PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گران قیمت ترین خودروهای جهان با مشخصات فنی

vahid0801
26-07-2009, 22:23
.بوگاتي ويرون 1604قويترين و گرانترين و سريعترين اتومبيل مجاز براي حركت در خيابانهاست و سرعت بالاي 400 كيلومتر بر سرعت (407 كيلومتر بر ساعت) آن ثبت شده است. بيشترين آمار توليد اين اتومبيل در سال 2005 ميلادي بوده است. اين اتومبيل بوسيله فولوكس واگن AG ساخته مي شود(آن قسمتي كه كمپاني خريداري شده ي بوگاتي را اداره مي كند) اسم اين مدل بوگاتي از نام راننده اي كه براي اولين بار در سال 1939 مسابقات 24 ساعته لمان را برد گرفته شده است. موتور ويرون از نوع W16 ميباشد يعني يك موتور 16 سيلندر در 4 رديف كه در هر رديف 4 سيلندر وجود دارد و نحوه آرايش اين رديفها به شكل حرف W انگليسي است. براساس اظهارات كمپاني فولوكس واگن موتور مدل توليد انبوه ويرون 1040 تا 1020 اسب بخار توان توليد مي كند. البته اين اعداد براساس اسب بخار متريك است و با اسب بخار SAE اين توان مي شود 1026 تا 1006 اسب بخار بنابراين در آمريكا قدرت موتور آن 1001 اسب بخار اعلام شده است. به هر حال اين موتور ركورددار بيشترين توان براي يك اتومبيل قابل رفت و آمد در خيابان است.

این خودرو بازنده بزرگ هست. با وجود سابقه شرکت بوگاتی و مسائلی که در ساخت این ماشین پیش اومد یکه تازیش زیاد به طول نکشید.

سرعت نهایی این ماشین 407.1 کیلومتر هست که در زمان 2.5 ثانیه کیلومتر شمار داره عدد 96 کیلومتر در ساعت رو نشون میده. موتوری W شکل 16 سیلندر با 1001 اسب بخار. قیمت پایه از 1.444.000$ شروع میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فراري انزو قيمت: 1000000 دلار
اين اتومبيل 12 سيلندر با نامهاي فراري انزو F60 در بازار شناخته شده است، كه نام بنيان گذار كمپاني فراري را برآن نهاده اند. فراري انزو در سال ميلادي 2003 با تكنولوژي اتومبيل هاي فورمول يك ساخته شد. كه از آن جمله مي توان به بدنه از جنس فيبر كربن، سيستم تعويض دنده پي در پي (مانند موتور سيكلت براي سرعت تعويض دنده) و ديسك ترمزهاي از جنس سراميك كربن اشاره كرد. همينطور از تكنولوژيهايي كه استفاده از آنها در مسابقات فورمول يك مجاز نيست هم استفاده شده است. مثلاً در اين مدل فراري از آيروديناميك فعال استفاده شده است. و عملكرد آن به اين گونه است كه بعد از رسيدن اتومبيل به سرعت 301 كيلومتر بر ساعت نيروي فشاري بر اتومبيل (به سمت پايين) به حداكثر مقدار خود يعني 775 كيلوگرم مي رسد در اين زمان كامپيوتر اتومبيل وارد مدار ميشود اسپويلر عقب را به گونه تغيير مكان مي دهد تا نيرو از اين بيشتر نشود.

پاگاني زوندا ــC12F قيمت: 741000 دلار
از اين اتومبيل اولين بار در نمايشگاه اتومبيل جنوا در سال 2005 پرده برداري شد. در بين اتومبيل هاي ساخت كمپاني پاگاني بر روي هيچ اتومبيلي به اندازه اين اتومبيل كار مهندسي و اصطلاحات نشده است. زوندا از مدلهاي قديمي خود چيزهاي زيادي به ارث برده است از آن جمله موتور 7.3 ليتري V12 آن است. ولي قدرت آن تا 594 اسب بخار زياد نشده است. يك موتور ويژه سفارشي اسپرت با قدرت 641 اسب بخار نيز براي سفارش موجود است. كمپاني سازنده ادعا كرده است اين اتومبيل مي تواند در زمان 3.2 ثانيه از صفر به 97 كيلومتر در ساعت برسد. حداكثر سرعت اين اتومبيل بيش از374 كيلومتر بر ساعت مي باشد و ترمزهاي بسيار قوي آن را به راحتي از 300 كيلومتر بر ساعت به صفر مي رساند اين اتومبيل از نسبت قدرت به وزن خوبي برخوردار است (384) كه اين رقم براي فراري انزو 356 است.

Koenigsegg CXX قيمت 600910 دلار

CXX مخفف كوپه مسابقه اي است. مدل X با ورودي خود جشن 10 سالگي اولين مدل از سري اتومبيل هاي CC بود. اين اتومبيل بيشتر براي بازار آمريكا ساخته شده است تا ديگر كشورها و از قوانين آن پيروي مي كند موتور 4.7 ليتري تمام آلومينيومي آن داراي 32 سوپاپ است و از نوع V8 است و بوسيله 2 سوپر شارژر قوي تقويت مي شود. اين موتور 806 اسب بخار توان توليد مي كند و گشتاور آن 920 نيوتن متر است.

ــ پورشه كاررا GT قيمت: 48000 دلار

اين اتومبيل بوسيله كمپاني آلماني پورشه ساخته شده است. از يك موتور كاملاً جديد 5.7 ليتري V10 قدرت مي گيرد كه 612 اسب بخار قدرت دارد. اين پورشه در زمان 3.9 ثانيه از صفر به 100 كيلومتر در ساعت مي رسد و حداكثر سرعت آن 330 كيلومتر در ساعت است. و در آزمايشهاي جاده اي كه از اين اتومبيل به عمل آمد حتي نتايج بهتري هم بدست آمد.

مرسدس SLR مك لارن قيمت: 455500 دلار

مرسدس SLR مك لارن يك اتومبيل اسپرت است كه با همكاري دايملر كرايسلر و مك لارن توليد و بهينه سازي شده است. اين اتومبيل در واكينگ انگلستان در مركز فن آوري مك لارن مونتاژ شده است. قلب اين مرسدس يك موتور 8 سيلندر 5.5 ليتري با آرايش V8 با زاويه 90 درجه مي باشد كه در دور موتور 6500 rpm توان 626 اسب بخار و در دور موتور 3250-5000 rpm، گشتاور 780 نيوتن متر توليد مي كند. همانطور كه مشاهده مي كنيد گشتاور توليد اين اتومبيل بسيار بالاست و در بازه زيادي از دور موتور قابل دسترسي است. اين خاصيت به راننده اين امكان را مي دهد كه بدون دغدغه تعويض دنده به راحتي در دنده هاي سبك شتاب بگيرد.

مي باخ 62 قيمت:385250 دلار

مي باخ 57 و 62 اولين مدلهايي از مدل مي باخ بودند كه بعد از ادغام كمپاني هاي دايملر و كرايسلر ساخته شدند. اين كمپاني از مرسدس بنز جدا شد. اين اتومبيل اولين بار در نمايشگاه اتومبيل توكيو نمايش داده شد كه بر پايه مرسدس بنز كلاس s سدان ساخته شده بود. دايملر كرايسلر مي خواست كمپانيرولزرويس/بنتلي را بخرد ولي در مناقصه BMW و فولكس واگن برنده شدند و دايملر كرايسلر هم براي جايگزيني آن اتومبيل مي باخ را در سال 2002 توليد كرد. موتور اين مي باخ يك موتور 5.5 ليتري ساخته كمپاني بنز است كه با يك توربوشارژر دوبل نفس مي كشد. و آرايش آن V12 (تعداد 12 سيلندر كه سيلندرها با آرايش V قرار گرفته اند) مي باشد.550 اسب بخار توان توليدي اين اتومبيل است. در مورد مي باخ مي توان گفت يك اتومبيل لوكس به تمام معناست.

رولزرويس فانتوم قيمت: 320000 دلار

رولزرويس فانتوم يك اتومبيل با طراحي داخلي خاص و لوكس است كه بوسيله رولزرويس كه اكنون قسمتي از كمپاني BMW است ساخته شده است. اين اتومبيل اولين بار در سال 2003 متولد شد و اولين اتومبيلي است كه بعد از مالكيت اين كمپاني توسط BMW ساخته شده است. موتور آن 6.6 ليتر حجم داشته ميتواند 453 اسب بخار قدرت و 720 نيوتن متر گشتاور توليد كند. كه آرايش اين موتور 12 سيلندر V12 مي باشد. بدنه اين اتومبيل 2.5 تني از آلومينيوم ساخته شده است. مي تواند در زمان 5.7 ثانيه از حالت سكون به سرعت 100 كيلومتر در ساعت برسد. كه با چنين وزني رقم بسيار خوبي است

لامبورگيني مورچيلاگو قيمت: 279900 دلار

اين لامبورگيني به عنوان خلف ديابلو ساخته شده است. كه يك اتومبيل كوپه دو در و دو سرنشين است. اين اتومبيل در تاريخ مارس 2006 در نمايشگاه جنوا به معرض نمايش گذاشته شد. موتور آن 6.5 ليتر حجم دارد كه 640 اسب بخار قدرت دارد.
213مایل یا 342.7 کیلومتر بالاترین سرعت این گاو وحشی و سرکش هست. در مدت3.3 ثانیه میتونید کیلومتر رو سرعت 96 کیلومتر ببنید. موتوری 12 سیلندر با توان تولید 640 اسب بخار.

آستون مارتين و نكوئيش قيمت: 225000 دلار

آستون مارتين و نكوئيش با موتور V12 خود اولين بار در سال 2001 پا به عرصه گذاشت. اين اتومبيل به عنوان اتومبيل رسمي جميز باند در بيستمين فيلم جميز باند به نام «يك روز ديگر بمير» براي خود اسم و رسمي به هم زده بود. در اين فيلم ونكوئيش مي توانست نامرئي شود و در ميان دشمنانش نفوذ كند. ونكوئيش يك موتور 5.8 ليتري 48 سوپاپه دارد كه آرايش V12 با زاويه 60 درجه داشته مي تواند توان 460 اسب بخار و گشتاور 542 نيوتن متر را توليد كند. و گيربكس 6 دنده نيمه اتوماتيك كار را تكميل مي كند.

SSC Ultimate Aero

این خودرو با سرعت 413.5 کیلومتر در صدر این جدول قرار داره. در زمان 2.7 ثانیه سرعته خودش رو به 96 کیلومتر در ساعت میرسونه. این امر به لطف وجود یک موتور 8 سیلندر وی شکل امکان پذیر هست.که به وسیله دو توربو نصب شده رو این موتور قدرتی معادل 1183 اسب بخار تولید میشه. قیمت پایه هم از 654.400$ شروع میشه.

Saleen S7 Twin-Turbo

399کیلومتر در ساعت که تمام توانایی یک موتور تمام الومینیومی 8 سیلندر با 750 اسب بخار هست. البته برای رسیدن به این سرعت از دو توربو شارژر استفاده میکنه. فقط 3.2 ثانیه طول میکشه تا عقربه کیلومتر شمار رو روی سرعت 96 کیلومتر ببینید. با قیمت 555.000$ که در مدل پایه می بینید.

McLaren F1

افسانه شاید خیلی از شما این نام افسانه ای رو شنیده باشید. خودرویی که به لطف موتور 12 سیلندر وی شکل خودش و تولید 627 اسب بخار در نهایت سرعت خودش که 386.2 کیلومتر هست میرسه. این موتور از مجموعه سری های موتور های شرکت ب.ام.و میباشد. در زمان 3.2 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر میرسه. در های این خودرو شبیه به بال های خفاش میمونه.

Jaguar XJ220

سرعت این خودرو به 349.2 میرسه که در 4 ثانیه سرعت خودش رو به 96 کیلومتر میرسونه. موتوری 6 سیلندر که با استفاده از دو توربو 542 اسب رو تولید میکنه. قیمت پایه خودرو 345.000$ دلار میباشد. این خودرو در سال 1992 تولید شد.

كوروت Z06

از صفر تا 100 كيلومتر در ساعت در كمتر از 4 ثانيه، از صفر تا 160كيلومتر در ساعت در كمتر از 8 ثانيه، حداكثر سرعت 306 كيلومتر در ساعت، قدرت موتور 505 اسب بخار در 6300 دور در دقيقه و گشتاور 470 پاوند فوت در 4800 دور در دقيقه، حداكثر دور موتور 7000 دور در دقيقه
تنها اتومبيل هاي در دست توليدي كه از نظر نسبت قدرت به وزن يا گشتاور به وزن از شورولت كوروت Z06 پيشي مي گيرند، مرسدس مك لارن SLR و بوگاتي Veyron هستند كه 10 تا 20 برابر Z06 قيمت دارند. خودرو ديگري كه از بعضي جهات قابل مقايسه با كوروت Z06 محسوب مي شود، دوج Viper است كه با نسبت قدرت به وزني در حدود 10 درصد كمتر از Z06، حدود 20 هزار دلار گران تر از آن است و همين طور در اين رده مي توان از پورشه Carrera GT نام برد كه مشخصات فني نزديك به اين شورولت را دارد، اما حساب قيمتش با كرام الكاتبين است. به هر حال مزيت بزرگ Z06 به عنوان يك سوپركار اين است كه امكان خريد آن به راحتي وجود دارد.

AUDi R8
حجم موتور: ۴۱۸۳ سی سی
تعداد سوپاپ: ۳۲ سوپاپه dohc
موتور: 8-v آلومینیومی
نیرو: ۴۲۰ اسب بخاردر دور ۷۸۰۰
گشتاور: ۳۱۷ فوت ژوند
تعداد دنده: ۶
طول: ۴۳۶۰ م
عرض: ۱۸۷۰ م
ارتفاع: ۱۲۳۰ م
فاصله دو محور: ۲۶۰۸ م
وزن: ۱۵۷۰ کیلوگرم
حداکثر سرعت: ۳۰۰ کیلومتر
شتاب صفر تا ۱۰۰: ۶/۴
شتاب جانبی: ۱ جی
شتاب ترمز: ۱۲/۱ جی

Lamborghini Reventon

نمونه ای از اتومبیل بسیار گرانقیمت لامبورگینی، مدل رونتون كه هنوز آكبنده و در حال بیرون آوردن اون
از بسته بندی مخصوص هستند. از مشخصات بارز این اتومبیل می توان به شتاب صفر تا صد ۳.۴ ثانیه ای
و حداکثر سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت اشاره کرد که بدلیل بدنه ی فوق آیرودینامیک آن است،
ضمن اینكه ۶۵۰ اسب بخار قدرت آنست و بالاتر از یک میلیون دلار قیمت دارد.

ِِDoge Viper SRT

این بار دوج سالار خود با پیشرانه ای وحشتناک را برای چندمین بار به بازار می فرستد. SRT 10 با هدف نابودی شورلت کوروت تولید شده و د امکانات و تجهیزات از چیزی دریق نکرده است. این افعی با 600 اسب وحشی تگزاس حریف دیگری هم به نام موستانگ GT500 K دارد.
750 نیوتن بر متر هم گشتاوری است که هدیه و یا به نوعی کادو برای اننده است.

فقط و فقط 3.5 ثانیه برای رسیدن به 96کیلومتر برساعت و 7.6 ثانیه برای 160 کیلومتر بر ساعت و حتی 11.6 ثانیه برای 400 متر که از کوروت Z 06 هم بهتر است. در حالی که نسل قبل به ترتیب 3.8 ثانیه ، 8.5 ثانیه و 12.1 ثانیه زمان برای این مراحل داشت. نهایت سرعت هم به 325 کیلومتر بر ساعت برای کوپه و 317 کیلومتر بر ساعت برای مدل روباز یا همان رودستر.

قیمت پایه : 90345 دلار

vahid0801
26-07-2009, 22:31
چندتا نکته هست که نشون دهنده ی سلیقه مقاله نویساس.که یکی از بوگاتی ویرون به عنوان سریع ترین و قویترین یاد کرده.که همینطور هم هست.اما SSC Ultimate Aero با قیمت خیلی پایینترش تو بعضی جهتا کلشو خوابوند.

به هر حال امیدوارم که مفید باشه.

در کل سرور و سالارشون همیشه PORSCHE CARRERA GT هست و خواهد بود

علیرضا
26-07-2009, 23:13
دوست عزیز Chevrolet Corvette ZR1 رو یادت رفت ؟ :31:
فکر کنم ZR1 کل SLR McLaren و ویرون رو تو بعضی جهات بخوابونه .

اگه دوست داری خودم یه چیزایی راجع بهش اینجا بنویسم

Lamanta
27-07-2009, 00:09
ممنون از اطلاعات جالبت !صفحه خیلی سنگین شده مخصوصا با اون عکس بوگاتی ویرون

vahid0801
27-07-2009, 11:38
دوست عزیز Chevrolet Corvette ZR1 رو یادت رفت ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فکر کنم ZR1 کل SLR McLaren و ویرون رو تو بعضی جهات بخوابونه .

اگه دوست داری خودم یه چیزایی راجع بهش اینجا بنویسم اره.به جز اون Corvette c7 و خز ترین ماشین گنده ایرانی یعنی Gallardo رو هم یادم رفت.ولی zr1 یه تاپیک جدا داره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفکر نکنم کوروتا هیچ کدموشون در حدی باشن که ویرون رو باهاش کل بندازن.مگه از نظر قدرت بر حسب وزن که تو کوروتا ارثیه و همیشه از این نظر اول بودن.
اگه شما هم مطلب بزارید خوشحال میشیم.به نظر شما c7 از zr1 سر تر نیست؟به نظر من که c7 یه چیز دیگس

ممنون از اطلاعات جالبت !صفحه خیلی سنگین شده مخصوصا با اون عکس بوگاتی ویرون یه یک ساعتی روش وقت گزاشتم.

vahid0801
27-07-2009, 11:46
لامبورگینی گالاردو lp 560-4 spyder

در سال 2007 در حدود 30 درصد از فروش لامبورگینی در آمریکا تنها به ایالت کالیفرنیا اختصاص داشت . به همین دلیل این شرکت بهترین فرصت برای معرفی و نمایش LP560-4 را در نمایشگاه لوس آنجلس دید .
اما باید دید گالاردو ی " اسپایدر " جدید چه دارد ؟ حجم موتور نسبت به گالاردوهای معمولی 200 سی سی افزایش پیدا کرده است تا قدرت موتور با افزایش 40 اسب بخاری به رقم 560 اسب برسد و حداکثر گشتاور نیز برابر 540 نیوتون متر باشد .
با این مشخصات دستیابی به شتاب صفر تا صد کیلومتر در 4 ثانیه و حداکثر سرعت 324 کیلومتر در ساعت چندان برای گالاردو عجیب نیست .
با بهینه سازی های صورت گرفته گیربکس اتوماتیک E-Gear این خودرو در صورت قرار گرفتن در وضعیت CORSA ( اسپرتی ترین وضعیت ) در حدود 40 درصد تعویض دنده های سریع تری دارد .
سقف این خودرو تنها در مدت زمان 20 ثانیه باز یا بسته می شود .

علیرضا
28-07-2009, 23:28
اره.به جز اون Corvette c7 و خز ترین ماشین گنده ایرانی یعنی Gallardo رو هم یادم رفت.ولی zr1 یه تاپیک جدا داره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفکر نکنم کوروتا هیچ کدموشون در حدی باشن که ویرون رو باهاش کل بندازن.مگه از نظر قدرت بر حسب وزن که تو کوروتا ارثیه و همیشه از این نظر اول بودن.
اگه شما هم مطلب بزارید خوشحال میشیم.به نظر شما c7 از zr1 سر تر نیست؟به نظر من که c7 یه چیز دیگس

C7 که هنوز نیومده . همین الان چند تا عکس از نمونه اولیه اش دیدم . فکر کنم این دیگه همون خدا باشه :31:
ویرون فقط : گرونه ، 407تا میره ، 1001اسب قدرت داره. همین !
ولی Corvette : شتاب فوق العاده داره ، سبکه ، Muscle هست ، بازم شتاب فوق العاده داره :31: ، مختص Drift کردنه !! ، زیبا و جذابه و... :27:
حتماً C7 سرتره ولی تا بیاد فرصت داریم با ZR1 بیشتر ور بریم.

ممنون از مطالبت وحید جان.
سعی می کنم اینجا و تو تاپیک خودش یه چیزایی بزارم.

vahid0801
29-07-2009, 10:45
C7 که هنوز نیومده . همین الان چند تا عکس از نمونه اولیه اش دیدم . فکر کنم این دیگه همون خدا باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اره.من دیده بودم که دیگه لب بازاره.اما این بحران اقتصادی ......خدا پدرشو در بیاره.
اما بازم فکر نکنم کاری کنه من از کوروت خوشم بیاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو کربن تنها ماشینی که با من میتونه کل بندازه کوروته.فعلا از وایپر بیشتذ خوشم میاد تا کوروت شرمنده ها.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی خداییش ماشین رو دست کوروت زیاد هست.فقط کاررا ی خودم

علیرضا
29-07-2009, 11:59
اره.من دیده بودم که دیگه لب بازاره.اما این بحران اقتصادی ......خدا پدرشو در بیاره.
اما بازم فکر نکنم کاری کنه من از کوروت خوشم بیاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو کربن تنها ماشینی که با من میتونه کل بندازه کوروته.فعلا از وایپر بیشتذ خوشم میاد تا کوروت شرمنده ها.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی خداییش ماشین رو دست کوروت زیاد هست.فقط کاررا ی خودم

چرا آخه ؟؟ :31: ماشین به این خوبی ! آمریکایی !
خوب هر کسی یه سلیقه ای داره. نمیدونم چرا من مستقیم رفتم سراغ Corvette . فکر کنم تقصیر همین سری Need For Speed بود. قبول دارم ماشین رو دست این خیلی هست ولی عشق منه چیکار کنم. اگه یه ویرون بهم می دادن میفروختم یه Carrera GT و یه Corvette ZR1 می گرفتم ، خوبه ؟ :27: اونوقت دوتایی چه حالی می کردیم :8:

حوب از بحث اصلی دور نشیم.
منم یه چیزایی دارم فعلاً :

Corvette ZR1 :
صفر تا 96 : 3.8 ثانیه
1/4 (یک چهارم) مایل : در مدت 11.5 ثانیه با حداکثر سرعت 128 مایل در ساعت (213 کیلومتر در ساعت)
96 تا 0 : 96 فوت (حدود 30 متر)
در Slalom (زیگزاگ) : با سرعت 120 کیلومتر در ساعت
در Skid pad (شتاب گریز از مرکز) : 1.06g
دیسک های ترمز از جنس سرامیک کربن. دیستک هایی جلو مانند فراری FXS و دیسک های عقب همانند دیسک های فراری انزو . سقف و کاپوت از فیبر کربن و...

p3yvand
01-08-2009, 11:44
ممنون از اطلاعات جالبت !صفحه خیلی سنگین شده مخصوصا با اون عکس بوگاتی ویرون
در عوض ارزش داشت
از دوستاني كه زحمت كشيده اند تشكر ميكنم