا پخش شد...اما بهترینشون به نظر منه...با این که از طراحی خیلی ساده و پیش پا افتاده (مدل چشم چشم یه گردو دماغو دهن دو ابرو!!!) برخوردار بود اما داستاناش...موسیقی متن اش...محاوره هاش در حد فیلمای اسکار بود...من هنوزم فکر می کنم که تلویزیون ملی نفهمید چی داره پخش می می کنه...یکی دو قسمتشو پخش کرد و بعدشم سر و ته قضیه را هم اورد...به هر حال کوتلاس محصول اسپانیاست...اولین سری اش 1983 طراحی شد...هنوزم قسمتای جدیدش تولید می شه...

3.

بخش مهمی از کارتون های دوران بچگی من و به گمونم بچگی خیلیا تا سالها بعد از این، مجموعه کارتونهای کمپانی برادران وارنر تحت عنوان Looney Tunes است که البته بعدا اسم این مجموعه شد Merry Melodies ...نکاتی که این کارتون ها را فوق العاده جذاب می کنه داستان پردازی بی نظیر٬ شخصیت سازی منحصر به فرد و مهمتر از همه صدای مل بلانک Mel Blanc روی این کارتون ها است. اکثر شخصیت های این کارتون ها به خاطر صداگزاری بی نظیر مل بلانک انقدر جذاب می شن...به هر حال این بار من به ترتیب از محبوبترین تا منفورترین شخصیت های این مجموعه کارتونها از نظر خودم را لیست کردم:
۱- دافی داک (Daffy Duck):
Click here to enlarge
محبوبترین شخصیت کارتونی توی آهنگ های لونی از نظر من دافیه...جنون سرسام آورش منو مجذوب می کنه...این که هیچ وقت قابل پیش بینی نیست...خلاصه اگه من قرار باشه یه شخصیت کارتونی باشم ترجیح می دم دافی داک باشم!!!
۲- یوسمیتی سام (Yosemite Sam):
Click here to enlarge
کلاسیک ترین شخصیت نقش بد کارتون ها یوسمیتی سامه...جدیت همیشگی اش...خستگی ناپذیریش...این که همیشه پر از افکار پلیده...بی نظیره...شاید تنها نقش بدی باشه که منتظری یه اتفاق ناجور براش بیوفته چون عاشق واکنش اش و عصبانیتشی.....
۳- باگز بانی (Bugs Bunny):
Click here to enlarge
باگز بانی با این که اکثریت قریب به اتفاق مواقع شخصیت پیروز کارتونه...اما ازش نفرت پیدا نمی کنی...چون فوق العاده باهوشه...تیزه...تکیه کلاماش محشرن...می دونه چی بگه که اساسی طرف را بسوزونه...اگه حال کسی را می گیره...واسه شانس الکی یا سرنوشت مزخرف کارتونی نیست...فقط به خاطر زرنگی بی نظیرشه...
۴- سیلوستر (Sylvester):
Click here to enlarge
سیلوستر با اون حرف زدنش که همه عالمو تفی می کنه...یکی از بدشانس ترین موجودات آهنگ های لونیه (بعد از کویوت)...اما احمق نیست...نامردیه همه بلاهایی که سرش میارن...اما با این که تو کارتون ها خیلی مجالش نمی دن...اونجاهایی که می ذارن خودشو نشون بده...حال همه را اساسی می گیره...
۵- اسپیدی گونزالس (Speedy Gonzales):
Click here to enlarge
اسپیدی گونزالس...حتی لاقل به خاطر لهجه اسپانیایی اش...Andale! Andale! Ariba! Ariba!...دوست داشتنیه...سومبررو بزرگش (کلاه مکزیکی اش)...اما بیشتر از خودش من از رفیقاش خوشم میاد یا از پسرعموش اسلوپوک رودریگز (Slowpoke Rodriguez)...که همیشه مست ان...و فوق العاده تنبل....
Click here to enlarge
۶- گوسامر (Gossamer):
Click here to enlarge
گوسامر٬ غول نارنجی و پشمالو کارتونه که بیشتر از این که کسی ازش بترسه...خودش از تصویر خودش می ترسه...کلی دغدغه داره و خیلی روی نظر بقیه در مورد خودش حساسه...کفش ورزشی هاش منو کشته!!!
۷- المر فاد (Elmer Fudd):
Click here to enlarge
المر فاد٬ شخصیت همیشه مغلوب...احمق...خپل و کچلیه که بنده خدا مغزش نمی کشه از پس بقیه شخصیت ها بر بیاد...عاشق خوراک خرگوشه...آدم حریص و یه دنده ایه...
۸- پورکی پیگ (Porky Pig):
Click here to enlarge
خوک خپل و لکنت زبونی که با وجود تموم بلاهایی که سرش میاد آخر هر کارتون یه جورایی اساسی تلافی می کنه (اون قسمت مسابقه رادیویی که مجری اش دافیه را دیدید؟)...من به خاصه نقش اش به عنوان کادت تویه کارتونای داک داجرز را خیلی دوست دارم...
۹- بیکی بوزارد (Beaky Bozzard):
Click here to enlarge
شاید به خاطر علاقه ام به کرکس از بیکی خوشم میاد...کرکس کچل و خجالتی...
بقیه شخصیت هایی که ازشون خوشم میاد جادوگر هیزل (Witch Hazel) و تورو (Toro the Bull)....
Click here to enlarge
اما شخصیت های منفور:
منفورترین مادربزرگ (Granny) توی کارتونای سیلوستر و تویتیه...که کور و پیر و احمق و بیشعوره...و حالمو به هم می زنه از بس طرفداری این جوجه بدترکیب را می کنه...
Click here to enlarge
در مقام دوم تویتی (Tweety) قرار داره...از بس لوس و ننر و لج در بیاره........
Click here to enlarge
در مرتبه سوم رود رانر (Road Runner)...چون که اصلا عادلانه نیست کارتونش...و از بس تم کارتوناش تکراریه....
Click here to enlarge
در مرتبه چهارم...کویوت (Coyote)...برای این که انقدر مصرانه به این رود رانر گیر داده....باید همون اول کار از این کارتون استعفا می داد!!!!!!!!!!!!
Click here to enlarge
بعد هم فاگهورن لگهورن (Foghorn Leghorn) و بارن یارد داگ (Barnyard Dawg) و اون جوجه عقابه توی کارتونشون...از بس که هی به هم ور می رن!!!!!!
Click here to enlarge
Click here to enlarge

nicky.westlife
07-03-2010, 17:24
عاقبت کارتونهایی که دوستشان داشتیم و پر از خاطره هستن. خاطره هایی که دوران کودکی ما رو یادآوری میکنند. منکه هر وقت بهشون فکر میکنم.... دوران خوش کودکیم یادم میفته. کاش بازم تکرار بشه.

بیاین با هم ببینیم که عاقبشون چی شده....؟

آلیس؛ شوهر کرده، دو تا بچه ام داره و یه زندگی حقیر توی یه آپارتمان 50 متری ساده!

آن شرلی؛ آرایشگر معروفی شده تو جردن و چند تا محله بالا شهر شعبه زده حسابی جیب مردم و خالی میکنه به اسم گریم و رنگ موهای عالی....!

ای کیو سان؛ کراکی شده و مخش تعطیل تعطیله!

بامزی؛ یه خرس بزرگ شد و شکارش کردن! شلمان یادته.....؟ هنوزم خوابه!

پت پستچی؛ بازنشسته شده و الانم تو خونه سالمندان منتظر مرگشه!

بنر؛ رو یادته؟ پوستشو تو خیابون منوچهری 30 تومن می فروختن. باورت میشه....؟!

بالتازار و زبل خان؛ آلزایمر گرفتن!

دامبو ، پلنگ صورتی، پسر شجاع، خانوم کوچولو، شیپورچی، یوگی و دوستاش؛ همه توی یه سیرک بزرگن!

تام سایر؛ حسابی با کلاس شده و موهاشو مدل جوجه تیغی درست میکنه!

تام و جری؛ دوتا دوست صمیمی شدن!

آقای سکسکه؛ عمل کرده، میره سر کار و میاد و زندگیشو می کنه!

الفی؛ دیگه از هیچی نمی ترسه!

تن تن؛ که تو یه روزنامه خبرنگار بود، الان تو زندانه! (چه میدونم ..... لابد به جرم آزادی اندیشه!!)

خاله ریزه؛ رفته مکه و حاج خانوم شده، تو مجالس زنونه روضه می خونه و خرج زندگی خودش و شوهر معلولش رو از این راه در می آره! قاشق سحر آمیز و جنگلی ام دیگه تو کار نیست!

جیمبو؛ رو از رده خارج کردن (اینو دقیقن نمی دونم، شایدم اجاره دادنش به ایران ایر!!)

چوبین؛ خیلی وقته که مادرش و پیدا کرده و دنبال یه وامه تا ازدواج کنه!

حنا؛ خانوم دکتر شده، مادرشم از آلمان برگشته کنارش!

خپل؛ رو از باغ گلها انداختنش بیرون، اونجا یه برج 1000 طبقه ساختن! (چند روز پیش کنار یه سطل آشغال دیدمش – بیچاره خیلی لاغر شده!)

خانواده دکتر ارنست؛ همسایه مونن، هر سه تا بچه اش رفتن، زن دکتر خیلی مریضه!

رابین هود؛ رو تو اسلام شهر گرفتنش ـــ به جرم شرارت! هفته دیگه اعدامش می کنن!

سوباسا و و کاکرو؛ قهرمان جهان شدن، خوب که چی؟!

کایوت؛ بالاخره رود رانر رو گرفت ولی از شانس بدش! آنفولانزای مرغی گرفت و....... اونم مرد!

گالیور؛ عاشق فلورتیشیا بود.... ولی هیچکی نفهمید!

لوک خوش شانس؛ ساقی محله مونه!

مارکو پولو؛ تو میدون راه آهن یه میوه فروشی زده ـــ میگن کارش خیلی گرفته!

گربه سگ؛ عمل کردن و جدا شدن!

ملوان زبل؛ تو کار قاچاق آدمه!

آقای پتی بل؛ تو میدون شوش یه بنکدار کله گندس!

معاون کلانتر؛ ارتقای شغلی پیدا کرده، داره میشه رئیس پلیس!

آقای نجار؛ مرده و از وروجکم خبری نیست!

پت و مت؛ حالا دیگه دوتا آقای مهندسن!

هایدی؛ یه پزشک ماهر شده و چشمای مادر بزرگ رو عمل کرده!

نل؛ افسردگیش خوب شد و داستان زندگیش رو به زودی چاپ میکنه!

بابا لنگ دراز؛ هپاتیت C داره... واسش دعا کنید!

بلفی و لی لی بیت؛ رو با همدیگه گرفتن و سنگسار شون کردن!

دادلی دورایت؛ دو ساله که رئیس جمهور شده!!!

از بقیه بروبچ اگه کسی خبر داره بگه تا بقیه هم بدونن ... ما رو هم از نگرانی در بیارن.

naraqi110
07-03-2010, 21:13
lمن نفهمیدم آخر این میتی کومان چی شد کسی اگه خبر داره یالینک ژاپنیش رو داره بگه

talot
17-03-2010, 13:31

---------- Post added at 01:30 PM ---------- Previous post was at 01:29 PM ----------

---------- Post added at 01:30 PM ---------- Previous post was at 01:30 PM ----------

---------- Post added at 01:31 PM ---------- Previous post was at 01:30 PM ----------

mmiladd
17-03-2010, 13:33
از نوستالژيا خفه شديم..

zed2
18-03-2010, 01:43
از نوستالژيا خفه شديم..
یکم بازترش می کنی؟چرا؟

vorojax
15-04-2010, 17:00
سلام...
یادش بخیر...این میو میو عوض میشه رو خیلی دوست داشتم...گوریل انگوری هم عجب کارتون باحالی بود! روحشان شاد یاشدان گرامی باد...
یا علی

---------- Post added at 05:00 PM ---------- Previous post was at 05:00 PM ----------

سلام...
یادش بخیر...این میو میو عوض میشه رو خیلی دوست داشتم...گوریل انگوری هم عجب کارتون باحالی بود! روحشان شاد یاشدان گرامی باد...
یا علی

mohsen_gh1991
15-04-2010, 17:05
کاتون بنل هم خیلی قشنگ بود.میو میو عوض میشه رامکال زنان کوچی و .... یادشون بخیر. ولی حالا یه مشت کارتون خنک و الکی میزارن.

talot
17-04-2010, 08:24

اینم عکس کارتون زنان کوچک
منم خوشم میومد ازش اما تا آخر ندیدمش

---------- Post added at 09:18 AM ---------- Previous post was at 09:15 AM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 15B.jpg

---------- Post added at 09:21 AM ---------- Previous post was at 09:18 AM ----------

---------- Post added at 09:23 AM ---------- Previous post was at 09:21 AM ----------

اینو یادتونه

میدونید قسمت آخرش چی میشه؟؟؟

اخرش گرگه اون شتر مرغه را با tnt جون مرگ میکنه:20:

---------- Post added at 09:24 AM ---------- Previous post was at 09:23 AM ----------

Diego
17-04-2010, 08:30
اینو یادتونه

میدونید قسمت آخرش چی میشه؟؟؟

اخرش گرگه اون شتر مرغه را با tnt جون مرگ میکنه:20:

---------- Post added at 09:24 AM ---------- Previous post was at 09:23 AM ----------

اون قسمت آخرش fake هستش:20:

talot
17-04-2010, 11:20

اینم گوریل انگوری
همشم میگفت انگوری منگوری

---------- Post added at 12:20 PM ---------- Previous post was at 12:18 PM ----------

اون قسمت آخرش fake هستش:20:

ای بابا جدا
بیچاره گرگه
اینجوری که خیل یستم بود
من از کارتونش خوشم نمیومد اخه خیلی نا عادالانه بود

p30worldapm
18-04-2010, 14:17
سلام
یه کارتونی قدیمها نشون می داد، یه خمیر قهوه ای بود. که کارهای جالب انجام می داد.
مثلا یادمه یه بار می خواست جورابش رو بدوزه می کنتش توی لامپ و...
یه بار هم می خواست بخوابه پتوش کوچیک بود از هر طرف می چرخید زیر اون جا نمی شد!

کسی اسمش رو می دونه؟
اگه کارتوناش رو دارین می شه بذارین؟ اگه نه فقط اسمش رو بدین.

A.M.D.D.E.V.I.L
18-04-2010, 14:23
ای خدا باز هم تن تن یادم افتاد
:worried::mellow:

mmiladd
18-04-2010, 14:26
بابا اشکمون در اومد.... مردیم از نوستالژیا..!

ms368
18-04-2010, 15:39
کسی اسمش رو می دونه؟
اگه کارتوناش رو دارین می شه بذارین؟ اگه نه فقط اسمش رو بدین.

این نیست ؟

من دانلود کردم
DVD ورژن هست
کیفیتش خوبه ولی به وسطاش که میرسه یکم شطرنجی میشه و ضدحاله/

p30worldapm
18-04-2010, 17:30
این نیست ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن دانلود کردم
DVD ورژن هست
کیفیتش خوبه ولی به وسطاش که میرسه یکم شطرنجی میشه و ضدحاله/

چرا آقا خودشه:20:
خیلی دستت درد نکنه.:11:
فقط یه سوال این لینکی که دادی توش دو سری لینک دانلود هست با هم چه فرقی می کنن؟
جفتش رو دانلود کنم یا یکیش کافیه؟
اگه کیفیتش خوب نیست می شه یکی دیگه بدین؟

ms368
18-04-2010, 18:26
فقط یه سوال این لینکی که دادی توش دو سری لینک دانلود هست با هم چه فرقی می کنن؟

هر دو یکی هستن
هر کدوم رو خواستی دانلود کن

اگه کیفیتش خوب نیست می شه یکی دیگه بدین؟
گشتم نبود ........

Milad4171
26-04-2010, 00:55
وای. عحب تاپیکی زدین. من که به شخصه زیر و رو شدم. بیشتر Page های رو خوندم.
کارتونهای قشنگی رو معرفی و نشون دادین! مخصوصا کارتونهای دهه ی اول 70.
هرچی هست نشون میده ما بچه بودیم تفریح سالممون دیدن کارتون بوده. کارتونهایی که خیلی وقتا من واسش شاید خندیدم و گریه کردم. دروغ نگم از بعضیاش هم ترسیدم یا چندشم شده یا لجم گرفت!
از کارتونهای جدید به نظرم گربه سگ واقعا خیلی قشنگ بود.

---------- Post added at 01:55 AM ---------- Previous post was at 01:54 AM ----------

فعلا به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارم ولی دوست دارم لینکهایی از کارتون ها رو که بچه ها جمع آوری میکنن رو یکی دسته بندی کنه که بقیه هم استفاده کنن.

Milad4171
26-04-2010, 01:01
من از چاق و لاغر هم بدم می اومد. یه جوری بود. ولی خوب الان دوست دارم ببینم.
همش تو تاریکی بود . آدم یه جوریش میشد.! با اون ماشین وحشتناکشون!

fight club
26-04-2010, 01:16
من از چاق و لاغر هم بدم می اومد. یه جوری بود. ولی خوب الان دوست دارم ببینم.
همش تو تاریکی بود . آدم یه جوریش میشد.! با اون ماشین وحشتناکشون!

فقط شما نیستید ، تمام هم دورانهای ما که الان یاد " چاق و لاغر " میفتند ، همچین چیزی میگویند ! که من هم دقیقا همین حس را داشتم !

hfj
26-04-2010, 01:25
بچه ها، اگه گفتین اسم این کارتون چی بود؟ :31:

Morteza4SN
26-04-2010, 09:07

ای جان
این " سوزی " نیست ؟
سوزی ... همون که صدای گوینده توضیح میداد که : " ... سوزی سه سالشه ... "

mohsen_gh1991
26-04-2010, 19:13
فقط شما نیستید ، تمام هم دورانهای ما که الان یاد " چاق و لاغر " میفتند ، همچین چیزی میگویند ! که من هم دقیقا همین حس را داشتم !
واقعا که من هم که همین الان ببینمش همون استرس دوران کودکیمو وقتی که میدیدمش بهم دست میده.

mobin
26-04-2010, 19:20
این " سوزی " نیست ؟
سوزی ... همون که صدای گوینده توضیح میداد که : " ... سوزی سه سالشه ... "
عجب حافظه ای داری!!!
یادش بخیر ، وقتی بابا کوچک بود!

mmiladd
26-04-2010, 19:24
ای جان..!

آدم گریش می گیره..!

چی بودیم ؛ چی شدیم...!

Milad4171
27-04-2010, 21:21
یه چیز مسخره. من مدتی هست به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارم. اگه کسی فرمت FLV یا Mp4 داره با حجم کم من شدیدا دلم میخواد این کارتونهای قدیمی رو واسه تجدید خاطره ببینم. مثله رابرت یا چوبین یا واتو واتو.
فعلا فقط در حد تجدید خاطره!!:20:

RONN!E
08-05-2010, 17:52
سلام :20:
اون کارتون یادتون میاد که یه موجود کوچولوی عجیب الخلقه صورتــی رنگ داشت که هر دفعه با اون خواهر و برادر به زندگی یه دانشمند یا مخترع بزرگ تاریخ میرفتن ؟؟؟ اسم کارتون هم ، اسم همون موجوده بود فکر کنم دانـی یا دالـی. عکس ازش پیدا نکردم .احتمالا اسم اصلیش اون نبود.

Morteza4SN
08-05-2010, 19:52
بله اسمش " داستانهای دانی" بود .

عنوان اصلی : ミームいろいろ夢の旅 یــا Miimu Iro Iro Yume no Tabi
عنوان انگلیسی : The Many Dream Journeys of Meme

محصول استودیوی نیپون (Nippon Animation) ا
127 قسمت 25 دقیقه ای
پخش اصلی : April 3, 1983 – September 29, 1985

خب همونطور که می بینید طبق عادت عنوان اصلی در نسخه فارسی تغییر کرده بعلاوه آهنگ تیتراژ که اصلش رو از لینک زیر می تونید دریافت کنید :
Miimu Iro Iro Yume no Tabi OP - Pocket uchuu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload.php%3Fgrhnbazyrjz)

Miimu یا Meme یا اونطور که ما شناختیم " دانی" موجود صورتی رنگی با موهای بلند دست مانند بود که هر بار مثل اجل معلق وسط سوال و جواب یه دختر و پسری ظاهر می شد و اونا رو با خودش به عصر دانشمند یا مخترع می برد و کلی اطلاعات ریز و درشت از زندگی و فعالیت ها و مشکلات اونها رو بیان می کرد البته تا حدودی هم تند تند !

اوایل دهه 70 از تلویزیون ایران دوبله و پخش شده که با توجه به تصاویر انگار کاراکتر دختر و پسره دو رقم بوده ، اونی که ما دیدیم همین بود که لباس قرمز و آبی داشتند . یادمه یه اپیزودی هم داشت که به آینده می رفتند و تکنولوژی رو در آینده نشون می داد و ...

talot
09-05-2010, 08:01
بله اسمش " داستانهای دانی" بود .

عنوان اصلی : ミームいろいろ夢の旅 یــا Miimu Iro Iro Yume no Tabi
عنوان انگلیسی : The Many Dream Journeys of Meme

محصول استودیوی نیپون (Nippon Animation) ا
127 قسمت 25 دقیقه ای
پخش اصلی : April 3, 1983 – September 29, 1985

خب همونطور که می بینید طبق عادت عنوان اصلی در نسخه فارسی تغییر کرده بعلاوه آهنگ تیتراژ که اصلش رو از لینک زیر می تونید دریافت کنید :
Miimu Iro Iro Yume no Tabi OP - Pocket uchuu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload.php%3Fgrhnbazyrjz)

Miimu یا Meme یا اونطور که ما شناختیم " دانی" موجود صورتی رنگی با موهای بلند دست مانند بود که هر بار مثل اجل معلق وسط سوال و جواب یه دختر و پسری ظاهر می شد و اونا رو با خودش به عصر دانشمند یا مخترع می برد و کلی اطلاعات ریز و درشت از زندگی و فعالیت ها و مشکلات اونها رو بیان می کرد البته تا حدودی هم تند تند !

اوایل دهه 70 از تلویزیون ایران دوبله و پخش شده که با توجه به تصاویر انگار کاراکتر دختر و پسره دو رقم بوده ، اونی که ما دیدیم همین بود که لباس قرمز و آبی داشتند . یادمه یه اپیزودی هم داشت که به آینده می رفتند و تکنولوژی رو در آینده نشون می داد و ...

مرتضی مگه تو چند سالته ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!:18:
من اصلا بعضی از این کارتونا رو ندیدم
اسمشونوم یادم نیست بابا ماشاالله خوب اهل کارتون بودی ها
ننه بابای ما که فقط میگفتن درس بخونیم:13:

mortezaon
10-05-2010, 01:21
اگه ميتونين عكس هاش هم بذارين ياد قديما مي افتيم

capitan prise
16-05-2010, 03:06
عزیزان اگه ممکنه قسمتهایی از هر کارتون روآپ کنین ممنون میشم

capitan prise
16-05-2010, 03:28
منم عاشم این کارتون بودم

enimonte
16-05-2010, 22:06
بچه ها یک کارتونی بود در مورد یک تیم فوتبال بود که با تیم های دیگه بازی میکردند.یک قسمتش میرن با یک تیم دیگه که توی اب بازی میکردند برای برد شوت میکنند به ابرها و خورشید در میاد و زمین خشک میشه و بازی رو میبرند.کسی این رو یادشه؟؟مال اروپای شرقی بود فکر کنم.

CAnZO
18-05-2010, 11:19
بچه ها یک کارتونی بود در مورد یک تیم فوتبال بود که با تیم های دیگه بازی میکردند.یک قسمتش میرن با یک تیم دیگه که توی اب بازی میکردند برای برد شوت میکنند به ابرها و خورشید در میاد و زمین خشک میشه و بازی رو میبرند.کسی این رو یادشه؟؟مال اروپای شرقی بود فکر کنم.
آره شايد مال مجارستان باشه. موزيكش يادمه ولي اسمشو بعد از اين همه سال اگه كسي بدونه شاهكار كرده.

zadis
24-05-2010, 05:52
کسی میتونه اسم این کارتون رو که از شبکه 2 پخش شده بگه چند تا حیوون بودن که مسابقه ماشین سواری میدادند هر بار یه شیری بهشون مدال میداد در طی مسابقه چند تا کلاغ موانعی رو براشون ایجاد میکردند حیوونا گوزن بود سنجاب بود

yuseph
31-05-2010, 11:43
خوب یادمه سوم دبستان بودم که شبکه یک،یک برنامه ویژه برای کودکان گذاشت.....برنامه(ماوشما)...پرا زکارتون های به یادماندنی.....روزهای سه شنبه،ساعت5بعدازظهربه مدت یک ساعت پخش می شد....اون روزها روزی 15دقیقه برنامه کودک پخش می شد....برای من انقدرجالب وهیجان برانگیزبودکه تصمیم گرفتم برای دیدن (ماوشما)ازمدرسه فرار کنم.من هم این کاروکردم وجاتون خالی برنامه روکه ندیدم هیچ،یک هفته از دست خانواده کتک نوش جان کردم،اما می دونید،اصلا ازکاری که کرده بودم پشیمون نبودم ونیستم....:31:
بابک جان نمی دانم سن شماچقدره؟اما فکرمی کنم شما نسل اولی هستی.خوب بهرحال دستت دردنکنه خیلی فاز دادی....چه روزگاری بود.....:46:

Milad4171
08-06-2010, 02:57
دلم میخواد یه تیکه از کارتن رابرت رو ببینم کسی اگه لینک داره بگذاره!
خدایی خیلی کارتن باحال و جالبی بود. حیف که ما بدبختا بچه گی مون تفریح دیگه این نداشتیم. واسه همه تمام کارتن های 2 دقیقه ای تلویزیون رو بعد از 15 سال حفظیم!!!:41::18:

aftabkhanom
09-06-2010, 09:37

بجز این عکس
عکس دیگه ای از سوزی ندارید؟

من خیلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم

yuseph
09-06-2010, 10:14
بجز این عکس
عکس دیگه ای از سوزی ندارید؟

من خیلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم
چی بود اسمش؟
خیلی وقت پیش پخش میشد.درست خاطرم نیست.
لطفا بیشتر از تعریف کن.

aftabkhanom
09-06-2010, 12:36
چی بود اسمش؟
خیلی وقت پیش پخش میشد.درست خاطرم نیست.
لطفا بیشتر از تعریف کن.

منم تا جایی یادم میاد که که گوینده می گفت این سوزیه سه سالشه و ماجراهایی که براش اتفاق می افتاد تعریف می کرد
یادمه تصویرسازی خیلی خوب و قوی داشت
همین تو ذهنمه

---------- Post added at 01:36 PM ---------- Previous post was at 01:34 PM ----------

من عاشق این کارتون بودم

aftabkhanom
09-06-2010, 12:43
تا جایی که من دیدم
حرفی از این کارتونها نزدید

اگه یه وقت تکراری باشه ندید بگیرید :20:

بولک و لولک کوچولوهای جهانگرد

مهاجران

جنگل سبز

پسر مبتکر

yuseph
16-06-2010, 18:09

چرا نمیتونم پیداش کنم؟:41:
مثل خوره افتاده به جونم،پس کجاست؟سوزی! سوزی! سوزی!:41:

mina*
09-07-2010, 14:25
تا جایی که من دیدم
حرفی از این کارتونها نزدید

اگه یه وقت تکراری باشه ندید بگیرید :20:

بولک و لولک کوچولوهای جهانگرد

مهاجران

جنگل سبز

پسر مبتکر

چقدر جالب!!!
چقدر روزها زود میگذرن.
یاد گذشته بخیر...من از کارتون مهاجران خوشم میومد.

ae2009
08-08-2010, 22:47
آره شايد مال مجارستان باشه. موزيكش يادمه ولي اسمشو بعد از اين همه سال اگه كسي بدونه شاهكار كرده.
میشه بیشتر توضیح بدین؟! عمرا همچین کارتونی یادم نمیاد!:31:

yuseph
09-08-2010, 03:31

کسی میتونه بگه اسم این کارتون چی بود؟:31:

H a m e e d
09-08-2010, 10:14

کسی میتونه بگه اسم این کارتون چی بود؟:31:
Pimpa ساخت ایتالیا

Y@var
09-08-2010, 18:37
از همون اوایلی که شروع به نوشتن این وبلاگ کردم ، تو ذهنم بود

که یه پست برای هم سن و سال های خودم و اون هایی که روزهای

بچگیشون رو کارتون های به یاد موندنی اون موقع پر کرده بود ،

کار بکنم ! مشکلات سر راه تهیه همچین پستی ، کم نبود !

اولا ما معمولا کارتون های اون روزها رو به اسمی

غیر از اسم اصلیشون میشناسیم و این موضوع کار جستجو رو توی اینترنت

شدیدا سخت می کرد ! از طرفی ، با توجه به قدیمی بودن کارها ، عکس های

خوب و با کیفیتی از اون ها وجود نداره ! برای همین ، این پست رو بیشتر از

اون که حرفه ای و علمی کار کنم ، دلی و احساسی نوشتم !

ادای دینی به تمام کارتون هایی که بخشی از کودکی من و تو بودند !

ادای دینی به تمام روزهای کودکی که به قول فرهاد بزرگ : غم بود ، اما کم بود !

پس : چشماتو هم بذار رفیق ، بیا تا بچگی کنیم !

.

بچه های کوه آلپ

یه آنت بد عنق ، که هیچ وقت نتونست لوسیمی رو ببخشه بابت ناقص کردن

برادر کوچیکش به نام دنی ! مرد جنگلی که داشت کشتی نوح می ساخت !

مجسمه های چوبی ! شکستن کشتی ! قهر و آشتی ها و دوستی تمام نشدنی !

.

لولک و بولک

لولک همون تپله و کوتاه تره بود ! مهربون تر ، خوش قلب تر و البته ساده تر !

جهانگردی هاشون دور دنیا و اون چرخوندن کره زمین و دست گذاشتن روی مقصد !‌

.

فانوس دریایی

چیز زیادی ازش یادم نیست ! جز فضای عروسکی و شاد و دوست داشتنی کار !

.

بچه های مدرسه والت

موزیکش هنوزم دست به دست میشه تو موبایل ها ! انریکو ، گالونی ، فرانچی !

پسر درس خونه اسمش چی بود ؟! خانم دلگارچی رو یادتونه ؟! معلم جدید و

بد اخلاقی رو که بچه ها بعدا عاشقش شدن رو یادتونه ؟! چه کارتونی بود !

.

بامزی

خرسی که با خوردن عسل میشد سوپرمن !!! هنوزم (( شلمان ))‌ اصطلاحه برای

آدم های تنبل ! اون صحنه فوتبال بازی کردن و زنگ خوردن و خوابیدن شلمان !!!

.

بل و سباستین

مثل خیلی کارتون های اون موقع ، سباستین هم دنبال مادرش بود ! با یه سگ

سفید و بزرگ و دوست داشتنی به نام بل ! توی یه فضای اروپایی و زیبا !

.

بارباپاپا

یه خانواده عجیب و غریب که هرشکلی میتونستن بشن ! بارباپاپا ، باربابا ماما و

کلی بچه عجیب و غریب ! اسماشون رو یادتون مونده ؟!

.

بنر

عمو جغد شاخدار که مرد ، گریه کردم ! لادا رو یادتونه هی غر میزد ؟!!! مادر بنر

رو یادتونه که گربه بود ؟! چه کارتونی بود این بنر و چه فضای شاد و قشنگی داشت !‌

.

فردی ، مورچه سیاه

عاشق اون کاراکتر ( کنه ) بودم !!! مثل من عشق فیلم بود !!! ظاهرا توی یه سینما

بود یه مدت !!! همه اش از فیلم حرف میزد !!! ملخ سواری جای اسب سواری !

.

دور دنیا در هشتاد روز

یه اقتباس وفادار به شاهکار ژول ورن فقید ! فیلاس فاگ شیری که عاشق یه

پلنگ میشه تو هندوستان ! بولداگ پلیس و پاسپارتویی که نفهمیدم چی بود !!!‌

.

هاچ ، زنبور عسل

سلطان غم ، مادر !!!!!! اسطوره بی مادرهای دنیا !!!! با اون تیتراژ و میکس آهنگ

کلاسیک ( زنبور عسل ) ! آخرش یه چیزایی از مادرش یادمه ! بالاخره پیداش کرد !

.

مهاجران

سگ آقای پتیبل رو یادتونه !!! هنوزم اصطلاحه بین هم نسل های ما !!!

یادمه یه دینگو داشتن که جای سگ نگه میداشتن ! اسم خواهر ها چی بود ؟!

.

گوریل انگوری

انگوری جونم ؟! انگوری انگوری !!! با یه ماشین بی نظیر که باید قابلیت تحمل

وزنش توی کمپانی بنز مورد بررسی قرار میگرفت !!! یه بیگلی بیگلی عقل کل !!!‌

.

فوتبالیست ها

همه می دیدیم ، همه هم مسخره میکردیم این کارتون رو ! باز دفعه بعد همه

می دیدیدم !!! لامصب تموم نمی شد !!! فوتبالیست ها : قسمت دو هزار و چهارصد

و بیست و نه !!! شخصا خوشحالم که نیوتن زنده نبود که این کارتون رو ببینه !!!!

.

تنسی تاکسیدو و چاملی

رفاقت یه پنگوئن و یه شیر دریایی و کارآگاه بازی هاشون !!! ترکیب کاراکتر ساده و

مهربون با کاراکتر زبل و باهوش ! عین فیلم های پلیسی !!! یه کمد به یاد موندنی !‌

.

نیکو

کلی کاراکتر به یاد موندنی ! موش نابغه ، چهار دست ، خرمگسی که دنبال

عینکش میگشت و جمله تاریخی : افراااااااااااااااااااد ، بخندید !!!!!!!!

.

با خانمان

خری محبوب تر از کاراکتر اصلی ! پاریکال !!! آواره ترین با خانمان دنیا !!! چقدر حرص

خوردیم وقتی به پدر بزرگ مایه دارش نمیگفت که کیه !!!!

.

پروفسور بالتازار

مگه میشه آهنگش یادمون نباشه ؟! یه دستگاه عجیب و غریب که کلی کار میکرد

و حاصلش میشد یه قطره معجزه آسا که هر دفعه یه کاری میکرد !!!

.

همینه

اون موقع کسی نمیدونست پت و مت چیه !!! میگفتیم همینه !!! آهنگ تاریخی !‌

گند زدن به خونه ! کاغذ دیواری کردن ! باز کردن کنسرو !!! پختن مرغ توی فر !‌

.

خانواده دکتر ارنست

انتخاب اول من ! چهارشنبه های عزیز ! فلور ! نسخه قدیمی تر سریال LOST ،

بدون بنجامین و جان لاک !!! کشتی شکستگان !!!

.

مورچه و مورچه خوار

اتوبوس جهانگردی ! سوراخ فوری ! سلام سوسیس !!!!!!! موریانه !!!!

.

پسر مبتکر

فکر کنم کار اروپای شرقی بود !!! اون گولهء بالای سر موقع فکر کردن رو یادتونه ؟!

چه دستگاه های باحالی میساخت ! تو عالم بچگی از کاراش الگو میگرفتیم !

.

رامکال

ظاهرا اسم اصلیش راسکال بود ! اما باید از همون بچگی یاد میگرفتیم که حرف

( س ) نباید بغل ( ک ) بیاد !!! وگرنه علت دیگه ای نداشت ! استرلینگ !

.

حنا ، دختری در مزرعه

نسخه کارتونی اوشین ! انتهای آدم مهربون و سختی کشیده ! سگش رو یادتونه ؟!

پاکوتاه !!! یه آهنگ غمگین و به یاد موندنی ! خانه به دوش !

.

لوک خوش شانس

مردی که از سایه اش هم سریعتره !!! دالتون های دوست داشتنی !!! آوریل دالتون

دراز و لوس و ننر مامان !!! جو دالتون و حرص و جوشش !!! جالی و پر حرفی هاش !

و بالاخره شاهکار خلقت : بوشوگ !!! این آقاهه میخواد با من بازی کنه !

.

شازده کوچولو

جاودانه آنتوان اگزوپری ! آموزش مفاهیم فلسفی به کودکان ! یه گل سرخ لوس و

از خود راضی ! سانسور های کارتونی ! غم توام با شادی !

.

پسر شجاع

شیپورچی !!! خانوم کوچولو ! خرس قهوه ای ! روباه چی چی ؟!! یه بز دکتر !!!

پدری که هیچ وقت اسم نداشت ! اثری لذت بخش که کلی سوال برامون درست کرد !

.

جزیره اسرار آمیز

پر سانسورترین اثر دوران کودکی !!! ملکه ای که هیچ وقت ندیدیمش تا بزرگ شدیم

و به لطف اینترنت فهمیدیم پری دریایی بوده !!! گریه هایی که جزیره رو غرق میکرد

توی سیل ! سرندی پیتی چشم خوشگل !!! کونا ! پیلا پیلا ! کاپیتان یک پا !!!

.

مارکوپولو

ترکیب فیلم و انیمیشن ! با یه موزیک فوق العاده ! عموی باحال مارکو !

جاده ابریشم ! قوبلای خان ! چین و ماچین !

.

واتو واتو

اعجاب آور ! شگفت انگیز ! پرنده سریع ! قهرمانی به نام ......... واتو واتو !!!

بتمن شهر اردک ها !!! کلی اردک ابله ! سوت معروف ! تکثیر و شبیه سازی !!!

.

ای کیو سان

عقل کل ! تف مالی روی کله !!!! میان برنامه های ساختن کاردستی !!!

معماهای بحث برانگیز ! شینسوکه سامورایی !!!

.

ارم و جیر جیر

هیچی از داستانش یادم نیست ! اما فضاش رو دوست داشتم !

.

پت پستچی

شباهت انکار ناپذیر به فانوس دریایی ! عروسکی خوش ساخت و دوست داشتنی !

.

آن شرلی

موقرمز پرحرف و رویایی و دوست داشتنی ! پرطرفدار به اندازه سریالش !

رومانس کودکانه ! شاعرانه های بچگی ! هویج !

.

چوبین

برونکا ! در جستجوی مادر ! خرس مهربون و ابله ! مادری که هیچ وقت نفهمیدیم

چرا شبیه آدم بود و بچه اش شده بود این ! حاصل ازدواج فامیلی !!!

.

بلفی و لی لی پیت

آقای جهانگرد اسرار آمیز با موهای توی صورت !!! مونگااااااااااااااااااااا ااااااااااااا !!!!

.

دختری به نام نل

یه موزیک ایرلندی شاهکار و تموم نشدنی ! غم پنهان در هر لایه ! مادری که

در پارادایز بود ! گول مالیدن سر بچه ! برادر بزرگ تر ! سفر اودیسه وار !

.

دهکده حیوانات

هنوزم هم نسل ها به هیکل های ورزشکاری اغراق شده میگن بابای دراگو !!!!!

دوستی خرس و ببر و گوسفند و سگ و گاو و هر حیوونی که فکر کنید !!!!

.

الفی اتکینز

پسر بچه دوست داشتنی و نیمه کچل با یه بابای باحال !!! یه دوست خیالی !

ترس از تاریکی !!! خوشحالی در عین بی پولی ! لباس های کهنه !

.

باغ سبزیجات

اوج خلاقیت های شاد دوران کودکی ! آقای شیوید !!! سگی به نام جعفری !!!

.

سندباد

سندباد جونم ! سندباد جونم !!! شیلایی که بعدا فهمیدیم رفیق فاب آقای سندباد

بوده و جادو شده بوده !!! علی بابای مو در صورت !!! بابا علاالدین !!!!

.

بابا لنگ دراز

اقتباسی عالی از یه رمان خوب ! جودی ابوت دوست داشتنی ! آقای پندلتون !!!

خوابگاه دختران ! شیطنت ، غم ، شادی ! عین دوران کودکی همه ما !

.

دو قلوهای افسانه ای

جولز و جولی ! پلیسی ترین کارتون دوران کودکی ! ملکه بدجنس !

نیروهای ماورالطبیعه !!! خدا میدونه واقعا چه نسبتی با هم داشتند !!!

.

ممول

هنوزم به دخترهای کوچولو و تپل و بامزه میگن ممل !!! دختر مهربون !!!

مثلث عشقی !!! انتهای انیمه های ژاپن !!! دختر شرقی علیه رقیب !!!

.

گالیور

روابط مشکوک گالیور با فلرتوشیا !!! بهانه ای به نام نقشه گنج ! توی تمام

نسل ها این ( من می دونم ) جا افتاده ! ناز و اداهای دخترونه !!! عدم تناسب هیکل !

.

سایمون در سرزمین گچی

شاهکار سورئال ! انگار تیم برتون ساخته بود این کار رو !!! پر از خلاقیت !

.

افسانه سه برادر

ژنرال لیوبی ! شانگفی پر قدرت ! ژنرال سائو سائو ! هنر عروسک گردانی !

.

خاله ریزه و قاشق سحرآمیز

پیرزن کوچولوی دوست داشتنی ! خانم مارپل در اندازه های میکروسکوپی !!!

نمونه طاهره خانوم فرنگی !!! در حال عادی هم ریز محسوب میشد !!!

.

هایدی

یکی از خوبی های نسل ما ، این بود که رمان های کلاسیک رو در قالب کارتون

میتونستیم تماشا کنیم ! هایدی ، یکی از همین رمان ها بود !

یه فضای اروپایی توی کوه های آلپ و دخترک سرخوش کاری و دوست داشتنی !‌

.

جیمبو

تیتراژ به یاد موندنی !!! همخوانی دلپذیر گاوها !!! روی اعصاب برج مراقبت !!!

جیمبووووووووووووووووووووو ووووووووووو !!!!

.

پینوکیو

صدای وجدان در قالب جینا !!! دوبله به یاد موندنی مرتضی احمدی !!!

شخصیت های منفی که طرفدارانشون بیشتر از شخصیت های مثبت بودند !

اصولا نسخه ای که ما از پینوکیو دیدیم ، چیزی به اسم پری مهربون توش نبود !!!

.

مگ مگ و دوستان

نمونه طنز مدرن در ظهرهای کسالت آور جمعه ! کلی جک و جونور عجیب و غریب !

.

ملوان زبل

مثلث عشقی با طعم اسفناج !!! فردین بازی های کارتونی !!! بازو های ورقلمبیده !‌

کنسروی که همیشه با فشار دست باز میشد و هرجور بود به پاپای میرسید !!!‌

.

زبل خان

فقط کافی بود دستشو دراز کنه تا هر حیوون و جونوری رو بگیره !!! هر سری یه نامه

رو باز میکرد تا ببینه قراره این دفعه چی برای بچه ها بگیره ! گوریل توی قفس رو که

حتما یادتونه ؟! چکوندن عرق روی سر ! مایوی شنای به یاد موندنی !!!

.

یوگی و دوستان

همیشه طرفدار اون خر لوطی مسلک و کابوی دوست داشتنی بودم !!!

کشتی نوح در پرواز !!! همزیستی مسالمت آمیز خرس و تمساح و الاغ !!!

.

گربه سگ

منبع سرشار طنز ! پر از خلاقیت ! ترکیب کاراکتر عقل کل با کاراکتر ساده لوح

و مهربون !!! درگیری های دائمی و قهر و آشتی های هر قسمت !‌

.

وروجک و آقای نجار

فیلم - انیمیشن تلویزیونی نسل ما ، که پدر مادرها رو هم پای تلویزیون میشوند !

بی ادب دوست داشتنی به نام وروجک و آقای نجاری مهربون ! پینوکیوی مدرن !‌

.

قلعه هزار اردک

داکولا ! نانی و پیش خدمتی به سبک بتمن !!! یه نقد طنز از تمام فیلم های ژانر

ترس و وحشت و دراکولایی ! صبح های جمعه به یاد موندنی ما !‌

.

معاون کلانتر

قلب طلایی پشت یه ستاره حلبی ! یه موش کور بامزه و یه راسوی دله !!!

دزدی تخم مرغ !!! موووووووووعاون !!!!

.

میتی کومان

لامصب کشت ما رو با اون علامت مخصوص حاکم بزرگ !!! داداش کایکوی اهل حال !

سگی به نام زمبه !!! اسم اون بچه سوسوله که همیشه علامت رو نشون میداد

چی بود ؟! نمونه کامل به سرانجام نرسیدن کارهای بد بد !!! جنایت و مکافات !!!

.

رابرت

اون صحنه تاریخی کراوات توی سوپ رو همه هم نسل های من یادشونه !!!!

رویاهای کودکی ! درگیری در زندگی و روزمرگی بزرگسالی و آرزوی روزهای گذشته !

حال امروز من و تو ! رویابافی پشت میز کار و سفر به روزهای خوش کودکی !

.

پ ن 1 : می دونم تعداد کارتون ها از این بیشتره ، اما این ها انتخاب های من بود !

پ ن 2 : پست پر زحمتی بود ! اما این کار رو به خودم ، به کودکی هام و به یه

نسل مدیون بودم ! خوشحالم از این که این کودکی ، هنوز اون قدر تو وجودم زنده

مونده ، که علیرغم همه کارها و گرفتاری ها ، ساعت ها وقت بذارم برای یه

ادای دین کوچیک به تمام خوشی ها ! به تمام کودکی های رنگی !

دنیای کارتون ها قشنگ / دنیای ما سیاه و زشت

کاش کسی زندگیمونو / شبیه کارتون می نوشت !

منبع:شهاب حبیبی
وبلاگ:bestmovies.persianblog.ir

ae2009
14-08-2010, 11:00
سلام دوستان
ياد ايام بچگي بيخيالي زندگي بخير
...
::پسرشجاع، شيپورچي و دار و دستش. جذاب ترین قسمتش برای من که خاک بر سر صدا و سیما خیلی هم کم تکرارش کرد و آرزوش رو به دل من گذاشت اون قسمتیه که گاو سیاهه با اون ببره می جنگن.
...
دوست عزیزی که 4 سال پیش این متن رو نوشتی همین الان شبکه تهران این قسمت پسر شجاع رو پخش کرد :10:

ae2009
16-08-2010, 22:45
کسی از دوستان نمیدون تیتراژ کارتون زورو رو از کجا میشه دانلود کرد؟ منظورم نسخه ایرانیه با موزیک, روی اینترنت گیر نمیاد!
این سایت بسته است
pafa.ir/?p=3431

majid.shiraz
05-09-2010, 05:26
زمزمه گلاکن

shahabby
17-09-2010, 21:48
سلام دوستان
ياد ايام بچگي بيخيالي زندگي بخير چقدر كارتون ميديديم چقدر بيخيال بوديم همش تو كارتونا سير مي كرديم دنيا هيچ غمي نداشت زندگي مثل پرواز جيمبو بود همش ياد و خاطره بود همش اشك و لبخند بود ........
چوبين....اي كي يو سان...مي تي كومون....مگ مگ و دوستان زبل :tongue: :laughing: مامان لنگ دراز :blink:
:tongue: جيمبو جيمبووووووووووووووووو-زبل خان اينجا زبل خان اونجا-فوتباليست ها............ كجايين كجاييييييييييييننننننن

دریافته همه عکس ها:

مثل هر بچه دیگه ای من هم عاشق خیلی از کاراکترها بودم و دوستشون داشتم و از بعضی هاشون هم بدم میاد. از خیلی هاشون الگو می گرفتم و حتی اداشون رو در میاودم. یاد آرم اول برنامه کودک بخیر که اون پسره بود دست گره کرده به پشت و از این طرف به اون طرف حرکت می کرد و آهنگش شبیه وق وق بود. من که یادم نمیاد ولی مادرم می گه وقتی خیلی کوچیک بودم وقتی این آرم برنامه کودک میومد من هم باهاش دستم رو پشتم می گرفتم و از این طرف تلویزیون هماهنگ با اون پسره به اون طرف تلویزیون می رفتم. هاها... یاد ایام بچگی و سادگی همه ما بخیر. بچه های امروزی که دیگه بچه نیستن.

::سندباد، علي بابا و بابا علاالدين
::پلنگ صورتي، مورچه و مورچه خوار و بازرس و دودو دستیار کودنش که من عاشقش بودم با اون صدای دوبله خداش.
::پسرشجاع، شيپورچي و دار و دستش. جذاب ترین قسمتش برای من که خاک بر سر صدا و سیما خیلی هم کم تکرارش کرد و آرزوش رو به دل من گذاشت اون قسمتیه که گاو سیاهه با اون ببره می جنگن. خداسسسسس.
:: بل و سپاستين؛ وفاداری بل رو خیلی دوست داشتم.
::نل و بابا بزرگش و اون یارو که موهاش روی صورتش بود و معلوم نبود کیه. آی از دست بابا بزرگ نل حرص می خوردم. آی حرص می خوردم. آخر پیرمرد خرفت بود.
:: رابين هود و پرنس جان و داروغه و ماره هیس هیس. عاشقه ماره بودم وقتی حرف میزد. اون مرغ چاغه که با پرنسس بازی می کرد هم آخر خنده بود. از میون بچه ها هم لاکپشته آخر دلقک و پپه بازی.

::پينوكيو و فرشته مهربون! و صد البته گربه نره و روباه مكار. از دست کارای پینوکیو و بی شعوریش هم کلی لجم می گرفت.
::سرنتي پيتي و کاپیتان که دنبال جزیره بود. پیلا پیلای وراج و پری دریایی جون
:: گوریل انگوری.
:: جیمبو. جیمبو. جیمبووووووووووووووووووووو و
:: یونیکو. می دونم که خیلی ها دوستش دارید. اسب شاخدار افسانه ای.
::بارپابابا عوض ميشه!

::تام و جري! کلی دلم واسه تام می سوخت. همش بد بیاری میاورد.
::رامكال! باحال ترین کاراکترش اون کلاغه صابون دزدش بود که بالای کلیسا خونه داشت
:: بنل و عمو جغد شاخدار. اون سنجابه رو یادتونه که همیشه مخالف بود؟
:: پروفسور بالتازار با اون آهنگ باحالش. بال بالتازار. بال بالتازار. بالتازااااااااااااااااااا ر
::تنسی تاکسیدو و كمد آقاي ووپي
:: دهكده حيوانات. ببره با اون کمر قیتونش و ادعاش خیلی باحال بود.(همین کارتون بود دیگه یا اشتباه می کنم؟)

::بامزي قوی ترین خرس جهان و شلمان که همیشه تا ساعتش زنگ می زد همون جا می خوابید.
::لولك و بولك كه عاشق جفتشون بودم
:: پاپای ملوان زبل با اون زن لنگ دراز کودنش
:زبل خان اينجا؛ زب خان اونجا؛زبل خان همه جا! کیف می کردم وقتی زبل خان حرف می زد و اون تیکه اولش که دست می کرد و یه شیره میومد رو خیلی دوست داشتم.

:
-----------------------------------------

لیسته کارتون ها تهیه شده توسطه somayeh_63 عزیز

تنسی تاکسیدو
حنا دختری در مزرعه
رابین هود
الفی اتیکنز
سند باد
رامکال Rascal
بچه های مدرسه والت
بامزی Bamse
بنر
بارباپاپا Barbapapa
بلفی و لی لی بیت
بل و سباستین
لوک و بولک Lolek & Bolek
چوبین
پسر شجاع
دور دنیا در هشتاد روز
دروپی Droopy

پینوکیو
پروفسور بالتازار Balthazar
وروجک و آقای نجار
تام سایر
بند انگشتی
دخترک کبریت فروش
افسانه توشیشان
خپل
زبل خان
مگ مگ و دوستان زبل
بابا لنگ دراز
آن شرلی
دهکده حیوانات
یوگی و دوستان
آنت (اسم کارتونش یادم نیست)
مهاجران
گالیور (اسمش همین بود؟؟؟)
بینوایان
پت پسنچی
دامبو
باغچه حیوانات (همون جعفری، سوید، مریم گلی)
برادران شیردل
باگز بانی (همون خرگوشه)
جادوگر شهر اُز
کار و اندیشه
سارا كورو
يوگي و دوستان
كاراگاه گجت
ميوميو عوض ميشه
سفرهاي علمي
سفر به اعماق زمين
ماسك
شنل قرمزي
جك و لوبياي سحرآميز
سفيد برفي
سطل سحر آميز
خرس قطبي
زنان كوچك
ديويد كاپرفيلد
زورو
كلانتر (همون كه دوتا موش تخم مرغها رو ميدزديدن)

ایرانی:
مدرسه موشها
خونه مادربزرگه
هادی و هدی
محله بهداشت
زی زی گولو
سمندون
مبصر چهار ساله کلاس
کلاه قرمزی و پسر خاله
مرزنجوش (همون که هی کت اقا معملشو میگرفت ختگ بود)
چاق و لاغر
علی کوچولو
بچه ها بیاین تماشا
السون و ولسون
گنجشکک اشی مشی
خانه عروسك
قلقلي
هوشيار و بيدار
آب و خاك (بيا بيا بيرون بيا از دل خاك بيرون بيا با اين ندا....)
باز مدرسه م دير شد (اكبر عبدي)
قصه هاي مجيد
خانه ما (سه تا پسر بودن, همسايه بودن با هم, از ديوار تو خونه ي هم نگاه ميكردن, شهلا رياحي نقش عزيز خانومو بازي كرده بود....)
قصه هاي مجيد

-------------------------------

متنه نامه برایه فرستادن به صدا و سیما از طریقه میل برایه پخشه مجدده کارتونها تهیه شده توسط دوستانه عزیز: مستر و محمد جاوید و somayeh_63 عزیز:

بسم الله ارحمن الرحیم
مدیریت محترم شبکۀ دو سیمای جمهوری اسلامی ایران

اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فر جهم
درود بر امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و ایه الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب
با اهداء سلام خد مت جنابعالی وتمامی دست اندر کاران و مسولین زحمت کش و موفق شبکه ی دوم سیما
به استحضار می رساند ما جمعی از فرزندان ایرانیم که در گذشته ای نه چندان دور بیننیده پر و پا قرص بر نامه های ویژه ی کودکان آن شبکه بوده ایم و کما کان نیز بینندۀ برنامه های مفید آن شبکه هستیم .
ما کودکان دیروزو نوجوانان وجوانان امروزیم . کودکانی که شما برای سر گرمی و فراهم آوردن اوقات مفرّح و آ
موزنده برای آنها خدمات شایانی را مبذول داشته اید و انصا فا هم در این زمینه موفّق بوده اید. طبیعتاً هر چیزی که انسان را به یاد ایام خوش کودکی بیاندازد برای او خاطره انگیز و نشاط آور خواهد بود .
یکی از این یاد گارهای سرور انگیز که خاطرات خوش بسیاری را برای تمامی فرز ندان ایران ازگذشته به یاد می آورد برنامه های خوب و آموزندۀ شبکۀ دو در زمینۀ مسائل کودکان می باشد.
لذا در خواست این جمع (که از سراسر ایران عزیز و گاه خارج از کشور هستند) این است که بر نامه هایی که در گذشته ای نه چندان دور پخش می شد را مجددآ پخش نمایید ودنیای کودکان نسل امروز را با دنیای کودکی ما در گذشته پیوند دهید و باعث شوید تا ما دو باره یادی از دوران خوش خود در گذشته داشته باشیم . برنامه های از قبیل :علی کوچولو ، دژفضایی ، بچه های کوه الپ و... که مسایل و مضامین خوبی در بر داشتند و بسیار آموزنده بودند. متاسفانه تهیۀ فیلم این گونه بر نامه ها در خارج ازسیستم صدا و سیما امکان پذیر نمی باشد.

با توجه به مراتب فوق خواهشمند است نسبت به بررسی درخواست ما دستور مقتضی صادر فرمایید . قبلاً از دستور مساعدی که در این زمینه صادر خواهید فرمود تشکر و سپاسگزاری می شود.

با تقدیم احترامات فائق

ایمیله صدا و سیما:

sima2@irib.ir

:laughing:
بابا عجب یاداوری خوبی از ان دوران کردی ما کاملا بردی یک سری به ان دوران بله دوست من همه مقاله ات را خواندم و خیلی چیزها برام تازه شد چه از لحاظ کارتون ها و چه از لحاظ جو و محیط ان موقع هرچند که بمباران بود اما ادم ها ارامش بیشتری داشتندو اینقدر مشکلاتی که حالا هست ان موقع نبود و چقدر هم صفا صمیمیت بیشتر بود من خوب یادمه که از چادر مامانم میگرفتم و با هش بیرون میرفتم اره اون موقع همه چادری بودند و این چقدر به بنیاد خانواده ها و ارامش افراد کمک میکرد. بله یاد تمام انچه که گفتی بخیر جدا از تک تک کارتون ها من هم خاطره دارم یادمه که ظهر های جمعه همه فامیل یک جا جمع میشدیم و ما بچه ها می نشستیم فوتبالیستها می دیدیم بعدش هم خوب یادمه که دوقلوها پخش میکرد
ای خدا یادش بخیر یاد همه کارتون ها بخیر یاد کلاس و درس بخیر یاد همه ان خوبی ها بخیر
اقا بابک شما این هه چیز را یاد اوری کردی ولی الان خودت دیگه پیدات نیست بعد چهار سال که این تایپیک زدی چکار کی کنی یک سری هم اینجا بزن
راستی بچه ها کسی از شما این اهنگ یادش میاد که توی عید پخش می کرد

عطر و گلاب بپاشید
رو سبزه ها بپاشید
زمستونم بهار شد
چشم حسوده کور شد

تا انجایی که یادم میاد مربوط به یک صدا و سیمایی می شد
که بچه ها مسئولش بودن

Ar@m
18-09-2010, 09:37
آره من اين آهنگه رو يادم مياد چون اون سال عيد خيلي خوش گذشت تلوزيون حسابي بچه ها رو تحويل گرفت :دي
"تلوزيون كابلي بچه ها" نبود اسمش؟

Morteza4SN
18-09-2010, 11:18
راستی بچه ها کسی از شما این اهنگ یادش میاد که توی عید پخش می کرد

عطر و گلاب بپاشید
رو سبزه ها بپاشید
زمستونم بهار شد
چشم حسوده کور شد

تا انجایی که یادم میاد مربوط به یک صدا و سیمایی می شد
که بچه ها مسئولش بودناوه اوه ! تلویزیون کابلی بچه ها !!

البته درست ترش این بود : عطر و گلاب بپاشید / رو سبزه آب بپاشید ...

این " تلویزیون کابلی بچه ها " رو اوایل دهه هفتاد حدود ساعت پنج بعد ازظهر نشون میداد
به مناسبت دهه فجر یا همچین چیزی ؛ یادمه هفته بعدازظهری تند تند از مدرسه میومدیم
اینو ببینیم !
یه تلویزیون که بچه ها همه کاره اش بودن و رضا شفیعی جم نقش مجری محبوب شبکه رو داشت
از اینکه به همه سلام می کرد باید یاد میگرفتیم .
بعد یه گروهی بودن نمیدونم ضد انقلاب (!) اینا بودن چی بودن خلاصه خیلی بد بودن
میومدن قیافه یکی رو مثل شفیعی جم عمل جراحی میکردن بعد که دزدیدنش جاشونو عوض میکردن
از اینکه دیگه به کسی سلام نمی کرد قلابی بونش تابلو بود و البته اون پایانش ...
اون جایی که قیافه مجری قلابیه یهو پیر می شد !! خیلی ترسناک بود !
آخرم که بچه ها انقلاب می کردن و بپا می خواستند و همانا مجری محبوبشون رو از بند آزاد می کردند .
اون موقع شاید برای ما ربطش به دهه فجر تابلو نبود و فقط دنبالش می کردیم ولی الان بهتر می فهمیم .

این شعر "عطر و گلاب بپاشید..." رو هم از اون موقع پخش کردن و عید هم پخش می کردنش ...
یادش بخیر !

Ar@m
18-09-2010, 11:24
آره من كلي از اين صحنه تا مدتها بعنوان صحنه اي خفن و حيرت انگيز ياد ميكردم :دي

اون ميان برنامشو يادته؟ همون مرده ميانساله كه يه 50 سالي داشت هميشه تو خيابونا بود به دوربين كه ميرسيد ميگفتش : -مامان منو نديدين؟

shahabby
18-09-2010, 12:30
آره من اين آهنگه رو يادم مياد چون اون سال عيد خيلي خوش گذشت تلوزيون حسابي بچه ها رو تحويل گرفت :دي
"تلوزيون كابلي بچه ها" نبود اسمش؟

اوه اوه ! تلویزیون کابلی بچه ها !!

البته درست ترش این بود : عطر و گلاب بپاشید / رو سبزه آب بپاشید ...

این " تلویزیون کابلی بچه ها " رو اوایل دهه هفتاد حدود ساعت پنج بعد ازظهر نشون میداد
به مناسبت دهه فجر یا همچین چیزی ؛ یادمه هفته بعدازظهری تند تند از مدرسه میومدیم
اینو ببینیم !
یه تلویزیون که بچه ها همه کاره اش بودن و رضا شفیعی جم نقش مجری محبوب شبکه رو داشت
از اینکه به همه سلام می کرد باید یاد میگرفتیم .
بعد یه گروهی بودن نمیدونم ضد انقلاب (!) اینا بودن چی بودن خلاصه خیلی بد بودن
میومدن قیافه یکی رو مثل شفیعی جم عمل جراحی میکردن بعد که دزدیدنش جاشونو عوض میکردن
از اینکه دیگه به کسی سلام نمی کرد قلابی بونش تابلو بود و البته اون پایانش ...
آخرم که بچه ها انقلاب می کردن و بپا می خواستند و همانا مجری محبوبشون رو از بند آزاد می کردند .
اون موقع شاید برای ما ربطش به دهه فجر تابلو نبود و فقط دنبالش می کردیم ولی الان بهتر می فهمیم .

این شعر "عطر و گلاب بپاشید..." رو هم از اون موقع پخش کردن و عید هم پخش می کردنش ...
یادش بخیر !

احسنت و صد افرین بابا شما چه خوب یادتونه یه صحنه هم داشت برای اینکه قیافه طرف را تغییر بدن باید گوشش را می بریدند من هم از این صحنه خیلی می ترسیدم
ولی بچه ها من خیلی با اهنگش حال می کردم هیچ جا هم پیدا نکردم

Morteza4SN
18-09-2010, 15:08
اون ميان برنامشو يادته؟ همون مرده ميانساله كه يه 50 سالي داشت هميشه تو خيابونا بود به دوربين كه ميرسيد ميگفتش : -مامان منو نديدين؟ ایول چه خوب یادته من اصلا یادم نبود وسط این برنامه پخش میشد . چی بود اصلا ، شاید تحت تاثیر کارتونای ژاپنی اون موقع بود :دي

احسنت و صد افرین بابا شما چه خوب یادتونه یه صحنه هم داشت برای اینکه قیافه طرف را تغییر بدن باید گوشش را می بریدند من هم از این صحنه خیلی می ترسیدم
ولی بچه ها من خیلی با اهنگش حال می کردم هیچ جا هم پیدا نکردم
و اگر اشتباه نکنم برای اینکه یکی رو انتخاب کنن قرعه کشی کردن چون کسی راضی نمی شد این بلاها سرش بیاد
آهنگش هم باحال بود

shahabby
18-09-2010, 20:28
ایول چه خوب یادته من اصلا یادم نبود وسط این برنامه پخش میشد . چی بود اصلا ، شاید تحت تاثیر کارتونای ژاپنی اون موقع بود :دي

و اگر اشتباه نکنم برای اینکه یکی رو انتخاب کنن قرعه کشی کردن چون کسی راضی نمی شد این بلاها سرش بیاد
آهنگش هم باحال بود

کاملا درسته یک کاغذی بود که دست به دست می چرخید و هر کی اسمش نبود میداد به بغل دستیش
وای که چه دلهره ای داشتیم

shahabby
30-09-2010, 00:21
باسلام به تمام دوستان قدیمی خودم تصمیم گرفتم به مناسبت سال جدید تحصیلی یادی از ان دوران و مخصوصا اولین روز مدرسه و سرودها و اهنگهایش کرده باشم
خیلی از ما ها هنوز هم در ان دوران سیر می کنیم و کلی از خاطراتمان را در ان موقع جا گذاشتیم اول هر سال جدید تحصیلی که می شد تلویزیون از دو هفته قبلش بوی ماه مهرو همشاگردی سلام پخش می کرد که یعنی تابستان تمام شده و بایدکم کم دیگه بری مدرسه البته وای که چقدر تابستانش خوش گذشته بود با میکرو و سگا و فیلم های کرایه ای اما امسال هر چی به گوش بودم تا هر کدوم از اهنگها پخش کنه نکرد که نکرد مثل هر سال دیگه

خلاصه به ذهنم رسید تا قدری از خاطرات ان موقع را یاداوری کرده باشم
ریاضی علوم املا انشا
دفترهای تعاونی
پاکن های نصف ابی نصف قرمز
مدادهای شیرنشان
تراش های رومیزی
کاغذهای کاهی
پفک نمکی مینو میکای شوکوپارس
یاد بخاری های توی کلاس در روز های سرد زمستانی بخیر
یاد دلهره مشق های حل نکرده بخیر که تمام هم و غممان این بود که زود برسیم مشق فردا حل کنیم که ایا معلم عشقش بکشه نگاه کنه یا نکنه الان دیگه خیلی از ما ها سالهاست که این دلهره نداریم
جدا یاد تک تکشان بخیر فقر امکانات بود اما دلها خیلی بهم نزدیک بود:20:
یادمه اولین روز مدرسه سال 70 با پسر خاله و بابام رفته بودیم مدرسه استقلال که هنوز هم در همدان هست
همه جور بچه ای بود یکی گریه می کرد یکی ساکت بود اما حالا هر کدوم واسه خودشون مردی شده اند و رفته اند الان یکی زن گرفته یکی سرکار یکی هنوز دانشگاه یه خانم معلم نیمه خوش اخلاقی هم بود که وایساد برای ما کرکری خواندن که بچه خوب باید اینطور باشه باید اون طور باشه ای خدا یاد همه بخیییییییییر:45:

بگذریم چند لحظه از آهنگ همشاگردی سلام پارسال تلويزين پخش کرد ان هم از شبکه چهار در برنامه دو قدم مانده به صبح من هم سريع ضبط کردم هنوز هم وقتی این اهنگ گوش میدم یاد صف بچه ها می افتم که دارن میرن کلاس همیدوارم که برای همتون جالب باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](89-03-15)/Ketab%20Dabestan%20(3).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](89-03-15)/Ketab%20Dabestan%20(7).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](89-03-15)/Ketab%20Dabestan%20(1).jpg

Arash4484
24-10-2010, 03:01
سلا م بر نوستال بازان گرامی!
من زیاد رپ گوش نمیدم اما یک آهنگی رپری به نام تَهَم داره که راجع به استحاله زمانی قهرمانان کارتونی کودکیه ! خیلی با حاله-حتمن گوش بدید!تقریبن تو محتوای آهنگ (( کارتون))رضا یزدانیه. حالا یه بخشایشو کیبرد رنجه میکنم, شاید شما هم خوشتون بیاد!:32::santa::8:

اینو میگم واسه همه اوناییکه که کنجکاوند / خونه مادر بزرگه رو کوبیدن وبرج ساختن
دست رو دلم نزار که کلاه قرمزی رو / آخرین بار دیدم توی بنز c و :31:
با پسر خاله باشگاه اسم نوشتنو / بالا پایین میکنن جردن وفرشته رو:39:
پطرس هنوز میکنه توسوراخ انگشتشو:blush: / روباه مکارم بدست حق کشته شد!:16::16::16:
پینوکیو خیلی ساده با یه طراحی / رفت وخابید زیر تیغ جراحی
دماغش انحراف داشت پلیس اونو به غایت زد / آخه منحرفو باید هدایت کرد!!:31::31::31:

بقیش فردا
برید گوشش بدبد/ خیلی با حاله!

Morteza4SN
25-10-2010, 18:58
سلام به روی ماهت
نوستالژی که عالیه به شرطی که احساساتی بشی ولی دپرس نشی .

آهنگ "کارتون" رضا یزدانی رو من خیلی بیشتر می پسندم و دوست دارم
به دوستانی که نشنیدن هم پیشنهادش میکنم :

" دنیای ما سیاه و زشت
کاش کسی زندگیمونو شبیه کارتون مینوشت ... "

اما با این آهنگی که رپ هم خونده شده نمیتونم کنار بیام
برعکس آهنگ یزدانی که میگه "بیا توو قصه های کارتونی زندگی کنیم .."
این یکی "تهم" میخواد دنیای کارتونی رو مثل دنیایی که درش سیر میکنه سیاه و زشت نشون بده !

آهنگ یزدانی رو بسیار دوست میدارم !

Arash4484
25-10-2010, 19:22
نوستالژی که عالیه به شرطی که احساساتی بشی ولی دپرس نشی .

راجع به نظرت راجع به نوستالژی 100%موافقم.نباید دپرس ویا غرق در گذشته شد -گذشته گذشته,فقط خاطرات قشنگش مونده/زشتاشم باید فراموش کرد وبخشید به روزگار!

اما با این آهنگی که رپ هم خونده شده نمیتونم کنار بیام
برعکس آهنگ یزدانی که میگه "بیا توو قصه های کارتونی زندگی کنیم .."
این یکی "تهم" میخواد دنیای کارتونی رو مثل دنیایی که درش سیر میکنه سیاه و زشت نشون بده !

آهنگ یزدانی رو بسیار دوست میدارم !

آهنگ رپی که گفتم ... به نظرم اینجوری نیست.
نظر من اینه که میخاد بگه بزرگ شدیم و معصومیت کودکیمونو فروختیم و دیدیم دنیای بیرون این شکلی نبود که تو اون جعبه قشنگ میدیدم . حتا اون شخصیتها هم اگه به این دنیا می آمدند, (با پوزش)یه گندی میزدند مثل خود ما! فکرکنم داره بهمون دلداری میده!
تازه من جاهای خیلی سیاه شعرشو ننوشتم:حنا رو توخیابون یکی بلند کرده/مادر هاچ یک جا دیگه شوهر کرده/یوگی با دوستاش زده تو قاچاق کوکایین/و..... به نظرم فغان یه بچه 60ی است که بزرگ شد ودنیا رو دید - دید دختربچه همسایه که با اون مینشست وحنا رو میدید(یادتونه حنا هم چقدر بچه مثبت بود!همش کار وتلاش!) حالا داره سر کوچه...:44:(حالا مساله اینه اگه خوشحال بود وسرکوچه بود ,خیالی نبود-ولی دخترک دلش زندگی نرمال ایرانی وبچه بغلی میخاد...)

وگرنه مگه اون شخصیتهای عزیز انیمیشنی/عروسکی /انیمی/انسانی رو میشه کوبید؟

من اینجوری برداشت کردم.....

ضمنن فکرکنم شما مثل من راکبازی !؟:8:

Arash4484
26-10-2010, 12:05
نل

مي‌گويند: «حرف زدن بلد نيستي، حرف نزدن كه بلدي» راجع به نل هم من حرف نزدن بلدم. نمي‌خواهم ياد خودش و آن همه وحشت بيفتم. وحشتي زنانه، تو ماليخولياي رنگ‌هاي تيره، توي دربه‌دري و بي‌پدر مادري، زكي به دنبال وهمي به اسم «پارادايس» كه چقدر يك دختر مي‌تواند بي‌كس باشد و دلخوش به يك جعبة موسيقي و سوز صداي آن كه هر بار دلهره‌آورتر مي‌شد و غمي كه يك جايي توي دلت را چنگ مي‌زد. (مي‌گويند قصه بر اساس يكي از داستان‌هاي ديكنز است) باور كنيد حالم دارد بد مي‌شود. هر چي بيشتر يادش مي‌افتم حالم بدتر مي‌شود. كفش‌هاي قلمبه‌اش، لحظه‌هاي ترس و اندوه‌اش، آن موهاي عجيب و كلاه سرش با آن گربة كوچك، با آن چمدان كه انگار به سنگيني همة غم و غصه‌هاي عالم تو دست نل بود. آن پدربزرگ قمارباز بداخلاق كه من را ياد تمام بدبختي‌ها و غصه‌هاي خيالي‌ام مي‌انداخت و آن همه تاريكي و تنهايي و سياهي. نه خدايا ديگر نمي‌خواهم يادم بيايد. نه آن دو مرد مضحك، كليپ چاق و گنده و وكيل‌اش براس كه دنبال نل بودند و نه آن جوان قدبلند پالتوپوش را كه آخرسر برادر نل از آب درآمد و ازش خوشم مي‌آمد.

حتي آن را هم كه يادم مي‌آيد دل آشوبه مي‌گيرم. نمي‌خواهم بزنم زير گريه. نمي‌خواهم به كودكي‌ام در كنار نل فكر كنم، نمي‌خواهم به آن سياهي‌اي كه باعث مي‌شد همه چيز را تيره‌تر ببينم نزديك شوم. آن تباهي‌ها جادو دارند، يك جادوي بي‌بازگشت. وقتي بروي تويش، وقتي غرق بشوي، دلت مي‌خواهد همين‌طور بدبخت بماني. فلك‌زدة بيچاره، دلت مي‌خواهد هميشه غصه بخوري. حتي اگر دليلي برايش نداشته باشي. نمي‌خواهم راجع به نل حرف بزنم. قصة آن من را ياد قسمت‌هاي خاكستري خودم كه شيفته‌شان بودم و نمي‌توانستم ازشان بيرون بيايم مي‌اندازد. حتي اگر ته قصه‌اش به جاي خوبي ختم شود به قبر يك مادر كه نور به‌اش مي‌بارد!

دیدم وسط این همه صفحه این پست جالب گم شده! خودمم اتفاقی دیدمش

اینو آوردم که بگم همه کارتونهای اونموقع بورونکا و مهاجران وبابا لنگ دراز وسرندیپیتی و انیمه فضایی نبود(ژاپنیهای چشم درشت !که ابروشون توی چشمشون بود!)

بعضی هاشون واقعن مالیخولیا دچار آدم میکرد!!! الان دنیا منظمتره / تفکیکی , بندی , بساطی , PGیی!
اما اونموقع فهموندن این موضوع به مردم ساده که انیمیشن هم تفکیک سنی و انواع داره ؛خنده دار بود.
تو تینیجری رومون نمیکرد انیمیشن نگاه کنیم/جدن عصریخی کوچیک وبزرگ داره؟

نمیخام بگم نل مال سن وسال ما نبود. شاید حتا امثال اون باعث شد چشممون به زندگی بازتر از نسل مابعدمون بشه!(البته سبک هوشمندی نسل 70نسبت به60جور دیگه ایه فکر کنم ما عاطفیتر بودیم؟/سرعت تعویض وفاصله بین نسل ها نسبت به گذشته دور, خیلی بالاتره)

اما خدا وکیلیش اون تیتراژ بود پسر شجاع داشت!؟ هر دفعه قبل از شروع داستان یکدور شاهد خیانت وتاسف بودیم!
اون تیتراژ بود هاچ داشت؟ هر دفعه نامادری ونا خاهری و آخوندک سبز!
با اون آهنگهای غریب!
کارتون های :(( مامان منو ندیدی/مامان منو ندیدی ))ژاپنی دیوانه وار صدا وسیما رو غرق کرده بود! واین دست مسولان فرهنگی بود که لا اقل تو سینما گلنار بیرون ندند!اما دادند!دهه ای که به دهه سیما وسینما کودک موسومه بسیار جای بحث داره!بقول معروف گربه میگرفتند از عبادت نبود, فضای فرهنگی اونقدر بسته شده بود که راهی جزپر کردن اوقات با پخش وتهیه برنامه های ویژه کودک آنهم بصورت خاص انتخاب شده نبود.طُرفه اینکه بعد که جوانه زدیم و نوجوان شدیم هیچ چیزجایگزین نداشتیم!(شاید این همه حسرت ایام سر همین باشه) هیچ محصول فرهنگی/سرگرمی نبود که مارو اونم تو این دنیا پر کنه! جدن قرار یود جای کیهان بچه ها رو بچه ها سلام بگیره!؟ روانشادقیصر امین پور تقریبن خواهش میکرد دیگه جوانترها سروش نوجوانرو نخونند یااگه میخونند توقع نشریه بزرگسالترو نداشته باشند!چون اونا دیگه بزرگ شدند !
آره اگه دیگر محصولات این دنیای بزرگ نبود, میخاستند با ما چه کنند؟ اکثرما ,خودمون راهمونو یافتیم ولی این وسط خیلیها هم نیافتند!

نگاه آسیب شناسانه به هر امری با کنار گذاشتن عاطفه صورت میگیره/اما اسم این تاپیک((یاد ایام..)) هستش واینجا متاسفانه زیاد نمیشه تواین موضوع داخل شد.سنخیت نداره , منم بحث رو همینجا درز میگیرم.

سپاس و پوزش از پر گویی.:11:

Arash4484
27-10-2010, 13:18
فقط به p50 همین تاپیک برید تا ببینید چه حجمی از بچه ها توکف پایان و چگونگی سرانجام سریالهای کارتونی مورد علاقه شونن!

قضیه چیه؟ مگه شما ها کارتون نگاه کن حرفه ای:31: نبودید؟

بله بودیم!
اما موضوع اینه که تقصیرما نبود, مساله سیمای محترم و تامین برنامه ضعیفش بود!چرا؟

نگاهی به روند تهیه برنامه مناسب پخش سالهای 65-75:
1-جستجوی سخت در پیدا کردن کارتونی بی مساله, به سختی همسر یابی-ترجیحن شرقی باشد:27:

2-بعد از رد شدن از فیلترهای متعدد؛ تازه نوبتِ زحمتِ خفنِ دوبله ومیکس ومونتاژو سانسور وساخت دوباره قصه! بود.:18:

3-دست آخر بعد از پخش سری اول نمایش؛ در آمدن صدای عده ای و.......! (بابالنگ دراز - مسافر کوچولو-زورو-رابین هود وماریان-کاکرو اینا و... هم از این اذهان فعال ایرانی نتونستند مخفی بمونند! برعکس ترانه قشنگ یزدانی: هیچکی نفهمید گالیور/ عاشق فلرتیشیاست ! همه فهمیدند!!:38:)

خوب با این وضعیت شما بودید چه میکردید؟ دوباره و دوباره ودوباره تکرار و تکرار وتکرار همان های که موردشون حل و دیگه حرف وحدیث برنمی‏انگیزند!

منتها ضعف این موضوع این بود که با هر بار شروع واتمام قصه یکدور کنتورتکراری‏های
مردم ونشریات شماره جدیدی مینداخت!!

ضعف دوم این بود که بیشتر مساله ها! در قسمت آخر به اوج میرسید! دو دلدار به هم باید میرسیدند- یا حتا بین بزرگترها هم بالاخره ماچی روبوسی چیزی! :7:

راه حل پرواضح است!پخش هزارباره قسمت های میانی؛ بدون پخش قسمت های اول -دوم و ماقبل آخر - آخر
وما هم کودک بودیم وکسی چه میدانست این بار چندم است که پسر شجاع میبینیم و اما نمیدانیم آن حکایت غرق شدن رفیق شیپورچی به کجا میرسد! کمال نامردی درحق کودک معصوم!:1: :15:

بله چنین میشد که یا باید بخت واقبالی میبود و یا اولیا در 4شنبه‏‏‏ سوریی , 13بدری , چیزی , از خیر خیابان یاپیک نیک میگذشتن تا نیل به مقصود شود وشاید افتخار فهمیدن پایان یکی از آن قصه ها میسر!
عین یه مادر ژاپنی مسوول و پرتلاش دهه 1980 و پیرو سنن قومی لطف کرد اون دربه‏در شده روبا جای جای کندو_قصرش آشنا کرد! وچقدر یخ!:41:
بعضی هم مثل بابالنگ دراز که اصولن کارتونی تینیجری بود صدا وسیما زحمت تبدیلش رو به کبریت بی خطر کشیده بود! بچه ها متشکریم!:11:
و....

خوب این ها هم کودکی های ما بود دیگه؛ از خیلی‏ها بدتر واز خیلی‏ها بهتر