PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست مقایسه ی تخصصی ماکسیما و مزدا3 تیپ3

merikh_merikh
26-07-2009, 21:04
سلام.
دوستان اگه میشه لطفن یه مقایسه ی تخصصی بین این دو خودرو(ماکسیما و مزدا3 تیپ3) انجام بدین.
دوستانی که میتونن چنین مقایسه ای انجام بدن لطفن کمک کنن.
ممنون.

rami_hemi
26-07-2009, 22:54
این چیز که میخواید اصلا امکان پذیر نیست
چون هر کدوم از این ماشینا تو یه کلاس متفاوت هستن.
ماکسیما یه سدان فول سایز با امکانات تقریبا کامل و سواری راحت و موتور پر قدرت بزرگ و نرم که سواری راحت ولی نچندان اسپرتی که در اصل برای افراد بالای 45 سال که رانندگی آرام و راحتی رو میخوان و انتظار دارن ماشین برای مسافتهای طولانی کشش لازم رو داشته باشه و بیشتر برای مسافرت بیرون شهر از ماشین استفاده میکنن و خسته کننده نباشه و فضای لازم رو داشته باشه طراحی شده.
و امکا مزدا 3
یک سدان متوسط کوچک جم و جور به روزتر از نیسان ماکسیمای موجود متور نسبتا پر قدرت که با جسه کوچکش خوب جفت شده ایمنی و تجهیزات کاملتر یک سدان کوچک اسپرت و چابک در واقع یک نینجای مدرن از ژاپنی ها که میتونست با کمی تقویت و نصب آپشنهای بیشتر و حتی با ساخت مدلی با موترو دورانی رقیب سر سختی برای لنسر اوو باشه .
این ماشین در اصل برای یکجوان 25-30 ساله طراحی شده که تازه شغل خوبی رو پیدا کرده و دوست داره در عین اینکه ماشین اقتصادی رو داره فضای نسبتا خوبی برای مسافرتهای کوتاه با جمع دوستان داشته باشه و قابلیتهای اسپورتی هم تا حدودی داشته باشه و شاید کمی ارتقاع و تیون .
اینم نظر و مقایسه ا از زبان این بنده حقیر .و در نظر گرفتن واقعیت وجودی این ماشینها نه اونی که توی ایران هستش.

poria_mc
27-07-2009, 14:46
رامین خیلی کامل گفت ولی یه چیزی هم گفت که واقعا بعید بود!

ماکسیما یه سدان فول سایز با امکانات تقریبا کامل و سواری راحت و موتور پر قدرت بزرگ و نرم که سواری راحت ولی نچندان اسپرتی
رامین جان ماکسیما درسته سواری نرمی داره اما موتور خیلی خفنی هم داره و تو مدل دنده ای آزرا و سوناتا 6 رو راحت رنده میکنه!

rami_hemi
27-07-2009, 19:41
پوریا جان اسپرتی بودن یه ماشین به متور تنها نیست کلا فرمانگیری سوسپانسیون این نسل ماکسیما که توی ایران هستش چندان حالت اسپرتی نداره ولی واقعا راحته .نسلهای بعدی در حدودی اسپرتی تر از این نسل هستن توی سرعت بالا شدیدا انحراف قسمت عقب داره . کنترلش سخته ولی مزدا به خاطر اندازه های کوچیک و ارتفاع پایینتر و سوسپانسیون خشکتر اسپرتی تر هستش.

poria_mc
27-07-2009, 20:28
پوریا جان اسپرتی بودن یه ماشین به متور تنها نیست کلا فرمانگیری سوسپانسیون این نسل ماکسیما که توی ایران هستش چندان حالت اسپرتی نداره ولی واقعا راحته .نسلهای بعدی در حدودی اسپرتی تر از این نسل هستن توی سرعت بالا شدیدا انحراف قسمت عقب داره . کنترلش سخته ولی مزدا به خاطر اندازه های کوچیک و ارتفاع پایینتر و سوسپانسیون خشکتر اسپرتی تر هستش.
من فکر کردم منظورت موتوره تعجب کردم!
راجع به نسلهای بعدی حرفت رو قبول دارم 206%!! حتی تو نسل جدید شیفتر پشت فرمون هم داره!
راجع به این هم که میگن قسمت عقب ماکسیما انحراف داره به خاطر اینه که صدای موتور تو اتاق نمیاد باعث میشه سرعتت بیشتر بشه! پیچی رو که با سوناتا 80 تا میپیچی ناخودآگاه تو ماکسیما با 120 تا میپیچی!!

merikh_merikh
28-07-2009, 20:37
دوستان حالا ايا با عوض کردن کمک هاي ماکسيما و گذاشتن کمک هاي بسيار خوب و يه سري تغييرات ديگه که خودم سر در نميارم ولي کسي را پيدا کنم تا انجام بده ايا ميشه اين مشکل ماکسيما(عقب ميپره)را برطرف کرد؟يا به زبان ساده تر با تعويز کمک ها ميشه ايمني ماشين را بالاتر برد؟
يا اين به علت بزرگيه ماشين ميباشد و هيچ راهي نداره؟

poria_mc
28-07-2009, 21:48
دوستان حالا ايا با عوض کردن کمک هاي ماکسيما و گذاشتن کمک هاي بسيار خوب و يه سري تغييرات ديگه که خودم سر در نميارم ولي کسي را پيدا کنم تا انجام بده ايا ميشه اين مشکل ماکسيما(عقب ميپره)را برطرف کرد؟يا به زبان ساده تر با تعويز کمک ها ميشه ايمني ماشين را بالاتر برد؟
يا اين به علت بزرگيه ماشين ميباشد و هيچ راهي نداره؟
تاثیر داره ولی گفتم کلا ماکسیما به خاطر همون مساله ای که گفتم میگن عقبش میپیچه! من ماشینم رو بهت میدم با ESP روشن همون سرعت 120 که ماکسیما با یه انحراف جزئی عقب میپیچه شما حتما با این ماشین میری ته دره!

merikh_merikh
29-07-2009, 16:44
پس ماکسيما به او صورت ايرادي نداره چون ما سرعت را حس نميکنيم اين را ميگيم.
منم حرفه شما را قبول دارم چون با پدرم داشتيم ميرفتيم سمت ماهشهر سرعت ماشين 160 تا بود ولي خداييش من حدوده 10 دقيقه فکر ميکردم که پدرم داره با سرعت حدوده 60 يا 70 تا ميره بعد که بش گفتم چرا اينقد اروم ميري گفت يه نگاه به سرعت بنداز..........

merikh_merikh
29-07-2009, 16:46
دوستان حالا نظرتون در مورد انتخاب بين مزدا3 تيپ3 و ماکسيما اتوماتيک چيه؟
ماکسيما يه سري بدي ها مثل نداشتن دنده اتوماتيک تيپ ترونيک که باعث ميشه تعويز دنده را فقط به عهده ي ماشين بزاري و ايراده ديگه که نسبت به مزدا3 داره ايمني ميباشد چون کنترل مزدا3 بهتر از ماکمسيما ميباشد.
برتري هاي ماکسيما هم نسبت به مزدا3 اينا هستن:موتور قويتر و فضاي بيشتر همچنين به علت موتور قويتر و 6سيلندر بودن در جاده هاي بين شهري حريف نداره.
اينا نظرات من بود اگه اشتباهي داخلشون هست لطفن بگين.

انتظارات اصليه من از ماشين اينا هستن:
1)رفت و امد در سطح شهر به خصوص کل کل با ماشين ها(که براي کل کل که برام مهتره فکر کنم ماکسيما بهتر باشه البته نظر به عهده ي شما)
2)مسافرت و به خصوص ماشين در جاده هاي بين شهري کم نياره(که بازم فکر کنم ماکسيما به علت موتور قويتر و 6سيلندر بودن بهتر باشه)
3)رانندگيه اسپرت و با لذت(که در اين مورد مزدا3 برتري داره ولي باز بي صداييه ماکسيما نبايد فراموش بشه که اونم لذت خودشو داره)
4)يه ماشيني باشه که اسپرت باشه(که مزدا3 اسپرت تره)همچنين قابليت اسپرت کردن بالايي هم داشته باشه(که فکر کنم هر ماشيني را با توجه به پولي که داري بشه اسپرتش کرد)
5)جا براي 4 نفر مناسب باشه و 4نفر به راحتي داخل ماشين جا بشن و اذيت نشن(که اين مورد هم براي هر دو ماشين خوبه)
6)ايمني خوب و قابل قبول(در اين مورد فکر کنم مزدا3 به علت پايداري و کنترل بهتره برتر باشه ولي تا اون جايي که ميدونم فکر کنم هر دو از لحاظ ايمني برابر باشن)
7)ماشين را ميخام تا مدتي طولاني نگه دارم پس براي مدت طولاني خوب باشه.(فکر کنم در اين مورد هم مزدا3 با توجه به جديدتر بودنش بهتر باشه)

دوستان اينا انتظارات اصليه من بودن که در پرانتز جواب هايي را که خودم يافتم را گفتم ولي شايد درست نباشن اگه اشتباهي کردم شما بگين همچنين نظرتونو با توجه به انتظارات من بگين.
خيلي ممنون.

poria_mc
29-07-2009, 21:08
)رانندگيه اسپرت و با لذت(که در اين مورد مزدا3 برتري داره ولي باز بي صداييه ماکسيما نبايد فراموش بشه که اونم لذت خودشو داره)
مزدا فقط یه قیافه اسپرت تری داره و یه دنده هوشمند! شما با ماکسیما دنده ای رانندگی کن اونوقت متوجه میشی اسپرت یعنی چی!(البته اتومات هم با توجه به تکنولوژی زمان خودش گیربکس فوق العاده ایه مثلا دنده 1 راحت به پشتی صندلی میخ میشی!)
يه ماشيني باشه که اسپرت باشه(که مزدا3 اسپرت تره)همچنين قابليت اسپرت کردن بالايي هم داشته باشه(که فکر کنم هر ماشيني را با توجه به پولي که داري بشه اسپرتش کرد
منظور از اسپرت کردن چیه؟میشه توضیح بدید؟ کلا ماشین بالای 30 تومن رو نباید دستکاری کرد مثلا فلاپ انداخت یا باند خربوزه ای:31: گذاشت!

جا براي 4 نفر مناسب باشه و 4نفر به راحتي داخل ماشين جا بشن و اذيت نشن(که اين مورد هم براي هر دو ماشين خوبه)
با اون قسمت قرمز مخالفم! وقتی من پشت مزدا میشستم(با قد 186) کسی پشت من جا نمیشد!ولی تو ماکسیما که میشینم تازه یه نفر هم میتونه خودش رو جمع کنه تو جلوی پای سرنشین عقب بشینه!:31:

ماشين را ميخام تا مدتي طولاني نگه دارم پس براي مدت طولاني خوب باشه.(فکر کنم در اين مورد هم مزدا3 با توجه به جديدتر بودنش بهتر باشه)

تو این مورد جفتشون خوین با توجه به اینکه ماشین ژاپنی استهلاک کمتری نسبت به بقیه داره! اما بازم برنده ماکسیما مخصوصا اتوماته!

merikh_merikh
29-07-2009, 22:51
پس یعنی به نظره شما برای من ماکسیما گزینه ی بهتریه؟

merikh_merikh
29-07-2009, 22:58
مزدا فقط یه قیافه اسپرت تری داره و یه دنده هوشمند! شما با ماکسیما دنده ای رانندگی کن اونوقت متوجه میشی اسپرت یعنی چی!(البته اتومات هم با توجه به تکنولوژی زمان خودش گیربکس فوق العاده ایه مثلا دنده 1 راحت به پشتی صندلی میخ میشی!
منظور از اسپرت کردن چیه؟میشه توضیح بدید؟ کلا ماشین بالای 30 تومن رو نباید دستکاری کرد مثلا فلاپ انداخت یا باند خربوزه ای:31: گذاشت!
با اون قسمت قرمز مخالفم! وقتی من پشت مزدا میشستم(با قد 186) کسی پشت من جا نمیشد!ولی تو ماکسیما که میشینم تازه یه نفر هم میتونه خودش رو جمع کنه تو جلوی پای سرنشین عقب بشینه!:31:
تو این مورد جفتشون خوین با توجه به اینکه ماشین ژاپنی استهلاک کمتری نسبت به بقیه داره! اما بازم برنده ماکسیما مخصوصا اتوماته!

دوست عزیز ولی دنده ی مزدا3 یه چیزه دیگست(ماله مزدا3 تیپ ترونیک میباشد)هم دستی داره هم اتوماتیک همچنین خیلی هوشمند تر از ماکسیما میباشد

منظورم از اسپرت اینه که یه سیستم حسابی به همراه یه تغییراتی در ماشین که متفاوت بشه..........

با این مورد هم تا حدودی موافقم ولی به نظره شما یعنی مزدا3 برای 4 نفر خوب نیست؟

چرا ماکسیما برندس؟

poria_mc
30-07-2009, 00:40
دوست عزیز ولی دنده ی مزدا3 یه چیزه دیگست(ماله مزدا3 تیپ ترونیک میباشد)هم دستی داره هم اتوماتیک همچنین خیلی هوشمند تر از ماکسیما میباشد
من که خودم گفتم مزدا گیربکس هوشمند داره! این هم که میگن دستی چیز مسخره ایه! یکم که دورموتور میره بالا خودش اتوماتیک دنده رو عوض میکنه(یادم نیست فکر کنم رو 5500 بود!) ولی امتحانش مجانیه هم مزدا رو بشین و هم ماکسیما ببین کدوم اسپرت تره! حتی ماکسیما اتومات!اونوفت جواب معلوم میشه!

منظورم از اسپرت اینه که یه سیستم حسابی به همراه یه تغییراتی در ماشین که متفاوت بشه..........
گفتم رو ماشین بالای 30 تومن هرکاری کنی خود به خود خز میشه! مگر تیونر رسمی برند این کار رو بکنه! شما نهایتا رو مزدا یه سیستم بخوای بندازی که کدوم آدم عاقی سیستم Bose رو ول میکنه پایونیر میندازه؟(یا تو ماکسیما کلاریون رو ول کنی یه برند دیگه بندازی!)

با این مورد هم تا حدودی موافقم ولی به نظره شما یعنی مزدا3 برای 4 نفر خوب نیست؟

خیر برای 3 نفر که نفر سوم یه بچه باشه خوبه! البته منظورم از این حرف راحتی خیلی زیاده وگرنه من خودم با 4 تا از رفقا با یه 206 تا شمال رفتیم کسی صداش در نیومد(البته میدونستن اگه اعتراض کنن از ماشین بیرونشون میکنم شاید واسه همین اعتراض نکردن!:31:

چرا ماکسیما برندس؟
از همه لحاظ سره! یادت نره داری یه ماشین 2007 رو با یه ماشین چند نسل قبل مقایسه میکنی!

Farshadd
30-07-2009, 23:51
اول اینکه این تاپیک باید توی مشاوره زده میشد.

از همه لحاظ سره!

خیر.
مصرف سوخت، تکنولوژی فرمان، طراحی و برخی دیگه از پارامتر های مزدا 3 بهتره.

===========
اما دوست عزیز، من یه نکته در مورد خرید به شما تذکر بدم.

دقت در انتخاب و بعد دقت در خرید لازم و ضروریه اما گفتن "ممکنه... ممکنه..." و "شاید... و شاید ..." های بیش از حد باعث از دست رفتن فرصت ها میشه.

merikh_merikh
31-07-2009, 08:28
سلام.
دوستان من مزدا3 را انتخاب کردم.
دیروز اخره شب دوباره پشت مزدا3 نشستم و بعد پشت ماکسیما و فرقا خیلی واضح بود........
مزدا3 لذت فروان و فرمان پذیریه عالی...
ماکسیما بی صرو صدا و چون میدونی که موتورش قویه احساس میکنی میخای پرواز کنی(البته شاید چون ادمبه خودش میگه موتورش قویه چنین احساسی سراغ ادم میا)....
در کل انتخابم روی مزدا3 هست.نظره دوستان چیه؟

Farshadd
31-07-2009, 09:28
سلام.
دوستان من مزدا3 را انتخاب کردم.
دیروز اخره شب دوباره پشت مزدا3 نشستم و بعد پشت ماکسیما و فرقا خیلی واضح بود........
مزدا3 لذت فروان و فرمان پذیریه عالی...
ماکسیما بی صرو صدا و چون میدونی که موتورش قویه احساس میکنی میخای پرواز کنی(البته شاید چون ادمبه خودش میگه موتورش قویه چنین احساسی سراغ ادم میا)....
در کل انتخابم روی مزدا3 هست.نظره دوستان چیه؟

امیدوارم ایندفعه تصمیمتون قطعی باشه.
بعدی میدونم بعد از این همه مجادله و تبادل نظر، نظر دوستان رو نشه فهمید.
:12:

merikh_merikh
31-07-2009, 09:41
فرشاد جان به عنوان سوال اخر:
به نظره شما اگه من الان یه ماشین ارزون قیمت بگیرم و تا امدن مزدا3 2010 صبر کنم خوبه؟
ارزش داره؟
همچنین به نظره شما مزدا3 فعلی قشنگتره یا مزدا3 2010؟

Farshadd
31-07-2009, 09:51
من جواب این سوالتون رو قبلا هم دادم.

در چند پست قبل هم گفتم که:

اما دوست عزیز، من یه نکته در مورد خرید به شما تذکر بدم.

دقت در انتخاب و بعد دقت در خرید لازم و ضروریه اما گفتن "ممکنه... ممکنه..." و "شاید... و شاید ..." های بیش از حد باعث از دست رفتن فرصت ها میشه.

مثل دوستانی که برای آمدن رانا صبر کردن و تندر نخریدن ، رانا نیومد که هیچ، تندر هم رفت.

=========
اقتصاد و بازار ایران پیش بینی پذیر نیست.

merikh_merikh
31-07-2009, 14:51
فرشاد جان تشکر(نمیتونم از دکمه ی تشکر استفاده کنم..........)
حالا فرشاد جان میشه بگین به نظره شما کدام یک قشنگتره(مزدا3 فعلی یا مزدا3 2010؟)
البته میدونم این مورد امریست سلیقه ای ولی میخاستم نظر و سلیقه ی شما را بدونم.
در ضمن همان طور که گفتم من در برنامه هام تقویت موتور ماشین هم دارم البته اگه بتونم عملیش کنم.......
حالا ایا با تقویت موتور میتونم مزدا3 فعلی را از نظره کارایی به مزدا3 2010 برسونم؟در واقع اصولن خودرویی مثل مزدا3 فعلی برای تقویت موتور بهتره یا مزدا3 2010؟
خیلی ممنون از همکاریتون.
منتظره جوابتون هستم.

poria_mc
31-07-2009, 16:39
تکنولوژی فرمان
منظورت از تکنولوژی فرمان همینه که پمپ هیدرولیکش خراب میشه فرمون میبره میری تو جوبه دیگه؟ درسته؟:31:

rami_hemi
31-07-2009, 20:20
والا پوریا نمیدونم از وقتی مزدای تو تصادف کرده چه دشمنی با این مزدا پیدا کرید خوبه از پشت ماشینت رو زدن .
در کل مزدا 3 برای گروه سنی 20 تا 30 سال بیشتر توصیه میشه اگه مثل پوریا جونمون در آمدت خوب بود میگفتم برو لکسوس IS300 بخر .
راستی پوریا سوناتا رو کی فروختی؟

poria_mc
01-08-2009, 01:29
والا پوریا نمیدونم از وقتی مزدای تو تصادف کرده چه دشمنی با این مزدا پیدا کرید خوبه از پشت ماشینت رو زدن .
در کل مزدا 3 برای گروه سنی 20 تا 30 سال بیشتر توصیه میشه اگه مثل پوریا جونمون در آمدت خوب بود میگفتم برو لکسوس IS300 بخر .
راستی پوریا سوناتا رو کی فروختی؟

رامین جون من اصلا با مزدا هیچ دشمنی ندارم! میگم وقتی با 36 تومن پول مزدا میشه ماکسیما با اون ابهت گرفت چرا عاقل کند کاری که باز آید به کنعان غم مخور؟؟؟:31:
من نوکرتم درآمد ما کجاش خوبه برادر!
سوناتا رو یه 5-6 روزی هست فروختم!

rami_hemi
01-08-2009, 09:27
نه که من بی ام و E46 کابریو 330 خریدم.
راستی به نظرم اصلا مسله ابهت نیست این دوست عزیزمون میخواد سوسک کنه پس باید ماشین ریزی داشته باشه که لایی بکشه .
اگه مثلا یارس با موترو پر حجمتر میاومد و یا کرولا هاچبک یا همون آئوریس هم می اومد میگفتم یکی از اونا رو بخره.
البته الان میتونه کم کم این مزدا رو که حریده تیونش کنه
در کل دوست گلم merikh merikh جان(اسمت رو نمیدونم) یه چیزی میگم اگه دوس داری ماشین تکی داشته باشی و کل کل کنی بهتره به جای یه ماشین استاندارد به فکر یه ماشین تیون شده باش .
چون فردای روز وقتی دید یه گالانت مشکی مدل 93 اومد عین آب خوردن ازت رد شد حرص نخوری و بدونی اون گالانت VR-4 وحید هستش که نزدیک 550 اسب فعلا قدرت موتروش هستش .یا مثلا فردا روز من یه پولی دستم اومد و تونستم یه میتسوبیشی لنسر 93 خریدم عین باد از کنارت نگذرم(شوخی میکنم عزیز)مثلا ساختن یه ماشین هیولا از یه مزدا 323 همین مزدا 3 هم میتونه به راحتی تیون بشه ولی خب تو همه پولت رو میدی واسه این (البته هیچوقت بین خانوما ماشین مدل پایین تیون شده به چشم نمیاد ولی این جور ماشینا خوب به چشم میان.

merikh_merikh
01-08-2009, 19:28
میشه بگین به نظره شما کدام یک قشنگتره(مزدا3 فعلی یا مزدا3 2010؟)
البته میدونم این مورد امریست سلیقه ای ولی میخاستم نظر و سلیقه ی شما را بدونم.
در ضمن همان طور که گفتم من در برنامه هام تقویت موتور ماشین هم دارم البته اگه بتونم عملیش کنم.......
حالا ایا با تقویت موتور میتونم مزدا3 فعلی را از نظره کارایی به مزدا3 2010 برسونم؟در واقع اصولن خودرویی مثل مزدا3 فعلی برای تقویت موتور بهتره یا مزدا3 2010؟
خیلی ممنون از همکاریتون.
منتظره جوابتون هستم.
دوستان من الان نظرم روی مزدا3 میباشد فقط اگه میشه به پست بالا هم یه توجهی کنید(نقل قول کردم)

merikh_merikh
01-08-2009, 19:36
نه که من بی ام و E46 کابریو 330 خریدم.
راستی به نظرم اصلا مسله ابهت نیست این دوست عزیزمون میخواد سوسک کنه پس باید ماشین ریزی داشته باشه که لایی بکشه .
اگه مثلا یارس با موترو پر حجمتر میاومد و یا کرولا هاچبک یا همون آئوریس هم می اومد میگفتم یکی از اونا رو بخره.
البته الان میتونه کم کم این مزدا رو که حریده تیونش کنه
در کل دوست گلم merikh merikh جان(اسمت رو نمیدونم) یه چیزی میگم اگه دوس داری ماشین تکی داشته باشی و کل کل کنی بهتره به جای یه ماشین استاندارد به فکر یه ماشین تیون شده باش .
چون فردای روز وقتی دید یه گالانت مشکی مدل 93 اومد عین آب خوردن ازت رد شد حرص نخوری و بدونی اون گالانت VR-4 وحید هستش که نزدیک 550 اسب فعلا قدرت موتروش هستش .یا مثلا فردا روز من یه پولی دستم اومد و تونستم یه میتسوبیشی لنسر 93 خریدم عین باد از کنارت نگذرم(شوخی میکنم عزیز)مثلا ساختن یه ماشین هیولا از یه مزدا 323 همین مزدا 3 هم میتونه به راحتی تیون بشه ولی خب تو همه پولت رو میدی واسه این (البته هیچوقت بین خانوما ماشین مدل پایین تیون شده به چشم نمیاد ولی این جور ماشینا خوب به چشم میان.
دوست عزیز از همکاریتون تشکر.
فربد هستم.
دوست عزیز ایا مزدا3 هم چنین امکانی داره؟مثلن موتور را قوی کرد و حدود 300 اسب بخار ازش گرفت؟

poria_mc
01-08-2009, 20:00
دوست عزیز از همکاریتون تشکر.
فربد هستم.
دوست عزیز ایا مزدا3 هم چنین امکانی داره؟مثلن موتور را قوی کرد و حدود 300 اسب بخار ازش گرفت؟
هر ماشینی این امکان رو داره! اما این کار رو نکنی بهتره! واسه تیون کردن یه ماشین استاندارد زیر 20 تومن میگیرن بقیه پول رو خرج تیونش میکنن! نه اینکه یه ب ام و 740 بگیری بعد 300 تومن بدی واسش فلاپ مسخره ifm بندازی:31:
رامین جون جمله ات رو یک کم تغییر میدم!

راستی به نظرم اصلا مسله ابهت نیست این دوست عزیزمون میخواد سوسک کنه پس باید ماکسیما دنده ای داشته باشه!
درسته مزدا کوچیکه و لایی راحت میکشه! اما تو ایران اکثر کل کل ها تو اتوبانهای خلوت انجام میشه! خود شما فربد عزیز اگه 30 تومن پول داشته باشی حاضری ساعت 6.30 بعد از ظهر تو اتوبان صدر با کسی کل کل کنی؟؟ خوب معلومه که این کار رو نمیکنی!

rami_hemi
02-08-2009, 08:59
من با پوریا مخالفم
اتومبیلهای ژاپنی بیشتر این قابلیت رو دارن .و مزدا هم بین اینا یکی از شاخسترینها هستش .
فرید جان میتونی بگردی و تمام قطعات تیون کردن مزدا رو پیدا کنی .البته هزینه بالایی هم داره.یه تیونینگ اساسی و علمی میتونه هزینه بالایی داشته باشه ولی ماشین تکی میشه .
البته یه سوالی هم باید ازت بکنم معذرت ها .
فرید احتمالا قصد نداری باهاش چیزی تور کنی؟چون میبینم میخوای کلاس ماشینتم بالا باشه .معذرت ها یه کم رک حرف میزنم .ولی دوست گلم به نظر من سر همین مزدا 3 میتونی با بستن یه توربو کوچیک و استاندارد مزدا میتونی از موترو این مزدا نزدیک 210 اسب قدرت بگیری و با توجه به وزن کمش به راحتی جواب میده البته من توصیه میکنم با کسی که کارش تیون اساسی هستش مشاوره کنی.
ولی فعلا بهت توصیه تیون روی مزدا 3 رو نمیدم .
فرید جان ناراحت نشی ها قصد بدی ندارم از حرفام ولی دوست گلم من احساس میکنم بیشتر از کل کل توی سرعت کل کل توی کلاس و پرستیژ ماشین هم برات مهمه.

poria_mc
02-08-2009, 10:13
من با پوریا مخالفم
اتومبیلهای ژاپنی بیشتر این قابلیت رو دارن .و مزدا هم بین اینا یکی از شاخسترینها هستش .
فرید جان میتونی بگردی و تمام قطعات تیون کردن مزدا رو پیدا کنی .البته هزینه بالایی هم داره.یه تیونینگ اساسی و علمی میتونه هزینه بالایی داشته باشه ولی ماشین تکی میشه .
فرید احتمالا قصد نداری باهاش چیزی تور کنی؟چون میبینم میخوای کلاس ماشینتم بالا باشه .معذرت ها یه کم رک حرف میزنم .ولی دوست گلم به نظر من سر همین مزدا 3 میتونی با بستن یه توربو کوچیک و استاندارد مزدا میتونی از موترو این مزدا نزدیک 210 اسب قدرت بگیری و با توجه به وزن کمش به راحتی جواب میده البته من توصیه میکنم با کسی که کارش تیون اساسی هستش مشاوره کنی.
فرید جان ناراحت نشی ها قصد بدی ندارم از حرفام ولی دوست گلم من احساس میکنم بیشتر از کل کل توی سرعت کل کل توی کلاس و پرستیژ ماشین هم برات مهمه.
رامین جون حرفت رو قبول دارم ولی تیونینگ رو مزدا 3 تو ایران جواب نمیده!
به نظر من اگه رو 323 کار کنید خیلی بهتره!

rami_hemi
02-08-2009, 11:56
میدونی چرا جواب نمیده پوریا جون
واسه اینکه قیمتش خیلی بالا هستش و صد البته لوازم افتر مارکتش هم بیاری ایارن گرون تموم میشه .
323 که خوره میشه میدونی من یه بار روی طرح یه مزدا 323 با متور و انتقال قدرت RX-7 فکر میکردم یعنی یه چیزی تو مایه های RD خودمون.ولی دیدم خیلی منطقی نیست ولی میشه با موتروهای حجم بالا روی این ماشین و با همین دیف جلو بودنش خیلی کارا کرد.

rami_hemi
02-08-2009, 11:56
واسه اینکه قیمتش خیلی بالا هستش و صد البته لوازم افتر مارکتش هم بیاری ایارن گرون تموم میشه .
323 که خوره میشه میدونی من یه بار روی طرح یه مزدا 323 با متور و انتقال قدرت RX-7 فکر میکردم یعنی یه چیزی تو مایه های RD خودمون.ولی دیدم خیلی منطقی نیست ولی میشه با موتروهای حجم بالا روی این ماشین و با همین دیف جلو بودنش خیلی کارا کرد.

poria_mc
02-08-2009, 12:20
دقیقا من هم به همین دلیل میگم مزدا3 واسه تیون خوب نیست!
طرحت رو هم یادمه! میخواستی موتور وانکل بذاری روش اما نمیشه! نه که نمیشه ها! کار نشد نداره ولی خیلی سخته! ولی کلا میشه از متور های استوک فورد که تو دوبی راحت گیر میاد استفاده کرد!(همون کاری که بعضی پراید ها با موتور فورد و مزدا با حجم پایین انجام میدن!)

merikh_merikh
02-08-2009, 13:32
من با پوریا مخالفم
از همه ي دوستان تشکر.

دوست عزيز من همان قدر که دوست دارم کل کل در سرعت کنم همان قدر هم دوست دارم که ماشينم طوري باشه که وقتي ميرم پيشه کسي نگه که ماشينشو ببين اين طوريه اون طوريه........منظورمو که ميفهمي.....البته مزدا3 هم اين گونه نيست و کلاس خودشو داره.
من بحث بيشترم روي قدرت موتور و زيبايي ميباشد.
قدرت موتور برام مهمه چون حالا حالا ها توان تيون کردن را از لحاظ مالي ندارم ميخام زيبا باشه چون ميخام يه عمر کناره اين ماشين باشم ........
حالا انتخاب هاي من روي مزدا3 و کمري 2007 و ماکسيمابود که کمري را به علت قيمت بالا بيخيال شدم و ماکسيما و مزدا3 چون توي رنج 30 تا 40 ميليون هستن مد نظرمه.
ماکسيما موتوري قوي داره و مزدا3 روحي اسپرت با فرمان پذيريه بهتر.
حالا اگه مزدا3 قابليت اسپرتيه خوبي داشته باشه(مثلن همين 210 اسبي که گفتين)پس از لحاظ موتوري هم ميشه در رده هايي مثل ماکسيما رسوندش پس من الان انتخابم روي مزدا3 ميباشد.چون زيبا که هست موتورشم که يکي از بهترين موتور ها در اين رده ميباشد و بدون تغيير موتور با اضافه کردن چيز هاي ديگه ميشه قدرتشو بالاتر برد(درسته ديگه؟)

حالا يه نکته ي ديگه که براي قدرت ماشين مهمه سبک بودنه ماشين ميباشد که در اين جا مزدا3 2010 سبکتر از مزدا3 فعلي ميباشد پس هر کاري از لحاظ موتوري روي مزدا3 2010 انجام بديم جواب بهتري ميگيريم.
به همين دليل من ميگم که ايا اين کاره درستيه که من در حال حاظر يه ماشين ارزان قيمت بگيرم و منتظره مزدا3 2010 باشم؟(من ميخام انتخابم طوري باشه که تا سالين طولاني از انتخابم پشيمون نشم اخه من با اين ماشين اگه خدا بخاد فکر کنم بهترين روزاي زندگيمو بگذرونم و دوست دارم هميشه نگرش دارم شايد مسخره باشه ولي براي من مهمه)
البته به نظره خودم چون من قصد تيون کردن دارم مزدا3 فعلي فرق ان چناني با مزدا3 2010 نداره.درسته؟
در ضمن به نظره من بدنه ي مزدا3 فعلي عقب و جولو هماهنگيه بيشتري دارن تا مزدا3 2010.نظره شما چيه؟منظورم اينه فکر کنم مزدا3 فعلي تا حدودي زيباتر و هماهنگ تر باشه از لحاظ بيروني(بدنه).......نظره شما دوستان چيه؟البته ميدونم اين مورد امريست سليقه اي ولي ميخاستم نظره شما هم بدونم.

هر ماشینی این امکان رو داره! اما این کار رو نکنی بهتره! واسه تیون کردن یه ماشین استاندارد زیر 20 تومن میگیرن بقیه پول رو خرج تیونش میکنن! نه اینکه یه ب ام و 740 بگیری بعد 300 تومن بدی واسش فلاپ مسخره ifm بندازی:31:
رامین جون جمله ات رو یک کم تغییر میدم!

درسته مزدا کوچیکه و لایی راحت میکشه! اما تو ایران اکثر کل کل ها تو اتوبانهای خلوت انجام میشه! خود شما فربد عزیز اگه 30 تومن پول داشته باشی حاضری ساعت 6.30 بعد از ظهر تو اتوبان صدر با کسی کل کل کنی؟؟ خوب معلومه که این کار رو نمیکنی!
دوست عزيز درسته که ماکسيما موتوري قويتر داره ولي مزدا3 هم پايداريه بهتري داره که اين امر هم براي رالي بسيار مهمه(منظورم از رالي همون مسابقات دوستانه بود)
حالا تا نظره شما و باقيه دوستان چي باشه؟؟؟؟؟

ببخشيد که طولاني شد.منتظره جواب هستم.
ممنون.

poria_mc
02-08-2009, 16:06
از همه ي دوستان تشکر.

دوست عزيز من همان قدر که دوست دارم کل کل در سرعت کنم همان قدر هم دوست دارم که ماشينم طوري باشه که وقتي ميرم پيشه کسي نگه که ماشينشو ببين اين طوريه اون طوريه........منظورمو که ميفهمي.....البته مزدا3 هم اين گونه نيست و کلاس خودشو داره.
من بحث بيشترم روي قدرت موتور و زيبايي ميباشد.
قدرت موتور برام مهمه چون حالا حالا ها توان تيون کردن را از لحاظ مالي ندارم ميخام زيبا باشه چون ميخام يه عمر کناره اين ماشين باشم ........
حالا انتخاب هاي من روي مزدا3 و کمري 2007 و ماکسيمابود که کمري را به علت قيمت بالا بيخيال شدم و ماکسيما و مزدا3 چون توي رنج 30 تا 40 ميليون هستن مد نظرمه.
ماکسيما موتوري قوي داره و مزدا3 روحي اسپرت با فرمان پذيريه بهتر.
حالا اگه مزدا3 قابليت اسپرتيه خوبي داشته باشه(مثلن همين 210 اسبي که گفتين)پس از لحاظ موتوري هم ميشه در رده هايي مثل ماکسيما رسوندش پس من الان انتخابم روي مزدا3 ميباشد.چون زيبا که هست موتورشم که يکي از بهترين موتور ها در اين رده ميباشد و بدون تغيير موتور با اضافه کردن چيز هاي ديگه ميشه قدرتشو بالاتر برد(درسته ديگه؟)

حالا يه نکته ي ديگه که براي قدرت ماشين مهمه سبک بودنه ماشين ميباشد که در اين جا مزدا3 2010 سبکتر از مزدا3 فعلي ميباشد پس هر کاري از لحاظ موتوري روي مزدا3 2010 انجام بديم جواب بهتري ميگيريم.
به همين دليل من ميگم که ايا اين کاره درستيه که من در حال حاظر يه ماشين ارزان قيمت بگيرم و منتظره مزدا3 2010 باشم؟(من ميخام انتخابم طوري باشه که تا سالين طولاني از انتخابم پشيمون نشم اخه من با اين ماشين اگه خدا بخاد فکر کنم بهترين روزاي زندگيمو بگذرونم و دوست دارم هميشه نگرش دارم شايد مسخره باشه ولي براي من مهمه)
البته به نظره خودم چون من قصد تيون کردن دارم مزدا3 فعلي فرق ان چناني با مزدا3 2010 نداره.درسته؟
در ضمن به نظره من بدنه ي مزدا3 فعلي عقب و جولو هماهنگيه بيشتري دارن تا مزدا3 2010.نظره شما چيه؟منظورم اينه فکر کنم مزدا3 فعلي تا حدودي زيباتر و هماهنگ تر باشه از لحاظ بيروني(بدنه).......نظره شما دوستان چيه؟البته ميدونم اين مورد امريست سليقه اي ولي ميخاستم نظره شما هم بدونم.

دوست عزيز درسته که ماکسيما موتوري قويتر داره ولي مزدا3 هم پايداريه بهتري داره که اين امر هم براي رالي بسيار مهمه(منظورم از رالي همون مسابقات دوستانه بود)
حالا تا نظره شما و باقيه دوستان چي باشه؟؟؟؟؟

ببخشيد که طولاني شد.منتظره جواب هستم.
ممنون.
تصمیمت رو که گرفتی! ولی کلا از فکر 2010 بیا بیرون! یه خبری گفتن که میخوان 2010 رو تولید کنن! ولی خر به مخشون لگد نزده که این بازار خوب مزدا 3 فعلی رو با آوردن مدل جدید خراب کنن!

merikh_merikh
02-08-2009, 22:04

دوستان لطفن در مورد بالا هم نظر بدین.
ممنون.

rami_hemi
03-08-2009, 08:34
ببین همونطور که پوریا گفت نمیشه به اینا اعتماد کرد و منتظر موند چون مزدا 3 2010 الان توی دنیا هم ریلیز نشده و هنوز تو نماندگی های مزدا نیستش اینا هم تا بیان کاراش رو ردیف کنن میشه 1390 پس معطل میشی .
در مورد تیون مزدا 3 هم الولین کار رو میتونی با تغییر سیتم مکش هوا و تخیله شروع کنی و هزینه هم حداکثر 1-1.5 میلیون در حالت خیلی خوب برات داره البته این موارد بدون تغغیر هدر و منیوفیلد هوا هستن .البته کارهای بیشتری میکنی و اگه بعدا تونستی مزدا امکانات زیادی واسه تیون کردن داره یه چرخ تو اینترنت بزن تا ببینی چقدر مزدا3 تیون شده هستش.
همینجوری که موتورش با145 اسب قدرت مناسبی داره با کمی تغییرات که گفتم هم میتونی تا 150 تاسب بالا ببری.بهتره اگه سرمایه داری واسه شروع کردن ککاری یه کاری هم واسه خودت دست و پا کن تا وقتی که مزدا 3 2010 اومد این رو بفروشی بری اون رو بخری.
===========================================
پوریا در مورد اون هم بله کار نشد نداره ولی سرمایه و وقت زیادی میخواد اون کار
اول از همه باید یه اسپیس فریم بر اساس اتاق مزدا 323 طراحی و ساخته بشه بعد موتور و تعلیق روی اون اسپیس فریم بعدش هم اتاق به اسپیس فریم خورونده بشه.

poria_mc
03-08-2009, 11:11
هدر و منیوفیلد هوا
رامین من با این مورد بیشتر موافقم! حداقل اگه ماشین رو صفر بخره حالا حالا ها نمیره واسه معاینه فنی در نتیجه راحت میتونه استفاده کنه! معاینه حیلی خفن به هدرز و منیوفیلد هوا گیر میدن(چون کاتالیست برداشته میشه!)
---------------------------------

تغییر سیتم مکش هوا و تخیله
این مورد به نظر من با توجه به قیمتی که داره کارآیی نداره(راندمان پایینی داره پول زیادی میدی اسب کمتری میگیری) به نظر من این پول رو خرج ظاهر ماشین کنه بهتره! مثلا رینگ و لاستیکی که هم قشنگ باشه هم علمی!

merikh_merikh
03-08-2009, 18:53
دوستان همان طوري که گفتم من ديگه سرمايه اي براي خريد ماشين ندارم براي همين ميگم که اگه مزدا3 2010 ارزش داره نسبت به مزدا3 فعلي که من منتظر بمونم تا مزدا3 2010 بياد برم الان يه لوگان يا يه پرايد بگيرم و تا امدن مزدا3 2010 صبر کنم؟؟؟

poria_mc
03-08-2009, 18:58
دوستان همان طوري که گفتم من ديگه سرمايه اي براي خريد ماشين ندارم براي همين ميگم که اگه مزدا3 2010 ارزش داره نسبت به مزدا3 فعلي که من منتظر بمونم تا مزدا3 2010 بياد برم الان يه لوگان يا يه پرايد بگيرم و تا امدن مزدا3 2010 صبر کنم؟؟؟
دوست من یا شما پست ها رو نمیخونی که در اینصورت مشاوره دادن ما بیهوده اس! یا میخونی و محل نمیزاری که در اینصورت برای چی از ما مشاوره میخوای؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ما که گفتیم احتمال تولید مزدا 3 2010 در حد صفره! عنوان تاپیک میگه مقایسه تخصصی بین ماکسیما و مزدا 3 تیپ 3!
حالا خوددانی!

rami_hemi
03-08-2009, 21:09
ببینم تو همه پولت رو خرج ماشین میخوای بکنی؟
راستی درس چی میخونی؟شغلی چیزی نداری؟
فکر نگهداری این رو کردی؟
چقدر میتونه خرج داشته باشه میدونی؟
اصلا فکر میکنی کی مزدا 3 ایران ریلیز بشه؟
من فقط یه توصیه میکنم بهت اگه همه پولت اینهیعنی همه سرمایه ای پدرت بهت داده اینه اصلا از فکر ماشین خریدن بیا بیرون .
بازم خودت میدونی پول تو هستش و من فقط یه توصیه میکنم .
یه مقدار آینده نگر باش.
این پوریا خودش میدونه من دیوانه تیونیگ هستم اونم ماشینهای دهه نود .
تا حالا نزدیک 6 تا ماشین رو از آمریکایی گرفته تا زاپنی و آلمانی رد کردم نخریدم چون میدونستم وقتش نیست و باید به کارای دیگه برسم
بهترین نمون های گلف و لنسر گالانت کامارو ماشینهای شاخی که با کمی تغییر ازشون هیولا میشد ساخت .
تو هم منطقی فکر کن فردا اوضاع اینطوری نمیونه .
معذرت کمی تند حرف زدم دوست گلم ولی باید میگفتم
ولی اگه این مبلغ رو فقط برای ماشین کنار گذاشتی و مبلغ دیگه ای هم برای سرمکایه آینده داری اون یه چیز دیگه.

rami_hemi
03-08-2009, 21:18
حجذف شود خواهشا

merikh_merikh
04-08-2009, 09:47
ببینم تو همه پولت رو خرج ماشین میخوای بکنی؟
راستی درس چی میخونی؟شغلی چیزی نداری؟
فکر نگهداری این رو کردی؟
چقدر میتونه خرج داشته باشه میدونی؟
اصلا فکر میکنی کی مزدا 3 ایران ریلیز بشه؟
من فقط یه توصیه میکنم بهت اگه همه پولت اینهیعنی همه سرمایه ای پدرت بهت داده اینه اصلا از فکر ماشین خریدن بیا بیرون .
بازم خودت میدونی پول تو هستش و من فقط یه توصیه میکنم .
یه مقدار آینده نگر باش.
این پوریا خودش میدونه من دیوانه تیونیگ هستم اونم ماشینهای دهه نود .
تا حالا نزدیک 6 تا ماشین رو از آمریکایی گرفته تا زاپنی و آلمانی رد کردم نخریدم چون میدونستم وقتش نیست و باید به کارای دیگه برسم
بهترین نمون های گلف و لنسر گالانت کامارو ماشینهای شاخی که با کمی تغییر ازشون هیولا میشد ساخت .
تو هم منطقی فکر کن فردا اوضاع اینطوری نمیونه .
معذرت کمی تند حرف زدم دوست گلم ولی باید میگفتم
ولی اگه این مبلغ رو فقط برای ماشین کنار گذاشتی و مبلغ دیگه ای هم برای سرمکایه آینده داری اون یه چیز دیگه.
دوست عزيز از همکاريه شما ممنونم.
من اين پولو فقط براي ماشين ميخام.
در واقع قراره که اين ماشينو براي مادرم بگيريم و از ان جا که مادرم پشت فرمون نميشينه ماشين همش دسته منه فقط بايد کاراي مادرمو انجام بدم چون ماشيني که الان داريم بابام همش يعني بيشتر براي کار ازش استفاده ميکنه.........
من با بابام صحبت کردم که ميخام مزدا3 بگيرم گفت اشکال نداره و وقتيم بش گفتم که يه لوگان بگيرم و حدوده 2 سال ديگه برم يه مزدا3 2010 بگيرم باز گفت اشکال نداره.
حالا چرا ميگم ماشينو ميخام نگرش دارم اخه من ميخام ماشينه مورد نظر را اسپرت کنم و سر فرصت تيون هم کنم به همين دليل ديگه قصد فروششو ندارم.چون به مرور زمان ميخام کلي پول هزينش کنم و ديگه دلم نمياد بفروشمش.
برا همين ميگم که ايا با گرفتن مزدا3 فعلي پشيمون نميشم؟يا بزارم مزدا3 2010 بياد؟
اخه من اگه مزدا3 بگيرم ديگه هيچ پولي براي ماشين گرفتن باقي نميمونه ولي اگه يه پرايد يا يه لوگان بگيرم حدوده 15 ميليون باقي ميمونه که با اين 15 ميليون ميتونم کار کنم و تا دو يا سه سال اينده که اگه مزدا3 2010 اومد بتونم بخرمش.

اقا پوريا من پست هاي تمام دوستان را با دقت ميخونم شما و باقيه دوستان نظرتون روي مزدا3 فعلي هست.
منم براي باره اخر ميپرسم که ايا مزدا3 2010 نسبت به مزدا3 فعلي ارزش داره که من تا 2 يا 3 سال ديگه منتظرش باشم؟
يعني براي تيون کردن کدام يک گزينه ي بهتريه(مزدا3 فعلي يا مزدا3 2010؟)
دوستان لطفن يه جوري منو قانع کنيد و در انتخاب قاتعم کنيد.

poria_mc
04-08-2009, 09:55
منم براي باره اخر ميپرسم که ايا مزدا3 2010 نسبت به مزدا3 فعلي ارزش داره که من تا 2 يا 3 سال ديگه منتظرش باشم؟
منم برای بار n ام میگم! انتظار واسه مزدا 3 2010 بیهوده اس! این ماشین تا 2-3 سال آینده که هیچ تا 5 سال دیگه هم تولید نمیشه!

rami_hemi
04-08-2009, 16:27
ببین عزیز اگه قصد نگه داشتن کماشین رو داری مزدا 3 فعلی خوبه منتظر مزدا 3 2010 هم نمون چون واسه تیونم میخوای همین بهتره ارزش اینم بیشتر از طرح جدید هستش .
ولی یه چیزی بگم از من بگوش بگیر هیچوقت دو دل نمیون توی ماشین چون ضرر میکنی
اگه واقعا اینقدر کلاس و خرج ماشین برات مهم نیست و اگه صفر بودنش مهم نبود برات من یه توصیه میکردم اونم مرسدس بنز 190e مدل 91 به بالا .این ماشینا رو باید نگه داشت نه مزدا رو .
عزیز من ولی تو برو همون مزدا 3 فعلی رو بخر و منتظر 2010 هم نباش که زیر پات علف سبز میشه و بعد جنگل میشه البته بازم تصمصم اخر با خودت به من ربطی نداره
برای تیون کردن هم همین مزدای فعلی بهتره چون تو تیون صفرش رو نمیکنی که بعد یه مدت که روندیش میبری تیون.

merikh_merikh
04-08-2009, 16:56
ببین عزیز اگه قصد نگه داشتن کماشین رو داری مزدا 3 فعلی خوبه منتظر مزدا 3 2010 هم نمون چون واسه تیونم میخوای همین بهتره ارزش اینم بیشتر از طرح جدید هستش .
ولی یه چیزی بگم از من بگوش بگیر هیچوقت دو دل نمیون توی ماشین چون ضرر میکنی
اگه واقعا اینقدر کلاس و خرج ماشین برات مهم نیست و اگه صفر بودنش مهم نبود برات من یه توصیه میکردم اونم مرسدس بنز 190e مدل 91 به بالا .این ماشینا رو باید نگه داشت نه مزدا رو .
عزیز من ولی تو برو همون مزدا 3 فعلی رو بخر و منتظر 2010 هم نباش که زیر پات علف سبز میشه و بعد جنگل میشه البته بازم تصمصم اخر با خودت به من ربطی نداره
برای تیون کردن هم همین مزدای فعلی بهتره چون تو تیون صفرش رو نمیکنی که بعد یه مدت که روندیش میبری تیون.
دوست عزیز تشکر فراوان از همکاریه شما.
دقین جواب سوالمو دادین.
منظوره منم این بود که کدام یک برای تیون کردن بهترن.
حالا منم با توجه به بحث های انجام شده ایشالا مهر ماه یه مزدا3 تیپ 3 مشکی میگیرم.
البته بابام میگه بادمجونی بگیرم بهتره.

از همکاریه همه ی دوستان تشکر فراوان

rami_hemi
04-08-2009, 19:29
خدا رو شکر به نتیجه رسید دوست عزیز
مبارکت باشه از همین الان
فرشاد جان بیا تاپیک رو قفل کن تاپیک بسته میشه.

merikh_merikh
02-01-2010, 17:52
سلام.
تشکری دوباره از همکاریه همه ی دوستان.
دوستان يکي از اشناهامون که قصد گرفتن ماشين داشت و البته الانم گرفته(ماکسيما گرفته)......
من براي تحقيقاتي که اين اشنامون ميکرد باش ميرفتم و به نتايجي رسيدم خواستم اين اطلاعاتي را که به دست اوردم در اين جا بزارم البته چيزايي که فهميدم و دوستان هم لطف کنن اگر اشتباهي در مطالب هست بگن تا من از اشتباه در بيام.
در مورد ماکسيما ميخام بگم که يه بنده خدايي که باز از اشاناهامون ميشه و ليسانس مکانيک داره البته مربوط به ماشين نميشه ولي از ماشين زياد سر در مياره با توجه به سوالاتي که من از ايشون کردم ايشون جواب هايي اين گونه به من دادن:
ماکسيما يک ماشين بسيار خوب ميباشد که موتوري بسيار قوي داره همچنين موتورش مناسب براي تيون کردن ميباشد چون نياز به تعويض موتور نيست و خود موتور با تقويت کردن ميتونه نتيجه ي خوبي بده.
همچنين ميگفت که در ژاپن نيسان موتور يکي از بهترين سازنده هاي موتور ميباشد به خصوص اين موتوري که روي ماکسيما ميباشد که از بهترين هاي نيسان ميباشد و قابليت تيون خوبي داره.
در مورد ماکسيما و مزدا3 که ازش پرسيدم گفتن که در کل نيسان يه کارخانه ي بسيار بهتر از مزدا ميباشد و توليدات بسيار بهتري داره از نظر تيون کردن هم ماکسيما قابليت هاي بيشتري داره چون موتورش قابليت تيون بيشتري داره و ميشه به وسليه ي اين موتور نتايج بسيار عالي اي بدست اورد.
در کل بحث ما بيشتر روي تيون کردن بود که ايشون موتور ماکسيما را نسبت به موتوري که در مزدا3 هست بسيار بهتر دونستن و گفتن موتور ماکسيما نسبت به خيلي موتور خوبه و يکي از بهترين ها ميباشد و با تغييرات البته تغييراتي اساسي ميه از اين موتور نيروي بسياتر زيدي گرفت و کل خيلي ها را خابوند.
من با توجه به تحقيقاتي که داشتم به اين نتيجه رسيدم که ماکسيما هم يک ماشين مناسب براي مسافرت و هم يک ماشين مناسب براي کل کل ميباشد و کسي هم که اهل تيون کردن باشه ميتونه روي موتور موجود در ماکسيما کار هاي زيادي انجام بده و مثل خيلي از ماشين ها نيازي به تعويض موتور نيست.

حالا نظر شما در مورد اطلاعات بالا چيه؟
به نظره شما اطلاعات درستي هستن و ماکسيما يکي از بهترين ماشين ها در رده هاي مختلف از جمله مسافرتي همچنين تيون کردن و کل کل.........ميباشد؟
يعني به نظره شما کسي که ماشين را براي 3 اصل مهم از جمله مسافرت(جاده هاي بين شهري )و همچنين کل کل هاي درون شهري و در نهايت تيون کردن بخواد ماکسيما گزينه ي مناسبي ميباشد؟ به خصوص نسبت به مزدا3؟

merikh_merikh
02-01-2010, 17:57
راستی یادم رفت که بگم من 11ابان ماه یه مزدا3 تیپ3 به رنگ مشکی گرفتم.
ولی مدتیه که مزدا3 دست بابامه و منم از ماکسیمای بابام استفاده میکنم.
یه جورایی بیشتر با ماکسیما دارم حال میکنم(البته مدتیه که این طوری شدم)

AmiRreZA_RAcEr
10-01-2010, 16:48
مزدا 3 2010 که من چند شب پیش یکیشو دیدم میتونسی صبر کنی بخری :31:
من فقط در مورد کل کل شهری نظر بدم که خودم خیلی دوست دارم !!! کل کل شهری توی ایران خیلی جالبه !! همش به دست فرمونه و میشه با پراید ماکسیما رو گرفت ولی ماکسیما خیلی بزرگه واسه کل کل شهری و لایی کشیدن باش ماشینهای دور و ورت رو به باد فنا میده !!! زیاد به درد نمیخوره !! یادش بخیر ما یه بار اومدیم با ماکسیما کورس بذاریم ( من راننده نبودم مگرنه اینطوری نمیشد :31::31: ) یه رنوی بدبخت افتاد تو جوب :31: فکر کنم از هیکل ماشین ترسیده بود :31:

rami_hemi
15-01-2010, 11:26
دوست عزیز من کم کم ب این نتیجه میرسم که این تاپیک آخر و عاقبت نداره
اولا تیونینگ از حرف تا عمل خیلی راه داره
هر ماشینی رو میشه تیون کرد ولی نسبت به امکانات
شما بهتره یه سری بزنی به بخش تیونینگ تی تی (tuning talk)اون وقت برید پروژه ها ی جاری و تموم شده رو به دقت بخونید بعدا میفهمید چی برای تیونینگ خوبه .شما معلوم نیست چی میخواید کلاس ماشین رو یا توان و پرفرمنس رو .
شما اهل تیونینگ کردن این حرفا نیستید همین مزدای خودتون یا ماکسیمای باباتونر و یه دست رینگ درجه یک اروپایی بندازین روش یه سیستم 2-3 تومنی روش ببندین و باهاش خوش باشید .
اگه واقعا دلتون تیونینگ میخواد به فکر تیون یه میتسوبیشی لنسر گالانت یا گلف و 206 یا بی ام E30 باشید .نه اینکه دنبال ماشینی باشید که کسی نباشه ECU استانداردشم دستکاری کرده باشه .