PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : overclock یعنی چی و فایدش چیه؟ (دوستان راهنمایی کنید)

Altir
29-07-2009, 15:15
سلام دوستان

من در مورد overclock خیلی شنیدم و دوست دارم بدونم چی هست و فایدش چی هست.
لطفا یکی از دوستان به طور دقیق ولی مختصر و کاربردی بگه که این اورکلاک چی هست؟ چه فایده ای داره؟ رو چه سیستم هایی اجرا می شه ؟ برای انجامش چه چیزایی لازمه ، تو چه جاهایی کاربرد داره و ... .

لطفا بگید رو سیستم منم اور کولاک تا چند درصد تاثیر می زاره ؟
Mainboard : Asus P5QC
CPU : asus Q6600
Graphic : Club 9600GT
Ram : 2 gig

موفق باشید.

"راستی سرچ کردم تو انجمن در مورد این موضوع ولی چیزی پیدا نکردم تو انجمن اگه باور نمی کنید امتحان کنید."

Kianoosh
29-07-2009, 15:26
سلام

یه تعریف کلی:

افزایش فرکانسهای کاری قطعات مثل پرد ازنده گرافیک و ...

>>>افزایش کارایی سیستم

سیستمت هم مناسبه برای اورکلاک!

"راستی سرچ کردم تو انجمن در مورد این موضوع ولی چیزی پیدا نکردم تو انجمن اگه باور نمی کنید امتحان کنید."

مگه میشه!!؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mf.designing
29-07-2009, 15:37
اور کلاک یعنی تو بتونی از ماکزیمم توان قطعه هایی مثله گرافیک و رم و CPU استفاده کنی. مثلا CPU ای داری که فرکانس اون 2.8 هست که میتونی اون رو 3.2 مثلا اور کنی که کارایی اون رو 30 % افزایش میده که البته شرایطی لازم داره :
1-حرفه ای بودن و تنظیمات دقیق و مرحله به مرحله همراه با تست
2-خنک کنندگی مناسب سیستم و مادربرد مناسب این کار (اور کلاک بعضا دمای اون قطعه رو 2 برابر میکنه !)
3-پاور مناسب برای تامین توان اضافی لازم
...
چنتا هم میتونه ایراد داشته باشه :
1-اگه وارد نباشی و بر اثر کلاک اشتباه شاید به فطعات سیستم آسیب برسه (اگه ایراد بشه گفت !)
2-عمر قطعات سیستم کاهش پیدا میکنه
3- در صورت حادثه شامل گارانتی نمیشه
...

akpa
09-08-2009, 17:43
اورکلاک قالبا با افزایش ولتاژ یا فرکانس قطعه سرعت اون رو بالا می بره ولی بعضا اثرات نامطلوبی هم داره مثل حساس شدن قطعات به نوسان برق هنگ کردن سیستم و اررور دامپ که البته اگه با دقت اور کلاک کنی این اثرات به حداقل میرسه

Kianoosh
10-08-2009, 01:22
اورکلاک قالبا با افزایش ولتاژ یا فرکانس قطعه سرعت اون رو بالا می بره ولی بعضا اثرات نامطلوبی هم داره مثل حساس شدن قطعات به نوسان برق هنگ کردن سیستم و اررور دامپ که البته اگه با دقت اور کلاک کنی این اثرات به حداقل میرسه

اگه درست و منطقی اورکلاک بشه هیچ تاکید هیچ مشکلی نخواهد بود...