PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل استفاده از کلیپ در پریمیر(prm)

mohsen57
23-02-2006, 02:08
وقتي مي خواهم از يك كليپ در برنامه پريمير استفاده كنم از من فايلهايي با پسوند PRM مي خواد كه نه در CD كليپ وجود دارد و نه در كامپيوتر من همچين فايلهايي وجود دارد!!!! :blink:

Elfin-D
23-02-2006, 19:57
سلام
prmفايلي هست كه شما كارتون رو در برنامه سيو ميكنيد و فرمت ويدئويي نيست!بايد بگرديد دنبال گزينه importيا چيزي شبيه اين!

arash_irani
23-02-2006, 22:18
وقتي مي خواهم از يك كليپ در برنامه پريمير استفاده كنم از من فايلهايي با پسوند PRM مي خواد كه نه در CD كليپ وجود دارد و نه در كامپيوتر من همچين فايلهايي وجود دارد!!!! :blink:
سلام محسن جان
اگه ميشه يه خورده بيشتر توضيح بده مثلا فرمت كليپ شما چيه و چگونه ميخواهيد اون كليپ رو در برنامه وارد كنيد اين مشكل به نظر من خيلي عجيب هستش يه خورده بيشتر توضيح بده
ممنون و موفق باشيد
يا حق

Elfin-D
23-02-2006, 22:26
آرش جان،ببخشيد اين چيزي كه من گفتم غلط بود؟

mohsen57
23-02-2006, 23:28
منظورم كليپهاي آماده موجود در بازار است. همين كايپهاي چند دقيقه ايي كه در فيلمهاي عروسي استفاده ميكنند.
حالا وقتي كه اين كليپ را در برنامه پريمير باز ميكنم از من مسيرهاي عكس و فيلمهاي خودم را براي جايگزين كردن مي خواهد كه اين طبيعي است ولي مسير فايلهايي با پسوند prm نيز مي خواهد. چون من اين فايلها را ندارم Skip مي زنم كه بعدا" باعث ناقص شدن بعضي از قسمتهاي كليپ ميشود.

arash_irani
26-02-2006, 06:24
آرش جان،ببخشيد اين چيزي كه من گفتم غلط بود؟
سلام
نه تا حدودي الفين جان ببين برنامه پريمير فايلي رو كه ميسازه متفاوت هست يعني بسته به اين داره كه ما چه خروجي از برنامه ميگيريم خوب طبيعطا فرمتهاي خروجي برنامه فايلهاي ويدييو يي هستش ولي اين فرمت كه دوستمون اشاره كردند نه فايلي هستش كه خروجي برنامه باشه و نه فايلي هستش كه پروژه برنامه با اين فرمت سيو ميشه فرمتي كه برنامه به عنوان پروژه ذخيره ميكنه اين هستش :: prproj. گرچه این فرمت ppj. رو هم برای لود کردن پروژه ساپورت میکنه
این فرمتی که دوستمون اشاره کرد (prm.) جزء فرمتهایی هستش که برنامه هنگام لود شدن استفاده میکنه که فکر میکنم جزء فرمتهای پلاگیني باشه كه اون كليپ يا برنامه به اون احتياج داره
حالا باز ایشون اشاره نکردند که فرمتی که کلیپ رو به برنامه لود میکنند چی هستش
دوست من فرمت کلیپی که به برنامه ایمپرت میکنی چی هستش
برنامه پریمیر فرمتهای زیادی رو ساپورت میکنه حتی فرمت psd. که مخصوص برنامه فتوشاپ هستش رو هم ساپورت میکنه و میتونه این فایل رو با تمام لایه ها شناسایی کنه و فایل های psd. هم میتونی گاهی به عنوان مدلینگ و میکس کردن استفاده بشه
بازم دوست من ببین فرمت کلیپی که به برنامه لود میکنی چی هستش
موفق باشید
یا حق

mohsen57
27-02-2006, 13:31
فرمت كليپ ppj هست.

arash_irani
27-02-2006, 19:54
فرمت كليپ ppj هست.
سلام دوست من
حدس ميزدم كه شما داريد يك پروژه رو به برنامه وارد ميكنيد :rolleye:
حالا با دقت به سوالهاي ديگه جواب بده :::
1- ورژن برنامه پريميرت چنده ؟ احتمالا پروژه ساخته شده با برنامه پريمير كسي كه اين پروژه رو ساخته با برنامه پريميري كه شما داريد مطابقت نداره
2- فايلهايي رو كه هنگام لود كردن پروژه از شما ميخواد دقيقا باز تكرار ميكنم دقيقا چه فايلهايي هستش ؟ اسمشون رو همينجا برام دقيقا بنويس تا ببينم من دارم برات آپلود كنم يا نه
موفق باشيد
يا حق

mohsen57
03-03-2006, 01:58
فايل هايي كه سوال ميكند FL-FE_starburst.prm و FL-FE_snow.prm و FL-FLt01.prm , FL-FLT17.prm , FL-FLt13.prm , FL-FLt14.prm , FL-FE_Rain.prm , ml-Wave.prm , FL-FLt11.prm است.
اگه شما اين فايلها رو داريد خواهش ميكنم آپلود كنيد و لطفا" بگيد در چه نسخه ايي از پريمير وجود دارد نسخه پريمير من 6.5 است.

arash_irani
04-03-2006, 05:49
فايل هايي كه سوال ميكند FL-FE_starburst.prm و FL-FE_snow.prm و FL-FLt01.prm , FL-FLT17.prm , FL-FLt13.prm , FL-FLt14.prm , FL-FE_Rain.prm , ml-Wave.prm , FL-FLt11.prm است.
اگه شما اين فايلها رو داريد خواهش ميكنم آپلود كنيد و لطفا" بگيد در چه نسخه ايي از پريمير وجود دارد نسخه پريمير من 6.5 است.
سلام دوست من
همه اين چيزايي كه نوشتي رو من دارم ولي اين فايلها مربوط به پلاگين Final Effects AP هستش و باید خود برنامه رو نصب کنی بايد تو سي دي هام نگاه كنم اگر حجمش زياد نبود برات آپلود ميكنم
در ضمن با نسخه 1.5 پروكار كني بهتره چون رو ويندوزXP بهتر جواب میده
موفق باشید
یا حق

mohsen57
07-03-2006, 14:16
ببخشید اگه حجمش زیاد نیست واسم آپلود کن

amir2010
17-07-2006, 20:32
جون مادرتان يكي هم به من جواب بده بابا من از همين كليپها تهيه كردم مال شركت ندا سافت است منتها من نمي دانم چرا وقتي
تو پريمير اجرا ميكنم ادرس عكس و فيلم نمي خواهد منظورتان چيست تو را به خدا جوابم را بديد انقدر دنبال راه حل گشتم خسته شدم اصلا چگونه بايد اين كليپها را وارد پريمير كرد با گزينه ايمپورت يا راه ديگر و چرا ادرس عكسها را نمي خواهد ؟من دو سري كليپ دارم يك فرمتش mpg و ديگري avi است لتفا جان هر كي دوست داريد پاسخ دهيد

mixer.pro.j
18-07-2006, 00:36
جون مادرتان يكي هم به من جواب بده بابا من از همين كليپها تهيه كردم مال شركت ندا سافت است منتها من نمي دانم چرا وقتي
تو پريمير اجرا ميكنم ادرس عكس و فيلم نمي خواهد منظورتان چيست تو را به خدا جوابم را بديد انقدر دنبال راه حل گشتم خسته شدم اصلا چگونه بايد اين كليپها را وارد پريمير كرد با گزينه ايمپورت يا راه ديگر و چرا ادرس عكسها را نمي خواهد ؟من دو سري كليپ دارم يك فرمتش mpg و ديگري avi است لتفا جان هر كي دوست داريد پاسخ دهيد
ببين عزيز من سي ديارو گرفتم اينجارو گرفتي اما از خود فروشنده پرسيدم و از هر جاي ديگري مي گفتن بعد از باز كردن اين كليپها تو پريمير بايد ادرس عكسهاي خودتو جايگزين انها كني اما نميدانم چطوري اون مثال را ديدي كه صفحه ريش ريش مي شد و مي ريخت پايين و پشتش يك تصوير ديگر بود .اين كليپها هر كدام يك ربع هستند كه
همش مناظر طبيعيند كه هي به روشهاي گوناگون جابجا مي شوند و تصوير بعدي معلوم مي شود تو يكي از همين تاپيكا خوندم كه بعد از لود كليپ ادرس عكسها و فيلمهاتون را مي خواد ولي چرا مال من نميخواد وارد پريمير كه مي شه مثل يك فيلم مي مونه ببينم بايد چكار كنم بايد ايمپورت كنم؟جوابم رابده[/QUOTE]

ببین دوست عزیز اون کلیپهایی که توی سی دی شرکت نداسافت هست فقظ چند تکه فیلم با پسوند avi هست ، که با استفاده از 3d max ساخته شدند فقط همین .
حالا کاری که شما باید برروی این کلیپها انجام بدید رو من برات توضیح میدم ، امیدوارم خوب دقت کنی تا بفهمی البته به مهارتت هم بستگی داره .
اول از همه شما کلیپ نداسافت رو تو پریمیر وارد میکنی (import ) . پریمیر تو این قسمت هیچ گونه ادرسی برای تصاویر مورد نیاز از شما نمی خواد ، بلکه خودت باید تصاویری که می خوای تو این کلیپها بکار ببری توی پریمیر وارد کنی .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد کلیپ ندا سافت رو وراد تایم لاین میکنی در پایین ترین ترک
حالا باید اولین تصویرت رودر ترک بالای ترکی که کلیپ توی اون هست ، قرار بدی و تصویرت رو با استفاده از افکت Corner pin دقیقا در قاب موجود جاسازی می کنی . و با motion همراه با تغیر مکان قاب جابجاش کنی .
به همین ترتیب یکی یکی تصاویرت رو وارد تایم لاین می کنی و در قابهای موجود جاسازی می کنی .
حالا یه کار مهم باید انجام بدی . کلیپ ندا سافت رو دوباره وراد تایم لاین می کنی ولی ایندفعه در بالاترین ترک . البته در همون موقعیت زمانی دفعه ی قبل . به این کلیپ باید افکت Color key یا RGB Difference Key رو اعمال کنی و رنگ زمینه ی قاب موجود در کلیپ رو بهش بدی تا قسمت زمینه ی قاب ها شفاف بشند و عکسهایی رو که شما دقیقا زیر قابها قرار دادی نشون بدند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
حالا کلیپ ندا سافت رو که دفعه ی قبل وارد کرده بودی از تایم لاین پاک کن .
کارتمومه ولی برای اینکه با کیفیت از اب در بیاد باید چند بار امتحان کنی تا تصاوی در قاب لرزش و حرکت اضافی نداشته باشند یا از حرکت قاب جا نمونند .
توی دیگر کلیپهای موجود در ندا سافت هم باید همینطور عمل کنی و حالا اگه یک کلیپ حرکت نداشت شما هم عکس ها رو ثابت زیر قاب نگه می داری . و اگه مثلا قاب وسط پخش کلیپ نمایان می شه شما هم عکست رو از همون جا وارد تایم لاین میکنی.

جواد کاظمی

amir2010
18-07-2006, 09:36
سلام از توضيحت ممنونم اما بايد چند تا مسئله را ياد اوري كنم:
1_كيپهاي ندا سافت همه با فرمت mpg است((لااقل سيديياي شماره سه)) واون avi كه مي بيني فرمت يك سري كليپ ديگس كه ما ندا سافت نيست
2_در اين كليپها هيچ گونه قالب بندي خاصي به رنگ سفيد نيست و درضمن چگونه مي شود كه اون مثالي را كه صحنه يك منظره طبيعي است و كل صفحه به شكل چيپسهاي خلالي از سمت چپ صفحه جدا مي شد و به پايين مي ريزد و بعد پشتش يك منظره طبيعي ديگر است.
3_جاي كل صحنه ها در كليپ مناظر طبيعي است كه بايد تصويري جاي انها قرا گيرد اما به وجود اوردن بعضي انتقالها به عكس يا تصوير بعدي ممكن نيست مثل نمونه بالا
4_زمان اين كليپها 15 دقيقه است
حالا مطمعن هستيد

amir2010
18-07-2006, 09:40
من مي گم نكنه راه استفاده يك چيزي شبيه اين باشد
در ميانه صفحه به راه استفاده توجه كنيد

far_marjan
13-08-2006, 16:16
سلام
من ازکلیپ های آماده پریمیر استفاده می کنم اما توی قسمت ویدیو افکت گزینه ای به اسم Corner pin ندارم که بخوام عکس رو توی قاب جایگزین کنم . لطفا منو راهنمایی کنید .( پریمیر پرو )
مرسی
--------------------------------------
مرجان

mixer.pro.j
15-08-2006, 02:00
ببینید اکثر این کلیپپها از نرم افزارهای دیگه

mixer.pro.j
15-08-2006, 02:01
سلام
من ازکلیپ های آماده پریمیر استفاده می کنم اما توی قسمت ویدیو افکت گزینه ای به اسم Corner pin ندارم که بخوام عکس رو توی قاب جایگزین کنم . لطفا منو راهنمایی کنید .( پریمیر پرو )
مرسی
--------------------------------------
مرجان

ببینید اکثر این کلیپپها از نرم افزارهای دیگه گرفته شده ، شما اگه می خواید یه کلیپ زیبا و با کیفیت داشته باشید نرم افزار 3D Album ( Picture pro ) رو زحمت بکشید تهیه کنید با استفاده از اون مطمئن باشید راحت به هدفتون میرسید
در ضمن افکت corner pin هم افکتی هست که توی premiere pro بشکلی خیلی خیلی تابلو موجود هست
--------------------------------------------
جواد کاظمی

far_marjan
10-09-2006, 09:41
سلام
من يه كليپ آماده خريدم كه بايد براي استفاده ازش .داخل يه فولدر يه سري عكس با فرمت bmp و يه تعداد فيلم 16 ثانيه اي با فرمت avi وارد كنم .و بعد Export كنم اما وقتي كه مراحل گذاشتن عكس و فيلم تموم ميشه و نوبت به Export ميرسه . سريع save ميكنه و برنامه پريمير بسته ميشه . :sad: !!!! ميشه كمكم كنين ؟؟
مرسي

saeed110_ir
26-04-2008, 15:59
دوست عزيز فايل با پسوند Prm مربوط به فايلهاي متني پريمير ورژن 4 و 5 و 5.5 ميباشد و در نسخه 6 به بعد پسوند فايلها عوض گرديد به همين علت در استفاده از كليپهاي قديمي شما اين مشكل را داريد

saeed110_ir
26-04-2008, 16:04
دوست عزيز far_marjan چون شما از كليپها بدون كارت تدوين استفاده ميكنيد ‍Codec هاي سخت افزاري در كارت در نرم افزار تدوين شما وجود ندارد و چون فايلهاي با پسوند AVI با codec سخت افزاري كارت تدوين save گرديده اين مشكل را براي شما بوجود آورده راه حل استفاده ار نرم افزار Morgan codec ميباشد كه در سري نرم افزارهاي كارگاه ميكس 3 شركت نسل جوان موجود ميباشد

saeed110_ir
26-04-2008, 16:10

دوست عزيز فايل با پسوند Prm مربوط به فايلهاي متني پريمير ورژن 4 و 5 و 5.5 ميباشد و در نسخه 6 به بعد پسوند فايلها عوض گرديد به همين علت در استفاده از كليپهاي قديمي شما اين مشكل را داريد