PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ماشین های آمریکایی بهترن یا ماشین های اروپایی

amir camaross
28-07-2009, 10:14
میخواستم بگم که کیفیت ساخت موتور های ماشین های اروپایی بهتره یا آمریکایی.
وعمر کدام ماشین ها بهتره.
وازنظر راحتی.:20:

Oxizhen
29-07-2009, 09:00
به نظر من تو بحث محکمی و راحتی و دوام ماشینای آمریکایی ...کلآ ماشینای آمریکایی یوقورترن(درست نوشتم؟!) ... ولی تو بحث صرفه جویی و مصرف سوخت و الاینگی کمتر ماشینای اروپایی...همین چند وقته پیش سوار یه بیوک شدم از بیرون که نگاش میکردی میگفتی یا خدا این حلبی چطور داره حرکت میکنه !؟...ولی داخلش که نشستم انگار داشتم پرواز میکردم سواری و راحتیش شرف داشت به خیلی از ماشینای الانه خودمون

farshad bugatti
29-07-2009, 21:57
دوستمون درست میگن خودرو های امریکایی در محکمی و دوام بهتر از خودرو های اروپایی هستش اما این حرف شامل خودروهای قدیمی میشه نه جدید ........... دیگه خوروهای امریکایی مثل قدیم نیست به قول دوستم خودرو های امریکایی ساخته شدن برای یک عمر .............. اما امروز دیگه فرق میکنه علاوه بر اینکه خودرو های امریکایی و اروپایی از نظر محکمی و دوام در یک حد هستند ولی از نظر تکنولوژی خودرو های اروپایی امریکا رو جلو زده و من می تونم اینو ثابت کنم من دو کشور المان و امریکا برات مقایسه می کنم مثلا پورشه و بی ام وه البته بنز و ائودی که از نام انها غافل نباشیم چندین ساله که موتور های کم مصرف و کم حجم با بیشترین توان رو تولید میکنن حالا انصافه که بگیم در این دهه خودورو های امریکایی بهتر از خودروهای اروپایی هستند ......................؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! خودتان قضاوت کنید

amir camaross
30-07-2009, 20:41
بدنه دوج چلنجر از ورق 5 میلیمتری از جنس الیاژ تیتانیم ساخته شده که خیلی محکمه.
بدنه دوج را طوری طراحی کردن که در روی زاویه 30 درجه روی یخ حرکت کنه.
دوج روکه قبول دارین ماسین جدیدی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در صورتیکه بدنه بسیاری از بنز ها و بی ام و ها از الومینیوم ساخته شده است..
موتور 4000 کاپریس که دارای 345 اسب بخار هست جای هیچ سوالی رو نمیزاره.
موتور slk55AMG که 5500cc هست این توان رو تولید میکنه.(با توجه به این که تکنولوژی روز در ان به کار رفته)
این نشون میده که ماشین های آلمانی از نظر تکنولوژی موتور هنوز 30 سال از آمریکا عقب هستند)
و بنز و بی ام و هنوز موتور های خودشون رو از جنرال موتور میگیرن.
وطراحی ماهرانه شورولت کاپریس قدیمی که مهندس ها 5 سال پاش زحمت کشیدن به طوری که جلوی ماشین رو به بالابا شه واین عمل باعث میشه هوا در نیر ماشین جریان پیدا میکنه وباعث میشه که در سرعت بالای 100 کیلومتر در ساعت
3لیتر در مصرفش فرق کنه(از18لیتر برسونه به15لیتر) .
این طراحی باعث میشه که اگه ماشین با سرعت بالا از روی یه چاله رد بشه ماشین چپ نشه.
ودرباره غول ماشین ها هامر که نمیخوام صحبت کنم....
حالا قضاوت با خودتون که کدوم بهتره...........

farshad bugatti
31-07-2009, 00:22
نه این اصلا منطقی نیست دیگه ماشین های امریکایی کیفیت 30 سال قبل رو ندارن

و در این عصر هیچ وقت امریکا در تکنولوژی به اروپا نمیتونه برسه اینو همه میدونند ..............

farshad bugatti
31-07-2009, 00:24
دلیل برابری slk55 با کاپریس اینه که در عوض مصرف بنزین بنز فوق العاده پایین هستش با موتوره 8 سیلندر................

اینه تکنولوژی مرسدس .....................

mf.designing
31-07-2009, 00:29
خوب آمریکا حرفه ای هست ، ولی نمیشه از ماشینهای آلمانی و فرانسوی و ایتالیایی گذشت ! بطوری که آمریکا پر از ایناست !

milky way
31-07-2009, 00:29
این سوال تا حد زیادی تابلو هست جوابش حتی ارزش بحث هم نداره، مثل این میمونه که بپرسی لیلی زن بوده یا مرد؟

boeing_747
31-07-2009, 04:04
نه این اصلا منطقی نیست دیگه ماشین های امریکایی کیفیت 30 سال قبل رو ندارن

و در این عصر هیچ وقت امریکا در تکنولوژی به اروپا نمیتونه برسه اینو همه میدونند ..............

آره

به نظر من خودروهاي اروپايي تكنولوژي بالاتري نسبت به خودروهاي آمريكايي دارن

ولي از نظر سرعت و قدرت چه الان و قبل آمريكايي حرف اول ميزنه

تكنولوژي در عرصه ماشين اروپا از آمريكا بالاتره
ولي اگه بخوايم كلي بررسي كنيم آمريكا خيلي بالاتره(كلي)

Farshadd
31-07-2009, 10:47
میخواستم بگم که کیفیت ساخت موتور های ماشین های اروپایی بهتره یا آمریکایی.
وعمر کدام ماشین ها بهتره.
وازنظر راحتی.:20:

مقایسه یک قاره با یک کشور؟ حداقل میگفتید آمریکا یا المان.

ولی نظر خودمو میگم.

موتور و فنی و تکنولوژی : اروپا و به طور خاص آلمان
از نظر راحتی و ... باز هم اروپا
از نظر عمر هم ببینم منظورتون چقدر باشه و چجور عمری باشه؟ عمری که راه رفتن باشه؟ یا عمری که به تعمیر نیوفته. در کل به نظرم توی این مورد مقایسه کمی جور در نمیاد. که در این حالت هم به نظر در کل اروپا باز هم میتونه بهتر باشه.

شاید بشه این 3 سوال رو در مورد 2 خودرو ساز پرسید. ولی برای یک قاره و یک کشور نه.

farshad bugatti
01-08-2009, 00:33
آره

به نظر من خودروهاي اروپايي تكنولوژي بالاتري نسبت به خودروهاي آمريكايي دارن

ولي از نظر سرعت و قدرت چه الان و قبل آمريكايي حرف اول ميزنه

تكنولوژي در عرصه ماشين اروپا از آمريكا بالاتره
ولي اگه بخوايم كلي بررسي كنيم آمريكا خيلي بالاتره(كلي)

نمیدونم شما چه طور میگید که در سرعت و قدرت امریکا از اروپا برتر است فکر کنم 20 ساله از ماشین بی اطلاعید اسمه ماشینی رو نام ببرید که از نظر قدرت و سرعت برتر از خودروی اروپایی باشه ........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

boeing_747
01-08-2009, 09:40
فكر كنم شما 20 ساله از ماشين بي اطلاعيد

نام خودرو: SSC Aero Ultimate TT

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EngineType:

SSC Designed Billet Aluminum V8 Block
Displacement: 387.2 cu.in.
Bore x Stroke: 4.125 x 3.620"
Compression Ratio: 8.975:1
Horsepower: 1287 bhp @ 6075 rpm
Torque: 1112 ft-lbs @ 6150 rpm
Redline: 7200 rpm
Fuel Injection: Electronic Sequential Port
Weight: 422 lbs.
Oil: SAE 5W/30 Fully Synthetic Racing
Induction System: Sequential, multi-port fuel injection, Twin Turbo Chargers. Dual-Water to Air Intercoolers.
Fuel: Premium Unleaded - 91 Pump Octane

Chassis & BodyLayout: Mid-Engine/Rear Drive
Body/Frame: Carbon Fiber/Composite/Steel
Space Frame
Brakes: Front: 14.0" Vented Slotted Discs/8-Piston Caliper.
Rear: 14.0" Vented Slotted Discs/6-Piston Caliper.
Wheels: Forged 3-Piece Alloy 19x9-1/2" Front, 20x13" Rear
Tires: Michelin Pilot Sport PS2
Front: 235 35 (YR)19.
Rear: 335 30 (YR)20.

Steering: Rack and Pinion, Assisted
Turns, Lock to Lock: 2.5
Turning Circle: 41.6 ft.
Suspension: Front: Unequal Length Upper and Lower A-Arms, Coil Over Springs, Remote Reservoir-Adjustable Penske Coil-Over Shocks, Cab Controlled Air Lift, Anti-Roll Bar.
Rear: Unequal Lengths Upper Rocker and Lower A-Arm, Adjustable Coil-Over Springs, Remote Reservoir-Adjustable Penske Coil-Over Shock, Anti-Roll Bar.

General Data

Dry Weight: 2,750 lbs.
Weight to Horsepower
Ratio (lbs/hp): 2.14 - New Production Record!
Weight Distribution F/R: Front: 42%
Rear: 58%
Wheel Base: 105.2"
Length: 176.2"
Width: 82.7"
Height: 43.0"
Ground Clearance: 4.0"

Drive Train

Gear Ratio RPM MPH
1st 3.00:1 7200 58.517
2nd 2.15:1 7200 81.651
3rd 1.5:1 7200 117.033
4th 1.1304:1 7200 155.294
5th 0.8667:1 7200 202.557
6th 0.6452:1 7200 272.102

شتاب 0-100 در 2.78 (فقط چندصدم ثانيه با شتاب بوگاتي فرق داره)
پيمودن 1/4 مايل در 9.90 ثانيه با سرعت 233 كيلومتر(ركورد بوگاتي بيشتر از 10 ثانيه با سرعت 230 كيلومتر)
شتاب جانبي 1.05 جي(بوگاتي 1.0 جي)هر چقدر جي بالاتر باشد ثبات در جاده بالاتر است

مختصري از مشخصات موتور

شبلي:8 سيلندر Vشكل
بوگاتي: 16 سيلندر W شكل

شبلي: 1287 اسب بخار
بوگاتي: 1001 اسب بخار

گشتاور:
شبلي: 1512 نيوتون بر متر
بوگاتي: 1250 نيوتون بر متر

اگه منظورتون بوگاتي است از نظر ركورد سرعت فقط 10 ماه ركورددار حداكثر سرعت بوده و الان در ركوردهاي گينس خودروي بالا ركورد داره

صحبت مدير شركت بوگاتي در مورد خودروي بالا:

با بوگاتي مي توان از شوماخر جلو زد ولي با SSC AERO ULTIMATE TT مي توان هم از شوماخر جلو زد و هم از بوگاتي با 1/3 قيمت

اگه منظورتون خودرو(بدون در نظر گرفتن پيشرانه و تقويت و ....) است باز ركورد دارش آمريكاست(در پيمون 1/4 مايل) كه البته اين ركورد مربوط به بيشتر از 30 سال پيشه كه شتاب 0-100 در 0-16 ثانيه و 0-160 در 0.34 ثانيه و پيمودن 1/4 مايل در 3.6 ثانيه و سرعت در پايان حدود 650 كيلومتر يعني 0-650 در 3.6 ثانيه)

ركورد بالاترين سرعت زميني هم مربوط به خودروي جتي است كه تونست ديوار صوتي را بشكند كه باز هم مربوط به آمريكا ميشه

فق

farshad bugatti
01-08-2009, 13:30
اگه باهاتون تند برخورد شد معذرت میخام ......:40:در ضمن بوگاتی یکی رو تازه ساخته که از aero هم پرسرعت تره در ضمن به قول Farshadd مقایسه ی یک کشور با یک قاره درست نیست مثلا مرسدس بنز که اکثرا سیستم های پیشرفته پایداری خودرو و ایمنی خودرو رو کشف و به دنیا معرفی کرده و در SSC Aero Ultimate TT از تکتولوژی کاملا اروپایی استفاده شده من در کل میگم که هر خودرو رو در هر کلاس مقایسه کنیم مثلا پورشه را در یک کلاس از خودروی امریکایی مقایسه کنیم انوقت میفهمیم که چقدر در تکنولوژی و سرعت اروپا برتره البته من منظورم 10 ساله اخیر هستش. شعاره پورشه ساختن موتوری با کمترین حجم با کمترین الایندگی با بیشترین توان... اگه هم یه خودروی امریکایی تو سرعت از خودروی اروپایی برتر باشه شما به مصرفه سوختش هم دقت کنید که چقدر فرق داره .....؟؟؟؟

boeing_747
01-08-2009, 15:07
اگه باهاتون تند برخورد شد معذرت میخام ......:40:در ضمن بوگاتی یکی رو تازه ساخته که از aero هم پرسرعت تره در ضمن به قول Farshadd مقایسه ی یک کشور با یک قاره درست نیست مثلا مرسدس بنز که اکثرا سیستم های پیشرفته پایداری خودرو و ایمنی خودرو رو کشف و به دنیا معرفی کرده و در SSC Aero Ultimate TT از تکتولوژی کاملا اروپایی استفاده شده من در کل میگم که هر خودرو رو در هر کلاس مقایسه کنیم مثلا پورشه را در یک کلاس از خودروی امریکایی مقایسه کنیم انوقت میفهمیم که چقدر در تکنولوژی و سرعت اروپا برتره البته من منظورم 10 ساله اخیر هستش. شعاره پورشه ساختن موتوری با کمترین حجم با کمترین الایندگی با بیشترین توان... اگه هم یه خودروی امریکایی تو سرعت از خودروی اروپایی برتر باشه شما به مصرفه سوختش هم دقت کنید که چقدر فرق داره .....؟؟؟؟

خواهش مي كنم
من هم بابت حرفي كه زدم معذرت مي خوام

بوگاتي اي كه ميگيد جديدا ساخته شده هنوز تست نشده و نميشه نتيجه گيري كرد
خودرو هايي هم آمريكا ساخته كه از شبلي هم قويتر است ولي تست نشده كه ميشه مانند بوگاتيكه جديدا ساخته شده

من هم همينو مي گفتم كه اروپا از نظر نوآوري برتره نسبت به خودروهاي آمريكايي

اگه بخوايم كلي مقايشه كنيم اروپا برتره نسبت به آمريكا

اگه بخوايم بالاترين هاي اروپا و آمريكا مقايسه كنم ميشه مثله همين بوگاتي و شبلي ميشه

مصرف سوخت بوگاتي كه وحشتناك بالاست چطور ميگيد كه از خودروي آمريكايي پاينتره؟

مصرف سوخت بوگاتي: هر گالن مي توان 12.8 كيلومتر در شهر و 22.4 كيلومتر طي كند
مصرف سوخت شبلي: هر گالن مي توان 28.8 كيلومتر در شهر و 43.2 كيلومتر طي كند

اشتباهاتي كه در مورد شبلي كردم
1- حداكثر سرعت كه در ويرجينيا تست شده 439 كيلومتر بوده
2- حجم شبلي 8 ليتر نيست بلكه 6.3 ليتر است

rami_hemi
02-08-2009, 08:26
دوستان با عرض معذرت از همتون توی این تاپیک اصلا مشخص نشده داریم واسه چی مقایسه میکنم یا مشاوره هستش اینجا بخش مشاوره هستش و نه مقایسه .
اصلا در چه رده ای میخوایم اینا رو مقایسه کنیم؟
از چه نظر در کدام دوره زمانی ؟چون توی هر دوره محبوبیت و تکنولوژی ساخت از دیگری برتر بوده .
و تاپیک خیلی کلی هستش نمیشه گفت چون رده های خیلی زیادی رو در بر میگیره و کلی هیچوقت نمیشه چیزی گفت.
اولا دقیقا مشخص کنید چی میخواین بدونید بعدا تاپیک بزنید .
اگه یکی از من این سوال رو بکنه تنها جوابی که بهش میدم اینه هر کدوم جای خودش خوبه .
شما هیچوقت یک وانت اروپایی پیدا نمیکنید که همرده فورد F150 ّباشه یا هیچوقت یک اتومبیل لوکس و راحت در حد رولس رویس توی آمریکاییها پیدا نمیکنید و هیچوقت تکنولوژی های نوین مرسدس بنز رو قبل از مرسدس توی هیچ ماشینی نمیبینید.
دهه 60 و 70 میلادی دوره اوج خوردورهای عضلانی بود توی این دوره ماسلهای آمریکایی ارزون بودن و قوی و با نجهیزات رفاهی کافی ولی هیچوقت یه کامارو و یک مرسدس اس ال تو یه دروه زمانی تولید رو نمیشه باهم مقایسه کرد با توجه به اینکه حتی هر دو موتور 8 سیلندر داشته باشن و تمام تجهیزات رفاهی یکسانی داشته باشن.
اوایل تاپیک هم یکی از دوستان به بررسی بدنه پرداخته بود.
قوی بودن بدنه به جنس آلیاژ تنها بستگی نداره مقاومت و ایمنی بدنه توی تصادف به غیر از ضخامت به حالت فنریت آلیاژ و نحوه جذب و انتقال نیرو توی بدنه داره .
خیلی ها فکر میکنن هر چقدر بدنه خوب مچاله بشه بتره چون نیروی کمی به بدن سرنشین منتقل میشه ولی این اشتباه محضه
در واقه هر چقدر ضربه تصادف یک قسمت رو مچاله کنه و نیرو طوری توی شاسی پخش بشه که از آسیب دیدن بقیه قسمت ها جلوگیری بشه خوب هستش .
علتورق ضخیمتر هم توی ماشینهای آمریکایی قدیمی هم همینه که نیرو رو به تمام بدنه منتقل کنن و از شدت ضربه به اتاق و سرنشین کمتر بشه.البته الن با طراحی خاص و آلیاژهای پیشرفته تر این مشکل وزن هم حل شده.

farshad bugatti
02-08-2009, 13:46
فکر میکنم این موضوع باید اینجا بسته بشه

s-b
02-08-2009, 23:41
ماشین امریکایی کجا و اسباب بازیهای اروپایی کجا
البته این نظر من نیست و اینو بزرگان میگند (بشخصه عاشق ماشینهای المانی و بخصوص آئودی و بی ام و هستم)
اگه کمپانیهای آئودی و بنز و بی ام و را از اروپا جدا کنیم میبینیم ماشینهای اروپایی چیز شاخی دربرابر ماشینهای امریکایی نیستند
ضمنا بوگاتی هم چیز شاخی نیست با اون پول میشه یه هلیکوپتر فول آپشن (با سیستم و رینگ 18 :27: خرید)

farshad bugatti
03-08-2009, 01:08
اگه کمپانیهای آئودی و بنز و بی ام و را از اروپا جدا کنیم میبینیم ماشینهای اروپایی چیز شاخی دربرابر ماشینهای امریکایی نیستند
مگه لامبورگینی یا فراری از کوروت چیزه کمی داره........؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه پورشه چیزه کمی از بنزو ائودی داره .......... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منم نظرم اینه که ماشین های امریکایی محکم هستند شما تموم گفتگو رو از اول بخون بعد نظر بده من چند بار بگم به قول farshadd مقایسه ی یه کشور با یک قاره اشتباهه پرونده ی این بحث ها در اینجا بسته میشه البته با اجازه ی بزرگان چون از اول موضوع بحث اشتباهه و ما بیخود افتادیم به جون هم.

rami_hemi
03-08-2009, 08:51
دوستان یه کاری نکیند درخواست بسته شدن تاپیک رو بدم
اصلا نمسدونم شما چرا به بحثهای کلی علاقه دارین وقتی هیچ چجیزی مشخص نیست شما چه چیزی رو دارین مقایسه میکنید .علاقه شخصی خودتون رو؟ماشینهای کدوم دوره رو باهم مقایسه میکنیم امروز یا دهه60-70 میلادی؟

farshad bugatti
03-08-2009, 10:06
دوستان یه کاری نکیند درخواست بسته شدن تاپیک رو بدم
اصلا نمسدونم شما چرا به بحثهای کلی علاقه دارین وقتی هیچ چجیزی مشخص نیست شما چه چیزی رو دارین مقایسه میکنید .علاقه شخصی خودتون رو؟ماشینهای کدوم دوره رو باهم مقایسه میکنیم امروز یا دهه60-70 میلادی؟
بابا منم همینو میگم دیگه شما درخواست بسته شدن تاپیک رو بده

s-b
03-08-2009, 14:29
اره اصلا مقایسه اشتباهه و قطعا نمیشه مقایسه کرد ولی خوب هرکسی یه نظری داره که نظر هرکس هرچند اشتباه محترمه اگه اختلاف سلیقه نبود الان این همه برند ماشین ساز نبود

BBNHFAK
04-08-2009, 18:05
این تاپیک چه هدفی رو دنبال می کنه (البته حدس خودم دعوا کردنه) :27:
بالاخره دارین بوگاتی رو باSSC مقایسه می کنین
یا فورد رو با فولکس واگن
شاید هم ب ام و رو با هامر:31:
حتی یه کمپانی رو نمی شه با اون کمپانی مقایسه کرد
حالا می گین اروپا با آمریکا مگه سایپا و ایرانخودروه که دوتا مدل داشته باشن شما فقط اگه تونستی کمپانی های این دو قاره رو بشمارین:5:
یه دفعه رولزرویس رو با قایق پدالی ساخت آمریکا مقایسه کنیین بگین می شه 1000 قایق فول آپشن با سیستم و رینگ 18 و... خرید
این که نشد مقایسه

milky way
04-08-2009, 18:53
ماشین های امریکایی کیفیت ساخت پائین، تکنولوژی بدردنخور در نتیجه میشه که همه کمپانی هاشون داشتن با هم برشکسته میشدن آخرشم 70% کمپانیهاشون برشکسته شدن انقدر ماشین های خوبی تولید میکردن!
شما دهه 70-60 رو نگاه نکنید شاید اون زمان ماشین های امریکایی اسم و رسمی داشتن ولی الان اوضاع فرق میکنه، خیلی از خودروهای امریکایی به خاطر کیفیت ساخت پائینشون به خیلی از کشورهای اروپایی اصلاً وارد نمیشن. تنها کمپانی امریکایی که کمی تونسته سرش رو بلند کنه فورد هست که اونم اوضاع جالبی نداره. الان کمپانیهای ژاپنی در بازار خوده امریکا از خیلی از این کمپانیهای امریکایی اعتبار بیشتری دارن که خنده دار اصلاً، مثلا تویوتا پرفروشترین ماشین ها رو در امریکا عرضه کنه اصلاً تویوتا نام بزرگترین خودروساز دنیا رو از بازار امریکا بدست آورده.

rami_hemi
04-08-2009, 19:38
دوستان میبینید که به نتیجه خاصی نمیرسیم
ما نه میتونیم الان درمورد ماشینهای دهه 60 و 70 حرف بزنیم چون بیشتر ماشینهای مطرح اون دوره چه سدان چه اسپرت و کوپه اکثرا تبدیل به کلاسیکهای مطرحی هم شدن خب سالهای قبل هم مثل این سالها بحرانهای اقتصادی رخ داده و کمپانیهای بسیار خوبی مجبور به تعطیلی و یا تغییر مالکیت شدن و هیچ ربطی به کیفیت محصول نداره بلکه نحوه عرضه و مدریت تولید و منباع مالی یک شرکت رو موفق یا ورشکسته میکنه .
اگه قرار بود هر محصولی کیفیت بدی داره موفق نباشه الان باید چین کلایه کشور ورشکسته میشد ولی به خاطر بازاریابی و شناخت بازار و خواست بازرا از طرف چینی ها الان توی این بحران اقتصادی این چینی ها هستن که موفق هستن و استفاده میکنن از بحران .و شرکتهای صاحب تکنولوژی رو یکی یکی میخرن.

milky way
05-08-2009, 02:33
دوستان میبینید که به نتیجه خاصی نمیرسیم
ما نه میتونیم الان درمورد ماشینهای دهه 60 و 70 حرف بزنیم چون بیشتر ماشینهای مطرح اون دوره چه سدان چه اسپرت و کوپه اکثرا تبدیل به کلاسیکهای مطرحی هم شدن خب سالهای قبل هم مثل این سالها بحرانهای اقتصادی رخ داده و کمپانیهای بسیار خوبی مجبور به تعطیلی و یا تغییر مالکیت شدن و هیچ ربطی به کیفیت محصول نداره بلکه نحوه عرضه و مدریت تولید و منباع مالی یک شرکت رو موفق یا ورشکسته میکنه .
اگه قرار بود هر محصولی کیفیت بدی داره موفق نباشه الان باید چین کلایه کشور ورشکسته میشد ولی به خاطر بازاریابی و شناخت بازار و خواست بازرا از طرف چینی ها الان توی این بحران اقتصادی این چینی ها هستن که موفق هستن و استفاده میکنن از بحران .و شرکتهای صاحب تکنولوژی رو یکی یکی میخرن.
دقیقاً کیفیت پائین محصولات امریکایی هست که باعث شد نابود بشن همه شرکتهاشون نه چیز دیگه ای البته منظورم از کیفیت تمام جوانب کیفیته نه فقط کیفیت ساخت، من میگم وقتی در خوده امریکا تویوتا بهترین عرضه کننده خودرو بشه شما دیگه خودت ببین اوضاع ماشین های امریکایی چطوریه خوب مردم جنس بهتر رو میخرن. از طرف دیگه امریکایی ها یه بازار خیلی بزرگ رو در اروپا ندارن همونطور که گفتم در خیلی از کشورها اصلاً ماشین های امریکایی وارد نمیشه چون فروش نمیکنن یا با استانداردهای اونجا سازگار نمیشن فقط فورد تونسته یکمی در اروپا جا باز کنه و یکارایی بکنه برای همینم برسکشته نشد خدایی هم الان بهترین ماشینهای امریکایی برای فورده وگرنه بقیه کمپانی ها که نابودن البته این پونتایک هم چند مدلش با Holden یکیه اوناهم چون من دوست دارم ماشین های خوبین :31: که اونم امریکایی نیست محصول Holden که زورکی جنرال موتورز خریدتش.
تو همین TopGear هم به ماشین های امریکایی فحش میدن مخصوصا تو انگلیس چون کلاً خیلی اصیل و کیفیت دوست هستن مردم.

farshad bugatti
05-08-2009, 10:14
حقیقت همینه که دوستان گفتن ما همه ماشین های امریکایی رو دوست داریم اما باید قبول کنیم که........................

amir camaross
05-08-2009, 21:08
ماشین های امریکایی کیفیت ساخت پائین، تکنولوژی بدردنخور در نتیجه میشه که همه کمپانی هاشون داشتن با هم برشکسته میشدن آخرشم 70% کمپانیهاشون برشکسته شدن انقدر ماشین های خوبی تولید میکردن!
شما دهه 70-60 رو نگاه نکنید شاید اون زمان ماشین های امریکایی اسم و رسمی داشتن ولی الان اوضاع فرق میکنه، خیلی از خودروهای امریکایی به خاطر کیفیت ساخت پائینشون به خیلی از کشورهای اروپایی اصلاً وارد نمیشن. تنها کمپانی امریکایی که کمی تونسته سرش رو بلند کنه فورد هست که اونم اوضاع جالبی نداره. الان کمپانیهای ژاپنی در بازار خوده امریکا از خیلی از این کمپانیهای امریکایی اعتبار بیشتری دارن که خنده دار اصلاً، مثلا تویوتا پرفروشترین ماشین ها رو در امریکا عرضه کنه اصلاً تویوتا نام بزرگترین خودروساز دنیا رو از بازار امریکا بدست آورده.

گه تکنولوژی سخت ماشین های آمریکایی بده پس چرا رکود سرعت در جهان دست ماشین های آمریکایی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟:21::21::21::21::21:

IMPost
05-08-2009, 23:07
دقیقاً کیفیت پائین محصولات امریکایی هست که باعث شد نابود بشن همه شرکتهاشون نه چیز دیگه ای البته منظورم از کیفیت تمام جوانب کیفیته نه فقط کیفیت ساخت، من میگم وقتی در خوده امریکا تویوتا بهترین عرضه کننده خودرو بشه شما دیگه خودت ببین اوضاع ماشین های امریکایی چطوریه خوب مردم جنس بهتر رو میخرن. از طرف دیگه امریکایی ها یه بازار خیلی بزرگ رو در اروپا ندارن همونطور که گفتم در خیلی از کشورها اصلاً ماشین های امریکایی وارد نمیشه چون فروش نمیکنن یا با استانداردهای اونجا سازگار نمیشن فقط فورد تونسته یکمی در اروپا جا باز کنه و یکارایی بکنه برای همینم برسکشته نشد خدایی هم الان بهترین ماشینهای امریکایی برای فورده وگرنه بقیه کمپانی ها که نابودن البته این پونتایک هم چند مدلش با Holden یکیه اوناهم چون من دوست دارم ماشین های خوبین :31: که اونم امریکایی نیست محصول Holden که زورکی جنرال موتورز خریدتش.
تو همین TopGear هم به ماشین های امریکایی فحش میدن مخصوصا تو انگلیس چون کلاً خیلی اصیل و کیفیت دوست هستن مردم.

واقعا متاسفم برای این نظر شما :41:

amir camaross
06-08-2009, 11:51
مثل این که نمیدونین در اوایل بنز برای ساخت موتور های خود از جنرال موتورز کمک گرفته.

BBNHFAK
06-08-2009, 12:32
مثل این که نمیدونین در اوایل بنز برای ساخت موتور های خود از جنرال موتورز کمک گرفته.
خبر جدید شرکت بنز اسمش رو به اروپا تغییر داد
1-مگه بنز نمایده اروپاست؟
-وقتی بنز داشت ماشین تولید انبوه می ساخت آمریکایی عکس ماشین هم نداشتن چه برسه به خود ماشین رو:31:
2- یعنی جنرال موتورز همیشه از بقیه شرکت ها جلوتر بود و حتی تکنولوژی رو به آلمانی ها می داد. اگه این حرف شما رو قبول کنیم شرکتی که جلوتر از بقیه باشه چرا ورشکست شه؟ مثلا محصولات جنرال موتورز رو می تونستن تو اروپا بفروشن و اگر جلو تر از بنز و ب ام و و فولکس واگن و ... بود اونجا مثل ایران بازار انحصاری نیست مردم محصولات اون شرکت رو می خریدن؟:5:

rami_hemi
06-08-2009, 16:48

من با این حرفت که کیفیت بد تنها سبب شده مخالفم به نظرم خودرو سازان آمریکایی خودشون رو با بازار تغییر یافته نتونستن وقف بدن نتونستن از اسمشون بگذرن یعنی رسمشو ن رو نتونستن بذارن کنار چون از اول اشتباههای فاحشی کرده بودن
همه ما خودرو سازان آمریکایی رو با ماشینهای بزرگ پر قدرت پر مصرف میشناسیم ولی این بازار دیگه اونو نمیخواد
مثلا مرسدس از اول روی لوکس بودن و کیفیت خوب و تکنولوژی به روز و مشخصه های خاصی تاکید کرده که هیچوقت کهنه نمیشن ولی مثلا جنرال موتورز دسیر به این نتیجه رسید
البته این امر ناشی از بازار پایه این خودرو سازها که همون امریکای شمالی و ایلات متحده هم بود ناشی میشه مردم آمریکا کلا بعضی انتظارات عجیب و غریب دارن و شدیدا هم قانون مدار هستن .
ببن مثلا امریکایی ها اومدن روی بعضی از اسمها بیش از اندازه سرمایه گذاری کردن مثلا هامر ماشینی نظامی که میتونست با خاص بودنش و کم تعداد بودنش همه چیز رو خوب پیش ببره ولی توجه بیش از اندازه نابودش کرد.
کروت با تمام اینکه کم تعداد هستش ولی همیشه تو کانون توجه هستشچرا چون خوب برنامه ریزی شده
کاپدیلاک میتونست برند خوبی باشه و نجات دهنده باشه ولی توجه کمی بهش شد و به جاش جنررال موتروز به دوو توجه کرد که قبلا هم بازار محدودی داشت .اپل میتونست موفقیت سالهای قبلش رو دوبراه به دست بیاره ولی باز هم کم توجهی مدیران از بین بردش.
کمن اینجا بخوام تک تک ایم موارد رو بگم طول میکشه .امروز فورد موفق هستش چون بازار رو خوب میشناسه
فورد میاره روی محصولی که موفق هستش سرمایه گذاری میکنه نه روی SUV های غول پیکر
فورد سری اف 150 وانتهاش واقعا موفق هستن فورد توی اروپا هم بازار خوبی داره با برند خودش عرضه میکنه چون بازار اونجا رو هم میشناسه واسه همینه که هنوز ورشکست نشده
فورد از بزرگ شدن بیش از حد جلوگیری کرد .
میدونی ما توی اختر شناسی یه پدیده ای داریم به اسم مرگ ستاره ای .یه ستاره موقع مرگش اونقدر بزرگ میشه بزرگ میشه که آخرش منفجر میشه ولی از گازهای باقی مونده ستاره های جدید به وجود میان
الان جنرال موتورز هم به اون سرنوشت دچار شد.الان انشعابانتش دارن دونه دونه فورخته میشن
شاید فردا کادیلاک جو.ز جنرال موتروز نباشه مثلا پونتیاک برند تعطیل شده هستش در حالی که یکی از موفقترین برندهای جنرال موتروز بود بیویک داشت خوب پیش میرفت ولی باز مدریت ضعیف نابودش کرد.
مدریت بد و ضعیف بهترین برندها رو به زیر میکشه.
مثلا رولس رویس با کیفیت هستش ولی چرا الان مستقل نیست؟چون مدریتش ضعیف بود بازاریابی نداشت نمیدونست مشتری چی میخواد.امروز موفقه چون مدریت خوبی داره.

farshad bugatti
08-08-2009, 12:36
مطالبت عالی بود و اینه حقیقت خودروسازی جهان امروز .... که بعضی ها خودرو های امریکایی رو با کیفیت تر از خودرو های اروپایی میدونند البته منظورم این دهه هستش

amir camaross
16-08-2009, 19:20
مطالبت عالی بود و اینه حقیقت خودروسازی جهان امروز .... که بعضی ها خودرو های امریکایی رو با کیفیت تر از خودرو های اروپایی میدونند البته منظورم این دهه هستش

از rami_hemi تشکر میکنم.
اقا فرشاد تو بورو ماشین آلمانی بخر منم برم ماشین آمریکایی بخرم.
قضیه حل شد.:31:
ولی به خاطر اطلاعاتت متاستفم.:41:

millad1388
16-08-2009, 19:34
:20:آمریکاای ها سنت گران در حالی که اروپای ها علم گران!!!:20:

rami_hemi
17-08-2009, 08:59
سنت گرایی و علم گرایی کلا با شما هم موافق نیستم
من نمیتونم بگم هیچ سنتی توی امریکایی ها بعد سال1977 باقی موند و کم کم توی طراحی و ساخت به سمت افت و نزول رفتن ولی همیشه مرسدس بنز و یا جاگوار یا آستین مارتین حتی ولوو سنتهای خاص خودشون رو تیو ساخت حفظ کردن .
البته به غیر از معدود خودروهای آمریکایی مثل کوروت و شاید هم تنها همین کوروت هیچ وقت سنت خاصی نداشته چون توی این مدت شاهد هستیم که پونی ها کم کم از تولید خارج شدن و شاید تغییر چهره دادن و به کوپه های بسیار ساده ای تبدیل شدن مثل ماستنگ مثل کامارو البته تازگیها یک بازگشت توی طراحی ها به وجود اوده که با الهام گیری از طراحی پونی ها انجام گرفته ولی باز هم هیچ سنتی دیده نمیشه چون دیگه کامارو و موستانگ وحتی تولد دوباره چلنجر هیچ یادی از گذشته نه چندان دور پونی ها نداره .
اینا خودروهای بزرگی هستن که هیچوقت جای پدران خودشون رو نمیتونن بگیرن و هنوز هم که هنوزه برای فردی که عاشق ماسلها هستش یک کامارو نسل اول و دوم یا یک چلنجر مدل 1973 با ارزشتر هستن.
در مورد سنت هم باید بگم سنت چیزی هستش که ما به طور واضح توی خودرو سازان خاصی میتونیم ببینیم.
مثلا سنت توی طراحی میشه بی ام و و بنز لانچیا آلفا رومئو که بارزترین سنت اونها اینه که جلوپنجره رکن اصلی قسمت جلوی خودرو هستش که برند رو در بر گرفته .یا سنت در تولید و خیلی چیزهای دیگه که کمتر میشه بین خودرو سازان آمریکایی و ژاپنی مشاهده کرد.

amir camaross
17-08-2009, 14:35
:20:آمریکاای ها سنت گران در حالی که اروپای ها علم گران!!!:20:

اگه اروپایی ها سنت گرا نیسند پس چرا 50سال هست که بی ام و از چراغ های یکسان ودر یک مدل برای ماشینهای خودش استقاده میکنه.

farshad bugatti
18-08-2009, 15:19
منم نظرم همینه اقا رامین

farshad bugatti
18-08-2009, 15:25
از rami_hemi تشکر میکنم.
اقا فرشاد تو بورو ماشین آلمانی بخر منم برم ماشین آمریکایی بخرم.
قضیه حل شد.:31:
ولی به خاطر اطلاعاتت متاستفم.:41:

فکر کنم امیر جان اقا رامین پاسخ شما رو دادند در ضمن لطفا توحین نکنید هدف ما بحث دوستانه هستش وما فقط حقیقت رو میگیم نه نظر شخصیمون رو.

millad1388
22-08-2009, 02:37
:18:همه شرکتهای امرکایی که بر شکست شدن رفت!!!!:18:
:31:ولی اروپایی ها سر پان:31:

millad1388
22-08-2009, 02:39
تفاوت ماشین آمریکایی با اروپاییش:
امریکا یی :کیفیت ساخت و تکنولوزی پیشرفته و مصرف سوخت پایین و آلودگی کم و ایمنی بالا............ نداره!!!
اروپایی قیمت پایین ............ ندارندالته بجز چند مدل......

boeing_747
23-08-2009, 17:49
تفاوت ماشین آمریکایی با اروپاییش:
امریکا یی :کیفیت ساخت و تکنولوزی پیشرفته و مصرف سوخت پایین و آلودگی کم و ایمنی بالا............ نداره!!!
اروپایی قیمت پایین ............ ندارندالته بجز چند مدل......

از كجا فهميديد millad1388 و farshad bugatti ؟

farshad bugatti
23-08-2009, 18:16
از كجا فهميديد millad1388 و farshad bugatti ؟

شما راست میگین نظر من کمی احساسی بود تا منطقی..

در مورد ایمنی ماشین های امریکایی اونقدر ها هم بد نیست

اما تو تکنولوژِ ی افت زیادی کرده و در کیفیت ساخت هم که عامل ورشکستگیشون شد

Layken
24-08-2009, 00:33
ببخشید audi یه شرک امریکاییه یا اروپایی..؟؟

farshad bugatti
24-08-2009, 01:44

منظورتون شرکته بله اروپایی هستش.

millad1388
24-08-2009, 21:22

منظورتون شرکته بله اروپایی هستش.

سهامش هم دست فولکس واگن آلمانه!!!!و خود شرکت audi آلمانی هستش

grand theft auto
24-08-2009, 22:04
عزیز من یه چیزی بدون بعدش حرف بزن،من خودم از بنز خوشم نمیاد اما بهتره بدونی که بنز اولین ماشین جهان بوده.و وقتی اولین بنز ساخته شد هنوز جنرال موتورزی وجود نداشت که بخواد ازش کمک گرفته باشه. حالا فرض بر اینکه بنز از آمریکا کمک گرفته،الان چی؟؟ الان آمریکا بلده یه موتور درست و حسابی بسازه؟؟؟بهترین موتور های جهان چندین ساله که از بین موتور های اروپا انتخاب میشن(معمولا بنز،فولکس واگن و ب ام و)وقتی آمریکای ها تنها راه افزایش قدرت موتور رو افزایش تعداد سیلندر و تعداد دهانه کاربراتور میدونستن،بنز سیستم انژگتور رو اختراع کرد.وقتی ماشینای آمریکایی بنزین رو قورت میدادن آلمان به فکر تولید ماشینایی بود که قیمت پایین،مصرف پایین،کیفیت و قدرت بالا داشته باشه.
بعدشم،اگه بتونید با دلیل و مدرک ثابت کنید شرکت های آمریکایی خودروساز در حال حاظر کیفیتشون،میانگین مصرفشون و ایمنیشون به پای اروپا میرسه من قبول میکنم.
خواهشا بحث 40 سال پیش رو وسط نکشید،اون موقع آمریکا ماشینای خوبی تولید میکرد،اما این ربطی به الان نداره،ب ام و هم در ابتدا شرکت مشروب سازی بود،بعد اسمش تغیر کرد شد تولید کننده موتور هواپیما الان هم خودروسازه.

amir camaross
26-08-2009, 19:40
عزیز من یه چیزی بدون بعدش حرف بزن،من خودم از بنز خوشم نمیاد اما بهتره بدونی که بنز اولین ماشین جهان بوده.و وقتی اولین بنز ساخته شد هنوز جنرال موتورزی وجود نداشت که بخواد ازش کمک گرفته باشه. حالا فرض بر اینکه بنز از آمریکا کمک گرفته،الان چی؟؟ الان آمریکا بلده یه موتور درست و حسابی بسازه؟؟؟بهترین موتور های جهان چندین ساله که از بین موتور های اروپا انتخاب میشن(معمولا بنز،فولکس واگن و ب ام و)وقتی آمریکای ها تنها راه افزایش قدرت موتور رو افزایش تعداد سیلندر و تعداد دهانه کاربراتور میدونستن،بنز سیستم انژگتور رو اختراع کرد.وقتی ماشینای آمریکایی بنزین رو قورت میدادن آلمان به فکر تولید ماشینایی بود که قیمت پایین،مصرف پایین،کیفیت و قدرت بالا داشته باشه.
بعدشم،اگه بتونید با دلیل و مدرک ثابت کنید شرکت های آمریکایی خودروساز در حال حاظر کیفیتشون،میانگین مصرفشون و ایمنیشون به پای اروپا میرسه من قبول میکنم.
خواهشا بحث 40 سال پیش رو وسط نکشید،اون موقع آمریکا ماشینای خوبی تولید میکرد،اما این ربطی به الان نداره،ب ام و هم در ابتدا شرکت مشروب سازی بود،بعد اسمش تغیر کرد شد تولید کننده موتور هواپیما الان هم خودروسازه.

اولا اولین ماشین توسط هنری فورد طراحی وتولید شد که که تو اون زمان مردم به آن کالسکه متحرک میگفتند .سیستم ترمز روغنی رو اولین بار آمریکا تولید کرد.سیستم دلکو بدون پلاتین رو هم آمریکا تولید کرد که تو اون زمان تحولی در سیستم جرقه زنی خودرو محسوب میشد که این خودش 1الی2لیتر تو مصرف فرق میکرد. اون زمانی که بنز بهترین موتورش 198 اسب قدرت داشت امریکا موتوری که برای کاپریس طراحی کرد ه بود 420 اسب بخار قدرت داشت:8: . در زمان حال نیز رکورد سرعت تو دست ماشین های آمریکایی هست که شلبی اس اس سی آیرو نام داره. پر فروش ترین ماشین جهان هم مربوط به آمریکا هست.

بعدش هم ارزش در برابر پول ماشین های اروپایی صفر هستش به طوری که الکی قیمت ماشیناشونو بالا میبرن .:27:

بعدشم بوگاتی ویرون 16 سیلندر(1010اسب بخار) از شلبی 8 سیلندر(1285اسب) ضعیف تره واین به دلیل تکنولوژی ضعیف ساخت موتوره (البته در مقابل شلبی) .
بعدشم من گفتم بنز از تکنولوژی ساخت موتورآمریکا کمک گرفته به طوری در ساخت موتور اس ال آر مکلارن در سیستم سوخت رسانی و جنس سر سیلند ها از تکنولوژی جنرال موتورز بهره گرفته.:31:
آلمان خوبه ولی به پای آمریکا نمیرسه.:21::21::21::21::21::21::21::21::21:: 21::21::21::21::21:

Pario
26-08-2009, 20:39
علاقه ای به این بحث نداشتم اما وقتی بعضی از اظهار نظرها رو خوندم لازم دیدم چند نکته رو بگم.

یکی از مهمترین علت ورشکستگی شرکتهای آمریکایی :

# دستمزد کارگر : دستمزد کارگران آمريکائی دو تا سه برابر در مقايسه با دستمزدهای موجود در بازار جهانی بيشتراست

# فشار اتحادیه های کارگری : حق بیمه و حقوق بازنشستگی که شرکتهای آمریکایی پرداختند چندین برابر سودشون بود. به این مشکل اعتصابهای کارگری رو هم اضافه کنید

در مورد تکنولوژی هم میتونم بگم اگر آمریکاییها نیاز به تکنولوژی جدیدی داشته باشند سریعتر و بهتر از کمپانیهای اروپایی به اون میرسند . دلیل؟ ارتباط بهتر صنعت و دانشگاه! و البته ارتباط با سایر شرکتها

یک مثال کوچک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

corey
26-08-2009, 20:55
خواهشا این بحث همین جا تموم کنید
روند بازار و فروش اتئمبیل ها خودش گویای همه چیز هست پس خواهشا دیگه بحث ادامه ندید

rami_hemi
26-08-2009, 22:23
اولا اولین ماشین توسط هنری فورد طراحی وتولید شد که که تو اون زمان مردم به آن کالسکه متحرک میگفتند .سیستم ترمز روغنی رو اولین بار آمریکا تولید کرد.سیستم دلکو بدون پلاتین رو هم آمریکا تولید کرد که تو اون زمان تحولی در سیستم جرقه زنی خودرو محسوب میشد که این خودش 1الی2لیتر تو مصرف فرق میکرد. اون زمانی که بنز بهترین موتورش 198 اسب قدرت داشت امریکا موتوری که برای کاپریس طراحی کرد ه بود 420 اسب بخار قدرت داشت:8: . در زمان حال نیز رکورد سرعت تو دست ماشین های آمریکایی هست که شلبی اس اس سی آیرو نام داره. پر فروش ترین ماشین جهان هم مربوط به آمریکا هست.
بعدش هم ارزش در برابر پول ماشین های اروپایی صفر هستش به طوری که الکی قیمت ماشیناشونو بالا میبرن .:27:
بعدشم بوگاتی ویرون 16 سیلندر(1010اسب بخار) از شلبی 8 سیلندر(1285اسب) ضعیف تره واین به دلیل تکنولوژی ضعیف ساخت موتوره (البته در مقابل شلبی) .

بعدشم من گفتم بنز از تکنولوژی ساخت موتورآمریکا کمک گرفته به طوری در ساخت موتور اس ال آر مکلارن در سیستم سوخت رسانی و جنس سر سیلند ها از تکنولوژی جنرال موتورز بهره گرفته.:31:
آلمان خوبه ولی به پای آمریکا نمیرسه.:21::21::21::21::21::21::21::21::21:: 21::21::21::21::21:
خواهشا یه کم برید مطالعه کنید امیر خان کل مطلبوت بی پایه اساس و ببخشید دیگه این حرف رو میزنم بچه گانه هستش
من خواهش میکنم از تمام دوستان کمی مطالعه بکنن بد نیست.
فرشاد جان بحث به بیراهه داره میکشه زحمت قفل کردنش با خودت.

farshad bugatti
27-08-2009, 01:22
به قول اقا رامین شما کمی مطالعه کن اخه شما از موتور 16 سیلندر بوگاتی چه میدونی اینطوری در موردش صحبت می کنی...؟

amir camaross
27-08-2009, 13:11
به قول اقا رامین شما کمی مطالعه کن اخه شما از موتور 16 سیلندر بوگاتی چه میدونی اینطوری در موردش صحبت می کنی...؟

نه .تو از موتور 8سیلندر شلبی چی میدونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟:27::27::27::27::27::27::27::27::41::41:
بعدش هم شما تعداد سیلند رو دلیل کمی کیفیت موتور و پر مصرفی میدونین.:41::41::41:
که البته حق دارین ومن بهتون حق میدم چون اطلاعاتتون ضعیفه.:31::31::31::31:
یکم مطالعه کن لطفا.:31:

amir camaross
27-08-2009, 13:28
شما ها چشاتونو بستین و نمیخواهید که قبول کنید آمریکا از اروپا بهتره.ببا به دور و برتون یه نگاهی کنین ببینین دیگه ماشین فقط بنز و بی ام نیست.

rami_hemi
27-08-2009, 14:23
شما ها چشاتونو بستین و نمیخواهید که قبول کنید آمریکا از اروپا بهتره.ببا به دور و برتون یه نگاهی کنین ببینین دیگه ماشین فقط بنز و بی ام نیست.

نه .تو از موتور 8سیلندر شلبی چی میدونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدش هم شما تعداد سیلند رو دلیل کمی کیفیت موتور و پر مصرفی میدونین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که البته حق دارین ومن بهتون حق میدم چون اطلاعاتتون ضعیفه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکم مطالعه کن لطفا.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] __________________
یه کم دیگه هر دوتون ادامه بدین متاسفانه مجبور میشم گزارش کنم تاپیک هم قفل میشه
کلا از بیخ بن این مقایسه غیر علمی هستش .
امیر جان به شما هم توی پیغام خصوصی توضیح دادم
موترو 8 سیلندر شلبی یا همون فور که به وسیله شلبی تقویت شده با 16 سیلندر بوگاتی زمین تا آیمون توی ساختار فرق دارن اون یک موترو تقویت شده خاص هستش نمیشه با یه موتور که که پایه اون برای توان بالا طراحی شده مقایسه کرد
اگه منظور ما تقویت موترو باشه امروز نمونه های میتونم برایتون نشون بدم از یک موترو 6 سیلندر 2.6 لیتری خطی rb26 توین توربو نیسان تونستن 1500 اسب توان بگیرن
کلا من از اول تاپیک هم گفتم مقایسه دو صنعت به این شکل کاملا غلط هستش
این مقایسه باید دوره بندی بشه در هر دوره تاثیرات اقتصادی حوه مدیریت نوع خواست بازار و هزار چیز دیگه مورد نظر قرار بگیره تا بگیم کدوم منطقه خودروسازی چرا موفق بوده چرا اون یکی نا موفق .
باز هم میگم و تاکید میکنم برین دنبال مطالعه با نظرات احساسی هیچ چیزی پیش نمیره .
اگه قرار به احساسی برخورد کردنه من خودم به شخصه ماشینهای آمریکایی دهه هفتاد و شصد میلادی رو خیلی دوست دارم و عاشق موتورهای بلوک کوچیک 8 سیلندر آمریکایی هستم ولی هیچوقت کور کورانه نظر نمیدم و نمیام عجوبه ای مثل موتور 16 سیلندر بوگاتی رو با موترو تقویت شده فورد /شلبی مقایسه کنم بین این دوتا موتور امیر جان مسله دوام و استقامت مطرحه با همه اعتقادی که به انعطاف پذیری موتروهای بلوک کوچک 8 سیلندر آمریکایی دارم ولی هیچوقت تکنولوزیهای موترو فولکس واگن بوگاتی رو کوچیک نمیدونم .
دوستان من هر دو شما همشهری من هستین احترام شما بیشتر واجب هستش و توصیه برادرانه من رو قبول کنید که کلا مقایسه از بیخ و بن اشتباه هستش .
ما حتی نمیتونیم به درستی دو شرکت مثل فورد و مرسدس بنز رو باهم مقایسه کنیم .ما تنها میتونیم دو محصول در یک رده از دو شکرت انتخاب کنیم که تا حد امکان کارایی های روی کاغذشون شبیه هم باشه بعد بیاریم توی یه محیط واقعی یا محازی باهم مقایسه کنیم اونم هیچوقت درست از آب در نمیاد چون در آخر همه مسایل به مساله ظاهر میرسیم که یک مورد کاملا سلیقه ای هستش.

BBNHFAK
27-08-2009, 15:05
کلا از بیخ بن این مقایسه غیر علمی هستش .

اگه غیر علمیه پس تاپیکو قفل کنید . بحث سر یه چیز غیر علمی چه فایده ای داره؟؟؟

Pario
27-08-2009, 15:43
دیدگاه بی طرف:

خودروهای آمریکایی و اروپایی ( دقیقا به همین شکل : مقایسه دو منطقه ) قابل مقایسه هستند اما نه در قسمت طراحی موتور و بدنه

امکانش هست در این قسمتها بحث بشه :

1. تکنولوژی خط تولید - استفاده از روباتها و ...
2.روشهای نوین خدمات پس از فروش
3.روابط کارگر و کارفرما
4.آزمایشهای قبل از تولید
5.ارزش برند
و ...

اما بعید میدونم اینجا کسی در این موارد تخصص داشته باشه.

دیدگاه جانبدارانه:

خودروهای آمریکایی از نظر تکنولوژی ساخت بدنه و موتور و امنیت مشکل خاصی ندارند. تفاوت آمریکا و اروپا در خودروسازی ناشی از تفاوت دیدگاهشون نسبت به خودرو هست. هرکدوم تعریف خاصی از خودرو دارند.

یه مطلب جالب در مورد تستهای فورد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداصل متن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rami_hemi
27-08-2009, 17:09
Pario ممنونم دوست عزیز واقعا همون مشکلی هستش که من میخوام بگم .ما واضح و به بهترین وجه بیان کردین
واقعا ممنونم ازتون .

farshad bugatti
27-08-2009, 19:34
یه کم دیگه هر دوتون ادامه بدین متاسفانه مجبور میشم گزارش کنم تاپیک هم قفل میشه

اقا رامین من به خاطر این حرفتون متاسفم من که قبلا هم چند بار گفته بودم که این تاپیکو ببندند حتی اقا فرشاد دلیلش را پرسیدند و من هم پاسخ دادم اما هنوز از ایشون خبری نیست...

Pario
28-08-2009, 03:23
Pario ممنونم دوست عزیز واقعا همون مشکلی هستش که من میخوام بگم .ما واضح و به بهترین وجه بیان کردین
واقعا ممنونم ازتون .

کار خاصی نکردم.

مشکل از اونجاست که ما بلد نیستیم طرفدار باشیم! از شرکت x به دلایل هیجوری خوشمون میاد. حالا این X ممکنه مرسدس بنز یا سایپا باشه. وقتی میبنیم نظر یکی چیزه دیگری هست تلاش میکنیم نظرش رو عوض کنیم یک نفر تا به طرفدارای شرکت x اضافه بشه:10: ما صفحات سایت رو با دیوار اتاقمون اشتباه گرفتیم , دیوار جای پوستر ماشین شرکت x هست و سایت جای بررسیهای فنی.

در مورد مقایسه موتور و بدنه باید به این شکل کار کرد :

مقایسه خودروهای ... کلاس ... ساخت سالهای ... تا ... با رنج قیمت از ... دلار تا ... دلار

اینجوری میتونید موتور و طراحی بدنه و هزار مشخصه فنی دیگه رو مقایسه کنید , نه اینکه اسم 30 شرکت خودرو سازی رو در یک تاپیک ردیف کنید و نظر بخواهید! اون نظر ...

موقع دعا بقیه رو فراموش نکنید :40:

موفق باشید

rami_hemi
28-08-2009, 09:47
Pario عزیز اسمت رو نمیدونم معذرت ولی ممنونم از تمام پستهای خوبی که میزنی روشن و دقیق میگی که چیکار باید کرد متاسفانه دوستان عزیز ما سعی میکنن مقایسه ها کلی باشه که امکان پذیر بودنش شرطهایی داره که گفتی .هر منطقه جغرافیای بازار خودش رو داره و فرهنگ خودش واسه همین به این سادگیها نمیشه با در نظر گرفتن دو تا محصول و نتیجه حاصل از اونها گفت که فلان منطقه صنعتش بهتر از منطقه دیگه هستش.
آخرش تو تونیستی این تاپیک رو به نتیجه برسونی.

Farshadd
28-08-2009, 11:35
به امید روزی که یاد بگیریم بحث کنیم، مقایسه کنیم و ...