PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در تعویض ویندوزxp

ssima
28-07-2009, 14:43
سلام بر اساتید
کمک کنید:41:
من خواستم ویندوز xp رو با xp 2007 تعویض کنم ولی وقتی cdشو اجرا کردم یادم نیست شاید گزینه ی upgrate رو عوض کردم(البته تیک آپدیت رو هم برداشتم و no زدم) از اونجایی که حافظه کم بودerror داد. بعد من کنسل کردمش .کامپیوترم هنگ کرده بود واسه همین cd رو در آوردم و ریست کردمش. بعد از بالا اومدن کامپیوتر توی صفحه سیاه ابتداش حالا یه ویندوز اکس پی خودم و یک ستاپ ویندوز اکس پی موجوده.
من نمی خوام دو تا ویندوز داشته باشم فقط میخوام ویندوزو عوض کنم.
حالا باید چیکار کنم؟

یه سوال دیگه:آیا با عوض کردن ویندوز همه ی اطلاعات مخصوصا برنامه های نصب شده روی درآیو c که درآیو ویندوزمه پاک میشن؟

Reza Azimy_RW
28-07-2009, 16:48
سلام بر اساتید
کمک کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من خواستم ویندوز xp رو با xp 2007 تعویض کنم ولی وقتی cdشو اجرا کردم یادم نیست شاید گزینه ی upgrate رو عوض کردم(البته تیک آپدیت رو هم برداشتم و no زدم) از اونجایی که حافظه کم بودerror داد. بعد من کنسل کردمش .کامپیوترم هنگ کرده بود واسه همین cd رو در آوردم و ریست کردمش. بعد از بالا اومدن کامپیوتر توی صفحه سیاه ابتداش حالا یه ویندوز اکس پی خودم و یک ستاپ ویندوز اکس پی موجوده.
من نمی خوام دو تا ویندوز داشته باشم فقط میخوام ویندوزو عوض کنم.
حالا باید چیکار کنم؟سلام دوست عزیز
شما باید روی مای کامپیوتر راست کلیک کنین و به تب Advenced برید و روی دکمه Setting زیر قسمت Start Up And Recovery کلیک کنید و در قسمت System Start Up روی Edit کلیک کنید و خط مربوط به ویندوزی رو که میخواید نباشه رو پاک کنید و ذخیره کنید . ( اگه بعضی جاها یکم فرق داشت ببخشید چون من الان توی ویستام شاید یه جایی رو کلماتو اشتباه گفته باشم )

یه سوال دیگه:آیا با عوض کردن ویندوز همه ی اطلاعات مخصوصا برنامه های نصب شده روی درآیو c که درآیو ویندوزمه پاک میشن؟ فقط درایو C البته اگه Upgrade کنین هچی پاک نمیشه . حتی درایورها

ssima
31-07-2009, 12:47
سلام دوست عزیز
شما باید روی مای کامپیوتر راست کلیک کنین و به تب Advenced برید و روی دکمه Setting زیر قسمت Start Up And Recovery کلیک کنید و در قسمت System Start Up روی Edit کلیک کنید و خط مربوط به ویندوزی رو که میخواید نباشه رو پاک کنید و ذخیره کنید . ( اگه بعضی جاها یکم فرق داشت ببخشید چون من الان توی ویستام شاید یه جایی رو کلماتو اشتباه گفته باشم )

فقط درایو C البته اگه Upgrade کنین هچی پاک نمیشه . حتی درایورها

آره ممنون.
پاک شد ولی حالا ویندوز Default به جاش مونده بازم باید وقتی کامپیوتر بالا میآد بین اون و ویندوز خودم انتخاب کنم،اینو چیکار کنم ؟با همین روش پاک میشه؟
این متن موجود در قسمت ادیت Advenced هستش.

Timeout=5
Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

[B]مگه Upgrade چه فرقی با روش های نصب دیگه داره آخه یکی به من گفت حتما درآیو c پاک میشه. کدوم روش بهتره؟

ممنون میشم بازم راهنماییم کنین.:20:

ssima
01-08-2009, 16:59
کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟
تو رو خدا، من عجله دارم!!!

mf.designing
01-08-2009, 17:08
خوب شما از طریق یکی از این برنامه های قابل بوت مثله پراگون یا حتی خود ویستا ، اون درایو رو پاک کن و از اول نصب کن .
با روشی که دوستان گفتند فقط اسم اون یکی ویندوز هنگام بالا اومدن پاک میشه ، فایلاش میمونه !

ssima
01-08-2009, 18:43
خوب شما از طریق یکی از این برنامه های قابل بوت مثله پراگون یا حتی خود ویستا ، اون درایو رو پاک کن و از اول نصب کن .
با روشی که دوستان گفتند فقط اسم اون یکی ویندوز هنگام بالا اومدن پاک میشه ، فایلاش میمونه !

راستش من بوت کردن ویندوزو بلد نیستم میترسم همه ی اطلاعاتم پاک بشه،(توی درآیو های دیگه) من ویستا ندارم،یعنی می خوام ویندوز 2007 نصب کنم. خود CD نصب هم بوت میکنه؟

ssima
04-08-2009, 12:41
کمک کمک کمک!!!!!! !!! !!!!!! !!!!!!! !!!!!!!! !!!! !!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

جای دوری نمی ره اگه کمک کنید!

چه طوری باید ویندوز نصفه نصب شده رو بوت کنم؟ میشه برای (ارتقای)upgrate ویندوز xp یه ویندوز دیگه نصب کرد؟ مث 2007 یا ویستا.
اصلا از نو نصب کردن بهتره یا آپگریت؟

Masоud
04-08-2009, 13:19
کمک کمک کمک!!!!!! !!! !!!!!! !!!!!!! !!!!!!!! !!!! !!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

جای دوری نمی ره اگه کمک کنید!

چه طوری باید ویندوز نصفه نصب شده رو بوت کنم؟ میشه برای (ارتقای)upgrate ویندوز xp یه ویندوز دیگه نصب کرد؟ مث 2007 یا ویستا.
اصلا از نو نصب کردن بهتره یا آپگریت؟
سلام

ویندوز نصفه نصب شده بعد از ری استارت اتوماتیک شروع به ادامه ی نصب میکنه.

همون از نو نصب کنی بهتره و دردسرش کمتره.

موفق باشید :40:

ssima
04-08-2009, 18:10
سلام

ویندوز نصفه نصب شده بعد از ری استارت اتوماتیک شروع به ادامه ی نصب میکنه.

همون از نو نصب کنی بهتره و دردسرش کمتره.

موفق باشید :40:

نه شروع به نصب نمی کنه چون من cdشو نمیذارم! در ضمن توی درآیو c جا نداره ،اصلا به همین خاطر متوقف شده بود.
اگر هم بخوام دوباره نصب کنم با ویندوز قبلی چیکار کنم؟ اون چطور پاک میشه؟

میشه دقیقا بگید من متوجه نشدم!
میخوام هر دو تا رو پاک کنم ویندوز جدید نصب کنم! تا ویروس هایی که توی فایل های سیستمی هستش هم پاک بشه!
الان من موقع شروع کردن کامپیوتر توی صفحه سیاه دو تا عبارت ویندوز xp و ویندوز default میآد.

Mohammad King
05-08-2009, 10:32
سلام تنها راه موجود:

اینکه شما با یک فلاپی پارتیشن مجیک از طریق داس وارد شده و درایو مورد نظ را فرمت کنید.

یا سی دی ویندوز را گذاشته از طریق داس وارد نصب ویندوز بشین و بعد درایو مورد نظر را فرمت کنید.

نگران نباشید تا زمانی که شما خودتون درایو مورد نظرتون را انتخاب کنید هیچ چیز از کامپیوتر شما پاک نمیشه. نهایت وین دوز شما پاک میشه فقط شما فقط روی درایو ویندوز کار کن/

موفق باشید